KAPPIE T.S.-GEBOUW IN TERNEUZEN MOET UITGEBREID WORDEN WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN en de geheime vlootmanoeuvre MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZBEÜW8B OOORANT DRIEJARIGE CURSUS EEN SUCCES Terrein nodig voor een dependance De vereniging „Technische School voor Terneuzen en omstreken" hield onder voorzitterschap van de heer J. F. de Klerk in het schoolgebouw haar algemene jaarvergadering. Met jaarverslag en het financieel verslag werden uitgebracht en daar- bij bleek onder meer, dat het aantal leerlingen der dagschool thans circa 250 bedraagt en dat der avondschool 198. Het onderwys kon in het uitgebrei de en gemoderniseerde schoolgebouw in 1956 onder gunstige omstandighe den worden gegeven. Na de langdu rige verbouwingsperiode kon in het verslagjaar de volle aandacht worden besteed aan de diverse onderwijspro blemen. De omschakeling naar de driejarige cursus, waarvoor verre weg het grootste deel van de ouders der leerlingen, zoals uit een gehouden enquête bleek, zich uitsprak, vormde daarbij een belangrijke aangelegen heid. Een geleidelijke invoering van de driejarige cursus moest door 't schoolbestuur worden uitgesteld, omdat na algehele omschakeling niet voldoende lokaalruimte be schikbaar zou zjjn en toestem ming tot omschakeling eerst wordt verleend, indien onder brenging van de volledige cursus na de overgangsjaren verzekerd is. Eveneens moet nog definitief gere- feld worden de onderbrenging van e metselaarsklas, waarvoor thans gebruik wordt gemaakt van 'n nood- Dit alles heeft er toe geleid, dat momenteel pogingen in het werk worden gesteld voor het verkrijgen van een terrein, waarop een depen dance van de school, waarin onder meer een metselwerkplaats, een bouwloods, een handvaardigheidslo kaal, een tekenlokaal en theorieloka len worden ondergebracht, kan wor den gesticht. De toename van het Voor cultuurtechnische werken minder geld De begroting van landbouw is, voor wat de cultuur-technische dienst be treft, verlaagd met een bedrag van 14,3 miljoen gulden. Dit is het gevolg van de bestedingsbeperking. Minister Mansholt heeft zaterdag meegedeeld, dat dit bedrag niet in mindering zal worden gebracht op ruilverkavelingswerken. De 14,3 mil joen zullen worden gevonden door verlaging van de uitgaven voor wa- terschapswerken en voor de zoge naamde boerenwerken I en II. Het komt er op neer, dat door de verla ging de steun aan boerenwerken I en II geheel zal verdwijnen. Deze week memorie van antwoord over landbouw (Van een speciale verslaggever). In de loop van deze week verschijnt de memorie van antwoord op de be groting van landbouw voor 1957. Naar verluidt is het een zeer uitvoe rig stuk van bijna 100 bladzijden druks. De memorie zal een uitvoe rige uiteenzetting bevatten over de nieuwe structuurmaatregelen, die de regering denkt te nemen ter verbe tering van de positie van de land bouw. Zo komen er wettelijke maatrege len voor het instellen van vestigings eisen, voor een splitsingsverbod van gesaneerde bedrijven en voor de boe delscheiding van erfenissen, waarin boerderijen tot de te verdelen eigen dommen behoren. Nederland heeft meer suikerbieten nodig Het Nederlandse volk heeft er groot belang bij .dat er dit iaar veel sui kerbieten worden uitgezaaid. De binnenlandse suikerproduktie moet zo hoog mogelijk zijn, omdat anders zeer aanzienlijke prijsverhogingen zijn te verwachten. De wereldmarktprijs voor suiker is namelijk sterk opgelopen. In jan. is de consumentensubsidie op suiker afgeschaft. Het voordeel daarvan voor 's Rijks kas is echter al lang tenietgedaan door de enorm hoge wereldprijs van suiker, die ongeveer 22 cent per kilo boven de Nederland se suikerprijs