KAPPIE WALCHERSE PAARDENFOKKERS VIEREN 40-JARIG JUBILEUM WALCHEREN VELE GESLAAGDEN BIJ CURSUS BESTRIJDINGSMIDDELEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda GOESE HANDELSBELANGEN WIL NIEUWE FINANCIËLE REGELING en de geheime vlootmanoeuvre WOENSDAG 13 FEBRUARI 1957 PBOV IN 01 ALB ZBBXJWSE COURANT HIPPOSBEREIKTE ZIJN DOEL In 1916: miserabel ras; in 1950: twee kampioenen. Tydens de grootse Zeeuwse manifestatie ln Middelburg ter gelegenheid van de herdenking van Walcherens herstel en wederopbouw op vrijdag 25 juni 1954, met het koninkiyk paar als eerste toeschouwers. Hepen temidden van de onstuimige Zeeuwse kampioenspaarden ook twee kloeke Walcherse kamploensdieren. Twee paarden, gefokt door leden van „Hippos", de ver eniging van Walcherse paardenfokkers. Dat was ln 1954. Toen waren er op Walcheren paarden te vinden, die meetelden tydens de jaarlijkse kampioen schappen in het paarden dorado Den Bosch. Maar in 1916 was dit geheel an ders. Toen stond de paardenstand op het eUand nog ver ten achter by de an dere delen van Zeeland. Toen kwamen er geen kampioenspaarden vandaan, zelfs niet op provinciaal niveau. Het was in die tyd met het paardenras maar bitter slecht gesteld.... „Daar moet verandering in komen!", heeft de heer A. de Feijter uit Bigge- kerke toen gezegd. Hij voegde de daad bij het woord en schreef een vergadering uit om te komen tot de oprichting van een vereniging van paardenfokkers. Vijfendertig fokkers waren er direct voor te vinden en zo werd „Hippos" opgericht. Vorig jaar was it dus reeds 40 jaar geleden, maar dit mag de Walcherse paarden fokkers niet beletten om vrijdag a.s. dit jubileum tydens een algemene ver gadering te vieren. De doelstelling van de nieuwe ver eniging was niet alleen de achter stand op paardengebied in te halen, maar tevens op de voorgrond te tre den. Allereerst ging men het aantal keuringsplaatsen uitbreiden, zodat er meer keuringen gehouden konden wor den. Verder ging men vanzelfspre kend ook op de bedrijven zelf meer aandacht aan de dieren besteden. Re sultaten bleven dan ook niet uit. De achterstand wérd ingehaald en men tréd op de voorgrond. RESULTATEN. In 1935 kreeg Walcheren zijn eer ste kampioenshengst, namelyk Karei van Hengstdyk. In 1950 beleefden de Walcherse fokkers een groot jaar. Udine van Kruiningen werd de kam pioensmerrie en de beroemde hengst Nico van Heibloem behaalde het kam pioenschap by de „heren". Twee na tionale kampenen in één jaar! En tydens de afgelopen tentoonstelling werd de merrie Zora van EDRK na tionaal kampioene. De hengsten Arias Clalron en Intimus zal de Walcherse Saardenfokker ook niet licht verge en. Deze dieren hebben veel bygedra- gen tot de verbetering van het paar denras. Deze groei is niet ineens gekomen. Alles moest geleidelijk groeien. Maar na 1920 werd de opkomst steeds gro ter en de kwaliteit van het paard was daarmee evenredig. Tijdens de eerste keuringen van de nieuwe vereniging werden er niet meer dan 20 veulens aangevoerd, maar tydens de provinci ale premiekeuring met de afdeling „Hippos" er bij (veulens en jaarlin gen) had men liefst 239 Inzendingen. Ook weren er geregeld wedstrijden in hoefbeslag gehouden, want een goed paard heeft een goede verzor ging nodig. Tot 1944 beleefden de Walcherse paardenfokkers een ster ke opkomst, In dat jaar kregen zij echter een geduchte slag. yeel offers moesten zij brengen voor de bevrij ding van Europa. Een groot aantal paarden verdronk in de woedende zee, die het eiland toen was. Ook waren er vele boeren, die met hun dieren naar