L Inkomstenbelasting door premie-aftrek kan lager ZEEUWSE WIELERKALENDER VOOR 1957 VASTGESTELD DOORLOOPMELKWAGEN BIJ HET ELEKTRISCH MELKEN hit de ETHER MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZBBUWBE COURANT 6 SLECHTS WEINIGEN OP DE HOOGTE Aftrekbaar bedrag maximaal f3600 Onlangs Is In opdracht van de voorlichtingscommissie uit het levens- verzekeringbedryf een N.IP.O.-onderzoek gehouden, teneinde na te gaan wat het publiek weet van levensverzekering. Daarby Is gebleken, dat 33 procent van de ondervraagde personen uit sluitend gezinshoofden weet dat de mogeiykheid bestaat de premie van bepaalde soorten levensverzekering af te trekken van het Inkomen voor de Inkomstenbelasting. Van de geënqueteerden, die zelf Inkomstenbelasting betalen, weet slechts 50 procent van deze mogeiykheid af. Van deze groep biykt 21 procent van mening te zUn, dat die megelykheii «let bestaat. Onwetendheid op dit punt kan voor diegenen, die een levensverzekering hebben gesloten, leiden tot het ontbe ren van een belastingvermindering, waartoe het besluit op de inkomsten belasting juist de mogelijkheid opent. Welke premies kunnen nu voor de inkomstenbelasting worden afgetrokken Volgens het besluit op de inkom stenbelasting mogen afgetrokken worden de door de belastingplich tige betaalde lijfrentepremies. Daaronder worden in de eerste plaats werstaan premies, voldaan voor verzekeringen van zuivere lijfrente. Dat zijn b.v. verzekerin- fen van uitgestelde lijfrente ouderdomspensioen) en van da delijk ingaande lijfrente en ver zekeringen van overlevingsrente weduwepensioen Onder lijfrentepremies worden in de tweede plaats verstaan de premies voor kapitaalverzekeringen, mits op de polis dezer verzekeringen een bij zondere aantekening is gesteld, die „lijfrenteclausule" genoemd wordt. De „lijfrenteclausule" lioudt in dat het verzekerde kapitaal uitsluitend kan worden aangewend voor de aankoop van een of meer lijfrenten, ter keuze van de in de polis aangewezen begun stigde. Er is in dat geval dus sprake van een kapitaalverzekering, doch wanneer de polis voorzien is van dc hierbedoelde clausule, wórdt zij voor de inkomstenbelasting gelijkgesteld met een polis van een lijfrenteverzeke- Voorstel tot oprichting N.V. luchthaven Schiphol. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot oprichting van een naamloze vennootschap luchtha ven Schiphol. Het doel der vennoot schap zou zijn de aanleg, het onder houd, de ontwikkeling en de exploi tatie van Schiphol als centrale Ne derlandse luchthaven. Het maatschap pelijk kapitaal zou 200 miljoen be dragen. De staat zou 47.500 aandelen van 1000 voor haar rekening nemen, de gemeente Amsterdam 25.000 en Rotterdam duizend. De directie zou uit ten hoogste drie personen bestaan. Van de elf commissarissen moeten er zes aangewezen worden op bindende voordracht van het rijk, vier voorge dragenen door Amsterdam en één door Rotterdam. Dit voorstel is door de minister van verkeer en waterstaat gedaan op ad vies van de in 1945 ingestelde com missie luchtvaartterreinen. Voor de voor de deur staande grote uitbrei dingen van Schiphol zouden nieuwe aandelen moeten worden uitgegeven. Er is géén regeling getroffen voor dekking van eventuele exploitatie verliezen. Bergsma en Bom leiden in damkampioenschap Te Utrecht is het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland voortgezet met het spelen van de partijen uit de zevende ronde. De resultaten luiden: Laros De Boer 02, Verhoeven Van der Sluis 11, Kinnegen Van Dijk 