Middelburgse openluchtspelers hebben grootse plannen PREDIKBEURTEN WALCHEREN HERVERKAVELING IN ZEELAND IN EEN VERTRAAGD TEMPO ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZE BOW 8B O O O RANT T ARTISTIEKE LEIDING JAN LEMAIRE JR. Voor a.s. zomerseizoen: „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" MIDDELBURG mag zich in het gelukkige bezit prezen van een prachtig openluchtthearter, even bpiten de stad gelegen in het stadspark „Tooren- vliedt". Bovendien telt de Zeeuwse hoofdstad een aantal enthousiaste to neelspelers onder haar inwoners, dat dit theater op de juiste wflze wil gaan gebruiken. „Er moet een openluchtspelgroep komen", zei dit wakkere groepje, „en die groep moet jaarlijks enkele uitvoeringen geven in het theater". Wijze Middelburgers schudden bij het horen van deze grootse plannen hun hoofd, -vant een ieder kon toch wel begrijpen, dat Iets derge lijks nooit tot stand zou kunnen komen. Maar zij hadden buiten de geest drift gerekenu van de groep toneelliefhebbers, die naast woorden ook daden stelde. Het nieuwe jaar was slechts enkele dagen oud, toen de vereniging „De Middelburgse Openluchtspelers" werd opgericht, een bloeiende vereni ging, die thans viertig leden telt. Tijdens een bijeenkomst met het be stuur van deze groep hebben de da mes en heren het een en ander mee gedeeld over de plannen. Als taak stelt deze jonge vereniging het geven van goed verzorgde voorstellingen. Waar voorstellingen in de openlucht meer in het bijzonder een kleurrijke vertoning vragen, komen vanzelf- sprekena zogenaamde kostuumstuk ken in aanmerking om gespeeld te worden. Dat de openluchtspelers hun taak niet licht opgevat hebben, blgkt wel hieruit, dat voor het a.s. zo merseizoen enkele opvoeringen gegeven worden van „De Vrolijke Vrouwtjes van Windsor" van Wil liam Shakespeare. De première van dit stuk, dat bewerkt werd door mr. H. M. Planten, gaat op zaterdag 13 juli a.s., waarna op maandag 15 juli de tweede en op dinsdag 16 juli de derde uitvoe ring gegeven wordt. Als uitwyk- data heeft men woensdag 17 en donderdag 18 juli vastgesteld, zo dat bü slecht weer de uitvoerin gen verplaatst kunnen worden. HOOG PEIL De artistieke leiding aan het ge zelschap zal verzorgd worden door Jan Lemaire Jr., Zeelands toneelad viseur. De heer Lemaire, buitenge woon enthousiast voor het gebruik van het theater, hoopt van deze op voeringen een jaarlijks terugkerende traditie te maken. De heer Lemaire vertelde met moedwil hoog te willen grijpen, omdat htj er van overtuigd is, dat in Middelburg goede amateurs aanwezig zyn. „Ik wil hier in Mid delburg een traditie brengen, die wer kelijk een artistiek hoog verantwoord peil bereikt", aldus de neer Lemaire. De groep heeft nog meer plannen in het hoofd. Zo wil men onder meer een opvoering geven van een bewer king van „Adriaan en Olivier", wel ke figuren zo nauw verbonden zijn met „Toorenvliedt". Vooral de uit stekende samenwerking tussen de afdelingen van de N.A.T.U. en het „Helder" geen schuld aan aanvaring? Raad voor de scheepvaart over botsing bij Vlissingen De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, heeft vrijdag middag in Amsterdam voor de raad voor de scheepvaart als zyn conclu sie uitgesproken, dat het 3756 brt. metende Nederlandse s.s. „Helder", geen schuld heeft aan de aanvaring met het 1900 brt. metende Russische s.s. „General Bagramjan" op 21 okto ber van het vorige jaar op de rede van Vlissingen. „Over de andere partij zal ik in het openbaar geen mening uitspreken", aldus de heer Metz. De kapitein van de „Helder", de heer J. van der M. Jzn., de binnen loods van dit schip, de heer J. M. en