RAI EED Voorlichting en onderwijs zijn dringend noodzakelijk HéÊÊm RODENT RAT en MUIS ZATERDAG 2 MAART 1957 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT B DE MEMORIE VAN ANTWOORD VAN MINISTERMANSHOLT Structuurverbetering zal fors aangepakt worden (slot) (Van een landbouwmedewerker) Bezien wy het tweede belangrijke motief, dat de Memorie van Antwoord van minister Mansholt beheerst, dan valt het op, dat thans sterke aandacht besteed wordt aan de aanpak van de structuurverbetering van de Neder landse landbouw. In de thans aanhangig zijnde voorstellen tot verbetering van de financiële positie van de Nederlandse bouw- en landarbeiderstand koppelt de regering deze kwestie aan een forse aanpak van structuurverbe tering. Wy lezen in de Memorie van Antwoord van minister Mansholt, dat door de wyziging in het garantieprysbeleid aan de gemeenschap als geheel zekere offers worden opgelegd ten behoeve van de landbouwsector, welke om sociale zowel als economische redenen gemotiveerd geacht worden. Een zekere welvaartsoverdracht ten behoeve van de landbouw, welke door een gedeelteiyke depressie getroffen wordt, past volgens de minister geheel in het algemene regeringsbeleid. Alsdan echter, zo gaat de bewindsman voort, moeten de omstandigheden geschapen worden dat de landbouw een zo pro- duktlef mogeiyke bijdrage in het nationale inkomen kan leveren. Het stemt in dit opzicht tot ver heugenis, dat de minister vervolgens erkent, dat de efficiency van de Ne derlandse landbouw gunstig afsteekt tegen die in de meeste der omrin gende landen. Uit de laatste tijd verschenen pu blicaties en uit gehouden inleidingen over de structuur van de vaderland se landbouw bleek dit meestentijds in 't geheel niet. De ogen geenszins gesloten houdende voor de aan te brengen verbeteringen, mag toch de nadruk zeker gelegd worden op de hoge graad van ontwikkeling, die de landbouw in ons land bereikt heeft in de laatste vijftig jaren. Het steeds meer doordringende land- 38 sto MOTORRIJWIELEN/ SCOOTERS, AUTOSCOOTERS, BROMFIETSEN, enz. In combinatie met CAMPING 1957 Amsterdam 28 februari t/m lOmaart Geopend fop werkdagen van 10-17 uui^ m en 19.30-22.30 uur m ^^rondagen 10-18 uur^^ bouwonderwijs, de intensieve voor lichting en het sterk doorgevoerde organisatieleven hebben hun werk in dit opzicht goed gedaan. De ster ke mechanisatie na de tweede we reldoorlog vormt een nieuw bewijs. Met de structurele verbeteringen zullen wij zeker onze buurlanden opnieuw voorbijstreven. Hoewel ook aldaar het structuurprobleem de volle aandacht heeft. Het is uit bovenstaande motieven, dat de regering dus in de naaste toe komst wil streven naar een verdere versterking van de economische po sitie van het land- en tuinbouwbe drijf. Een opvoering van de ar beidsproductiviteit wordt beoogd. Hierbij dient men niet de denkfout te maken, dat in de landbouw niet hard gewerkt wordt. Maar een betere verkaveling, een ontsluiting door de aanleg van de nodige verharde wegen, er zijn nog 40.000 km onverharde wegen op het platteland een betere ontwa tering en een vergroting van te kleine bedrijven kunnen mede hel pen het dikwijls harde werken om te zetten in efficient werken en daar door een verhoging van de arbeids- produktiviteit bewerkstelligen. Het kan dus best, dat men persoonlijk minder hard moet werken en toch zijn arbeidsproduktiviteit verhoogt. MAATREGELEN. De minister stelt zich voor deze zaken In zijn nieuwe regeerperiode krachtig aan te pakken. Hiervoor denkt hij in de toekomst een aan tal maatregelen te treffen die ten doel hebben in ruil- of herverkave- lingsverband de opheffing van te kleine bedrijven te verzekeren en ook buiten het verband van deze werken een geleidelijke vermindering van het aantal te kleine bedrijven te bevorderen. Nu kunnen ten aanzien van dit punt gemakkelijk