KAPPIE GEDEP. A. SCHOUT SPRAK OVER HET PROVINCIAAL BELEID WALCHEREN Waar zijn onze schepen en de geheime vlootmanoeuvre DINSDAG 12 FEBRUARI 1957 P ROVlN O I A LB ZEEUWSE COURANT JAARVERGADERING A.R.-KIESVERENIGING Actuele vragen in discussie Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schoot, uit Vlissingen, heeft maandagavond in „De Prins van Oranje" te Goes, tijdens de jaar vergadering van de plaatselijke Anti- Revolutionaire Kiesvereniging het provinciaal beleid in een heidér licht gesteld en later bij de discussie, op een aantal actuele vragen een toe lichtend antwoord gegeven. Op een vraag van de aanwezigen, of er ook een samenspel bestaat tus sen de provinciale overheid en het Zeeuwse bedrijfsleven, kon de heer Schout meedelen, dat er wel degelijk een coördinatie in die zin bestaat en dat met de betreffende werkgroep de zaken, en dan in het bijzonder een zogenaamd Zeeuws plan, in verband met de Deltawerken, worden bekeken. Zo besteedde spr. ook aandacht aan de kortere veerdienst tussen Zierikzee en de Bevelanden, waarvan de ver wezenlijking steeds nader komt. Dan pas zal Schouwen-Duiveland volledig bij Zeeland getrokken worden, aldus spreker. Alvorens de bij de discussie ge stelde vragen te beantwoorden, gaf de heer Schout een overzicht van het provinciaal beleid in het algemeen, waarbij hij vooral de nadruk legde op de financiële positie van de provincie. „De provincie krijgt zijn gelden uit een provinciefonds", zo vertelde spre ker, terwijl hij de verdeling door de minister van de daaruit beschikbare gelden onder de loep nam. Vervolgens bekeek de heer Schout de uitgaven Voorjaarsstierenkeuringen. Het programma voor de verplichte voor- jaarsstierenkeuring 1957, vanwege de Pro vinciale commissie voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij ln Zee land, ls als volgt vastgesteld: West Zeeuwsch-Vlaanderen: maandag 25 februari te: Breskens, Hoofdplaat, Biervliet, IJzendljke, Waterlandkerkje en Schoondijke. Dinsdag 26 februari te: Cad- zand, Retranchement, Zuidzande, Nieuw- vliet en Groede. Woensdag 27 februari te: St. Kruis, Eede, Aardenburg, Sluis en Oostburg. Walcheren: vrijdag 1 maart: Souburg, Koudekerke, Blggekerke, Zoutelande (St. Janskerke), Meliskerke, Aagtekerke en Domburg. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: maandag 4 maart: Philippine, Sas van Gent, West- dorpe, Overslag, Hoek en Terneuzen. Dinsdag 5 maart: Zaamslag, Stoppeldijk, Hengstdijk, Ossenisse, Axel, Zuiddorpe en Koewacht. Woensdag 6 maart: Kloos- terzande, Lamswaarde, Graauw, Cllnge, Nleuw-Namen, St.-Jansteen en Hulst. Walcheren: vrijdag 8 maart: Middel burg, St.-Laurens. Serooskerke, Gaplnge, Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle en Grijpskerke. Noord- en Zuid-Beveland, Walcheren: maandag li maart: Kortgene, Kamper land, Kats, Wolf aartsdijk, Kattendljke, Wemeldlnge en Kleverskerke. Walcheren, Zuid-Beveland: dinsdag 2 maart: Nieuw- en St.-Joosland, Lewedorp 's Heerenhoek, Borssele, Ovezande, Drie wegen, Oudelande, Baarland en Elle- woutsdijk. Vrijdag 15 maart: 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand, Nlsse, Kwa- dendamme, Hoedekenskerke, Sinoutsker- ke, 's-Gravenpolder, Schore, Krulnlngen, Yerseke, Kapelle, Kloetinge, Goes en 's-Heer Hendrikskinderen. Tholen: maandag 18 maart: Tholen, Poortvliet. Scherpenlsse, St. Maartens dijk, Stavenisse. St. Annaland, Oud- Vossemeer. St. Philipsland en Schouwen-Dulveland: dinsdag 19 maart: St. Philipsland, Nleu- werkerk, Drelschor, Noordgouwe, Brou