Fundamenten gelegd voor „Ter Poorte" tam P»$is4eshag.' Venkcutk Zeeuwse Almanak f STATENKRING MIDDELBURG DER C.H.U. VERGADERDE Waait Uw haar altijd door de war? Gebruik dan ~li/eMafopn. -haarcrème. Agenda B PROVINCIALE EEUW B B OOÜRANT MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 (Slot van pag. 1) trlsche inrichtingen in of nabij be volkingscentra en „aanleunend" te gen de algemene ziekenhuizen. Deze inrichtingen zijn gemakkelijk be reikbaar en bevinden zich midden tussen de ménsen: daarom moeten zij niet te groot zijn (b.v. 200 plaat sen) vaar door ook vermeden wordt, dat i grote omvang het ongewen ste odium van krankzinnigengesticht zou versterken. Gelegen vlalc bij een algemeen zie kenhuis zullen hiervan praktisch alle voordelen kunnen worden genoten. Op zichzélf dienen deze potentieel all round te zijn met optimale verple- gingsmogelijkheden. Niet alleen aan ae verlangens,van gemakkelijk fami liebezoek, zouden zij kunnen voldoen, maar ook op andere wijze zou veler lei wisselwerking met de gemeen schap tot stand kunnen komen. Op hetzelfde congres heeft de arts J. E. Dolk, inspecteur bij het staats toezicht op het krankzinnigenwezen, gesproken over de functionele ver houding tussen de psychiatrische af deling van een algemeen ziekenhuis, een psychiatrische kliniek en de psy chiatrische inrichting. In deze rede vroeg dokter Dolk nadrukkelijk de aandacht voor de geestelijk gestoor de bejaarden. En over de behuizing zegt deze deskundige dat de pavil joenen klein moeten zijn; een pavil joen moet bijv. onderdak bieden aan hoogstens 20 tot 40 patiënten. De behoefte aan dergelijke verpleeghuis bedden wordt tht/is geschat op plm. y& bed per 1000 zielen. Bouwkundige opzet Er zou over deze medische opzet uiteraard nog veel te zeggen ziin, men .begrijpt uit het voorgaande dat de architect voor bijzondere eisen stond. De patiënten voor „Ter Poor te" komen uit het huis Overduin van de familie Heyse, dat te klein is ge worden. Ir. Rothuizen ging er bij zijn ontwerp terecht van uit, dat allés op de begane grond moest blijven. Er zijn eenheden voor 20 patiënten ont worpen, welke twee aan twee ver enigd'zijn in dubbelpaviljoenen met. het oog op voordeliger nachtbewa king.'Er zijn zo 4 paviljoens van tezamen dus 80 patiënten en met VAN SMOKKEL. Een donanepatrouille onder de ge meente Graauw speelde het onlangs klaar niet minder dan 1000 kg koel- huisboter in beslag te nemen. Voordat de inbeslagname echter een feit was, speelde zich een heel verhaal af, waar in de smokkelaar de hoofdrol speelt. De man reed namelflk met grote snel heid in de richting van België, maar kwam plotseling tot de ontdekking, dat de weg, die hü bereed, opgebroken was. Dit werd hem noodlottig. Terug reden was niet mogelijk, daar het pol derwegje te smal was en dus bevond zich de bestuurder in een moeilijke situatie. Een dienstdoende ambtenaar kreeg argwaan enzag de chauf feur het hazepad kiezen. De dikke duisternis beschermde hem voor ach tervolging en de ambtenaren moesten zich tevreden stellen met auto plus inhoud, tezamen een waarde verte genwoordigend van circa f 3500. GENOEGEN. Inwoners van de gemeente Noord- welle hebben vorige week een zang vereniging opgericht, die onder ae wijdse benaming „Tot Ons Genoe gen" naam en faam zal trachten te krijgen. Een genoeglijk element in de zangvereniging is zonder twijfel het feit, dat zij gemengd is. De bestuurs samenstelling is als volgt: de heer BLOEMEN De man, die in Vlissingen zijn 25- jarig ambtsjubileum vierde, kreeg op 'de heuglijke- dag een ware bloemen- schat thuisbezorgd. Z'n woning was weldra herschapen in een bloemen tuin envoor het venster stonden de mooiste produkten van Flora uitge stald. Een paar dagen later werd er ge beld. óp de