Ringrijdersvereniging schorst 12 leden Plannen voor Herv. Jeugdgebouw Goes KAPPIE HOOGNODIGE VERBETERINGEN KLEUTERSCHOOL VLASMARKT NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL IN HET UITBREIDINGSPLAN en de geheime vlootmanoeuvre MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t JAARVERGADERING IN MIDDELBURG Aanval op burgemeester van Nieuwland Twaalf leden van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging zijn ge schorst. Dit besluit werd op voor stel van het bestuur genomen tij dens de jaarvergadering van de Z.R.V., die zaterdagmiddag in de Bogardzaal te Middelburg onder voorzitterschap van de heer P. Brasser werd gehouden. De be trokken rijders hadden vorig jaar zonder toestemming van het be stuur deelgenomen aan wedstrij den van de V.V.V. in de Zeeuwse hoofdstad. Voordat het besluit tot schorsing werd genomen, gaf de heer Brasser de vergadering het woord. Het was de heer L. Huijszoon uit Middelburg, die toen voorstelde om rijders, die be loofden niet meer aan wedstrijden van V.V.V. deel te nemen, te reha biliteren. Het merendeel der aanwe zigen voelde echter niets voor deze suggestie en bij de stemming spraken alle aanwezige stemgerechtigden negentien in getal zich uit vóór schorsing van genoemde rijders. Dit besluit werd door de vele belangstel lenden, die de vergadering bijwoon den, met luid applaus begroet. Twaalf leden werden dus geschorst, waarvan elf voor de tweede maal. In zijn openingswoord constateer de de heer Brasser, dat er geen poli- tie-agenten aanwezig waren. „Men verwacht blijkbaar een vrediger ver loop der vergadering, dan vorig jaar het geval was", merkte de voorzit ter onder algemene hilariteit <jp. Hij memoreerde in het kort de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. „Voor het eerst hebben wij kennis gemaakt met de burge meester van Nieuw- en Sint-Joos- land, van wie geen -medewerking werd ondervonden bij het orga niseren van de eersteklaswed- strijden". De heer Brasser oefen de in minder parlementaire be woordingen kritiek uit op Nieuw- lands burgemeester. Woorden van lof had de heer Brasser voor de burgemeester van Sint-Laurens, de heer W. Baas. „Aan hem heb ben wij het te danken, dat de wedstrijden doorgang konden vin den", merkte de heer Brasser op. Ook de secretaris, de heer J. A. Nijsse,.trok ten aanval tegen Nieuw- lands burgemeester, in het jaarver slag. De heer Joh. Maljaars, penning meester, kon gewag maken van een batig saldo van 912 14. Herverkaveling in Zeeland Houding van bevolking over het algemeen gunstig. Minister Mansholt zegt in zijn me morie van antwoord over de herver kaveling in de noodgebieden, dat de houding van de bevolking hoewel verschillend, -toch in het algemeen gunstig te noemen is. Wellicht mede als gevolg van de extra zware scha de tengevolge van de ramp werd de noodzaak van de thans gevolgde werkwijze het. sterkst op het eiland Schouwen-Duiveland gevoeld. Na enkele voorbeelden is er ook op Tholen, in de Zak van Zuid-Beveland en in Waarde waardering ontstaan voor deze diepingrijpende cultuur technische werken. Wat betreft de mogelijkheid van bedrijfsvergroting is hier vrijwel dezelfde nuance te be speuren. In het ene gebied is de ge legenheid om een boerderij in de N.O.