de zeeloods van het Russische schip, de heer H. H., werden in deze zaak als getuige gehoord. Loods H. verklaarde, dat hij bij het zoeken van een ankerplaats het Russische schip moest drie kwartier wachten op een binnenloods in de schemering vaq de vroege ochtend niet heeft ge zien, dat de „Helder" het anker licht te en vaart ging lopen. De „Helder" kreeg boven de water lijn een scheur De schade bedroeg f 20.000. De raad zal in deze zaak schriftelijk uitspraak doen. Vleesvervoer via de Vlissingse haven. Afkomstig uit Ierland. Maandag a.s. zal in de haven van Vlissingen binnenlopen de kustvaar der Henry Denny, een koolschip, dat geslacht vee aanvoert uit Dublin. Het vlees is bestemd voor de Amerikaan se troepen in Duitsland. Met Duitse koelwagens zal het vlees naar zijn eindbestemming worden vervoerd. Agent voor dit vervoer is cargadoors- bedrijf De Grooff en Co te Vlissingen. Slaagt deze eerste proef en blijkt met name de doorvoer in snel tempo te kunnen geschieden, dan zal de Hen ry Denny regelmatig ladingen vlees te Vlissingen aanvoeren. Aanvankelijk had men voor deze doorvoer het oog op de haven van Rotterdam en men heeft daar ook al een eerste lading vlees verwerkt, maar aangezien de haven van Vlissin gen iets gunstiger ligt en een verkor ting van de vaarroute betekent, krijgt Vlissingen thans de kans dit vervoer blijvend te verwerven. Reeds heeft de N.V. Haven van Vlissingen alle maatregelen genomen om deze nieuwe lijndienst zo vlot mo gelijk in de haven te behandelen. In het bijzonder zal gelet worden op een uiterst hygiënische wijze van lossen, W.K.A. In de Zeeuwse hoofdstad vormde een stevige stimulans om deze zaak zo enthousiast door te zet ten. Voor het opvoeren van een open luchtspel zijn altijd een groot aantal medewerkenden nodig. Daar er nog maar een klein aantal leden toetrad tot het gezelschap, bestaat de moge lijkheid, dat nog velen zich tot de bestuursleden kunnen wenden om ac tief lid te worden. Niet alleen ama- teur-tooneelspelers of zij die dit graag willen worden zyn welkom, maar ook anderen, die van hun acti viteit blijk zouden willen geven. Zo denkt men aan technische mensen, die mee kunnen helpen decors te bou wen, en anderen die mee zouden wil len helpen in welke vorm dan ook om nu en in de toekomst het tot stand komen van openluchtspelen mogelijk te maken. GEHEEL WALCHEREN. Het is de opziet dat niet alleen uit de Zeeuwse hoofdstad, maar ook uit feheel Walcheren zoveel mogelijk le en aangetrokken worden, voorts ls het niet uitgesloten, dat deelnemers van buiten Walcheren aangetrokken kunnen worden voor het vervullen van gastrollen. Bestuursleden, waar men zich kan opgeven als actief mee werkend lid zijn: de heer P. Blaauw (voorzitter), mevrouw L. Hornstra Tichelman (secretaresse), de heer J. L. R. van Hecke (penningmeester), de heer H. J. Jongepier (vice-voorzit ter) en mevrouw D. Scheltens Koops, mede-bestuurslid. Het startsignaal voor de Middel burgse openlnchtspelers, waartoe le den van alle gezindten kunnen toe treden, heeft dus reeds geklonken. Het woord is nu aan spelers en technische mensen zelf. Eind maart of half april zullen de repetities be ginnen en een ieder zal begrepen, dat er zeer veel werk verzet zal moeten worden. Maar nogmaals, de groep zal met zijn enthousiasme vele moeilijk- beden overwinnen. Gratificatie voor politie. „Nihil Sine Labore" gaf stijlvolle uitvoering Middelburgse gymnasiasten brachten abel spel „Esmoreit" De dames en heren actrices en ac teurs van de Middelburgse gymna siastenvereniging „Nihil Sine Labore" vertoefden vrijdagavond tijdens de jaarlijkse uitvoering, die in het Schut tershof