Standaardisatie van Zeeuwse melk? (/eUtfuci BEJAARDE WIELRIJDER REED IN VERBODEN RICHTING CHAUFFEUR VAN VRACHTAUTO BRACHT VERKEER IN GEVAAR VIJF AMBONEZEN NAAR „DE KRUISBERG" IN DOETINCHEM HUISHUREN VAN 95.- ZIJN VOOR GOES NIET TE HOOG 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 FEBRUARI 1957 Minister Mansholt moet beslissen Het bestuur van het produktschap voor rui vel besloot woensdag aan de minister van landbouw te adviseren de wenselijkheid van pasteurlsatie en standaardisatie van de Zeeuwse melk (inclusief Goeree en Overflakkee) on der het oog te zien, onder verwijzing naar een gedetailleerd advies terzake van ongeveer vijf jaar geleden. Geadviseerd werd voorts de kwestie van het afzonderlijke subsidie op de molk in genoemd gebied te bezien In het geheel van de landelijke subsidiëring op de melk. en verkoopbureau zuivel (I.V.Z.) in geleverde produkten van f 25.300.000. Geraamd wordt dat het verlies op de nog aanwezige 4500 ton boter, 470 ton kaas, 2800 ton magere melkpoeder en 1000 ton verstuivingspoeder nog maals 10.200.000 zal zijn. Een totaal verlies dus van 35.500.000. Aan ba ten werd 151.634.000 ontvangen uit diverse heffingen. Aan zuivelwaarde- toeslagen op drinkmelk werd 47.622.000 uitgekeerd, aan voor schotten aan contribuanten 58.128.000. Het saldo van zuivel- fonds VII wordt thans geraamd op ruim 5.5 miljoen gulden Het produktschap voor zuivel heeft een dagelijks bestuur gekozen, waarin drie leden voor de werkgevers- en drie leden voor de werknemersorganisaties deel hebben. Dr. E. van der Wiel (F. N.Z,) werd eerste plaatsvervangend voorzitter voor 1957. Namens de werk gevers Zijn verder in het dagelijks be stuur jjekozen de heren G. J. Blink P. J. Loonen (kath. (V.V.Z.M.) landbouwers). Voor de drie werknemersbonden werden de heren S. van der Ploeg (A. N.A.B.), A. P. C. Gulix (kath. landar beiders) en A. de Vries (chr. landar beiders) in het dagelijks bestuur ge kozen. Na drie stakende stemmingen om het tweede plaatsvervangende voorzitterschap, werd de heer A. de Vries door het lot aangewezen voor deze functie. In 1958 zullen de heren De Vries en dr. Van der Wiel van de tweede en eerste plaats wisselen. Het bestuur besloot in een brief aan de regering ernstige ongerustheid te uiten over onderhandelingen te Brus sel Inzake de Europese markt. Naar mening van dit bestuur komt daarby de positie van de zuivel en met name die van kaas en melkpoeder zeer in het gedrang. Garantieprijs Volgens de laatste ramingen is over het melkprijsjaar november 1955no vember 1956 dè garantieprijs voor melk niet gehaald. Aan de regering wordt geadviseerd om thans reeds te beginnen met de uitbetaling van de toeslag op melk van bedrijven op lich te gronden van 1.7 cent per kilogram van 3.7 percent vetgehalte boven de algemene garantieprijs voor consump- tiemelk. (Ruw geschat is hiermede miljoen gulden ge- ;r weken hoopt n Je gegevens te Rum te kunnen komen tot over voldoende beschikken om een advies inzake de definitieve toebe taling op de door de boeren geleverde consumptiemelk, waardoor deze de garantieprijs zullen bereiken. Een voorlopige berekening toont aan, dat de boeren 22.55 per 100 kg melk gemiddeld ontvingen, inplaats van minstens de garantieprijs van 28.Dit zou betekenen, dat over het melkprijsjaar nog een bedrag van 0.50 of iets minder per 100 kg melk van 8.7 percent vetgehalte uit het landbouw-egalisatiefonds aan de vee houders zou kunnen worden bijbe taald. Volgens de geraamde baten en las ten van het zuivelfonds VII lopende van nov. 1955 tot nov. 1956, is thans reeds een verlies geleden op bij het in- ESPANA 27 ct a gentleman's cigar Oprichting U.Z.S.O. In ons nummer van 13 dezer meld- 1 ?n wij de oprichting van de U.Z.S.O. Op de lijst van de aangesloten ver- -.igingen kwam ook voor de school- ub