Zeeuwse fruittelers gaan veel over Protest Zeeuwse CBTB tegen landbouwbeleid op zomerrassen Zeeuwse Almanak Iwin WEER TIJDELIJK HONGAREN IN ZEELAND ONDERGEBRACHT MIDDENSTANDSDIPLOMA ^Pollen Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN T ZATERDAG 2 MAAKT 1957 Z.L.M.-TUIN BOUWCOMMISSIE KWAM BIJEEN Handhaving van de veilplicht is van groot belang „De matige kwaliteit van de nog grote voorraden fruit Is voor onze ex portpositie een geweldige handicap. Het Is Italië, dat zich als concurrent op de Duitse, Franse en Engelse markt geducht laat voelen. Men ruimt daar de voorraden tegen elke pr(fs. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat er In de exportsituatie nog enige verbetering zal intreden, zodra in Italië de grote voorraden z\Jn geruimd". Deze mededelingen werden gedaan In de dezer dagen gehouden vergadering san de Tutnbouwcommlssle der Z.LM In verband met een en ander werd er In deze vergadering ook op gewezen, dat bjj de nieuwe aanplant ln Zeeland een behoorlijke plaats voor de zomer rassen Is ingeruimd. Dit werd zeer juist geacht, omdat ln de afgelopen tien Jaren praktisch uitsluitend winterras Verder werd medegedeeld, dat de afzet een punt van voortdurende stu die uitmaakt. Zeer binnenkort zal hierover een belangrijk rapport ver schijnen. Het Instellen van een ge- ïschappelijke Europese markt zal ook de nodige consequenties hebben, welke thans nog niet te overzien zijn. De afzet van groenten in 1956 mag zeer bevredigend worden genoemd. In verband met de a.s. uitgifte van frultteeltbedrijven in de Braakman en Quarlespolder, waarvan een gedeelte waarschijnlijk beschikbaar zal wor den gesteld voor saneringsgevallen uit de herverkavelingsgebieden acht te de vergadering het redelijk, dat het rijk de gebouwen voor zijn rekening neemt en de rente en aflossing via een annuiteltensysteem regelt. Een rege ling, waarbij de gebouwen volledig ge financierd moeten worden door de toekomstige erfpachter zou de verga dering onbillijk vinden. De ervaringen in de N.O.P. hebben wel geleerd, dat de financiële consequenties ln die ge vallen zeer ernstig z\jn. Voor glascultures In de vergadering, welke onder lei ding stond van de voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, werden ook uitvoeri- mededelingen gedaan over het ver- oop van de discussies in het bestuur van het Produktschap voor Groenten en Fruit over de nieuwe regeling voor de contractteelt in 1957. Per aange slotene A. mag hoogstens 2 ha con tractteelt buiten de blijvende vergun ning geteeld worden, wat de verga dering onbevredigend achtte. Met garantie van het Borgstel lingsfonds werd de laatste jaren gemiddeld 8 miljoen per jaar in de tuinbouw geïnvesteerd. In hoofdzaak was dit in Zuid- en Noord-Holland, met name voor de glascultures. Zeeland maakte er weinig gebruik van, wat een ge lukkige omstandigheid kan wor den genoemd. Op de landbouwbe groting is 2 miljoen uitgetrokken sen zijn aangeplant. ais krediet voor sanering van klei ne vollegronds groenteteeltbedry- ven tegen 2 rente. De hoofdafdeling tuinbouw van het Landbouwschap heeft een voorstel in gediend voor subsidiëring van ver schillende Instellingen op het gebied van tuinbouwkundig onderzoek, die tot dusver hun subsidies ontvingen van het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen. Sommige Instellingen zullen een belangrijk hogere bijdrage kunnen ontvangen. Zo Is bijv. de sub sidie voor het Proefstation te Wilhel- VAN TOT OVERWEGBEVEILIGING. Op tientallen