gegeven werd, in ver verle den tijden, namelijk in de Middeleeu wen. Ware meesterstukken zijn er te vinden in de Middeleeuwse literatuur. De schone ridderromans de dierenvers halen, de volksliederen en van het' toneel de abele-, de mysterie- en de mirakelspelen, zij hebben nog alle on ze bewondering om hun prachtige en zinvolle taal. Het toneel was volks kunst; de stukken werden niet ge schreven en vertoond voor enkele be voorrechten, maar het middeleeuwse volk in zijn geheel ging er naar zien en nam er aan deel. Het toneel uit die tijd weerspiegelde klaar het mid deleeuwse leven. Met één van de eerste middeleeuw se toneelspelen, namelijk het abele (kunstig, voornaam) spel „Esmoreit" gaven de gymnasiasten gisteravond 'n beeld van het ridderwezen met zijn geboortetrots en zijn hoofse liefde. Zij voerden hun toeschouwers mee naar die romantische tijden, waarin het ging over een onschuldig veroordeel de koningin en een geroofde konings zoon. Esmoreit, de zoon van de ko ning van Sicilië, wordt door de ver rader Robbrecht verkocht aan mees ter Platus, die het kind naar Damas cus brengt. Hij wordt daar opgevoed door Damiët, de dochter van de ko ning van Damascus. Later keert hij terug naar zijn land waar Robbrecht zijn gerechte straf niet ontgaat, omdat het kwaad toch immer achterhaald wordt. De „personagien" in „Esmoreit" hadden zich waarlijk geen gemakke lijke taak opgelegd, temeer daar zij het abele spel opvoerden in de oor spronkelijke, dus Middelnederlandse taal. Met zeer veel begrip kweten zij zich echter van deze taak, waardoor een zeer verzorgde opvoering ge bracht kon worden, die alle lof ver dient. Vooral door de handhaving van het waarlijk prachtige Middelneder lands ook wel Diets handhaaf den zij de geest van die tijd volko men. Bij een interieur stond de Mid deleeuwer niet lang stil; het ging hem voornamelijk om de mens. Temeer verdienen de gymnasiasten daarom oprechte bewondering, omdat zij deze eenvoud eerbiedigden. Stuk voor stuk speelden de jonge lui met inzet van alle krachten over tuigend hun rol. Dit geldt eveneens voor de vier scholieren, die de „ghe- nouchelicke clute (klucht) van IIII personagien „Nu Noch" over het voet licht brachten. En hoewel men hier meent te doen te hebben met een ge noeglijk en kostelijk verhaaltje, blijkt uit de moraal aan het eind ervan, dat ook de Middeleeuwse schrijver met zuivere taal en natuurlijke eenvoud reeds duidelijk maakte, dat bedriege rij toch niet het geluk brengt. Mede dank zij dit alles werd het een stijl volle avond, „Nihil Sine Lahore" waardig. De regie was in handen van de heer F. G. van der Poll, de lpraar Neder lands en geschiedenis. De grime werd verzorgd door fa. Lorier. Een aparte vermelding verdiepen de voortreffe lijke kostuums. De praeses van N.S.L., Lucie Kolff, sprak 'n openingswoord en gaf voorts een korte toelichting op het spel en de klucht. Nadat allen staande de Hymnus in N.S.L. gezongen hadden, sprak Ankie Kolijn op verzorgde wij ze de proloog voor „Esmoreit". Rest nog te vermelden dat tijdens de pauze een geanimeerde verloting gehouden werd en dat deze feest avond besloten werd met een gezel lig bal met de Babyton Band en on der leiding van dansmeester W. M J Meeuse. Universitair examen. De heer W. J. C. de Clercq uit Aar denburg slaagde aan de technische hogeschool te Delft voor het kandi daatsexamen voor werktuigkundig ingenieur. B. en W. van Middelburg stellen aan de raad voor om aan het politieperso neel in de Zeeuwse hoofdstad, dat zijn taak in 1956 onder zeer moeilijke om standigheden heeft moeten verrichten, een gratificatie toe te kennen van één pet. van hun jaarwedde. Het college vraagt hiervoor een kre diet ter beschikking te stellen van f 1900.