wershaven, Renesse, Haamstede, Burgh en Zierikzee. „Jeugd en Evangelie" hield kernweekeinde in Middelburg In de consistorie van de Hofplein- kerk te Middelburg hield de Zeeuwse afdeling van „Jeugd en Evangelie" za terdag en zondag een van haar kern- weekeinden. Een weekeind dus, zon der bijwonen van buitenkerkelijken, om zich te bezinnen als christenjonge ren op de moeilyke maar mooie taak het evangelie uit te dragen aan de buitenkerkelijke naaste in de jonge- renwereld. Zaterdagavond werd door mej. Nel Koen, uit Baarn, het boek „Evangelisch commando" van ds. H. Vollenhoven besproken. Hierop volg de een zeer geanimeerde bespreking in discussiegroepen. Zondagmorgen trokken de Zeeuwse J.- en E.-ers naar de Oostkerk om daar de hervormde kerkdienst bij te wonen, die geleid werd door dr. H. van der Linde. In de Hofpleinkerk werd vervolgens de vergadering weer voortgezet met het bespreken van de vele mogelijkheden en moeilijkheden van het werk te midden van de heden daagse moderne jeugd. 's-Middags werd, na een wandeling door Zeelands hoofdstad, een soort forum gehouden over J.- en E.-aangelegenheden. Na om vijf uur in de Noorderkerk ds. J. H. de Boer te hebben beluisterd, werd, na een zeer gezellige maaltijd, in de consistorie van de Hofpleinkerk, het programma des avonds voortgezet met een J.- en E.-sociodrama". Ver schillende manieren, waarop ongeor ganiseerde contacten eventueel tot stand kunnen komen, werden door groepen uitgebeeld Onder leiding van mej Koen werd het sociodrama van die avond beoordeeld. Aanbesteding in herverkaveling Schouwen-Duiveland Door de N.V. „De Grontmij" is maandag te Bergen op Zoom het aan leggen en verharden van ongeveer 8,6 km weg, met bijkomende werken, in de herverkaveling SchouwenDuive- land, in het waterschap Schouwen aanbesteed. Laagste inschrijver was de firma M. de Oude en K. T. de Jonge te Zie rikzee voor f 1.072.400.— en hoogste de N V. Aanneming- en Handelsbe drijf V. Oord, te Werkendam voor f 1.189.000,De raming bedroeg f 1.090.000* van de provincie, waarbij de polders en dan in het bijzonder de calaml- teuze de grote „slok-oppen" zijn. In dit verband kondigde spr. de buitengewone statenzitting in maart aan, waarin de concentratie van de polders en waterschappen ter sprake zal komen. In dit verband merkte hij nog op, dat de provincie niet het voor deel wil verliezen, dat het Rijk twee derde in de bijdrage aan de calami- teuze polder betaalt. Ook behandelde de heer Schout tn zijn causerie nog de verenkwestie en dan in het bijzonder de veren in Noord-Zeeland, die alleen al een ver lies van een half miljoen laten zien. Spr. maande daarom tot een voorzich tig beleid. Zeeland moet in verband met die uitgaven wel eens zaken op de achtergrond stellen, die andere provincies kunnen aanpakken. Bij de, bestuursverkiezing op deze jaarvergadering werden mevrouw W. Fraanje-Voorbij en de heer J. Kats- man, die beide aftredend waren, her kozen. Ook de drie aftredende leden van de Staten-Centrale, de heren A. de Jager Tolhoek, W. Fraanje en J. de Smit werden in hun functie herbe noemd. De heren C. van Muiswinkel en D. J. Rouw zullen ook in de vol gende periode als afgevaardigden naar de vergadering van het provin ciaal comité optreden, terwijl de heer A. Koole hier werd vervangen door de heer P. de Kam. De voorzitter, de heer J. Laport, had in zijn terugblik op 1956 reden tot dankbaarheid. Het jaarverslag van de secretaris, de heer D. J. Rouw gewaagde van een kleine stijging van bet ledental. Het financiële