Alle verenigingen in Colijnsplaat gebundeld in „Dorpsgemeenschap" Zeeuwse Almanak i e w' GEEN KAPITAALSUITBREIDING IN DE NAASTE TOEKOMST ZEEHENGELWEDSTRIJD AAN DE OEVER VAN DE SCHELDE ZEEUWSE HUISVROUWEN IN VLISSINGEN VOOR MICROFOON I e Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 FEBRUARI 1957 IEDERS BELANGEN DIENEN Stichting wil verenigingsleven en jeugdwerk stimuleren In Colijnsplaat hebben 27 plaatselijke verenigingen zich voorgenomen voortaan niet meer naast en langs elkaar heen te leven, maar om te trachten meer begrip voor ieders belangen en noden te krijgen, waarmee de burger zin in dit dorp ten zeerste kan worden gediend. Zy gaan dit doen in de „Stichting Dorpsgemeenschap Coiynsplaat", die zich maandagavond in de eerste algemene bestuursvergadering in hotel „Zeelandia" officieel presenteerde. Met een zeer ideëel doel voor ogen is men gestart met dit „experiment", zoals voorzitter P. G. van der Weele het noemde. Vergezeld ook van de beste wensen en aanmoedigingen van de directeur van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk, mr. J. F. Hornstra en burgemeester A. A. Schuit, die mede op deze byzondere byeenkomst tegenwoordig waren. Op deze avond zaten dan de dames en heren van de meeste verenigingen uit diverse geestclyke en maatschap pelijke kanten afkomstig rond de ta fel geschaard. De heer Van der Wee le, voorzitter van het voorlopig be stuur op de werkvergadering van 18 maart a,s. zal een definitief bestuur worden gekozen herinnerde hen nog eens aan de voorgeschiedenis. De ze dateert al van begin 1954, toen en kele inwoners van dit Noord-Beveland se dorp bij elkaar kwamen, omdat zij graag wat wilden doen om de mensen nader tot elkaar te brengen. Hartige woorden werden gewisseld, uiteenlo pende meningen werden verkondigd, maar de gedachte werd niet losgela ten. Er volgden nog enkele vergade ringen, met als resultaat, dat op 13 april 1956 de vertegenwoordigers van 27 verenigingen zich bereid verklaar den doel en streven van de stichting te steunen. Op 23 november van het zelfde jaar werd toen de oprichtings akte ten overstaan van notaris J, J. W. Klop gepasspprd. Als mogelijkheden voor de stich ting zag de heer Van der Weele het activeren van bepaalde verenigingen, die een kwijnend bestaan lelden door een financiële af ldeeële steun te ver lenen. Als een belangrijke taak ziet men verder het stimuleren van het Mede met 't oog op de ontwikkelin gen als gevolg van het Deltaplan, zal de jeugd, die nu In een betrek- kelijk isolement leeft In verant woord contact met de hedendaagse cultuur dienen te worden gebracht. Het aanleggen van een vergader kalender zal mede van belang kun nen zyn voor een goede ontwikke ling van het plaatseiyke vereni gingsleven. Steun verlenen Met nadruk stelde de heer Van der Weele, .dat de stichting geen ta ken van de vereniging wil overnemen. Zij wil slechts diensten en steun ver lenen, waar dit wordt verlangd. Een daadwerkelijk optreden zal alleen ge schieden, wanneer dit wordt ge vraagd. Momenteel zyn reeds alle geesteiy- ke stromingen, die in Colijnsplaat voorkomen, vertegenwoordigd, het geen hoop geeft voor een goede toe komst van deze stichting, die geen se- ml-officlële instantie is. „Helpt my om het zelf te doen", heeft Maria Montessori eens gezegd. De lieer Van der Weele wilde zo ook de taak van de stichting zien. Mr. J. F. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor maatschap- peiyk en cultureel werk, die enige praki praktische mogeiykhede plaatseiyke stichting opnoemde, be schouwde haar oprichting van grote waarde voor de dorpsgemeenschap. Want, zoals in andere gebieden met agrarische inslag, heeft ook het Zeeuwse platteland te kampen met een terugloop van de bevolking. Dit verschynsel is niet alleen aan econo mische oorzaken te whten, maar hier- by is ook de leefbaarheid, het voor- zieningspeil van het dorp bf de streek van Invloed. De opvoering van dit peil zag mr. Hornstra als een belang- ryke taak voor een stichting als deze. Het kweken van