Wijkgebouw van Groene Kruis te Brouwershaven geopend Zeeuwse Almanak Kilo's slanker BonKorets ZWEEDS SCHIP MUURVAST BIJ VLISSINGEN AAN DE GROND Agenda 2 PROVINCIALS ZEEUWBB O OU RANT DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 HET POKTER ITT MAN HU IS" Eresaluut aan milde gevers in Zwitserland Ruim 40 jaar was doktor Ittman In Brouwershaven werkzaam en nog na vertrek nanr Amersfoort in 1952 wordt zyn naam niet alleen door pa tiënten dankbaar herinnerd, maar ook door velerlei verenigingen. Sinds maandagmiddag echter staat z(jn naam zichtbaar in de stad geschreven op het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis, dat zijn echtgenote, mevrouw H. M. IttmanFisma officieel In gebruik stelde. Vele en goede woorden zyn nog gesproken tijdens een bijeenkomst in het jeugdgebouw aan de Nieuwe- stad. In zUn begroetingswoord verwelkomde de voorzitter van het plaatse lijke Groene Kruis, ds. J. Keüzer gereformeerd predikant artikel 31, de vele genodigden, waaronder het voltallig gemeentebestuur, de voorzitter van de provinciale Groene Kruisvereniging, jonkheer R. J. H. Q. Röell en de ver tegenwoordigers van zusterverenigingen. Ds. Keijzer bracht een eresaluut aan de milde gevers In Zwitserland en memoreerde dankbaar de speciale bijdragen van de Rotary uit Goes, en een gedeelte van de opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels en een gift van Floralia. Wat het gebruik van het nieuwe wijkgebouw betreft wees spreker op de zittingsdagen, die de nieuwe tandarts uit de Westhoek er binnenkort houden zal. door het gebouw, waar mevrouw Itt man het vlaggedoek wegtrok van de letters, die het gebouw sieren. De belangstellenden maakten daar op een rondgang door dit fraaie me dische centrum. Weer terug in het jeugdgebouw feliciteerde de burge meester namens de gemeente en maakte van de gelegenheid gebruik ivts recht te zetten. Er was namelijk de opmerking gemaakt, dat er geen badhuis bil was, maar behoudens ho gere goedkeuring, zal de bouwsom van een badhuis gegeven worden als premies bij de bouw van badcellen bij oudere woningen. Als provinciaal voorzitter sprak jhr. Röell zijn ge lukwensen uit onder aanbieding van de op Schouwen traditioneel geworden wandklok. Verdere gelukwensen wer den onder meer aangeboden door de heer H. J. Roelvink, burgemeester van Zonnemaire en voorzitter van de plaatselijke Groene Kruisvereniging en vertegenwoordigers van de plaat selijke kerken. Ds. Keijzer sprak ten slotte een dankwoord. Mevrouw Ittman, wier echtgenoot door zijn hoge leeftijd niet aanwezig kon zijn, vertelde iets uit het verle den. Na haar komst in 1901 met de dokter in Brouwershaven is er een begin gemaakt mot de propaganda voor het Groene Kruis-werk. Eerst was het werk bescheiden, namelijk 't kopen en uitlenen van verplegings- artikelen, maar in 1920 kon er een wijkzuster in dienst genomen wor den. Spreekster wees verder op het devies van het Groene Kruis, „Door allen, voor allen", dat naderhand in ternationaal werd waargemaakt. Met de wens dat het gebouw voor Brouwershaven een zegen zijn zal, opende mevrouw Ittman het gebouw symbolisch. Voor de eigenlijke opening nam burgemeester J. L. van Leeuwen het gemeenschap van Brouwershaven. Met erkentelilkheid gewaagde spre ker van het besluit van het Groene Kruis, zulks op verzoek van het ge meentebestuur, aan het wijkgebouw 3 naam van de dokter te verbinden. De genodigden wandelden daarop Waarom de last van ongezonde- (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u ln enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratle - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg. geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets. ƒ8.