KAPPIE en de geheime vlootmanoeuvre ft MIDDELBURG WIL ZIJN OUDE WOONHUIZEN RESTAUREREN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND WOENSDAG 6 MAART 1957 P ROV IN O I ALB ZBBUWBB OOVRANT „DE ZIEL VAN DE STAD Burgemeester van Amersfoort gaf advies hoe dit te doen De restauratie van de grote-monumentale gebouwen In Middelburg is reeds een flink eind gevorderd en thans acht het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad de tyd gekomen om ook eens over te gaau tot de restau ratie van vele oude woonhuizen, die Middelburg ryk Is, en die ten zeerste het stadsbeeld bepalen. Een verantwoord herstel is echter een niet zo ge makkelijk probleem, zodat Middelburgs vroede vaderen hun licht eens op staken by andere instanties. Zo kwam men terecht in de oude staf Amers foort, waar reeds meer dan tien jaar geleden de eerste stoot gegeven werd tot de restauratie van oude woonhuizen. De burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk, bezoekt zelfs verschillende steden om er lezingen over te houden. Zodoende had het gemeentebestuur van Middelburg de heer Mo lendijk maandagavond uitgenodigd om ook in deze stad zijn lezing te komen houden over „De restauratie van oude gebouwen, speciaal woonhuizen". Namens het college van B. en W. heette burgemeester mr. dr. N. Bol- kestein de genodigden, voornamelijk raadsleden en heren, die ten nauwste met het bestuur samenwerken in de stad, in de trouwzaal van het stad- tebestuur om een lezing te organise- huis van harte welkom. Hoewel het niet de gewoonte is van het gemeen- ren, zo zei mr. Bolkestein, ligt het in dit geval toch anders. Bovendien kon de heer Molendijk het oude Middel burg goed beoordelen, omdat hij hier zijn kweekschoolopleiding genoot. De heer Molendijk verklaarde dan ook met bijzonder "veel opgewektheid naar zijn oude woonplaats getogen te zijn. Voorts merkte Amersfoorts burgemeester op, dat er hoewel de stad zwaar door de oorlogshandelin gen geleden heeft met veel kennis en toewijding gewerkt is bij de op bouw. Er bestaat thans de vrees, al dus de heer Molendijk, dat by de hui dige bezetenheid tot huizenbouw waartegen hij overigens geen bezwa ren had) het oude gedeelte van de stad wellicht vergeten zal worden. Dit zou z.i. een onvergeeflijke fout zyn, omdat de ziel van de stad de stadskern is met zijn oude huizen. Die oude stad van Middelburg (en vele andere steden) wordt geken merkt door een huisje, waarvan er maar één op de wereld is. En wat ver der staat nog zo'n huis en in een an dere straat nog enkele. Vele van die prachtige huizen staan er thans iet wat vervallen by. In Amersfoort, zo vertelde de heer Molendijk, heeft men drie maatstaven aangelegd, die mee telden voor de restauratie. Ten eer ste ging men na of het gebouw van historische waarde was, vervolgens of het van architectonische waarde was en ten derde wat 't te restaurere- ren huis betekende in het geheel. Bij gemeentewerken werd een af zonderlijke dienst ingericht en de ar chitect daarvan deed hele dagen niets anders dan de oude gebouwen opne men. Voorts is het van veel belang, dat alle inwoners van de gemeente de noodzaak van deze restauratie gaan inzien. Voorts moet men deze restauratie in zijn totaliteit zien. Wil men een belangrijk gebouw gaan restaureren en staat er naast dit ge bouw een „afschuwelijk" geheel, aan