plaatsen wordt de spoorljjn Vlissingen-Roo&endaal door sneden door rijbanen en weggetjes. Dat brengt vanzelfsprekend heel wat verkeersproblemen met zich mee, want en't treinverkeer én 't autover keer mag men de laatste jaren in Zeeland druk noemen. Geen wonder dus, dat men alles in het werk stelt om de kruisingen zo overzichtelijk mogelijk te maken en daardoor de overwegen te beveiligen. Op het ogen blik is men al druk bezig deze „over wegbeveiligingen" uit te breiden. We kunnen er een hele waslijst van op sommen Op 14 maart zal in de gemeente Krabbendrjke de overweg in de Kruis weg van automatische knipperlichten worden voorzien. Iedere automobilist wordt daar dus duidelijk gewaar schuwd. Hetzelfde geldt voor Krui ningen. Daar wordt bij de overweg in de Capelleweg op 18 maart 'n auto matisch knipperlicht ingebruik ge steld. Bij deze overwegen zal bovendien nog een geel voor-waarschuwingssein worden geplaatst. Het kopje koffie in de pauze van een culturele manifestatie wint het altyd grandioos van alle cultuurop welk een hoog niveau zulk een ma nifestatie dan ook mag staan. Zo tegen het pauze-uur vaart er een ze kere onrust door de zaul. Neusvleu gels trillen begerig, hoofden worden gedraaid i>; d- ichting van het kop- jesgerinkel :n zodra dan het doek gevallen is. leeft er in heel de massa nog maar één collectieve, bijna tast bare gedachte: „En nu koffie!" Zo ervoeren wij dat dezer dagen ook weer bij een toneelvoorstelling in een der Zeeuwse steden, alwaar men zich in dichte drommen naar de kof fiekamer van de schouwburg spoed de. Obers en koffiekopjes stonden al in slagorde gereed om de strijd aan te vangen en er was dén zeer bedrij vig obertje, dat zich alsmaar met zwaar beladen bladen heen en weer spoedde. Maar zó snel kan een kelner tij dens een schouwburgpauze niet zijn, of er blijven onder die honderden op koffie beluste mensen wel enkele over, die niet d la minute geholpen kunnen worden. Die mensen plegen dan ongeduldig te worden, een welis waar begrijpelijk, maar lang niet al tijd te billijken verschijnsel. Die avond was er een uiterst on geduldige meneer. Telkens opnieuw riep hij het overbelaste obertje aan om koffie, totdat zelfs deze beroeps- geduldbe waarder er genoeg van kreeg. Hij snelde lceukenwaarts, het twee koppen extra vol gieten en bood de consumpties, compleet met „voe- tenbad" met een hoofs gebaar aan. „17 krijgt van mij een extra portie" sprak hij voorkomend Toen ging de belde pauze was afgelopen. mlnadorp meer dan verdubbeld. Op korte termijn zal worden nage gaan welke mogelijkheden cr voor de Z.L.M.-Tuinbpuwscnool te Kapelle lig gen ln de reorganisatieplannen voor net land- en tuinoouwonderwijs. De la gere tuinbouwscholen zullen de leer lingen na het zesde leerjaar van de la gere school moeten kunnen opvangen, terwijl ook hand- en vakvaardig- heldsonderwijs aan deze scholen gege ven moet worden. Naar aanleiding van de besprekin gen in het Produktschap voor Groen ten en Fruit over een nieuwe tubi- bouwafzetverordening welke zou kunnen leiden tot opheffing van de publiekrechtelijke veilplicht, gaf de vergadering als haar mening te ken nen, dat het veilingsysteem onmis baar Is voor de reële prijsvorming voor de tulnbouwproduktcn. Het handhaven van de publiekrechtelijke veilplicht ls zeer belangrijk, daar de afzetregellng met Duitsland en Bel gië/Luxemburg hierop ls gebaseerd. Tenslotte sprak de vergadering als haar mening uit, dat in de O.A.O. voor de tuinbouw geen herzieningen mogen worden