stoep stond een bejaard vrouwtje, dat tevoren aandachtig de in de vensterbank geëtaleerde bloem stukken had bewonderd. ,yD'r staan geen prijssies bij", sprak ze klagend tot de man, die haar opendeed. „Ik heb goed gekeken, maar nergens stond een prijs bij. Wat kosten ze?" De jubilaris moest haar de teleur stellende mededeling doen, dat hij er echt geen bloemenwinkel op na hield medisch centrum, met een polikli niek, een doktersset, 6 Zesbedszieken- kamers, 4 sepai'eerkaxners, keuken, spoelkeuken, Toilet-sets, alles alléén voor de patiënten van het tehuis zelf. De kerk-feestzaal bereiken de be zoekers in het hoofdgebouw dat in liet midden staat tussen beide vleu gels met de paviljoenen. In de grote nal kunnen de lopende patiënten zich verpozen. De gehele opzet van het nieuwe tehuis is zodanig dat aan al les is gedacht om het verblijf van de patiënten te veraangenamen; in de kerk-feestzaal komt zelfs een balkon en een mogelijkheid tot het geven van filmvoorstellingen. Men kan het hoofdgebouw met zijn administratie ve sector geheel los zien van de vleu gels en in feite is het zo Ingericht dat de bezoekers van buiten af in het hoofdgebouw kunnen zonder overi gens in de paviljoenen te hoeven ko men. Natuurlijk is er wel voor ge zorgd dat er voor intern gebruik verbindingsgangen zijn. De paviljoens Het woonpaviljoen omvat 3 ka mers met 6 oedden en 2 separeerka- mers voor 1 patiënt. Er is voorts een reserve om 2 patiënten of meer te se pareren. Er is een overdekt en een niet-overdekt terras, dat 80 c.m. bo ven het terrein uitsteekt en ook het idee van een woonruimte nog eens onderstreept. Voorts heeft men in het ontwerp een werkruimte opgeno men, welke later voor revalidatie benut kan worden. Bij elke slaapka mer zijn afzonderlijke toiletsets, ei gen kastruimte voor de patiënten zelf en een gemeenschappelijke berging voor grotere stukken. Juist doordat deze woonpaviljoens nïot to groot zijn is voldaan aan de eis, dat voor de patiënten als het wa re „alles grijpbaar" is. Zij verliezen zich niet in te grote ruimten en de opsplitsing van deze eenheden maak te net ook mogelijk alles zo econo misch mogelijk in te delen voor de zusters. Hetzelfde principe vindt men terug In de opzet van het zusterhuis. De verpleegsters van „Der Boe- de" en „Ter Poorte" kunnen reke- Hlllllllllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Geen brancards fj Hoe vaak gebeurt het nog. steeds in ziekenhuizen, Inrlch- tingen e.d. dat men de patiën- ten van het bed af op de bran- s card moet tillen, als zy ver- M plaatst moeten worden. In het nieuwe tehuis „Ter Poorte" is dit niet meer nodig. De bedden zullen daar verrijdbaar zijn zo- dat men de patiënten zonder H bezwaar bijvoorbeeld naar de kerk-feestzaal kan verrijden bij feestelijke gelegenheden of H naar het terras. liiniiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiinn nen op een tehuis, waarin bepaal de verhoudingen zijn verwerkt tot een zeer aanvaardbaar geheel. Zij kunnen terecht op een eigen ka mer, gebruik maken van badka- njers, toilets, theekeukens e.d. waarbij het eigen persoonlijke le ven nimmer in gedrang komt. Er is voorts een gemeenschappelijke recreatie-kamer, maar de kamers bezitten op zichzelf alles wat no dig is om „even alleen te zijn" en zich te kunnen ontspannen (radio e.d.). Natuurlijk zullen zij allen naar hartelust genieten van het zitje op het eigen balkon. En de flats van directrices en hoofdzus ters geven al evenzeer velerlei gemakken. Niet minder dan 100 meter lang zijn de paviljoenen en 't geheel van 300 meter lengte schiep in architecto nisch opzicht aparte problemen. Ove rigens een opgave, waarin juist deze architect veel plezier had en zijn uitwerking met brede gangen, aparte inspringende gedeelten, een