is het tevens zaak om dit laatste ook „Hei platteland en wij" In de Zeeuwse afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ging dinsdagmiddag de première van de film „Het platteland en wij", die de leden vorig jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de organi satie het hoofdbestuur hebben aan geboden. Het provinciaal bestuur heeft van deze rolprent een eigen copie aangeschaft, die de komende maanden in alle afdelingen gedraaid kan worden. De ruim zeventig bestuursleden, die de jaarlijkse kaderdag in „De Prins van Oranje" te Goes bezochten, hebben kennis gemaakt met dit ju bileumgeschenk en uit hun reacties bleek wel, dat allen er enthousiast over waren. Geïllustreerd met fraaie natuurop namen, wordt in deze film op aan trekkelijke wijze het werk van de bond in al zijn facetten belicht. Via het w^tte doek maken de toeschou wers een tocht door geheel Nederland, waarbij alle provincies een beurt krijgen. Zodoende komt ook het ty pisch streekwerk van de provinciale afdelingen sterk naar voren. Toen het Zeeuwse gedeelte van de film werd vertoond, steeg telkens een hartelijk applaus uit de zaal op, wan neer de lens op een van de bekenden werd gericht. Aardig komt ook de lampenkappen- cursus tot uiting, die op iniatief van een Kapels lid overal in het land is begonnen. De film eindigt met een beeld van het zilveren jubileum van de bond Het overige van deze kaderdag, die door de gewestelijke presidente, me vrouw L. N. Huysman-Griep werd ge leid, stond in het teken van de be stuursfunctie. Over het onderwerp: „Ben ik een goed bestuurslid?" hield de secretaresse, mejuffrouw A. v. d. Leeden een inleiding, waarin zij een nadere uiteenzetting gaf over allerlei taken van bestuurslid en commissie lid. Deze instructie werd 's-middags voortgezet door een forum, dat tal van schriftelijk gestelde vragen beant woordde. Slachtoffer van verkeersongeval begraven Dinsdagmiddag werd op de alge mene begraafplaats te Rilland-Bath de heer G. van de Griek begraven, die het slachtoffer werd van een ver keersongeval op de rijksweg vorige week. Aan de groeve werd het woord gevoerd, dogr ds. C. den Engelse, Ne derlands hervormd predikant te Rilland-Bath. Een schoonzoon dankte voor de laat ste eer aan de overledene bewezen. Weer rode en witte kool naar onze zuiderburen België en Luxemburg hebben met ingang van 1 maart wederom in voer toegestaan van rode- en witte- kool uit Nederland. Nu de afzet van deze produkten geen al te vlot verloop heeft, kan dit besluit moge lijk enige verlichting geven. op te knappen, omdat het anders het eerste gebouw zou schaden. „MEE RESTAUREREN" Dergelijke restauraties vergen uiteraard grote onkosten, maar met overleg en samenwerking wordt het mogelyk, dat én de eigenaars én de instanties hun steentje bydragen. „Mijn inwoners restaureren mee", aldiis de burge meester van Amersfoort, die er verder nog op wees, dat het ge bruik van oude prenten, gravures en platen eveneens van grote be tekenis kan zijn. „U moet de men sen zover krijgen, dat zij niet al leen het stadhuis van Middelburg gaan bekijken, maar ook de vele oude gebouwen (wanneer die dan natuurlijk gerestaureerd zijn)". Met een aantal treffende lantaarn plaatjes liet de heer Molendijk zien, hetgeen men in Amersfoort in de af gelopen tien jaren reeds