misverstanden ontstaan, vooral onder de kleine landgebruikers. De bedoeling be staat niet om de rechten van reeds gevestigde ondernemers aan te tas ten. Wanneer men dus een bedrijfje heeft, dat volgens de op te stel len normen te klein geacht wordt, wordt men hier niet afge zet. Men wil slechts daar waar ruil- of herverkavelingen plaats vinden door sanering, zoals die op Walcheren, Schouwen-Duive- land, Tholen en gedeelten van Zuid-Beveland is toegepast, te kleine bedrijven vergroten en voorts het nieuw stichten van te kleine bedrijven tegengaan. Nauw hieraan verbonden is een verbod om te splitsen, wanneer daar door te kleine bedrijven zouden ont staan. Een andere maatregel, die wordt overwogen, Is het stellen van vestigingseisen, zowel ten aanzien van de persoon, in de vorm van di ploma en praktijkervaring als ten aanzien van de grootte van het be drijf. Tenslotte is minister Mansholt van plan met zijn ambtgenoot van justitie na te gaan in hoeverre ook ons Nederlandse erfrecht aangepast zal moeten worden. Nu moge vooropgesteld worden, dat vooral in de zandgebieden nog heel wat bedrijfjes voorkomen, die te klein zijn volgens de normen, die hiervoor zullen gelden, normen, die zeker nog niet vaststaan. Overigens zijn wij van mening, dat voorlich ting hier minstens evenzo goed wer ken kan als maatregelen van over heidswege. Men vergeet in de tegen woordige tijd wel eens te veel, dat een overheidsmaatregel slechts dan nuttig effect sorteert, wanneer een grote meerderheid van het belang van de betreffende maatregel over tuigd is. Niets leidt tot veelvuldiger ontduikingen als het niet leven van het beginsel van de maatregel bij belanghebbenden. Vandaar, dat het zaak zal zijn, wil men inderdaad blijvend de struc tuur van de Nederlandse landbouw verbeteren, het landbouwonderwijs en de voorlichting op deze zaak in te stellen. Te grote voortvarendheid van nog jonge Rijksdiensten zou wel eens een averechtse uitwerking kun nen hebben. De verbetering van de bedrijfsomstandigheden in een be drijfstak als de landbouw met zijn meer dan 200.000 ondernemers is eerder een zaak van wat langere termijn dan van kortere. Terecht merkt de minister in de Memorie van Antwoord op, dat ge middeld meer dan de helft van de huidige bedrijfsleiders in de land en tuinbouw geen enkele vorm van landbouwonderwijs heeft genoten. Ongeveer de helft van de bedrijfslei ders is bovendien 50 Jaar of ouder. Slechts één derde van de boeren ont vangt regelmatig voorlichting. Hier aan valt dus nog enorm veel te ver beteren. Vandaar dat wij bij het treffen van de noodzakelijke maat regelen op bovengenoemd terrein zouden willen pleiten voor behoor lijke overgangstermijnen. Vaststaat immers, dat het percen tage van de jonge boeren, dat vakon derwijs heeft genoten en voorlichting zoekt heel wat hoger ligt. Een geruststellende mededeling van de kant van de minister vormt zyn uitlating, dat hij er zich bewust van is, dat verschillende te treffen maat regelen eerst op lange termyn effect zullen sorteren. ZUIDERZEEPOLDERS Het spreekt vanzelf, dat het in de bedoeling van de regerlug ligt een flink deel van de grond, ale in de Zuiderzeepolders gewonnen wordt, te bestemmen voor hen, die hun bedry- ven op het oude land ter beschikking willen stellen van sanering in hun omgeving. Het betekent mede, dat het zaak zal zyn aan de landbouwers, die meerdere zoons hebben een goede voorlichting te bezorgen inzake be roepskeuze. Vele boerenzoons zullen immers gezien deze ontwikkeling, ty- dig een scholirfg voor andere beroe pen dienen te ontvangen. Tenslotte zal de nodige aandacht besteed worden aan aansluiting van de zogenaamde onrendabale bedryven op het elektrisch net en op de water leiding. De minister hoopt, dat in de huidige regeringsperiode 'n ontwerp van wet tot bevordering van de elek