Winkels te Vlissingen gedurende toeristenseizoen langer open Zeeuwse Almanak ^^onveranderd de beste 't Zit vast vaster met VELPAFIN VRIJSPRAAK VOOR PSYCHOLOOG IN ONGELUK BIJ LEWEDORP INTERESSANTE LEZING OVER BEDRIJFSGEMEENSCHAP IVOROL lieiniulpostü van standing Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 RAAD ACHT VISSERIJ SCHOOL NODIG Uitvoerige discussies over drukken en stencillen archiefinventaris De l|jvige agenda, die de Vlissingse gemeenteraad woensdagmiddag af werkte, bevatte voor de raadsleden maar weinig aanknopingspunten voor uitvoerige debatten. Slechts een enkel onderwerp eiste In de openbare ver gadering de aandacht lange t|jd op. Zo werden er nogal wat woorden be steed aan de uitgave van een nieuwe „inventaris van het archief der ge meente". Burgemeester en wethouders waren van mening, dat volstaan kon worden met liet stencillen van deze inventaris en *|j stelden dit dan ook voor. Enkele raadsleden verdedigden echter het standpunt, „dat Vlissingen het aan z|jn stand verplicht is een gedrukte inventaris uit te geven". De b|j- na vijfduizend gulden, die het drukken meer zou kosten, bleek voor de meerderheid van de raad echter een te groot bezwaar en dus werd beslo ten een krediet beschikbaar te stellen voor het stencillen. Voor het overige was er nog een korte discussie over een voorstel om winkels tijdens het toeristenscizoen gedurende een langere periode open te laten. Ook met dit voorstel ging men tenslotte akkoord. B|j de over te leggen stukken was het antwoord van B. en W. op een vraag van de heer J. Marijs (a.r.) over het concentreren van de bushal tes op het Betje Wolffplein. Concen tratie bleek niet mogelijk, omdat rei zigers voor Middelburg dan ook ge bruik zullen gaan maken van de eer der vertrekkende bus over Oost- Souburg en deze dienst dan te zwaar belast zal worden. De heer Marijs, die over deze kwestie nogmaals het woord verkreeg, was eenter van me ning dat deze motivering weinig waarde heeft, „want", zo zei hy, „ook op andere plaatsen, bijvoorbeeld het wachthuisje In de Paul Krugerstraat, is er een concentratie". „Waarom", zo vroeg dit raadslid zich af, „moeten de passagiers voor Oost-Souburg nu in een portiek voor een boekhandel ln de Badhuisstraat wachten, terwyi er vlak ln de buurt een prachtige wacht- gelegenheid is?". De heer Vader sloot zich by de woorden van de heer Ma rys aan. Burgemeester Kolff verklaarde hierop, dat de Stoomtram Walcheren deze gang van zaken prefereert voor het beter functioneren van de dienst regelingen. Visserij school Vervolgens ging de raad akkoord met een voorstel om „als 's raads oordeel uit te spreken, dat de stichting en instandhouding van 'n dagvisseryschool voor Zeeland ln Vlissingen nodig wordt geoor deeld". Dit voorstel werd gedaan naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Vis- 6er|jbelangen. Aangevoerd werd, dat voor de vlsser|j in Zeeland en met name voor de garnalenvisse rij vakonderwijs dringend nood zakelijk is. Daarbij komt nog, dat een deel van de Zeeuwse garna- lenvissers in het vooruitzicht van de totstandkoming van het Delta plan genoodzaakt zullen zyn over te schakelen naar een andere vis- sery, nameiyijk de kleine zeevisse- ra. By voldoende belangstelling zullen aan deze school ook worden ingesteld een cursus voor het diploma stuur man by de zeevisvaart, een cursus. voor het aanvullingsdiploma stuur man by de zeevisvaart en een cur sus voor het certificaat radiotelefo nist. Verwacht wordt, dat voor het eerste leerjaar van de tweejarige