02, Bergsma Bom 11, Jurcka Huisman 11, Grooteman De Jong O2, Okrogelnik W. Roo- zenburg 0—2, Beeke Terlouw 1—1. De uitslagen van de drie resteren de partijen uit de achtste ronde lui den: Verhoeven De Jong 02, Jurcka Beeke 11, Grooteman Okrogelnik 0—2. Bergsma en Bom hebben de lei ding met ieder 10 punten. Daarna volgen Beeke, Boer, Van Dijk. Huis man, De Jong, Jurcka, Okrogelnik, W. Roozenburg en Terlouw met ie der 9 punten. Kinnegen, Laros en Van der Sluis hebben ieder 7 pun ten en onderaan de lijst staan Ver hoeven en Grooteman, ieder met 3 punten. ring. Dit heeft tot gevolg, dat de pre mies voor de verzekering lijfrentepremies worden als zodanig in mindering op het inko men gebracht kunnen worden. Een punt waarop nog gewezen moet wor den is, dat hieraan de voorwaarde ge steld is dat de verzekering niet tot zekerheid mag worden bezwaard of overgedragen. Voor ogen moet worden gehouden dat de aftrek van lyfrenteprèmies niet onbeperkt is. Aan de aftrek is een maximum gesteld. Sinds 1 januari 1955 bedraagt het aftrekbare bedrag voor iedere Delas- tingplichtige f 3600 per jaar. Door het aftrekken van ïyfrente- premles wordt het belastbaar Inko men en dus ook het aan Inkomsten belasting te betalen bedrag verlaagd. Men mag echter niet vergeten, dat te zyner tyd over de genoten Hjfrente- termynen Inkomstenbelasting moet worden voldaan. In wezen Is er dus sprake van uitstel van belastingbeta ling. Dit uitstel levert echter vrywel steeds voordeel op in verband met het progressieve karakter van het tarief van de Inkomstenbelasting. Immers in de jaren, waarin men de premie betaalt en aftrekt, Is het Inkomen over het algemeen hoger dan in de jaren, waarin de ïyfrente wordt ge noten. Succesvol optreden van Nel Oosterhout in Gent. Dezer dagen is de actrice en voor drachtskunstenares Nel Oosthout in Gent opgetreden, ter gelegenheid van de „Week van het algemeen be schaafd Nederlands". Nel Oosthout heeft daarbij in de aula van de Rijks universiteit Paul Gallico's „Onsterfe lijke dwazen" voorgedragen. Deze kunstavond was georganiseerd door de Koninklijke Vereniging „De Melo- manen" in samenwerking met de ver eniging Oost-Vlaanderen van het Ko ninklijk: Nationaal Toneelverbond. Vele autoriteiten, onder wie een af gevaardigde van de minister van openbaar onderwijs, woonden de avond by. De pers heeft zeer enthousiast over het optreden van Nel Oosthout ge schreven. „Het Laatste Nieuws" ge waagde van het „Sensationeel talent" van deze kunstenaars en „De Gen tenaar" schreef dat „De Meiomanen" een hoge culturele greep hadden ge daan met Nel Oosthout te laten op treden. Publikaties in V.S. over Brits koninklijk paar. De Amerikaanse couranten hebben de laatste dagen koningin Elisabeth prins Pnilip van Engeland als doelwit van opzien-verwekkende pu blikaties gebruikt. Daarin wordt ge meld. dat er moeilijkheden In de ko ninklijke echtvereniging zouden be staan. De prins-gemaal is sinds vier maanden op een wereldreis en heeft in die tijd slechts telefonisch con tact met Londen gehad. De perschef van Buckingham Pa lace zei naar aanleiding van de be richten: „Het is een leugen". Be kend Is geworden, dat de koningin toen ze van de berichten hoorde er „met een lichte Ironie" op reageerde. Op 18 februari zal de koningin naar Portugal vliegen om haar echt- ;enoot te ontmoeten. Na twee dagen Jle volledig ln de privé-sfeer zullen worden doorgebracht, volgt dan een officieel bezoek aan Portugal. OOK IN ENGELAND. Ook Engelse dagbladen brengen vandaag de geschiedenis van