aangebracht, welke afwijken van het landbouwcontract In Zeeland enz. Het ls voor deze provincie van het grootste belang, dat belde con tracten steeds op elkaar worden afge stemd. Maar voor Krulningen staan er nog meer beveiligingen op het pro gramma. Want eveneens op 18 maart krijgt de overweg ln Zand dijk automatische halve overweg- bomen, met wisselende rode lich ten en een geel voor-waarschu wingssein. Op 15 maart wordt in de gemeente Kapelle de onbewaakte overweg in 3reedeweg van een automatische knippelichtinstallatie voorzien en op 18 maart volgt de overweg in de Dijkwelseweg met automatische overwegbomen en wisselende rode lichten, alsmede twee gele voor-waar- schuwingslichten. Nog meer is er in Kapelle te verbeteren: op 15 maart wordt de overweg in het Verloren Wegje van automatische knipperlich ten voorzien. Vervolgens kunnen we het hebben rer 's-Heer Arendskerke. Daar krijgt de overweg in de Poolweg- Bergweg op 13 maart automatische knippeiTichten. Een zelfde automati sche knipperlichtinstallatie komt in 's Heer Arendskerke bij de overwegen in de Zandweg en in de Hofsteedse- weg en op 15 maart bij de overweg in de Kerkweg. Dat alles zal de verkeersveiligheid zeker ten goede komen... OUD. In Hoedekenskerke is één van de oudste woningen van deze gemeente verkocht. Het pand dateert al uit 16G0. Het was eerst eigendom van mejuffrouw M. de Jonge. Nu is de heer M. Nleuwenhuize bezitter van dit oude huls. HU betaalde er 4225 voor. UITWISSELING Er komt een uitwisseling van zang koren tussen Apeldoorn en het voor deze Veiuwse plaats zo vertrouwd geworden Zeeuwse dorp Kruiningen. Het Hervormd kerkkoor van de Gel derse stad zal woensdag 13 maart a.s. met solistische medewerking van Corry Robbers, sopraan, en de diri gent Alex Schelle vis, orgel, een uit voering geven in de hervormde kerk te Kruiningen. Het bestuur der zang vereniging „Crescendo" te Kruinin gen heeft met de dirigent van het hervormd kerkkoor besprekingen ge voerd over de uitwisseling. Het Gel derse koor lelt 130 leden, die graag meegaan! In Kruiningen zal voor maaltyden en rondleidingen worden gezorgd. De Apeldoornse zangers en zangeressen worden om ongeveer 11 uur des morgens in het Dorpshuis ontvangen. „De Schelde" schafte een hoogtezonapparaat aan Voor bevordering gezondheid van het bedrijfspersoneel Als eerste bedrijf in Zeeland heeft de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Missingen een hoogtezon-apparaat aangeschaft, dat onder leiding van de bedrijfsarts, dokter J. Stumphius, wordt aange wend voor het bevorderen van de gezondheid der personeelsleden. De jongens van de bedrijfsschool nemen reeds driemaal per week onder schooltijd aan de bestraling deel. Het ligt ln de bedoeling de gelegenheid tot bestraling open te stellen voor alle werknemers van „De Schelde", aldus een artikel in het 14-daags personeelsorgaan van het bedrijf. Nadat de geneeskundige dienst van „De Schelde" reeds had ge werkt met kleine hoogtezonnen, heeft men nu een groot en gemakkelijk verplaatsbaar apparaat aangeschaft De werking ls niet alleen verkwik kend, maar er zijn duidelijke aan wijzingen dat bestraling met hoog- tezon preventief werkt voor adem halingsziekten, zoals griep en ver koudheid. Het apparaat, dat drie ultravlo- let- en zes lnfraroodstralers bevat, kan een groep personen in een wijde kring om het toestel bestrijken. Ma ximaal mag men gedurende 4 minu ten bestraald worden. Ter bescher ming van. de ogen zet met daarbij een Kleine zwarte