LANDBOUWER HAD EEN EIGEN TARIEF VOOR OVERTREDING.... WALCHEREN WINKELS TE VLISSINGEN IN SEIZOEN LANGER OPEN Als U keelpijn hebt... KERKKLOK IR OOSTKAPELLE LUIDT RIET VOOR lEDEREER DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZBBÜW8B OOÜRANT 6 KANTONRECHTER MIDDELBURG Vlissingse groenteman zoekt plaats voor kisten. De veehandelaar J. v. d. B. te Sint- Laurens stond woensdagmorgen te recht voor de kantonrechter te Mid delburg, mr. J. Moolenburgh, omdat hij op 6 februari jl zijn auto te dicht had geparkeerd bij een anto- bushalte in Sint-Laurens. Verdachte verklaarde, dat dit juist was en ver telde vervolgens de toedracht van deze zaak, die de verbalisant echter niet in het proces-verbaal had opge nomen. Van d. B. had thuis bezoek van een kennis, die plotseling een toeval kreeg. Na overleg met een arts bracht hij de zieke naar diens wo ning, waarna hij de arts verslag ging brengen van de stand van zaken. Daar dit even langer duurde, dan hij verwacht had, stond de auto dus gedurende korte tijd te dicht bij de halte. Van d. B. verklaarde nog onder de indruk te zijn geweest van hetgeen voorgevallen was. Ik heb alles in het werk gesteld om de zieke zo goed mogelijk te helpen, ver klaarde hij. De kantonrechter besloot de zaak aan te houden en te onderzoeken, waarom dit voorval niet in het verbaal op genomen was. Mevrouw S. uit Souburg had met haar bromfiets op het fietspad langs de duinen bij Biggekerke gereden. Zij dacht, dat dit in de winter was toe gestaan, temeer, daar een paaltje bij Vlissingen tegen de grond lag. Daar het proces-verbaal dienaangaande nog enige aanvulling behoefde, be sloot mr. Moolenburgh ook deze zaak aan te houden. De steno-typiste P. F. A. uit Sou burg had met haar bromfiets op de Galgenweg te Koudekerke een wiel- rijdster voortgeduwd. Mr. Moolen burgh veroordeelde haar conform de eis tot f3 of 1 dag. EIGEN TARIEF... De landbouwer P. D. te Vrouwen polder was op 9 februari jl. in over treding geweest, toen hij een met 1 paard bespannen voertuig bestuurde, dat niet voorzien was van een reflec tor. „Dat is gevaarlijk voor U en uw paard en voor het overige verkeer", zei de kantonrechter. Mr. Lebret eiste f 10 of 2 dagen. „Dat is nogal veel", vond D., „ik had gerekend op f 5". „Heeft U daar dan een tarief voor?" wilde de kan tonrechter weten. „Ach nee, dat niet, maar er was geen gevaar bij en ik wist niet, dat ik zo'n ding nodig had", was het antwoord. „Ik heb vijf gul den meegenomen". „Ik zal mij deze maal houden aan uw tarief", aldus mr. Moolenburgh, zodat het f 5 of 3 dagen werd. Jeep over de kop: einde achtervolging smokkelauto De drie Belgische douane-ambte naren, die zoals gemeld giste ren met hun jeep over de ltop sloe gen in Schoondijke, achtervolgden 'n smokkelauto. De douaniers warende smokkelauto tot op 100 meter gena derd en reeds maakten zij zich ge reed om middels een schietpartij de voor hun rijdende auto tot stoppen te dwingen, toen het ongeluk gebeur de. De lichtgrijze Buick, die vermoe delijk was volgeladen met gesmok kelde boter, kon verder ongehinderd ontsnappen. De achtervolging was in Middelburg in Belgisch Vlaande ren begonnen. Toneelavond van Zeeuwse vereniging in Den Haag De toneelafdeling van de Zeeuwse vereniging „Zeelandia" in Den Haag gaf voor een talrijk publiek een goed geslaagde vertolking van het blijspel „Het witte schaap in de familie". De toneelgroep heeft daarmede opnieuw bewezen, dat de roep die van haar uit gaat, niet onverdiend is. Er werd vol overgave gespeeld en het resultaat was