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Restauratie stadhuis in Tholen Maandagmiddag na de raadsverga dering van Tholen stelde burgemees ter mr. A. J. v. d. Hoeven de raad en de pers in de gelegenheid de vorde ringen van de restauratie van het stadhuis in ogenschouw te nemen. Op 1 november van het vorige jaar is men met de restauratie be gonnen en er begon al tekening in het werk te komen. De vroegere raadszaal wordt nu secretarie, afge scheiden voor het publiek, dat in de hal loketten zal vinden. De gestucadoorde plafonds zijn uit gebroken, waardoor men de oude ei ken balken vrij heeft gekregen. Hoe wel dit in oude trant zeer mooi zou zijn, heeft men gemeend deze zolde ring toch in lichte kleuren weer te beschilderen. Er is ook een ónderaardse kluis voor het opbergen van de bescheiden van de secretarie. De vroegere secretarie wordt nu de kamer van de burgemeester. Waar vroeger de opgang naar de po litiepost was, komt nu de kamer van de gemeente-ontvanger en de burge meesterskamer zal nu ingericht wor den voor kamer van B. en W. en voor de commissies. Daarnaast komt dan nog een fietsenstalling voor het per soneel. Links in de hal is een brede trap gekomen die naar de boven ge legen raadszaal leidt. Het kantoor van de rijkspolitie wordt thans de kamer van de secre taris en «waar vroeger oude zolders waren, heeft men nu een grote hal, de raadszaal en de trouwzaal gekre- fen. Ook hier heeft men de oude alken vrijgemaakt, die eveneens in lichte kleuren zullen worden beschil derd. Het gehele gebouw heeft een grondige verandering ondergaan. De toren is bijna gereed en men is al bezig de leien te leggen. Er zal een carillon komen en men krijgt er nu vier wijzerborden in plaats van de twee van vroeger. Eind mei hoopt men de restauratie gereed te hebben. Vier "baliasttanks van het Zweedse vaartuig Vittangistroomden vol water, toen het schip voor Vlissingen vastliep en ernstige schade opliep be neden de waterspiegel. B\j het pom pen heerste aan het dek van de „Vit tangi" grote bedrijvigheid. Maar zelfs met een pompcapaciteit van 1800 ton per uur bleek het pompen nutteloos: het water stroomde even hard de tanks binnen aiV-s hel werd wegge zogen! (FOTO P.Z.C.) ERNSTIGE SCHADE BENEDEN WATERSPIEGEL Vier baliasttanks stroomden vol water VAN <3.tvi in TOT SERVICE De wegenwacht staat tegenwoordig voor niets meer! De service is al veel uitgebreider geworden dan het verlenen van hulp aan automobilis ten, die met een lekke band of bougie-moeilijkheden langs dc weg staan. Dat bewijst nog weer eens het volgende verhaaltje. Een inwoner uit Rijswijk had, toen hii in Perkpolder *e pont moest wachten, de deuren van zijn auto argeloos in het slot Seworpen. Later kwam hij echter tot e pijnlij- SU sleuteltje in. Ti zitten. IJR bij 1 in het contact had laten Toen hij naar zij reserve- sleuteltje tastte, herinnerde hij zich, tot overmaat van ramp, dat hij dit bij het verwisselen van kostuum thuis had achtergelaten. Alle pogin gen om de portieren te openen faal den, zodat het er voor de buiten gesloten automobilist somber begon uit te zien. Tenslotte kreeg hij het lumineuze idee het hoofdkantoor van de A.N.- DE LAMME ARM De meeste verenigingen zyn niet zo oud als U denkt. Er zijn wel een paar oudjes in Zeeland, maar wanneer U in eigen stad of dorp zoekt naar oude verenigingendan vindt U cr_ toch niet veel dan zijn ze met 75 jaar al heel oud. Zo werden we er dezer dagen aan herinnerd, dat de oudste vereniging in Terneuzen een kaartclubje is. Het bestaat al meer dan 100 jaar en het heet .De Lamme Arm". Ze zullen daar honderd jaar gele den wel andere kaartspelletjes heb ben gespeeld dan thans in de mode zijn, maar de leden van „De Lamme Arm" gingen met hun tijd mee en daardoor kon de club standhouden ondanks een zekere lichamelijke afta keling, die uit haar naam spreekt. Men zal het ook wel niet al te se rieus gemeend hebben toen die kaart club werd opgericht. Vandaar de on gewone naam Zo'n clubje valt meestal na tien of vijftien jaar uit elkaar en dan treurt niemand er om. Af k r ifl Terneuzen bleef „De Lam me Arm" ineer dan 100 jaar bestaan en nu is ze dan de oudste ver eniging en een bron van trots voor de leden. WE.