bril op. Tankwagen met 9 ton teer in de sloot. Een met 9 ton teer geladen tank auto van een firma uit Gent moest ter hoogte van de boerderij „Duin oord" te Oostkapelle plotseling uit wijken voor enkele kinderen De zwa re wagen geraakte door de onver wachte manoeuvre in de zachte berm en kwam vervolgens in een naast de weg gelegen sloot terecht. De chauf feur van de auto kwam met de schrik vrij, de materiële schade was gering. Een andere tankwagen heeft later de gevallen wagen leeggepompt. Een kraanwagen uit Gent haalde het gro te gevaarte tenslotte uit de sloot. De teer was bestemd voor de zeewering te Oostkapelle. Damkampioenschap voor Middelburgse scholieren Voor het damkampioenschap van de Middelburgse scholieren werd de vijfde ronde gespeeld. De uitslagen hiervan zijn: K. van Eenennaam (ulo Singelstraat)Schroevers (ulo Nieuwe Haven) 20; N. van Een- nennaam (ulo Singelstraat)Van Rijswijk (ulo Dwarskaal) 02; J. Sinke (chr. hbs)F. Sinke (ulo Nieuwe Haven) 02; Oste (chr. libs)Slootmans (ulo Dwarskaai) 0—2; Lawalata (chr. hbs.)Walra ven (ulo Nieuwe Haven) 0—2. Beplanting Slingerbos. De leerlingen van de christelijke la gere school en de school voor katho liek lager onderwijs te Zierikzee heb ben vrijdag het tweede deel van het Slingerbos beplant. Evenals donder dag gaven diverse autoriteiten blijk van belangstelling. Met de beplanting van het tweede deel van dit Slingerbos is het bos op enkele kleine stukjes na weer geheel beplant. Promotie Opperwachtmeester J. A. Geelhoed, groepscommandant der rijkspolitie te Souburg is met ingang van 1 maart bevorderd tot adjudant by de rykspolitie. TWEEHONDERD MILJOEN ONVOLDOENDE Bezwaren tegen blokkering Het hoofdbestuur van de Zeeuw se C.B.T.B. heeft in zijn jongste vergadering ernstige bezwaren ontwikkeld tegen de regeringsbe slissing met betrekking tot de voorstellen van het Landbouw schap. De voorzitter, de heer C. de Putter, uitte in z'n inleidende be schouwing nog de meeste beden kingen tegen de wijze waarop de overheid de kwestie van de eige- naarslasten denkt op te lossen. De blokkeringsgedachte is eenvou dig funest. „Men gaat toch ook geen salarisverhogingen, waarvan de noodzakelijkheid erkend wordt, blokkeren", aldns de heer De Put ter. „Blokkeren betekent een nieu we aanslag op het bezit. Met dit onzinnige produkt van het socialis tisch streven naar nationalisatie kunnen wij dan ook ten enenmale niet akkoord gaan. Hetzelfde kan gesteld worden ten aanzien van de afwijkende grondrente. De vergadering onderstreepte dit unaniem en betreurde het ten zeerste dat de Overheid slechts f 200 miljoen beschikbaar wil stellen. Het land bouwbedrijfsleven kan hierover moei lijk zijn tevredenheid betuigen. Im mers de voorstellen van het Land bouwschap berusten op goed gefun deerde cijfers. Wat gevraagd is komt de boer zeker toe, sterker nog; hij heeft er volledig recht op. De heer De Putter wees er op, dat hier en daar wordt gesuggereerd dat de regering een bedrag van f 300 miljoen wil geven. Dit zo te stellen is volgens hem evenwel be- EINDBESTEMMING CANADA In kampen op Schouwen- Duiveland en Walcheren. Weer is vrijdag een groot aantal Hongaren tijdelijk in Zeeuwse kam pen ondergebracht. In totaal arri veerden gisteren ongeveer 290 vluch telingen op Schouwen-Dniveland, die werden verspreid over de kampen in Eikerzee, Zelkepolder( Zierikzee). Stoofpolder (Bruinisse), Burghsluis en Oosterland. Een groep van ruim 60 Hongaren werd ondergebracht in het kamp te Aagtekerke. De Honga