verbonden aan de christelijke b.s. voor Walcheren te Middelburg, an de zijde van het bestuur dezer reniging wordt ons thans medege- ■eld, dat aansluiting wel is overwo rn, maar dat de vereniging zich niet •■eft aangesloten aangezien het be- ;uur de doelstelling der unie niet in overeenstemming achtte met het ka rakter van de vereniging. Driekwart eeuw rijks h b.s. te Bergen op Zoom Ter gelegenheid van het vijf-en-ze- Bergen op Zoom is een herdenkings- ventig-jarig bestaan van de r.h.b.s. te comité opgericht. Het comité over weegt thans een gedenksteen in het gebouw te laten aanbrengen ter na gedachtenis aan de oud-leerlingen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog vie len. Voor een te houden tentoonstel ling heeft het comité reeds vele bruikbare foto's ontvangen. Voorts zal er een jubileumboekje verschij nen, waarvoor reeds diverse oud-leer lingen hun medewerking hebben toe gezegd. De herdenking en de reünie zullen respectievelijk op 6 en 7 sep tember gehouden worden. Uitbreiding contact tussen W.E.R. en E.T.l. In het jaarverslag over 1956 van de Westvlaamse Ekonomische Raad (België) wordt onder meer opge merkt, dat tussen het Westvlaams Ekonomisch Studiebureau en het E.T. I. voor Zeeland een drukker verkeer ontstond. In het verslag wordt voorts opgemerkt, dat in'verband met de vooruitzichten, van het Deltaplan, en de mogelijke samenwerking op toe ristisch gebied tussen de twee provin cies, een uitbreiding van deze contac ten voorzien mag worden. Minister Zijlstra over de Zeeuwse gasprijzen Minister Zyistra heeft de Eerste Kamer mededelingen gedaan over de gaspryzen in Zeeland. Wat de door de Kamerleden gedane suggestie betreft, uit de winsten by de aardgasverkoop een gedeeltelijke egalisatie van de gaspryzen te financieren ten behoeve van de gasbedryven op Walcheren en Zuid-Beveland, die in verhouding tot de rest ran Nederland hoge prijzen voor afstandsgas moeten betalen, kan de minister thans niet meer zeggen dan dat deze belangrijke kwestie zijn volle aandacht heeft. Deze mogelijk heid wordt onderzocht. Voorts wijst hy op de specifieke factoren, die by de Zeeuwse verbrul- kersprijzen een rol spelen. De minis ter wil het overwegen van een finan ciële bijdrage niet uitsluiten, doch kan deze op het ogenblik niet toezeggen. De koppeling van het gasnet in midden-Zeeland met dat van de Staatsmynen in Bergen op Zoom zou ruim 2 miljoen investering vergen en niet rendabel kunnen worden ge maakt. Als reserve op de gaslevering van Sluiskil Is daarom destijds door het rijk een watergaspropaaninstalla- tie in Goes gebouwd, die in geval van nood Zuid-Beveland en Walcheren van gas kan voorzien. Op een mogelijkheid van een egali satie van de kolenprijzen, in verband met de afhankeiykheid van de cokes- fabriek te Sluiskil van Amerikaanse kolen, zal de minister terugkomen. De prijzen, waarvoor de staat thans de verschillende gassoorten inkoopt, zijn vervat in de contracten, welke de staat met de leveranciers van 't aard gas, het Duitse gas, het gas van Sluis kil en het gas van Caltex heeft afge sloten. Deze pryzen zullen aan de Ka merleden vertrouwelyk ter inzage worden verstrekt. (Advertentie) per literfles f 7.50 (•xcluslcf ftatlegeld) KANTONRECHTER MIDDELBURG Chauffeur nam risico op helling bij Rilland „Ik rij al 60 jaar op de fiets. In al die jaren heb ik al heel wat donder dagmiddagen de Nieuwe Burg af gefietst, maar nog nooit heb ik één bord zien staan." Dit verklaarde de Meliskerkse inwoner M. K. woensdag morgen voor dc kantonrechter te Mid delburg, mr. J. Mooicnburgh. De be jaarde wielrijder was op donderdag 17 januari j.l. de Nieuwe Burg te Mid delburg afgefietst in de richting van de Markt. En dit mag nu eenmaal niet op donderdag. „U hebt waar schijnlijk niet goed gekeken, anders had U dc borden vast