Zweedse uit Vlissingen dodelijk verongelukt Vraag geen verf.vraag RIP O LIN Zeeuwse Almanak WE MOGEN NIET KLAGEN OVER ONZE „SLECHTE ZOMERS" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VKiJJJAG 1 MAAKT 1957 ERNSTIG ONGELUK OP KREEKRAKDAM Vier gewonden naar ziekenhuis Op d« Kreekrakdam onder Ril- Iand-Bath, ter hoogte van de over weg naar de Kreekrakpolder, Is donderdagmiddag omstreeks kwart over vier een zeer ernstig auto-ongeval gebeurd, waarbij de 28-jarige Zweedse mevrouw M. E.- I. uit Vlissingen om het leven kwam, terwijl vier andere personen ernstig gewond in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom moesten worden opgenomen. Een Belgische personenauto, ko mende uit de richting Bergen op Zoom en bestuurd door zekere L. F. W. uit Kalmthout en als mede-inzit tende, de 18-jarige L. S. uit dezelfde gemeente, stopte aan de rechterzijde van de rijksweg, omdat hij naar links over de overweg de Kreekrakpolder wilde inrijden, doch moest wachten daar juist een trein in aantocht was. Achter hem stopte nog een perso nenwagen, waarin de Zweedse mon teur S. B. E. met zijn vrouw, zijn 9 larie dochtertje en zijn 35-jarige landgenoot N. R. S. waren gezeten. Zij waren op weg naar Vlissingen, waar de mannen werkzaam zijn bij „De Schelde" en daar ook woonachtig zijn. De Belgische automobilist moet een teken hebben gegeven, dat de achter hem stoppende wagen kon passeren. Op hetzelfde moment, dat de Zweed zijn wagen optrok, kwam echter een zware, met stenen geladen vrachtwagen uit Dubbeldam, met de heer P. C. V. aan het stuur, op weg naar Rilland, hem achterop rijden. De vrachtauto wilde ook passeren, doch met gevolg dat de wagen van de Zweed aan de achterzijde werd ge grepen. De gevolgen waren ontzettend! Met een daverende klap, die door andere automobilisten op enkele honderden meters afstand werd gehoord, sloegen de wagens tegen elkaar. De personenwagen werd totaal In elkaar gedrukt, waarby de motor, die achterin zat, finaal van het chassis werd gerukt en een vijftigtal meters door de vrachtauto werd meegesleurd. Advertentie GndntÉ>ee/rUfk. cyroevpmode, oobouwitoflen Voor In menig geiln krijgt van jong tol Oud Scott t Emulsion Daar kunnen ie tegen ee» stootje In kat slechte Jaargetijde *C0 TTj, EMULSION De 28-jarige Zweedse mevrouw M. E.-I., die achter in de wagen moet hebben gezeten, werd levensgevaar lijk aan het hoofd verwond. Nadat dokter Kamps uit Rllland-Bath de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar zij nog de zelfde avond is overleden. Haar doch tertje, dat zwaar gewond werd, als mede de heer E. aie een shock had opgelopen en zijn collega S. die ook tamelijk ernstige verwondingen be kwam, werden ter verpleging ln dit ziekenhuis opgenomen. Bij de botsing sloeg de personen auto, die een halve slag draaide, nog tegen de achterzijde van de Belgische wagen, die hierdoor ook gedeeltelijk in elkaar werd gedrukt. Door de schok werden de beide Belgen zoda nig door hun wagen geslingerd, dat de jongen, die naast da bestuurder zat, een hersenschudding opliep en eveneens naar het ziekenhuis te Ber- op Zoom moest worden overj De Belgische automobilist kon na behandeld te zijn huiswaarts keren. „Vittangi" ligt nu in de Rotterdamse haven. Donderdagmorgen omstreeks half acht ls het Zweedse ertstankschip „Vittangi" door sleepboten uit de Vlissingse buitenhaven getrokken om naar Rotterdam te worden gebracht, 's Middags, even na vieren sleepten de „Witte Zee", de „Gele Zee", de „Maas" en de „Argus" de Zweedse