KWAVTA' IR. J. D. DORST SPRAK OVER KEURINGSDIENST GEWASSEN 't is weer WALCHEREN Waar zijn onze schepen? TAL VAN VOORSTELLEN OVER ONDERWIJSZAKEN BEHANDELD radio? televisie? ut de ETHER 'v iojDAU 1 iviAArcx l»o7 PHOVINOIALB b B U W 0 B OOU&ANT 6 BIJEENKOMST TE MIDDELBURG Walcheren nu belangrijk keuringsdistrict In het kader van de bijeenkomsten, die de Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. in de verschillende rayons in de provincie houdt, sprak donderdag middag de directeur van de Keu ringsdienst Zeeland, ir. J. D. Dorst, in het Schuttershof te Middelburg voor aangesloten landbouwers en handela ren. De heer Dorst behandelde in het kort de geschiedenis van de land bouw, waarna hij dieper inging op de wjjze, waarop de keuring van zaai zaad en pootgoed zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld. Een groot aantal organisaties hield zich rond de eeuwwisseling met de keuring van gewassen bezig al ging dit dan op uiterst primitieve wijze en omdat zich zoveel richtin- fen met de keuring bemoeiden, gaf it aanleiding tot een ongezonde toe stand. De overheid ging zich met de zaak bezighouden en dit leidde ertoe, dat in 1932 één keuringsdienst, de N(ederlandse) A(lgemene) Keu ringsdienst) ontstond. „Dit is een or ganisatie, die de landbouw niet meer zou kunnen missen", zo zei de heer Dorst. Spreker wees er nog op, dat niet de Met baggerslib wordt landbouwgrond gewonnen (Slot van Dae 11 stukken grond van het bedriif van de heer Van Hootegem van een nieuwe teeltlaag voorzien. Een deel van de opgespoten gron den zijn momenteel eigendom van de Stichting Beheer Landbouwgronden, die thans hiermee de gelegenheid heeft, enkele gedupeerde landbouwers weer aan volwaardige grond te hel pen. Binnenkort is de toedeling hier van te verwachten. Voordat met het opspuiten van de gronden werd be gonnen, is eerst een drainage aange legd, wat de ontwatering en ontzil- ting zeker ten goede zal komen. By liet proefproject in 1954 was hiervoor geen gelegenheid. Er is een goede hoop, dat in 1958 reeds hier en daar op de deze winter bevloeide gronden gezaaid kan worden. Ruilverkaveling Interessant is nog, dat de ongeveer 15 eigenaren van de in 1954 opgespo ten gronden, op basis van vrijwillig heid, tot een verkaveling van deze percelen en het omliggende gebied ongeveer 30 ha zullen overgaan. Bij de ruilverkaveling in de Kruining- se polder kon destijds in verband met bebouwing, ter plaatse geen afdoende verbetering worden aangebracht. Nu dit wél mogelijk blijkt, zullen deze percelen opnieuw worden verkaveld, terwijl enkele wegen zullen worden verbeterd en een nieuw tracé zullen krijgen. Landbouwherstel zal een en ander bekostigen. Hiermee zal dan wel zo ongeveer een eind komen aan de vele werkzaamheden, die van de ogenschijnlijk onherstelbare woestenij weer een vruchtbaar landbouwgebied maakten al zullen dan de gevolgen van de inundatie zich zeker nog wel enige tijd door oogstdepressies doen gevoelen. Aanbesteding. Namens de herveiKavehngscommis- sie Zeeland heeft de N.V. „Grontmij" donderdagmorgen in café Verbeek te Ovczande aanbesteed bestek BD.Be. 64: het volledig complexwerk op complexen 21, 22 en 23 (gezamenlijke grootte plm. 108 ha) met bijkomende werken, gelegen in de Zak van Zuid- Beveland. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Joh. de Kroon, Rhenen, f 198.730; C. J. Kooyman, Son, f 214 000; N.V. Van Hattum en Blankevoort, Bever wijk, f 218.440; A. Kramer. Bergum, f228.490; J. D. Janse, Middelburg, f232.200; Jos. Mulder en Zn., Bergen (N.