gezien", ver onderstelde mr. Moolenburgh. Daar dit de eerste bekeuring was van K. in al die fietsjaren, volstond de kan tonrechter met een boete van f 3 of een dagje. Hetgeen conform de eis was van de officier Van justitie, mr. Th. Lebret. De chauffeur J. B. uit Grijpskerke had op 7 november van het vorige jaar tijdens het rijden met zijn vracht wagen een hoeveelheid klei van zijn wagen laten vallen zonder het direct op te ruimen. Ter zitting verklaarde verdachte, dat hij het er wel degelijk afgepoetst had. „Maar^toeh niet on middellijk", merkte de kantonrechter op. Want in de tussentijd was er een bromfietser over uitgegleden, zo ver volgde mr. Moolenburgh. Conform de eis veroordeelde de kantonrechter deze onvoorzichtige weggebruiker tot f 15 of drie dagen. De fruitkweker F. van H. uit Ka- pelle had. toen hij met zijn personen auto op de Stationsstraat te Kruinin- gen reed, geen voorrang verleend op de splitsing Zanddijk aan een andere auto, die de Zanddijk opreed. Het ge volg was een botsing met een schade van f 210 en f 60 huur voor een andere wagen. Van H verklaarde, dat hij de andere auto vermoedelijk te laat ge zien had, terwijl hij bovendien van mening was, dat de andere auto ging stoppen om hem voorrang te verlenen. Niettegenstaande Van H. uit het bord langs de weg kon opmaken, dat de an dere auto voorrang had. De eis van de officier was f 50 of 10 dagen; de kan tonrechter vonniste met f 40 of 10 dagen. Groot risico. In zijn chauffeursloopbaan moet de chauffeur R. J. J. van R. uit Ossendrecht toch al honderden hellingen „genomen" hebben, maar niettemin nam hij op 15 november van het vorige jaar onder Rilland- Bath een dergelijk groot risico bij het inhalen op een helling, dat hij een tegenligger (en zichzelf) groot gevaar bracht. Verdachte was er ten volle van overtuigd, dat hij fout geweest was. De helling bij Rilland-Bath oprijdend, was hij in de avonduren bezig een vrachtwagen met aanhanger te passeren. Ter zitting verklaarde hij er geen erg in gehad te hebben, dat er een aanhanger achter de vracht wagen zat. Zodoende duurde het vrij i lang voor hij deze gepasseerd was. Boven op de helling zag hij in de verte twee' lichten naderen van een tegenligger. Deze kwamen sneT nader en voor V. d .R. er erg in had, was hij de tegenligger dermate dicht ge naderd, dat hij niet meer van het lin kerweggedeelte afkon. De tegenligger moest hard remmen en schoof hierbij op de zijkant met de nodige schade, namelijk f 50 risico en f 50 huur voor een andere wagen. Daarbij kon dan nog een boete van f 100 of 20 dagen komen, zijnde de eis van de officier. De raadsman van V. d. R., mr. W. G. van der Voort, uit Amsterdam, merkte op, dat zijn cliënt grif zijn fout erkend heeft. „Dat is toch een goed teken", aldus de raadsman. „Maar hij durfde toch maar het risico te nemen", interrumpteerde de kan tonrechter. „De misrekening was", aldus mr. Van der Voort, „dat het een vrachtauto met aanhangwagen was." „Dat kon hij toch zien aan de drie hoeken achterop", merkte de officier op. Tenslotte betoogde de raadsman, dat de specificatie voor de huur van de auto niet erg duidelijk was, zodat hij vroeg deze te annuleren en voot de rest mild te zijn in de straf. Mr. Moolenburgh vonniste met f 80 of 15 dagen plus toekenning van de civiele vordering van f 50. Geschenk voor Harlingen van Wolphaartsdijk Het gemeentebestuur van Wolphaarts dijk, dat dinsdag tegenwoordig was bij de officiële heropening van het ge restaureerde stadhuis van Harlingen door de commissaris der koningin van Friesland, heeft deze gelegenheid be nut om te getuigen van de dankbaar heid jegens deze gemeente, welke na de februariramp van 1953, met de ge meenten Smallingerland en Gaaster- land, dit Zuid-Bevelandse dorp adop teerde. Burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- menij, die