Economie landbouworganisatie vraagt de volle aandacht SNELPON 'ijmt koppensneller HHmmRHHHI RITTHEMS ONTVANGER WERD KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN PLATTELANDSJEUGD HEEFT EEN TAAK BIJ DELTAPLAN MR. DUMON TAK NAM AFSCHEID VAN V.V.V. MIDDELBURG PROVINCIALE ZEEUW 8E COURANT ZATERDAG 2 MAART 1957 KRING O. ZUID-BEVELAND Z.L.M. Tarwe en bieten pijlers van Zeeuws akkerbouwbedrijf De boer is over het algemeen beter op de hoogte met de technische kant van de mechanisatie dnn met de economie hiervan. Na hierin steeds grotere kapitalen worden geïnvesteerd, verdient ook deze kant van het vraagstuk meer dan ooit de belangstelling, zo betoogde ir. P. W. Bakker Arkema uit Wapeningen vrijdagmiddag in „De Korenbeurs" te Krniningen, waar hij voor de kring Oost-Zuid-Beveland van de Z.LJH. een lezing hield over dit onderwerp. Hij constateerde daarbij overigens, dat de laatste tijd het investeren in werktuigen, wat in het nabije verleden soms wel eens wat te vlot ging, nu weer terdege bekeken wordt. In verband met de hoge kosten van aanschaf en exploitatie sprak ir. Bak ker Arkema zich uit voor een geza menlijk gebruik vain werktuigen, het zij in coöperatieve vorm of zonder meer met enkele boeren onder elkaar. Hoewel men hiermee zijn persoon lijke zelfstandigheid gedeeltelijk prijs geeft. zijn hieraan toch wel voorde len verbonden. Het wordt voor de meeste boeren te kostbaar om alle werktuigen alleen aan te schaffen. Zestig procent van de zelfrijdende maaidorsers en veertig procent van de bietenrooimachines zijn trouwens momenteel eigendom van loonwer kers. Spreker adviseerde verder zijn gehoor om bij motorisering van de trekkracht, dit dan ook volledig te doen. Het is economisch niet juist een gemengde trekkracht Ran te hou den, omdat het werktuigenpark dan te uitgebreid moet zijn. Voorts brak ir. Bakker Arkema een lans voor verbetering van het handgereedschap en het gebruik er van. Iets uitvoeriger ging spreker in op de bietencultuur, waarbij hij de aan dacht vestigde op het mechanisch dunnen en rooien, al zijn de vraag stukken hieraan verbonden, nog niet opgelost. Hij pleitte daarbij verder voor een betere organisatie van de af voer naar de fabrieken, waarmee soms veel tijd verloren gaat. Ook zou hij de opslagruimten bij de fabrieken vergroot willen zien, zodat de boer zou kunnen rooien en leveren op het hem meest ge wenste tijdstip. Verlies van sui ker in de opgeslagen bieten kan volgens ir. Bakker Arkema voor komen worden door een eenvou dig ventilatiesysteem. Voorts zette de inleider uiteen wat Wageningen op het gebied van de mechanisatie doet en hield hij een pleidooi voor meer technisch onder wijs. Op de inleiding volgde een in teressante gedachtenwisseling. Huishoudelijke zaken Vooraf was in snel tempo een aantal huishoudelijke zaken van de kring afgehandeld De voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, sneed in zijn openingswoord enkele actuele land bouwvraagstukken als o.a. de eisen van het Landbouwschap aan. Wat be treft de blokkering van de 50 miljoen gulden voor de eigenaarslasten, gaan er stemmen op van mensen die me nen. dat deze blokkering slechts zal gelden voor de bedrijven die een toe slag krijgen voor haver, rogge en melk. Wanneer dit zo zou zijn wat uit het antwoord van de minister moet blijken zou dit voor de Zeeuwse akkerbouw nog niet zo on gunstig zijn. De verwachting is. dat de tarwe- en suikerprijzen niet be kend worden gemaakt voordat de de batten over de bestedingsnota zijn af gelopen en de regering dus weet, waar zij aan toe is. Spreker noemde het echter teleurstellend, dat nog geen beslissing is genomen. Bij coöperatieve suikerfabrieken moet er 15 tot 16 procent minder bie tenzaad besteld zijn, omdat het. niet onmogelijk is, dat het gevo'g van een Medegedeeld werd, dat de heren P. Scheele jr. en J. Burger Ezn. zijn voorgedragen als taxateurs voor de commissie grondgebruik van de ge westelijke raad voor het Landbouw schap, terwijl