-H.f233.000; G. Volker, Vlissin- gen, f241.000; Aann. Mij. „Zeeland", Middelburg, f244.200, Gebr Geldof, Serooskerke. f256.000; N.V. Gebr. Van Oord, Werkendam, f 257.000; M. Uil, Middelburg, f 265.700; N.V. Hil- len en Roosen, Amsterdam, f269.000; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f272.000; A. v. d. Marei, Hoofddorp, f 279.900; Gebr. Wijnands en Cornet, Werkendam, f 298.000. O.- EN W.-SOUBURG Afscheid van secretaris N.C.L.B. Tijdens de vergadering van de af deling Souburg Van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond werd afscheid genomen van de heer J. Stam, die sinds de heroprichting de functie van secretaris vervulde. De heer Stam werd toegesproken door de voorzitter van de afdeling Souburg en door de heer Den Hollander, hoofdbestuurslid van de N.C.L.B., Zeeland, die de heer Stam dankten voor zijn werk in de afgelopen ja ren, Hem werd door de afdeling een souvenir aangeboden. De heer Stam wordt opgevolgd door dc heer K. Wielemaker. Tot be stuurslid werd verder gekozen dc heer j. Lensen. De heer Den Hollan der besprak daarna de bestedings nota, die gevolgd werd door uitge breide discussies. Officiële publikaties MIDDELBURG. DRANKWET. AANVRAAG VERLOF A. B. en w. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. A. Morsink, wonende te Middelburg, een verlof A Is gevraagd voor een drietal lokaliteiten van het perceel Blinderhoek no. 5 a. Binnen veertien dagen na heden kan tegen inwilliging van dit verzoek bij hun college schriftelijk bezwaren wor den ingediend. Middelburg, 27 februari 1957. 1 Friese boeren zoals wel eens wordt beweerd de primeur van gewas- senkeuring toekomt, maar de boeren van Nieuwerkerk op Schouwen-Dui- veland, omstreeks 1870. Hij vestigde er de aandacht op, dat de Keurings dienst Zeeland dit jaar 25 jaar be staat. Ir. Dorst vertelde verder, dat na de herverkaveling op YValcheren het aantal deelnemers naar ver houding zeer sterk is gestegen. Voor 1946 was het district Wal cheren als keuringsgebied onbe langrijk, maar thans vormt het één der belangrijkste keurings districten. Ir. R. J. Koopmans, de technische leider van de Keuringsdienst Zeeland, vertelde het één en ander over het onderzoek, dat vorige jaar werd inge steld, naar de schade, die gerstkorrels oplopen bij het dorsen. Vaif de onder zochte monsters bleek ongeveer twee derde deel meer dan acht procent korrels te bevatten waarvan de kiem bloot lag (kale korrels). De kiem- kracht hiervan bedroeg gemiddeld slechts 55 procent. De heer Koop- mans verbond hieraan de conclusie, dat dit dus eigenlijk geen zaaizaad meer is. Als laatste sprekers voerden de he ren D. Wiskerke en B. op 't Hof, respectievelijk bedrijfsleider van het Landbouwproefbedrijf Zeeland en technisch controleur, het woord. Eerstgenoemde hesprak de diverse rassen van de landbouwgewassen, waarbij hij vooral de nadruk legde op de nieuwe rassen, die wellicht voor Zeeland van belang kunnen zijn. De heer Op 't Hof belichtte de teelt en de keuring van graszaad. Hjj gaf als zijn mening te kennen, dat in onze provincie voor een contractteelt van graszaad goede mogelijkheden liggen. Vraag naar Zeeuwse klei- aardappelen blijft uit. Exportpremie sorteert nog geen effect. De maatregelen van het produkt- schap voor aardappelen om met in gang van deze week, door het ver strekken van een premie op de ex port en de verwerking door de aard- appelmeelindustrie, de afzet van con sumptie-aardappelen te