dan ook, dat het publiek zich kostelijk vermaakte met de vele ko mische verwikkelingen in het stuk. Regisseur H. Kamphuis had de spe lers en speelsters met zorg gekozen, zodat werkelijk zwakke punten niet waren aan te wijzen. Het goede spel van Jan Hengsdijk, als James Win ter, An Barentsen als Alice zijn echt genote, Henk Barentsen als dominee en Ali Deylius als het dienstmeisje Janet, vond veel waardering. De voor zitter van „Zeelandia", de heer J. de Smit, sprak een openings- en slot woord. De avond werd besloten met een gezellig bal met medewerking van de „Crazy Gang". Officiële publikaties VLÏSSINGEN. VERHINDERING SrREEKUUR. De wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlïssingen brengt ter openbare kennis, dat hij verhinderd is donderdag 28 februari spreekuur te houden. Burgerlijke stand VLÏSSINGEN. Bevallen: A. H. de Jong—Pieter, d.: C' p- v. Akkeren—Franke, d.; E. C. Nierijnck—Weststrate, z.; M. Wispelaere —Start, d.; J, A. BruinoogeSmit, z.; J. G. Anemaet—Bolier, d.. Y. Akkerman- De Leeuw, d.; G. H. Boot—Wtnterwijk, d.; E. E. BazuinHuber, z.\ D. C. Braeke —De Lege, d,; E. Smid—Dieters, d.; M. A. Bakel—Mobach, d,; J. de Veer—Hoog stad, d.; s. Swennen—Tatenhoven, z. Getrouwd: w. Fliers, 23 j. en C. Pe ters, 22 j.; M. c. v. d. Dorpel, 28 j. en S. A. Wljkhuijs, 21 j.; M. Kort, 24 j. en N. M. Groen, 21 j.; j. m. Jurcba, 2G J. en G. C. S. Janssen, 24 j. Overleden: M. s. P. Honnef, 79 j., e. v. C. v. Spanje: J. w. Leenhouts. 83 j., w. v. P. Roos; H. Engberts, 33 j., e. v. J. P. Crucq; J. de Vries, 52 j„ e. v. S. Teir- linck. De koopman J. M. II. uit Vlissingen had op 8 februari op dc rijksweg nummer 58 bij Nieuwland gereden, zonder dat zijn auto was voorzien van een goede bedrijfs- en handrem. Verdachte verklaarde, dat de rem- installatie een combinatie was, die lek geslagen was. Deze zaak werd aangehouden, zodat de wachtmeester, die proces-verbaal opmaakte, uitleg kan geven. De Vlissingse firmant van een taxi- onderneming, G. S., was op vier ver schillende tijdstippen in december van het vorige jaar bekeurd, omdat hij te lange werktijden had gemaakt en bovendien zijn werkboekje ver keerd ingevuld had. Deze zaak werd aangehouden om één der verbalisan ten te horèn. Ook de zaak tegen de Middelburgse handelaar C. B. werd aangehouden. Ook hij was tijdens het vervoer van puin niet in bezit van een ingevuld werkboekje. B. ver klaarde te hebben gewerkt voor zich zelf, zodat hij geen werkboekje nodig had. Het proces-verbaal vermeldde echter, dat hij voor derden gewerkt had. De landbouwer J. van W. te Baar land was bekeurd omdat hij in het bezit van een vuurwapen was zonder daarvoor een vergunning te hebben. In juli had hij reeds verlenging van zijn vergunning aangevraagd, maar had tot nu toe niets gehoord. De eis was f 15 of 3 dagen, het vonnis f 10 of 1 dag. Negentig veilingkisten had de Vlis singse groentehandelaar Van de B. op 20 december van het vorig jaar op de stoep voor zijn winkel in de President Rooseveltlaan staan. Ech ter zonder vergunning van B. en W. Wel was hem een bergruimte voor deze kisten beloofd, maar tot nu toe was deze belofte nog niet ingelost. De officier eiste een boete van f 6 of 3 dagen. De kantonrechter maakte er f 4 of 2 dagen van. „Maar waar moet ik mijn kisten dan bergen. Het is toch mijn schuld niet", vroeg Van de B. zich af. „Dat is niet onze taak om te beslissen", aldus mr. Moolen burgh, „vraagt U maar eens een audiëntie aan bij de burgemeester of bij de commissaris van politie." Rechtbank Middelburg deed