-wegenwacht in Den Haag op te bellen. En het kwam voor elkaar! Onmiddellijk spoedde een wegen wacht zich naar het huisadres in Rijswijk en reed vervolgens met het sleuteltje naar het station. Dank zij de medewerking van de spoorwegen kwam het sleuteltje op het Goese station terecht, waar een afgevaar digde van de gestrande automobilist het in ontvangst kon nemen. En zo kon de meneer uit Rijswijk twee uur en twintig minuten later de deuren van zijn wagen openen. Hij had al leen enkele ponten gemist KORDAAT Het zes-jarige zoontje van de heer J. L. J. uit Sint-Annaland moet een bijzonder kordaat knaapje zijn. Samen met enkele kameraadjes was hij bij de haven aan het spelen. Op een gegeven ogenblik tuimelde het eveneens zesjarige zoontje van de heer Goedegebuure in het water. De meeste vriendjes namen van de schrik de benen, maar het zoontje van de heer J. begreep, dat hij iets moest doen. Hij zag de hand van zijn vriendje boven water uit steken, greep die en trok het jon getje met inspanning van al zijn krachten op het droge. De dren keling kwam er zodoende met een nat pak af ZWANEN Op het zandplateau tussen Brou wershaven en Den Osse zijn enkele wilde zwanen neergestreken. Deze fraaie, sierlijke vogels voelen zich kennelijk op hun gemak. Zij trekken zich weinig aan van de zandauto's en draglines, die in hun onmiddellijke nabijheid een luidruchtig leven ma ken. MOORDLUSTIG Uit Haamstede komt een minder prettig bericht. Daar werden vijf schapen van de heer P. Hanse door een hond vermoord. De politie is er nog niet in geslaagd het moordlusti ge dier op te sporen. FEEST Tot slot een gouden bruiloft. Dit maal was het feest bij hel echtpaar A. de CaudemaeckerDhaene in Westdorpe. Er was veel belangstel ling en de echtelieden kregen nog 'n serenade, die gebracht werd door de muziekvereniging „Eikels worden bomen". In Brouwershaven opende mevrouw Ittman—Eysma uit Amersfoort het door Zwitserland aan Brouwershaven geschonken wijkgebouw van 't Groe ne Kruis, dat voortaan het Dokter Ittmanhuis" zal heten. Op de foto van linies naar rechts: mevrouw Itt man, ds. Kegzer en burgemeester Van Leeuwen. (FOTO P.Z.C.) Ambonezen in Westkapelle volharden in hun verzet Vuilnis vormt ernstige bedreiging voor gezondheid In de toestand van het Ambonezen- woonoord te Westkapelle is nog to taal geen verandering gekomen wat de houding der inwoners betreft, na dat vorige week vijf P.X.M.S.-leiders uit het kamp naar „De Kruisberg" te Doetinchem zijn overgebracht. Weliswaar is er nog niets voorgeval len, maar na bet vertrek van de vijf door de justitie als raddraaiers aan gemerkte leiders, heeft het er alle schijn van, dat de leiding van liet verzet tegen het respecteren van de Nederlandse wet in andere handen is overgegaan. Dit zou men ook kunnen afleiden uit het feit, dat de bewoners na het vertrek van de vijf leiders geen na men meer genoemd hebben van an dere eventuele vooraanstaande par tijleden. Nog steeds blijven de Ambonezen volharden in hun weigering om de kinderen naar school te sturen. Vorig jaar mei zijn de kampbewoners be gonnen om hun kroost thuis te hou den. Betreffende de voedselvoorziening is nu blijkbaar ook het interkerkelijk comité, dat reeds geruime tijd voed selpakketten naar het kamp stuurde, in ongenade gevallen. De kampbe woners weigerden namelijk een par tij van 35 kg. kaas, die vorige week namens het comité aangeboden werd, aan te nemen. Het vuil en de etensresten, die men in en ook rond het kamp aantreft, wor den dagelijks groter. Het behoeft dan ook geen betoog, dat deze rommel 'n ernstig gevaar begint