overzicht van de penning meester, de heer C. van Muiswinkel, meldde een batig saldo van f 148,96. Algemeen bestuur Stichting Zeeland. De algemene vergadering van het algemeen bestuur der Stichting Zee land werd, bij ontstentenis van de voorzitter de commissaris der konin gin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, geprecideerd door de heer A. Schout lid van Gedeputeerde Staten. Als nieuwe leden werden verwel komd de heren drs. Tb. J. Wester hout. en v. d. Peyl, die als leden van de Tweede Kamer ingevolge de sta tuten waren uitgenodigd zitting te willen nemen in het hestuur. Als vertegenwoordigers van respec tievelijk het C.N.V. en het Leger des Heils waren eveneens voor de eerste maal aanwezig de heren P. Slager uit Haamstede en de heer M. J. C. Moens uit Goes. De heren W. L. Blindenbach, K. van Dijk en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, die volgens het rooster aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. Mevrouw H. Besuyen-Maas te Mid delburg zal uitgenodigd worden om als vertegenwoordigster van de Chris ten Boerinnenbond in het bestuur zit ting te willen nemen. Mevrouw L. Huisman-Griep kondigde aan, dat zij zich in verband met haar aftreden als presidente van de Bond van Platte landsvrouwen, genoodzaakt zag voor het lidmaatschap van het algemeen bestuur der Stichting te bedanken. Wegens vertrek naar elders bedank ten eveneens mejuffrouw mr. E. Ro der en de heer Th. v. d. Himst. Tij dens de vergadering werd het con cept-jaarverslag 1956 goedgekeurd, welk jaarverslag zeer binnenkort ge publiceerd zal kunnen worden. Door de toekenning van de 6% loonsverho ging en de 5,6% A.O.W.-compensatie was een begrotingswijziging noodza kelijk geworden. Met deze wijziging werd akkoord gegaan. Verder besteed de de vergadering naar aanleiding van het door de Stichting kort geleden uitgebrachte rapport „Pensiontehui zen voor bejaarden in Zeeland" veel aandacht aan de bestaande problema tiek m deze. MIDDELBURG Geanimeerde feestavond C.J.M.V.-afdelingen De chr. joneensclub „Immanuël" en „Jonge Kracnt", beiden afdelingen van de C.J.M.V. te Middelburg, hiel den in de bovenzaal van de Schouw burg een geslaagde feestavond. Deze druk bezochte bijeenkomst werd ge opend -door de voorzitter van de jon gensclub, de heer Th. Wijtman Na samenzang voerden leden het eerste deel op van „Begrijpt U er iets van?" waarbij verschillende beroepen wer den uitgebeeld. Vervolgens werd het toneelstuk „Jan, pak an" opgevoerd. Na de pauze volgde het tweede deel van „Begrijpt U er iets van?" en was er voorts judo van Tonny Leijnse en Hans van Sabben. Het volgende programma-onderdeel was een muzikale vertolking „Hoog be zoek". Frans Minderhoud déóla-T meerde vervolgens en qen groep bracht de schets „Dorus Druppel als' beklaagde" over het voetlicht. Een tableau, voorstellende de driehoek van de C.J.M.V., vormde het slot van het feestelijk gedeelte. De voorzitter van „Jonge Kracht", de heer C. Hamelink, sloot deze ge animeerde feestavond. Nieuwe secretaris Als opvolger van de heer A. J. Lie- vaart, die naar Brielle verttrok, is tot secretaris van de hervormde man- nenvereniging „In dienst der kerk" in Middelburg benoemd de heer W. Keij. NIEUWE LEIDSTER Mevrouw S. van Woerden-Van Rosmalen, die talrijke jaren als presi dente (leidster) van de plaatselijke afdeling van de Chr. vereniging voor lijders aan vallende ziekte werkzaam was, heeft als zodanig ontslag geno men. Als haar opvolgster werd be noemd mevroüw Francois. SINT-LAURENS Uitvoering „E.M.M." In het verenigingsgebouw te Sint- Laurens gaf het fanfarekorps E.M.M. uit Serooskerke zaterdagavond, onder leiding van de directeur, de heer A. Joosse, een zeer geslaagde uitvoering. Het muzikale gedeelte besttfnd uit een tiental nummers, waarvan in het bij zonder uitblonk de ouverture „Fan- tastique" van A. Govaerts. De heren J. Bogaard (tuba), M. de Pagter (pi ston), A. Janse (bariton) en J. Vogel (saxofoon) kweten zich als solisten op bijzonder goede wijze van hun taak. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer F. de Steur, die in het bijzonder een welkom toeriep tot de burgemeester, de heer W. Baas en mevrouw Baas. Voor het tweede gedeelte, een dramatische schets in twee bedrijven „Het vijfde gebod" door H. Pauw, aanving, dankte de burgemeester het korps voor zijn mu zikale prestaties, die zeker meer be langstelling hadden verdiend. VLISSINGEN Zomeravondvoetballers vierden feest De leden van het zomeravond voet bal te Vlissingen hebben zaterdag avond in het Concertgebouw een feestavond gehouden. Tydens deze avond werden de prijzen uitgereikt aan clubs, die ere-plaatsen hebben bereikt in de zomeravondcompetitie. In zyn openingswoord kon de heer Mill, voorzitter, meedelen, dat zich weer twee nieuwe verenigingen heb ben aangesloten. Zowel de fa. Bijker als het transportbedrijf gebr. v. d. Berg zal in de a.s. competitie ieder met een elftal deelnemen. Hierdoor is het ledenaantal opgelopen tot 750. Namens de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. werd door administrateur, de heer Kees van Nimwegen, aan de aanvoerder van de kampioenselftal in-de tweede afdeling, G.Ö.A.L. I en V.A.W, II, een diploma van de K.N. V.B. overhandigd, hetgeen ditmaal voor de eerste maal ook aan de zo meravondcompetitie verbonden werd. Daarna kwam het Middelburgse ca baretgezelschap „De Zandkorrels" op de planken onder het motto „lachen is troef". Met een gezellig bal werd de avond gesloten. RITTHEM Vereniging chr. lager onderwijs De vereniging voor Chr. Lager On derwijs te Ritthem hield haar jaarlijk se ledenvergadering. De heer Andr. Breel, voorzitter, opende de vergade ring met Schriftlezing en gebed, heet te alle aanwezigen welkom. Hij gaf vervolgens een jaaroverzicht en dank te B. en W. voor hun medewerking. Hierna volgden notulen en jaarversla gen van secretaris en penningmeester, waaruit bleek dat het aantal leden is gestegen tot 94. Burgemeester P. Ddniëlse roemde eveneens de goede samenwerking tus sen gemeente en schoolbestuur en gaf een kort overzicht van de onderwijs kosten in het afgelopen jaar. De heer G. de Zeeuw deelde een en ander me de over de school in 1956 en beant woordde enige vragen. Het is de be doeling om op 1 maart a.s. een ouder avond te houden, waar zal worden ge sproken over het onderwerp „Be roepskeuze". De heer De Zeeuw ein digde met dankgebed. Wielrijder aangereden Maandagmiddag omstreeks twaalf uur kwam de 16-jarige De V., toen hij op de Bergweg fietste, in aanrildinj Patijnweg ter hoogt» :g in de richting Ktoe aanrijding met een tL_. tegenovergestelde richting komende vrachtwagen, bestuurd door J. P. uit Schore. De auto raakte namelijk aan het slippen, met het gevolg dat hij geheel omdraaide en op het rijwiel pad tot stilstand kwam, in de rich ting Kloetinge. De V., die daar juist reed, kwam zodanig met de vracht wagen in aanraking, dat dokter Griep overbrenging naar het St.