uitspraak in distelaffaire. De rechtbank te Middelburg heeft woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de Goese opzichter der N.S., De B., aan wie ten laste gelegd was de bepalingen van de distelver ordening niet nageleefd te hebben. De kantonrechter te Terneuzen ver oordeelde de opzichter vorig jaar tot twee geldboeten van 15 of 3 dagen en een van 25 of 5 dagen. Hierte gen was De B. in appèl gegaan. Tij dens de zitting van de rechtbank op 15 februari j.l. had de raadsman van verdachte, mr. W. K. H. Dieleman betoogd, dat niet zijn cliënt, maar de inspectiebeheerder in Breda aanspra kelijk was voor het naleven van de verordening. De rechtbank bevestig de gisteren echter het vonnis van ae kantonrechter te Terneuzen. Tevens werd uitspraak gedaan in de zaak van de Middelburgse verte genwoordiger C. H., die er van be schuldigd was op verschillende tijd stippen in 1956 geldbedragen tot 12.000 te hebben achtergehouden ten nadele van de firma D. te Mid delburg, waarvoor hij werkzaam was. Tijdens de zitting had verdachte verklaard, dat hij een soort goodwill had trachten te kweken. Van deze „goodwill" was zijn werkgever uiter aard helemaal niet gediend. H. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar en onder toe- zichtstelling van de r.-k. reclasse- ringsverenfging. „Sparta" in Zierikzee werd kampioen verkeers- competitie. Het bestuur van de motorclub „Sparta" to Zierikzee heeft woensdag van het hoofdbestuur van de K.N.M. V., bericht gekregen, dat deze vereni ging kampioen geworden i.s van de provinciale verkeerscompetitle. „Sparta" Is de enige vereniging uit noord-Zeeland, die aan de competitie deelgenomen heeft. MIDDELBURG Gemeentepersoneel gaf een goede toneeluitvoering. De toneelgroep van de personeels vereniging der gemeente Middelburg heeft woensdagavond in de Schouw burg een goede opvoering gegeven van „Verdwijningen en verschijnin gen" door mr. H. M. Planten, een dwaas spel in drie bedrijven naar „Cottage on the border" van Herbert Mupy. Met dit komische verhaal over de avonturen van twee Amsterdamse commissionairs in effecten hebben de toneelspelende gemeen tepersoweels- leden hun collega's en de genodigden enkele kostelijke uurtjes bezorgd. Zoals reeds gezegd, dit dwaze spel werd op een voor amateurs bijzonder goede wijze over het voetlicht ge bracht. Er zat vaart in het spel en de geestige dialogen werden op de juiste wijze „afgewerkt", zodat er veel en hartelijk gelachen is. De heren C. de Nijs en H. de Heer hadden de hoofdrollen van de twee Amsterdamse effectenhandelaars Tho mas Dings en Theodoor Lamaer voor hun rekening genomen. Zij deden dit geestdriftig en op natuurlijke wijze. Charmant was het spel van mevrouw Lenselink als Louka de Vere (zo maar een jong meisje) en van mej. A. vain Dalen als Helga Debrovnik (een vervolgde vrouw). Een rol van formaat verzorgde ook de heer J. van de Linde als Bezema, de veront ruste echtgenoot. Ook de bijrollen van de dames De Heer en Goldenbeld en de heren D. Tillema, C. Schmidt, H. Moor en G. Rook waren in goede handen. De regie had de heer C. van Hoek, terwijl de heer I. Lorier de grime verzorgde. Het voortreffelijke decor, dat door eigen medewerkers was ge maakt, droeg tenslotte niet minder aan het welslagen bij. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer J. M. Geljon, sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen, onder wie zich vele gemeen telijke autoriteiten bevonden, en bood na afloop de dames van de to neelgroep een attentie aan. Rest nog te vermelden, dat de avond besloten werd met een gezellig sa menzijn, en dat de toneelgroep het .stuk vanavond donderdag zal opvoeren tijdens de feestavond van de korfbalvereniging „Swift". Jaarvergadering N.C.B.O. De afdeling Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel hield haar 10e jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris gaf blijk van velerlei activiteit in het af gelopen jaar op het gebied van de sa lariëring van het overheidspersoneel. De voorzitter, de heer Chr. de Bruin, knoopte daaraan een beschouwing vast over de huidige stand van zaken, nu de regering door de economische positie van het land wordt gedwon gen tot het effectueren van een be stedingsbeperking. Het zal mede de taak zijn van de vakbeweging er op toe te zien, dat door deze beperking geen onbillijkheden worden gescha pen. Voor een viertal leden was er het C.N.V.-insigne wegens 25 jaar onaf- febroken lidmaatschap der christelij- e vakbeweging beschikbaar. De he ren Chr. de Bruin en R. Blaauw, die respectievelijk als voorzitter en 2e voorzitter aan de beurt van periodie ke aftreding waren, werden bij accla matie herkozen. Maakte het jaarverslag reeds mel ding van een groei van net ledental tot 403, staande de vergadering werd dit door nieuwe aanmeldingen nog op gevoerd tot 410. Door muziek en voordracht uit de ledenkring, werd ook aan het ont spanningselement in deze vergade ring een plaats ingeruimd, hetgeen meae bijdroeg tot het slagen van de avond. P.T.T.-personeelsvereniging In hotel „Suisse" te Middelburg trad yoor de personeelsvereniging der P.T.T. de voordrachtskunstenaar Cor van Beek uit Amsterdam op. Zijn voordracht voor deze avond was „De Schotel", naar het boek van de be kende. schrijver A. M. de Jong. Op boeiende wijze wist de heer Van Beek zijn toehoorders mee te nemen naar het Brabantse land om ze daar te la ten genieten van net sappige Bra bants van „De Klomp", Dmgemans, Van Tiel e.a. Een zeer goede voor dracht, die vaak aan een éénmans- toneelstuk deed denken. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen over in het tijdvak van 18 tot 26 fe bruari 1957 gevonden voorwerpen: verschillende handschoenen en wan ten, huissleutels, rijwielen, portemon- naie met inhoud, witte sjaal, shag- doos met inhoud rode das, rijksdaal der, nylonkousen, bruin kindertasje met inhoud, vulpen, reservewiel van een auto, zwarte wollen muts, rode portemonnaie met inhoud, veelkleuri ge sjaal, jongenspet, 1 paar rubber laarzen, zwarte motorhandschoen, blauwe jongenspet, zwarte portemon naie met inhoud, bruine portemonnaie met inhoud, sleepketting, blauwe step, rode step, wieldop van een auto blau we jongenspet, Kindertasje, zilveren ring met steen. EXAMENS In het Gasthuis te Goes slaagden voor de aantekening kraamverple- ging de zusters J. P. Doeleman, E. M. Overbeeke en J. W. Zinkhaan- Baak. Raad Oostburg besloot in principe tot aanleg zwembad. Dc raad van de gemeente Oostburg, die woensdagavond in openbare ver gadering bijeenkwam onder voorzit terschap van burgemeester mr. K. Hoekzema, heeft In principe besloten tot de aanleg van een openlucht zwembad. Toestand knaapje in Zierikzee is nu beter. De laatste dagen is er een keer ten goede gekomen in de toestand van de zevenjarige Rini Viergever uit Zierikzee, die nog steeds Sn de Cor- neliastichting verpleegd wordt, na het brandje waarbij zijn zusje omkwam. Levensgevaar is nu niet meer direct aanwezig. (Slot van pag. 2) j H. van Rooien (c.h.) noemden het prijsverschil van dien aard. dat de voorkeur aan