stimuleren, heeft tot nog toe geen enkel effect gesorteerd. In Zeeuwse handelsarskringen had men eigenlijk niet anders verwacht, want een subsidie van de export kan alleen maar nut hebben, wanneer er ook inderdaad ultvoermogelijkheden zijn. Er is echter momenteel hoege naamd geen buitenlandse vraag naar Nederlandse aardappelen, omdat de oogst overal goed is geweest Boven dien heeft het instellei van de ex portpremie van f 2,50 per 100 kg naar het schijnt tot gevolg, dat ook andere landen men noemde reeds Frank rijk voornemens zijn hun premies te verhogen. Een zelfde subsidie wordt toegekend aan de binnenlandse aardappelraeel- industrie. Ook hiervan heeft men in Zeeland, waar grote partijen klei- aardappelen van het ras Bintje en Alpha nog op kopers wachten, tot dusver niets kunnen bemerken. Wel licht zal dit voorlopig ook niet het geval zijn, omdat de premie van f2,50 blijkbaar voor de industrie niet aantrekkelijk genoeg is om klei-aard- appelen renderend te verwerken. De fabrieken zullen wel eerst de nog aanwezige voorraden zandaardappe- ien, waarvoor de subsidie eveneens geldt, opkopen. Hel zetmeelgehalte van deze aardappelen is namelijk ho ger dan van die van de kleigrond. Voor de fabriek verlangt men aard appelen met een onder water-gewicht van ongeveer 400 gram per kilo, doch de klei-aardappel van het ras Bintje komt niet verder dan plm. 300310 gram. Advertentie) 100 gram Nieuwe wijsjes Lange Jan. Op het uurwerk van de Middelburg se Lange Jan worden weer nieuwe wijsjes gespeeld. Op de hele uren zal Jan Morks' „Zeeuwse reien" (op de even uren) over de stad klinken en een rondo van L. van Beethoven (op de oneven uren). Op de halve uren volgt een menuet van Dussek (even) en „Londonderry Air" (oneven) Kwart over het uur zal gespeeld wor den een gedeelte uit een aria van „Figaro's Hochzeit" van W. A. Mo zart en een gedeelte uit een aria van „Martha" van Flotow. Tenslotte zal kwart voor het uur „Heldere mane schijn" en een Fries volksliedje te horen zjjn. Evolutie in de verhouding werk gever-werknemer. De Z.V.U. en de vereniging „Han delsbelang" hadden donderdagavond in de foyer van de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg gezamenlijk een bijeenkomst belegd, waarop de heer W. M. van de Pas, leraar socia le geschiedenis aan het instituut voor sociaal-economische vorming te Doorn, een lezing hield over de evolu tie in de verhouding werkgever-werk nemer. De heer A. Imanse heette de slechts weinige bezoekers namens 't bestuur van „Handelsbelang" welkom en wees voorts op het belang van het onderwerp, dat deze avond behandeld zou worden. Alvorens de verhouding tussen werkgevers en werknemers en de evolutie daarin te bespreken, ging de heer Van de Pas eerst uitvoerig in op de begrippen „arbeid" en „onderne ming". Vooral rond het begrip „ar beid" wordt in de tegenwoordige tijd veel van gedachten gewisseld omdat hier de oude, antieke opvatting, waarbij „arbeid" identiek is met „handenarbeid" en „slavenarbeid", in botsing komt met de moderne op vatting, die zowel hoofd- als handen arbeid alle inspanning waardoor iets tot stand komt in het begrip „arbeid" samenvat. De evolutie in de verhouding tussen werkgever en werknemer loopt parallel met de ont wikkeling van het begrip „dienst baarheid". Achtereenvolgens bepaalde de heer Van de Pas zich tot de ontwikkeling i dit begrip, waarvan hij als eerste noemde de slavernij in de Oudheid, toen de vrije mens arbeid als _lers on waardigs beschouwde. Vervolgens kwam