het kringbestuur als lid voor de vee-arbitragecommissie geadviseerd heeft de heren A. H. Pol derman en H. C. Poley. Naar aanleiding van de cijfers over de uitzaai van de wintergewassen, die oji. wijzen op een teruglopen van de granen, bond de voorzitter zijn leden op het hart, zich toch goed te realiseren, dat in Zeeland de tarwe en ook de bieten belangrijke pijlers van het bedrijf vormen. Bij een ver bouw van deze produkten, worden z.i. tevens de moeilijkheden met meer speculatieve gewassen verkleind. De rekening van de penningmees ter, de heer C. J. v. d. Werff, gaf over 1956 een tekort aan van f 89,07, doch overigens blijkt er een bezit van f 3715,93 te zijn. Besloten werd per 1 januari 1958 de knngcontributie te verdubbelen en te brengen op f 1 per lid. De voorzitterf de heer P. J. J. Dek ker, werd bij acclamatie herbenoemd als bestuurslid, terwijl in de plaats van de heer J. J. van Maldegem, die wegens vertrek naar Kortgene aftrad als kringbestuurslid en als hoofdbe stuurslid voor deze kring, tot hoofd bestuurslid werd benoemd de heer I. Smallegange te Krabbendijke. In hartelijke bewoordingen bracht de voorzitter dank aan de heer Van Maldegem, voor het vele dat hij in de afgelopen twintig jaren ook op organisatorisch gebied in deze kring heeft gedaan. Op zijn beurt sprak de scheidende enkele woorden van dank. In Kapelle komt weer een middenstandstentoonstelling In september een fruitshow. De middenstandsvereniglng „Han delsbelangen" te Kapelle-Biezelinge en Schore heeft tijdens haar donder dagavond in hotel „De Zwaan" ge houden algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer C. J. Huissoonde actie's besproken, welke het komende jaar gevoerd zullen wor den. Zo ligt het in de bedoeling in mei a.s. wederom 'n grote middenstands- tentoonstelling te houden, welke drie dagen zal duren. Deze tentoonstelling die, wanneer de toestemming hiervoor verkregen wordt, in het veilinggebouw zal wor den gehouden, zal wederom gevoerd worden onder de naam „Kamito". Verder zal er omstreeks september weer een fruitshow worden gehou den. Hoewel de fruitshow van vorig jaar sober van opzet is geweest en slechts een oriënterend karakter had, zal ze dit jaar grootser van opzet zijn. Op 5 maart a.s. zal hiervoor met diverse verenigingen een vergadering belegd worden om de plannen nader te bespreken. Verder staat er voor het komende najaar ook nog een winkelweek op het programma. Bij de afwerking van het huishou delijk gedeelte werden de heren J. M. Fraanje en A. M. Kuzèe wegens pe riodieke aftreding als bestuurslid herkozen. Laatste trein was bijna twee uur over tijd. De laatste trein, die normaal om tien voor half twaalf in Vlissingen aankomt, arriveerde gisteren pas om tien over één aan het eindstation. Gewoonlijk vertrekt de laatste trein om ongeveer tien uur uit Roosendaal naar Zeeland, maar als gevolg van een technische storing moest deze dienst vervallen. De trein van onge veer elf uur uit Roosendaal, die an ders niet verder rijdt dan Bergen op Zoom, reed nu door naar Vlissin- jen en was op zijn beurt drie kwar- :ier over tijd. Omtrent de oorzaak van deze vertraging konden ons van N.S.-zijde geen bijzonderheden wor den verstrekt. „Zomerse" duik in winterse Schelde! He t winterzonnetje is nog nau- vjelyks in staat enige warmte te geven, maar dat weerhoudt M Ada Wispelaere te Vlissingen er niet van een „koele" duik in de Schelde te nemen. „Het water is helemaal niet koud en ik vind het zelfs fijn nu al f| te kunnen zwemmen", vertelt 't 15-jarige meisje enthousiast. M Zonder aarzelen stortm Ada M het water in, dat hoog opspat „Het is niet de eerste maal dit jaar, dat ik zwem", voegt zij er tussen twee duikspron- |f gen aan toe. „Ook donderdag heb ik vijf minuten gezwom- men!" En weg is ze weer, het frisse water van de Schelde tegemoet. Wie volgt....? (Foto P.Z.C.) 1 lll!lli!llll!!Illllll!!lllll[l!!lll[lll!llll!l]!llll!llllll!l]!1llllll!llllll!li!jllllll||iif De snelste en schotels ook