doorzich tig cn transparant geheel, warme rijke kleuren, belooft aan „Ter Poor teeen eigen, intiem karakter te ge ven. Kunstijver Aparte vermelding verdient nog de aanleg van een kunstvijver (onge veer 1500 m2). In de drie lagen vij- vervilt wordt plastic weefsel ver werkt; er is voorts een automatische afvoer en met de fontein en de zitjes er om heen zal deze vijver (naast haar functie van bluswaterreserve) een foede gelegenheid bieden tot recrea- ie voor de patiënten. In totaal moeten voor de bouw van „Ter Poorte" bijna 2 miljoen stenen verwerkt worden; alleen al de kelder- bouw voor de centrale verwarming U rookt de lekkerste sigaret van DOUWE EGBERTS ZILVER-SHAG ue goua-geie r De goud-gele Virginia Geuriger Zachter U geniet er méér van Opening nieuwe weg van Graauw naar De Paal De nieuwe met subsidie van de pro vincie aangelegde weg tussen Graauw en Duivenhoek bij de Paal, waardoor Graauw een doorgaande verbinding krijgt naar Kloosterzande en. naar Perkpolder (veer), zal woensdag 20 februari a.s. officieel worden geopend. Des namiddags 3 uur zullen de ge nodigden op het gemeentehuis van Graauw worden ontvangen door het gemeentebestuur, waarna de weg of ficieel zal worden geopend door het lid van Gedeputeerde Staten, ir. G. P. M. Dikötter te Temeuzen. Vervolgens zal het gezelschap door het gemeente bestuur van Hulst worden ontvangen. Na afloop wordt een bijeenkomst ge houden in „De Koning van Engeland" te Hulst en zal de genodigden een di ner worden aangeboden. vormt In dit miljoenenproject een apart geheel. Op 1 januari 1958 hoopt men het Oostpaviljoen in gebruik te heb ben. Inmiddels wordt er hard ge werkt en In deze zachte winter tot dusver heeft men geen tyd verloren behoeven te laten gaan. IN C.J.M.V.-GEBOUW Tweede-Kamerlid D. F. v. d- Mei over Europese eenwording De Statenkring Middelburg der C. H. U. hield zaterdagmiddag in het C. J. M. V.-gebouw te Middelburg de jaarvergadering onder voorzitter schap van mr. W. H. Vermaas. Tij dens deze bijeenkomst hield de heer D. F. van der Mei uit Leiden, lid der Tweede Kamer, een causerie over „De eenheid van Europa én wat deze zou kunnen betekenen voor de land bouw." In grote lijnen ging de heer Van der Mei nader in op het streven naar eenheid in het algemeen. Aan het begin van zijn lezing be lichtte spreker de tegenstellingen tussen democratie en dictatuur. Met kracht bestreed hij de mogelijkheid, 40, die permanent in de zogenaamde ziekenboèg verblijven, wordt het to taal dus 120. Het was uiteraard niet eenvoudig om dit nieuwe „Ter Poorte" inder daad geheel gescheiden te houden van het bestaande tehuis „Der Boe- de". Maar, zoals wij ook op het bouwterrein konden zien, men is hierin voortreffelijk geslaagd. De landschapsarcliitect Broerse wel bekend op Walcheren ontwerpt in samenwerking met de architect tuin- aanlag met o.a, een grote vjjver tus sen „Der Boede" en „Ter Poorte". In liet aparte zusterhuis komen de verpleegsters van beide tehuizen, te zamen 72 bovendien zijn er 2 flats voor de directrices der beide inrich tingen en 1 flat voor de gezamenlijke hoofdzusters. De keukens voor „Ter Poorte", waarvoor het gebouw achter het hoofdgebouw met de paviljoens staat, zijn eveneens bestemd voor het gebruik door „Der Boede". Men kan lans een dubbele set van stoompot- ten gebruiken, hetgeen voordeliger is voor de exploitatie. Het nieuwe ge bouw krijgt een volkomen eigen in gang aan de Molenweg en een eigen parkeergelegenheid. In de ziekt :enboeg komt een klein TOT K. H. Zevering, voorzitter; mevrouw E. Hart-van der Nood. secretaresse; mej. K. de Blonde, penhingmeesteres- se. Als directeur zal de heer H. Roo senboom uit Renesse optreden. FEEST. De muzikanten van het Middel burgse „Excelsior" zullen zater