de horigheid in de Middel eeuwen, waarin geld (in de vroegste tijd grond) de hoofdrol speelde. Ten slotte ging de heer Van de Pas nader in op de ontwikkeling van de collec tieve arbeidsovereenkomsten in de moderne tijd. Daarnaast en dwars er doorheen lopen de menselijke verhoudingen („Human relations"), die men kan onderscheiden in de patriarchale ver houding der middeleeuwen, de heer schappij van het individualisme na de technische revolutie in het midden der 19e eeuw en het overleg in onze tijd. VLISSINGEN „Steun Wettig Gezag" gaf propaganda-avond. De plaatselijke commissie „Steun YVettig Gezag" te Vlissingen hield donderdagavond in het „Scheldekwar- tier' een contact- en propaganda- avond, die buitengewoon druk was bezocht. De drumband van de Nationale Re serve opende met een pittige mars, waarna de voorzitter van de plaatse lijke commissie, burgemeester mr. B. Kolff, een openingswoord sprak. De heer Kolff zei o.m. dat er zoals ge woonlijk ook dit jaar weer een grote bijeenkomst gehouden werd, die ech ter thans niet uitsluitend als bindings avond moest worden beschouwd. Het verheugde spreker, dat dit keer ook zoveel „andere" belangstellenden aan wezig waren. Onder de aanwezigen waren majoor H A. P. Speek, commandant district Zeeland der Nationale Reserve, kapi tein L. A. M. Banning, commandant derde luchtwachtgroep en de dirige rend officier der rijkspolitie, majoor W. H. van Ballegoijen de Jong. Na de opening werd de film „Let land" vertoond, die liet zien hoe de Russen dit land veroverden. De eerste spreker, die na de film het woord kreeg, pastoor J. Kossen, waarschuw de voor de krachten, die de vrijheid van godsdienst belagen en wees daar bij op de film als een sprekend voor beeld. Hij vond een weerbaar volk noodzakelijk omdat eens de strijd zal moeten worden uitgestreden. Na vertoning van een tweede film „Bloemensymphonie", voerde ds. P. Homburg het woord, die er op wees, dat men zich niet alleen moet bezin nen op wat in de toekomst zou kunnen gebeuren, maar dat men dankbaar moet zijn voor wat God ons heden schenkt. Hij herinnerde aan het arm zalige resultaat van de protestmee tings van enkele maanden geleden. „Komt tot de daad en doe het mor gen". laat dit de vrucht zijn van deze propaganda-avond, zo eindigde spre ker. Na vertoning van de zeer sugges tieve film, „Wij leven vrij", werd ge- pauseerd. Het programma na de pau ze bestond uit het optreden van het tamboerkorps en de cabaretclub van de Nationale Reserve. De heer Van Belleghem deelde nog mede, dat dezer dagen een schietclub werd opgericht met het doel de schietvaardigheid te verhogen en waartoe een ieder kan toetreden, die op de een of andere wij- Feestavond openbare u.l.o. De schoolvereniging van de openbare ulo-school te Vlissingen gaf woens dagavond in „Britannia" een geslaaf de feestavond. De hoofdschotel van «TT avond werd gevormd door de opvoe ring van Joy Tobias' toneelstuk „Sproetenkopje", een blijspel in drie bedrijven. „Sproetenkopje" is de mo derne versie van het vergrijsde sprookje „Assepoester". De titelrol werd gespeeld door Paula van de Velde, die als wees in de familie van een oom werd opgenomen en daar voor tante, die denkt een talentvolle zangeres te zijn en die alleen maar wacht op het moment, waarop ze ont dekt zal worden, al het werk moet opknappen. Er is ook nog een dochter in huis (Rosa de Bruyne), die van het gedweeë „Sproetenkopje" misbruik maakt én zelfs de jongen, waarop de arme assepoester verliefd is, de spor tieve