elders evacu eerden. Maar toen Walcheren droog was, gingen ook de fokkers weer aan de slag. Zij kochten dieren aan, in het zuid-oostelijk deel van Walche ren waren nog wat paarden overge bleven, en successievelijk kwamen de fokkers weer naar hun bedrijven te rug. Van de grond af hebben zy alles weer opgebouwd. En de triomf in 1950 was er des te groter door. Hoewel de mechanisatie het ge bruik van de edele viervoeters in vele delen van het land overbodig maakt, is dit op Walcheren niet in zo sterke mate het geval, om dat men hier nog vele kleine be- dryven heeft. „Waarom zou men de ziel van het bedryf, dat de vee stapel en zeker de paarden Ls er uitsnijden", zeggen de fokkers. Vrydag a.s. zullen de leden van „Hippos'r tijdens een algemene leden vergadering in „De Vergenoeging" te Middelburg, die om twee uur begint, het 40-jang jubileum vieren. Vóór de afwerking van het huishoudelijk deel der vergadering zal er een feest rede uitgesproken worden. Ook zal een film vertoond worden over de Na tionale trekpaardententoonstelling 1956 ln Den Bosch. En tevens zal aan het licht komen dat het initiatief van de fokkers In 1910 die tevens op deze bijeenkomst uitgenodigd wor den niet tevergeefs geweest ls. Aanbestedingen Herstel Schouwen-Duiveland Een drietal aanbestedingen van de Ncdcrlandsche Heidemaatschappij voor de dienst Herverkavelingen zijn dinsdagmorgen in hotel Concordia te Zierikzee gehouden. Eerst werd aan besteed het graven en verruimen van sloten en het verlagen en ophogen van percelen (71 h.a.) met bijbehoren de werken in de polder Bruinisse. Er waren zeven inschrijvingen, waarvan één ongeldig verklaard werd. Inge schreven werd door N.V. gebr. van Oord, Werkendam f 159.000; M. Uyl, Middelburg f 179.Ö00; Gebr. van c Heuvel, Werkendam f 181.000; fa. van 't Verlaat en Zn., Hardinxveld f 181.000; Cv. van Oord Handelsonder neming, Werkendam f 184.600; P. Ver achtert, Kerkdriel f 198.000. De ra ming was f 160.380. Om half twaalf werd het graven en verruimen van sloten, het in cultuur brengen van wegen en uitwegen, het dempen van sloten, het verlagen en ophogen van percelen en het verwer ken van delf grond (opp. 199 ha.) met bijbehorende werken in de polder Dreischor, aanbesteed. Hiervoor schre ven in Aannemersbedrijf Blok, Rot terdam f 373.000; de Oude en de Jon ge, Zierikzee f 377.000: M. Uyl, Mid delburg f 378.900; J. D. Janse, Mid delburg f 378.000; N.V. gebr. van Oord, Werkendam f 380.000; CA. febr. van 't Verlaat, Hardinxveld 389.000; fa. Verachtert, Kerkdriel f 394.000; gebr. Wijnands, Werken dam. f 398.300: gebr. van den Heuvel, Werkendam f 399.000 en N.V. Aanne mingsbedrijf van Oord. Werkendara f 410.000. Raming f 367.775. Tenslotte besteedde men het verbe teren en verharden van wegen ter lengte van 12 km aan, met bijbeho rende werken in de polders Dreischor, Noordgouwe, Zonnemaire, Blooys en Oud-Bomraenede. Ingeschreven werd door Gebr. van 't Verlaat, Hardinx veld f 463.850; gebr. van den Heuvel, Werkendam f 465.200; fa. Sanders, Delft f 466.500; M. Uyl, Middelburg f 476.000; fa. Volker, Sliedrecht f 468.000; fa. J. D. Janse, Middelburg f 471.400; fa. de Jager, Sliedrecht f 472.000 en fa. de Oude en de Jonge, Zierikzee f 475.000. Raming f 435.150. De gunning werd aangehouden. Mort op Goese begroting 1957 nog groter. Een elfde wijziging van do Gocsc gemeentebegroting voor 1957 zal het geraamde tekort nog met 28.400 doen toenemen, wat ook gedekt zal moeten worden door een extra rijks bijdrage. Een bedrag van 23.800 zal nodig zijn als bijdrage in de kos