stcncillcn gegeven moest worden. De kosten van het drukken voor 500 exemplaren bleken namelijk f 8600 te zHn. tcrwyi de kos ten voor het cyclostyleren ten hoog- van onze stad en wij zijn het aan on ze stand verplicht dit visitekaartje gedrukt te tonen en niet gestencild". Bovendien was de heer Verhage er van overtuigd, dat het drukken ook de duurzaamheid ten goede zou ko men. Voor dit pleidooi kreeg hij een bijna hartstochtelijke steun van de heer Marijs, die al vaker od dit aambeeld had geslagen. Ook ae heer Marijs wees nog eens op alle voordelen van een gedrukte inventaris. De andere woordvoerders, met name de heren C. J. Gillissen Vcrschage (p.v.d.a.) en 85 ct VLÏSSINGEN Christelijk gereformeerde mannen- en vrouwenvereniging bijeen De chr. geref. mannen- en vrou wenverenigingen te Vlissingen hiel den dinsdagavond in 't verenigingsge bouw aan de Kasteelstraat een r- combineerde ledenvergadering, wel onder leiding stond van de voorzitter van de mannenvereniging, de heer C. Stroo, die na de gebruikelijke ope ning een welkomstwoord sprak. De heer J. Vader hield een inlei- cfing over Lukas 7 36 tot 50, waar op een drukke bespreking volgde. Na de pauze droeg mevrouw Lagen dijk het gedicht „Zonde en Genade" voor. Besloten werd over enkele maanden den weer een gecombineerde verga dering te houden. De voorzitter con stateerde in zijn slotwoord, dat deze avond bijzonder geslaagd was, waar na de heer Vader met gebed sloot. Belgische loodsen geven in sociëteit gemaskerd bal De Belgische loodsen in Vlissingen geven zaterdag in hun sociëteit ter gelegenheid van het carnaval een ge maskerd bal. dat bedoeld is om de vriendschappelijke betrekkingen met de Vlissingse ingezetenen in stand te houden. Voor de oorlog werd dit bal jaarlijks gegeven, maar door allerlei omstandigheden kwam men er na de oorlog niet toe, dit feest weer te or ganiseren. Nu, na een onderbreking van bijna 20 jaar, hopen de Belgische loodsen zich in hun sociëteit weer (voor zover nog nodig) met de Vlis- singers „te verbroederen". VROUWENPOLDER „Goed-Zo1 Te Vrouwenpolder -actie werd een ont- pjjtfi georgani seerd door de gezamenlijke jeugdver enigingen ten bate van de radio-actie „Goed-Zo". Opgevoerd werd het to neelspel „De V.M. 87". In de pauze werd een verloting gehouden met prij zen die door de middenstand van Vrouwenpolder gratis waren ver strekt. Burgemeester A. de Kam maakte aan net slot van de avond de opbrengst bekend, namelijk 348. GAPINGE Trap van paard De landbouwer J. P, te Gapinge kreeg van zijn paard een trap, toen het dier ergens van schrok. De heer P. werd tegen de grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Dokter Schep, die inmiddels was gewaarschuwd, consta teerde geen ernstig letsel. Na enkele uren was de heer P. weer geheel op geknapt. GEMEENTERAAD VERGADERDE Zo nodig willen Ged. Staten bemiddelen. De agenda van de woensdag in Oostkapelle gehouden raadsvergade ring werd onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger in vlot tempo afgewerkt. Toch bracht wet houder Z. Maljaars (gem. bel.) bij de rondvraag een punt ter sprake, dat een breedvoerige discussie ontlok te. De voorzitter deelde mede, dat Gedeputeerde Staten (naar aanlei ding van het ingekomen beroep der kerkvoogdij van de Ned. herv. ge meente tegen een besluit van de raad om de torenklok voor alle gezindten te doen luiden) in overweging geven deze kwestie nogmaals met de kerk voogdij te bespreken. Gedeputeerde Staten zijn bereid desnoods hierin te bemiddelen. Burgemeester Sprenger wenste