vergezeld was van de beide wethouders, de heren P. Luikenaar en A. v. d. Vliet, en de gemeentesecreta ris, de heer J. P. J. Ruisaard, heeft in een hartelijke toespraak de ontvangen hulp gememoreerd en als aandenken een fraaie tinnen kan aangeboden. Ook bracht hij nog de beste wensen van oud-burgemeester S. A. N. van Oeveren aan de gemeente Harlingen over. Wethouder Van der Vliet ,die zich voor deze gelegenheid in Zeeuws kos tuum had gestoken, had niet over be langstelling te klagen. De kleinemeisjesgroep van de gym nastiekvereniging „Olympia" te Zie- rikzee nam woensdagavond het moei lijke nummer van de laagbrug voor haar rekening. De kleine Lina van de Kasteele toonde de ingewikkelde zwaaibewegingen en handenvlugheid goed te hebben ingestudeerd. (Foto P.Z.C.) Aanbesteding weg naar veerhaven „De Val" Door de hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat werd namens Gedeputeerde Staten in het openbaar aanbesteed de aanleg van de weg van de rijksweg te Zierikzee naar de veerhaven De Val. Ingeschreven werd als volgt: Aannemings- en handelsmij. Jac. G. van Oord N.V., te Utrecht f 435.000; S. A. Sanders aannemersbedrijf N.V. te Rijswijk f 424.000; P. van Dongen en M. de Voogd, Haamstede f 420.800; N.V. aannemers- en handelsbedrijf Van Oord, Werkendam f 413.000; D. Rentier, Noordgouwe f 412.115; Firma Wh A. P. Volker, Sliedrecht f 407.600; Firma M. de Oude en K. T. de Jonge Zierikzee, f 407.000; C.V. Wh firma Jasper van 't Verlaat en Zoon, Har- dinxveld f 405.000; A. W. Wandel, Nieuwerkerk (Zld.) f 404.240; Firma J. D. Janse, Middelburg f 396.000; C.V. Gebr. Van den Heuvel, Werkendam f 393.000. Kuikens door rook gestikt In het hoenderpark van de heer W. M. Lindhout in de Mosselhoek te Tholen brak gistermiddag brand uit. Een der omwonenden zag omstreeks 1 uur een rookwolk uit het park op stijgen. Hij ging er met een brand- blusapparaat op af, na eerst de brandweer te hebben gewaarschuwd. De brand was echter niet zo ernstig en toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds bedwongen. Door de rook waren echter 400 eendagskui- kens gestikt. De oorzaak van de brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. KANTONRECHTER MIDDELBURG Teveel haast kwam hem duur te staan. Eerst na de derde behandeling van de zaak tegen de Middelburgse chauf feur A. O., die op 21 september van het vorig jaar op de hoek Paul Kruger- straatVan Dlshoeckstraat te Vlissingen met zijn vrachtauto een aaryding veroorzaakte, heeft de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, een vonnis uitgesproken. Dit gebeurde, nadat als getuige was gehoord de autoryschoolinstructeur J. C. F. K. te Vlissingen. De chauffeur was voor de kruising (met de Paul Krugerstraat) aan het einde van de Van Dishoeck- 8traat gestopt, vlak achter een bestelauto, die weer achter een lesauto stond. Dit duurde een tijdje, volgens de vorige verklaringen van O, zodat deze besloot om langs de bestel- en lesauto te rijden. HU reed tot vlak naast de lesauto, stopte toen en gaf vervolgens gas om de bocht in de richting Keersluis te nemen. Op dit moment begon ook de lesauto weer te ryden met het gevolg, dat de llnkervoorbumper tegen de vrachtauto kwam. Aldus het relaas van verdachte. De vorige zitting had de bestuur ster van de lesauto, mevrouw C. J. M. -v. d. R. uit Vlissingen verteld, dat zy gestopt was vóór de streep, waarna zy rechtdoor wilde ryden (richting garage De Muynck). Toen de weg vry was trok mevrouw M. op. „Maar op hetzelfde moment kwam de vracht auto naast me rijden", zo vertelde zy, „ging de bocht door én drukte met zyn achterwiel het voorwiel van de lesauto terug". Wel had deze getuige de vrachtauto zien aankomen, zodat de kantonrechter opmerkte, dat zij was gaan rijden met de wetenschap, dat de andere