de, vanuit net buitenland, gemelde breuk tussen koningin Elizabeth en de her tog van Edinburgh. „Vlieg terug naar huls, Philip", schrijft de klein-formaat „Daily Mirror", het Engelse dagblad met de grootste oplage. „Dat is de manier om een dwaas gerucht de kop in te drukken", voegt het er aan toe. De „Daily Express" van Lord Bea- verbrook brengt de geschiedenis in een twee-derde kolom onder de kop „de koningin en berichten uit het buitenland Olietoewijzing van O.E.E.S. De olie-commissie van de organisa tie voor Europese economische samen werking O E.E.S.) die uit 16 landen bestaat, heeft zaterdag aan de leden 200.000 ton olieprodukten toegewezen uit een speciale reserve-voorraad, die iedere tien dagen van de normale voorraden opzij werd gelegd. De voorraad bevat 40.000 ton gas oline, 160.000 ton stook-olie en diesel olie. Deze toewijzing geldt voor de periode van 2028 februari. De voornaamste begunstigden zijn: Duitsland, Zweden, Frankrijk, Neder land, Denemarken, Griekenland, Ier land, Noorwegen, Turkije en Spanje. Twee jonge Duitsers (met pistolen) land uitgezet Donderdag heeft de rijkspolitie te Terschuur onder de gemeente Barne- veld twee Duitse jongens van 16 en 17 jaar gearresteerd. Zij waren alle bei met een pistool bewapend. Ontevreden met hun werk in de mijnen in. het Kuhrgebied waren zij van huls weggelopen en illegaal de grens over gegaan, zo vertelden zy. Óver de pistolen lieten zh niets los. De knapen, die uit Gelsenkirchen afkomstig zijn, bleken sinds 5 februa ri in ons land te zyn. De jongelui zijn op transport gesteld naar Venlo, van waar zij aan de Duitse grenspolitie zyn overgeleverd. Dodelijke ongelukken. Te Venlo Is zondagmorgen het 5- jarig jongetje W. V. door een auto gegrepen en op slag gedood. Het kind liep plotseling de weg op. Zaterdagavond is de 59-jarige mevrouw E. A. G.D. uit Haarlem- Noord bij het oversteken van de Schoterweg door een auto gegrepen en gedood. De 7-jarige D. van der K. te Ach terveld is zaterdag om het leven ge komen doordat een gierkar, waarop hij geklommen was kantelde. Het Jongetje kwam onder de kar terecht en was onmiddellijk dood. Nederlands opvarende van Bloemfontein verdronk De 19-jarige Frederik M. uit Arn hem. hulp-kok op het Nederlandse m. s. „Bloemfontein", is in de haven van Kaapstad verdronken. De jongeman liep met de 19-jarige scheepsmast Piet S. over een golfbreker, toen zy plotseling door grote overslaande golven in het water werden gespoeld, zyn vriend deed nog dappere pogin gen hem te redden, doch slaagde er slechts met veel moeite ln. zichzelf i in veiligheid te brengen. Het stoffe- iyk overschot is nog niet gevonden. Bij K.B. Is benoemd tot gewoon hoog- leraar in de faculteit der geneeskunde j aan de rijksuniversiteit te Groningen, om j onderwijs te geven in de psychiatrie, dr. mr. P. A. H. Baan. onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als buitenge woon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Provinciaal kampioenschap weer binnen de grenzen Zeeuwsch-Vlaanderen vergaderd had, is zaterdag op een bijeenkomst van wielercomïté's en verenigingen in Goes de Zeeuwse vvlelerkalender voor 1957 vastgesteld. In het begin van het seizoen zuilen drie kampioensritten worden verreden op de weg, de eerste op 23 maart voor alle categoriën ln een nog nader te bepalen plaats op Zuid-Beveland. De tweede kampioensrit zal een tijdrit r.yn, die ln Heinkenszand voor alle categorieën wordt gehouden. In Lewedorp wordt op 6 april de derde en laatste kampioensrit verreden, te