eerst een bespreking van B. en W. met de kerkvoogd# af te wachten. Wethouder Maljaars wilde evenwel direct een beslissing van de raad. „We hebben nu een klok en elke dag dat deze geen geluid laat horen is teveel", aldus spr. Wethouder Mal jaars merkte op, dat de raad door zijn genoemd besluit de overeenkomst van 1886 over het laten luiden van de klok voor de kerkdiensten der Ned. herv. gemeente heeft verbroken. „Dus contractbreuk!" De heer A. Don (p.v.d.a.) bestempelde alle geharre war over deze kwestie tot „kleinbur gerlijk gedoe". Hij deed een beroep op de hervormde raadsleden begrip te hebben voor zijn standpunt en vroeg zich af, hoe men er toe kon komen zo onchristelijk te denken en te hande len. Hij hoopte, indien de hervormde kerk in laatste instantie in het gelijk wordt gesteld, zij toch zal weten wat haar taak is, namelijk: te doen lui den voor alle gezindten. De voorzitter hield voet bij stuk en er zal eerst een bespreking van B. en W. met de kerk voogdij volgen, waarna de raad zich later over deze kwestie zal uitspre ken. De raad besloot voorts aan de heer F. Ammot een perceel bouwgrond te verkopen aan de Torenstraat. De voorzitter deelde mede, dat zodra de koninklijke goedkeuring is verkre- fen met de bouw van een landbouw- uishoudschool voor de Z.L.M., even eens aan de Torenstraat, kan worden begonnen. De raad besloot hiertoe de benodigde bouwgrond aan de Z.L.M. te verkopen. Een verzoek om subsidie-verhoging van V.V.V. werd aangehouden. Eenzelfde verzoek van de afdeling Oostkapelle van het Rode Kruis werd ingewilligd en de subsidie febracht van f 600 op f 1200. Op een rietal verzoeken om premie voor woningverbetering werd gunstig be schikt. De raad besloot voorts de her ziening van het uitbreidingsplan, dat dateert van 1936, op te dragen aan 't architectenbureau Schat en Schut te Middelburg. Bij de rondvraag vroeg de heer Don de aandacht voor de rio lering in de Duinweg en het slechte wegdek in de Dorpsstraat. De heer A. W. Louws vroeg bescherming van de nieuwe wijzerplaten van het uur werk van de torenklok. ZOUTELANDE Rijksgoedkeuring bouw christelijke school De vereniging tot stichting en in standhouding van de School met de Bijbel te Zoutelande hield haar 40e jaarvergadering onder voorzitter schap van ds. J. F. Wagener. Deze deelde mede, dat de rijksgoedkcurlng is afgekomen voor de bouw van een nieuwe school. Aan de hand van een tekening gaf de voorzitter een uitvoe rig overzicht van de nieuwe vier-klas- sige school. Voorts werd mededeling gedaan, dat het bestuur heeft beslo ten de april-school te veranderen in een september-school. Dit jaar zullen nog per 1 april en per 1 september leerlingen toegelaten worden; vol gend jaar alleen in september. De aftredende bestuursleden, ds. Wagener en de heren J. de Visser en J. Maljaars, werden herkozen. De school wordt momenteel bezocht door 126 leerlingen. De ouderavond werd vastgesteld op donderdag 21 maart a.s. SINT-LAURENS Jaarvergadering C.H.-kiesvereniging De C.H.-kiesvereniging te Sint-Lau rens hield haar jaarvergadering on der leiding van de voorzitter, de heer H. van Langevelde. Uit het jaarver slag van de secretaris, de heer W. Da- vidse bleek, dat er een ledental is van 39. De penningmeester, de heer C. van Slooten, meldde een goed slot van 64.75. Tot bestuurslid werden her kozen de heren W. Davldse en J. Rein- houd. Besloten werd tot een actie tot ver groting van het ledental. Het verdere gedeelte van de avond was gewijd aan gemeentezaken. De heer Rein- houd sloot de