vooropleiding ongeveer achttien leer lingen uit Breskens, tien A twaalf leerlingen uit Arnemulden en enkele leerlingen uit Vlissingen zich zullen aanmelden. Waarschyniyk zal met dit onderwys ln 1958 begonnen worden. Visitekaartje Vlissingen heeft een Inventaris van het archief der gemeente In gebruik, die al ln 1873 werd vervaardigd. Van daar dat burgemeester en wethouders het nu de hoogste tyd achtten om met een voorstel te komen tot het ver vaardigen van een nieuwe Inventaris. Daarmee waren alle raadsleden het volkomen eens; echter niet met de wyze waarop deze vervaardigd zou worden. „Deze Inventaris", zo pleitte de heer J. L. Verhage (v.v.d.) is toch min of meer ook een visitekaartje (Vervolg op pag. 5) Vlissingen akkoord met regeling muziekschool. Zonder enige discussie heeft de Vlissingse raad woensdagmiddag be sloten met de raden der gemeenten Goes, Hulst, Middelburg, Oostburg, Tholen en Zlerikzee een gemeen schappelijke regeling aan te gaan in take de verdeling van de kosten van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. De uitvoering van deze regeling wordt opgedragen aan bet bestnur van de Stichting Zeeuwse Muziek school. Bovendien werd besloten tot intrek king vam het raadsbesluit van 24 fe bruari 1956 tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de raden van de gemeenten Goes, Mid delburg, Oostburg, Tholen en Zle rikzee inzake de verdeling van de kosten van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool. Ook werd het raadsbe sluit van 28 oktober 1955 ingetrokken tot vaststelling van de verordening tot regeling van de heffing en invor dering van schoolgeld voor de afde ling Vlissingen van de Zeeuwse Mu ziekschool. De oude regeling bleek niet meer te kunnen voldoen tengevolge van de enorme groei van het aantal leerlin gen en door de steeds stijgende kos ten. De verschillende moeilijkheden van praktische en administratieve aard hadden er dan ook reeds toe geleid, dat in een vergadering van het algemeen bestuur van de Zeeuw se Muziekschool en de colleges van B. en W. der centrumgemeenten over eenstemming werd bereikt over een nieuwe gemeenschappelijke regeling. Niet meer de centrumgemeenten, maar het stichtingsbestuur draagt zorg voor de lesruimten, muziekin strumenten, inrichting der lokalen, enzovoort. Tie/pman Bros BLIKGROENTEN „Vittangi" wordt vandaag naar Rotterdam gesleept Bij „Leugenaarshoofd" inderdaad een obstakel ontdekt. Vandaag zal het Zweedse ertstank schip „Vittangi" dat dagenlang voor Vlissingen aan de grond heeft geze ten en dat enige t|jd in de buitenha ven van deze plaats voor anker heeft gelegen, naar Rotterdam worden ge sleept. De sleepboten „Gele Zee" en „Witte Zee" uit Maassluis en „Scal- dis" uit Vlissingen zullen het enorme vaartuig naar Rotterdam slepen, waar hét een ligplaats zal kr|jgen ln een dok van de Rotterdamse Droog dok Maatschappy. Ondertussen heeft het bergingsbe- dryf Van der Tak uit Rotterdam op de Westerschelde ter hoogte van het Vlissingse „Leugenaarshoofd" een onderzoek ingesteld naar een even tueel wrak. Vast staat nu, dat daar een obstakel ligt. Dit obstakel ligt op een diepte van twaalf meter, terwyl de diepgang van de „Vittangi" tien meter was. Het is echter niet uitge sloten, dat de „Vittangi", terwfll het schip aan de grond zat, het obstakel steeds dieper in het zand geduwd heeft. Duikers hebben vastgesteld, dat de scheur, die de „Vittangi" opgelopen heeft, van die aard is, dat aangeno men moet worden, dat dit Zweedse schip inderdaad op een zwaar en massaal