trificatie van de onrendabele ge bieden zal kunnen worden ingediend. Een hoop, die het gehele platteland niet hem deelt. Want het wordt hoog tijd, dat aan de bestaande toestand een einde komt. CONCLUSIE Al met al kunnen wy aan het einde van onze beschouwing over het door minister Mansholt te voeren land bouwbeleid, constateren, dat heel wat vraagstukken zyn of worden aange pakt. De koppeling van het land- oouwprysbeleid aan de verbetering van de bedrijfsvoering in al zijn aspec ten, staat er borg voor, dat de over heid vast van zins is met een aantal voorstellen bij de volksvertegenwoor diging te komen, teneinde ook wette lijk mogelijk te maken wat thans nog slechts plannen zijn. Het ware te wensen, dat overheids- ingrypen slechts daar en dan ge schiedt, waar voorlichting en onder- wys zyn voorafgegaan, opdat de te treffen wettelyke voorzieningen ge dragen worden door de grote meer derheid van de agrarische bevolking. Slechts dan kan een werkeiyke struc tuurverbetering verkregen worden, waarmede land- en tuinbouw en ons gehele land gediend is. (Zie onze eerste beschouwing in de P.Z.C. van donderdag j.l.). Een lialve hooiberg als ontbijt l Als het circus ontwaakt, ziet het er allemaal heel anders uit dan des avonds. Maar de bedrijvigheid is er niet minder om! Ai vroeg gaat men aan de slag: de bedden der paarden worden gelucht en opgeschud, mest moet geruimd worden en fris stro ge spreid. De altijd hongerige olifanten krijgen hun eerste ontbijt, een halve hooiberg, voor zich opgetast, die zij prompt met de slurf uiteenhalen en verstrooien, alvorens hem in korte tijd te verzwelgen. Zo neemt de be drijvigheid toe en spoedig verschij nen de eerste artiesten, in haastig aangeschoten truien of 'n opzichtige lange Jas, waarboven tegen tocht en kilte, leikleurige foulards hoog onder de kin zijn geknoopt. Ieder zoekt zijn eigen dieren, een matlneuze begroe ting met zacht vleiende woordjes, een liefkozend gebaar. Dan gaat het dagelijks repeteren beginnen Interessant en gezellig zijn al die kijkjes voor en achter de circuaecher- men. U kunt hierover lezen in het grote album „De Bonte Droom van het Circus". Dit prachtige boekwerk is geïllustreerd met talloze leuke pen tekeningen en werd geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2,50 kunt U dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of per brieft kaart) bestellen bij het kantom- „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album per omgaande toegezonden, onder rembours. Vermeld vooral dui delijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt U gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. (Natuurlijk ook op koelhuiaboter). Neem een pakje extra voor de zon dag Nieuwe grootmeesteres van H. M. de Koningin Het secretariaat van H.M. de Ko ningin deelt mede: H.M. de Koningin heeft met in gang van 1 mei 1957 benoemd tot grootmeesteres mevrouw M. L. J. D. van Wickevoort Crommelin geboren Jonkvrouw© Teixeira de Mattoe. De nieuw benoemde grootmeeste res trad in 1924 in het huwelijk met de heer G. J. van Wickevoort Crom melin. Met haar echtgenoot, die aan de koninklijke Nederlandse au tomobielclub verbonden was, maakte zij vele reizen in het buitenland, zo wel in als buiten Europa. Op 10 mei 1940 werd de Wiclccvoort Crommelin betrokken de heer Van bij de gevechtshandelingen bil de Haagse schouw, waar hij bij hulp verlening aan do Nederlandse troe pen het leven liet. Mevrouw Van Wickevoort Crommelin vestigde zich later in Aerdenhout. Zij is werk- meesteres van de damesafdeling van de Orde van St. Jan. Oude man gedood op onbewaakte overweg Een 73-jarige man is donderdag avond om half negen te Geldrop op een onbewaakte overweg in de spoorlijn Eindhoven-Weert aangere den door de goederentrein, die om 20.17 uit Heeze was vertrokken. Hij was op slag dood. De