ligt. Op het ogenblik is daardoor al een bedrag van 20 tot 24 miljoen aan de Rijksmiddelen onttrokken. Specialisten ontstemd over loongrensverhoging Op een te Utrecht gehouden spoed vergadering van de landelijke spe cialistenvereniging, is een motie aangenomen, waarin de Nederlandse specialisten met leedwezen vaststel len, dat de loongrensverhoging tot 6900 bezig is tot stand te geraken zonder dat tijdig overleg met de groeperingen van medewerkers aan ziekenfondsen is gepleegd, dit in te genstelling tot de volgens de motie, gerechtvaardigde verwachting. De landelijke specialisten besluiten in deze motie dat eventuele toekom stige loongrensverhouding in hun gevolgen op de contracten niet kun nen worden aanvaard, tenzij daar aan een redelijk overleg met de me dewerkers vooraf is gegaan. De specialisten dringen aan op het spoedig treffen van voorberei dingen die kunnen leiden tot het ont. koppelen van het ziekenfondsbesluit van de overige sociale wetten en de invoering van een inkomengrens ter vervanging van de locngrens. aantal leerlingen mat ongeveer 50 bij de invoering van de driejarige cursus stelt grotere eisen, die hij de verbouwing niet konden worden voorzien door het bestuur. In het jaarverslag wordt verder onder meer vermeld het vertrek van de vroegere directeur, de heer A. de Nie en de installatie van de nieuwe directeur, de heer A. F. H. Spijker. De aannemerscursus voldoet uitste kend en de cursus voor chemiclenr blijkt in een behoefte te voorzien. Aan 102 leerlingen werd in juli jl. een diploma uitgereikt. Wat de be groting betreft, deze kon praktisch gehandhaafd bljjven en uit het finan cieel verslag bleek o.a. dat de kos ten per leerling van de dagschool on geveer 1000 per jaar bedragen, de kosten per leerling van de avond school ongeveer 100 per jaar. Tijdens de vergadering werden nog verscheidene aangelegenheden de school betreffende, besproken en daarbij werd onder meer de verwach ting uitgesproken, dat de Binnen- vaartschool, die bfl gebrek aan vol doende leerlingen, thans gesloten Is, zeer waarschijnlijk In oktober a.s., opnieuw zal starten. Middenstandsexpositie in mei in St-Jansteen De stichting „Steen Vooruit" te St.- Jansteen organiseert van zaterdag 25 mei tot en met donderdag 30 mei een middenstandstentoonstelling, waarop behalve de middenstand ook de plaat selijke industrie vertegenwoordigd zal zijn. Tijdens de tentoonstellingsdagen zal een amusementsprogramma wor den afgewerkt, waarvoor bekende ar- tisten als Max van Praag, Bueno de Mesquitta, Willy Ré, mr. Doodle, Cha- rel Aerts, Ad Veen, Gerard van Kre velen, Jan de Cler en vele anderen naar het Zeeuws-Vlaamse grensdorp zullen komen. De expositie, die wordt ondergebracht in de hallen van de heer De Maat, beoogt een indruk te geven van wat er in St.-Jansteen wordt gemaakt ra verkocht. Het tentoon stellingsterrein, dat vorig jaar te klein bleek, is ongeveer 1000 vierkante me ter vergroot. Kapitein van de „Stad Alkmaar" overleden Toen de „Stad Alkmaar" van de Halcyon-lijn uit Rotterdam zaterdag avond op de rede van Vlissingen voer, werd bericht dat kapitein Van der Vlist, overleden was als gevolg van een hartverlamming. Dr. Grippeling uit Vlissingen kon slechts de dood constateren. Het stoffelijk overschot werd aan land gebracht, waarna het schip zijn reis vervolgde üaar West- Afrika. Conservator J. Louwerse vierde jubileum Burgemeester van Vlissingen huldigde hem De burgemeester van Vlissingen mr. B. Kolff heeft vergezeld van de ge- zaterdag een bezoek gebracht ten meentesecretaris, de heer A. de Beijl huize van de heer J. Louwerse te Vlissingen. De heer Louwerse was namelijk op 16 februari 1957 veertig jaar in gemeentedienst. In verband