burgerzin is ook zo van belang, omdat men het zich in een dorp niet meer kan permitteren gescheiden op te trekken. Spreker zag nier een taak voor het particulier ini tiatief, zowel als voor de overheid. Concrete voorbeelden De overheid zal daar echter geen uitvoerende maar een besturende taak hebben en dient zonodig finan ciële hulp te verlenen. Als enige concrete voorbeelden bracht mr. Hornstra naar voren de stichting en exploitatie van 'n Dorps huis en mogeiyk het organiseren van lezingen en dergelyken. Ook wees hij nog even op de veranderingen, die zich door het Delta-plan ongetwyfeld op Noord-Beveland zullen voltrekken. Waar dit alles de mensen zelf aan gaat, vond hy het in dit verband zo belangrijk, dat het initiatief voor de stichting juist uit de bevolking is voortgekomen. Burgemeester Schuit, die de goede belangstelling van het gemeentebe stuur voor het streven van de stich ting vertolkte, meende toch enige waarschuwende geluiden te moéten laten horen. Hij was van oordeel, dat de stichting met het zelf organiseren van bepaalde evenementen zich op ge vaarlijk terrein zou begeven, gezien de vele schakeringen in dit dorp. Hij schreef de teruggang van de bevol king meer aan economische oorzaken toe, terwyi hg in de stichting en ex ploitatie van een Dorpshuis ernstigi financiële problemen voorzag. Met het culturele isolement loopt net vol gens hem op Noord-Beveland nog wel af. Overigens zegde hg namens het gemeentebestuur gaarne bijstand toe, „maar liefst niet financieel Hy hoop te, vooral, dat de stichting er toe mag medewerken, de onderlinge verhou dingen in de Cólynsplaatse gemeen schap op hoog niveau te brengen. Als de naastenliefde hiermee wordt bevor derd, dan alleen is de stichting reeds van grote waarde zo verklaarde bur gemeester Schuit tenslotte. N.V. ZEEUWSCHE CONFECTIEFABRIEKEN Dividend over 1956 vastgesteld op 15 procent De directie van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken te Middelburg heeft voor de naaste toekomst geen plannen tot kapitaalsuitbreiding. Tot dusver is alles uit eigen middelen ge financierd. Dit vernamen aandeel houders in de gisteren gehouden jaarvergadering, waarin het verslag over 1956 werd goedgekeurd en het VAN w TOT VERZAMELING Er zijn tientallen mensen, die verza melingen aanleggen, serieuze collec ties, maar ook bijzonder bizarre ver zamelingen. Zo worden bierviltjes, postzegels, vreemde muntstukken, feestneuzen, knopen, sigarenbandjes ja zelfs huifkarren ijverig vergaard. Tot de mensen, die een serieuze ver zameling hebben bijeengebracht, mag de heer Han Dekker uit Sint-Anna- land gerekend worden. Hij heeft niet minder dan 93 prentbriefkaarten ver zameld over zijn woonplaats. Vijftig jaar heeft hij er over gedaan om al die kaarten bijeen te brengen, maar GESCHENK... Ook in Zeeland bloeien de cursus sen voor veilig verkeer allerwege en dat is een verheugend verschijn sel. Het kan immers alleen maar nut tig zijn wanneer zoveel mogelijk men sen zoveel mogelijk opsteken over alles wat met het hedendaagse snel verkeer verbatid houdt. In Retranche- ment zo meldde man ons volgde rond tien procent van de bevolking de laatste maanden dergelijke cursus sen, gegeven onder leiding van tuiee wachtmeesters cn een groepscom mandant der Rijkspolitie. Onlangs was er weer een cursus ten einde èn alle deelnemers behaalden het diploma. Ook de oudste deelnc- mer, een 68-jarige man, die het zelfs presteerde om het beste examen af te leggen! Het spreekt vanzelf, dat alle cur sisten ingenomen waren met de be haalde successen en om aan hun dank baarheid uiting te geven, besloten zij de docenten eeti klein geschenk te geven. Zo kwam er voor iedere po litieman een fraai vierkleurenpotlood op tafel. Een toepasselijk cadeautje. Volgens sommigen enigszins al te toe- passelijk, trant «o redeneerden zij het doet. ons denken aan een school in de negentiende eeuw, waar lijfstraffen geen uitzondering vorm de en waar een leerling eens een stok voor de meester meebracht..." nu is d3n ook een