ren blijven slechts korte tijd in onze provincie, want hnn eindbestemming is Canada. In het woonoord Zelkepolder bij Zierikzee ontving het comité Hulp verlening Hongarije een groep van rond tachtig vluchtelingen, onder wie 21 alleenstaanden, 16 echtparen en 14 kinderen. Burgemeester mr. Th. Dijckmeester sprak hier een wel komstwoord en evenals in de andere kampen toonden ook hier de nieuw- aangekomenen zich uiterst dankbaar voor het hartelijk onthaal. In Zelkepolder is als sociaal werk- Wilt Gij in 1958 slagen? Sluit U dan zo spoedig mogelijk aan bij HILVERSUM (Bekende schriftelijke cursus) Vraagt ons prospectus Keuze uit tal van opleidingen o.a. MULO-DIPLOMA A en B. Cursusadres: Soesidijkerstraatweg 83 - Telefoon 5432 ster aangesteld mevrouw H. Sluiter- Leistikow, die assistentie heeft van twee tolken. Voor één Hongaars echtpaar was er al verblijdend nieuws uit Canada. Vanuit Montreal ontvingen de heer en mevrouw L. Stecker namelijk een brief van een zuster van mevrouw Stecker, die daar ongeveer anderhal ve maand geleden rechtstreeks vanuit Oostenrijk arriveerde. Zij ontving een gastvrij onthaal bij een zwager van de familie Stecker, die sinds acht jaar in Montreal een kleine fabriek exploiteert en vanzelfsprekend is het de bedoeling, dat nu ook de tijdelijk ..Zierikzeese" Steckers zich bij hun familieleden in Montreal voegen. Een moedgevend begin! slist onjuist. Inderdaad zal een door berekening van de gewone kosten stijgingen ln de garantieprijzen on geveer f 100 miljoen vragen, maar lit is een zaak die met de Landbouw- schapsvoorstellen niets uit te staan heeft. Het is reeds een vaste en juis te gewoonte de gewone kostenstijgin gen in de garantieprijzen door te be rekenen. In tegenstelling met andere be richten werd medegedeeld, dat de garantieprijzen voor suikerbieten en tarwe nog niet zijn vastge steld. Uiteraard zijn hierover door het Landbouwschap wel voorstel len gedaan, die ook bij het be stuur van de Zeeuwse C.B.T.B. bekend zijn. Str eekverbeteringsplan De voorzitter deelde verder mede dat een commissie zal worden inge steld voor de uitvoering van een streekverbeterlngsplan voor de Zak van Zuid-Beveland. Het streekverbe- teringsgebied zal samenvallen met 't herverkavelingsgebied, dat zes woon kernen omvat, n.l. Hoedekenskerke, Baarland, Oudelande, Ellewoutsdijk, Driewegen en Ovezande. De vergadering bleek van mening, dat de georganiseerde landbouw spe ciale aandacht zal moeten schenken an de consequenties die het Delta plan voor de agrarische bedrijfstak kan hebben. Besloteri werd aan de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap te verzoeken voor dit doel een afzonderlijke com missie in het leven te roepen, die reeds nu overleg kan plegen met de officiële Instanties. Er werd ook In principe besloten tot de oprichting van een speciaal mechanisatiegebouw ten behoeve van de Chr. La ndbouwwinter school te Middelburg. Voorts zal aan de Chr. Lagere Landbouwschool te 's-Heer Arendskerke een handvaardigheids- en een praktijklokaal worden ge bouwd. KUNST „De klokken van Corneville". Goese Operette Vereniging; „l)e Prins van Oranje". De Goese Operette Vereniging kwam gisteravond op de planken van „De Prins van Oranje" met niets minder dan de beroemde „Klokken van Cor neville", waarvoor Robert Plaquette de muziek schreef. Deze opvoering betekende een geduchte opgave voor de vereniging, want dit zo melodieus klinkende zangspel stelt zéér hoge eisen, waarover men niet al te licht vaardig heen kan