te worden voor do volksgezondheid, niet alleen voor die van de kampbewoners, maar ook voor de inwoners van de gemeente. Wel hebben de Ambonezen beloofd om overleg te plegen over een even tuele opruiming van dit vuil, maar uiteraard moet men maar afwachten of dit gebeurt. Momenteel kon men ons in Westkapelle niet nader inlich ten over maatregelen, die een verbe tering van de gespannen toestand te weeg zullen brengen. Met een krakend en schurend ge luid, dat zelfs op het roeiershoofd nog duidelyk te horen was, is maan dagavond omstreeks kwart over ne gen het Zweeds© ertstankschip „Vit tangi" op de rede van Vlissingen, vlak voor liet „Leugenaarshoofd". aan de grond gelopen. Ongeveer op dezelfde plaats zat vorige week nog het Amerkaanse vaartuig „Ameri can Trapper" aan de bodem vast. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de reusachtige Zweedse boot een motorschip van 16.479 brt. lang met de neus in het zand zou blij ven steken. Al spoedig bleek echter, dat de „Vittangi'f, die met een lading erts van Narvik op weg was naar Antwerpen, aan stuurboordzijde vrij veel water maakte en muurvast zat. Het schip moet beneden de water spiegel ernstig beschadigd zyn, want vier van de ongeveer twintig baliast tanks waren vol water gestroomd. De sleepboot „Scaldis" uit Antwer pen, die in Vlissingen gestationneerd is, was vrijwel onmiddellijk na het vastlopen van het schip ter plaatse. Op dat ogenblik kon er echter nog maar weinig gedaan worden, want de waterstand op de Schelde was reeds laag. Omstreeks elf uur zou 't water zijn laagste peil bereiken en daarna was het wacnten dus op hoog water. Toen echter bleek, dat het schip in vier ballastanks alle vier aan stuurboordzijde voorop het vaartuig water maakte, liet kapitein De Pauw van de sleepboot „Scaldis" zyn schip aan de „Vittangi" meren om met de pompïnstallatie van de „Scal dis" te helpen het water uit de bal iasttanks weg te zuigen. Ondertussen was de bemanning van de „Vittangi" al bezig met het pompen. Dit werk bleek echter volkomen nutteloos! „De installatie van de „Vittan gi" kan 1500 ton water wegzuigen en onze pompinstallatie pompt nog eens 300 ton weg. Dat is dus 1800 ton water per uur. Maar toch kun je niet zien, dat het water uit de tanks gaat, want door het lek stroomt het er even hard weer in", vertelde kapitein De Pauw van de „Scaldis" ons. Omstreeks half één stopte men dan ook met het pompen en de „Scal dis" bepaalde er zich daarna hoofd zakelijk toe om te zorgen het schip recht te houden. Het voorschip zat stevig vast, ter wijl door het nu opkomende water 't achterschip steeds verder omhoog ge duwd werd, waarbij het vaartuig bo vendien enige slagzij maakte naar stuurboord. Het gevaar was zodoende niet denkbeeldig, dat het achterschip door de vloedstroom gegrepen zou worden en dwars in de vaargeul zou komen te liggen. De „Scaldis"' hield het schip, echter ln. de goede positie. Vannacht omstreeks drie uur stroom de het water reeds over het voordek. In de loop van de nacht hield de Vlissingse sleepboot „Van Woelde- ren" zich gereed om zo nodig uit te varen. De sleepboot „Poolzee" van L. Smit en Co., die juist op weg was van Suez naar Maassluis, kreeg nog voor het schip Maassluis had bereikt, opdracht om naar Vlissingen te va ren. Uit Hansweert werd het ber gingsvaartuig „Dolfijn" van de firma Van der Tak naar Vlissingen gediri geerd. Volgens de laatste berichten, die ons vannacht bereikten, hebben des kundigen reeds vastgesteld, dat er aan stuurboordzijde een scheur van veertig meter in het schip zit. Bn hoog water hedenochtend omstreeks vijf uur zou men proberen het schip verder uit de vaargeul op een bank te trekken. Bij verkeersongeval gewond Door onvoorzichtig oversteken ge beurden verleden week twee onge lukken. Te Sint-Philipsland werd de twaalfjarige M. d. O. aangereden toen zij op de rijksweg ter hoogte van de Noorddijk plotseling van achter een B. B. A.