VELPON GOUDEN MEDAILLE VOOR JOH. DE VISSER Op 70-jarige leeftijd nog leiding over poststation. In het sfeervolle zaaltje van het gemeentehuis te Ritthem, waar de raad z\jn vergaderingen pleeg te hou den. heeft burgemeester P. Daniëlse vrijdagmiddag de ere-medaille in §oud. verbonden aan de Orde van ranje Nassau, uitgereikt aan de heer Joh. de Visser, die op 70-jarige leeftijd zijn functie van gemeente-ont vanger heeft neergelegd. De heer De Visser beëindigde tevens zyn loop baan by de P.T.T. hy had de lei ding van het poststation te Ritthem en daarom was de directeur van en ander zal zijn, dat aanmerkelijk het postdistrict Zeeland en West- minder oppervlakte worden uitgezaaid. De heer Joh. de Visser heeft zich op velerlei wijze voor de Ritthemse ge meenschap dienstbaar gemaakt. Hiervoor werd hij onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester P. Daniëlse (rechts) speldde de heer De Visser deze on derscheiding vrijdagmiddag tijdens een plechtigheid in het gemeentehuis op de borst. (Foto P.Z.C.) aan bieten zal Brabant, de heer P. J. Waele, bij deze plechtigheid aanwezig. De heer Waa- le overhandigde de scheidende na mens de direeteur-generaai van de P.T.T. de draagmedaille van de on derscheiding, die burgemeester Da- neiëlse de heer De Visser op de borst had gespeld. De burgemeester memoreerde in een toespraak de verdiensten van de heer De visser, die van 1930 tot 1936 raadslid was. Nadat hij eerst nog drie jaar als wethouder had dienst gedaan volgde in 1939 zyn benoeming tot ge meente-ontvanger, welke functie de heer De Visser 27 jaar heeft vervuld. Hij was voorts jaren kassier van de boerenleenbank en hij was ook een be kende figuur in het verenigingsleven. Als ontvanger heeft de heer De Visser, aldus de burgemeester, de meente altijd op correcte wyze ge diend. Bij het uitbreken van de oorlog en de inundatie van Wal cheren wist hij de financiële be scheiden te redden. "Uit de bezet ting door de Duitsers sloeg hij op de meest letterlijke betekenis van het woord goede munt voor de ge meentekas! De heer Waale schetste de verdien sten van de heer De Visser, die in 1930 brievenbesteller werd, als lid van de P.T.T.-gemeenschap. Hij heeft zich gedurende vele jaren met bewonde renswaardige moed iedere dag 'n weg gebaand over de modderige wegen van het Walcheren van vroeger en hiervoor werd de heer De Visser toen hij in 1951 met pensioen ging, beloond met de oorkonde. Hij voelde er echter niet veel voor pm te gaan rusten en hij kreeg zodoende de leiding van het poststation te Ritthem. Bij deze plechtigheid was, naast de wethouders en de raadsleden, aanwe zig dr. I. P. C. van 't Hof, Ned. her vormd predikant te Ritthem. Van ae raadsleden kreeg de heer De Visser een horloge ten geschenke. LEZERS SCHRIJVEN De ringrijderij in Nieuw- en St.-Joosland Burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck van Nieuw- en St. Joosland schrijft ons het volgende naar aanleiding van het verslag over de jaarvergadering van de Zeeuwsche Ringrydersvereniging: Het gemeente bestuur heeft zijn medewerking voor de ringryderij op 14 juli 1956 verleend door gedeelten van de openbare straat, waarop twee banen konden worden uitgezet beschikbaar te stél len. Voorts werd een beker uitgeloofd. Vrijdag 13 juli, was een der ingeze tenen die woont aan dén dezer banen hoogst ernstig ziek. Dit was voor mij aanleiding op die dag aan de voorzit ter te berichten dat deze baan moest worden verlegd naar een ander straat- gedeelte. Tevens droeg ik hem op om van de luidsprekerinstallatie slechts gebruik te maken voor noodzakelijke zakelijke mededelingen, dus niet voor muziek. Toen ik zaterdag 14 juli om 9 uur hoorde dat dit verbod door de ringrijdersvereniging overtreden werd, gelastte ik, dat onmiddellijk met de overtreding hiervan zou wor den opgehouden. Ik betreur, dat ik tot deze maatre gel van geen muziek moest overgaan, doch dit Is nu eenmaal het risico als men ringrijderij wenst te houden mid den in het