met zijn gezondheidstoestand werd dit jubileum in de huiselijke kring gevierd. De heer Louwerse werd op 1 september 1954 gepensioneerd als gemeenteambtenaar, mara hij bleef nog aan als tijdelijk conservator van het gemeentemuseum, waardoor hij toch nog zijn veertig dienstjaren kon volmaken. De jubilaris was lan ge jaren archiefambtenaar en hij is in functie geweest als waarnemend archivaris, waarnemend conserva tor en uiteindelijk conservator. De burgemeester huldigde hem za. terdag voor zijn vele activiteiten in dienst van de gemeente en overhan digde hem de gebruikelijke gratlfi- cate onder couvert. O.- EN W.-SOUBURG Dameskoor „Con Amore" gaf jubileumuitvoering Met een aantrekkelijk en afwisse lend muzikaal feestprogramma heeft het Souburgse dameskoor „Con Amo re" zaterdagavond in „De Zwaan" haar tienjarig jubileum gevierd. On der leiding van dirigent H. K. van Duijvenvoorde en met pianobegelei ding van de heer J. J. van Ginkel zon gen de dames enige eenvoudige melo dietjes, die weliswaar niet allemaal even smetteloos ten uitvoer gebracht werden, maar waar wél uit bleek, dat de dames, in overeenstemming met de naam van het koor, met toewijding en liefde de nummers ingestudeerd had den. Een bijzonder woord van waar- dering is op zijn plaats voor de pia nist, die een tweetal werkjes van Men delssohn en Van Beethoven op sublie me wijze vertolkte. Ook het kinder koor dient in dit verband genoemd te worden voor de treffende weergave van enige gedeelten uit het laatst ge brachte nummer, „Jaarkring" van At- tie Dyserinck. Na de pauze werd het blijspel in één bedrijf „Miauw.... Miauw" van R. F. Delderfield door enige dames ten tonele gevoerd, waar na een geanimeerd bal met „The Me lody Players" de jubileumuitvoering besloot. Een groot aantal vertegenwoordi gers van zusterverenigingen had voor de aanvang van de uitvoering het be stuur zijn gelukwensen aangeboden, veelal vergezeld van een gevulde en veloppe. Namens de leden kon de heer W. F. L. Korff het bestuur een verenigingsvlag overhandigen, die, on der hartelijk applaus, door de presi dente, mevrouw Van Duijvenvoorde, in ontvangst genomen werd. Aan de dirigent en de pianist werden gram mofoonplaten en een bloemstuk over handigd. Wethouder M. A. van de Put te, die namens het college van B. en W. het bestuur zijn felicitaties aan bood. sprak de wens uit, dat de zang van het dameskoor zou mogen bijdra gen tot de culturele vorming van de inwoners van Souburg. Landbouwers bijeen De landbouwvereniging „Oost- en West-Souburg" hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van e heer P. de Visser. Als bestuurs leden werden herbenoemd de heren L. W. Kooide en A. Ovaa. Na de pauze behandelde het hoofdbestuurs lid der Z. L. M.. de heer C. P. J. van Iwaarden, het onderwerp „Land bouwproblemen van vanaaag en morgen", waarna de heer Sinke films en dia's vertoonde over gehouden excursies in 1955 en 1956. Officiële publikaties VLISSINGEN. TWEEDE OPROEP, e burgemeester-strandvonder van Vlissingen roept rechthebbenden op van een aangebracht anker met ketting te zamra plm. 25 ton wegend. Vlissingen, 16 februari. Bond „loonbedrijven" te Goes in vergadering bijeen. Voorlichting over machines De loondorsers, -ploegers, -maaiers en -sproeiers Uit onze provincie, ver enigd in de Zeeuwse afdeling van de Bond van Agrarische Loonbedrijven, hebben vrijdag tijdens hun algemene ledenvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes hun belangen be sproken en over de verschillende nieuwe machines, die op de markt komen, deskundige voorlichting ont vangen. Dit gebeurde door middel van een canserie, die Ir. H. M. Elema van de Voorlichtingsdient van de Akkerbouw te Wageningen, voor