Ted Shannon (Jan van Peenen) het idool van alle meisjes van het dorp, inpalmt. Samen met de broer van Ted, Bob Shannon (Jan Landme ter) beraamt zij dan een plan om toch Ted's liefde te winnen. Via allerlei verwikkelingen komt alles in orde. De avond werd verder opgeluisterd door de schoolband „Amuzemento" onder leiding van Nico Houtzager, die in enkele soli op virtuoze wijze zijn accordeon bespeelde. Na de pau ze kwam de band er bepaald in toen enkele rock 'n roll-nummers werden gespeeld. De trombonist vervulde een zware taak in een paar Dixieland- Leerlingen r.h.b.s. gaven jaarlijkse uitvoering. Donderdagavond bleek in „Britan nia", dat er bij de leerlingen van Vlissingse r.h.b.s. een groot aantal „beginnende talenten" zijn op het ge bied van muziek en toneel. Daar werd namelijk de jaarlijkse uitvoering van de schoolvereniging „Elck wat wils" gehouden, een feest waar de leerlin gen zich ieder Jaar op verheugen, een feest, waar ze kunnen laten zien, dat ze zich behalve in de schoolboeken "bok op de planken goed thuisvoelen. Een vrolijk en afwisselend program ma was door het bestuur samenge steld, vol muzikale hoogtepunten en met leuke sketches en toneelstukken. Van de muziekgezelschappen dient met name het „Pampa-kwartet" ge noemd te worden, bestaande uit vier jongelui, die de feestgangers even meenamen >oaar Zuid-Amerika met rumba, samba en mambo. Ook de schoolband onder leiding van Peter Goedvolk bracht enige malen een bonte reeks muzikale fantasieën ten gehore. Wim Dert en Dick de Vries waren de twee musici, die tussen de programmapunten voor pianomuziek zorgden. „Bill Haley" en het „Dutch Swing College" waren ook aanwezig, zij het dan in een bijzonder grappig geïmiteerde gedaante. Een paar korte sketches, die veelal m het brein van de leerlingen zelf ontstaan waren, werden goed over het voetlicht ge bracht. Na een pauze met verloting werd het politiespel in drie taferelen van Willy Corsari „Het mysterie van de vrouw, die terugkeerde" onder regie van de heer J. C. Verkerk ten tonele gevoerd. Dit toneelspel, waarin de onverklaarbare moord op mevrouw Verduyn (Simone Vrolijk) na een reeks opwindende momenten wordt opgelost, kwam i-n het algemeen goed tot zijn recht en dat speciaal dank zij het goede spel der hoofdrolspelers, waarvan in het bijzonder Tineke de Jong als de huishoudster mej. Kant en Marian Kok als dienstbode Annie uitstekend voor het voetlicht traden. Jan Roodenburg liet aannemelijk spel zien als de inspecteur en Gerke Hou wer was een rappe verslaggever. Ook de bijrollen werden goed getypeerd. Onder leiding van balleider Gé Mat- thijssen werd tot besluit nog enige uren gedanst, afgewisseld met enige shownummers. De voorzitter van „Elck wat wils", Eric Vierhout, sprak een openings- en slotwoord. De uitvoering wordt hedenavond (vrijdag) herhaald. N.C.V.B. kwam bijeen Onder presidium van mevrouw G. H. Holthuisv. d. Broek kwam de afdeling Vlissingen van de Neder landse Christen Vrouwenbond in ver gadering bijeen. De heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten sprak in deze vergadering over „Het Delta plan". Na de pauze beantwoordde de spreker verschillende gerezen vragen. OOSTKAPEUE Christelijke school vergaderde De vereniging „Een school met de Bijbel" te Oostkapelle kwam in jaar vergadering bijeen onder leiding van J. de Kam. De jaarverslagen wer den uitgebracht, waarbij de secretaris de heer J. Coppoolse memoreerde de herdenking van het vijftigjarig be staan van de school en