bereikt heeft. Architect G. N. Sturm ter aarde besteld Dinsdagmiddag ts op de algemene begraafplaats te Middelburg het stoffeiyk overschot ter aarde besteld van de heer G. N. Sturm, in leven ar chitect en gepensioneerd bouwkundig ambtenaar le klas bij de rijksgebou wendienst. De heer Sturm overleed j.l. vrüdag op de leeftijd van 80 jaar. vele belangstellenden waren aan wezig, toen lr. H, de Lussanet de la Sablonlère architect van de rijksge bouwendienst te Middelburg woorden van deelneming sprak tot de nabe staanden. Vervolgens kenschetste spreker de heer Sturm als een man. die immer recht door zee ging Hy sprak recht op de man af, aldus ir. De Lussanet, of het nu tot een tim merman of tot een van zyn superieu ren was. Verder memoreerde spreker de heer Sturm als een bekwaam toe gewijd restaurateur van gebouwen. Ook sprak ir. De Lussanet namens de monumentencommissie. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heer Th. A. J. M. Wol- ters, deken-pastoor van Wouw, in wel ke gemeente de heer Sturm een zeer belangrijk aandeel geeft gehad in de restauratie van de r.-k. kerk. Deken Wolters zei de heer Sturm te kennen als een bekwaam architect, die even wel zijn kennis niet tentoonspreidde. „Maar wij namen hem vanzelfspre kend als onze leider aan", aldus dehen Wolters. ScheldeNationaal Bezit. In het overzicht, d't wij gaven van het gesprokene in de aandeel houdersvergadering der N.V. Schel- de-Nationaal Bezit, (zie de P.Z.Ct. van gisteren), is een fout geslopen. Bij het debat over de vervangings waarde van de activa werd niet ge sproken over de „verkeerde waar de", maar over de verzekerde waar- el- ad 160 miljoen. MIDDELBURG Groningse vereniging bijeen De vergadering, die de Groningse vereniging te Middelburg, vorige week hield, was hoofdzakelijk gewyd aan de folklore van Groningen. De vele Groningse volksliederen op een grote gramofoonplaat van mr. dr. J. Kunst werd door de aanwezigen met grote belangstelling gevolgd. Vervol gens luisterden allen naar een specia le groninger plaat. De heer Luinstra hield tenslotte een verhandeling over de groningse taal en de streken, waar in die taal gesproken wordt. De voor zitter der vereniging, de heer E. Visscher, sloot met een dankwoord tot de medewerkers deze vergadering. VLISSINGEN Jaarvergadering afdeling Vlissingen P.v.d.A. In het A.N.M.B.-gebouw hield de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid dinsdagavond haar jaar vergadering. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer M. J. van Poelje, o.m., dat in het afgelopen jaar 64 nieuwe leden werden gewonnen, hetgeen hem tot tevredenheid stemde. Het aantal leden dat bedankte be droeg echter 27, zodat het ledental slechts met 37 steeg. De heer Van Poelje drong er dan ook op aan een grotere werfactiviteit aan de dag te leggen. Volgens het schema, dat het partij bestuur had opgegeven, zou de afde ling Vlissingen per 1 maart j.l. een ledental van 595 moeten hebben, aldus de secretaris, de heer Ch. J. Gillissen Verschage. Het ledental bedroeg op die datum evenwel 590 zodat men er een vijftal is achtergebleven. Nadat de heer J. Dobbelaar verslag had uitgebracht van de gewestelijke voorjaarsvergadering, werden de ver schillende jaarverslagen behandeld. Met name de bespreking van het ver slag der raadsfractie nam veel tyd in beslag. Enkele