man, die woon de In net tehuis voor ouden van da- §en van het St. Annaziekenhuis te eldrop, Is waarschijnlijk door de duisternis misleid. De spoorlijn kruist ter plaatse de landweg „Het Hout". De trein had 22 minuten vertra ging. Ook later op de avond rijdende goederentreinen hadden grote ver traging. f Advertentie) Advertentie uitgeroeid met tap. J. H. v»n dtn Botch Co - Postbus 8054 - Amsttntei» Eis van kruideniers inzake doorberekening De algemene Nederlandse krulde- niersbond heeft zich in zyn te Utrecht gehouden vergadering uitgesproken over de gevolgen van het prysstabili- satiebeleid voor het zelfstandig krul- denlersbedryf en deze uitspraak ter kennis van de minister van economi sche zaken gebracht. In deze uitspraak wordt geëist, dat op korte termyn aan het kruideniers- bedryf zal worden toegestaan bij noodzakelijke prijsstijgingen de pro centuele winstmarge in volle omvang te berekenen. De bruto-winstmarge in dit bedrijf, aldus de uitspraak, ligt reeds sedert jaren op een dusdanig laag niveau, dat de ondernemingen zich bij voort during op de grens der rentabiliteit bevinden. Blijkens een recente studie is de verwachting gewettigd, dat als gevolg van de verhoging der bedrijfs kosten door onvermy'delijke prijsstij gingen in de sector van vracht, tarie ven openbare nutsbedrijven, repara ties, lonen e.d.. enerzyas en het niet toestaan van handhaving der procen tuele marge by noodzakelijke prijsstij gingen van artikelen anderzijds, het netto inkomen van de zelfstandige on dernemer met 1 punt (bijvoorbeeld van 6 tot 5 in 1957 zal worden verlaagd ten opzichte van 1956. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Herstel van Unilever na bekend maken van het dividend Nederland 1961 (3%) Nederland 1MB (3%) Nederland 1955 (3%) Nederland 1947 (3%) Nederland 1937 3 Dollarlening 1M7 1 Investerlngscert. 3 Nederland 1962-64 I Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 3 Nat. Handelsbank Ned. HandelmU. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Oalvé-Deltt Hoogovens n.r. Ned. KabeUabriek Philips Unilever Wllton-Fet) en oord Billlton Kon. Petroleum MIJ. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Dell Mij. Bank van Ned. gem. Albert Heijm Van Berkels Patent Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kenneoott Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp. Tide Water U.S. Steel 29 febr. 1 mrt. M* 85% 85*% MA •7% 1. 67 1. 92 178 180% 168% 171% 101% 1 81% 172% 171% 39% MA 28% 20% 33% 33% 80% 59»% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 n 98% Breda 1954 89% 89% Eindhoven 1954 90 90 Enschede »i 91 Den Haag 1952 I 1021. Den Haag 1962 II 103 101% Rotterdam 1952 I ]0099% Rotterdam 1952 H 106 Utrecht 1952 9914 99% Amsterdam 1956 I 92% 93% Amsterdam 1956 II 103 103% Amsterdam 1933 (C en A) 10S 104 Alkmaar 1956 95% 94% Dordrecht 1954 89 83% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 27/2 28'2 1/3 Intern, concerns 276.06 274.89 275.89 (Advertentie) Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN'. AMSTERDAM. 1 maart. Londen 10.67%—10.68: New York 352%— 3.82T4: Montreal 3.99A—«60A: Pa rijs 1.0815—1.0825: Brussel 758%— 7.59: Frankfurt 90.97',i-9054%: ZC1- rlch 88.92%—86.97%: ZUrtch (vrij* francs) 8».17%-8».M%; Stockholm 73.54%—7359%; Kopenhagen 54.97% -65.02%: Oslo 5356%—63.41%: Mi laan 60.63%—«0-68%; Wenen 14.65% —14.86%; Japanse verr. dollar 3.78% J.79%; Turkse verr. dollar 3.79% 1.79»%. Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 148.87 148.47 14852 162,29 162.09 163.31 118.64 118.47 11850 96.41 95.89 94.59 200.44 199.74 200.13 BEURSBERICHT. Nu het dividend van de Unilever be kend U, is het in deze hoek veel rustiger geworden. De stemming blijft aan de vaste kant. Terwij! eergisteren ln het te lefonisch verkeer 361 gedaan werd, haal de het fonds gistermorgen 366 procent op flinke aankopen voor Londense rekening. Aangezien de Unilever slechts een kwart gedeelte van de behaalde ruime winst aan aandeelhouders uitkeert, is men ter beurze de mening toegedaan, dat bij een eventuele terugkeer van de herkapLtali- sa tie wet op gunstige voorwaarden, er voor de aandeelhouders van Unliever een goede kans bestaat, t.z.t. ln aan merking te komen voor de bekende „klont uit de pap". Gistermiddag werd onder kalme handel Ingezet op 366 doch wat mléóeokoersaanbod bracht de koers op 364. Kon. Olie houdt zich goed ook nu Pa rijs verstek laat gaan. De notering 187.69 ls vrijwel onveranderd, de omzetten zeer gering. Philips trok gisteren meer be langstelling en was 2 punten hoger. AKU 202, Amsterdam Rubber 75%. Staatsfondsen wat m herstel vooral de staffel'.enlng op lichte vraag 88% (plus pet.), ook de overige leningen Iractloneel beter. Voor Scheepvaarten was gisteren goede belangstelling. Tegenover een flin ke verkoper stond ruime vraag van pu blieke zijde, dat meer vertrouwen be gint te krijgen in de scheepvaartfondsen na de verhogingen van de dividenden der verscheidene maatschappijen (Rot- terdamsche Lloyd en Hollanri-Amerika Lijn). Scheepvaart Unie 169 (166%). Rot- terdamsche Lloyd 179 (177). Holland- Amerlka Lijn 166% (stocken 33.20). Gis teren werden voor het eerst verhandeld de 4% pet 40-jarige obligaties 1956 ten laste van de gemeente Rotterdam, advies- koers 96 pet. De N.V. Proost en Brandt werden 2 punten hoger bieden geadvi- ?rd 120 bieden (120) op het verhogen van het dividend met een half procent tot 8 procent (7% pet.). Prolongatie 3% procent. Aan boord van het Turkse vracht schip „Selcuk" zijn te Istanboe! eo.wo revolverpatronen in beslag genomen, al dus is u:t Is tanboel gemeld. De eerste stuurman en vier andere opvarenden van het 6Chip rijn op verdenking van munl- tiesmokkel in hechtenis genomen. FEUILLETON \e$de uiiqejowdercll 59 „Ja", lachte Carol, „maar het zou jammer zijn, hem teleur te stel len". „Natuurlijk moet je gaan", her nam Erica beslist. „Ik zal eens zien wat voor weer het vanavond is", zei Carol. Maar ofschoon het weer die avond dreigend en onweersachtig bleek, verbaasde het Erica allerminst, dat Carol, vast van plan bleef, hem te gaan afhalen. Op het laatste ogenblik kwam Eri ca tot de ontdekking dat het waren huis in de buurt iets dat ze voor Bunny nodig had, niet had gestuurd. De jongen zelf lag rustig te bed, terwijl Carol bezig was zich te kle den. Ze riep Carol toe, dat ze maar een minuut of tien zou wegblijven, schoot een mantel aan en snelde de flat uit. Er hingen al dikke, zware wol ken. maar als ze haast maakte, kon ze waarschijnlijk nog juist thuis zijn voor het begon te stortregenen. door MARY BURCHELL Bovendïen was er geen tijd te verlie zen, wilde Carol op tijd kunnen ver trekken. Toen Erica de winkel verliet, licht te en donderde het al in de verte. Blijkbaar kwam het onweer naderbij. Ze was er zich nauwelijks van be wust, dat er nog andere mensen in de straat liepen tot een forse gestal te naast haar stilhield... en Oliver's stem koeltjes zei: „Goedenavond Eri ca". Ze hield hijgend de adem in. Dit was wel het laatste wat ze had ver wachtOliver op die manier te zien verschijnen. Hij kon moeilijk bij toeval hier zijn gekomen. Het moest opzet zijn. „Wel, Oliver", sprak ze nogal on beholpen. „Wat doe jij hier"? „Ik probeer uit te vinden waar je woont". Hij sprak zo onverstoorbaar dat ze bijna aan een grap zou heb ben gedacht, als ze niet had gewe ten, dat grappen alerminst in Oli ver's lijn lagen. „Maarmaar wat een dwaas heid", zei ze met een zenuwachtig lachje. „Waarom? Ik was toevallig een paar dagen in Londen en vind het heel natuurlijk, dat een man de ver blijfplaats van zijn vrouw wil we ten". Erica keek hem eens aan en vroeg zich af of hij opzettelijk