hen hield over het onderwerp „De ont wikkelingsgang van het dorsen". Spreker behandelde voornamelijk de recente types maaidorsers en gaf uitvoerige wenken voor de meest efficiënte wijze van werken. „Per soneelsgebrek bij boer en loonwerker zijn er de oorzaak van", aldus de heer Elema, „dat beide gedurende de oogsttijd grote risico's lopen, daar men sterk afhankelijk is van het weer." Spreker zag het daarom als een eerste vereiste, dat men machines aanschaft, die door minder personeel behoeven te worden bediend. Op deze lezing volgde era interessante discussie. De voorzitter, de heer J. Weststrate van Kloetinge, deed enkele mede delingen. In landelijk verband is een commissie samengesteld, die in sa menwerking met het Landbouwschap aan een voorontwerp voor een vesti gingswet werkt, waarmee men reeds in een vergevorderd stadium ver keert. Ook is een commissie bezig aan era risico-verdeling en -verzekering, ter wijl een ontwerp Algemene Spuit- voorwaarden, waarin nader wordt bepaald en omschreven hoe de risico's van de loonspuiter ten opzichte van zijn klanten liggen, door diverse in stanties reeds gunstig is ontvangen De rekening en verantwoording van de secretaris-penningmeester, de heer W v. d. Linde, uit Goes, sloot met een ruim batig saldo van f 1189.49 De begroting voor het komende jaar werd onveranderd vastgesteld. LAATSTE NIEUWS Ouden van dagen in Vlammen omgekomen Bij een felle brand In een tehuis voor ouden van dagen te Warrenton in de Amerikaanse staat Missouri zijn zondag 50 tot 75 mensen ara het leven gekomen. Toen de brand uitbrak bevonden zich meer dan 150 ouden van dagen in het tehuis. Nieuw beroep van Eisenhower op Israël President Elsenhower heeft zondag onnieuw een beroep op Israël gedaan om zijn troepen uit Egypte terug te trekken en „te vertrouwen op de vast beradenheid van alle vrienden van de rechtvaardigheid". De Israëlische minister van buiten landse zaken, mevrouw Golda Meir, verklaarde zondag voor de Ameri kaanse televisie, dat Israël bereid is zijn troepen uit het gebied van de Golf van Akaba terug te trekken binnen een uur nadat de Verenigde Staten garanties voor de vrije vaart gegeven ■uilen hebben. KOUDEKERKE Jaarvergadering „Ons Belang" In hotel „Walcheren" te Koudeker- ke kwamen de leden van de coöpera tieve brandstoffenverenlging „Ons Belang" In haar jaarvergadering bij een. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer J. Koole, 't plot seling overlijden van de penningmees ter wjjlen de heer J. Geldof. Uit de Jaarverslagen bleek o.a., dat het le dental thans 299 bedraagt. In 1956 werd 315 ton brandstof aangekocht voor de prijs van f 27.878.94. Besloten \yerd de kascontrole In het vervolg door deskundigen te laten verrichten. De aftredende voorzitter werd na stemming herkozen. In de plaats van de heer Geldof werd de heer W. P. Rooze gekozen. De heer J. de Witte werd opnieuw benoemd tot bode en de heer w. van Sluys tot vervanger-bode en losser. Feestmiddag bejaarden In de zaal van hetgemeentelyk ver enigingsgebouw te Koudekerke bood de plaatselijke afdeling van de plat telandsvrouwenbond de bejaarden een feestmiddag aan. De presidente van de bond, mevrouw Kaan, opende de bijeenkomst, waarna de aanwezigen met samenzang, spel en voordracht enige uren aangenaam werden bezig gehouden. Medewerking verleende o.a. het koor der plattelandsvrouwen. Na mens de bejaarden sprak de heer A. Will«mse een dankwoord. Statendam veilig en wel in New York gearriveerd De Statendam, het nieuwe passa giersschip van de Holland-Amerika Lijn, is zaterdagochtend (Ameri kaanse tijd) op zijn eerste reis in New York aangekomen, achttien uur te laat door hevige Noordatlantische stormen. Volgens de gezagvoerder