ten van de r.h.b.s. De vergoedingen voor 1957 tjn. 1961, zoals deze door de minister thans zijn vastgesteld, blijken namelijk beduidend hoger te zijn dan voor het afgelopen vijfjarig tijdvak. Voorts is een bedrag van 1000 als subsidie aan de evenementen- commissie uitgetrokken. De gemeen ten gelegen aan de Zeeuwse spoorlijn hebben namelijk het denkbeeld ge opperd, bij gelegenheid van de in ge bruikneming van de geëlektrificeerde lijn, aan de Ned. Spoorwegen een ca deau aan te bieden. Het genoemde bedrag zal daarvoor nodig zijn. Tot heden is de ambtenaar voor speciale diensten belast met de con trole op de bevolking, aanvragen voor sociale zaken, honden- en ver makelijkheidsbelasting en het toe zicht op de haven. Door toeneming van de werkzaamheden aan de ha ven is het niet langer verantwoord deze combinatie te handhaven, zo de len B. en W. aan de raad mede. Daar om dient deze ambtenaar uitsluitend belast te worden met het toezicht op de haven. Voor de overige werkzaam heden moet dan een ander worden benoemd. In dit verband moeten de betrokken begrotingsposten met to taal 3600 worden verhoogd. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. IJ februari Aanvoer in totaal >120 «tuk* Weelctotaal «11. Vette koeien en ossen «0, gebrulksvee 766, vette kalveren 1«, graskalveren 125. nuchtere kalveren 119». varkens M, biggen 89. paarden 64, veu lens 6, schapen of lammeren 16$, bokken of geiten 10. Vette koeien le kw. 310—324, 2e kw. 236 —300, 3e kW. 274134; vette kalveren le kw. >10-340. 2e kw. 290-310, 3e kw. 270— 290: siachtpaarden le kw. 250, 2e kw. 336, 3e kw. 220, alles per kg. ln ct. Pr. in gld. p. st. le 2e 3e VLISSINGEN Botsing op Stationsplein Dinsdagmiddag zyn de motorryder A. uit Groede en de chauffeur K. van een personenwagen in botsing geko men op het Stationsplein te vlissin- ;en. Het geval ontstond vermoedelijk, loordat één der weggebruikers te veel links hield. De heer A. werd met zyn duo-passagiere van zijn motorrij wiel afgeslingerd en werd per ambu lance-auto naar het ziekenhuis „Sint Joseph" vervoerd, uit welk ziekenhuis hy inmiddels Is ontslagen. Alleen NIVEA bevat Eueerit het voedingsmiddel voor de huid jr Hansweert va- til ba" uit Ant- Vrouw overboord in het kanaal door Zuid Beveland. Een kantoorjuffrouw van de Coö peratieve Aan- en Verkoopvereni ging G. A. te Wemeldinge zag op 'n moment, dat zij uit het raam keek, een vrouw in het Kanaal door Zuid- Beveland liggen. Onmiddellyk waar schuwde zij Haar collega's, de heren C. Rylaartsdam en J. A. Klop, die naar buiten renden, in het water sprongen en de vrouw op het droge brachten. Zij bleek afkomstig te zijn van het in de richtiiy rende motorschip werpen. De vrouw was overboord gevallen, doordat zij in het gangboord van het schip uitgleed. De schipper, die het ongeluk zag gebeuren, zette ter stond de motor op achteruit en ging in de sloep de vrouw echtgenote van zyn knecht achterna, Hy ar riveerde kort nadat de beide redders de vrouw op het droge hadden ge bracht. Dokter A. J. Eckhardt ver leend eerste hulp. Het schip raakte bij 't achteruitvaren nog even vast op de steenglooiing van de dyk, waarbij enige schade aan het roer ontstond. Biddag voor het gewas De jaarlijkse „biddag" voor het ge was zal in de Zeeuws-Vlaamse ker ken worden gehouden op donderdag 14 maart aanstaande. Bestelauto reed vrouw aan Maandagavond is de heer L. te Vlis- singen met zyn bestelauto in botsing gekomen met mevr. B., die vanuit de Kasteelstraat de Hobeinstraat te voet overstak. De bestuurder, die vanaf de Paul