-bus, waaruit zij was gestapt, te voorschijn kwam. Zij werd gegre pen door een juist passerende auto bus en bleef ernstig gewond liggen. Dr. Menger was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. Te Kamperland stak het 3-jarig dochtertje van de familie C. plotse ling de weg over. De motorrijder M. v. D. uit Wissekerke, die op dat, ogenblik voorbij kwam, kon het meisje niet ontwijken en reed haar aan. Het meisje brak het linkerbeen en werd nadat dokter Van 't Hart eerste hulp had verleend, naar het zieken huis in Goes vervoerd. De motorrijder liep slechts enkele schrammen op. De duo-passagier, de heer v. D. Sr. kon. na verbonden te zijn, met een ge kneusde voet en een hoofdwonde naar huis gaan. Abortus Bang-bestrijding in Zeeland Verordening op 1 maart voor Tholen en Walcheren. In het Verordeningenblad Bedrijfs organisatie van 15 februari is afge kondigd de Verordening bestrijding abortus Bang (Zeeland). Krachtens deze verordening is iedere veehou der in de provincie Zeeland, die aan zijn rundveebeslag een rund toevoegt verplicht, binnen twintig dagen na dien een door een dierenarts te ne men bloedmonster in te zenden bij de Provinciale Gezondheidsdienst te Goes. Indien dan bij onderzoek van het monster blijkt dat een bloedag- glutinatie op abortus Bang geen ne gatieve uitslag oplevert, moet het rund binnen tien dagen na verzen ding van het desbetreffend bericht weer worden afgevoerd. Deze verplichtingen gelden niet als het rund is toegevoegd voorzien van een door een Gezondheidsdienst afgc. geven nog geldige verklaring (aboi- tusvrij of ABR-vrij) of wanneer nog kort geleden een bloedonderzoek met gunstige uitslag had plaats ge vonden; in dit laatste geval mag de desbetreffende verklaring niet ou der zijn dan 20 dagen en moét ze zijn afgegeven door de Provinciale Gezondheidsdienst te Goes. Voorts gelden de verplichtingen niet voor mestvee en voor kalveren. Wil men echter mestvee laten dek ken dan wel kunstmatig laten be vruchten dan moet vooraf een bloed monster worden onderzocht en de uitslag daarvan gunstig zijn. De verordening geldt op de eerste plaats voor degenen die rundvee houden in de uitoefening van een landbouwonderneming. De gestelde regelen zijn echter ook bindend voor alle andere natuurlijke en rechtsper sonen die in de provincie Zeeland rundvee houden. Overtreding van de verordening vormt een economisch delict. De verordening treedt in werking op 1 maart 1957, doch voorshands alleen voor de eilanden Tholen en Walcheren. KUNST „Het verzwegen huwelijk" Vlissingen, „Britannia"; operagezelschap „Forum". Het operagezelschap „Forum" uit Enschede maakt deze week onder auspiciën van de Z.V.U. een tournee door Zeeland en heeft gisteravond de première van deze reeks uitvoeringen gegeven in de congreszaal van „Bri tannia" te Vlissingen. Men brengt tij dens deze tournee de komische opera „II Matrimonio Segreto" Neder landse titel: „Het verzwegen huwe lijk" van Domenico Cimarosa. Die Nederlandse titel verraadt eigenlijk al min of meer, waarom het in deze muzikale geschiedenis gaat. Het is het relaas van de amoureuze verwik kelingen welke onvermijdelijk ont staan, wanneer een huwelijkspreteri- dent tijdens zijn eerste bezoek aan de woning van zijn aanstaande bruid dochter van een tamelijk welgestelde koopman niet alleen die aanstaan de bruid ontmoet, maar ook haar bij zonder lieftallige zuster, op wie hij op slag verliefd wordt. Daarmee is de eerste complicatie er dus; de tweede volgt spoedig, want deze lieftallige zuster neeft naar hart al aan iemand anders verloren en wel aan de boek houder van haar vader, met wie zij reeds in het geheim getrouwd is. Voeg daarbij het feit dat in de woning van de beide zusters nog een trouw lustige