reus de Nieuwe waterweg op. Het schip kreeg een plaats ln een dok van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Tijdens de tocht van Vlissingen naar Rotterdam trof de „Vittangi"" prachtig weer, zodat er geen moment gevaar is geweest. Het bergingsvaartuig „Buffel" maakte deze tocht mee om eventueel assis tentie te verlenen. Bejaarde bromfietser brak been bij aanrijding. Donderdagmiddag ontstond er op' het beruchte kruispunt Antwerpse straatwegRijksweg Zeeland een verkeersongeval, waarbij de 75-}»Tige bromfietser G. v. d. G. uit Rilland- Bath werd aangereden door een per sonenauto, die bestuurd werd door een r.-k. geestelijke uit Hoogerheide. De heer v. d. G. brak een been. De bejaarde bromfietsberijder werd door één der achterwielen van de personenauto gegrepen op het mo ment, dat hij de weg overstak. Hij werd tegen de grond geslingerd, met het reeds vermelde gevolg. Zijn voer tuig werd zwaar beschadigd. Nadat een tweetal artsen eerste hulp had verleend, werd het slacht offer per ziekenauto overgebracht naar het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom. Zeeuw in de ether. De heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat zal in zijn functie van lid van het dagelijks bestuur der Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond donderdag 7 maart a.s. in de rubriek „Uit het bedrijfsleven" een causerie houden over het onderwerp „Middenstand en deltaplan". VAN <3.win TOT SCHOONHEID Een vrouw, dat zal altijd wel zo blijven, wil steeds aan haar ulterlyk de grootst mogelijke aandacht beste den. De christelijke plattelandsvrou wen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen maken op deze regel geen uitzonde ring! Dat bleek nog weer eens toen de schoonheidsspecialiste, mejuffrouw Coby van den Brink in het gebouw „Pro Rege" te Terneuzen het een en ander over de make-up vertelde. Zy deed dat voor de afdeling oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Christe lijke Plattelandsvrouwenvereniging. Met bijzonder veel belangstelling heb ben de dames geluisterd naar de le zing „Schoonheidsverzorging". De Zeeuwsch-Vlaamse vrouwen weten nu alles over gelaats-, haar-, hand- en voetverzorging. Na de pauze was er bovendien nog een demonstratie over PARIJS WAARDIG Een struise deerne, zoals dat i» dichterlijke taal altijd heeteen uit Kloosterzande afkomstige struise deerne om het verhaal dan maar te vervolgen kicam enkele frac ties van seconden te laat bij de boot. in Perkpolder. 't Schip was al los van de wal. Maar ze gaf de moed niet op. Nee,- ganselijk niet. 't Schone meiske riep en lachte en ja, 't moet maar gezegd lónkte zelfs een weinig maar het bootpersoneel in het alge meen entiaar de kapitein in het bijzonder. Dat kon nog, want de boot was nog erg dicht in de buurt en zij. de struise deerne stond op het uiterste puntje van de wallekant. Het bootpersoneel bestond uit zeer menselijke mannen. Het zwichtte massaal voor de allerliefste, stralen de glimlach, die dat meiske op hen afzond. Even sloeg de motor achteruit, toen lag het schip weer tegen de wal en aan krachtige mannenarmen ontbrak het waarlik met om de late passagiere nog aan boord te hijsen Een idylle Por** waardia' het aanbrengen van een zogenaamd masker en van make-up. De presiden te, mevrouw De Ruyter had ln haar slotwoord alle dank voor de schoon heidsspecialiste. „MELK-WONDER." In hotel „Het Gulden Vlies" te Axel zal weer een bijzonder instructieve on derwijstentoonstelling worden gehou den. Met Ingang van vandaag is