vens het provinciaal kampioenschap van Zeeland. Deze wedstrijd, die voor de tweede maai in Zeeland wordt ge houden, staat ais gevolg van de com binatie met het clubkampioenschap ook voor profs en onafhankeiyken open. De rest van de kalender ziet er als volgt uit: 13 april Yerseke, nieuwelin gen; 22 april Axel, nieuwelingen; 23 april, Groede, amateurs; 28 april, Groenedyk, amateurs en onafhanke iyken; 5 mei, Koewacht, amateurs; 8 mei, adspiranten en nieuwelingen op nader te bepalen plaats; 15 mei, Ove- zande, adspiranten en nieuwelingen; 19 mei, Stoppeldijk, amateurs; 22 mei, Souburê, adspiranten en nieu welingen, 30 mei, 's-Heerenhoek, grofs en onafhankeiyken; 30 mei, iervliet, nieuwelingen; 5 juni, Arne- muiden, adspiranten en nieuwelingen; 10 juni, Hansweert, amateurs en on afhankeiyken; 11 juni, Patrijzen- In een te Delft gehouden vergade ring van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting „Delfland" heeft de heer J. v. d. Kooy uit Maasland dezer da gen mededelingen gedaan over de z.g. doorloopmelkwagen, waarvan hij de enige in Zuid-Holland in gebruik heeft. Hij herinnerde eraan, dat het land- bouwinstituut te Wageningen enige tijd de idee van een doorloopstal ont wikkelde voor het elektrisch melken van koeien in de weide. Deze stal werd in het weiland geplaatst, doch op bedrijven, waar de Koelen steeds van weiland verwisselen, voldeed zy niet. Daarom ging men verder en construeerde de stal op wielen. Deze z.g. doorloopmelkwagen biedt vele voordelen. Als de koeien eenmaal aan een vaste volgorde gewend zijn, ko men ze, ieder op haar beurt, naar de stal om gemolken te worden. Zodra een koe is afgemolken trekt de mel ker. door middel van een handle, de deur open. De koe stapt naar buiten en een andere melkgeefster neemt haar plaats in. De melker behoeft dus niet steeds op te staan en kan alle aandacht op bet melken concentre ren. Dit betekent een belangrijke tijdsbesparing. Een man kan dan per uur veertien Koeien melken. Er worden thans proeven genomen om dit doorloopsysteem ook toe te passen in de winter als de dieren op stal staan. Jacht, Colijnsplaat, amateurs en onaf- iankelyk,en; 11 juni, Axel, profs en onafhankeiyken; 11 juni, IJzendijke, nieuwelingen; 12 juni, Vlissingse sin- telbaan wedstryden voor amateurs onafhankelijken, nieuwelingen en ad spiranten; 15 juni, Zuiddorpe, ama teurs; 19 juni, Hoedekenskerke, ad spiranten en nieuwelingen; 26 juni Krabbendyke, adspiranten en nieuwe lingen, 29 juni, Goes (P.Z.C.-sport- dag), amateurs en onafhankeiyken; 29 juni, Kruiningen, amateurs, onaf hankeiyken en nieuwelingen; 30 juni, Kwadendamme, amateurs en onaf hankeiyken; 3 juli, Wemeldinge, ad spiranten en nieuwelingen; 6 juli, Ter- Advertentie) uiiaijmuni .IJAÏ u, VII nieuwelingen; 6 Juli, Oostburg. ama teurs; 6 juli. Breskens, amateurs; 6, 7 en 8 juli. Ronde van Zeeland, drie daagse étappewedstryd; 15 Juli, Hein kenszand, adspiranten en nieuwelin gen; 21 juli, Hoofdplaat, nieuwelin gen; 21 juli. Hengstdijk, profs en on afhankeiyken; 23 juli, Clinge, ama teurs, 24 juli, Wolphuartsdyk, adspi ranten en nieuwelingen; 27 Juli. Oud- Vossemeer. amateurs en onafhanke lijken; 29 juli, Biervliet, nieuwelingen; 31 juli, Zaamslag, adspiranten en nleu welingen; 17 augustus. Sluiskil, ama teurs; 18 augustus, Walsoorden, nieu welingen; 2o augustus, Zuiddorpe, nieuwelingen. 