zorgvuldige collec tie ontstaan, waarin een belangrijk brok geschiedenis van Sint-Annaland is afgespiegeld. Instructief is deze verzameling voor al geworden door de interessante toe lichting, die de heer Dekker bij iedere kaart geeft. Hij schrijft onder meer: „Ons dorp kan geen heroïsch verle den van zichzelf aanbieden, maar het heeft wel nijvere inwoners met een typisch eigen karakter". Het is een soort herinneringsalbum geworden „en wie het wil inzien", zo schrijft onze correspondent, „zal daartoe 7*- ker de gelegenheid worden geboden door de heer Dekker". HINDERLIJK.... Sinds jaar en dag staan er In de r.k.-kerk te Axel stoelen, die zo langzamerhand wat wankel zijn ge worden. Het geschuifel van de stoe len onder de kerkdienst was dan ook vaak hinderlijk. Maar daaraan zal nu spoedig een einde komen, want het kerkbestuur heeft beslo ten de stoelen te vervangen door banken en dat betekent een grote verbetering. NAVIGATIE In de haven van Hansweert kre gen twee schepen moeilijkheden met de navigatie. Het lukte niet al te best en de „Rea" en de „Res Nova" bot sten dan ook flink tegen elkaar aan De „Res Nova", een geladen motor schip, dat met kunstmest geladen van IJmuiden naar Terneuzen onderweg was, liep zulke zware schade op, dat het onmiddellijk aan de grond gezet moest worden om zinken te voorko men. Maar Leiden was niet lang in last, want het bergingsvaartuig „Meer min" bracht spoedig een noodrepara- tie aan, waarna het schip vlotgetrok- ken kon worden en de noodhaven bin nengesleept werd. SERENADE Er is veel belangstelling geweest voor de gouden bruiloft van het echt paar II. van Overmeere-de Block in I.amswaarde (gemeente Hontenisse). Een feestcomité had een groots fes tijn voorbereid en het fanfare-orkest „Vrijheid-Eendracht" kwam zelfs een serenade brengen. dividend werd vastgesteld op 15 pro cent (v.j. 12\'i procent). In antwoord op een vraag waarom die directie niet overgaat tot een gro tere uitbreiding van het confectiebe drijf, werd meegedeeld, dat de ven nootschap zich specialiseert in de fa bricage van kleding voor kleine jon gens. De directie is zeer tevreden over de binnengekomen orders voor 1957. De export is voor het bedryf wel belangrgk, maar een percentage van de produktie kon de directie niet op geven. De meeste aandacht dient te worden besteed aan de binnenlandse consumptie. Aan de 15 procent divi denduitkering, zo onderstreepte de directie, mogen geen verwachtingen, worden ontleend voor een geiyke di videndbetaling in de toekomst. By het vaststellen van het dividend pleegt de directie uit te gaan van een zekere continuïteit, zy wil gaarne de aandeelhouders laten delen in de winst, maar het dividend voor stel moet volkomen verantwoord zijn. De post op de balans ad 498.151 voor machines, installaties en ver voermiddelen, is volkomen gerecht vaardigd, aangezien deze duurzame produktiemiddelen nog in prima staat verkeren. De heer D. F. P. Hoe gen te Middelburg werd herbenoemd als commissaris. In plaats van de heer E. H. van der Beugel, bedrijfs- Geen goedkeuring voor bouw gemeentehuis Noordwelle. De raad der gemeente Noordwelle kwam vorige week in vergadering by- een onder voorzitterschap van burge meester mr. G. F. Lunsingh Tonc- kens. De voorzitter deelde mede, dat In verband met de Investeringsbeper kingen de bouw van een nienw ge meentehuls annex verenigingslokaal niet kan doorgaan. Van Gedeputeer de Staten Is namelyk bericht ontvan gen, dat dit college zyn goedkeuring niet kan geven. De raad wisselde voorts uitvoerig van gedachten over de uitkering van rampgelden uit de zogenaamde „com- missarissenpot". Besloten werd een verzoek te rienten aan de beheers commissie van de „commissarissen- pot" om de uitkering voorlopig ter be- schikking te houden tot nadere plan nen zyn uitgewerkt. Na enige discussie besloot de raad met algemene stemmen een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten tot een bedrag "van 200.000. Nadat in de rondvraag nog was ge sproken over de verkeerd aangeleg de