na melijk de tentoonstelling „Het wonder van de melk" te zien Om half vijf zal burgemeester P. L. D. J. van Oeveren de expositie officieel openen. Er wordt op deze tentoonstelling een nauwkeu rig beeld gegeven van de produkten, die uit melk vervaardigd worden. GELIJK SPEL. Er bestaat een bijna sportieve strijd tussen douaniers en smokke laars. Tijdens het nachtelijk duister was er ln de buurt van Clinge weer een geanimeerde wedstrijd te bele ven tussen de twee partijen. Het werd min of meer een gelijk spel. De smokkelaar wist namelijk te ontkomen, maar de douaniers maakten een fiets en vyftig kilo roomboter buit... BRAND. „Brand, brand", schalde het dezer dagen door de Tuinstraat in Sint An- naland. Het was niet echt. maar toch ook geen loos alarm, want onmiddel lijk kwam de blokploeg van de B.B. in actie voor een oefening. Wel vielen er verschillende slachtoffers", maar de brand werd geblust en de gewon den werden verzorgd. ZELDZAAM. Het behoort tot de zeldzaamheden als In de haven van Sint Philipsland een coaster binnenloopt. Maar ditmaal arriveerde er toch een. de „Farmsum" nit Delfzijl, nog wel om 160 ton bromv- gerst te laden. Deze lading zal naar Breinen gebracht worden. Invoerrechten op pakketten voor Hongaarse gezinnen. Van de zijde van het adoptiecomité Hongaarse gezinnen te Goes wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 maart geen pakketten met levensmid delen mogen worden verzonden, ten zij Invoerrechten worden betaald tot een bedrag van 85 procent van de huidige waarde in Hongarije. Wel is vrije invoer mogelijk van gedragen kleren en schoenen, uitge trokken wollen en katoenen garens, melkpoeder, melk en vlees in blik en medicijnen in kleine hoeveelheden. Vossejacht „Scheldegouwen". Zaterdag a.s. zullen de leden van de MAC „Scheldegouwen" op jacht gaan en wel op de „Voss«^cht", Aan deze wandelvossejacht kan elk lid, jong en oud, van de vereniging deelnemen. Wanneer alle vossen ge vangen zijn, wacht elke „jager" een portie mosselen, of wanneer hij of zij die niet lust, een slaatje... De start en de finish is ditmaal in café-restau rant „De Schouwburg" te Middelburg waar na afloop de avond verder door gebracht wordt. Dit verdere programma omvat on der meer enkele gezeljige uurtjes sa menzijn, een film enz. Dr. J. Zandee naar Utrecht. Dr. J. Zandee, geboren ln 1914, die tot 4 november 1945 hervormd predi kant was te 's-Heer-Hendrikskinde- ren en thans in Warmond staat, zal worden benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar by de theologi sche faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht en zijn werk in de gemeen te neerleggen. Hongaren ondergebracht in Zeeuwse kampen Eindbestemming is Canada Heden vrijdag zullen 850 Hongaren in Zeeland arriveren, die t\jdclljU in kampen worden onderge bracht. Hun eindbestemming is Ca nada. De groep wordt verspreid over kampen te Aagtekerke, Elkerzce, Zelkepolder (Zierikzee), Stoof polder- Bruinisse. Burghsluis, Biggckerke en Oosterland. Aanbesteding weg IJzendijke-Biervliet. Namens Gedeputeerde Staten zal door de hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat op vrijdag 15 maart aanstaande te Middelburg worden aanbesteed de aanleg van de weg van IJzendljke naar Biervliet. De aanleg van deze weg, welke zal aansluiten aan de weg door de Braak man en dus een belangrijke schakel betekent ln do verbinding tussen Oost- en West-Zeeuw8ch-Vlaanderen, ls voor de streek van groot belang. Propagandafilm K.N.Z.B. De kring Zeeland van de