dagmiddag wel extra hun best gedaan hebben, toen zij een sere nade brachten aan het echtpaar Hendrikse-Tollens te Middel burg. Het was voor dit echtpaar namelijk precies vijftig jaar ge leden, dat het in het huwelijks bootje stapte. Het concert werd gegeven in het gebouw Nieuw- straat 19, zodat ook de Nieuw- straatbewoners tijdens de mu ziekuitvoering ten volle konden meeprofiteren. STREEKCENTRUM. Teneinde feestelijkheden, tentoon stellingen e.d. in de gemeente Axel beter te organiseren werd dezer da gen een stichting „Streekcentrum" in het leven geroepen. Axel is dus niet alleen streekcentrum, maar de ge meente heeft bovendien nog een „streekcentrum" ook. In deze stich ting hebben naast een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur zit ting afgevaardigden van V.V.V., win keliersverenigingen en Horeca-bedrij- ven. In het brein van de bestuursleden zweven nu reeds plannen om met Pinksteren een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen, terwijl men bovendien overweegt in de toekomst een grote handels-, industrie- en land bouwtentoonstelling te organiseren. In het bestuur werden de volgende Eersonen benoemd: J. C. Vink, W. [irdes, G. J. A. de Jonge, A. P. Essel- brugge. M. de Feyter, A. Lion en E. Tieleman. Een tekening van het hoofdgebouw en de zijvleugels van het verpleegte huis „Ter Poorte", zoals het in de toekomst verrijzen zal op het terrein van „Der Boede" in Koudekerlce. Vlissingse M.T.S.-bond hield variété-dansant Het was een drukte van belang za terdagavond in de schouwburgzaal van „Britannia" te Vlissingen, waar do M.T.S.-bond haar jaarlijkse uit voering hield in de vorm van een va riété-dansant. Deze belangstelling verdienden de aanstaande middelbare technici tenvolle. Immers, zij slaag den erin een afwisselend programma, dat „voor elck wat wils" bood, te brengen en de medewerkers hieraan waren geheel voor hun taak bere kend. Een prettige omstandigheid was, dat tussen de bedrijven door ge legenheid geboden werd om een dans je te maken daar was het tenslot te oolc een variétéydansant voor waardoor men, zoals op uitvoeringen zo vaak gebeurt, niet genoodzaakt was enkele uren achtereen aan zijn stoel gekluisterd - te blijven. De muzikale omlijsting van deze avond door „The Dixyland Serena- ders" uit Breda gebeurde op een al leszins verdienstelijke wijze. Het uit nodigen van een dixyland-orkest brengt wel eens het bezwaar met zich mee, dat men dan ook inderdaad de hele avond door naar dixyland- muziek moet luisteren. In dit geval was dat echter niet zo, omdat leider Martin Piersma zich uitstekend aan het „gemengde" karakter van deze avond wist aan te passen. Het optre den van zijn ritme-groep tezamen met de charmante zangeres Rita Tax, vond allerwegen waardering. Piers ma toonde zich ook in een ander op zicht het leiderschap van zijn orkest waard: hij speelt voortreffelijk kla rinet en zeker niet minder, goed saxofoon. Een succesvol optreden dus van dit orkest. De balletgreop van mevrouw Soes man heeft zich al een zekere repu tatie verworven en men kon zater dagavond dan ook getuige zijn van enkele aardige „floorshows", waar- Advertentie) Export zaai-oesters naar Denemarken Vrij onverwacht is vorige week een grote vraag ontstaan naar zaai-oesters als gevolg van de aankopen door De nemarken. De prijzen liepen op van 0.60 a 0.75 tot 1.