waarin even eens werd herdacht de in het afgelo pen jaar overleden oud-vice-voorzit- ber, de heer S. Louwerse. De aftreden de bestuursleden, de heren J. Coppool se, A. Geertse en A. de Visser Wzn. werden herkozen. Voorts besloot de vergadering de contributie te verho gen en te brengen op 2.50 per lid. Annenkerk 26 120 m. z.t.o. Reunion. Alcor 26 190 m. o.n.o. Bahia. Ampenan 27 New York. Alphard 27 Rotterdam n. Hamburg. Aagtekerk 27 Bangkok n. Hongkong. Aalsdljk 20 M m. n.o. Mauritius. Aard Ijk 26 Halifax. Alblrco 27 Lissabon n. Marseille. Alphacca 26 50Q m. o.t.n. Barbados. Alpherat 26 Norfolk. Andijk 26 Houston n. Le Havre. Amstclstad 26 1522 m. n.w.t.w. Kaap De Goede Hoop. Amstelslot 27 Fremanttc n. Bombay. Arendsdijk 260 170 m. z.w. Azoren. Arkeldljk 27 Baltimore n. Savannah. Averdljk 26 New Orleans n. Le Havre. Banda 27 Sung Elgerong n. Prlok. Bennekom 26 50 m. n.o. Fayal. Bloemfontein 28 Kaapstad n. Las Palmas. Bontekoe 26 Singapore n. Belawan. Bussum 27 New Orleans n. Rotterdam. Caltex „The Hague" 26 170 m. z.w. Flores. Caltex „Pernis" 28 Rotterdam. Calamares 27 Mobile. Charts 27 Halifax. Congokust 26 145 m." w. Kaap St.-Vlncent Delft 26 330 m. z.w. Las Palmas. Dongedijk 28 Los Angcles. Esso „Den Haag" p. 27 Mozambique. Esso „Nederland" 27 Purfleet n. St.-Kltts Friesland 26 150 m. n.w Bermudas. Grootekerk 26 1000 m. z w. Diego Garcia. Groote Eeer 26 600 m. w. Lands End. Harold 26 Seindsham n. Frederiksund. Heelsum 26 Le Havre. Hera 20 480 m. z.w. Lands End. Hestla 27 Barbados. Hoogkerk 27 Dakar. Haulerwijk 26 560 m. n. FayaL Hersllta 26 Philadelphia. Ivoorku.t £G Dakar n. Freetown. Jagersfontein 27 Hamburg n. Antwerpen Joseph Frerlng 26 ÏOO m. z. Dakar. J. v. Oldenbarnevelt 26 460 m. o St.-Helena. Kabylia 26 Pineypoint n. Keywest. Kalydon 27 Curasao. Kara 27 Lake Charles. Katelysla 26 420 m. w. Bermuda. Keil la 28 Rotterdam. Kenia 27 230 m. z.t.w. Colombo. Kicldrecht 26 220 m. w.z.w. Reunion. Kcrmla 20 Punta Cardon n. B. Aires. Kinderdijk 27 Bremen. Koslcia 26 Beaumont. Korovina 28 Singapore n. Wellington. Kota Agoeng 26 260 m. z.z.w. Waivisbaal Kota Baroe 27 Tj. Prlok n. Singapore. Kryptos 28 Bajo Grande. Langkoeas 26 Singapore n. Tg. Pandang. Filmavond N.B.G. Onder voorzitterschap van ds I. J. Wisse vergaderde dinsdagavond in het dorpshuis te Grijpskerke de plaatselijke afdeling van het Neder lands Bijbelgenootschap. Na een in leidend woord van de heer Scheu- ing, secretaris van het district Zuid- Nederland van 't Bijbelgenootschap, werden enkele films vertoond. Deze gaven een beeld van het omvangrij ke werk, dat wordt verricht in Ame rika en Canada. ARNEMUIDEN Raad komt bijeen De raad der gemeente Arnemuiden zal in haar vergadering van maandag 4 maart een voorstel tot het maken van een plan voor het bouwen van een nieuwe openbare lagere school béhan- delen. Voorts zal de bezoldigingsver ordening worden gewijzigd en zal een onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand benoemd worden. RAAD VLISSINGEN BIJEEN Krediet voor bouw van Koningin Wilheiminaschool De gemeenteraad van Vlissingen nummers, die de zaal tot een laaiend j heeft zich woensdagmiddag vrijwel enthousiasme brachten. Ook de num- zonder op- of aanmerkingen akkoord mers waren goed verzorgd. Het ope ningswoord op' deze feestavond werd uitgesproken door de voorzitter van de schoolvereniging, de heer J. Rob- besom, die de aanwezigen welkom heette, waarbij hij speciaal het woord richtte tot de burgemeester mr. B. Kolff, de directeur