K.N.Z.B. organiseert in de maand april een propaganda-filmtournee. Het ligt in de bedoeling in de gehele provincie een flinke, propaganda te maken voor de zwemsport. In verband met de propaganda on der de schoolgaande jeugd heeft de propagandacommissie van de KNZB kring Zeeland, zich gewend tot ver schillende gemeentebesturen om me dewerking. De bondstrainer zal op deze bijeenkomsten aanwezig zijn. Bx4cJxeA*n> ktt£f>yn>-6+x, vtt&nidAjUd/ met Agrs-gola 6o tbMxtz*. g&a-x# HET WEER IN LAND- EN TUINBOUW De heer Scharringa hield lezing voor bedrijfsvoorlichting Walcherenin Middelburg. „DE MEESTE MENSEN zyn er van overtuigd, dat de huidige zomers he lemaal geen zomers meer zijn, althans, dat ze vergeleken bU „vroeger" be langrijk achteruitgegaan zyn. Toch mogen wy Nederlanders (om maar ln ons kleine landje te blijven) over bijvoorbeeld de laatste vier jaar waarin wij zoveel klachten hadden over de slechte zomermaanden in het geheel niet klagen! De laatste 25 jaar ls het veel en veel warmer geweest dan de zo geroemde goed oude tyd van onze opa's en oma's". Dit zei donderdag de heer 31. Scharringa, medewerker van het K.N.M.I. te De Bilt, tydens de jaarvergadering van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Walcheren", die ln de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg gehouden werd. Nog veel meer Interessante bijzonderheden vertelde de heer Scharringa tijdens zyn causerie over „Weer en klimaat ln land- en tuinbouw". Niet alleen In landbouw, maar ln bijna alle takken van nyverheid en industrie heeft men belang by „het weer van de volgende dag". Hoe komt feitelijk een weersver wachting tot stand. De heer Scharrin ga heeft het zijn toehoorders (en dat waren er heel veelhaarfijn uitgelegd. Dit gebeurt via uitgebreide waarne mingen over een groot gebied: de hele wereld doet er aan mee. Op vele plaat sen zijn stations ingericht, waar waar nemingen worden gedaan betreffende de temperatuur, luchtdruk, bewol king, wind, vochtigheid en neerslag. Deze waarnemingen doet men op in ternationaal vastgestelde tijden, in dichtbevolkte gebieden om het halve uur. op vliegvelden zelfs om het kwar tier. Het aantal stations in de gehele wereld bedraagt 10.000 en dat is nog te weinig om een goed over zicht te krijgen. Daarom zijn koop vaardijschepen ingeschakeld, on geveer een 2700 bij elkaar, waar van Nederland er 227 in de vaart heeft. Daar deze schepen zich voor namelijk op de normale vaarroutes bevinden, zijn ook weerschepen in geschakeld. terwijl men het tegen woordig ook in automatische weer stations zoekt. Dit zijn boeien, die onder de opppervlakte der zee drij ven en op geregelde tijden omhoog komen om alles te registreren. Ook worden ijsschotsen gebruikt. In Nederland zijn er 26 weersta tions. waaronder Vlissingen. Het K.N. M.I. krijgt zijn waarnemingen van Amerika tot Azië en van de Noord- Boekenmarkt in Middelburg Op zaterdag S0 maart Zeeland is het moge- a.s. zal de firma Van lijk gebleken het ge- Benthem kenweek een boeken- flexen"), H. Arnoldus uit Middelburg (kin- Jutting heel uit te voeren. Te- derborken)dr. S. C. te Middelburg ter ge- vens kan het publiek Regtdoorzee Greup- tegenheid van de boe- eens op een andere Roldanus uit Amster- wijze kennismaken dam haar pand met het boek dan men „Humeuren straat der wedu- gewoon is. Dit geldt wen"), mevrouw L. N. uit markt houden, waarop vijftiental auteurs elk- vooral voor de school- Huijsman-Griep aars of andere boek- gaande jeugd. Voor de Rilland („Zeeuwse ver werken