obstakel moet zyn gestoten. De scheepvaart door het Oostgat is niet gestremd, maar op de plaats waar de „Vittangi" aan de grond ge lopen is, ligt een wrakboei. Advertentie vlekvrije keudlijm van CETA BEVER Kantonnier in Zierikzee koninklijk onderscheiden De eremedaille ln brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, is by K.B. verleend aan de heer D. van Strien te Zlerikzee, kantonnier van het waterschap „Schouwen". In te genwoordigheid van de dttkgraaf- voorzitter van het waterschap, de heer J. Klompe, de heemraden en de ontvanger-griffier, reikte burgemees ter mr. F. T. Dijckmeester de onder- schelding aan hem uit. De heer Van Strien volgde 26 februari 1917 op 24- jarige leeftyd zyn vader op als Kan tonnier van het waterschap. De heer Klompe overhandigde de jubilaris een geschenk onder couvert. VAN TOT BUITELENDE BüS De bus, die de laatst© verbinding van de provinciale boot in Perkpolder met Zaamslag onderhoudt, kwam ter hoogte van „Vogelkreek" op de weg Hontenlsse-Stoppeldijk, ln de berm van de weg terecht. De chauffeur, zekere J. P. uit Axel, kon het grote gevaarte niet in het rechte spoor krij- COWBOY...,. De glorie van het vaderschap is ongetwijfeld het grootst, wanneer de kinderen nog niet geheel en al tot de jaren des onderscheids z\fn geko men. Voor dezulken immers vormt papa nog de verpersoonlijking van alles wat flink, groot, stoer en edel is en 't moet voor vele vaders wel eens een zware opgave zijn om aan die nogal ruim gestelde illusies te vol doen. Maar die Vlissingse papa slaagde daar bijzonder goed in. Hij was door zijn driejarig zoontje gepromoveerd tot „cowboy", aan de hand van lich tende voorbeelden over zulke knapen in een prentenboek, 't Was cowboy voor en cowboy na en papa liet het maar zo. Misschien wie weet f zelfs wel gestreeld door die bena ming, want ergenszyn toch alle mannen, tot kamergeleerden toe, 'n tikkeltje gevoelig voor de rol van „he-man. Ook al hebben ze een af schuw van vechten, dragen ze een bril en bedrijven ze hun heldendaden uitsluitend gezeten in een makkelijke stoel, bij de haard, met een boek in de hand. Maar goed, voor dat Vlissingse knaapje was papa „cowboy" en toen papa met zoonlief een sigarenwinkel binnenstapte om zich enig rookgerei aan te schaffen, kwam dat onomsto telijk vast te staan. ,.Zo vent", sprak de juffrouw vriendelijk, „mag jij met je vader mee?" Vent bezag haar geringschattend en sprak toen: „Vader? Dat is m'n vader niet. Dat is een cowboy De juffrouw keek papa wat schich tig aa», mompelde iets vaags en bleef het tweetal nog lang door het venster nastaren. Want hddr fanta sie was beslist ontoereikend. Ze kon met de beste wil van de wereld geen cowboy ontdekken in de brave huisvader, die daar gehuld in een nette overjas bedaard wegwandelde... gen, met het gevolg, dat de bus kan telde en van de vrij hoge dijk af gleed. Gelukkig viel het allemaal nogal mee, want de ongeveer 20 pas sagiers liepen slechts enkele schram men en blauwe plekken op. Via de nooduitgang verlieten zij de bus. Het vervoermiddel was er bij de buiteling minder goed afgekomen: het moest de volgende dag door een kraanwa gen worden geborgen. RONDWEG Met bekwame spoed wordt mo menteel gewerkt om de rondweg ten zuiden van Axel zo spoedig mogelijk klaar te maken. Het wegprofiel begint zich reeds dui delijk af te tekenen en het egall- satiewerk is zo goed als beëin digd. Thans is men volop bezig met het aanbrengen van een zand bodem, waarop de weg komt te rusten. Deze nieuwe verbinding zal het verkeer