wagen ook reed. De verklaringen van de rylesinstruc- teur waren hieraan vrywel unaniem. Daar de linkse rybaan van de Paul Krugerstraat opgebroken was, moest de leswagen wachten tot alle verkeer van links en rechts voorby was. „Toen dit gebeurd was zouden we gaan rij den maar plotseling kwam de vracht auto naast ons", zo vertelde hij. Ver der verklaarde deze getuige, aat hy UIT WESTKAPELLE WEGGEBRACHT Justitie beschouwt ze als „raddraaiers" Uit het kamp Westkapelle zijn woensdag vyf Ambonezen, leden van de P.R.M.S. door de rijkspolitie naar „De Kruisberg" te Doetlnchem gebracht om daar geïnterneerd te worden. Op last van de minister van justitie zyn voorts woensdag, op grond van het vreemdelingenreglemcnt, zes hoofdbestuursleden van de P.R.M.S., on der wie de leider de heer Siwalette, in het huis van bewaring te Schevenin- gen geïnterneerd. De heer Siwalette vertoefde in het kamp Uithuizen, de andere vijf in het kamp „Oude Zeug". De rijkspolitie heeft hen vandaar naar Scheveningen gebracht. Allen werden voor de keuze ge steld, een verklaring te tekenen dat zy zich voortaan aan de Nederland se wet zouden houden of geïnter neerd te worden. Zij kozen de inter nering. De Hoofdbestuursleden van de P.R. ANTWOORD VAN B. EN W. Afwijzing zou gemeente remmen in ontwikkeling B. en W. van Goes hebben in ant woord op een opmerking van de fi nanciële commissie over het bouwen van 60 woningen met een huurprijs van f 95 per maand, verklaard, dat dit voorstel alleszins aanvaardbaar is. Het voorstel is onlosmakelijk ver bonden aan de heersende woningnood, Zowel het aantal inwoners dezer ge meente, dat nog op een woning wacht, als het aantal personen buiten Goes, dat om economische redenen binnen de gemeente behoort te wonen, is nog zo hoog, dat de woningbouw zoveel mogelijk dient te worden bevorderd. Wanneer dus een mogelijkheid kan worden gevonden voor de bouw van 60 woningen, zal deze onvoorwaarde lijk behoren te worden aangegrepen. B. en W. ontkennen niet, dat een huurprijs van f 95 veel is, maar met de algemene ontwikkeling van het huurpeil m de laatste jaren voor ogen, menen zij, dat dit bedrag alleszins aanvaardbaar is. Wanneer er een da lende tendens op het gebied van lo nen, huren, materiaalprijzen enz., zou bestaan, dan zou de bouw ongetwij feld een belangrijk risico met zich brengen. Nu blijkens de sprekende feiten het tegendeel het geval is en naar het zich laat aanzien vooralsnog zal blijven, verwachten B. en W. stel lig, dat aan de bouw van de midden standswoningen geen gevaren zijn verbonden. Ook deze hogere huurprijs is nauw verweven met de ontwikke ling der gemeente. Het college is van oordeel, dat deze ontwikkeling bij het niet-aanvaarden van een huurbe drag van f 95 ernstig zal worden ge remd. Daarenboven zijn B. en W. er van overtuigd, dat het niet bouwen van de woningen, bijv volgend jaar, bijzonder zou worden betreurd. Zij geven daarom de raad ernstig in over weging het voorstel te aanvaarden. Over de invloed van de tariefsver hogingen in het ziekenhuis Oostwal wordt meegedeeld, dat hiervan een meerdere bate van f 17140 wordt ver wacht, waartegenover echter weer f 12240 meer aan uitgaven moet wor den geraamd door intussen opgetreden prijsstijgingen. Er blijft dus een voor delig verschil van f 4900 over. Aan het bestuur van het Gasthuis zal wor den gevraagd de verpleegprijzen voor de oudeliedenafdeling nog eens te be kijken en zodanig te herzien, dat van dat onderdeel een sluitend geheel ver kregen wordt. M.S. zijn begin oktober vorig jaar ook al geïnterneerd en eind novem ber vrijgelaten. Naar het oordeel van de minister hebben zij zich sinds hun vrijlating niet gehouden aan hun toen afgelegde verklaring, dat zy de Nederlandse wet zouden res pecteren. De vy'f mannen in Westkapelle o.w. Terubassa, waren dinsdag