Mechanisatie dringend nodig bij de suikerbietenteelt Aardappelziekte is nog niet volledig bedwongen Mi-lock SNELPON lijmt koppensneller ZWEED „VITTANGI" TOCH NOG VAN ONDERGANG GERED 10 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 GEBREK AAN ARBEIDSKRACHTEN Jaarverslag E.N.C.B. in Sas van Gent De met nuikerbieten bebouwde oppervlakte daalde In Nederland in 1955 van 79-187 ha tot 66.825 ha en de oorzaken daarvan waren de slechte weers omstandigheden in 1954, alsmede het steeds toenemende gebrek aan ar beidskrachten, nodig voor de verzorging en het oogsten van liet gewas. In dit verband dient gewezen te worden op het belang van de mechanisatie b\j de bietenteelt, zo wordt opgemerkt in het verschenen jaarverslag over liet boekjaar 1955-1956 van de „Eerste Nederlandse Coöperatieve Beet- wortelsiilkerfabriek" te Sas van Gent. In het jaarverslag wordt er verder onder meer op gewezen, dat in ver band met het steeds verminderende landarheidersaanbod een verdere mechanisering van het arbeidsproces de arbeidsintensieve bietenteelt kan stimuleren. Het is daarom van groot belang, dat zowel van de zjjde van de landbouw als van de suikerindustrie alles in het werk wordt gesteld om het onderzoek naar en de toepassing van arbeidsbesparende apparaten' en machines te bevorderen. Een landelij ke commissie werd daartoe in het le ven geroepen, waarin voor de fabriek het bestuurslid, de heer J. W. Scheele, zitting heeft. Door een opmerkelijke nagroel der bieten vtprdcn in 1955 zeer hoge op- bréngsten per ha bereikt, doch in te genstelling tot de hoge wortelop brengst, was ook nu het suikergehal te zeer matig, namelijk 16,13% ge middeld itegen 16% in 1954. De voor lopige c|jfers voor 1956 geven een ge middeld gehalte van 15,7% en men móet ver in het verleden teruggaan om een dergelijk laag cijfer te vinden. Het tarrapercentage lag lager dan het jaar daarvoor, waardoor de vrachtkosten per 1000 kg bieten, on danks de gestegen vrachtprijzen slechts matig omhoog gingen. In het bijzonder de aanvoer per schip ver oorzaakte door het steeds toenemen de gebrek aan scheepsruimte aan de bietenontvangst-afdeling veel hoofd brekens. Verzilting De verwerkbaarheid der bieten was goed, maar de samenstelling gaf aan leiding tot een hogere meiassepro- duktie. Bovendien werkt de steeds toenemende verzilting van het kanaal Gent-Terneuzen, waaraan door het bedr|jf water wordt onttrokken, on gunstig in dezelfde zin. In verband daarmede zijn maatregelen genomen om op andere w|jze aan een voldoen de hoeveelheid water van betere kwa liteit te geraken. De campagne verliep vlot en tij dens deze. die de grootste was in het bestaan der fabriek, werden ontvan gen van leden en contractanten 159.560.107 kg, ter verwerking wer- (Nagekomen advertenties) Heden overleed tot onze diepe droefheid on ze lieve man, vader, be huwd- en grootvader Ir. JOHANNES FREDERIK CARRIÈRE in de ouderdom van 67 jaar. 's-Gravenhage: P. J. CARRIÈRE— BILHEIMER. Middelburg: B. P. CARRIÈRE. H. C. CARRIÈRE- KROON. Eindhoven Ir. J F. CARRIÈRE Jr. S. CARRIÈRE- VAN ZIJLL DE JONG. En kleinkinderen. 's-Gravenhage, 21 februari 1957. Bronovolaan 24. De begrafenis is be paald op de begraaf plaats Oud Eik-en-Dui- nen dinsdag 26 dezer te half drie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante MAATJE HOLTIvlMAN. in de ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam, P. HOUTERMAN. Serooskerke (W.). 