in oost-westelijke richting buiten de bebouwde kom van Axel om leiden. Vooral voor het zware wegverkeer betekent dit een belangrijke verbetering. DUIVENPARADE In Westdorpe werd ten gerieve van de talrijke „duivenmelkers" een duivenparade gehouden, hetgeen in hield, aat een Belgische meneer lan taarnplaatjes vertoonde van vele beroemde fondvliegers enz. De Bel gische heer R. van Acker liet het niet bij het laten zien van lichtbeelden, want hij hield tevens een interessant praatje over duiven. Uiteraard geheel voldaan en met nieuwe ideeën en toe komstdromen, gingen de Westdorpse „melkers" huiswaarts. WEER DIAMANT. Konden w|j gisteren melding maken van een diamanten bruiloft in Koewacht, vandaag wéér een 60-jarig huwelijksfeest. Temidden van zyn talrijke kinderen, klein en achterkleinkinderen vierde het echtpaar Jac. van DienstJ. den Engelsman te Oud-Vossemeer zijn diamanten bruiloft. Beide oudjes zijn ondanks hun leeftyd van 82 jaar nog goed gezond. Vanzelf sprekend viel hun veel belang» .el- ling ten deel. Ambonezen in Westkapelle bleven te lang weg. Bij verstek veroordeeld door kantonrechter. Voor het kantongerecht te Middel burg moest woensdag een achttal Ambonezen, afkomstig uit het woon oord te Westkapelle terechtstaan, omdat z|J langer uit het kamp waren weggebleven dan zy vergunning had den. Zoals bekend mogen de bewo ners het kamp alleen verlaten met toestemming van de burgemeester. De kantonrechter wachtte woens dagmiddag echter tevergeefs op hen, evenals hun tolk, die speciaal uit Den Haag was overgekomen, zy werden nu bij verstek veroordeeld. De sub stituut-officier van justitie, mr. Th. Lebret, was van mening, dat de straf niets aan duideiykheid mocht overla ten en hij eiste voor alle acht van de ze Ambonezen één week hechtenis onvoorwaardelyk. Mr. J. Moolenburgh, de kantonrech ter, zei, dat hier sprake ls van „iets feheel nieuw^" en hy vond het er aarom een hachelyke onderneming onmiddellijk gevangenisstraf op te leggen. Hy veroordeelde tenslotte leder der verdachten tot f 25, subsi diair 5 dagen hechtenis. Ook een Ambonese vrouw, die moest terechtstaan, was niet ver schenen. zy had toestemming ge vraagd het kamp in Westkapelle te mogen verlaten die haar ook werd verleend en zy was eveneens te laat teruggekeerd. Zy werd conform de eis veroordeeld tot f 15 of drie da gen. Verdachten van diefstal in Zeeland aangehouden. De rijkspolitie van Steenbergen en Kruisland heeft in samenwerking met de recherche van Breda een 2- tal verdachten, respectievelijk de monteur J. B. uit Wouw en de ex pediteur W. J. uit Roosendaal aange houden, als verdacht van een groot aantal diefstallen, gepleegd in Bra bant cn Zeeland. De rijkspolitie kwam hiertoe m verband met een diefstal van een auto met textiel van de koopman J. V. uit Roosendaal, in november gepleegd door J. B. in samenwerking met W. J. Na een langdurig verhoor viel de monteur door de mand, maar de expediteur bleef ontkennen iets met de zaak te maken te hebben. Overigens zijn de twee verdachten geen onbekenden voor de politie. Het onderzoek heeft verder aan het licht gebracht, dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan verschillende andere diefstallen, o.m. te Goes en Zierikzee, waar zij verschillende rijwielen ont vreemdden, in Steenbergen, Roosen daal en Rotterdam. In Klundert had het tweetal een grote garagediefstal gepleegd. Bij huiszoeking werden bij J. B. verschillende ïnbrekerswerktui- gen aangetroffen. Oud-secretaris Wemeldinge ter aarde besteld. Woensdagmiddag