huppelen. Dit laat ste nu hebben de aames en heren van de G.O.V. onder leiding van hun dirigent Jan Kousemaker zeker niet gedaan: maanden en maanden lang is er gedegen gestudeerd om ook van deze opvoering weer een geslaagd ge heel te maken. En m grote trekken is men daarin volkomen geslaagd. Natuurlijk worden op een dergelijke avond niet alle wensen vervuld, maar volmaakt is nu eenmaal niets op de ze wereld. Wanneer men in aanmer king neemt, dat deze opvoering vrij wel geheel zonder vakmensen tot stand kwam, dan kan men slechts res pect hebben voor het peil, dat men hier weet te bereiken. Dit respect gaat dan in de eerste plaats uit naar de beide hoofdrol speelsters, mevrouw Janny Roose-de Butter (Serpolette) en Annie Wij- nands (Germaine), die beiden én als actrice én als vocaliste een groot aan deel hadden in het welslagen van de avond. Aan de muzikale scholing van beide dames is kennelijk aandacht besteed, en met succes. De Goese Ope rette Vereniging mag van h in de toekomst nog vee) verwachten, indien althans op de nu ingeslagen weg wordt voortgegaan. Dick Meijer toonde als vanouds zijn uitnemende kwaliteiten als acteur, Victor Hopmans was een geslaagde baljuw, Gerard Hopmans een goede grenicheux, waarbij deze beide heren hun tekort aan stembeheersing vol komen wisten op te vangen door hun onmiskenbare talenten als charge rende veteranen. De markies werd ge zongen en gespeeld door Jan Evers, wiens stem vele mogelijkheden heeft, die thans nog niet werden gebruikt. De zwakke stee in deze opvoering was het orkest, dat over het algemeen deze lichte, soepele operettemuziek speelde, alsof het om de Negende van Beethoven ging. Een wat lichter toets zou hier ongetwijfeld een verbete ring hebben betekend. Daarbij komt, dat sommige lessenaars wel héél zwak waren bezet. Niettemin werd met groot enthousiasme gespeeld en ook waren er voortreffelijke indivi duele prestaties te beluisteren, o.a. in de blazersgroep. Jan Kousemaker had het geheel volkomen in de hand en leidde op bekwame en muzikale wijze deze op voering. De regie was bij de heer C. Nobels in vertrouwde handen, terwijl de aardige toneeldansen waren inge studeerd door Janvier. Kostuums, de cors en belichting waren zoals de traditie wil bij G.O.V. eerste klas De zaal was uitveikocht en het pu bliek toonde zich zeer geestdriftig voor het gebodene, waarvoor het met ovationeel applaus dankte. Voorzitter Steenpoorte sprak aan het slot woorden van dank tot de medewerkenden en deelde vele ver diende ruikers uit. Vanavond wordt de voorstelling herhaald. de K. Gouden bruiloft De heer en mevrouw GeldofBrou wer te Veere herdenken op 6 maart aanstaande het feit, dat zij oO jaar ge leden in de echt werden verbonden. Op Walcheren Voorts werd een groep van 63 Hon garen ondergebracht in het kamp te Aagtekerke. Drie vluchtelingen gin gen door naar Biggekerke, waar zij vrienden hebben. Omstreeks half ze ven arriveerden twee bussen met vluchtelingen m Aagtekerke, hoofd zakelijk jongelui. De kantine van het kamp was kleurrijk versierd" en aan de ingang waren de Hongaarse en de Nederlandse vlag opgehangen. In de kantine sprak burgemeester J. Geuze het gezelschap toe, waarbij hij erop wees, dat men in Aagtekerke zal la ten zien, dat er nog naastenliefde be staat. „We weten wat het betekent van huis en haard verdreven te zijn", zo zeide de heer Geuze. „De plaats waar wij staan, was eenmaal in een zee herschapen". De rede van burgemeester Geuze, werd nadat zij door een tolk was