leden oefenden kritiek uit op het beleid van de partijgenoten, andere lieten waarderende woorden horen. In verband met zyn benoeming tot voorzitter van de raadsfractie legde de penningmeester, de heer F. G. Smit, zijn functie neer. In zyn plaats werd gekozen de heer J. Dobbelaar. De heren Van Poelje en G. Geldof werden in hun functies herkozen. Als lid van de kascontrolecommissie werd de heer Bil aangewezen. Afscheid C. Milot. Op een bestuursvergadering van de coöperatie „De Broederband" Vlis singenMiddelburg, werd wegens het bereiken van ae pensioengerech tigde leeftijd, afscheid genomen van de heer C. Milot, die 46 jaar als bak ker in dienst was geweest van de Vlissingse coöperatie. De scheidende, die vergezeld was van zijn vrouw, werd door de voor zitter van de coöperatie, de heer S. de Graaff, hartelijk toegesproken. Daar het de wens van de heer Milot was, het afscheid in zeer intieme kring te houden, werd ditmaal geen officiële afscheidsavond gehouden. Een deputatie van het bakkerijper- soneel was wel aanwezig. Mevrouw Milot werd bloemen aangeboden. De heer Milot kreeg van het bestuur 'n enveloppe met inhoud, waarna het personeel bij monde van de heer J. le Clercq enige boekwerken aanbood. Zijn vrouw ontving eveneens een ge schenk. De heer Milot dankte voor de geschenken, waarbij hij enige her inneringen aanhaalde uit het begin van zijn werkkring. BENOEMING. De heer F. Douglas te Vlissingen is benoemd tot technisch ambtenaar bij het provinciaal en gemeentelijk stroomleveringsbedrijf te Utrecht. NW.- EN ST.-JOOSLAND Zanguitvoering Het dames- en kinderkoor te Nieuw en Sint Joosland gaven gezamenlijk hun uitvoering in het verenigingsge bouw. Het programma werd drie avonden achtereen uitgevoerd voor een volledig bezette zaal. Het dames koor zong acht liederen, waaronder het Largo van Handel, Russisch Ves perkoor en 't Avondlied. Het kinder koor kwam over het voetlicht met veertien nummers, onder andere Viva Ia musika, Hoe rei die boere en Broe der Jacob. Voorts verzorgden de kin deken nog twee zangspelletjes, name lijk „De baanveger" en „Hollands vlag welke stukjes bijzonder in de smaak vielen. Al met ai kunnen de zangeressen en kleine zangers op geslaagde uitvoeringen terugzien Ds. Van Haarlem sprak op de avonden een slotwoord. SEROOSKERKE (W.) Filmvoorstelling. De Christelijke Film Actie vertoon de de film „Morgen zie ik je weer" in het gem. verenigingsgebouw te Se- rooskerke (W.). Deze film ging over het leven van de Amerikaanse do minee Peter Marshall. Het in zeer grote getale opgekomen publiek moest echter eerst lange tijd wachten, daar de organisatoren, die deze film vertoonden abusievelijk naar Serooskerke op Schouwen waren gereisd. De heer J. P. Polderman ODende en sloot deze voorstelling. OOSTKAPELLE A.R. kiesvereniging bijeen De anti-revolutionaire kiesvereni ging te Oostkapelle kwam onder lei ding van de heer J. Jobse in jaarver gadering bijeen. Uit de jaarversla gen bleek, dat het ledenaantal thans 17 bedraagt. Bij de bestuursverkie zingen stelde de heer P. Wattel zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Spruijt. De heer J. Geldof werd herkozen. Hierna wer den er vele vragen gesteld over het beleid van de ar .-fractie in de raad en over de gemeentepolitiek. De a.r.