aan het pu- twee hoogste klassen telseltjes"dr. P. H. bliek zullen verkopen, van de Middelburgse Rittcr jr. uit Utrecht Het is de bedoeling om middelbare scholen zal „Sentimentele aard- met dit voor Zeeland voorts een prijsvraaq rijkskunde"), L. A. unieke evenement (de- worden uitgeschreven. Stof koper uit Middel- ze markten werden Deze boekenmarkt zal burg („Op en om de enkel nog maar in des zaterdagmorgens Noórdzeeboulevard" om ongeveer kwart drs. M. C. Verburg uit over elf geopend wor- den. Dit zal gescliie- Middelburg ,flet Del taplan"), Henk Stam Amsterdam en Rotter- dag gehouden) de na druk te leggen op fa cetten van het Zeeuw se litteraire leven. Het geheel zal dus een spe- burg. Hierna zullen de bied), 'dr. H. W. Fort- cifiek Zeeuws karak- auteurs ,.aan 't werk" den door 'vhej. dr. H. C. uit Middelburg (wer- M. Ghijsen uit Dom- ken op muzikaal ge- ter dragen. Er komen kunnen gaan tot één alleen auteurs, die in uur en vervolgens Zeeland wonen en weer van twee uur tot auteurs buiten de pro- half zes. Uiteraard zal vincie, die boekwerken men tevens in de ge- over Zeeland geschre- legenheid gesteld wor- ven hebben. Uiteraard brengt organiseren dergelijke markt grote risico's met zich mee. Maar dank zij de medewer- geus uit Middelburg publikaties over Zee vervólgens land en op ouderwijs- gebied), J. A. Viruly uit Amsterdam, mr. M. P. de Bruin uit Middelburg ,J~)e kust dan om eens nader van Walcheren"), het kennis te maken met Sturm uit Seroosker- van een de auteurs, boeken- Zoqts reeds gezegd Jco- men er 15 schrijvers, te weten Anton C. W. van der Vet uit Rot- king van de uitgevers terdam (,JDe Zeeuwse Broeder uit Breukelen en het toegezegde be- havens"), mr. J. C. Zwerftocht door Zee- zoek uit alle delen van van Schagen uit Dom- land"). burg („Zeeuwse re- lce (,JJe prijs der vrij heid"), L. W. de Bree uit Vlissingen „Vech ten tegen de bier kaai") en Dirk (Advertentie) pool tot Noord-Afrika alles via radio- en telexverbindingen 'middels een in ternationale cijfercode. Dit ln verband met de taalmoeilijkheden en omdat er meer dan 100 verschillende soorten weer zijnZo per dag komen er 25.000 telegrammen binnen, waaruit men de verwachtingen opmaakt. Over een jaar genomen komt 85 pet. van de verwachtingen binnen de gestelde af wijkingen uit. Om te bewijzen, dat we tegenwoor dig over onze zomers niet mogen mop peren, liet de heer Scharringa een In teressant staatje zien. Hierbij waren de laatste 100 jaar verdeeld in vier pe rioden van 25 jaar. Elke periode telt dus 75 zomermaanden. Hierby is uit gerekend gedurende welke maanden het normaal te warm en te koud is. Te warm was het gedurende de laatste 25 jaar gedurende 29 maanden en in de periode 18811906 gedurende 19 maanden.... Te koud was 't in deze pe rloden respectievelijk gedurende 12 en 30 maanden, en normaal gedurende 84 en 26 maanden. Een koude winter maakte vroeger echter veel meer indruk, omdat er toen honger en veel kou werd geleden. Wanneer je vroeger maar buiten kon spelen, was het altijd mooi weer, thans móet het mooi weer zijn. En wie ging er vroeger met vakantie? Wanneer het tegenwoordig ln de eerste week van augustus regent en men ls dan net met vakantie, dan is het een zo mer van niks (zegt men). ZONNESCHIJN: 660 UUR. Met een aantal lantaarnplaatjes kreeg men een Indruk van net kli maat onder meer aan de Walcherse kust. Aan de westkust heeft men ge middeld 50 dagen harde wind per jaar; aan de oostkust ls dit reeds ge daald tot 30, terwijl men er in Maas tricht