-polder te pachten, wat meer be nut dan in het andere. Met de ach terblijvende grond wordt op een wel- 1 wij Programma 1957 In 1957 zullen weer een aantal wed strijden worden verreden. Op 22 juni wordt in Veere het eersteklaskam pioenschap gehouden. De tweedeklas kampioenschappen worden in Koude- kerke verreden op 13 juli, gevolgd door het derdeklaskampioenschap te Domburg op 24 of 31 augustus. De ringrijderij in sjezen en te paard is in Middelburg omstreeks eind juli. De ringrijderij vrije wedstrijd wordt weer in Vlissingen gehouden, vermoe delijk op 17 augustus. Voor de aanvang der vergadering hield de bestuursraad verkiezingen. De heren P. Brasser uit Kleversker- ke, L. Dourleijn uit Domburg, D. van de Voorde uit Koudekerke en P. Lam- pert uit Biggekerke werden herko zen. De heer B. Arendse uit Gapinge nam de plaats in van de heer Janse uit Biggekerke. De beide juryleden, de heren J. Kole Dzn. uit Sint-Lau rens en J. S. Koene uit Meliskerke werden herkozen. Als vijfde lid werd aan de jury toegevoegd de heer B. Arendse. Tijdens deze vergadering werd nog meegedeeld, dat de heer A. DLnge- manse, die ook tot de geschorsten be hoort, als lid heeft bedankt. Nog niet bekend op welk obstakel Vittangi stootte Reeds ongeveer 15.000 ton gelost uit Zweeds ertstankschip. Het is nog steeds niet bekend op welk obstakel het Zweedse vaartuig „Vittangi", dat dagenlang voor Vlis singen aan de grond heeft gezeten, is lek gevaren. Een speciale duikploeg van de marine stelde in de loop van zaterdag een minutieus onderzoek in op de plaats, waar het ertstankschip strandde. In rubberbootjes verrichtte men in de buurt van bet .Leugenaars- hoofd" nauwkeurige dreglodingen, maar men ontdekte niets! Omdat men de plaats van een eventueel obstakel nog niet heeft kunnen vaststellen is er vanzelfsprekend nog geen onder zoek ingesteld door een duiker. Ondertussen zijn de drie reusachtige drijvende kranen uit Rotterdam van af vrijdagavond dag en nacht bezig geweest met het lossen van de „Vit tangi" in de Vlissingse buitenhaven. Zondagmorgen moest men noodge dwongen even stoppen met deze werkzaamheden, omdat er geen lich ters meer voorhanden waren. Al spoedig meerden echter weer drie lichters (twee van duizend ton en één van 700 ton) naast de kranen om een deel van de ertslading over te ne men. Zondagavond was naar schat ting bijna 15.000 van de ruim 22.000 ton erts uit het schip gehaald. De „Vittangi" ligt nu hoog op de golven. Zo mogelijk zullen reeds vandaag duikers een onderzoek instellen naar de schade, die het schip opgelopen heeft. Het is nog niet bekend naar welke haven het schip zal worden ge dirigeerd voor de herstelwerkzaam heden. Reeds zaterdag wetö de vaart door het Oostgat weer opengesteld. ON DERW IJ SVOORSTELLEN School Nieuwe Haven wil er een lokaal bij hebben. B. en W. van Middelburg verzoe ken de raad een extra-krediet toe te staan van f 7180 voor een aantal voorzieningen aan de gemeentelijke kleuterschool aan de Vlasmarkt. Hoe wel het college er van overtuigd is, dat zo spoedig mogelijk voor deze school een nieuwe moet worden ge bouwd, zijn B. en W. toch van me ning, dat een aantal verbeteringen en aanschaffingen niet uitgesteld mag worden. Allereerst dient in de lokalen vloerbedekking te worden gelegd. Volgens de directeur van gemeente werken is „linofeit" hiervoor het meest geschikt; de kosten hiervan worden geschat op circa f 1000. Ver volgens is het nodig, dat elk lokaal een wasbak met een aanrecht krijgt. De kosten hiervan ramen B. en W. op f 980. Het meubilair (stoeltjes, ena.) ver keert in een zeer slechte toestand, zodat ook hierin dringend moet wor den voorzien. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om de meubeltjes, die daarvoor nog in aanmerking komen te doen schilderen. Bovendien zal een aantal schoolmeubelen moeten worden aangeschaft, mede, omdat verscheidene thans in gebruik zijnde meubelen eigendom van de gemeente zijn. De eigenares moet deze weer terug hebben. De kosten voor de nieuwe meu beltjes bedragen volgens de ra ming f 5100, waaronder tevens het schilderwerk begrepen is. Een benodigde kookplaat met twee pannetjes zullen f 100 kosten. Voorts stelt het college aan de raad voor om een lokaal in bruik leen te geven aan het bestuur van de vereniging voor geref. onder wijs, daar dit in verband met de uitbreiding van het aantal leerlin gen van ae school aan de Nieuwe Haven noodzakelijk is. Ook wordt overwogen getracht doelmatige bedrijfsvergroting te ge raken. Waar op 'deze wijze nog niet over voldoende grond wordt beschikt, zal door vrijwillige aankoop worden getracht enige verruiming te krijgen. Naast de winst voor het gebied zelf is als voordeel aan te merken, dat hier weer op ruime schaal ervaring wordt opgedaan over werkwijze en uitvoering ten aanzien van de be drijfsvergroting. Waar de bedrijfs vergroting als een van de kernpunten van het landbouwbeleid kan worden fezien, is deze ervaring in de herver- avelingen van grote waarde voor het gehele land. De minister prijst de verheugende activiteit, die bij een en ander is ontplooid. Ventje in Oosterla«d door wagen overreden en gedood Zaterdagmiddag om kwart over drie is het vnfjarig zoontje van de ex pediteur P. Vaane uit Oosterland op tragische wijze om het leven geko men. Het ventje was als gewoonlijk met zjjn broertje op de rijksweg naar Zierikzee het paard en wagen van de vrachtrijder L. van de Have, die van Zierikzee naar Oosterland reed, tege moet gewandeld om het laatste eind je met hom mee te rijden. De heer Van de Have, die de jongens ter hoog- van Nieuwerkerk ontmoette, liet 'e wagen langs de weg stoppen om de kinderen de gelegenheid te geven op de wagen te klimmen. Vermoede lijk is hot oudste knaapje toen ge struikeld en door het achterwiel overreden zonder dat de heer Van de Have het bemerkte. Dokter De Pat ter kon slechts de dood constateren. Universitair examen De heer W. P. H. E. van Kooten, te Heinkenszand, slaagde aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam voor het kerkelijk examen. gen van aè school aan de Nieuwe lijk verzocht medewerking te verlenen tot de inrichting van een hoofden- kamer. De kosten van inrichting van lioofdenkamer en klasselokaal worden geraamd op f 4600. Het bestuur van de vereniging Christelijke School te 't' Zand ver zocht voor aanschaffing van linoleum voor de kleuterschool in het gebouw Koudekerkseweg 76 de medewerking van de raad. De gesteldheid van de vloeren is van dien aard, dat, mede uit hygiënisch oogpunt bezien, enige voorzieningen dienen te worden ge troffen, temeer, daar de kleuters de vloeren over het algemeen als speel terrein moeten kunnen gebruiken. Het schoolbestuur raamt de kosten op f 1471,20; B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen. RIJWIELBERGPLAATS Voor de uitbreiding van de rijwiel bergplaats van de school aan dt Nieuwe Haven met 100 plaatsen stelt het college voor om een krediet van f 9000 (gerekend met de betoncon structie) beschikbaar te stellen. De thans bij de school aanwezige rekken bieden slechts plaats aan 30 rijwie len, terwijl ongeveer 130 plaatsen no dig zijn. Het schoolbestuur heeft ver klaard 15 procent van de te maken kosten als waarborgsom in de ge meentekas te zullen storten. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen is het noodzakelijk, dat een 10-tal zitplaatsen met tafelruim te wordt aangeschaft voor de ge meentelijke kleuterschool op 't Zand- dorp. B. en W. verzoeken de raad hiervoor een bedrag van f 390 be schikbaar te stellen. Tenslotte wordt voorgesteld om een krediet van f 1500 te verlenen voor het aanbrengen van een wasgelegenheid (in elk lokaal een wasbak) in de school aan de Nieuwe Haven. Thans is slechts op één plaats in de gang water aan- febracht en zulks nog op onvoldoen- e wijze. Verbetering is aan ook geen luxe, aldus B. en wT ).