is op de algemene begraafplaats te Wemeldinge het stof felijk overschot van de heer Chr. Gle- rum, oud-secretaris van deze gemeen te, ter aarde besteld. Aan de groeve sprak burgemeester C. N. F. van Sas enkele woorden, waarbij hij de vele kwaliteiten van de heer Glerum memoreerde. Verder sprak hij woorden van troost en be moediging tot de familieleden. Ds. J. G. van Ieperen sprak naar aanleiding van een bijbelgedeelte uit 1 Cor. 15 en bad het „Onze Vader". De oudste zoon van de overledene, de heer Joh. Glerum, dankte namens de familie voor de belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich de secretarissen van de gemeen ten Wemeldinge en Kapelle, de heren J. Oudeman en S. J. van Dijke, de president-kerkvoogd van de hervorm de kerk te Wemeldmge, de heer J. Slaakweg, de voorzitter van het bur gerlijk armbestuur, de heer M. C. Lindenbergh en de secretaris van dit college, de heer J. Burger. Voorts enkele notabelen en kerkvoogden van de hervormde gemeente. KANTONRECHTER MIDDELBURG Verklaringen getuigen a décharge wierpen ander licht op de zaak. Tijdens de woensdag* gehouden zitting van de kantonrechter te Middel burg werd de op 80 januari J.I. aangehouden zaak tegen de psycholoog M. S. uit Oss, die betrokken was geweest by het ongeluk, dat op 30 sep tember van het vorige jaar In de buurt van Lewedorp gebeurde, voortge zet. Tot een oplossing kwam het de vorige maal niet, omdat eerst enkele getuigen A décharge gehoord moesten worden. Dit gebeurde gisteren, waar na de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, uitspraak deed. Verdachte S. werd ten laste gelegd, dat hy tydens het inhalen van een Belgische auto op het linker weg deelte van de weg Middelburg-G gereden had en daarbij in botsing ge komen was met een uit de tegenover gestelde richting komende personen auto, bestuurd door de schilder A. G. van G. uit Vlissingen. De echtgenote van Van G. werd hierbij dermate ern stig gewond, dat zy enkele weken in het ziekenhuis opgenomen moest worden, terwyl ook de bestuurder zelf enige tyd niet heeft kunnen werken. Volgens zijn verklaring meende de psycholoog, dat hy de voor hem ry- dende wagen nog wel kon passeren. Toen hy dit dan ook gedaan had, en weer op de voor hem bestemde rech terhelft van de ryweg terechtgeko men was, zag hij plotseling de lichten van de andere wagen op zich afko men. Vervolgens merkte hy een lich te tik tegen het rechter spatbord en daarna een harde klap. Nadat hy ge stopt was bleek, dat de tegenligger tegen een boom gereden was. van G., getuige, gaf tydens de vo rige zitting echter een geheel ander verslag van deze aanryding. Hy zag plotseling uit een file wagens een auto te voorschyn schieten. Van G. verklaarde afgeremd te hebben, maar voor hy er erg ln had volgde een schuivend geluld, gevolgd aoor een harde klap. Voor het overige wist hy er niets meer van. Uit de verklarin gen van de getuige J. L. de V. uit Bezwaren onteigeningsplan voor Veerhaven Breskens. Tijdens een in het gemeentehuis van Breskens gehouden bijeenkomst werd gelegenheid gegeven aan be langhebbenden om bezwaren in te dienen tegen het plan tot onteigening voor de aanleg van de veerhaven met de daarop aansluitende wegen, en voor de aanleg van een nieuwe wa terkering ter plaatse. Een commissie uit Ged. Staten, bij gestaan door een deskundige de arrondissementsingenieur vaii de rijkswaterstaat, ir. C. A. de Vlieger en de burgemeester van Breskens, hoorden de bezwaren van de belang hebbenden aan. Een gelijke vergade ring werd in het