tante resideert die van niets wetend op zeker ogenblik in de boekhouder h££r toekomstige echt vriend meent te mogen zien, dan lijkt de verwarring compleet te worden. Maar al deze moeilijkheden lossen zich op zeker ogenblik vanzelf op zoals het in een komische opera behoort, met als uiteindelijk en vreugdevol resultaat een dubbel huwelijksfeest. Het is inmiddels ruim honderdvijf tig jaar geleden dat deze muzikale comedie van Cimarosa. gecomponeerd bij een libretto van Giov .nni Bertati, voor het eerst werd opgevoerd. Thans, anderhalve eeuw later, vermag deze luchtige en pretentieloze muzikale huwehjksgeschiedenis de operalief hebber nog steeds te boeien al thans. wanneer zij wordt gebracht op de manier waarop dit gisteravond on der regie van Paul Pella is geschied. Het gezelschap „Forum" beschikt over goed en geroutineerd stemmen- materiaal, de medewerkers weten bo vendien de mogelijkheden tot toneel spel in deze opera uit te buiten, en de Nederlandse bewerking van Max van Doorn die op papier aanvankelijk wat onwennig aandoet, bleek in de uitvoe ring allerminst te storen. Cora van Doesburg heeft de rol van de aantrekkelijke Carolina allerchar- mantst gezongen, daarby uitnemend gesteund door de ontegenzeggelijk rijpere en meer geschoolde stem men van Lony Vonk en Annie Steiner. Antoni Wink zong op bewonderens waardige wijze de partij van de graaf- op-vrijersvoeten en kreeg hiervoor zeer terecht enkele open doekjes, die overigens niet alleen zijn zang, maar ook zijn onmiskenbare komische acteertalenten golden. Over zulke ta lenten beschikt ook Jaap de Vries, die zijn rol als rijke vader eveneens zeer verdienstelijk zong, evenals Johan van Haagen die van de boekhouder. De decors en kostuums van Wim Vesseur waren bijzonder fleurig en de Nederlandse Orkest Vereniging heeft onder leiding van Max van Doom voor een inspirerende, hoewel een en kele keer iets te nadrukkelijke bege leiding gezorgd. Vandaag komt „Forum" met dit „verzwegen huwelijk" in Terneuzen, morgen in Zierikzee, donderdag in Middelburg en vrijdag in Oostburg. AD INTERIM. Weg Oostburg-IJzendijke wordt verbeterd Ged. Staten hebben een schrijven gericht tot het gemeentebestuur van Waterlandkerkje, waarin wordt mee gedeeld. dat een plan in voorbereiding is tot verbetering van de weg Oost burgWaterlandkerkjeIJzendijke. Mattheus Passion in Aardenburg. Het Bach-comité te Aardenburg heeft de uitvoering van de vierde Mattheus Passion in de St. Baafs- kerk te Aardenburg bepaald op zon dag 7 april a.s. Medewerking wordt verleeDd door het Amsterdams Ora toriumkoor en het knapenkoor der Vredesscholen te Amsterdam. Het geheel staat onder leiding van Piet van Egmond. Advertentie Zuiver Uw bloed en bevrijd Uzelf zó rui Rhenmatische Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, wetenschap pelijk samengesteld, is al jaren het reddende middel voor generaties van lijders aan Reumatiek. Neem voor taan ook Kruschen. De aansporende werking op lever, nieren en ingewan den doet uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroorzaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs na- .uurlijke weg. VANDAAG. Middelburg Electro: „Malaga", (18 jr.), 19 en 2i.!3 uur; Gouden Poorte: feest avond bond van oud-militairen. 20 uur; idem. vergadering „De Volks stem", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Mijn man de testpUoot", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Spel met de dood", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand; „Geef hem de ruimte", (aJ.), 20 uur. Schuttershof: Ver. voor Alg. Weten schappelijke Belangen: Het Marionet ten Theater. 20.00 uur: „De Prins van Oranje": N.C.R.V.-ontspannmgsavond. 20.00 uur; „De Prins van Oranje": Jaarvergadering mlddenstandsverent- glng „Handelsbelangen", 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2