vergadering met dank gebed. Op maandag 18 maart zal een praatavond worden gehouden in het verenigingsgebouw, waar de heren C. Philipse, lid van G.S., en zo mogelijk C. F. van der Peifl, lid der Tweede Kamer, het woord zullen voeren en waartoe kiesverenigingen uit naburi ge gemeenten zullen worden uitgeno digd. SEROOSKERKE (W.) Filmvoorstelling Zaterdagavond 2 maart aanstaande om half acht zal de Christelijke Film Actie in het verenigingsgebouw te Serooskerke de film „Morgen zie ik je weer", naar het leven van de Ame rikaanse dominé Peter Marshall, ver tonen. Z.L.M.-vergadering. In het verslag van de Z.L.M.-ver- gaderimg, afdeling Walcheren, is een storende zetfout geslopen. Uit de rede van jhr, mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, de voorzitter van de Pol der Walcheren, stond vermeld, dat de polder jaarlijks 'n bedrag van f43.000 moet uittrekken voor aflossing van rente voor geldleningen. Het jaar lijkse bedrag moet echter zijn f430.000 Volleybalwedstrijden afdeling Walcheren De uitslagen van de volleybalwed strijden, die gespeeld werden voor de afdeling Walcheren van de NeVoBo, luiden als volgt: MTS mEWC IV 3—1; EMM II—VCU II 2—2; Mi- chiel de Ruyter IIMTS II afgelast. Marktberichten VISMIJN VEERE. 27 febr. Aangevoerd- 1459 kg export garnalen 247—329; 29 kg bot 15—21; tong (middel) 189—197: 21 kg rog 3i—44; 3 kg kabeljauw 16: 28 kg ongesorteerde vis 16. VEILING GOES. 27 febr. Groente: Spruiten A n 48—56: BI 35; afw. 29: Witlof AII 45—50; B1 2538; afw, 13—26; Groene savoye kool 2937; witte kool 7; Gele savoye kool 13—16: Rode kool 7—11; Peen 6: Prei 19 —31; Veldsla 68—73. Snijsla 85—87; An dijvie 110. VEILING TERNEUZEN. 27 febr. Groente; Knolselderij 7—8; Ro de kool A II 7—10.20; B 1 7.40—7.90: Sa voye kool 37—39; Witte kool 6—6,20; Breekpeen 6—12; Prei AI 32—36; A n 25 —29; B I 1026; Knolselderij 2528; Sprui ten A II 4653; BII 11—26; Uien 7—20; Witlof AII 35—40; BI 3-8-45; B II 14— 42; afw. 10—35; Boerenkool 21—22 Fruit: Goudreinetten keuken 23—26; fabr. 17—25; Jonathan keuken 1524; fabr. 8—20; Winston keuken 36; fabr. is —18: Sterappel fabr. 10—11; St.-Remy fabr. 25. ate f 3750 bedragen. Aan de hand van enkele voorbeel den bewees burgemeester Kolff, dat een gestencilde inventaris zeker ook duurzaam en overzichtelijk kan zjjn. Dc heer Verhage overwoog nog een voorstel in te dienen om déze zaak nog een jaartje uit te «tellen „wel licht is dc financiële positie van het land dan ook beter en behoeven we minder aan investeringsbeperkingen te denken" maar daarvan zag htf tenslotte af. omdat hy ook van zyn fractiegenoot, de heer H. B. J. Knoop geen steun kon krygen. Op de Seflulstcrde vraag van de heer Vcr- age „Steun je het?" schudde de heer Knoop, mistroostig het hoofd. Daarna werd het voorste] van B. en W. om een krediet beschikbaar te stellen van f 3750 voor het cycloBtyle- ren van de inventaris zonder stem ming aangenomen. T oeristend rukte Tot nog toe mochten in Vlissingen bepaalde winkels in het tijdvak van 15 mei tot en met 15 september op zondag en 's avonds na zes uur open zijn. ,.M«ar ook voor 35 mei en na 15 september kan het nodig zyn, dat be paalde winkels open blyven, omdat ook dan van een grote toeristen- drukte sprake kan 2^jn". aldus bur gemeester Kolff. Hij zei dit toen het voorstel aan de orde was om het tyd- vak te verruimen van 30 april tot en met 30 september. De heer Van Rooyen (c.h.) bracht naar voren, dat zyn fractie allCB in het werk stelt om de zondagsrust te bevorderen. Desalniettemin wilde hH rekening houden met deze toestand en tegenstemmen zou hij dan ook niet. Wel wilde hij de wens uitspre ken. dat net tijdvak niet weer ver ruimd zal worden, want de c.h.