Krugerstraat de Hobeinstraat inreed, zag als gevolg van regen en duisternis de weduwe B. niet lopen en reed haar aan. Het slachtoffer kwam te vallen en werd per ambulance-au to naar het ziekenhuis „Sint Joseph" vervoerd. Zij bleek een lichte hersen schudding te hebben opgelopen. De heer L. G. Lokerse, leerling van de „De Ruyterschool" te Vllssingen slaagde voor het examen tweede stuurman g.h.v. De heer F. de Bakker te Terneu- zen slaagde voor het examen prak- tyk-diploma boekhouden. In Den Haag slaagde voor het exa men machineschryven (210 aansla- £en per minuut) mejuffrouw M. C. eennouts te Cadzand. Gras kalveren Nuchtere kalveren Biggen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen 60 54 40 67 42 130 120 100 130 10S $5 1115 975 T50 113S 975 750 830 700 600 775 «75 475 544 440 340 iets minder, han- dl eflauw, prijzen niet heger dan giste ren: vette kalveren aanvoer flink, han del levendig, prijzen stabiel: graskalveren aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen ongewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel tamelijk, met te ruglopende prijzen; biggen aanvoer klei ner, handel kalm. ruim prijshoudend: elachtpaarden aanvoer korter, handel le vendig, wat «tijver ln prijs; schapen en lammeren aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; kalfkoelen en melk koeien aanvoer Iets meer, handel lui, prijzen onveranderd; vare koelen aan voer als vorige week. handel redelijk, goed prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel stroef, prijzen onveranderd. VISMIJN VEERE 13 februari. Exportgarnalen, aanvoer 336, Prijs per kg 3.95. Schardijn 89, 6J8. Ongesorteerde vis 32, 0.20—0.35. VEILING MIDDELBURG 12 februari. Aardappelen: Bintjes, bon ken 9.60—10.70, grote 8.208.60. Koopmans Blauwe 11.00. Furore 11.50. Fruit: Golden Delicious 60-70, 42. 56-60, 25—34, 70-80, 51, k 32—38. Goudrelnette 60-85. 10—28, k 16—33. Jonathan 60-85, 30— 54, 70-80, 37, k U—35. St.-Remy 50-65, 32, 65-75, 35. k 34-31. Groenten: Prei 20—26. Spruiten 16—62. Wijnpeen 39. Waspeen 2164. Uien per kg 3—20. Andijvie (glas) 69—155. Veld sla 178—240. Sla kg 190—210. Kroten per kg 21—29. Witlof 23—45. Savooiekool 16— 34. Rodekool 5—12. Boerenkool 4—26. Wlt- tekool 10. Gelekool 19—17. EINDLES IN OOSTBURG Ir. J. Roest: „Landbouw wordt wetenschappelijk" Dinsdag werd In hotel „Dn Commer ce" te Oostbnrg de eindleo gebonden van de cartas in bestrijdingsmiddelen en beaproeiingstechniek, uitgaande van de eoördinatie-commiasie voor landbouwonderwijs in Zeeland, waar in de landbouworganisaties Z.L.M., N.CJJ. en C.B.T.B. vertegenwoordigd zijn. Het hoofd van de cursus, de heer R. C. C. de Bruijckere uit Axel, hoofd assistent bij de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, begroette in xijn ope- ningiredo io het bijzonder do heer ir. J. Haenen, rijkslandbouwconsulent te Axel, de heer ir. J. Roest, directeur van de rijkslandbouwwinterschool te Schoondijke en de heren A. P. Ri»- seeuw uit Oostburg en A. van de Voorde uit Uzendijke, respectievelijk voorzitter en secretaris van de com missie van toezicht op het landbouw onderwijs in West Zeeuwach-Vlaan- deren. De beide docenten van deze cursus, de heren R. C. C. de Bruijckere uit Axel en J. Scheere uit Terneuzen, stelden hierna enige vragen aan de cursisten, die op vlotte wijze werden beantwoord. De heer ir. J. Roest reik te vervolgens in zijn functie van rijkslandbouwconsulent belast met het toezicht op het landbouwonder wijs de diploma's uit aan de volgende geslaagden G. de Bruijckere te Aardenburg, P. Buijsse