1 september, Biervliet, (Kapitalen Dam) nieuwelingen, profs en onafhankeiyken; 14 september, Zuidzande, nieuwelingen; lö septem ber, Hoofdplaat, nieuwelingen; 21 september. Oostburg, profs en onaf hankeiyken. MOC '17 nam tweede plaats van De Spechten over. De Spechten is er niet ln geslaagd de aanvalen op de tweede plaats af te slaan. Zelf speelde deze club ge lijk tegen Kinihria (22) en de wed strijd tussen MOC '17 en Sportclub Emma werd door de Bergen op Zoom se voetballers gewonnen (48), zodat deze thans tweede zijn op de ranglijst. Door deze uitslagen is de spanning ln de kopgroep aanmerke lijk toegenomen. Vlisslngen behoudt de vierde plaats, dank zij de neder laag van Sportclub Emma. Roer mond hield de staart van de kop groep vast door een monsternchtlge 27 overwinning op het slecht ge klasseerde WH '16. De 21 zege op Brabantia bracht Alliance twee plaatsen winst op de ranglijst, die er thans als volgt nitziet: Maurits 15 10 S 2 23 30—13 MOC '17 16 10 2 4 22 33—24 De Spechten 16 7 7 2 21 35—23 Vlissingen 16 8 3 5 19 3830 Sportcl. Emma 17 8 2 7 18 44—41 Roermond VSV *34 Kimbria Alliance TSC Brabantia WH '16 7 3 7 17 41—35 6 1 7 13 22—30 5 2 7 12 29—29 5 2 8 12 25—28 4 3 8 11 20—28 4 3 9 11 29—39 119 3 17—43 De Nederlandse federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars heeft zich met een protestbrief, gericht aan de mi nister van O., K. en W. en aan B. en W. van Amsterdam, gekeerd tegen de ont slagaanvrage, die de directie van de Ne derlandse Opera bij het gewestelijk ar beidsbureau tegen 12 solisten heeft In gediend. De actie voor de nieutee instrumen ten voor de muziekvereniging „Vee- re's Genoegen" werd zaterdag be ëindigd. In de Schotse Huizen werd de einduitslag bekend gemaakt van het e.g. gewicht raden. Het gehele bestuur ton „V cere's Genoegen" bleek tezamen 564 kg en 255 gram te wegen. Me). Truus van de Velde raadde op 5 gram na dit gewicht. Na. tuurlfjk moest zij dit zelf nog eens controleren en op dc foto ziet men het bestuurslid, do h^cr L. van de Hiele (95 kg), die zich welwillend onderwerpt aan deze proef. Foto P.Z.C Lüiinu.1 DINSDAG It FEBRUARI 1MT HILVERSUM I. 402 m. 140 kc/f. 7.00 AVRO. 7.59 VPRO. 8-00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.80 Dagopening. AVRO: 8.00 Nw». 815 Gram. 9.U0 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V, d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.oo R.V.U.: dr. F. de Booy: De tweede Andes-expedlile. 11,30 Gram. 12.00 Mil. kapel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Twco plano's. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 School radio. 18.00 V. d. vrouw. 15.30 Pianoreci tal. 15.55 Ba9 en plano. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De Dierenwereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 1S.1S Pianospel. 18.30 R.V.U.: prof. dr. G. J Bleeker: Godsdien sten der wereld: Islamd. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Koorconc. 19.45 Fllmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De antwoordman. 22.30 Orgel- conc. 22.55 Xfc geloof, dat23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.18 Radlojourn. en New York calling. 23.25—24.00 Gram. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 V. d. hulsvrouw. 9.25 Plechtige bisschopswijding van Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. Wilhel mus Marlnus Bekkers. 12.15 V. d. boe ren. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 11.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 V. d. plattelandsvrouwen. 14.40 Omr. ork. en solist. 15.46 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Rijksdelen Overzee: dr. 3. I. S. Zonneveld: Watervallen en stroomversnellingen in Surinam*. 