- EN W.-SOUBURG Uitvoering „Astrow" met afscheid van directeur. Dat leden van de Souburgse gym nastiekvereniging „Astrow" onder leiding van de heer R. Besuijen een grote dosis vaardigheid en techniek verkregen hebben, bleek zaterdag avond de vele bezoekers in „De Zwaan", die ditmaal amfitheaters- gewijs in de grote zaal waren geze ten. Beheerst en lenig voerden de en hun niet altild een voudige oefeningen uit aan ae rek stok, op de brug, de evenwichtsbalk, het paard en de lange mat. De vrije ritmische oefeningen maakten een stijlvolle Indruk. Fraai werk lieten met name de dames op de even wichtsbalk zien, waarbij Tonny Jo- ziasse zich onderscheidde door een keuringe afwerking. Op de laagbrug blonk Bep Huibregtse uit door een fraaie combinatie van souplesse en stijl. Bij de heren gaf vanzelfspre kend het lid*van het nationale keur- team, Jaap van de Sande, indruk wekkend werk te zien. hoewel de andere leden eveneens kracht en le nigheid op overtuigende wijze com bineerden. Het paard voltigeren en de toeren aan net hoogrek waren zonder twijfel hoogtepunten van het programma. De signaalafdeling on der leiding van de heer M. J. van Hercules opende en sloot de uitvoe ring met drumbandmuziek. Tijdens deze bijeenkomst werd ook afscheid genomen van de directeur en hoofdleider, de heer R. Besuijen, die na 11 jaren trouwe dienst de vereniging verliet. De voorzitter van „Astrow", de heer P. Steketee, die de heer Besuijen in loffelijke be woordingen toesprak, overhandigde de scheidende directeur 'n elektrisch scheerapparaat en een staande sche merlamp. Zijn echtgenote mocht bloemen in ontvangst nemen. Wet houder M. A. van der Putte over handigde de heer Besuijen een oor konde, waarin deze tot erelid der vereniging benoemd verklaard werd. Ook de voorzitter van de ZeBra, de heer F. G. Lemmers, sprak enige waarderende woorden tot de schei dende directeur, die elf jaar geleden het initiatief tot de oprichting van „Astrow" heeft genomen. In de plaats van de heer Besuijen is nog geen nieuwe directeur benoemd. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. BEROEP INGESTELD. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de heer A. J. van Deutekom, wonende té Vlissingen. Badhuisstraat 108, beroep heeft ingesteld tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Vlissingen dd. 8 januari 1957, no. A 4866. 2e afdeling, waarbij ver gunning is geweigerd tot het oprichten van een Inrichting voor het repareren van accumulatoren met behulp van een gas- en zuurstofinstallatie. waarin 2 elek tromotoren met een gezsmelijk vermogen van 14 pk gebezigd zullen worden, in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A no. 3467, gelegen aan de Badhuisstraat 108. Vlissingen, 20 fetJhiari 195T. Grond is reeds aangekocht. tect worden aangewezen, die een plan zal moeten ontwerpen, terwijl^ ook de financiering van een en ander nog opgelost moet I worden. Het zal dus nog wel enige f tijd duren voordat met ae bouw be gonnen zal kunnen worden, doch het begin is er ln ieder geval. De Ned. herv. gemeente Goes heeft plannen om te komen j het vraagstuk^van^ tot stichting van een jeogdgebouw. - waarin alle onderdelen van het door de herv. jeugdraad onder nomen werk een plaats zullen kun nen krijgen. De kerkvoogdij heeft daartoe reeds een stuk grond, ter grootte van ongeveer 900 m2, aan de Keizersdijk, aangekocht. Juist dezer dagen is de akte gepasseerd, waarhij het terrein, waarop thans nog een aantal onbewoonbaar ver klaarde woningen en een schuur staan, eigendom van de kerkvoog dij is geworden. Zoals bekend, was er voor het zich steeds uitbreidende werk onder dc jeugd, reeds geruime tijd een groot tekort aan ruimte. Het C.J.M.v.