22 februari 1957. Molen. Heden overleed onze geliefde zuster, be- nuwd-zuster en tante BARENDINA IIENDRIKA MEUERS in de ouderdom van 73 jaar en 7 maanden. Familie MEIJERS. Zoutelande, 22 februari 1957. GELD Kredieten uitsluitend groot f 1600 4 3 zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakke lijke voorwaarden, wisse lende wachttijd. Vraagt in lichtingen „SAMEN \Y EKK.LN G" Verstolkstraat 31, Leeuwarden. den ontvangen 159.414 397 kg. ver werkt werden 159.677.161 kg, het overschot bedroeg 262.764 kg, of 0,16%. In het jaarverslag wordt er voorts op gewezen, dat het van het grootste belang is, dat bij de calculaties, die de overheid maakt om tot een garantie prijs voor de suiker te komen, gere kend wordt met de tegenwoordige la ge gehaltes. Daarnaast is het ook van eminent belang, dat de industrie bij het bepa len van de hoogte van de garantie prijs wordt geraadpleegd, in het bij zonder in verband met de naar de me ning van het bestuur bepaald onvol doende vergoeding voor de factoren afschrijving, respectievelijk rente en ondernemersrisico, die in deze pr|js voor de industrie is begrepen. In 1955-1956 werd wederom in verschillende gebouwen, machine rieën enz. een aanzienlijk bedrag f 308.874 geïnvesteerd. Naast, ver vanging van versleten en of ver ouderde Installaties, maken de huidi ge omstandigheden op de arbeids markt het noodzakelijk arbeidsbespa rende installaties aan te schaffen. Te gelijkertijd vonden daarnaast voorbe reidingen tot uitbreiding van de ca paciteit plaats. De investeringen voor deze capaci- teisuitbreiding zijn in verband met de grote bedragen, die daarmede ge moeid zijn. over een reeks van jaren verdeeld. Hierbij wordt ook zeer veel aandacht besteed aan installaties, die hogere rendementen witsuiker zullen kunnen geven. In het verslagjaar werd als leden prijs gemiddeld f 46,09 per 1000 kg suikerbieten betaald bij een gemid deld gehalte van 16,13%. Dit bete kent, in vergelijking tot de door de Ïiarticuliere industrie betaalde con- ractprjjs in dat jaar, een aanzienlijke meerprijs. Het verslagjaar was, in verband met de grote hoeveelheid verwerkte bieten en mede gezien de normale kostenstijgingen, gunstig voor de fa briek. Zo namen de reservefondsen toe met een bedrag van f 94.675,29 tot f 647.561,42, terwijl afgeschreven werd een bedrag van f 619.114,46. In totaal traden 25 leden meer toe dan er uittraden, zodat het aantal le den per 31 mei 1956 941 bedroeg met 3298 aandelen, terwijl 702 aandelen ten name van „alle leden" staan. Bij? na geen landloze aandeelhouders ble ven over, hetgeen voor de vereniging niet anders dan gunstig kan worden genoemd. (Slot van pag. 1) immers alleen nog maar op hoog wa ter! Tegen vjjf uur gebeurde het al. Het was eerst nauwèlyks merkbaar. Tergend langzaam kwam er bewe ging in het schip en de voorsteven draaide rustig b|j. De „Vittangi" dreef, het schip was vlot. En dat ter wijl de sleepboten zich niet eens bij zonder hadaen ingespannen. Want deze norme krachtbronnen hadden zich er slechts toe hoeven te bepalen om het schip in de kolkende stroom in goede positie te houden. Langzaam, uiterst langzaam, met een snelheid van slechts een halve mijl per uur, dreef de „Vittangi". door ne ren sleepboten in toom gehouden, in ie richting van de Vlissingse buiten haven, voortgestuwd door de vloed- stroom. Aan de achterkant remden de „Scaldis" en de „Gele Zee, die boven dien gesteund werden door de „Frank rijk" cn de „Van Wocldcrcn" van dc S.H.V., de vaart van het schip af, ter wijl de Antwerpse sleepboten „Domi nique Gerling" „Genevieve Letzer" en „Georges Letzer" vastgemaakt had den aan het voorschip, om de „Vittan gi" in de goede koers te houden. Op dat ogenblik werden er in totaal ruim 9000 P.K.'s aan sleepbootcapaciteit ;ebruikt om de „Vittangi" in bedwang ;e houden Te diep Al omstreeks zes uur lag deze „Ar mada" voor de Vlissingse buitenha ven gereed. Nog even is het toen on zeker geweest of de „Vitangi" deze haven wel binnengesleept mocht wor den, want als het schip dieper dan 36 voet zou liggen, zou de havenmonding onverbiddelijk afgesloten blijven voor de Zweedse reus. De spanning was bjjna tastbaar, toen deskundigen precies becijfer den, hoe diep het schip nu wel pre cies lag. Kapitein