door de burgemeester van die gemeente al in het gemeentehuis uitgenodigd om daar te kiezen tussen het tekenen van de verklaring of internering. Zy lieten echter weten dat zy geen tyd hadden. Daarop zUn ze woens dagmorgen door de rijkspolitie op- fenaald. In het gemeentehuis kon en zy alsnog hun keuze doen. met het gevolg dat zy korte tyd later naar Doetinchem vertrokken. Ongeveer zes weken geleden zyn zes leden van het kampbestuur van Westkapelle geïnterneerd. Zy zitten nu nog in „de Kruisberg". Sindsdien hebben de bew.oners van het kamp geen namen van kampbestuursleden meer bekendgemaakt. De vyf man nen die woensdag geïnterneerd zijn werden door de justitie echter als raddraaiers beschouwd. Verzet tegen de interneringen is niet gepleegd. Zuivelhandelaar in Sluis verdacht van smokkel De zuivelhandelaar F. C. te Sluis is aangehouden op grond van een verdenking, die de ambtenaren van de dienst invoerrechten en accijnzen tegen hem koesteren inzake een bo tersmokkel in de nacht van dinsdag op woensdag. Ambtenaren van deze dienst hebben in deze nacht bij de doorlaatpost Sint-Anna ter Muiden een partij van 850 kilo boter in be slag genomen. Een personenauto reed het erf op van de caféhouder-land bouwer T. K. en begon daar met het inladen van boter. De ambtenaren verschenen ter plaatse, toen ongeveer 200 kg ingeladen was. Later werd C. aangehouden. Hij wordt er van ver dacht bij deze affaire betrokken te zijn geweest geen vrachtauto, wel een bestelauto in de spiegel gezien had. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, kwam tot de conclusie, dat O., het verkeer had „afgeknepen". „Iets minder haastig had ook wei gekund", aldus mr. Lebret, die een boete eiste van f 50.of 10 dagen. Ook de kantonrechter raad de O. aan, om in het vervolg rus tig te wachten tot de weg vry was. „De baas en ook U verdienen er geen cent minder om", aldus mr. Moolenburgh, die vonniste met f 85.of 10 dagen. De landbouwer M. J. K. uit Krui- ningen had tydens het van richting veranderen van rijksweg links naar de Stationsweg te Kruiningen niet voldoende ruimte gelaten voor een uit Goes komende personenauto, waar door deze door te sterk remmen om- was. Voorts was de tractor geladen) van de "landbouwer niet voorzien van twee deugdelijke spie gels. K. verklaarde, dat hij zeer zexer goed opgelet had Dij het links af slaan. Hij wees er op, dat men hier met een moeilijk kruispunt te maken had. Hy had alle concentratie nodig om dè bocht te nemen. Hij voegde er aan toe, dat, toen hij zyn manoeuvre begon er nog geen auto te zien was. „Die hebt U waarschijnlijk niet in de spiegel kunnen zien" veronderstelde mr. Moolenburgh. Moest stoppen.. Als getuige verklaarde hier de landbouwer J. D. uit Kruiningen, dat de achterop komende auto ty dens de draai van K. hard bleef doorryden. D. reed op de fiets ach ter de tractor, zodat hy het gehele ongeval goed had kunnen zien. Volgens deze getuige had de auto mobilist moeten stoppen. Boven dien was hy reeds tamelijk dicht- by toen K. aan zijn bocht begon. Ondanks dat wilde de bestuurder van de personenauto toch doorzet ten om er voorby te komen. De officier merkte op, dat K. gere den had met een spiegel, waarin hy niet voldoende het achterop komende verkeer kon zien. Mr, Lebret eiste een boete van f 60.— voor de gevaariyke wijze van links afslaan en f 15.voor de spiegels. K. was echter overtuigd van zijn onschuld. Het duurde lang eer mr. Moolenburgh hem het foutie ve van zijn handelwijze kon doen in zien. Omdat de (niet gedagvaarde) achterop komende automobilist mede deze aanrijding veroorzaakt had, ver oordeelde de kantonrechter de land bouwer tot een boete van f 25.of 10 dagen (voor het afslaan) en f 15.of 6 dagen voor de spiegels. Art verf r>ntie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12