probeerde onaangenaam te zijn, maar uit zijn gelaatstrekken bleek dat niet. Wel lag er iets hardnekkigs in zijn blik opnieuw moest ze. belachelijk genoeg, aan Bunny denken maar ook iets dat ontwapende. „Welnu, het is hier juist om de hoek", hernam ze. „Bedoel je, dat ik met je mee kan gaan?" „Dat denk ik wel, als je het in derdaad wilt". „Ik wil het heus", verzekerde hij met een lichte glimlach, terwijl hij naast haar voorststapte. Meteen be gonnen de eerste grote regendrup pels te vallen. „Er komt een zware bui opzetten", dacht Erica wanhopig. „En er is geen taxi of zo te bekennen". Oli ver's lichtgrijze pak bood, naar ze zag. al heel weinig bescherming te gen de regen, die nu al in dikke stra len neerkwam. „Hier zijn we er", zei ze, voor het hek stilhoudend. En terwijl ze sprak klonk er een geweldige donderslag, die als het ware de sluizen des he mels wijd openzette. Instinctmatig snelden belden naar het portiek, dat althans enige beschutting gaf. Erica begreep, dat er niets anders opzat; Oliver kon in dit weer en zon der regenjas onmogelijk buiten blij ven. Ze zou maar hopen, dat Bunny bleef doorslapen. ,Ik zou liever binnenkomen", zei ze schoorvoetend. „Graagbegon hij, maar liet er onmiddellijk op volgen: „Vind je het heel erg, Erica?" Ze had geen gelegenheid daarop te antwoorden, want de voordeur ging juist open, om Carol, gehuld in een zware regenmantel en met een dito hoed op, door te laten. „Ik zal vliegende haast moeten maken", riep ze, maar zweeg eens klaps bij het zien van Oliver, met wie ze snel eeh paar en niet bijster vriendelijke, blikken wisselde. „In orde. Carol", zei Erica, op het ogenblik de kalmste van de drie. „Ga iij maar. Ik weet, dat je grote haast iebt. laat je dus door niets op houden." Carol keek haar even aan, zag misschien dat heengaan de wijste partij was en verdween, na Oliver stuurs te hebben toegeknikt, in de regen. Erica ging Oliver zwijgend voor in de flat, waar hij rondkeek met de hem zo kenmerkende uitdrukking van belangstellende nieuwsgierig heid. „Dus je woont weer samen met Carol?" merkte hij op. „Ja. Wil je niet gaan zitten, Oli ver".?. .Heel graag. Ik dacht het trou wens wel". „Ja", glimlachte Erica, terwijl ze haar mantel afdeed. „Ik geloof, dat Carol je indertijd wat anders heeft verteld". „De leugen lag er dik bovenop", zei hij schouderophalend. „Was het heus nodig, alles zo geheim te hou den, Erica". „Och", antwoordde ze aarzelend, „ronduit gezegd, nad ik liever niet, dat je wist waar ik was; dat is al les. Het spijt me, dat er later een soort geheim uit groeide. Soms is 't moeilijk, binnen de grenzen te blij ven". „Lamm wist het", zei hij droogjes. „Hm, ja. Maar hij eerbiedigde mijn wens. het jou niet te vertellen". „O", klonk het enigszins onthutst, „en heeft hij 't al lang geweten?" „Ja". „Zo", hernam Oliver langzaam, i „Lamm heeft zeker bewezen, een heel goed vriend te zijn, nietwaar"? „Heel, heel goed", verzekerde Eri- ca ernstig, zich herinnerd hoe Lamm's vriendschap haar leven en dat van Carol had opgevrolijkt. „Dan", vroeg Oliver verrast.! „komt hij hier zeker dikwijls"? „O, ja", bevestigde Erica, zelfs op dit ogenblik even glimlachend bij dc gedachte, dat Lamm als ze zich niet vergiste, voortaan nog wel vaker zou verschijnen. Oliver zweeg even. maar hernam j toen, op zijn beurt ietwat aarzelend: 1 „Denk niet, Erica, dat ik mij in je vertrouwen probeer te dringen, maar is alles nu wat beter voor Je Ik be doel. dat ik er nooit in geslaagd ben, je gelukkig te maken, maar graag zou horen, dat je je nu gelukkiger voelt". Erica begreep, dat hij zich tegen over haar schuldig achtte en veron derstelde. dat dit zijn voornaamste beweegreden was geweest, om haar te zoeken. In de hoop, zichzelf te kunnen geruststellen. (Wordt vervold) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 13