te Aardenburg, H. de Smet te Eede, P. van Luijk te Cadzand, V. van den Hemel te Groede, A. de Hullu te Groede, R. Leenhouts te Groede. J. Koster te Oostburg, I. Risseeuw, Oost» burg, K. de Witte te Oostburg. I. J. Poissonnier te Retranchement, J. A. Poissonnier te Retranchement, R. Aer- noudts te Sluis, A. van Deursen te Sluis, J. de Groot te Waterlandkerkje en J. de Maat te Waterlandkerkje. Eén der kandidaten was afgewezen De heer Roest sprak woorden van bewondering en waardering aan het adres van de beide docen ten en ook tot de cursisten voor de goede resultaten, die bij deze cur sus waren bereikt. Vooral achtte de heer Roest het volgen van soort gelijke cursussen van zo'o groot belang, omdat de landbouw meer en meer de richting uitgaat van de wetenschap, zowel in technisch als in economisch opzicht. Namens de cursisten sprak de heer I. Risseeuw uit Oostburg een dank woord, waarbij hij aan de beide do centen een boekenbon aanbood. Aan het slot van de bijeenkomst werd nog meegedeeld, dat de enkele praktische lessen, die aan deze cursus verbonden zijn deze zomer in het veld zullen ge houden worden. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „The best things ln life are free", (a.l.), 20 uur. Oostburg Ledeltheater: „Ontsnapt uit Chlku Shan", (14 Jr.), 20 uur. WESTDORPE „Eikels worden bomen1' hield jaarvergadering De muziekvereniging „Eikels wor den bomen" te Westdorpe hield haar jaarvergadering. Uit een schrijven van het gemeentebestuur van West dorpe bleek, dat de jaariykse subsidie voor 1957 vastgesteld was op f 600. De secretaris legde in zyn jaarverslag -de nadruk op het behaalde suc ces tydeps het te Hulst gehouden bondsconcours. De vereniging behaal de daar de eerste prys in de derde af deling met 289 punt, waarvoor een ere-medaille werd uitgereikt. Op 1 ja nuari 1956 bedroeg het batig slot van de vereniging f 250.16, en op het eind van 1956 was er een saldo van f 723,92. De aftredende bestuursleden T. van Waes, A. Vervaet en J. Strrj- donk werden herkozen. Besloten werd om deel te nemen aan het concours te Roosendaal op 26 mei a.s. Tevens VOORZITTER A. VERMAIRE TREEDT AF Dit jaar tweede „Hajuto"? De Goese middenstandsvereniging „Handelsbelangen" zal in haar dins dag in „De Prins van Oranje" te hou den jaarvergadering een aantal be langrijke voorstellen te behandelen krijgen. Zo wil het bestuur een nieu we regeling voor het verkrijgen van gelden om acties en festiviteiten in Goes te kunnen financieren. Tot dus ver is het eigenlijk zo, dat elk jaar opnieuw een betrekkelijk klein aan tal leden van „Handelsbelangen" de acties bekostigt, zo wordt er opge merkt. Het 55-jarig bestaan van de vereniging wil men vieren met een jubileum-feestvergadering, terwijl er tevens een voorstel is om dit jaar een tweede „Hajuto"-tentoonstelling te houden. Tijdens deze vergadering zal men echter ook een belangrijke bestuurs verkiezing' moeten houden. De voor zitter. de neer A. Vermaire, stelt zich namelijk niet meer als bestuurslid herkiesbaar, terwijl tevens moet wor den voorzien in de bestuursvacatures van de heren W. J. Dominicus en C. Wisse. Als regeling voor de financiering van acties en festiviteiten stelt het bestuur voor, dat winkeliers met eep omzet tot 50.000 een bedra» van 50 per jaar betalen, omzet 50.000 100.000: 100 per jaar, omzet van 100.000 en hoger: 200 per jaar. De indirecte belanghebbenden zou men 30 per jaar willen laten betalen. Men meent hiermee een op lossing te kunnen verkrijgen voor de jaarlijks terugkerende moeilijkheden om de nodige gelden