- raadsleden. de heren wethouder C. Wondergem en J. Geldof antwoord den hierop. Vergadering Zeeuwse bond voor drankbestrijding In de Bogardzaal te Middelburg vergaderde de Zeeuwse bond voor drankbestrij'ding onder voorzitter schap van de heer M. de Borst uit Goes. De heer Dc Borst citeerde in zijn openingswoord enkele gedeelten uit het boek „Merkteken* van ds. W. H. Gispen en wees voorts op de noodzakelijkheid van drankbestrij ding. De secretaris, de heer J. Boone, uit Haamstede, vroeg wegens drukke werkzaamheden ontsiag als vertegen woordigend lid in het hoofdbestuur In zijn plaats werd benoemd de heer P. Boon sr. te Sint-Laurens. Het kerstnummer van het maand blad werd in Middelburg, Vlissingen, Goes en enkele dorpen met honder den exemplaren verspreid. Begonnen zal worden het boekje „Waarom toch niet?" van ds. J. van Herksen beschik baar te stellen aan de afdelingen. We derom sprak de vergadering haar af keuring uit over het opnemen van drankadvertenties in het bijzonder in de christelijke en kerkelijke pers. In april a.s. zal de jaarvergadering ge houden worden Bouw openbare lagere school te Borssele aanbesteed Het districtshoofd van de Centrale Dienst Bevelanden ln het district Heinkenszand, de heer H. den Hartog heeft dinsdagmiddag in het gemeen tehuis te Borssele in het openbaar aanbesteed het bouwen van een drie- klassige openbare lagere school met daarby behorende werken voor deze gemeente. Er werd als volgt ingeschreven: C. Priem, Lewedorp f 70.980; J. Priem te Ovezande f 72.589; P. Engelse te Heinkenszand f 74.900; D. v. d. Poel te Oudelande f 77.900; A. J. Wirtz te Oudelande f 79.850; M. G. Verhejjke te Ellewoutsdijk f 79.900; M. Verburg te Wolphaartsdyk f 81.000; A. Blan- kenburgh te Nieuwdorp f 81.250. Het werk is aan de laagste inschryver ge gund. MIDDELBURG II BREDA V' 4—2 De reserves van de Middelburgse hockeyploeg hebben in eigen huis een 42 zege behaald op het bezoe kende Breda V. De thuisclub speelde een fris partijtje hockey en verkreeg hierdoor een duidelijke veldmeerder- heid. Zodoende waren de hoofdstede lijken voortdurend op de Bredase helft te vinden. De Brabantse verde diging weerde zich keurig, waarbij kwam, dat de Middelburgse voor hoede de vele goede voorzetten van Royaard onbenut liet. Toen Kalkman de bal echter uit een kluwen van Bredase spelers te voorschijn peuter de was het i0 voor de Zeeuwse ploeg. Nog voor de rust werd het ge lijk door een onverwachte Breda-uit- val, waarbij de verdediging van Mid delburg met geheel vrij uit ging Na de thee waren het de gasten, die in hoog tempo startten en door hun linksbinnen de leiding namen (12). De Middelburg-voorhoede won ver volgens aan stootkracht, toen Royaard met midvoor Van Rappart wisselde. Breda kwam er zelfs bijna niet meer aa,n te pas. Kalkman wist nog twee maal het Bredase doe! te doorboren, Waafvan één punt uit een strafbully en Royaard bracht de eindstand op 4—2. Jaarvergadering N.F.O.