dorp. De beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, is na afloop door de loco-burgemeester uitgereikt. Euromarkt bedreigt Zeeuwse vlasmdustrie (Slot van pag. 1) landbouwprodukt een zo ruime bete kenis te doen toekennen, dat daar ook het vlaslint onder zal vallen. Daarmee zullen dan zowel dé importbelasting als de exportsubsidies in Frankrijk worden gehandhaafd. De enige con cessie die Frankryk heeft gedaan is dat de autoriteit voor de Euromarkt hierop een zeker toezicht zal uitoefe nen. De idee van de Europese liberalise ring wordt aldus tot een aanfluiting gemaakt. Waar Frankryk voordeel heeft, gaan de grenzen open waar 't nadeel toucheert, blijven ze halfgeslo ten. In België voorziet men grote moeilijkheden voor de vlasindustrie, die onder de druk van de laatste ja ren zijn produktiviteit al sterk heeft opgevoerd, maar de oneerlijke strijd niet kan volhouden. vooral voor de Zeeuws-Vlaamse vlas industrie, waar de produktiviteit on getwijfeld lager ligt dan In het Rort- rykse. Het Is goed tegen deze gang van zaken scherp stelling te nemen, al zal het weinig baten. Per slot van rekening is de Euromarkt een politie ke conceptie, waartegen economische argumenten weinig indruk maken. Maar dat onze vlasindustrie de eerste slagen zal moeten opvangen, staat wel vast. DS. STRAT1NG IN MIDDELBURG Streekvergadering L.J.G. en Z.P.M. De streek Walcheren van de Land bouw Jongeren Gemeenschap en de Zeeuwse Plattelands Meisjes hield vrijdagavond in café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg een bij eenkomst, waar ds. H. M. Strating uit Goes enkele punten aangeropru heeft over de gevolgen van het Del taplan voor Zeeland. Hierbij ging do Goese predikant niet In op de mate riële zijde van dit plan. maar spp- ciaal wijdde hij aandacht aan de maatschappelijke en niet-materiële sector. Want dat het Deltaplan een invloed zal uitoefenen op de mense lijke verhoudingen, waarvan we de gevolgen niet helemaal kunnen over zien, was niet alleen duidelijk voor ds. Strating, maar evenzeer voor de vele aanwezige plattelandsjongeren op deze avona. „De wegen om hieruit te komen moe ten niet gezocht worden vóór die jon geren, maar dóór die jongeren. Dat gaat niet ineens, maar geleidelijk; het zijn allemaal vraagstukken, die door gezamenlijke besprekingen en door gemeenschappelijk overleg tot een afdoende oplossing gebracht kun nen worden", aldus spreker. Een der eerste fasen van het Del taplan is de aanvoer van mensen en materiaal. Vooral ln de aanvoer van mensen kunnen grote gevaren schui len. aldus ds. Strating, die er overi gens met betrekking tot zijn cause rie op wees, dat alles uiteraard zeer betrekkelijk is. Straks zullen de trossen mensen, die aan het plan werken zich ver plaatsen met het gevaar landarbei ders mee te trekken. De boeren gaan meer mechaniseren; er komt 'n cirkel: meer machines, minder arbei ders of andersom. Hierdoor kan er een ingreep komen in de zaken, die wij gewend zijn. E.V.O. verzorgde leerzame voorlichtingsavond In laatste 3 jaar 20.000 belangstellenden. Een groot aantal leden had deze week gehoor gegeven aan de uitno diging van de Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie, dis trict Zeeland, om een speciale voor lichtingsavond in de „Graanbeurs" te Hulst bij te wonen. Aan de hand 'van een aantal film strips werden enkele lezingen gehou den op gebied van vervoer en intern transport. In zijn openingswoord deel de de secretaris, de heer A. Drost, mee, dat de belangstelling voor de E.V.O.