—. Tevens wordt verzocht om voor het cursusjaar 1956-1957 aan de r.-k.-op- leidingsschool voor kleuterleidsters te Vlissingen een subsidie van twee maal f 150.te verlenen, daar deze school bezocht wordt door twee uit Middel burg afkomstige leerlingen. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen over in het tijdvak van 13 tot 18 februari 1957 gevonden voorwerpen: verschillende handschoenen en wan ten, huissleutels, hamer, ballpoint pen, zegelring, souvenirspeldje, zwart zadeldekje, gebreide kinder sjaal, zwarte vulpen, groene muts, handbeschermer, muntbiljet, grote lichtbruine bal, rode sjaal, zilveren oorbel, wandelstok, kindertasje, rode damesportemonnee, dop van benzine, tank, vulpotlood, zwarte capuchon, damesportemonnee met inhoud, brui ne motorwant, rode portemonnee m. inhoud. Slepersgang aan openbaar verkeer onttrokken. De woningen aan de Slepersgang te Middelburg, die alle het eigendom zijn van een eigenaar, zijn door de be woners verlaten, nadat ze alle onbe woonbaar waren verklaard. De eige naar heeft de woningen met de daar tussen liggende openbare straat de Slepersgang die ook zijn eigedom is, tot pakhuis verbouwd. B. en W. van Middelburg stellen dan ook voor om de Slepersgang aan het openbaar ver keer te onttrekken. Slechthorenden bijeen. Na een gezellige sjoelavond in janu ari hield de afdeling Middelburg en omstreken van de vereniging van slechthorenden in februari haar jaar vergadering. De verslagen van de se cretaris en de penningmeester getuig den van een opgewekt en bloeiend verenigingsleven. Het gemiddeld aan tal bezoekers van de acht wioterbij- eenkomsten was 38, hetgeen uitste kend genoemd mag worden voor een afdeling van ongeveer 70 leden. Mevrouw Van Deinse trad af als vi- ce-presidente. In haar plaats werd ge kozen mevrouw Bosdijk-Reijers. Me vrouw Van Deinse, die vanaf de op richting der afdeling in 1920 vice-pre- sidente is geweest, kreeg een aanden ken van de leden voor het vele werk, dat zij in het belang der vereniging gedaan heeft. Tevens werd mevrouw Van Deinse benoemd tot ere-lid. Het jaarlijkse uitstapje werd vast gesteld op 10 juli, ditmaal naar Bel gië. Na de pauze vergastten mr. F. K. Adriaanse en zijn verloofde de aanwe zigen op buitengewoon mooi viool- en pianospel, waardoor deze enigszins zakelijke vergadering eindigde n een ware kunstavond. Van onze adverteerders Slijterij heropend Vlissingens eerste winkelstraat heeft er weer een nieuwe zaak bygekregen. Eigenlijk is „erby" het goede woord niet. want er bestond reeds een slijte rij van de firma Goetheer in de Wal- straat, een klein onopvallend win keltjes, slechts bekend aan de ware kenners en liefhebbers van het geest rijk vocht. De firma Goetheer gaat echter met haar tijd mee en heeft nu de kruide nierswinkel. Walstraat 21, een meta morphose doen ondergaan met ais re sultaat een modern ingerichte wijn handel, die nu een der grootste is van Vlissingen. Opvallend s de grote col lectie flessen, die in de fris witge schilderde vakken aan de wanden een fleurige indruk maken, haast feeste lijk verlicht door een ry T.L.