maar één vindt. Deze wind (sterkte 50 km per uur) kan men ge lukkig beïnvloeden door het plaatsen van windschermen. Het gemiddeld aantal uren zonneschijn in de zomer maanden bedraagt aan de Nederland se westkust (dus ook Walcheren) 660; in de Achterhoek en Twente 560. In juli valt de meeste neerslag in het bin nenland, in augustus daarentegen langs de kust. Hierna werden nog vele vragen ge steld. De heer Scharringa vertelde on der meer, dat het Deltaplan het Zeeuwse klimaat Iets meer continen taal zal maken. De wind zal afnemen (merkbaar) het aantal uren zonne- sehyn ook, terwijl de temperatuur iets zal toenemen. Waarom de Zeeuwen zo vaak naar Ukkel (Brussel) luiste ren?, werd er voorts gevraagd. Een voudig omdat bijvoorbeeld by wind uit het zuiden Ukkel dit eerder doorgeeft. -Anders om luisteren de Belgen naar De Bilt, wanneer er wind uit het noor den komt. GOED JAAR. De vergadering stond onder voor zitterschap van de heer B. C. Janse uit Arnemuiden, die in een kort overzicht over 1956 aanstipte, dat de vereniging een goed jaar heeft gehad. Het leden tal steeg met 28 tot 425, die in totaal 6200 ha grond in gebruik hebben. Dit bewijst eens te meer het bestaansrecht van de vereniging, zo merkte de voor zitter op. Voor de landbouw zelf was 1956 echter niet zo best vervolgde de heer Janse. Door de slechte weersomstan digheden was de opbrengst der ge wassen slecht. Hij wees er op. dat ra tionalisatie in de toekomst geboden zal zijn. In vergelijking was het met de veehouderij redelijk gesteld. Hij hoopte, dat 1957 beter zal mogen zijn, hoewel hij over de vooruitzichten niet zo bijster optimistisch gestemd was. Tenslotte bleek uit het financieel ver slag een gezonde kaspositia- KUNST. „De Kalktuin". Goes, „De Prins van Oranje"; „Het Rotterdams Toneel". HET NOGAL BIZARRE toneelspel „De kalktuin" van Enid Bagnold staat of valt met de vertolking en van het eerste tot het laatste bedrijf v-raagt het van de spelers dan ook een maximum aan acteervermogen. Lang niet altijd immers hebben de vooral in het eerste bedrijf bijzonder lange dialogen zonder dat er ver der hoegenaamd van handeling spra ke is voldoende inhoud om de aan dacht gevangen te houden. Menig maal verloor de schrijfster zich in vrij vergaande, wijsgerige bespiege lingen en dat vergt van de toeschou wer vaak een teveel aan concentra tievermogen. Dit euvel lost zich eerst op in de loop van het tweede bedrijf en uiterst langzaam eigenlijk té zorg vuldig uitgesponnen volgt dan in het derde en laatste bedrijf een climax, die weinig verrassingen meer biedt. De titel is symbolisch voor het stuk. In de kalktuin van een buitenhuis aan de Engelse kust bevat de grond zoveel kalk, dat er vrijwel niets wil groeien. De verhoudingen tussen de bewoners van het huis zijn al even steriel; er is nauwelijks sprake van genegenheid, laat staan van liefde en er is een mysterieuze gouvernante „met een verleden" voor nodig om die bewoners weer wat menselijkheid bij te brengen. Dit is dan zeer in het kort de inhoud. Gisteravond gaf „Het Rotterdams Toneel" met Loudi Nijhoff als gaste onder auspiciën van de Z.V.U. een voorstelling van „De kalktuin" in „De Prins van Oranje" te Goes. On der regie van Gerard Rekers, die zijn taak klaarblijkelijk met grote zorg vuldigheid heeft vervuld. „Het Rot terdams Toneel" gaf dit wat trage stuk althans over het algemeen de vertolking, die het nodig heeft en kón dit vooral ook doen, dank zij de voor treffelijke bezetting van de hoofd rollen. Met name Loudi