-voorlichtingsavonden, die reeds voor de vierde maal in achter eenvolgende jaren gegeven worden, steeds groter wordt. In de laatste drie jaren hebben meer dan 20.000 bezoe kers de avonden bijgewoond. De E.V.O. is gebleken, dat steeds meer bedrijven grote en vooral ook kleine streven naar verhoging van de transportefficiency in het be drijf. De ondernemers ervaren, dat de vervoerskosten, de kost en va>n aan- en afvoeT, laden en lossen van transport binnen het bedrijf steeds groter omvang aannemen. Omdat de ondernemer dikwijls te veel belast is om zioh met de rationalisatie van zijn transport bezig te houden, ligt in de opvoering van het rendement, vol gens spreker, een belangrijke taak voor de organisatie, die over deskun digen op transportgebied beschikt. Waar die taak ligt en hoe de or ganisatie zijn meer dan 19.000 leden behulpzaam kan zijn liet de filmstrip „Verplaatsing en opslag van goede ren" duidelijk zien. Verder werden nog de filmstrips vertoond „Dat zou U kunnen zijn", waarbij het accent werd gelegd op de moeilijkheden, die vaak op de aan koop van een tweedehands bedrijfs auto volgen; „Zo rijdt U zuinig" in verband met de moeilijkheden bij de benzineaanvoer en het benzinever bruik en de fraaie kleurenfilm „Vuur en vlam". Tot slot van de voorlichtingsavond werd een filmstrip vertoond onder de titel „Tip voor U", die de bedrijfs autohouders confronteerde met een zevental problemen op het gebied van het goederen- en personenver voer, autoverzekering en rijtijden regeling. In zijn slotwoord deelde de secretaris nog mee, dat het hoofd bestuur van de E.V.O. nauwlettend de problemen met betrekking tot de gezamenlijke vervoersmarkt volgt. Was 16 jaar voorzitter. Tijdens een in hotel „De Nieuwe Doelen" gehouden bestuursvergade ring van de V.V.V. .Middelburg is op hartelijke wijze afscheid genomen van de voorzitter, mr. J. X Dumon Tak. die sinds 1940 deze functie be kleedde. Mr. Dumon Tak werd toe gesproken door zijn opvolger, de heer P. Blaauw, die dc uitnemende staat van dienst van de scheidende voor zitter in het licht stelde. „U hebt kans gezien om uw be stuursleden tot een eenheid te forme ren". aldus de heer Blaauw, die voorts herinnerde aan het vele werk door mr. Dumon Tak verricht voor huisvesting van het bureau der ereniging en voor de ontwikkeling an liet teisbureau. „Wij zijn U voor dit alles zeer dankbaar", aldus spre ker. Als herinnering aan V V.V. bood de heer Blaauw tenslotte mr Dumon Tak pon viertal historische werken aan De ere-voorzitter der vereniging, mr. dr. N. Bolkestein, hield een sympathiek afscheidstoespraak- je, waarin hij mr. Dumon Tak namens het gemeentebestuur dank zegde voor zijn werk ten dienste van V.V.V. „Niet ieder een begrijpt, welk een belang rijk werk door een vereniging als V.V.V. wordt gedaan. In de afgelopen jaren hebt gij in deze arbeid als voorzitter een zeer belangrijke rol gespeeld, waar voor ik U hartelijk wil danken." Tevoren had mr. Dumon Tak in een korte afscheidstoespraak een klein .verzicht gegeven over de tiju, waar in hij V.V.V. Mildelburg diende, eerst als bestuurslid, later als pen ningmeester en sinds 1940 als voor zitter. Hy u »tf zijn erkentelijkheid voor de veli ilidschap, die hij in het bestuur h ndervonden en ver klaarde steed- .rettige herinneringen aan V.V.V. tc /utlen behouden. Tenslotte sprak het bestuurslid mr. P. C. Adriaanse enkele woorden van waardering en dank aan het adres van mr. J L Nieuwenhuis. die als bestuurslid heeft bedankt, bij welke woorden de heer Blaauw zich van harte aansloot. r „Moeten we dan het plan afkeu- ren? Zeker niet", aldus de predikant „maar wij moeten op een bepaalde wijze de goede dingen er uithalen en de kwade tegengaan". Ds. Strating onderschatte de zeer vele problemen hierin niet, maar door het stellen van positieve daden en ook de boel niet op zijn beloop te laten, zal men in staat zijn uiteindelijk een oplossing te vinden. Nog een ander punt roerde spreker aan. De omschakeling van getroffe nen (o.a. de vissers, oester- en mos selkwekers) naar de industrie of de verplaatsing van deze bedrijven. In dit verband noemde ds. Strating de wensen, die de Werkgroep Deltaza ken naar voren gebracht heeft om tot een redelijke oplossing te komen. Voorts stipte ds. Strating de re creatie aan en als minder goed voor beeld noemde hij de ontwikkeling van Zandvoort, dat 'vroeger een eenvou dig en kerks vissersdorpje was. Positieve daden „Al deze problemen