-ge- bouw is voor de vele verenigingen en clubs ontoereikend. Inmiddels be schikte de kerkvoogdij reeds over enkele tienduizenden guldens voor een jeugdgebouw. welke gelden dus thans als startkapitaal kunnen die nen. Er wordt gedacht aan de bouw van een complex met een zaal voor 250, een voor 150 en een voor 60 per sonen, met daarnaast nog enkele kleinere vergaderlokaliteiten. Daar zich thans een geschikte ge legenheid voor grondaankoop voor deed, werd hiertoe vrij plotseling overgegaan. Intussen is ook een bouwcommissie gevormd, die thans GEMEENTERAAD SEROOSKERKE (W.) Nu zeven wachthuisjes voor buspassagiers De gemeenteraad van Serooskerke (W) heeft in de vergadering van vrij dagmiddag besloten tot medewerking aan de bouw van een christelijke kleuterschool. Deze school zal waarschijnlijk komen te staan aan de straat, die de verbinding vormt tussen de Burgemeester Dregmansstraat en de Noordweg. Het schoolbestuur wil tot de bouw van een nieuwe school over gaan, omdat het perceel, waarin thans dc chr. bewaarschool gevestigd is (aan de Dorpsstraat) volkomen ongeschikt is en in het geheel niet aan de hiervoor te stellen eisen beantwoordt. Zelfs wordt het mogelijk geacht, dat de geneeskundige inspecteur, voor de volksgezondheid de school zal afkeu ren. vergadering in het nieuwe jaar was, begon de voorzitter, wnd. burgemees ter A. Goedbloed, met een kort over zicht van wat in 1956 gebeurd was, waarbij in de eerste plaats het grote verlies, dat de gemeente leed door het overlijden van de burgemeester, wij len de heer P. Dregmans, werd geme moreerd. Er werd een nieuw sport veld aangelegd, dat waarschijnlijk in augustus van dit jaar bespeeld zal kunnen worden. Er moeten alleen nog kleedhokjes gebouwd worden. Voor de aanleg van een riolering in de ge meente en de bouw van een zuive ringsinstallatie werden plannen opge- Plaats voor 52 kleuters Het nieuwe gebouw zal plaats bie den aan ongeveer 52 kinderen ver deeld over twee lokalen. De bouw van deze school moet volgens B. en W. op de urgentielijst geplaatst worden. Men acht het echter mogelijk, dat de aangekondigde bestedingsbeperking het verwezenlijken van de plannen zal vertragen. Gezien de grote behoefte, die er aan een nieuwe kleuterschool bestaat, besloot de raad eenstemmig zijn me dewerking aan de totstandkoming hiervan te geven. Het uitbreidings plan zal nu gewijzigd moeten worden, daar de straat, waarin de school moet komen, in zjjn geheel is aangewezen voor gesloten bebouwing. Men acht te geen gronden aanwezig over te gaan tot het op rich' bare kleuterschool. De raad werkte zich in een snel tempo door de 22 punten tellende agenda heen. Aangezien dit de eerste maakt, maar hiervan is tot dusverre nog niets vernomen, evenals van de acht woningen, die de gemeente be loofd zijn. Het inwonertal van Seroos kerke nam vorig jaar met zeventien af. De heer M. Izeboud (a.r.) beant woordde namens de raad de rede van de heer Goedbloed. Krediet 8000.