— per kilo. Ook voor de zeer kleine oesters en con sumptie-oesters toonde Denemarken belangstelling. De aangekochte zaai- oesters zullen per auto naar Denemar ken v/orden vervoerd. Bovendien be staat de kans dat óok Engeland en Ierland nog zullen verschijnen om hier zaai-oesters op te kopen. Ook Frankrijk blijft belangstelling tonen voor het soort kleine oesters, waar van 1000 stuks ongeveer 15 tot 20 kilo wegen. De voorraad van deze soort is echter zo gering dat zij genoegen zul len moeten nemen met zaai-oesters. Ook de kwekerscombinatie, die voor eigen rekening zal uitzaaien, heeft voorlopig de beschikking over 35.000 kilo zaai-oesters. Een en ander heeft een goede invloed op de zaai-oester- markt, wat voor de kwekers een ware uitkomst is, daar de prijs van 0.60 tot 0.75 te laag was. aan een viertal meisjes en een man nelijke partner hun medewerking verleenden. Helen Soesman is van dit groepje ongetwijfeld het verst ge- vorder en zij bewees dit vooral in „Pas de deux". Er waren ook nog een aantal M.T.S.-ers, die hun medewerking aan dit programma verleenden. Zij deden dit als operagezelschap en traden op met „Euli", een stuk, dat aangekon digd werd als „Opera Comiqué a Ia Tutti-Frutti", een brok plezierig aan doende kolder, waarover de heer C. J. A. Horstman de regie voerde. Het aangeboren muzikale talent van pianist Hans Lems stelde hem in staat geheel alleen het „opera-or kest" voor zijn rekening te nemen. Aan deze avond verleenden verder nog hun medewerking Mystic Mar co, die van alles uit het niets te voorschijn „toverde" en het desnoods ook weer liet verdwijnen, de heer C. A. van Wijngaarden, een leraar van de. school, die een piano-voor dracht hield, en conferencier H. B. Woltering, een leerling van de school. De directeur van de Vlissingse M.T.S., ir. C. J. A. Bax, richtte zich in een toespraak tot de aanwezigen en de voorzitter van de M.T.S.-bond. de heer J. van Damme, sprak een openings- en een slotwoord. Zeeuwse journalisten namen afscheid van collega J. Tevel De journalisten in Zeeland hebben zaterdagmiddag tijdens een bijeen komst in hotel De Burg te Middeluurg aischeid genomen van hun collega J. Tevel, tor voor kort chef-redacteur van het „Zeeuvvsch Dagblad", die zoals gemeld een xunctie aan vaardde bij het dagblad „De Rotter dammer" ih Rotterdam en die Zee land thans verlaat, na in deze pro vincie een tiental jaren als journa list werkzaam te zijn geweest. In die periode neeit de heer Tevel zich doen Kennen als een integer en bekwaam uaguladscnrijver, die met name op ne ores stond voor de belangen van Zeeland. De heer W. Leertouwer, hoodredac- teui van ae Prov. Zeeuwse Courant en voorzitter der afdeling Zeeland van ae iMea. Journalisten Kring, duid de nier ook op in een korte toespraak waai'in hij de kwaliteiten van de journalist Tevel analyserend schetste. De heer Leertouwer verklaarde voorts o.m., dat de in de verschillen de organisaties verenigde in Zeeiand werkzame journalisten, bij wijze van uitzondering een afscneids bij een- lcomst haduen belegd voor een naar éiuers verLreKkeri.de collega. „In ons beroep komt het nogal eens voor, dat iemand van werkkring en stand plaats verandert", aldus spr. „en het zou te ver voeren voor een ieuer dan een min of meer officiële aiscrieids- bijeeuKomst te beleggen. Maar voor ccuiega Tevel, die zien in de Zeeuw se journalistiek een zo eigen plaats veroverde, wilden wij dat wel aoen Namens de collega's bood de heer Leertouwer de hoer Tevel tenslotte als klein stoffelijk blijk van waarde ring een boekenuon aan. Voorts sprak nog de heer N. J. Karhof, die zijü beloog meer in do lichte trant hield en aie voor colle ga ïevel een denkbeeldig moniimeftt oprichtte, met een achtkantige sok kei „symbool van je veelzijdig heid" en. met voor elke zijde van de sokkel een uit woordspelingen op gebouwde inscriptie... De heer Tevel dankte voor de tot hem gerichte, waarderende woorden, waarna dit overigens opgewekt „ge vierde afscheid" oesloten werd. Schip bij Braakman aan de grond en weer vlot Zaterdag is het 314 brt. grote kust vaartuig „Elda" ter hoogte van de Braakman jn de Westerschelde aan de grond gelopen. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft de sleepboot „Schelde" het kustvaartuig vlotge-1 trokken. dat deze stelsels vreedzaam naast elkaar zouden kunnen bestaan. Ter- wyl het ene deel van de wereld de vrijheid als een vanzelfsprekend iets aanvaardt, zucht het andere deel nog onder dictatuur, aldus de heer Van der Mei. „Vrijheid moeten we zien als een geschenk van God", aldus spreker, „en wij zullen er rekenschap van moeten gevsn wat wij met deze vrijheid doen." Vervolgens merkte de heer Van der Mei op, dat het op het ogenblik nog moeilijk is Om de betékenis van de Europese eenheid voor de land bouw in een vast omlijnd geheel aan te geven, hoewel hij er van overtuigd was, dat juist in deze sector zeer veel moeilijkheden overwonnen moeten worden. Het Landbouwschap vreest namelijk, dat de concurrentiepositie van Nederland by een eenwording van West-Europa verzwakt zal wor den. In dit verband betoogde de heer Van der Mei, dat men in Frankrijk de invoerrechten hoog stelt teneinde de eigen industrie te beschermen. Uitvoerig stond de heer Van der Mei stil bij de houding van de C. H. U. ten opzichte van de Europese een wording. Uit het beginselprogramma van de partij blijkt, dat de C.H.U. steun verleent aan de versterking van de volkerengemeenschap, aldus spreker. „Wij moeten daarom op dit gebied actief zijn", zo zei hij. „Willen wij werkelijk tot eenheid komen, dan moeten wij het zoeken in een positie ve bydragê, waarbij wy allen betrok ken zullen zijn. Het is een eis van God de naaste te zoeken." De heer Van der Mei was er tenslotte dan ook van overtuigd, dat pp het gebied van de eenwording van Europa de C.H.U. de naaste moet en ook zal kunnen vinden. De heren L. van der Hiele (secre taris) uit Veere, G. de Vos uit Gapin- fe en F. C. de Roo uit Oostkapelle, ie aan de beurt van aftreden wareri, werden herkozen. Jeugd voor de jeugd" Met honderdvijftig man sterk heeft de jeugd van vrijwel alle Goese scho len zich zaterdag ingezet om het eerste gedeelte van de grootscheep se actie, die voor 't Nationale Fonas ter bestrijding van de Kinderverlam ming in de Ganzestad is ontketend, te doen slagen. Het resultaat is niet uitgebleven! Toen 's avonds de op brengst van de Verkochte sluitzegels werd geteld, bleek er het respectabe le bedrag van f 927,64 voor dit mens lievende werk te zijn geofferd. Reeds in de morgenuren trokken vele jongens en meisjes er op uit, f ewapend met een collectebus en een linke voorraad sluitzegels, om eerst de binnenstad „af te werken". Het bleef niet alleen bil het motto: „De jeugd voor de jeugd want latei- op de middag verschenen de beide muziekverenigingen „Hosanna" en „Euphonia" en het Tamboer- en Pij perkorps „Excelsior" iri vol tenue op straat. Om de actie nóg kracht bij te zetten, maakte dit musicerende drie tal een mars door de stad, op de voet gevolgd door tientallen collectantjes. Mede dank zij het fraaie weer is deze tocht buitengewoon „ingeslagen". Zoals gemeld zal op dinsdag 26 fe bruari a.s. de stichting ,,d' Oprechte Amateur" de actie in Goes tegen de ze gevreesde ziekte, voortzetten met een grote culturele avond in „De Prins van Oranje", waaraan vele Zeeuwse amateurs op het gebied van zang, toneel en volksdans hun belangeloze medewerking zullen ge ven. i Advertentie) VANDAAG. Middelburg Electro: „Les dlaboliques", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Between heaven and hell", (14 Jr.) 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Botsende jeugd", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Agent der Apachen", (14 Jr.), 20 uur. Goes Grand: „Het eiland der verlei ding", (18 jr.), 20 uur. „De Prins vam Oranje": N.C.R.V.-ont- spanningsavond, 20.00 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2