van het schip, kapitein C. Haag mans, heeft het schip zich „prach tig" gehouden. Hij deelde verslagge vers mee, dat het een zeer ruwe overtocht was geweest met hoge zeeën en windvlagen met een snel heid van 100 tot 110 km per uur. Ondanks het slechte weer dansten de passagiers echter iedere avond In de salons. Zeeuwse „Zaterdagvliegers" bijeen Zaterdagmiddag vergaderden in de „Landbouw" te Goes de leden van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Postduivenhoudersbond van zaterdag vliegers. Nadat eerst enkele huishou delijke zaken behandeld waren, waar onder de herbenoeming van de waar nemend voorzitter, de heer D. Jansen te Tholen, en het uitbrengen van het financieel verslag, dat van era gezond verenigingsjaar getuigde, werden de vluchten voor het komende seizoen besproken. Tenslotte reikte de heer Jansen de medailles voor de kampioenschappen en de vluchten aan de gelukkige win naars uit. Goes bracht Taxandria eerste nederlaag toe (2-0) Axel verliet onderste plaats na overwinning op B.S.C. Het tot nog toe ongeslagen Taxan dria, lijstaanvoerder in de tweede klas B. heeft voor Goes moeten caul- tueleren'. De Brabanders maken blijk baar een inzinking mee, want vori ge week werd reeds gelijkgespeeld tegen Roosendaal. Goes won no met 20. Het leiderschap wordt echter nog allerminst bedreigd, want de voorsprong op RAC, dat met 4—1 van Internos won. bedraagt nog 7 punten. Goes kon nu 'n flinke sprong op de ranglijst maken, hetgeen in de hand gewerkt werd door het feit, dat de wedstrijd MiddelburgHulst geen doorgang vond en Rood Wit over Uno Animo struikelde (2—1). Axel verraste door de onverwacht Sote overwinning op BSO (5—2) en t bracht voor de Zeeuws-Vlamingen met zich mee, dat wij de onderste Slaats aan hun gasten konden over- oen, dankzij een beter doelgemld- delde. WVO stuurde Roosendaal met een 32 nederlaag naar huls terug en wisselde zodoende met deze club van plaats op de ranglijst, die cr thans als volgt uitziet: Taxandria RAC Hulst Goes Middelburg Rood Wit WVO Roosendaal Uno Animo Internos Axel BSC 1 30 56-18 4 23 36-18 6 18 87-32 7 17 38-38 6 17 35-35 7 17 31-33 19 8 1 10 17 31-39 16 6 3 7 15 35-33 17 4 4 9 12 24-39 17 5 2 10 12 36-54 16 5 1 10 11 33-39 16 4 3 11 11 34-49 17 14 2 16 11 1 27 7 4 16 8 1 16 7 3 17 7 3 Scholte biljartkampioen ere-klasse a.k. 71-2 De Elndhovenaar Scholte heeft het kampioenschap van Nederland ere-klasse groot biljart anker kader 71/2 behaald. De uitslagen lulden: 1 en kamp. van Nederland,- Scholte 10, 1861 123 99 15.13; 2 Van Ooster hout 9 1929 114 155 16.92; 3 De Klei ne 9 1806 148 148 12.20; 4 De Ruv- ter 8 1704 109 112 15.63; 5 Van de Pol 8 1743 119 147 14.64 6 Jacobs 7 1834 148 71 12.39; 7 Mol 3 1308 127 55 10 29 8 Met2 2 1418 154 67 9.20 Het tournooi gemiddelde bedroeg 13.05. Metz Is met zijn alg. gemid delde beneden de grens van 10 geble ven, zodat voor hem een z.g. halve degradatie volgt. KERKNIEUWS Dagbladdirecteur hield proefpreek in Ridderkerk De heer D. Broeren, 51 jaar oud, theologisch kandidaat, hield zaterdag in de Nederlands Hervormde Kerk in Ridderkerk zijn proefpreek. De heer Broeren, die directeur is van bet Rot- terdamsch Nieuwsblad, begon in 1953 met zijn theologische studie aan de Rijksuniversiteit te Utreeht onder lei ding van prof. dr. S. van der Linde, en sloot zijn studie af in januari van dit jaar. Als tekst van zijn proefpreek had hij gekozen Mattheus 7, vers 12, onder de titel „de guldra regel". Zijn tekst had hij verdeeld in drie punten, de inhoud van het gebod, de grond van het gebod en het doen van het gebod. Hii werd bijgestaan door de para nimfen J. D. van Hof en C. van dra Boogert, beiden Nederlands hervormd predikant. Reeds vroeg