— Nadat in de vorige vergadering reeds besloten was een drietal wachthuisjes voor buspassagiers te bouwen, stelden B. en W. nu de bouiv van nog eens drie wachtge- legenheden voor. De raad ging met dit voorstel akkoord en zo zullen nu ook bij de Rjjnsburgseweg, de Zwanenburgsewcg en het barak kenkamp aan de Oostkapelseweg wachthuisjes verrjjz.cn. Op voor stel van de heer L. Jongepier (a.r.) werd in principe besloten nog één gebouwtje (hei zevende) te plaat sen, maar 'de plaats hiervan staat nog niet vast. Voor de bouw van deze wachthuisjes, die onderhands bij de plaatscljjke aannemers zal worden aanbesteed, werd een kre diet van f 8000 beschikbaar ge steld. De kolentoeslag aan de daarvoor in aanmerking komende personen zal niet langer worden verstrekt. Tegen dit besluit maakte de heer Jongepier aanvankelijk bezwaar, maar 't bleek dat de diaconieën in voorkomende ge vallen zullen bijspringen. Wethouder H. Janse werd benoemd als lid van het college van beheer van het water schap „Wegschap Walcheren". Hij wil zich uit dit college terugtrekken, zodra er een nieuwe burgemeester is benoemd. Besloten werd niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling ziek tekostenvoorziening ambtenaren in Zeeland. Er werden enkele voorschot ten op de vergoedingen ten behoeve van de bijzondere scholen in de ge meente verleerd en van mej. J. E. Tak van Poortvliet werd een perceel grond onteigend, dat benodigd is voor straataanleg en woningbouw. Met het oog op de vergroting van de woning voorraad trad de gemeente toe tot ae N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten. De voorzitter sprak kort na de aan vang van deze vergadering een felici tatiewoord aan hét adres van de waarnemend gemeente-secretaris, de heer J. J. Verhage. Deze had namelijk voor het eerst een gemeentebegroting opgesteld (1957) en deze begroting was van Ged. Staten goedgekeurd te rugontvangen en wel zonder op- of aanmerkingen! HOOG EN LAAG WATER 26 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 0.10 0.39 1.03 1.24 1.42 1.45 1.62 1.78 1.05 1.26 U.+NA.P, 12.38 1.71 13.04 1.87 13.31 2.07 13.53 1.22 14.08 1.44 6.29 6.55 7.24 7.19 7.24 1.50 1.73 1851 19.18 19.50 19.37 19.51 1.60 1.73 1 90 1.42 1.66 29. De frisse zeelucht en het uitstekende ontbijt hadden Schout-bij-dag Jonkheer Patee de Mijzon op een idee gebracht. Even later trad bootsman Sa- tein de hut van de com mandant binnen en maakte voor de ontbijttafel keu rig front. „Bootsman Satein. Theo- phiel", meldde hij met de hand aan de pet. „Tot uw orders, Schout!" „Plaats rust, Satein", be. val de opperofficler gemoe delijk, „Vertel mij eens. heb jij niet een zekere Dui zendschoon, Tjeerd in je afdeling?" Ahumehjawel. Schout", antwoordde de bootsman, op het ergste voorbereid. „Maar geeft t' mij nog een paar dagen de UJd. Ik zal hem wel „Een pracht marine-man!" onderbrak zijn chef hem. „Een voorbeeld voor de troep, Sateinl Die Jongen zal het bij ons nog ver brengen! Om te beginnen heb ik besloten, hem de bewaking van onze super geheime raket op te dragen. Begrepen?" „Eheh.... Juist, Schout", stamelde de boots man. ..Maareh...." Opleiding schepelingen zou in Vlissingen moeten komen Volgens Eerste Kamerleden. Verscheidene leden der Eerste Ka mer zouden het gewenst achten, dal de opleiding van schepelingen bij de marine geschiedt in een havenplaats, bijv. Vlissingen, en niet in een water sportcent rum (Loosdrecht). Dezelfde leden vroegen of wellicht bevorderd kan worden, dat met mede werking van het departement van marine gestreefd wordt naar de stichting van een maritiem museum, gewijd aan de geschiedenis van de Nederlandse marine. Dit blijkt uit het voorlopig verslag uit de Eerste Ka mer over de defensiebegroting. Noors schip aan de grond. Om kwart voor één in de afgelopen nacht is bij Walsoorden in het Gat van Ossenisse het Noorse schip „Sun ny Prince" (5375 brL) aan de grond gelopen. Dc sleepboot „Scaldts" is uitgeva ren. Geref. maatschappelijk verbond bijeen. In restaurant „De Opril" te Goes kwamen zaterdagmiddag de Zeeuw se leden van het Gereformeerd Maat schappelijk Verbond by elkaar. De leiding