ver taald, met een krachtig applaus be antwoord. De oudste vluchteling van dc vorige groep en de oudste van de nieuw-aangekomen groep, spraken woorden van dank voor dc harte lijke ontvangst. Sleepschip aangevaren in het Nauw van Bath In het Nauw van Bath op de Wes- terschelde is vrijdagmiddag omstreeks 3 uur het 743 ton metende Duitse sleepschip „Tuisko" aangevaren door het 10.043 brt. metende Deense m.s. „Katrine Maersk" van de rederij Möller nit Kopenhagen. De „Tuisko", waarvan het achterechip aan stuur boordzijde werd Ingedrukt, ia op de slikken bij Bath tussen Oost- en Noord-Ketel aan de grond gezet. Van nacht zou getracht worden het schip weer vlot te slepen. Het Duitse sleepschip, met 742 ton tarwe van Antwerpen op weg naar Basel, werd gesleept door de Neder landse sleepboot „Egalité". Het Deen se schip moet bovenop de achterste ven van de „Tuisko" zijn gevaren, waarbij o.m. het roer werd wegge slagen en er een zodanige lekkage ontstond, dat de kajuit vol water kwam te staan. Bij de aanvaring werd het sleepschip tegen de slikken gedrukt, waarna de sleepboot het vaartuig nog verder omhoog heeft gezet. Schipper H. Bauhardt en zijn knecht bleven ongedeerd. Schip en lading waren verzekerd. De „Katrine Maersk", die na de aanvaring is doorgevaren, ging voor onderzoek op de rede van Vlissingen voor anker, maar heeft later op de avond de reis naar zee voortgezet. Bezwaarschriften Schouwse waterschappen. Ged. Staten van Zeeland hebben thans ook de bezwaarschriften van de waterschappen op Schouwen-Dui- veland ten aanzien van de voorstel len tot polderconcentratie aan de Sta ten van Zeeland doen toekomen. In grote lijnen komen deze bezwaren wel overeen met de reeds door an- -dere waterschappen ingediende be zwaarschriften. Ook hier richt men zich niet tegen de concentratie als zodanig, maar tegen bepaalde formu leringen enz. in het nieuw ontworpen reglement. In hun opmerkingen wijzen Ged. Staten erop, dat zij de opheffing van de waterverontreiniging als een meer positieve taak van het waterschap in het ontwerp-reglement opnemen. Oude Vat Jenever Vraagt Uiv »lijler! VANDAAG. Middelburg Electro: „Don Camlllo contra Peppone", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Les nuits de Mon- martre", (18 jr.), 20 uur; Bogardzaal: Jaarvergadering „Kweeklust, 14.30 uur; Ned. Marionettentheater voor A.N.G.B., 20 uur; Schouwburg e.o.: Vossenjacht „Scheldegouwen", van 20 uur af; Ulo-school Nieuwe haven: „Bartimeus", 14—17 ei. 19—22 uur. Vlissingen Alhambra: „De koning en lk", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het laatste vuurgevecht", (14 Jr.), 19 en 21 uur; Scheldekwartier: variété-avond „De Schelde", 20 uur; Concertge bouw: „Carnaval" Marinesanatorium- fonds, 20 uur; Britannia; Vlisslngse Bestuurdersbond, 20 uur. Goes Grand: „De zoon van de wre ker", (14 jr.). 19 en 21 uur; „De Prins van Oranje": jaarvergadering Chr. Emigratie Centrale, afd. Zeeland. 14 uur; Chr. Lyceum; vertrek eerste schoolwandeltocht, 14.30 uur; Kleuter school Blekerstraat: instuif-voor- drachtsavond J. B. Oosterwelder, 19.30 uur; „De Prins van Oranje": uitvoe ring Goese Operettever. „De klok ken van Cornevlile", 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: „Het circus speelt toch", (a,l.), 15.30 uur; als vandaag: 19 en 21.15 uur: Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15. 19 en 21 uur. Goes Grand: „Wereld zouder einde", (14 jr.), 15 uur: als vandaag: 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2