raadhuis te Groede gehouden. Over de bezwaren, waarvan een proces-verbaal werd opgemaakt zal door Ged. Staten advies aan de mi nister moeten worden uitgebracht. AFD. ZEELAND INSTITUUT VOOR EFFICIENCY Uilwisselingsbezoeken in Zeeuwse bedrijven. Het daadwerkelijk bevorderen van de gemeenschapszin in het bedrijf, was het onderwerp waarop de leden van de afdeling Zeeland van het Ne derlands Instituut voor Efficiency zich woensdagmiddag in hotel „de Korenbeurs" te Goes hebben bezon nen. Zij lieten zich daarbjj voorlichten door de heer J. Schrobre, chef socia le zaken van de D.A.F.-fabrieken. In dit sterk groeiende Eindhovense be drijf heeft men zich aan de hand van ervaringen in Amerika, intensief be ziggehouden met de oplossing van het vraagstuk, uit de mengeling van ve lerlei individuen een hechte bedryfs- gemeenschap op te bouwen. Men krijgt soms wel het idee, aldus deze spreker, dat men in Nederland nog vaak alle mogelijke heil verwacht van sociale maatregelen om hiermee de goodwill van de medewerkenden te winnen. De werkelijke oplossing is echter zoeken naar 'n zodanige orga nisatie in het bedrijf, dat ieder de kans krijgt binnen het bedryf de ge wenste voldoening te vinden. Spreker citeerde verschillende Ame rikaanse uitspraken over het moreel in het bedrijf, waarin sterk naar vo ren kwam dat de persoon gelegenheid moet krygen tot zelfexpressie, zyn bekwaamheid moet kunnen ontwik kelen. Hf ging ook uitvoerig na, wat de taak van de bedrijfsleiding in de ze is. Als belangrijkste voorwaarde fAdvertentie Tube 9S-70ct noemde de heer Schrobre, dat voor de werknemers zinvolle doeleinden in hun arbeid worden geschapen. Daar naast moet de leider bewust bouwen aan teamwork. Zo dient er een goede relatie tussen directeur en naaste me dewerkers te bestaan, waarbij men elkaar de waarheid durft te zeggen. Slechts wanneer er vriendschap in de top aanwezig is, geeft men impulsen aan de andere werkers in het bedryf. Het is van het grootste belang dat er in het bedryf contacten van hoog naar laag en omgekeerd aanwezig zyn. Tenslotte vertelde de heer Schrobre lets over de praktyk, In het bedryf waar hij zelf werkzaam is. Voordat deze vlotte causeur het woord kreeg, werden onder leiding van de voorzitter, de heer G. N. van Ginkel, eerst enkele huishoudelyke zaken afgehandeld. Medegedeeld werd, dat dit seizoen nog twee ver gaderingen worden gehouden. Eind maart/begin april zal in Terneuzen het onderwerp: „Goede administra tie, ook voor het kleinbedrijf" wor den behandeld, terwyl in de byeen- komst van eind april/begin mei te Middelburg, de film Werkgroeo type beperking zal worden vertoond en 'n lezing zal worden gehouden over kostprysberekening by verschillende seriegroottes. Er heeft zich een groep van vier bedrijven, n.l. de Schelde, Vlissingen de Vitrite, Middelburg, Spiegelglas- fabriek, Sas van Gent en „de Hoop" Terneuzen, gevormd, die wederzijdse bedrijfsbezoeken zullen organiseren. Vandaag (donderdag) worden de eer ste gehouden. De bedoeling van deze bezoeken is, de fnnctlonarissen van het ene bedrijf in contact, te brengen met gelijkwaardige functionarissen van het andere bedryf, teneinde over tal van zaken van gedachten te wis selen. Souburg kwam echter vast te staan, dat de auto tegen een boom terecht gekomen was. Vandaar de harde klap Met De V. verklaarde ook diens echt genote, dat de bestuurder tot aan de botsing toe aan de uiterste rechter- zyde van de weg reed, en dat op het moment van de botsing de wagen van de psycholoog de Belgische auto