straat langs de woningen in het dorp. werd de vergadering gesloten. Gecompliceerde aanrijding in Bergen op Zoom Doordat de heer J. G. uit Oud-Vos- semeer. rijdend op het kruispunt Kloosterstraat-Korte Bosstraat te Bergen op Zoom. geen voorrang ver leende aan een personenwagen, be stuurd door de heer L. V. uit Dor drecht, ontstond een botsing. G. kon zgn motorrywiel niet meer in zijn macht houden en reed vervolgens te gen de geparkeerde personenwagen van M. H. uit Terneuzen. De drie voertuigen werden beschadigd. Wethouder van Poortvliet koninklijk onderscheiden Burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet heeft zaterdagmiddag aan wethouder J. J. van der Slikke, die in de gemeente Poortvliet tevens loco burgemeester is, de gouden ere-me- daille in de orde van Oranie-Nassau overhandigd ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag en op grond van zgn vele functies in de ge meente. De heer Van der Slikke, ver vult in de gemeente sinds 1939 het wethouderschap, waarvan de laatste jaren tevens als loco-burgemeester. Voorts is de jubilaris jarenlang voor zitter geweest van de plaatselijke af deling van de Z.L.M., terwijl hij daar naast ook kerkvoogd is. Verschillen de sprekers voerden tijdens de feeste lijke byeenkomst het woord, waarop de heer Van der Slikke een dank woord sprak. „Vrouwenbescherming" houdt vergadering in Vlissingen Woensdagmiddag om half drie houdt de „Vereniging Onderlinge Vrouwenbescherming", afdeling Zee land, in het Strandhotel te Vlissin gen een ledenvergadering. In deze vergadering zal mej. mr. E. Röder, secretaresse van de Raad voor de Kinderbescherming, een lezing hou den over het onderwerp „Het be staansrecht van O.V. en hoe bewij zen wij dit". Jubilea in Goes bij de Twentsche Bank Vrgdag aanstaande zijn er bij de Twentsche Bank n.v. twee jubilaris sen, n.l. de heren L. C. de Waard van Kortgene en M. J. van Liere te Goes. De heer De Waard is vroeger o.m. werkzaam geweest by Tak en Co., te Middelburg en de fa. van Heel te Goes In 1942 werd hg benoemd tot procu ratiehouder van het bijkantoor van de Twentsche Bank te Kortgene. De heer van Liere is wisselloper en geniet verder in Goes bekendheid als voorzitter van „De Bromvlieg" en als keurmeester bij de duivensport. In intieme kring zullen de jubilaris sen vrijdag op het kantoor worden gehuldigd. econoom, die benoemd is tot staats secretaris, werd gekozen mr. P. San ders te Schiedam. Over het voorstel tot statutemvyzi- gïng kon niet worden beslist, aange zien het vereiste quorum niet aanwe zig was. Do wijziging wil de. oprich- tersbevvijzen in portefeuille laten ver vallen en daardoor het kapitaal bren gen van 500.000 op 1.000.000 om aldus de directie meer armslag te ge- LANDELIJK IJZENDIJKE ORGANISEERT: Zondag 14 april wellicht 300 deelnemers uit Nederland en uit België In navolging van Tholen en Middelburg krygt ook IJzendijke dit jaar een invasie te beleven van enkele honderden hengelaars. De plaatseiyko hengelsportvereniging, die de vvgdse naam draagt van „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen" organiseert namelijk zondag 1.4 april een grote internationale zee-hengel wedstrijd, welke gehouden wordt aan de zuide- lyke oever van de Schelde, tussen Nummer Eén en Hoofdplaat. De organi satoren rekenen op een deelname van zeker 300 hengelaars, onder wie liefhebbers uit België en uit Nederland. Na afloop van dit interessante treffen, zgn er in IJzendykc festiviteiten. Zo zal er een wedstrgd worden gehouden in het vertellen van uiteraard sterke (vissers)-verhalen! Voor de grootste leugenaar wordt een fraaie prys beschikbaar gesteld Het belooft in ieder geval iets goeds IJzendijke en aan te worden daar in de Schelde, want reeds nu zijn de or ganisatoren, leden van „Lukt het vandaag niet enz.!" en van de plaat selijke v.V.V., druk in de weer alle voorbereidingen te treffen. Enige da gen geleden is het programma voor de zee-hengelwedstrijd gereedgeko men. Het vermeldt o.m., dat burge meester Jonkheer