-frac- tie zal ni"t met iedere uitbreiding ge noegen nemen. Nadat burgemeester Kolff op een vraag van de heer Gillsscn-Vcrschagc had geantwoord, dat het niet alleen winkels en zaken betrof op de boule vard, maar ook op het stationsplein en een gedeelte van dc Prins Henarik- weg, werd het voorstel zonder stem ming aangenomen. In het „plan oost" te Vlissingen Is nog ruimte beschikbaar voor de bouw van ongeveer vijf winkels. Verder zullen er in net uitbreidingsplan „Paamvenburg" gronden worden ge reserveerd voor de bouw van enkele winkels. B. en \V. stelden nu voor om het college te machtigen aan de In Havendorp gevestigde winkeliers te berichten, dat hier mogelijkheden zijn voor 't stichten van bedryfspanden. De heer Bikker (c.h) vroeg In dit ver band of B. en W. bereid zijn medewer king te verlenen aan deze winkeliers. Wethouder M. A. van Popering ant woordde hierop, dat de ontwikkeling nog niet definitief is. maar dat het gemeentebestuur alles zal doen wat mogelyk is. Het voorstel werd daarna aangenomen. Bijna een uur Is de gemeenteraad in besloten zitting geweest voor de be handeling van het voorstel tot benoe ming van een archivaris voor Wissin gen. Nadat burgemeester Kolff de openbare vergadering weer had ge opend, kreeg de heer J. den Hoed, ad junct-commies bij het gemeente archief te Dordrecht achttien stem men en de heer J. P. Rogier, adjunct archivaris te Delft, drie stemmen. De bouw van de houten lagere tech nische school te Vlissingen Werd on derhands opgedragen aan de heer W. Christiaansen. aannemer te Vlissin gen. De heer J. H. Krietemeyer (a.r.) drong er bij dit punt op aan in vol gende gevallen meer aannemers in de felegenheid te stellen in te schryven. Wethouder W. Poppe deelde nog mee, dat de school niet op 1 sep. klaar zal zijn. maar waarschijniyk drie vier maanden later. Maar wel zijn er maatreeeten genomen om dit jaar nog met de cursus te starten. Hein Cujé in Ned. ploeg voor Cross des Nations. De technische commissie van de K.N.A.U. heeft de Nederlandse ploeg voer de Cross des Nations die op 23 maart te Waregem (België) wordt gehouden, is als volgt samengesteld; Frans Künen (Sprint» aanvoerder, Henk Viset (Cialfo). Anton Jonkers (Snrint). Hein Cuié PMMWillv Weert (Nurmi). Jan Keesom (AV '23). Arte Verbaan (Festlna). Paul ,r*TR Haarlem) en Joep Delnoye K:mbria). Zes spelers van Honved terug naar Boedapest Zes spelers van het Hongaarse team Honved zullen woensdagmorgen per auto naar Boedapest terugkeren. Het zttn Bozsik. Banyai. Farago. Dudas, Rakocsi en Toeroeszyk. De overige leden van de ploeg, en ook trainer Klamar. blijven voorlopig in Wenen H4 kg schar 30-16; j fwaaLdp me«pten van hen bij de Oos- kz schol 17 15 k» tenrykse autoriteiten als Hongaarse - - 1 vluchtelingen staan geregistreerd. De aanvoerder van het team, Ferenc Pus- kas. moet het bed houden; hij heeft influenza opgelopen. Prestafiefoernooi Swift Vcor het prestatietoernooi van Swift zijn as. zaterdag de volgende wedstrijden vastgesteld: Swift II Vios I; Swift IV Vios II; Swift B Vios adsp.: Animo m Swift VI; Swift D Vedo adsp.: Swift F Atlas adsp. Nagekomen advertentie) De receptie ter gelegenheid van het huweiyk van' P. STEEN AARD en F. J. VAN DE BERG. zal gehouden worden in het Maarten Lutherhuis, Groe- newoud, Vlissingen, in plaats van Breitnerlaan 29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3