18.00 Lichte muz. 18.90 Sportpraatje. 18.30 Me tropol# ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20-50 En GtJ zult hat aanschijn der aarde vernieuwen, getuigenis. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15— 94.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 9.25 Rep. v. d. plechtige bisschops wijding van ZUne Hoogwaardige Excel lentie mgr. Wilhelmus Marinus Bekkers. VPRO: 20-30 Journ. en weerber. 20.45 Documentaire film. 21.00 Filmprogr. FEUILLETON dooi MARY BURCHELL 42 „Hm", merkte Carol ten slotte op. „En je schijnt zo blij als een lyster over het geval". „Ik ben nu weer gelukkig, Carol", zei Erica eenvoudig. En onmiddellijk kreeg Carol's gezicht een zachtere uitdrukking. „Dat ben ik ook, kindlief", verze kerde Carol. „O, 'n baby vormt onge twijfeld 'n eigenaardige verwikkeling in 't leven van twee werkende vrou wen, maar ik zie niet in, waarom we er ons niet zouden doorslaan. Nu komt het er meer dan ooit op aan, een eigen huis te zoeken. Ik geloof, dat deze club alleen bestemd is voor ou de vrijsters of fatsoenlijke weduwen, zodat ze aan jouw geval misschien geen bepaald welwillende uitlegging zouden geven". „Je bent mal", zei Erica vergenoegd „maar ik geloof, dat alles prachtig zal gaan, vooropgesteld natuurlyk, dat ik die baan krijg. En vertel me nu eens wat over jezelf Carol", liet ze erop volgen, zich eensklaps herinne rend dat naar vriendin ook wel een en ander zo uhebben te vertellen. „Hoe is het jou gegaan" „Och, ik kan natuurlijk niet met jou wedijveren", betoogde Carol. „Ik ben bang, dat mijn banale mededelin gen in het niet zinken bij de groots heid van jouw prestatie". „Kom, doe nu niet zo dwaas en ver tel me alles", moedigde Erica aan. by zichzelf denkend hoe genoegiyk het was om evenals vroeger weer zo'n beetje met Carol te mogen kibbelen. Carol gaf dus op haar beurt, een geestige beschryving van het mode huis, waar ze de volgende dag haar loopbaan als secretaresse-kassierster zou beginnen. „Mijn werk schynt me hoofdzake lijk in contact te brengen met de eer ste inkoopster, die wel geschikt lykt", vertelde ze. „Ze is wat je noemt een echte dame fouten en deugden in begrepen, O. ik verwacht geen ruzies, maar ze is bijna onmenselijk correct en verwacht van ieder hetzelfde". „En de anderen?" vroeg Erica, nieuwsgierig. „Zou je met nen goed kunnen opschieten?" „Och, ik denk van wel" antwoord de Carol onverschillig. „De enige met wie ik gesproken heb, is hun eerste mannequin, die na een enkele blik op mijn haar dadelijk het land aan me had. Ze is zelf ook blond, maar ik ge loof, dat het uit een flesje komt". „O. Carol", lachte Erica weifelend. „Zei ze veel?" „Neen; alleen maar met haar mond bijna helemaal dicht: „Die kleur is toch zeker niet natuurlyk?" En toen ik zei van wèl, zag ik. dat ze me graag dadelijk wat haar zou hebben uitgetrokken als ze niet vurig had gehoopt, dat ik loog". Erica moest andermaal lachen, al wenste ze dat haar eigen pad door vrediger contreien zou lopen. Maar Carol scheen er zich niets van aan te trekken. „De inkoopster vertelde me later, dat ze daar allemaal wel één gelukki- Se familie leken", ging ze voort. „Nu c dacht: Ja. die gelukkige familie heb ik al bekeken, maar Ik trachtte er zo onnozel uit te zien. als waarvoor ze me blijkbaar hield. En wanneer ik het voortaan niet klaarspeel, al onze kleren tegen kostende prys te krijgen, ben ik mnn baantje niet waard". „Dat klinkt wel een beetje erg op timistisch" hernam Erica. „Maar als je