Maniëtte, die er met zyn neus boven op had ge staan, kwam de uitslag enigszins ongerust vertellen aan loods Oos- terwjjk, die het commando op de brug voerde: 36,6 voet. Juist Iets te veel Maar de heer Vink, de aanvoerder van de Rotterdamse bergers aan boord, wist er wel wat op. „Dat kan net", zei hij, „we gooien nog 'n paar honderd ton water ui* enkele ballast- tanks, die we vol hebben laten lopen om het schip beter in balans te hou den, dan fiksen we het wel". Het lukte precies! En omstreeks half acht bulderde de basstem van de heer Vink door de radio een opdracht naar de sleepboten: „Hallo Gele Zee, Hallo Gele Zee, langzaam optrekken naar de haven. Bijna een uur is men daarna nog bezig geweest met het binnenloodsen van het schip in de haven. Middenin de haven werd de „Vittangi" tenslot te aan een boei gelegd. Nauwelijks 'n kwartier later kwamen de machtige drijvende kranen alweer langszij om het schip verder te bevrijden van zijn drukkende lading van 22.000 erts. En daarmee was dan een streep gezet onder een voortreffelijk staaltje van Nederlandse bergingskunst. De sle^ pers en bergers hadden het gevecht gewonnen. Ondertussen zal die bergirigs- kunst ruimschoots worden! beloond, want het werk werd aangenomen op basis van „no cure no pay!'; hetgeen zoveel wil zeggen als- geen resultaat dan ook niet beta len. Maar als er wel resultaat is en dat is er hou dan de han den maar op. Het bedrag dat T>ê- taald moet worden loopt in de miljoenen! Men fluisterde zeïfsj dat er een bedrag van tien tot vijf tien miljoen gulden mee geraoéid is.H-.S Vanzelfsprekend is het 'schip''Yföj» lang niet weer in de vaart. Zo spoë- dig mogelijk zal in de Vlissingse bui- tenhaven een duiker de schade gaan inspecteren en daarna zal het schip waarschijnlijk naar Rotterdam dl Ant werpen worden gesleept voor het aan brengen van de reparaties. Deskundig marine-personeel z&l crp verzoek van de directeur van 't loods wezen onderzoeken of er inderdaad een obstakel in de vaargeul bij het Leugenaarshoofd ligt. Thans is het nog steeds een onopgelost raadsel*, waarop de „Vittangi" lek is gevaren.- Het is nog niet zeker .of bij dit on derzoek een duiker zal worden- inge schakeld. Het Oostgat was vannacht nog steeds afgesloten voor de scheepvaart. De snelste en schotels ook VELPON Wijziging reglement polders of waterschappen De besturen van de waterkering van de calamiteuze polders Hoofd plaat en Thomaes, van de calamiteu ze Hoofdplaatpolder en van de cala miteuze Thómaespolder hebben een bezwaarschrift ingediend tegen de door Ged. Staten van Zeeland voor gestelde wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of wa terschappen in Zeeland. Ged. Staten merken echter op, dat het bezwaar, als zou het door het college voorgestelde in strijd zijn met de wet van 1870, niet door het college onderschreven kan worden. Zoals reeds werd medegedeeld, is overleg gepleegd met de minister van Verkeer en Waterstaat, die zich met de door Ged. Staten gedachte op lossing; geheel kon verenigen. Het bezwaar, dat de rechten op bij dragen van rijk en provincie in de tekorten.van de calamiteuze polder verloren zou gaan, kan het college niet delen, daar er geen wijziging korht ln de financiële positie der pol ders voor zover het betreft deze op de Wet van 1870 steunende bijdragen. De-ingëbrachtè bezwaren hébben Ge deputeerde Staten dan ook geen aan leiding gegeven hun voorstel te wij zigen. Echtpaar uit Souburg gewond bij autobotsing. Op de rijksweg Breda—Tilburg vond tèr hoogte van café Gillis onder Rijen een ernstige autobotsing plaats, waarvan de familie M. J. uit Souburg het slachtoffer werd. De heer M. J. naderde het kruis punt van uit de richting Breda, toen een vrachtwagen linksaf wilde slaan doch even inhield om een bestelwagen Uit de richting Tilburg te laten passe ren- De heer J. heeft dit waarschijn lijk te laat opgemerkt. B|j het passe ren van de vrachtwagen raakte h|j dan ook de achterzijde, waarna hij in de flank gegrepen werd door de be stelwagen. 