der school de heer H. Zwagerman en de leraren met hun dames. De heer Zwagerman dankte aan het slot van het toneelstuk de spelers en bood de dames, die op de planken had den gestaan, bloemen aan. De leider van de band kreeg als aandenken een boek. De avond werd besloten met bal onder leiding van de heer G. Mat- thijssen op muziek van het Hammond kwartet. verklaard met een groot aantal voor stellen over onderwijszaken en aan- en verkoop van gronden. Mejuffrouw B. van Giist te Middelburg kreeg met ingang van 1 februari 1957 eervol ontslag als tydelyk lerares in stof- versieren aan dc gemeentelijke indu strie- en huishoudschool te Vlissingen. De bedragen, die voor 1957 beschik baar zyn per leerling voor de scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs werden vastgesteld. Aan het bestuur der vereniging voor christelijk uitgebreid lager on derwijs werd voor het jaar 1957 een voorschot van 4958.14 verleend op de vergoeding. De besturen der ver enigingen, die in Vlissingen bijzonde- Advertentie IMP. N.V. THABUR - DEN HAAG re scholen instandhouden, kregen een voorschot op de vergoeding van de exploitatiekosten voor 1957. Aan het bestuur der vereniging voor christelijk uitgebreid lager on derwijs werd medewerking verleend voor de aanschaffing van een stofzui ger voor de school aan de Coosje Bus- kenstraat. De raad ging verder akkoord met een voorstel om B. en W. op te dragen aan gedeputeerde staten van Zeeland mede te delen, dat de raad zich kan verenigen met de verhoging van de jaarwedden, respectievelijk bezoldi gingen van de wethouders, secreta rissen. ontvangers en ambtenaren. Van het \yaterschap ..Polder Wal cheren" werd voor de tijd van tien jaar gehuurd het noord-oostelijk ge- deelt" van de Spuikom, tegen een huurprijs van c in gulden per jaar. Aan B. en W. werd een Krediet ver leend van rond 1400 als bijdrage in de kosten verbonden ain het aanbie den van een gezamenlijk geschenk door de Zeeuwse „stationsgemeenten" aan de N.V. Nederlandse Spoorwe gen ter gelegenheid van de elektrifi- katie van de Zeeuwse spoorlijn. Besloten werd in de loop van 1957 tijdelijke geldleningen en rekening courant-overeenkomsten aan te gaan voor ten hoogste één jaar met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten en de Amsterdamse Bank N.V., mits de totale kasgeldschuld der gemeente op enig tijdstip van dit jaar niet meer bedraagt dan één mil joen gulden. Voor de bomv en inrichting van de Koningin Wilheiminaschool van de vereniging tot bevordering van chris telijk onderwijs werd een krediet van 394.600 beschikbaar gesteld. Leto 26 23U m. w.n.w. Azoren. Limburg 26 1130 m. z.w. Sabang. LUsekerk verm. 1 Londen n. Las Palmas. Lombok 27 Kaapstad. Maasdam 26 1140 m. o Hallfax. Maashaven 26 95 m. z.w. Kaap rinUterr» Maaslloyd 26 Hamburg Mijdrecht p. 27 Gibraltar n. Triést. Modjokerto 26 490 m. w.n.w. Azoren. Molcnkerk 29 L. Marque*. Nestor 2 Rotterdam vedw. Nw.-Amaterdam 27 Curacao n. Havana. Nlas p. 26 AmmM eil. Noordsm 27 New York n. Rotterdam. Oldekcrk p. 28 Clbraltar. Ondlna 29 Dakar. Oranjefontein 26 Port Elisabeth. Orestes 27 La Union. Ouwerkerk verm. 1 Melbourne n. Sydney. Parkhaven 27 Rotterdam. Peperkust 27 460 m. n. Dakar. Phrontls 26m 120 m. z.w. Port Elisabeth. Pr. Willem V 39 Bergen. Pr. Alexander 27 Halifax. Ridderkerk 26 200 m. n.w. Kaapstad. Rijnkerk p. 77 Gibraltar. Schledijk 27 Boston. Schie 27 Amsterdam n. Le Havre. Schouten 23 Adelaide. Scherpendreeht M Napcis. Senegalkust 77 Monrovia. Sibajak 26 390 m. w.z.w. Coeos eil. SirIi 27 Melbourne. Statendam 27 San Juan n. La Gualra. Stad Alkmaar p. 26 Dakar. Stad Leiden 28 Antwerpen. Straat Torres 26 Bombay. Sumatra 27 Dakar. Sunetta 26 Baltkpapan. Tara 27 Rotterdam n. R. de Janeiro. Tegelberg 26 Port Elisabeth. Theoöaldius 26 38® m. n.o. St.