interesseerde de heer Broeren zich voor de theologie. Onder meer was hij acht jaar ouderling van de Nederlands hervormde gemeente te Ridderkerk in de wijk Slikkerveer, waar hij ook woont. Verder was hij afgevaardigde van de classis Dor drecht bij de behandeling van de nieu we kerkorde in de Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk in het zittingsjaar 1950-1951. Voorts was hij meerdere jaren voorzitter van de commissie van opzicht van de pro vinciale kerkvergadering van Zuid- Holland. Voor de proefpreek van de heer Broeren bestond bijzonder grote belangstelling, zowel uit theologische kringen als van de zijde van collega's uit de perswereld. HOOG EN LAAG WATER 19 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 5.02 5.35 6.09 6.32 6.52 2.40 2.54 2.63 1.49 1.74 17.32 18.02 18.42 19.00 19.17 2.22 2.36 2.49 1.56 1.79 11.44 12.17 0.10 12.02 0.04 2.36 2.48 1.82 Advertentie) 2 in tie tKoattaZ(Qt&eaizg SANOSTOL Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy als Marathonloper aangehou den worden. 23. Nog vóór de zon zich boven de waterige horizon, bad verheven, begon de nieuwe dag aan boord van de Zlelerust H. Naar oud. Lutjewlers marlnegebrulk werd de bemanning gewekt door de schorre raspgelui- den van mechanische brui- apparaten, die in rijke hoe veelheden waren aange legd Langdurige proeven hadden uitgewezen dat zelfs de meest hardnekkige slapers door dit geluld tot de orde van de dag kon den worden geroepen. Al lerwegen sprongen dan ook de matrozen met slaperige hoofden uit de hangmatten, die zij daarna vaardig op rolden. „Hei. jongens, de nieuwe is toch niet doodTl" schreeuwde een zeeman, wijzend op de Maat. De nieuwste aanwinst van de vloot sliep rustig door; zijn sesnurk wedijverde in kracht met de brulaDDara- ten. „Hei. nieuwe!"' gilde de hulpvaardige matroos, de "Staat krachtig schuddend. „Je mat uitl Als Je over Overwinning op BSC doel hoop bij Axel herleven Gemakkelijk» 5—2 xege Het WM reed* sinds 80 december ren het vorige jaar geleden, dat de v.v. Axel als overwinnaar uit het voetbalstri ld perk tevoorschijn trad zal de su pi Kirt er» van deze en het club dan ook wel een groot genoegen E'wrest zijn, dat zij nun club tegen SC op een gegeven moment met 5—0 zagpn leiden! liet werd uitein delijk 5—2 doordat Azel het op het laatst wat kalmer aan ging doen, maar de ploeg verzamelde twee kostbare punten eti B8C kou «le rode lantaarn mee naar Roosendaal ne men. Het was een vrij snelle wedstrijd met BSC aanvankelijk iets ln ae meerderheid, doch falend voor het doel. Het duurde tot 35 min. na de aanvang, eer aanvoerder Jonkman met een subliem «chot vla de binnen kant van de paal dc openingstreffer kon maken. Drie minuten na de her vatting stelde Jansen met een afge meten pass Jonkman ln staat de stand op 3—0 te brengen en even la ter verrichtte Jonkman de hattrick door uit een corner nummer vier ln de touwen te jagen. Door dit alles was het de doelman der gasten blijk baar beginnen te duizelen, want door een Urn schot van Dieleman werd hij volkomen verrast <5—O). BSC kon pas doelpunten, toen midvoor Voets een tegen Schelleman toege kende strafschop inschoot. Drie mi nuten voor tijd maakte Aarts er 5 Voor de aanvang van de wedstrijd werd de aanvoerder-secretaris van BSC. W. Aarts, gehuldigd in verband met het feit. dat hij zijn 500e wed strijd speelde. Namens zijn vereni ging werden hem bloemen aangebo den? van de v.v. Axel kreeg hij een fraaie asbak met het stadswapen. Sportuitslagen Amateurs: le klas A: Zeeburgla—Quick 4—»: VCSRapldltas 5— 1; DWV-ÜVV 3 -0; Stand: Velox 15—22: Unitas 15—21. Zeeburgla 15-19; RFC 14—17; VCS 15-15: DWV 15—14: UW 1»—4: HRC 16-14: CVV 16-13; Goude 13—11; Quick 16-11; Rapldl