1 De heer J. en z|jn echtgenote wer den ernstig gewond; hij kreeg eqn hersenschudding en z|jn vrouw een bekkenfractuur. De achttienjarige dochter liep eveneens een hersen schudding op, terw|jl het twaalfjarige dochtertje levensgevaarlijk gewond werd. De slachtoffers moesten naar het St.-Ignatiusziekenhuis in Breda vervoerd worden. Gisteren vernamen wij, dat de toestand van de getroffe nen naar omstandigheden redelijk was. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Viering van „Washington's Birthday" oorzaak van stille markt 91 febr. 22 febr. Nederland 1951 (3%) 93 1 Nederland 1948 (3%) 85'4 85% Nederland 1955 (3%) 87 87% Nederland 1947 (3%) 3 88 Nederland 1937 3 86 86 Dollarlenlng 1947 3 93% 94% Investerlngseert. 3 92% 92% Nederland 1962-64 3 92% 92% Ned. Indlë 1937 3 92 A Nat. Handelsbank 104% 104 Ned. HandelmiJ. 167% 167 Alg. Kunstzijde Unie 199% 199% Bergh's en Jurgens 272 271 Calvé-Delft 290% 290 Hoogovens n.r. 298 295% Ned. Kabelfabrlek 272 269 Philips 242'4 243% Unilever 345% 343% Wilton-Felj enoord 215% 217% Billiton 294% Kon. Petroleum Mij. 164.60 164.75 Amsterdam Rubber 78 78% Holland Amerika Lijn 179 179 Kon. Paketvaart 155 156 Rotterdamse Lloyd 172% 176 Scheepvaart Unie 165 165 Stv. Mij. Nederland 198% 200% H.V.A. 91 90% Deli MIJ. 95% 95 Bank van Ned. gem. 4% 96% 96 Bank van Ned. gem. 0-5-10 119 Albert Heijn 116 116 Van Berkels Patent 110 110 Centrale Suiker 184 183 Kon. MIJ. De Schelde N.B, 213 212 Intern. Nickel 102 101% Anaconda 60% 60% Bethlehem Steel 175% 174 General Motors 40'4 39% Kennecott 107% 106% New York Central 2914 De 60-jarige kapitein van de „Vittan gi", Gösta Emiel Maniëtte uit Stock holm, had gisteren voor ieder, die hij op zijn schip tegenkwam, vriendelijke woorden en een gulle lach. Dat kon ook moeilijk ayiders, want buiten alle verwachting was het nu opeens ze ker, dat zijn schip gered werd. Hier is hy rechtsin gesprek met de Vlissingse loods Oosterwijk (midden) en de heer Elants, één der leiders van de bergers. (FOTO P.Z.C.) Isjibasji treedt af Japans ..en af te ter-president, Isjibasji, had medege deeld met 't oog op zijn gezondheids toestand zijn functie op te geven. Artsen hadden als hun oordeel uitge sproken, dat Isjibasji, die in januari ziek is geworden, zéker twee maan den lang zijn werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. De socialistische partij, die in de oppositie is, heeft de minister-presi dent onlangs verweten, dat hij sedert de bevestiging in zijn ambt niet in de rijksdag is geweest en zich heeft la ten vertegenwoordigen door minister Kisji, die niet door de rijksdag is ge kozen. Om moeilijkheden te voorko men, besloten de leiders van de re geringspartijen Kisji in de rijksdag tot minister-president te kiezen. Zaterdagochtend zal het kabinet aftreden. Verwacht wordt, dat het kabinet-Kisji dezelfde samenstelling zal hebben als dat van Isjibasji. Britse autoriteiten hebben op verzoek van het Internationale Rode Kruis deze organisatie toestemming verleend verte genwoordigers naar Kenia te zenden voor een onderzoek naar de kampen waar op standelingen gevangen worden gehou den. De vertegenwoordigers zullen zon der toezicht met de gevangenen mogen spreken, aldus is uit Genève vernomen. SPUITDAG TE GOES Beste werprofeet ook beste bestrijder Op de Zeeuwse eilanden wordt er jaarlijks voor ongeveer 1 miljoen ge spoten tegen de gevreesde aardappelziekte, de phytophthora. Hiermee wordt duidelijk de noodzaak van bestrijding geïllustreerd, wat trouwens door de Zeeuwse boer wordt ingezien. De belangstelling voor dit vraagstuk bleek vrijdag eveneens uit de grote opkomst van landbouwers en loonspui- ters op de