Nijhoff in haar gastrol van de koude, op mon dain gezelschapsleven ingestelde grootmoeder, boeide voortdurend door haar uiterst gave, zeer gevoelig genuanceerde spel. De jeugdige Ma rianne Rector verraste met haar creatie van de opstandige en au fond toch nog zo zuiver-kinderlijke, aan komende bakvis. En dan was daar na tuurlijk Caro van Eyck, die de be paald niet eenvoudige opgave had de gouvernante „met het verleden" te vertolken. Een rol, die voortdurend op de rand van het melodrama balan ceert en die een zeer beheerste, „voorzichtige" behandeling vergt. Ca ro van Eyck bracht die beheersing op, maar in de gisteravond gegeven voorstelling ging dit ingetogen spel soms over in een zekere matheid, die de vertolking niet ten goede kwam. Ton van Duinhoven gaf de oneven wichtige huisknecht aannemelijk weer en m de bijrollen voldeden Ann Hasekamp, Adolf Rijkens, Jetty van Dijk-Riecker en Eugenie van Nievelt goed. De talrijke bezoekers van „De Prins van Oranje", die de spelers beloonden met een kleine ovatie, hebben kun nen genieten van een goed gebracht stuk, waarin dus vooral de hoofdrol vertolkers knappe prestaties konden leveren en ook leverden, maar dat als geheel loch weinig indrukwek kend bleef. v. B. Bankdirecteur Schreuder viert 40-jarig jubileum. Maandag a.s. zal de heer B. J. Schreu der, directeur van .de Rotterdamse Bank te Vlissingen en districtsdirec teur voor Zeeland, de dag herdenken, dat hy veertig jaar geleden zyn bank- carrière aanving. Die loopbaan voerde hem van Leeuwarden naar Groningen en vervolgens naar Vlissingen en Ter- neuzen, waarna hy uiteindelijk te Vlissingen terugkeerde. Maandagmid dag van 35 uur zal de jubilaris reci piëren in het bankgebouw te Vlissin gen. Ongetwijfeld zullen velen hem willen gelukwénsen, want niet alleen in financiële kringen is de heer Schreuder een goede bekende, maar hij was ook een actief lid van talrijke verenigingen. Op sociaal gebied be woog Hij zich als bestuurslid van de Vincentiusvereniging en van het In ternaat Zeevaartschool. Vergunningen goederenvervoer. Vergunning tot het onderhouden van een afhaal- en besteldienst van goederen, te verzenden met per rail te onderhouden diensten of verzonden met de N.V. Ned. Spoorwegen, in als nog in een met de N.V. Van Gend en Loos te Utrecht te sluiten overeen komst te noemen plaatsen, is door de commissie vergunningen-beroepsgoe deren vervoer verleend aan: A. P. Tieleman te Terneuzen, P. Paardeko- per, te Kapelle, vennootschap onder firma A. Tieleman en Zonen, te Hon- tenisse. VANDAAG. Middelburg; SchouwDurg: „Les nuits de Montmarfcre", (18 jr.), 20 uur; Electro: (Don Camillo contra Peppo- ne", (a.l.). 19 en 21.15 uur; Concert zaal: vergadering C.B.T.B, 14 uur; Schuttershof: feestavond christelijke h.b.s., 20 uur; Gouden Poorte: leden vergadering schaakvereniging, 20 uur; u.l.o.-school Nieuwe Haven: bazaar „Barttmeüs", 19 tot 22 uur. Vlissingen Luxor: „Het laatste vuur gevecht", (14 jr.), 20 uur; Alhambra: „De koning en ik", 19 en 21 uur, (a. 1.); Concertgebouw: Ned. stichting voor het gebrekkige kind in samen werking met de Vlissingse besturen bond: revue: „Blijf onder ons", 20 uur; Britannia: uitvoering h,b.s.-ver- enlgiing „Elck Wat Wils", 20 uur. Goes Grand: „De zoon van de wre ker", (14 Jaar), 20 uur; De Prins van Oranje: uitvoering Goese Operette- vereniging: „De klokken van Corne- ville", 20 uur; Schuttershof: feest avond 10-jarig bestaan Goese S.C.S. „Lucbor «t Emergo", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2