-Goes De afdeling Goes en omstreken va-n de Nederlandse Fruittelers Organisa tie hield dinsdagmiddag in „De Land bouw" te Goes haar algemene leden vergadering waarvan het huishoude lijk gedeelte in vlot tempo werd af gewerkt. Na een korf openingswoord van de voorzitter, de heer J. Kake- beeke, werd het jaarverslag van de secretaris, de heer L. van de Linde, voorgelezen. Hierin meldde hij een rustig verenigingsjaar in 1956, maar daarentegen een goed fruitjaar. Er werd begonnen met een cursus over klemfruitteelt, die goed verloopt. Het ledental is iets teruggelopen en kwam van 159 op 152. De heer M. Jansen van Wilhelminadorp, die deze middag de functie van de secretaris reeds waarnam, zal het secretariaat van de heer Van de Linde en het penningmeesterschap van de heer Ka- kebeeke overnemen. In zijn financieel overzicht gewaagde de heer Kake- beeke van een batig saldo van f 253,19. De heren S. K. Phaff en M. van de Vrie uit Goes en de heer J. Schipper van s'-Heer Arendskerke weiden met algemene stemmen als bestuurslid herbenoemd. Bij de rondvraag kwam de sugges tie naar voren de jaarvergadering in het vervolg een maand vroeger te beleggen, om een betere opkomst te krijgen. Het gedeelte na de pauze was spe ciaal gericht op de fruitcentra in ItaliiK Over dit onderwerp vertelden de heren ir. J. J. van Hennik en G. Toorenaar namelijk het een en ander naar aanleiding van hun reis naar deze gebieden. Met een film werd dit nog nader toegelicht. VEILING KïtABBENDIJKE 5 maart. Goudrclnettc I 80. 39—62, 75, 36-41. 70. 33—31.10, 63. 13—24. 60 10 II tl. keuken 25—26, fabr. 17—18. Jonathan I 70. 55-56, 65. 44—57, 66. 31—41, 55. 16—24, II 12. keuken 17—30 fabriek 14—18. Golden Delicious I 76. 71—82. 66. 56-78. 60. 46— 54 55. 29-34. keuken 56, fabr. 25-60. Comtesse de Pari» st «0-65. 23 St.-Remy St. 65-75, 30—33. Verpakt fruit: Goudrelrvette I 85. «7, 80. 50; 75. 45; 70. 14 65. 21. Jonathan I 70. 70 65. 68 60. 46. Golden Delicious I 75, 87: 70. 89. 65. 83; SO. 86. VEILING GOES 8 maart. Export- en lndustrlevelllng. Laxton Superbe h 80-85, 66. 75-80, 68. 70-75, 72, 65-70. 55.80-56.80. 60-65, 38. 5-60, 18, II 10. Goudreinette h 63-86, 3». 75-8S, 41.90. 65-75. 25.90—26.50. «5-70. 24 30 -24.90, 6M5. 20.50-21.60. II 15 Jonathan 70-75, 52. 65-70, 44-45, 60-65 31.30-31. 56-60. 21.80—22.10, II 12. Ooudroinette keu ken 23.50, fabriek 17.40—16. kroot 3 50. Dlv. appels, kroot 3.90. Lomb. Calville h 70-75 58—59. 65-70. 49—51. 60-65 40. Winston 65-75, 60. 55-65. 30-41, II 14. St^Remy h 70-75, 14—36, 65-75. 33—37. II 31—32. Verpakt fruit Goudrelrvette h 80-85, 53—54. 75-80, 50. Jonathan h 70-75, 68, 65-70, 57-62. Laxt. Superbe h 75-80. 74, h 70-75, 80. Lomb. Calville b 76-80, 61, 70-75, 64. Forellenpeer h 55-60. 78. Gewone velHng. Jonathan k 28—36. f 12—18. Gold. Delicious k 32—f 16-36. Laxton Superbe k 14—J7, f 14—17. Lomb. Calville k 35—43, f 24—23. St.-Remy k 31. f 28—30. MARKT GOES 5 maart. Aardappelen. Bintje 35 mm opw., binnen] sort. 7.00—7,25 Bevelan ders, Idem, 12 00—13.00. Alpha. Idem, 7.88. Furore, idem. 9.00—10.00. Voederaardappe len 4.00. Alle prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerimlchttng. i teerkosten voor rekening van koper. Naar export bestond zeer weinig vraag. Stro- en ruwvoeder. De prijzen bedroe gen heden: Stro tarwe, p. ton. draad- geperst af boerderij 40.00—42 50. Gerst. Idem, 40.0042-50. Haver. Idem 35.00. KI. gr. erwten. Idem, 70.00—72.50. Schokkers idem, 62.50—65.00. Uien noteerden 10.00 per 100 kg, U.C.l conditie, niet afgestaart en levering aan de sorteerlnrlchting van de handelaars. Granen en peulvruchten. Tarwe, boe- renschoon basis 17 pet. vocht, af boer- derlj 25.5026.50. Gerst, Idem 22.00—23.00. Haver, idem, 35 pet. 