bekijkend, behoren wij niet te zegen: „Het hoort niet of het mag niet", al dus ds. Strating, „neen, we moe ten hier positief iets tegenover stellen". Ons niet te veel laten be goochelen door de materiële zij de, maar met elkaar denken, wer ken en worstelen om er uit te ko men. We krijgen er geen dubbel tje cadeau bij". Naar aanleiding van een aantal vragen wees ds. Strating er nog op, dat een van deze positieve daden, die wij kunnen stellen is, er voor te zor gen dat de landarbeiders betere socia le voorzieningen en voorwaarden krijgen. Voorts zou het platteland er bij gebaat zijn, wanneer de plat telandsmeisjes konden meepraten over het maatschappelijk werk. Ds. Strating stipte verder de ver zekeringsmaatschappij! speciaaF plattelanders opleiden voor appijen iders op hun gebied. „En voorts zijn er nog veel te weinig Zeeuwse landbouwin genieurs, die op dc Zeeuwse bedrij ven werken. „Ze blijven thans nog ailen weg", aldus spr., die er in dit verband op wees, dat het beste niet goed genoeg is voor het Zeeuwse be drijf. Geschoolde landarbeiders van de winterscholen zijn er ook nog te weinig. „De plattelandsjongeren kun nen ook hier hun positieve bijdrage leveren", aldus de Goese predikant. De ver£, van de heer Z. Poppe, van de Walcherse L.J.G.terwijl de avond besloten werd met de verto ning van de film „Der zee ontrukt". ■ergadering stond onder leiding heer Z. Poppe. de voorzitter KERKNIEUWS Ds. G. Hulsman te Lochem 90 jaar Ds. G. Hulsman te Lochem, eme ritus predikant van de Ned. Herv. Kerk hoopt dinsdag 5 maart a.s. zijn negentigste verjaardag te vieren. Hij werd op 5 maart 1867 in de horvorm- de pastoi-ie van Westmaas geboren, bezocht het gymnasium te Nijme- fen en studeerde vervolgens aan e gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Nadat kand. Hulsman in 1890 door het provinciaal kerk bestuur van Ovenjsel was toegela ten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 3 janu ari 1892 door zijn vader te Lemele en Archem in het ambt bevestigd. Daarna stond dc jubilaris verder nog te Zandvoort 18941903, Gro ningen 19031913; Assen 1915 1920; 's-Gravenhage als voorgnger van de afdeling van de Nederlandse Protestanten Bond 19201931 en tenslotte nog ruim twaalf jaar te Drempt in de classis Doetinchem, waar hem met ingang van 4 oktober 1943 na bijna twee-en-vijftig vol brachte dienstjaren op ruim zes-en- zeventig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Ds. Hulsman was oorspronkelijke de orthodoxe richting in de Ned. Herv. Kerk toegedaan. Tijdens zijn ambts bediening te Groningen brak hij mede onder invloed van de weten schappelijke omgeving met de ort hodoxie en schaarde hij zich royaal aan de zijde van de vrijzinnigen. Van zijn hand verschenen talrijke brochures. Ds. Hulsman geniet nog een goede gezondheid en hij hoopt twee dagen voor zijn negentigste verjaardag zijn 65-jarige bruiloft te vieren. PEREMPTOIR EXAMEN Na afgelegd peremptoir examen is de heer J. van der Klaauw door de classis Tholen der Geref. Kerken met algemene stemmen toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramen ten. BEVESTIGING EN INTREDE De bevestiging en intrede in de Ge reformeerde kerk te Krabbendijke van de beroepen predikant J. van der Klaauw. zal gehouden worden op zon dag 14 april aanstaande. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Middelburg: H. van Gilst te Dirksla nd en W. Hage te Nunspcet. Bedankt voor Vlissingen en voor Zeist W. Hage tc Nunspeet. Bedankt voor Scherpenisse H. van Gilst te Dirksland. Tweetal te Aagtekerke H. van Gilst te Dirksland en A. F. Honkoop te Goes, van wie eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Kampen H. van Gilst te Dirksland. TWEETAL TE BKUINISSE Door de Geref. Kerken te Bruinis- se is een tweetal opgemaakt, be staande uit kandidaat van Breugel te Heer Hugowaard en kandidaat C. A. Wielemaker te Silvolde (Gelderland), waarvan laatstgenoemde door de Kerk is beroepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6