nog niet gepasseerd was. ANDERE VISIE De eerste getuige décharge, de analist G. M. van D. uit Oss, die naast de bestuurder gezeten had, ver klaarde dat de inzittenden van de auto in Middelburg hadden gehoc keyd, Na afloop van de wedstrijd hadden zij met de thuisspelers nog wat gedronken in 'n café. Wat S. ge bruikt had, wist Van D. niet, maar h|j was er ten stelligste van overtuigd dat de psycholoog t|jdens het ryden op geen enkele wijze last had gehad van wat hij dan ook mocht hebben ge dronken. Deze getuige verklaarde, dat na het passeren van de Belgische auto (zonder te snijden, merkte hy op) S. weer volledig op de rechter helft van de weg reed, toen uit de tegenovergestelde richting een auto naderde (bestuurd dan door Van G.) die met een vry plotselinge beweging met een hoek van 30 graden op de auto van S. afkwam. Daarna volgde de botsing. Ook de verklaringen van de tweede getuige A décharge, de technisch ad viseur L. G. J. A. D., eveneens uit Oss, die rechts achter in de auto van S. zat, stemde met de verklaringen van de vorige getuige byna overeen. Hij had de tegenligger vanaf een gro tere afstand m een hoek op hun auto had zien afkomen. Maar ook deze ge tuige verklaarde, dat S. volkomen op de rechterzyde van de weg gereden had. De officier van justitie, mr. Th. Le bret meende echter, dat S. zodanig gereden had, dat hy het verkeer in gevaar gebracht had. De officier vond geen redenen aanwezig om de verklaringen van de getuigen in twij fel te trekken. Vervolgens wees mr. Lebret er op, dat de eerste getuige a décharge had verklaard, dat de te genligger royaal had kunnen passe ren. Voor dit „royaal" was de officier zeer huiverig, omdat dit in het ver keer teveel gebruikt wordt. De twee de getuige a décharge, aldus mr. Le bret vertelde dat S. wel rechts gere den had, maar hy sprak voorts van fracties van seconden. Evenals de vo rige maal achtte mr. Lebret het ten- laste gelegde bewezen en eiste een boete van f 60 of 12 dagen. De raadsman van S„ mr. F. W. Adriaanse, stipte aan, dat de situatie door de verklaringen van de getuigen i\ décharge wel grondig veranderd was. Volgens de visie van de raads man zou het heel goed mogelijk ge weest kunnen zijn, dat Van G. die nog niet zo heel lang reed ln „een zekere paniek" is geraakt en de si tuatie niet heeft kunnen overzien. De ze mogelijkheid achtte mr. Adriaan se voldoende voor vrijspraak. De kantonrechter merkte op, dat er twijfel gerezen is, hoe de sitiiatie zich afgespeeld heeft. Hy achtte niet overtuigend bewezen, hetgeen S. ten laste was gelegd. Dir. Moolenburgh sprak de psycholoog aldus vrij. (Advertentie) Brandwonden Kloosterbalsem zuivert en ge- I nee.it de wond. bevordert de groei van een nieuwe huid. j Kloosterbalsem l "geen goud zo goed" J VANDAAG. Middelburg Electro: „Rhapsody", (a. 1.), 19 en 21.15 uur. „Vergenoeging": jaarvergadering ver. voor bedrijfsvoorlichting Walcheren, 9.30 uur; Concertzaal: lezing Z.V.U./ Handelsbelang; Schouwburg: toneel avond „Swift", 20 uur; Gouden Poor- te: feestavond Nieuwe Oostersestraat, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Love Is a many splendored thing", (J4 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De vrouw in het vens ter", (18 Jr.), 20 uur. Britannia: jaarl. uitvoering h.b.s„ 20 uur; Leger des Hells-gebouw: lezing majoor verwaal Goes Grand: „Marguérlte Gautler", (18 Jaar), 20 uur; De Prins van Oran je: Z.V.U.-voorstelllng: „De kalk- tuin" vHet Rotterdams Toneel), 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2