21.00—22.50. KI. gr. erwten Idem 28.00—37.50. Schokkers Idem. 40.00—55.00. Br. bonen Idem 35.0015.00. Lijnzaad, slag 40.00-42.00. Maanzaad 180.00160.00. Karwijzaad 80.00 Vlas. Goede kwal. gerepeld vlas p. kg 15—18 ct., afw. kwal. 10—15 ct. Goede kwal. ongerepeld vlas p kg 14—15 et., af wijkende kwal. 8—14 ct. Eieren. De prijs van eieren bedroeg 1.25 per kg. EIERNOTERING GOES BERICHT VAN HANDELAREN Kipeieren 6,5 ct, Ganseleren 18 ct. Eend eieren 6 ct. VISMIJN VEERE 5 maart. Exportgarnalen, aanvoer 1851, prijs per kg 3.26—4.06. Schar 37, 37—30. Wijting 2, 22. Middel tong 4, 1.50—1.69. Rog 21, 20—21. Ongesorteerde v)« 59. 16—31. VEILING SINT-A NN A LAND 5 maart. Uten, middel 15.36. bonken 16.50, drielingen 14.20. Picklee 24.10. Aanvoer 15 ton. VEILING SCHERPENISSE 5 maart. Uien middel 15.08. Aanvoer 1500 kg. Uitvoer van witlof naar Frankrijk beperkt Frankrijk heeft de liberalisatie van de invoer van witlof uit Neder land met ingang van 1 maart tot nader order stopgezet. De invoer van dit produkt zal slechts worden toegestaan op invoervergunningen. KERKNIEUWS GEESTELIJK VERZORGER Het bestuur van de Rekkense In richtingen heeft, behoudens goedkeu ring van de Synode, tot geesteiyk ver zorger benoemd dr. B. Breek, Ned. herv. predikant te Kattendyke. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ruurlo (toez.): L. Hoving te Loppersum: te 's-Heer Abts^erke en te Mechelen (B.): Th. F. Warffemlus vlc. te Eindhoven. GEREF. KERKEN. Benoemd tot hulpprediker te Bozum: ds. G. J. van Rhenen em. missionair pred. te Amsterdam. Beroepen te Zonnemalre: P. van Breu- gel, kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Tbolen: J. Keunlng te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Middelburg: W Hage te Nunspeet. 37. Na enige formulieren te hebben ingevuld werd Kap- ple toegelaten tot het Hoofd van de Marine In. lichtingen Dienst, de kapi- tein-luitenant-ter-ze A. J. Fluijstermans. Deze hoofd officier zat danig ln de moeilijkheden. De aanwe zigheid van een berucht spion, op het tijdstip waar op de vloot met de gehei me superraket aan boord op zee zat, baarde hem niet geringe zorgen. Toen dan ook Kapple ver telde van de belangstelling van de spion voor zijn stuurman, luisterde de overste Fluijstermans met aandacht. Toen Kappie voorts gewaagde van de onbegrijpelijke gebeurtenis sen rond de Maat. spitste de wakkere hoofdofficier zichtbaar de oren. En toen Kappie tenslotte deze tweo zaken met elkaar tn ver band bracht, beg.innen zijn ogen te schitteren. ..Mooi, logisch denkwerk, kapitein", prees nij Gegeven A: gegeven B; conclusie Knap!" Zo sprekend drukte hij met zijn rechtervoet op een geheime knop onder de vloerbedekking, waarop eensklaps een telefoontoestel geruisloos naast hem verscheen. Een tweetal gesprekken volstond om de Inlich tingen Officier alle gewenste inlichtingen omtrent de Maat te verschaffen. Toen gaf hij de telefons; een gecodeerd telegram op, bestemd voor de Ziele- rust II Na deze drukke bezigheden wendde ca overste Fluijstermans zich opnieuw tot Kappie. „Ligt uw schip hier?" informeerde hij. En oo Kappie s be vestigend antwoord! „Prachtig! Kom dan snel mee Wij gaan achter de vloot aan. Er Is geen moment te verliezenI" 156 129 100 135 120 100 1150 870 750 860 730 625 770 676 476 ROTTERDAMSE VEEMARKT. 