tas 17—11. le klas B: Hengelo—WW 3—2; Zwaagwestelnde—Borne 2—1: Sneek—WV C 3—2; Be Quick—WAVV 3—1: Achillea— Arnh. Boys 4—1: Stand: Be Quick IS—25; WVC 16—24; Robur et Ve'.ocltas 16—21; Zwaagwestelnde 16—16: Sneek 16—17; Quick "20 17-17; WW 16-15: WAVV 17- 15; Hengelo 16—14: Bornê 16—14: Achilles 17—12: Arnh. Boys 17-11; le klas: MOC "17—TSC 4—1; VSV 34-WH 16 1—1; Maurits—Vlissingen 1—2: De Spechten— Klmbria 3—2; 2e klas B: Goes—Taxandria 2—0; Internos—RAC 1—4; Axel—BSC 5—2; WVO—Roosendaal 3-2; 3e klas C: Zierik zee—Vlrtus 4—1; Hero—Heusden 3-0; Veerse Boys—WSC 4-0; RKC-RWB 1— 1; RKDVCVES "35 1—2; Dongen—De Schutters 2—2; 3e klas D: RCS—RKFC 1 0 (gest.); Hontenisse—Corn Boys 1—3; Orenswachters—Biervliet 4—1: 4e klas G: Nieuw Borgvliet—Noordhoek 2—0: Hals teren—RSV s—O; Kaaiae Boys—nsv 6—i; 4e klas H: Aardenburg—"s-Heer-Arends- kerke 7—1; res. 2e klas C: Terneuzen 11 —Breskens II 5-1 Zaterdag voet bal: le klas: AZW—Krab- bendijke 4-2; 2e klas E: Driewegen—Spul 1—0. Rest afgelast. Zondag voetbal: res. le klas: Hulst II— Zeelandia H 1—0; 2e klas A: Biervliet II IJzendljke 1—2. Hockey: prom. klas A: Rapidity—Mep 3—0 (Rap. kampioen); Keep Fit—Geel Zw. 1—1. Korfbal: prestatletoernooi Swift: Swlft IV—Animo II 5—8. Zaalhandbal: dames 3e klas: De Meeu wen—Walcheren II 1—1; Tonldo III—Wal cheren 7—6; heren 3e klaa: Marathon II— Volharding 4—6; Tonldo H—EMM II 4— 2; heren Junioren: Marathon—Tonldo 6— 6: dames 2e klas: Hontenlsse—Walcheren 48; TonldoOlympus 63. vijf minuten niet met Je schoenpunten langs de oiknaad staat, zwaait er wat. Je staat er toch al jlet zo best op bij de bootsman. Kom dat zeil uit!" Het woord oootsman bracht de Maat terug tot het bewustzijn, «laapdronken greep hij naar de kleer- haken naast zijn hangmat.... UT DE ETHER DINSDAG 16 FEBRUARL HILVERSUM I. 402 m. 746 ke's. 7.66 AVRO. 7-56 VPRO 8.0*—24.60 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: S.OO Nws. 8.15 Gram. 9 00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de hulsvrouw. 9.15 Gram. 935 Wa ters:. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Theaterork. en so list. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnbouwmedeo 12.33 Orgel en trombone. 13.00 Nws, 13 15 Meded. of gr. 13.20 Metropole-ork en solist. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Jazzmuz. 16.30 Voor de Jeugd 17.30 Nieu we gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Godsdiensten der wereld, door prof. dr. G. J. Bleeker. Tweede lezing: Hindoeïsme. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Pianorecital. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr, 22.15 De Antwoordman. 22.30 Cello en plano. 22.53 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber te New York. 23.16 Act. en New York calling. 23.35—24-00 Gram II. 298 1607 ke's. 7 M KRO: 7.00 Nws 7.10 Gram. 7 45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boeren en tuinders. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13 00 Nws. en kath nws. 13.20 Dansmuz. 13.30 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 WO vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de leugd. 17.40 Beursber. 17 45 Regertngsuttz.: Rijks delen overzee. Missiewerk aan de wissel meren. door frater P Steltenpool O.F.M. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18 30 Lichte muz. 16,00 Nws. 19 10 Gram. 16.13 UU het boek der boeken 16.30 Gram. 20J0 Act, 20.45 En Gtj zult het aanschijn der aarde vernieuwen, klankb. 23.00 Nws. 23.15—24A0 Nouveauté's TELEVISIE PROGR AM.MA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 10.43 Relais van de Belg. TV: De TV maakt Filmprogramma. muziek. 21.30—23.<M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3