algemene spuitdag, die de Boval in samenwerking met de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst in „De Prins van Oranje" hield. De rijkslandbouwconsulent voor.planteziekten, lr. J. H. de Bruin uit Wageningen, sprak daar over de aardappelziektebestr|jding en kon hier bij tal van nuttige wenken voor de praktijk geven. De phytophtliora is een schimmel ziekte, die in het bijzonder bij vochtig weer zich sterk ontwikkelt en dan haar sporen verspreidt. Het is daar om zaak te spuiten voordat de grote sporen „regen" optreedt, dus, vóór het kritieke weer. Dit betekent, dat de beste weerprofeet ook de beste phy- tophthora-bestrijder is, aldus ir. De Bruin. De Bilt geeft wel waarschu wingen, doch achteraf. Daar deze ziekte overwintert in de zeer licht aangetaste knollen, zal het zaak z|jn, dat de boer alleen gezonde aardappe len uitpoot. In het bijzonder de rassen Eersteling en Bintje zijn vaak belang rijke bronnen van deze ziekte. Hele maal voorkomen kan men de ziekte niet. doch door de aangetaste knollen niet uit te poten en bovendien kleine haardjes in het veld te vernietigen, zal bereikt kunnen worden, dat de ziekte zich pas later gaat uitbreiden. Dit laatste noudt echter nog niet in, dat men dan ook met minder bespui tingen kan volstaan. Wel zijn er on derzoekingen in die richting gaande. Het tijdstip voor de eerste bespuiting blijft nog steeds; vóór het gewas zich gaat sluiten. Spreker waarschuwde ervoor, niet automatisch te werk te gaan, maar het weer goed m het pog te houden en daar de bespuitingen op af te stemmen. Voor het doodspuiten achtte hij, uit het oogpunt van de ziektebestrijding, op de Kleigronden het beste tijdstip, wanneer ongeveer 20 van de plan ten is aangetast. In het algemeen is men echter te laat met doodspuiten, zodat het effect dan slechts gering of nihil is. Spr. gaf de waarschuwing om met de arseniet-middelen aan de vei lige kant te blijven. Om de knollen be ter te doen zijn, gaf spr. ervaringen van loonspuiters door n.l. wat koper toevoegen aan de dodende middelen. In het verdere deel van zijn lezing besprak lr. De Bruin nog de bespuitin gen met behulp van vliegtuigen. Forum Des middags heeft een forum onder leiding van ir. De Bruin, waarin voorts zitting hadden de heren K. Schipstra uit Wageningen, J. Hert- gers van de Planteziektekundige dienst te Goes, J. Scheele uit Axel en P. Verhage uit Goes, van de rijksland- bouwvoorjlchtingsdienst, W, J. Bie- rens, landbouwer-fruitteler uit Scho- re en A. van Hoeve, loonspuiter uit Sluiskil, tal van vragen beantwoord. Zo werd o.a. gevraagd, hoeveel wa ter er per hectare gebruikt moet wor den by de bestrijding van de phytoph- thora. Hoewel net forum hierbij een onderscheid wilde maken tussen de be spuiting met een vliegtuig en een landmachine, was het van mening, dat het met gewone snelheid en druk mo gelijk moet zijn deze hoeveelheid te verkleinen. Men wilde echter niet ver der gaan dan 200 liter per ha. Het gebruik van een vliegtuig bij bespuitingen durfde het forum in Zee land niet te propageren, hoewel men de mogelijkheid ervan met enig voor behoud, wat betreft perceelsvorm, niet geheel wilde uitsluiten. Ir De Bruin voegde hieraan toe, dat de land bouwer eenter terdege dient op te let ten. Na nog enkele nuttige wenken ge geven te hebben over de bestrijding van de bloedluis en het spint in de fruitteelt, bepaalde het forum zich b|j een desbetreffende vraag over het ge bruik van I.P.C. als bestrijdingsmid- Alleen oij vochtig weer en regen na de behandeling, kan het een goed mid del zijn tegen onkruid tussen de erw ten. „Bij droogte bestrijdt men er eer der dc erwten dan het onkruid mee", zo werd geconcludeerd. Van geheel andere aard was het A/WWWWVWVWWWWVYA Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam, 22 lebruarl. Londen 10.67-10.67% ;New York 