-Joanna- ziekenhuis noodzakelijk achtte. De fiets werd volkomen vernield. Souburgse brandweer krijgt geen neveltankwagen. Raadsvoorstel betreffende 324 woningwetwoningen De brandweer van Souburg krijgt voorlopig geen neveltankwagen. De verhoogde uitkering uit het gemeente fonds, die de raad in verband met een eventuele aankoop van deze wagen had aangevraagd, bleek namelijk over 1956 niet meer mogelijk. Voor de raadsvergadering, die vrijdagmiddag a-s. wordt gehouden stellen B. en W. dan ook voor de besluiten inzake de aankoop van een neveltankwagen en het aanvragen van een verhoging van de algemene uilkering nit het ge meentefonds in te trekken. Voorts zijn er enkeie voorstellen over het plan „Nagelenburg". Zo is er een voorstel om het bouwrijp maken van de gronden in dit plan aan te be steden, alsmede om steun aan te vra gen uit 's rijks kas voor de bouw van 324 woningwetwoningen. Voorgesteld wordt ook de bedragen voor het lager onderwijs en voortge zet lager onderwijs vast te stellen. Ter tafel komt verder een voorstel om de tegemoetkoming in studiekosten voor ambtenaren uit te breiden met een tegemoetkoming voor lesgelden, exa mengelden en kosten voor leermidde len. Als de raad er mee akkoord gaat zal het reinigingsrecht verhoogd wor den van f 3,50 tot f 4^50. Voor iedere extra vuilnisemmer moet een gulden betaald worden. Aan de raad wordt voorgesteld twee onderwijskrachten van de Pieter Lou- werseschool over te plaatsen naar de J. H. van Daleschool. Tenslotte zijn er enkele voorstellen tot aan- en verkoop van grond en tot wijziging van de be groting. Goes bouwt zestig huizen in „plan-Valckeslot". Voorstel aan de raad B. en W. van Goes hebben de raad voor de vergadering van donderdag ils. nog een voorstel doen toekomen voor de bouw met rijkspremie, van 60 woningen in drie woonlagen aan de Nachtegaallaan, in het nieuwe plan Vaickeslot. Er wordt hiervoor een krediet van f 1.111.800,gevraagd, terwijl wordt voorgesteld de bouw on derhands aan te besteden aan de he ren C. Priem te Lewedorp en D. van der Poel te Oudelande voor f 1.158.800 In de toelichting op dit voorstel merken B. en W. op, dat bij de tot standkoming van woningen de plaat selijke bouwcapaciteit een grote rol speelt. Daarom acht het college het noodzakelijk, dat zolang de behoefte aan woningen nog een omvang heeft zoals momenteel in Goes het geval is, op elk moment de volledige mogelijk heid tot bouwen wordt benut. Aangezien de bouw van 72 wonin gen in net bouwplan West zijn voltooi ing nadert, hebben B. en W. nagegaan op welke wijze de capaciteit van de betreffende bouwonderneming verder kan worden ingeschakeld. Hiertoe werd een plan vervaardigd voor de bouw van genoemde zestig woningen aan de Nachtegaallaan. De aanne mers Priem en Van der Poel werden reeds bereid gevonden deze woningen te bouwen voor bovenstaand bedrag. Na aftrek van de te verwachten rijks- premie en na verhoging wegens ar chitectenhonorarium enz., kunnen de bouwkosten per woning worden bere kend op f 16.330.terwijl de grond- kosten behoren te worden vastgesteld op f 2200.per woning. Met macht neming van deze bedragen is de ge middelde huur per woning bepaald op f 95.per maand. Worden sloten in Yersekse Moer machinaal geschoond? In maart a.s. zal de Grontmij in de Yersekse Moer het machinaal schoon maken van sloten demonstreren. Dit besluit werd genomen tijdens een ver gadering van de land- en tuinbouw- vereniging te Yerseke. Het is geble ken, dat de polderwaterleidingen het water thans goed kunnen verwerken, maar dat de afwateringssloten van de individuele landbouwer grondig ge schoond moeten