-buizen aan het plafond. De belangstelling op de receptie was zeer groot. Officiële publikaties VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. ven Vlleelngen brengen ter openbare kennle, dat ter gemeentesecre tarie, Ze afdeling, ter Inzage liggen de volgende verzoeken met bijlagen van: J. J. NOOYENS te Vlissingen om ver gunning tot het oprichten van een inrich ting tot het bakJcen van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten in het perceel Noordstraat «5; F. WIBAUT êt ZOON N.V. te Vlissingen om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het opalaan, breken, enz. van kolen, door bijplaatsing van een petroleum-tank, inhoud 25.000 liter en een huisbrand-olietank, inhoud 10.000 liter, alsmede 2 aftappompen. elke pomp aan gedreven door een elektromotor met een vermogen van 1/3 pk., gelegen aan de 2e binnenhaven; 8hell Nederland N.V. te 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden van een benzinepompinstallatie door bijplaat sing van een tank van 6000 liter met een aftappomp, aangedreven door een elek tromotor met een vermogen van \'z pk, op het perceel Koudekerkseweg 1. Gedurende 10 dagen, te rekenen van 21 februari 1857 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen van deze vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 5 maart a.s., dea v.m. resp. 10, 10.30 en 11 uur ten ge meentehuize een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. tien leder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de ver gunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be- zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 21 februari 1957. MIDDELBURG KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 5 maart 1957 des voormiddags van 910 uur, gele genheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Elgenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 Jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is het gewenst, dat bi) de aanmelding het trouwboekle der ouders wordt medegebracht. Middelburg. 20 februari 1957. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 22 februari. Aardappelen: Bintjes, grote 7.40—11.50. Blauwe Eigenheimers, grote 8.10. Koopmans Blauwe 10.50—11.60. Fu rore 10.20—10.70. Fruit: Goudrelnette H I 75-85 43. 85-75 34—35. 60-65 24. H II 22, K 24—32. Jonathan H I 60-70 26—41. H II 10—17. K 11—28. F 7 —9. Golden Delicious H I 70-75 60, 60-70 40—59. 55-60 16. K 25—41. L. Calville H I 70-80 22. 60-70 15. K 11—15. Sterappels K 10. Saint Remy K 31. F 30. Comtesse de Paris K 17—25. Groenten: Prei 29—42. Spruiten onge- schoond 21—62, spruiten geschoond 33—77. Koolrapen 8—14. Breekpeen 4—9. Uien 11 —24. Witlof 35—55. Veldsla 1.21—1.65. Sla. dunsel 1.70—2.—. Andijvie 92—1.39. Kro ten kg. 23. Savoyekool 27—35. Rodekooi 4—12. Boerenkool 22—30. Wittekool 8—13. Iydx5)0a Vier miljoen minder op begroting van landbouw. Zoal* wy reeds meklden zal op dr gewone dienst van do begroting van landbouw een bedrag van ongeveer 19 miljoen gulden bezuinigd worden in het kader van de bestedingsbeper king. Van dit bedrar komt circa 14 miljoen gulden ten laste van de cul tuurtechnische dienst, In het byzon- der van de cultuurtechnische werken van gemeenten en waterschappen en van de boerenwerken. Voorts zul len de herverkavellngswerken In Zee land enigszin» worden getempori seerd; het hiervoor uitgetrokken be drag Is verminderd van 40 tot 36 mil joen gulden. Voor de herverkaveling op Walcheren wordt het bedrag van vijf miljoen gulden teruggebracht op vier en een half miljoen. „In de herverkaveling Zeeland, die bijna 40.000 ha. groot Is, werd een re latief hoog bedrag verwerkt, aange- P.Z.E.M.-kaartwedstrijden Door de personeelsvereniging der P.Z.E.M. werden kaartwedstrijden ge houden in de koffiekamer van het P.Z. E.M.-kantoorgebouw aan de Poelen- daeiesingel te Middelburg. Er werden diverse spelen gespeeld, voor de win naars waarvan enkeie aardige prijzen beschikbaar waren. Evenals vorige malen bestond ook ditmaal voor deze wedstrijden veel belangstelling. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie tc Vlis singen, maakt bekend dat ln het tijd vak van 13 februari tot 20 februari 1957, de navolgende voorwerpen aan zfjn bureau als gevonden zfln gedepo neerd: Diverse rijwielen, diverse hand schoenen, kinderwantjes, sportpetje, rijwieltassen, diverse sleutels, cein tuur, oorknop, sjaal, biljartstok, ak- tentas, met inhoud, poppenwagen, rubber broekspijpen, autoped op luchtbanden en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende ge vonden voorwerpen zijn te bevragen. Diverse portemonnaies, kinderwantjes handschoenen, huissleutels, horloge, zilveren ring, boodschappentas, kin dertasjes, bankbiljetten, kruk van autoportier, padvindersriem, kinder- bril, muntbiljet, diverse sjaals, kin derpistool, kindercape, schooletui, fietstas met inhoud en een zakdoek. MELISKERKE Jaarvergadering onderwijsver. Onder voorzitterschap van de heer W. de Buck hield de vereniging voor chr. onderwijs op Gereformeerde grondslag te Mellskerke haar Jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de heer De Buck het overlijden van de voorzitter, wijlen de heer A. J. Huijsman. Uit de Jaarver slagen van secretaris en penningmeester kwam vast te staan, dat de vereniging een gunstig Jaar heeft gehad. De heer De Buck werd nu definitief als voorzitter gekozen. In de plaats van de heer P. Sin- ke werd als penningmeester benoemd, de heer J. Dekker. De heer J. Wisse werd als bestuurslid herkozen. De nieuwe cursus zal ook dit Jaar weer in september beginnen. De heren J. Dek ker en w. Boone zullen het naaien van de boeken voor hun rekening nemen. Walcheren ZATERDAG, 23 FEBRUARI Kerkgenootschap der zevende-dags- ■adventisten. Middelburg 10 bijbelstu die, 11 ds. Smit; Vlissingen, 9.15 bijbel studie, 10 ds. De Raad (H.A.). Interkerkelijk avondgebed: Middel burg, (Koorkerk) 8—8.30; Vlissingen, (Engelse Kerk) 7.30—3 ZONDAG 24 FEBRUARI Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. Willenswaard Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 en 2 ds. AbbingDom burg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Ga- pinge 10 ds. De Boer; Grijpskerke 10 en'2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Haitjeraa, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoffman. Vliss. str. 7 ds. Hoffman't Zand 10 ds. Wa- gener, 10.15 jeugdkerk; 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Middel burg, Oostkerk 10 ds. Aalders; Engel se Kerk geen dienst; Nieuwe Kerk, 10 ds.'Dijckmeester, 5 ds. v. d. Linde; Koorkerk, 10 ds. Kalkman (jeugdd.), 7 ds. v. Houte: Nieuw- en St. Joosland 10 ds. van t Hof, 7 ds. v. Haarlem (jeugdd.), (Concordia) 9.30 jeugdkerk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duïjne, 7 ds. v. Iperen (jeugdd.); Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. van 't Hof (jeugdd.); Ritlhem 10 ds. van Haarlem, 2.30 ds. van 't Hof; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. d. Linde, 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissin gen. St. Jacobskerk 10 ds. Durkstra, 5 ds. Kwast; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Johanneskerk 9 30 ds. Kloosterman, 7 ds. Abbing; Haven dorp 10 ds. KwastVrouwenpolder 2 ds. d. Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Hoffman, 2.30 ds. Wagener. Eglise Wallone. Middelburg 1030 I'Eglise Mennonite, le Pasteur. G.G.N. Middelburg (Veilinggeb. 