bijeen te bren gen. Vele leden zou het, naar de me ning van het Bestuur, niet meer kosten dan in voorafgaande jaren. De gehele Goese middenstand profi teert van acties. Ook de winkeliers welke niet meedoen en de niet-win- keliers, al is hel voor de laatsten in direct. werd besloten om deel te nemen aan het internationaal festival te Osten- de. BH de rondvraag werd nog mede gedeeld, dat dit jaar een nieuw mu ziekinstrument zal worden aange schaft. Eind februari of begin maart zal voorts een winterconcert worden gehouden, waaraan medegewerkt zal worden door de fanfare, de boerenka- pel en het dameskoor Crescendo. Tralningswedstrijd Zondag werd te Wèstdorpe «en wedstryd gespeeld tussen beide elftal len van de voetbalvereniging Rla. De ze wedstrijd eindigde in een geiyk spel 22. Beide elftallen waren die zon dag vry en deze wedstrijd was een goede training. HOOFDPLAAT Filmavond In zaal Martens te Hoofdplaat werd een filmavond «houden ten bate van het Rode Kruis. De volle zaal kon eerst genieten van een te kenfilmpje. Daarna volgde een film over de boeken- en luctuur-actie van het Rode Kruis. Voor de hoofdfilm „De laatste brug", begon, sprak de heer Hoste uit Oostburg nog een ird. De ond en van verloting waren voor een itreis voor zieken welke het Ro de Kruis ook dit jaar weer zal or ganiseren. Benoeming Tot schrijver-typist bij de ge. meentesecretarie van Hoofdplaat werd benoemd de heer A. van Ac ker te Hoofdplaat. BIERVLIET Propaganda-bijeenkomst vogelbeschermingswacht Hedenavond za! in café „Willem Beukelszoon" te Biervliet een propa ganda-bijeenkomst worden gehou den, uitgaande van de vogelbescher mingswacht, afdeling West Zeeuwseh Vlaanderen. Het doel van de vogel beschermingswacht zal op deze avond uiteengezet worden. Voorts zullen enige natuurfilms worden vertoond. propagandistisch woord, brengst van de filmavond gehouden verloting warer HOOG EN LAAG WATER U.-J-NAP. U.+N. A.P. U.—N.A.P. U.NAP. 14 februari Vlissingen 1.16 2.04 13.45 2.17 7.53 2.21 20.11 1.95 Terneuzen 1.47 2.19 14.13 2.32 8.26 2.33 20.44 2.07 Hansweert 2.27 2.27 15.01 2.41 9.00 2.51 21.18 2.25 Zierikzee 2.54 1.42 15.24 1.62 8.28 1.70 20.40 1.50 emeldinge 3.09 1.69 15.34 1.89 8.42 2.00 21.06 1.77 19. De fourier monsterde de weinig-krijgshaftige fi guur van de Maat met op rechte verbazing. „Wat kom Jij hier doen?" Informeerde hij. „Ik eh ben hier naar toe gestuurd om zo n eh marinepak te halen", stotterde de stuur man-kanonnier. „Niet dat ik het voor m'n plezier doe, maar „Hihihl", giechelde de man van het kledingmaga zijn. „En wie heeft jou naar mij gezonden, Jon gen?" „Zo'n bootsman", ant woordde de Maat. „Sa eh Satein heet hij, ge loof lk." De ander bezag hem met medeleven in de blik en legde fronsend een centi meter rond het omvang rijke middel van zijn klant. ,,'t Is me toch wat!", mompelde hij voor zich uit. „Wat ze tegenwoordig al niet in dienst nemen!" HIJ reikte de Maat een paar kledingstukken en wees naar een eenvoudig scherm dat een hoek van het vertrek afschutte. „Hier, Jongen, probeer dit maar eens. Ruimer heb lk ze niet in voorraad." Terwijl de nieuwbakken kanonnier zich zuchtend in de uniformstukken hees, volgde een geheimzin nig persoon, verscholen tussen de kledingrekken, de gebeurtenissen met grote belangstelling TERNEUZEN Stijging aantal verpleegdagen Gedurende het Jaar 1956 steeg het aantal opgenomen patiënten en het aantal verpleegdagen van patiënten van bulten Terneuzen in het Juliana- ziekenhuis belangrijk. Onderstaande cyfers «ven hiervan een overzicht. Uit de gemeenten