L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herlnckhave en zijn collega van Hoofdplaat, de heer J. F. C. Temmerman en de directeur van het provinciale V.V.V. te Mid delburg, de heer G. W. Oskamp, zit ting hebben in het ere-comité. De on en E. Mangnus van het water schap „Het Vrije van Sluis" en J. Dierfkx. gemeente-secretaris van IJzendijke. Langs de zuidelijke oever van de Schelde, tussen Hoofdplaat en Num mer Een (richting Breskens), is de zeearm vrij diep en uitmuntend ge schikt als visterrein. De wilde zee baars verschaft hier veel piezier, men vindt er voorts schar, bot, tong, pa ling en ook wel de moeilijk te ver schalken pijlstaartrog. In IJzendijke bloeit het vereni gingsleven en is de onderlinge (Van onze redactrice) :n Nederlandse grammo foonplatenmaatschappij is een jacht op zangtalen ten begonnen, ditmaal eens niet onder willekeurige amateurs, maar onder de huisvrouwen van ons land. Huisvrouwen, zo redeneren de organisatoren van deze talentenjacht, komen door gaans niet te pas aan de heden ten dage volop bloeiende „ama teur-parades", omdat ze maar moeilijk uit de beslotenheid van gezin en huishouding kun nen (en willen) breken. Met de dezer dagen begonnen „jacht op zingende huisvrou wen" wil men de Nederlandse huisvrouw en moeder uit dit isolement bevrijden en wat Zee land betreft, is deze poging be slist wel geslaagd Ruim veertig deelneemsters uit alle delen der provincie (zelf uit ver ver wijderde plaatsen 'als St.-Jan- steen en Sas van Gent) ver schenen gisteravond achtereen volgens op het toneel van het Concertgebouw te Vlissingen, waar de auditie-avond voor Zeeland gehouden werd. De jongste "was, naar schatting, om en nabij de twintig, de- oudste telde drieënzestig jaar... Dc' zingende huisvrouwen van Zeeland hebben gisteravond in het Vlissingée Concertgebouw haat krachten kunnen meten. Winnares werd mevrouw Nelly Kunst uit Middelburg, met haar liedje „Mijn Zeeland"; op dé foto neemt zij de gelukwen sen in ontvangst van de heer P. Engelsma, produktieleider van de „talentenjacht"Rechts mevrouw A. Tamminga-Buth- ver uit Goes, die het „Ave Ma ria" van Luzzi zong en daar mee de tweede plaats wist te bezetten: midden mevrouw J. Ponse-Boone uit Vlissingen, die derde werd met haar bij drage „Een lied van thuis". (Foto P.Z.C.) paald ervaring hebben, getuige de record-snelheid waarmede ze na afloop van deze wedstrijd de drie prijswinnaressen aan wezen samenwerking tussen de vereni- lukt!' m beetje plankenkoorts was er wel bij, althans bij het merendeel van deze huisvrouwen. De méesten van haar hebben deze avond ont dekt, dat onbekommerd zingen binnen de 'vïèr muren "Van riet eigen huis, iets anders is dan zingen binnen dé vier muren van een tot de laatste plaats bezette concertzaal, en dat zin gen met begeleiding van ge zellig kletterende pannedeksels niet hetzelfde is als zingen met begeleiding van echte muziek. De Vlissingse musicus Leen Zietse, die de dames aan de piano begeleidde, had beslist geen lichte taak en moest af en toe ware muzikale capriolen maken om de verreweg in de meerderheid zijnde, ongeschool de stemmen te kunnen volgen. Al stond daartegenover ook een aantal deelneemsters, dat door houding, voordracht en stem- beheersing bewees, vaker te zijn opgetreden in ruimere kring aan het eigen gezin. Ruim drie uur duurde deze auditie-avond, onder het wa kend oog en oor van een jury, bestaande uit mannen, wier na men wel enige bekendheid heb ben op het gebied van de Ne derlandse amusementsmuziek en de grammofoonplatenin dustrie. Mannen, die op het ge bied van de talentenjacht be gingen uitstekend. Talrijke leden van andere verenigingen dan „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen" hebben zich spon taan bereid verklaard als contro leur op te treden. Dat zijn er heel wat, want bij iedere tien hen gelaars wordt een controleur in gedeeld. Door dit sympathieke ge baar worden de IJzendijkse hen- gelliefhebbers in de gelegenheid gesteld aan de wedstrijd deel te nemen. Het reglement voor de wedstrijd