9.30 2 en 6 leesdienst. Evang. op G.G. Vlissingen (Willem III Kazerne) 10 en 5 ds. Grisnigt. Leger des Heils. Vlissingen 10 zon dagwijding met majoor en mevrouw .1. Bosveld, 7 leidsterssamenkomst, 7.30 verlossingssamenkomst met majoor en -ne vrouw .1 Bosveld. Gerei Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman: Domburg 10 dienst 2 30 ds. Dondorp: Gapinge 930 en 2 dr.' Knoppers: Grijpskerke 10 en 2.30 dr. Streefkerk; Koudekerke 9.30 en 2 30 ds. Pontier: Meliskerke 9.30 dienst, 2.30 d». Meister; Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Meister, 2.30 en 5 ds. Boer, (Noorderkerk) 9.30 ds. d. Boer, 5 ds. Meister, (Luth. Kerk) 1 7 15 ds. Pontier; Oost- en West- i Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; j Oostkapelle 10 en 2.30 ds. d. Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 ds. Homburg, 2.30 drs. Verschoor; Vlissingen 9.30 en 5 drs. I Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Homburg. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissin gen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoute lande 10, 2 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesd., 2.30 ds. v. Dijken; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. Dijken. Ver. van Vrijz. Hervormden. Vlissin gen 10.45 dr. Noordhoff. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes (H.A.); Vlissingen 5 ds. Johannes Doopsgezinde Gem. Middelburg geen dienst, Vlissingen 10 mei. da. d. Boer. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk Vlissingen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 prof. v. Bemonel. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst. 4 openl. samenk. 7.30. Verl. samenk. o.I.v. maj. v. d. Vase; Vlis singen 10 Heil. d. 6.45 Openl. sa menk. 7.30 Verloss. samenk. o.I.v. kap. Eikenaar. zien destyd» mi besloten deze her verkaveling in i960 te beëindigen. Nu het technisch mogelijk 1» deze werk- ziuimheden tijdelijk in een let* lang zamer tempo te laten verlopen, acht de minister het verantwoord voor dit jaar het beschikbare bedrag met 10 procent te verlagen. H(J hoopt even wel. in verband met de voortachry- ding van de werkzaamheden, dat het niettemin mogeiyk is de herverkave ling in 1960 of ulteriyk in 1961 go- reed te doen komen. Zal Patrijzen kleine zege op Philippine behalen? Afdeling voetbalprogramma Voor de zondageompetilie U ulecbte een bescheiden programma opgrsteld, In de le klas A kan Noormannen ge makkelijk winnen van Walcheren, ter wijl Volharding '32 waarschijnlijk met kleine cijfers de winst aan Kruisin gen Z3l moeten afstaan. In de le klas B verliest Burgh II van kampioen Re- nesse. terwijl Dreisehor zijn meerdere zal moeten erkennen in Zierikzee IL In de res. le klas wordt de strijd om de beste plaatsen zondag in alle he vigheid voortgezet. Zeeland Sport III heeft het gemakkelijk nu Cllnge II op bezoek komt. Oosthurg II zal een moeilijke tegenstander zijn voor Goes III en een voorspelling is 0.1. moeilijk te geven. Steen II en Krnlningen II zullen het niet ver van een puntenver deling laten, terwijl Vlissingen IV sljn kansen zal behouden door een zege op Zeelandia II. In de 2e klas A verliest Biervliet II hoogstwaarschijnlijk van Aardenburg II en Noormannen II van Retrancho- ment. R.C.S. III zal wellicht te zwak zijn voor Zeeland Sport IV, terwijl Zuidzande veel tegenstand zal bieden, maar de punten aan IJzendijke zal moeten laten. In de 2e klas B wint Hansw. Boys II van Verseke II. Ra penburg uit van Sluiskil II. terwijl Philippine-Patrijzen hier de belangrij ke ontmoeting wordt. Voorlopig hou den wij het op een heel kleine zege voor Patrijzen. In de 2e klas C zal Brouwershaven II het loodje moeten leggen tegen S. V.O.W.K. Patrijzen II en Vlissingen V zullen het zo te zien in de 3e klas A niet ver van een akkoordje laten ko men, hetgeen ook het geval kan zijn bij Walcheren IIZeeland Sport V. Zuidzande II is volkomen kansloos te gen IJzendijke II. In de 3e klas B wint Philippine II van Steen II en Terneuzen III van Ria W II. Het volledige programma luidt: la klas A: Noormannen—Walcheren, Vol harding '32Krumingen. le klas B: Burgh IIRenesse; DreisehorZie rikzee II. Res. le klas: Zeeland Sport IIIClinge II; Oostburg IIGoes III: Steen —Krumingen II; Vlissingen IV —Zeelandia II. 2e klas A: Biervliet II —Aardenburg II; Noormannen II Retranchement; R.C.S. III— Zeeland Sport IVZuidzande—IJzendijke. 