-Helena. Telemon 26 Cuïdad TruJlUo. TJlluwah 27 Mak&asar. Tjipondak 26 210 m. z. Kaap Padaran. Tjipanas 27 Kobé. TJitJalengka 25 Kobé n. Osaka. Tomorl p. 27 Oporto. Urmajo 26 Antwerpen. Utrecht 26 Sorong. Van Noort 26 Hongkong n. Singapore. Vasum 26 3oo m. z.o. Monrovia, w. Alton Jones 28 Mena al Ahmadl naar Lands End. V/a term an 2 Tenertffe verw. Wonorato 26 240 m. z.t.w. Socotra. Wieldrecht p. 27 Kaap Bon. Willemstad 26 660 m. n.o. Barbados. Wonosarl 27 Abadan n. Bahrein. JJssel 26 Puerto Cabello. Zuiderkruis 27 New York. ZATERDAG 2 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 kC'S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.oo Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Dc ontbytclub. 9 00 Voor de vrouw. VPRO: 10.30 Tijdelijk uitge schakeld. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. muz ii.oo De familie Doorsnee, hoorspel. 1130 Bariton en piano. 12.00 Orgelspel. 12.39 Land- en tutnbouwrneded. 12.33 Nieuwe gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varla. 13.20 Harmonle- ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de Jeugd. 14.35 Koorzang. 14.50 Boekbespr. 15,05 Gram. 15.35 Van óe wieg tot het graf. caus. 15.50 Omr. ork. en soliste. 16.30 Is de maat vol7. caus. 16.45 Instr. kwint, en soliste. 17.10 Act. 17 40 Instr. kwart. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ball- roomork. 18.45 Gram. 19.09 Artistieke staalkaart. VPRO: IPA0 Passepartout, caua. 19.45 Het evangelie van Johannes, caus. 19.55 Deze week, caus VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Amateursprogr. 22.45 De onberaden wedder, hoorspel. 23.15 Nws. 23.30—24.60 Gram. 1007 kc/S. 7.00— HILVERSUM II. 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.16 Gram. 8.50 Voor de vrouw 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben ie zestig? '11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03. Gram. 12'.0 Land- en tuin- bouwmeöed. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. I4.0ft ..Dit ts leven", caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les 14 40 Boekbespr. 14.50 Lichte muz. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten 15.45 Pianospel. 16.00 De schoonheid van het Grego riaans. ie.30 Voor de jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.35 Arnus. muz. 1755 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gr. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Re- geringsuitz.: Atlantisch allerlei Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Omr. ork. cn solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man 2050 Ge var. progr. 22.10 Cabaret 22.35 Wtj lul den de zondag m. Aansluitend: Avond gebed en liturg, kal. 23.09 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Gram TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weerber VPRO: 20.15 Gesprek aan de schrijf tafel. 21.15 FUmfragm. 2i50 „De man. de kat en het meisje", éénakter. 2200 De geschiedenis van een wapen. (Nagekomen advertentie) De beer en mevrouw KLEINGELD—WITTE geven met dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon MARK-JAN. Hamburg, 28 februari 1957. Isestrasse 43.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7