3.82^-3.83; Montreal 3.9914-3.99H; Parijs 1.0912% -1.0822%; Brussel 7.58%-7.58%; Frankfurt 90.80%-90.85%; Zürich 86.92%-86.97%; Zürich (vr. francs) 89.2Sli-89.30l2; Stockholm 73.56-73.61; Kopenhagen 54.95li-55.00M.; Oslo 53.34-53.39; Milaan 60.64 li-60.66'4; Wenen 14.65-14.66; Japanse verreke ningsdollar 3.79A-3.79H: Turkse verrekeningsdollar 3.79%-3.79% nom. Pennsylvania 21 Republic Steel 51 Shell OH Comp. 80% Tide Water 33% U.S. Steel 61 PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 Breda 1954 91% Eindhoven 1954 92 Enschede 1954 92 Den Haag 1952 I 106% Den Haag 1952 II 104% Rotterdam 1952 I 104 Rotterdam 1952 II 107% Utrecht 1952 20% 50% 61% 102% 90% 92% 91% 106% 106 103 Intern, i Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 22/2 270.04 269.37 269.37 149.86 149.20 148.92 159.99 159.99 160.60 120.43 120.27 118.31 98.51 97.87 97.59 198.13 197.56 197.34 BEURSOVERZICHT In tegenstelling met eergisteren was het gisteren erg rustig in de hoek van Kon. Olie Daar New York gisteren gesloten was wegens Washington's Birthday was men wat gereserveerd om nieuwe posities aan te gaan met een lang weekend in het vooruitzicht. New York stelde eergisteren voor oliewaarden teleur en dit was gis teren tn Amsterdam mede van invloed op de handel. Op de nlet-offiiciële ochtend- beurs werd gedaan f 163 ttt s. 163.90. Gis termiddag opende Kon. Olie op vrijwel de slotkoers van eergisteren n.l. f 164.70 hetgeen toch nog ruim f 2.— boven New Yorkse pariteit is. Het publiek bleef gis termiddag afzijdig en alleen Parijs toon de ook gisteren weer belangstelling voor het oliefonds. De handel was, zoals reeds gezegd belangrijk minder dan de vorige dagen. Gesloten werd op de hoogste prijs van de dag f 164.90. Van de overige In ternationale Fondsen was alleen Unilever circa 2 punten lager, Philips en A.K.U. vrijwel onveranderd. Scheepvaarten verdeeld met fractloneel lagere koersen behalve voor Nederland die lets van het verlies van eergisteren terugnam en 1% punt hoger noteerde. In Cultures ging vrijwel niets om Am sterdam Rubber onveranderd op 78. Staatsfondsen klimmen weer naar bo-. ven en vooral 3 162 pet. Nederland was aan de vaste kant op 88% (plus De andere leningen alle iets hoger dan eer gisteren. De N.V. Spanjaard (textiel) komt met een dlvldendvoorstel van 5 pet. Voor het laatst in 1951 werd eveneens 5 pet. be taald. De tussenliggende jaren werd het dividend gepasseerd. De koers verbeter de gisteren van 81 tot 85 bieden. De vori- gelentng Nederlandsche Spoorwegen liep op tot 101 bieden. K.N.S.M. was Iets ho ger op 164 Ingevolge het gunstige jaar verslag. Van de banken werd Twentsche Bank iets lager geadviseerd als gevolg van het gisteren verschenen verslag, Voor oonverteerbare obligaties Philips werd een advleskoers vernomen van 111%. Pro longatie 3% pet. Opening „Groene-Kruis"- gebouw in Scharendijke In een vergadering van de afdeling Ellemeet, Eikerzee, Scharendijke en Duivendijke van „Het Groene Kruis" deelde de voorzitter mede, dat 20 maart a.s. het Groene-Kruisgebouw te Scharendijke officieel zal worden ge opend. probleem over het dragen van de ver antwoordelijkheid brj beschadiging of vergiftiging tengevolge van bespui tingen. Met pakkende voorbeelden toonde ir. De Bruin aan, dat het bij een juridische kwestie raar kan lo pen. Daarom hamerde spr. op een on derlinge regeling, waardoor veel na righeid kan worden voorkomen. Tenslotte werd uitgebreid van ge dachten gewisseld over de maatrege len, die genomen moeten worden tegen bepaalde schimmel- en insectenrassen, die tegen vaak gebruikte middelen re sistent worden. De voorzitter van de afd. loonspui ters. dc heer J. Weststrate. sprak een openingswoord voor deze leerzame Advertentie j socks of standing T«zücliabrl«ktn Emll* Locktlser N.V. Hulst (Z)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6