2e klas B: Hansw. Boys IIYerseke II; Sluiskil II—Rapenburg; Philippine- Patrijzen. 2e klas C: Brouwershaven II—S.V.O.W.K. 3e klas A: Patrijzen II —Vlissingen VWalcheren IIZee land Sport V; Zuidzande II—IJzendij ke II. 3e klas B: Philippine IISteen II; Terneuzen II—Ria W II. Beneluxronde kan dit jaar niet gehouden worden Zeeuws motorcrosskampioenschap wordt bij Oostburg verreden De Benelux-ronde, die in binnen- en buitenland grote bekendheid beeft ge kregen, zal dit jaar niet doorgaan! Dit belangrijke beslnit is genomen tij dens een ledenvergadering van de mo tor- en aatoclnb „Seheldegouwen", die dezer dagen in Middelburg werd ge houden. Het hoofdmotief voor dit be sluit is geweest, dat wegens de precai re benzinevoorraden nog steeds een verbod voor dergelijke tochten van kracht is. „De voorbereidingen zouden ons reeds een bedrag kosten, dat met vier cijfers geschreven moet worden", ver- j teide ons een bestuurslid van „Schel- degouwen, ..terwijl het nog lang niet zeker is. dat het verbod in juni wan neer de Benelux-ronde gehouden zou j worden, is opgeheven. Onze vereni ging, die een dergelijke schadepost beslist niet kan verdragen, durft dit risico niet aan", aldus het bestuurslid. Bij het nemen van het besluit heeft men ook rekening gehouden me? het feit. dat de provinciale V.V V dit jaar niet in staat is een even uitgebreide medewerking te verlenen vorig jaar. Maar doorslaggevend was dit feit niet. Dit jaar zullen in Zeeland wel de Zeeuwse motor-cross-kampioen«chap- pen worden gehouden. Voor dit doel heeft „Scheidegouwen" beslag kunnen 'eggen op een terrein aan de weg tus- :n >«»b irg en Sint Kruis De datum t den 'dmpioenschappen is nog ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter W. Feikema. Dam 30. tel. 2383: Vlissingen: dokter R Grip- peilng. Badhuisstraat 121. te!. 2190; Veere Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. Schep. Serooskerke. Dorpstraat 46. K 1188- 212; Koudekerke. Zoutelande en Westka pelle: dokter M. Huygens, De Casem- brootstraat IS. Westkapelle. tel. 1187-134. Apotheken: Middelburg. Van der Harst. Korte Delft 12, tel 2789. Vlissingen: Apo theek Van de Kleine Mulder. Singel 9. tel. 2730. Zondagsdienst Taxi's Middelburg: BLANKER, telef. 2815. T. C. WALCHEREN, t«l. 2289. Vin Min' i Weds:r:;d in C-rcn tegen wes:c!:j!;e (na-*ono!e) ploeg In verbind ir.et de -strictswedstrh- den heelt de competitie)cider van de K N H.B voor de heren geen wedstrij den vas' -'stteld. Het zuidelijk elftal, opgesteld zijn de twee Zeeuw se spelers Van Heel (Middelburg) en Derkx iBreda), zal op het veld van ^e Fair In Laren nai*t) geven aan het cotelijk team Het westelijk elftal bpstaat praktisch geheel uit spelers uit het nationale elftal, zodat de zui derlingen oen zware wedstrijd tege moet jraan. In ue dames 3e klas A ontvangt Middelburg de Pelikaan-dames, aie met een winstpunt al kampioen kun- orden, hetgeen zeker mogelijk zal zjjn In Tilburg gaat de plaatselijke strijd tussen Forward IV en Were Di II. waarin Were Di wel met de winst zal gaan strijken. Jeuedcompotitie: Meisjes: Breda A Pelikaan B. Breda B Push Middelburg Pelikaan A: Jongens: Breda B Pelikaan B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15