worden. Juist daarom ondervindt men bij de ontwatering van vele percelen grote moeilijkheden. Ir. G. C. v. d. Brink zette de moge lijkheden tot machinaal schonen uit- een. De machine, die bij de Grontmij in gebruik is, voldoet goed. De kosten kunnen voor een normale sloot ge steld worden op ongeveer 40 cent per strekkende meter. Een lengte van 100 km sloot is voor de Grontmij uitvoer baar. Over enkele weken geeft de Grontmij met haar machine in de Yer sekse Moer een demonstratie en bij voldoende deelname kan in de nazo- zomer met het werk worden begon nen. Amertkerk Dar ea Salaam Annenkerk 11 te Singapore Alphard 10 te Ui Palmaa Aagtekcrk 11 Penang Aardijk 8 Kaapstad n. Halifax Alblreo 10 te Londen Alnatl 11 B. Aires AJphacca 11 te Paranagua Alpherat 8 New York Alamak 10 te Rotterdam Ameland 11 te Abadan Ampcnan p. Miami xl Houston Arendsdijk 8 Bramen Atje Ray S. 8 390 m. w.ilw. Kp. FlnUterre Averdllk 10 te New Orleans Bennekom 9 v. R'dam n. Bremen Banda 9 Belawan Bloemfontein 11 te Durban Blommersdljk 14 Rotterdam verw. Boskerk verm. 12 Co lom b n. Rangoon Buasum I N m. n. Ouescant Caltex „Nederland" 10 te Rotterdam Calamares 9 Panamakanaal Congokust 0 Lagos Cottlca 8 225 m. n.n.o. Madeira Delft 8 Curacao n. P. Ordaz Energie 9 Londen n. Brest Friesland 8 Makassar Gaasterland 11 te Laa Palmaa Gadila 11 te Adelaide Grootkerke v. Dakar n. Colombo Groote Beer 18 Hallfax verw. Heelsum 10 v. Savannah n. Le Havr. Helena p. 10 Azoren XL R'dam Haulerdijk a 720 m. o.mm. Bermuda Hoogkerk 10 te Rotterdam Houtman I Makassar Volleybalwedstrijden afdeling Walcheren Zaterdagmiddag werden in de turn zaal bij de Franse Naerboutschool te Vlissingen een aantal wedstrijden ge speeld voor de afdeling Walcheren van de Nederlandse volleybalbond. De uitslagen waren: EVVC II-Zuid- westers II 1-3; MVC II-MTS H 2-2; Zuidwesters H-NMVC 3-1; EWC II- MVC II 1-3; Zuidwesters-Marathon 3-0; MTS-EWC 0-3! ZeelandiaR.C.S. Door een zetfout is in het verslag van de wedstrijd Zeelandia RCS, dat maandag in ons blad opgenomen werd, een storende onjuistheid ge slopen. Geschreven stond: Zoals RCS die middag speelde, was het zeker geen ploeg, die aanspraak kon maken op de kampioenstitel en vooral de achterhoede was onmachtig, temeer omdat men het teveel zoekt in „klein' werk, enz. Een ieder zal wel be'grepen hebben, dat niet de achterhoede, maar de voor hoede het spel te kort hield, terwijl juist het spel via de vleugels de aan- gewezen weg was. ZEELAND SPORT-^—STEEN 4—0. In een onprettige wedstrijd is het Zeeland Sport gelukt een verdiende overwinning te behalen op Steen, Zeeland Sport telde een invaller voor F. Riteco. Deze yerd vervan' gen door de uitstekend spelende De Pan (ex-Goes). De eerste aanvallen waren voor Zeeland'Sport en reeds na 10 minu ten smaakte Huibregtse het genoe gen met een scherp schot vla het been van een Steen-back de score te openen 10. Hierna kreeg de thuisclub ver scheidene goede kansen, maar werd te lang getreuzeld. Steen lanceerde wel enkele tegen aanvallen, maar de goedspelende Zeeland Sport achterhoede met doel man Florusse aan het hoofd gaf weinig kansen weg. In de tweede helft zette de Steen achterhoede steeds de Zeeland Sport-voorhoede buitenspel. Toch werd dit de Zeeuws-Vlamin gen noodlottig, want ln de 30e mi nuut was het Klopmeijer, die nu geen fout maakte en de Steen-doel man het nakijken gaf. Hierna was een der Steen-spelers het niet eens met een beslissing van de scheidsrechter en hij werd dan ook prompt naar de kleedkamers verwezen. Steen was nu een geslagen ploeg. Schuit en Huhregtse stelden de overwinning veilig. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Bevallen: J. Gabrlêlse-Minderhoud d.; D, Postma-Babriëlse d.; A. de Witte- Minderhoud d. Ondertrouwd: A. H. Riemens, 28 Jaar en P. C. Hengst 20 Jaar. Getrouwd: W. Westerbeke, 21 Jaar en Z. Wouters*, 13 Jaar. Overleden: P. K. Hugense. 61 Jaar echt genote van 3. Roelse; J. Heljt, 83 Jaar, weduwe van N. Hengst. 13 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N_AJ>. U.+NJLP. U—N.A.P. U.NA-P. 0.27 0.55 1.31 1.56 2.13 1.79 1.95 2.06 1.32 1.57 12.5? 13.26 14.06 14.31 14.42 1.97 2.13 2.24 1.47 1.73 7.01 201 7.32 2.13 8.05 2.31 7.42 1.60 7.o4 1.88 19.22 19.55 20.28 19.53 20.20 1.85 1.97 2.15 1-50 1.77 18. De politiemannen duw den de Maat voor zich uit over het schip. „Zo, hier zijn we er. Jongen", sprak een van hen tenslotte. „Bij bootsman Satein. Die weet precies hoe hij knaapjes zoals JU moet aanpakken." De Maat stond nu voor een grote, breedgeschou derde marineman, die hem met de handen in de zij opwachtte. „Kanonnier der derde klasse Duizendschoon. Tjeerd", meldde de mari nier. „Volgens bevel aan gehouden en voorgeleid" De onderste helft van het bootsmansgezicht was plot seling één gapende ope ning. „Ahééééü" orgelde til} „Daar ls-t-le dan!" Van achter de borstelige wenk brauwen monsterde hij de Maat van top tot teen. „Menéér de stuurman l Compleet met baard en strepen! En menéér denkt, dat hij met de marine een loopje kan nemen. Zozo- zo! Nou, die kunsten zullen we menéér hier wel eens even afleren. Hahaha!" „Maar..ikehstamelde de Maat ver schrikt." „Hou je patrijspoort dicht!", blafte bootsman Satein. „jy spreekt hier aan boord alleen als tk Je iets vraag, is dat begrepen? Om te beginnen zullen we Je maar eens naar de fourler sturen om dat slobberpak van Je te verwisselen voor een degelijk manne-urfiform. En daarnadaarna heb tk een paar fijne karweitjesl Echt Iets voor een kanon nier Geen van belden merkte hoe een verborfwi figuur stond te luisteren,,, Jagersfontein iï Antwerpen Kabylla 10 te Philadelphia Kauiyala 10 te Punta Card on Kenia p. 8 Kp. Leeuwin Kertosono v. Mombasa n. Kaapstad Kinderdijk 10 v. New York n. Antwerpen Korenla 8 It n o. Madeira Kota Baroe 10 Singapore Kylix 0 Curacao n. Savannah Lekhaven 9 Montevideo Leeraum p. 10 Miami n. Mobile Leopoldtkerk p. 10 Gibraltar n. Genua Limburg 8 170 m. wit. Monrovia Llssekerk 8 Antw. n. Dakar Lombok 10 Port of Spain Mariekerk II Chalna Maashaven 11 v. Rotterdam n. Bremen Macoma II te Singapore verw. Molenkerk 8 210 m. n.n.o. Flnlsterre Nestor 0 730 m. n.o. Paramaribo Nieuw-Amsterdam II te Kingston Moordam 9 v. Rotterdam n. New York Orvdlna 11 Curacao Oranje 12 Southampton Oranjefontein 9 v. Southampton n. L. Palmaa Pendrecht te Rotterdam Prins Alexander 10 te Rotterdam Prins Willem v Oslo Reality p. Vlieland Rijndam 8 Norfolk n. New York Rotula s Ui m. n.o. Azoren Schle 10 te Rotterdam Slbajak 11 Fr* mantle Slblgo Sydney Scherpendrecht 8 Sldon Spoorhaven 8 loe m. tw. Oueaaant Stad Alkmaar 10 te Antwerpen Stad Haaaalula p. 18 Kp. St. Vincent o. Melilla Stad Arnhem 8 20 m. wx.tr. Caaqueta Straat Cook 9 L. Marques Straat Madura 10 v. Karachi a. Bombay Tara 19 Vlissingen Tyro 9 Rotterdam xl Belfast wieldrecht 8 250 m. n. Dakar Waterman 12 Walvisbaai Weltevreden 10 v. Norfolk XL R'dam Willem Ruys 11 te Prlok Wonoaarl 10 v. Ra* Taxiura n. Kuwelt IJsscl it Houston Zuiderkruis 9 Hamburg xl Antwerpen Provinciale almanak voor Zeeland 1957 