5 maart. Aanvoer in totaal <802 stuks Wctktotaal 6858. Vette koelen en oeser. 470; gcbrulksvc* 1386. vette kalveren 168; graskalveren 194: nuchtere keiveren 3823; varkens IJS; biggen UI. pareden 96; veu len» 6; schapen of lammeren 203: welde' zuiglam.meren 32; bokken of geiten 17. vette koelen le rw. jo«—3.88. 2e kw. 284 —300. 3e kw. 272—283; vette kalveren le kw. 31S150; 2e kw. 285-115. Ie kw. 273- 285; slachtperadcn le kw. 250. 3e kw. 230. »c kw. 220, alles in ct. per kg. Pr. p kg. In ct. ie 2e Je kwaliteit Graskalveren 470 170 280 Nucbtere kalveren 50 43 38 Biggen Schapen Lammeren Kalfkoeion Vare koeien Vaarzen Pinken 640 440 340 vette koelen aanvoer als vorige week. handel slepend, prijzen als gisteren, prl- ma't boven notering; vette kalveren aan voer minder, handel goed. even hoger tn prijs: graskalveren aanvoer als vorige weck, handel stroef, prijzen ongewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer ruim. handel stug. niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen als vorige week; slachtpaardcn aanvoer lets meer. handel redelijk, ruim prijshoudend: schapen en lammeren aanvoer even ruimer, handel galm. goed prijshoudend; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer even ruimer, handel kalm, prijs houdend; vare koelen aanvoer flink, han del redelijk, prijzen stabiel; vaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel stil, prij zen onveranderd. VEILING MIDDELBURG 5 maart. Aardappelen: Koopm. blauwe grote 7.60—8.10. Bintje grote 7.1O-10J0. Furore grote 7.80—6.10. Fruit: Golden Delicious 60-65, 48. Ooud- relnetten: 65-75, 31—38 75-85, 46, H 21. K 18—29. Jonathan 60-65. 32-39, 65-70, 40. k U—32. St.-Remy K 32—34. Groenten: Bloemkool C 23—27. Andij vie 67—73. Raoarber 67—75. Spinazie 81— 96. Siadunsel 116-174. Glasveldsla 81— 184. Witlof 29—<5. Prei 12-81. Spruiten, ongesch. 15—4L spruiten gesch. 25—43. Kroten per kg 27. Uien per kg 8—20. Koolrapen 6—10. Breekpeen 2—6. Was- peen 22—28. Rodekool 6—16. Savoolekool 35—40. Boerenkool 5—15 (Nagekomen advertenties) Heden overleed tot on ze diepe droefheid, ge sterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden, in de ouder dom van 74 jaar, onze dierbare vader, be huwd- en grootvader, de heer ADRIAAN VAN LOENHOUD weduwnaar van Dymphna van Locnhoud-de Jonge. Uit aller naam. Pater W. VAN LOENHOUD S.C.J. Ovezande, 4 mrt. '57 Hoofdstraat 6. De plechtige H. Mis van requiem wordt op gedragen op donder dag 7 maart a.s. in de parochiekerk van OJL#. Vrouw Hemelvaart om 10.00 uur, waarna be grafenis op het r.-k. kerkhof. Tot onze grote droef heid werd heden van ons weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve broe der en zwager PIETER VERMEULEN weduwnaar van Jeannette de Graaf op de leeftijd van 79 jaar. Middelburg: J. VERMEULEN N. VERMEULEN- EGGEL Rotterdam A. VERMEULEN Middelburg: J. P. VERMEULEN Middelburg, 4 mrt. '57 Kinderdijk 78. Diep geschokt en met groot leedwezen geven wy hierbij kennis van het overlijden van onze -ïooggeachte, zeer ge waardeerde patroon mr. J. J. SNOEP Zyn grote werkkracht en zeer prettig karak ter zullen onuitwisbaar m enze harten achter blijven en ons steeds tot voorbeeld dienen. Personeel SNOEP Co. Middelburg. 4 maart 1957. SNOEP EN CO, Middelburg wegens sterfgeval vrijdag 8 maart a.s. de gehele dag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3