is samengevat in 15 punten en zo lezen we o.m., dat alle gevangen vis mee telt. Ondermaatse vis ze wordt door de controleurs direct terugge zet! geeft 15 punten. Elke niet ondermaatse vis en men hoopt, dat het er veel zullen zijn wordt berekend op 5 punten plus voor iede re gram 1 punt. Degene, die het hoogste aantal behaalt, legt beslag op de eerste prijs. Alle gevangen vis vervalt aan de vereniging. Dat is een heel belangrijk punt, want wanneer er veel zeebanket op het droge wordt gesleept, zal een ziekenhuis of een stichting in Zeeuwsch-Vlaanderen eveneens een goede dag hebben. Na afloop van deze eerste zee-hen- gehvedstrijd. die tussen 1 en 3 uur wordt gehouden, gaat het gezelschap met gezwinde spoed terug naar IJ zendijke, waar het feest wordt voort gezet. Behalve eeq interessante „leu- gen"-wedstrijd, staat op het pro gramma het optreden van vier sa menwerkende muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, die een popu lair concert zullen geven. Bij goed weer op de markt, bij slecht weer in zee ligt heeft de actieve hengelsport- vereniging het aangedurfd een zee- hengelwedstrijd te organiseren én geheel de gemeente zal dan ook za terdag de dag voor de wedstrijd van mening zijn „vandaag moet er niets lukken, als het morgen maar at er gezongen werd op deze avond? Merkwaar digerwijze weer bijzon- -- der veel „zware" kost een „Nonnenkoor", en „Holy City" 'welke door het merendeel van de zangeressen maar ter nauwernood beheerst werd. Verder een enkel Weens liedje, wat zeemansliederen en tot driemaal toe! het momenteel zo populaire, maar daardoor al bijna versleten, „Che sera". Slechts-één deelneemster zocht het ir* het uitgesproken moder-- ne genre met „Blue Möon"-- maar verder bloeiden op •deze auditie-dvond "de grilligste zangbloempjes: het lied van.de smokkelaar, dat van het aloude hutje aan de zee, en het voor oorlogse „Lollypop", waarvan niet goed viel uit te maken, of het als parodie dan wel als serieuze bijdrage in het musi cal-genre werd gebracht. De drie dames, die tenslotte tot „beste Zeeuwse zingende huisvrouwen" werden uitgeroe pen, zullen de eer van onze provincie gaan verdedigen in de zangfinales tijdens de Huis houdbeurs, die eind maart in Amsterdam gehouden wordt. En de overige deelneemsters behoeven niet in de put te zit ten vanwege het feit, dat ze niet tot de winnaressen behoor den want alle op deze avond gemaakte bandopnamen wor den bewaard en later nog eens ,.op mogelijkheden getest" zo als een der organisatoren ons ernstig heeft verzekerd. Wie weet komen er uiteindelijk dus nog meer Zeeuwse zangtalenten uit de bus of, om in stijl te blijven: „Che sera?" Zeeuwse „spuitdag" in Goes De gewoonte getrouw organiseren de B.O.V.A.L.-Zeeland en de Land- bouwvoorlichtingsdienst ook dit jaar weer een spuitdag, n.l, op vrgdag 22 februari in „De Prins van Oranje" te Goes. Ir. H. J. de Bruin, rijkslandbouw- consulent voor plantenziekten behan delt 's morgens enkele punten rond „de aardappelziekte". In de nuddagbijeenkomst presen teert zich een forum, waarin zitting hebben de heren ir H. J. de Bruin (voorzitter) en K. Schipstra te Wage- ningen. J. Hertgers, Plantenziekten- kundige Dienst Goes, J. Scheele en P. Vernage, resp. Rgkslandbouwvoor- lichtingsdienst Axel en Goes, W. J. Bierens, landbouwer/fruitkweker te Schore en A. van Hoeve, loonspuiter te Sluiskil, die vraagstukken op het gebied van spuittechniek, plantenziek ten. bestrijdingsmiddelen on hun toe passing, zullen beantwoorden. (Advertentie) GRIEP? Mijnharde s Grieppoeders. Doos 50 ct. VANDAAG Middelburg Electro: „The ladykillers" (34 Jaar) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: Z.V.U. Charlotte Köhler, 20 uur; Con certzaal: Personeelsavond Belasting, □ouden Poorte: Humanistisch Verbond 20 uur. Vlissingen Alhambra: „The Eddy Du- Chtn-story", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Blohd wrakhout", (12 J.), 20 uur. Goes Grand: „Mijn man, de testpiloot" (14 J.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2