verschenen De 33e jaargang van de Provincial» Almanak voor Zeeland is thans ver schenen. Ook ditmaal it het prakti sche boekwerk samengesteld door mr. J. K. Munters, referendaris der 2e afdeling der Provinciale Griffie en gedrukt en uitgegeven door de firma Littoolj en Olthoff te Middelburg. De Almanak voor 1957, die in te genstelling met de gele van 1956, in een blauw-grija pakje gestoken i>, munt, als al zijn voorgangers, uit door overzichtelijkheid. Achttien pagina's zijn er bijgekomen, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in een uitgebrei der opgave van enkele verenigingen. Verder won het boekwerk ook aan „lijvigheid" door de uitbreiding van de Eerste en Tweede Kamer, waar door 4 pagina's meer gevergd werden voor dit hoofdstuk. Voorts is de Dienst van het IJkwezen met de Uk- kring Middelburg ln de Almanak op genomen, alsmede een overzicht van hoofdbestuur en afdelingen in Zee land van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Verder kwam ook het Brandweerwezen Op een der pagina> te staan. Voorts werden in de afdeling onder wijs nog enkeie nieuwe scholen op genomen. terwijl er ook nog enkele provinciale verordeningen bijkwamen. „Jonge Kerk"-dag Walcheren In het artikel over „Jonge Kerk Walcheren besprak zondagsviering" (P.Z.C. 11 februari) z(jn In de aanhef enige storende foutjes geslopen. De naam van de plaatselijke predikant van Nieuwland luidt ds. A. van Haar lem en dus niet ds. A. J. Wagner. De hervormde predikant van Zoutelande heet ds. J. F. Wagener. De Jonge Kerk-dag stond onder leiding van de ze twee predikanten. Zestigjarig promotie-jubileum- Woensdag zal het 60 jaar geleden zijn, dat mr. J. A; Schorer, geboren te Heinkenszand en thans wonende te Harderwijk, aan de rijksuniversi teit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de rechtswetenschappen. EXAMENS Voor het examen Nederlandse han delscorrespondentie. afgenomen door de Nederlandse associatie voor prak- tiikexamens slaagde dc heer J. C. Slnke te Middelburg. Marktberichten veemarkt rotterdam Aanvoer ln totaal 1691. Vette koelen en osjen 929. Varkens 7«2. Prijs ln cents per kg. le kw. 2e kwr. Je kw. vette koeien J1Ó-S2I 299-9Q0 274-284 Varkens (lev. gew.) 199 184 in Vette koelen, aanvoer korter, bande! redelijk, wat stijver ln prijs. Varkens (lev. gew.), aanvoer ruimer, handel traag, met dalende prijzen, enkele pri ma's boven notering. aardappelbecr8 rotterdam Kielasrdappelen 25 mm. opwaarts. Ei genheimers f 10.00—15.00. Bintjes f 8X0- 8-50. Bevelanders f 13.00—14.00. Koopmans blauwe f 12.00. Meerlanders f 10.00—11A0. Furore f 11.00. IJselster f 7JO-8X9. Al pha's f 7.50—8.00. Bintjes export: geen vraag. Zand aardappelen 35 mm. opwaarts. IX- bertas f 9.00. Voer aardappelen f 4X0. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. graanbeur8 rotterdam Binnenlandse granen, ochtendoeurs. Of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtcondlUe van f 27JO—27.75. Voedergranen. zeer stil. zo- mergerst naar kwaliteit van 50— 24X0, extra kwaliteit 24.75. Haven; naar kleur, droogte en kwaliteit f 22X<E-2J.75. extra blanke f 24X5. Rogge doorsneekwa- litelt f 22.25. gedroogde f 23 00. bakrogge geschoond f 24 00. Peulvruchten, gedrukt: bruine bonen, in de prima droge blanke kwaliteit tot f 55.00. groene erwten f 22X0 —42X0, schokker* f «5.00—87X0. VISMIJN VEERE februari. Exportgarnalen, aanvoer 838, pry* per kg 1X7—4.17. Rog 3. 9.37. Schardljn 117, 0X0. Ongesorteerde vis «1. 30X7,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7