van deze middag was in han den van de heer J. v. d. Engel uit Rotterdam, die na z$jn openingswoord dc heer H. Wjjnands uit Wormer ge legenheid gaf om zijn causerie over het onderwerp „Gereformeerde Orga nisatie" te houden. Hierin belichtte „Geen maren, Satein!" sprak Jonuneer Patee nu Duizendschoon zelf, onkundig van dit alles, on dervond op dat moment de invloed v&n de koffie die hij zojuist had gedronken De druppeltjes had den hun uitwerking niet gemist: „Hé, nieuwe!" schreeuwde zijn huurman. „Z5t niet te maffenI De dag Is nog maar net begonnen'." deze spreker duidelijk het standpunt van het G.M.V., ten opzichte van het C.N.V. en de werkgeversorganisaties. Met Gods woord als norm meent het G.M.V. namelijk afwijzend te moeten staan tegenover de structuur van de ze vakverbonden. Hierop volgde, nog een uitgebreide discussie, waarbij verschillende pro blemen op sociaal-economisch terrein naar voren kwamen. Chr. aannemers bespraken loonsanering. Onder voorzitterschap van de heer H. Overbecke uit Poortvliet hield de provinciale afdeling van de Ned. Christelijke Aannemersbond zater dagmiddag in restaurant ..De Opril" te Goes haar ledenvergadering, waar op voornamelijk de loonsanering is tér sprake gekomen. De heer J. Poley uit Krulningen was namens 't hoofd bestuur aanwezig en belichtte enkele aspecten van deze materie, waarbij hij de nadruk legde op de zienswijze van het hoofdbestuur. Het nieuwe ontwerp voor deze loon sanering, waarover op het ogenblik nog onderhandeld wordt, werd nauw keurig besproken. Op de bondsverga dering, die binnenkort in Utrecht zal worden gehouden, zullen de afgevaar digden van de diverse afdelingen in Zeeland hun standpunt uiteen kunnen zetten. Afd. Middelburg K.N.J.V. nam afscheid van J. J. Huijssen. Tijdens de jaarvergadering van de deling Middelburg der Koninklijke afdeling Midi Nederlandse die Jagersvereniging, zaterdagmiddag in restaurant „Wöh- ler" werd gehouden, Is afscheid geno men van ae heer J. J. Huijssen, die sinds de reorganisatie in 1945 de functie van secretaris bekleedde. De heer Huijssen werd door de voorzit ter. dokter H. Frima, in hartelijke bewoordingen dank gebracht voor 't vele werk, dat hij in deze twaalf jaar voor de vereniging heeft gedaan. De scheidende secretaris ontving als stoffelijk blijk van waardering een zilveren beker met inscriptie. Ook de directeur der K.NJV, ing. C. Rueb uit Den Haag. sprak woorden van dank tot de heer Huijssen. De heer E. P. Lenshoek uit Krab- bendijke nam de plaats van de heer Hunssen in het bestuur in. De heren C. J. J. van Arenthals en E. N. C. van Riessen werden als bestuursleden herkozen. Het ledental van de afde ling bedroeg per 1 januari j.l. 183. Ter vergadering kwam nog ter spra ke het gebruik van giftige spuitstof- fen in de landbouw. Hoewel dit niet met zekerheid valt te zeggen, was men van mening, dat vooral in het najaar wild sneuvelt tengevolge van deze stoffen. „Fendel 134" nog niet gelicht. In het afgelopen weekeinde zijn de mannen van Van der Tak ononder broken verder gegaan met de pogin gen om het voorschip van de nabij het Konijnenchor ter hoogte van Wals oorden gezonken Duitse sleepschip „Fendel 134" te lichten De vele moei- lijkheden waarmee men reeds in de afgelopen maandrn te kampen heeft gehad, bleven zich ook nu nog voor doen. Zondagnamiddag tegen half zes was het althans nog niet gelakt dit eerste gedeelte van ll> meter, dat de bokken in de stroppen hebben, te lich ten en te verslepen. Examen Geslaafd aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het artsexamen ds heer F. G. C. Buyse te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3