Axel, Hoek en Zaamslag was het aantal patiënten reep. 232 (1955 223): 182 (1955 169) en 230 (1955: 190). Het aantal getotaliseerde ligdagen beliep de vol gende cyfers* Axel 4697 ('5o: 4183); Hoek 4011 (1955: 4241) en Zaamalag 4977 (1955: 3668). Uit deze cijfers biykt wel dat dit moderne ziekenhuis in een ware behoefte voorziet Botsing met personenwagen In de Dykstrnat te Terneuzen kwam maandagmiddag een vrachtwagen, bestuurd door C. W. uit Huist, in Dot- sing met een geparkeerde personen wagen van H. A. L. van de H. uit Terneuzen. De personenauto werd daarbij beschadigd. Begin van schoorsteenbrand Ten huize van de familie R. In de Dr. Buyzestraat te Terneuzen ont stond maandagavond een begin van -choorsteenbrand. De gealarmeerde brandweer, die spoedig aanwezig was. behoefde niet In te grijpen, daar men het vuur op eigen gelegenheid reeds had weten te blussen. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie ta Ter neuzen zyn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: Bruine klnderwant en blauwe vinger- want; rode wollen want; grijs kinderwan tje; linker gryze klnderwant; rode glan- cé handschoen: Jongenspet; oorbel; grijze deken; muntbiljet: autoped rood-wtt ge merkte H.-B.: stalen meter (band); paar leren handschoenen (motor); oorbel; ro de daa; hondenriem; kinderarmband; sleutel, schakelarmband; zakkam ln étui; autostep; bruine muts; catechlsatleboek; gryze sjaal; houten ladder met 10 spor ten; rwarte glancé: sleutel van rolschaat sen en Upssleutel. UZENDIJKE Oude vrouw maakte val De 90-jarige weduwe A. van H., de oudste inwoonster van IJzendljke, kwam dezer dagen van het trapje te vallen dat naar haar slaapkamer leidt. Omwonenden werden ongerust, toen de deur van de woning gesloten bleef. Nadat men de zoon nad ge waarschuwd, kon men het huis bin nendringen. Met een hoofdwonde en een gebroken heup werd de vrouw naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. SLUISKIL Prijskaarlirtg K.A.B. De K.A.B. in Sluiskil hield ln het kader van het winterprogramma een pryskaarting, waarvoor goede be langstelling bestond. De uitslag waS: 1. P. de Feber; 2. S. de Schepper: 3. R. van Waterschoot: 4. F. de Smit; 5. A van Aerde; 6. J. Luycks; 7. Jac. Luycks8. Cl. Braecke; 9. C. van Pas- sel; 10. J. van Meenen; 11. J. de Co- ninck; 12. H. van Aerde: 13. Pater Alphonsus; 14 W. van Troost; 15. L. van Aerde. Extra prys: Ch. van Hecke. OOSTBURG BENOEMING Tot 2e assistente bij de Stichting Schooitandverzorging West Zeeuwsch- Vlaanderen te Oostburg is benoemd mej. G. Poissonnier te Retranchement. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Apeldoorn: C. Jon ge broer te Llsse. Bedankt voor Ouderkerk a. d. Llsse!: A. J. Wijnmalen te Maartensdyk. Beroepbaamelling. Kandidaat H. van Dijk, vicaris ta Bruinisse, stalt zich be roepbaar. GEREF. KERKEN. Tweetal te wyhe (O.) E. Haverkamp, kand. ta Grootegast en H. Langenburg. klem ta Ernmer-Compascuum van wie eerstgenoemde U beroepen. Beroepen te Sleeswyk: H. van Ben- them ta Wlerlngerwerf. Aangenomen naar 's-Gravenhage-Oost (var R. Timmer)* K. Welbedacht te Oudewater: naar Slootdorp H. L. Lustig heid ta Een (Dr.). GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor St.-Annaland: H. van GUst ta Dlrksland. (Nagekomen advertentie) Hiermede vervullen wy de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde vader be huwd- en grootvader, de heer JACOB FELIUS in de ouderdom van ruim 78 jaar. Uit aller naam. Fam. FELIUS. 's-Gravenpolder. 12 februari 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3