morgenochtend moet beginnen doen we verstandip. wat vroeg naar bed te gaan vind je niet?" „Ja, je hebt gelijk. dan nü maar. En voor jou Is net ook beter", ver klaarde de plotseling zorgvolle Carol. „Het nieuws van ae bay heeft haar helemaal niet van haar stuk ge bracht". dacht Erica vrolijk. „Ze durft alles aan en ze zal ook haar baantje er best afbrengen". Later, toen ze allebei in bed lagen en het licht uit was zei Erica nog: „ik geloof, dat je 'n schitterende „cais sière" zult zijn, Carol. Zakelijk en vriendelijk, maar ook heel flink". „Dank je wel. schat", antwoordde Carol nogal slaperig. „En ik geloof, dat jij een uitstekende moeder zult wezen. Misschien niet helemaal flink Senoeg, maar erg lief. Bovendien ben 1 er aan nog om de nodige tucht te handhaven". Erica lachte zacht en lag voor ze in sliep. nog een hele tyd te denken: „Ja ik zal een goede moeder zyn. Ik wil het. ik wil..." Gedurende de nu volgende paar we ken dacht Erica meer dan eens, hoe wonderlijk je toch. na een bijna on houdbaar moeilijke tijd in je leven, eensklaps op een effen, gemakkelijk t Advertentie) Verlichting van de KOU begint direct! te volgen pad kon terecht komen, uit een kil bar rotsgebergte in komen, als „te in een zonovergoten, vruchtbaar dal. Intussen besefte ze opperbest, dat ze haar geluk voor een groot deel aan de nooit falende vrienaelyke belang stelling van dr. Salient had te dan ken. ,,'t Lijkt wel, of de man verliefd op je ls", meende Carol, toen ze ver nam, hoeveel moeite hy zich getroost had, om Erica een betrekking bij de kliniek te bezorgen. Maar Erica ver zekerde glimlachend, dat het onzin was. Trouwens, zodra zij hem in ge zelschap van zijn vriendin, de direc trice van de kliniek had gezien, be greep ze. dat zijn verliefdheid van veel oudere datum moest zijn dan zijn kennismaking met haar en heel iemand anders betrof! „Nu. ik kan ook best begrijpen, dat een man op haar verliefd wonlt", dacht Erica ernstig, als ze mevrouw Trentoul in de lieve blauwe ogen keek en zich verheugde over haar vriendelijk en toch praktisch optra den. De directrice was nog betrekkelijk jong enige jaren onder de veer tig maar door het gladde zwarte haar liepen al enige gryze draden, terwijl ondanks aar snel glimla chende ogen er om de mond een ern stige, bijna gelaten trek speelde. „Ik denk dat ze weduwe is en zich erg ongelukkig voelt" zei Erica bij zichzelf, „maar misschien zal ze la ter met mijn aardige dr. Salient trouwen en dan weer gelukkig zijn. Ik hoop. dat het gebeurt". Zij was zelf een beetje verrast over haar persoonlijke belangstel ling in die twee. maar van begin af aan scheen die belangstelling weder kerig, want mevrouw Trentoul had veel met Erica op. „Ik vind het een prachtig idee. dat een lid van het personeel zo vriendelijk Is. ons een „eigen baby" te geven", lachte ze. „Hy (of zij) moet de proef op de som leveren van de volmaaktheid onzer methode". „En Ik vind het buitengewoon aar dig. dat U het zo bekijkt", zei Erica. „Ik zal proberen U zoveel mogelijk van dienst te zijn". „Daar ben ik zeker van", verklaar de mevrouw Trentoul vriendelijk. Erica had, eerlijk gezegd, enig vermoeden, dat zelfs als ze eeq. vol- komen mislukking zou zijn gebleken mevrouw Trentoul haar toch niet op straat zou hebben gezet. Gelukkig waa de directrice werkelijk ten zeer ste ingenomen met Erica's doelmati ge en praktische manier van werken „Lieve kind. je hebt inderdaad een uitstekende werkmethode", zei ze op zekere dag toen Erica enkele weken bij haar was. „Waar heb je je oplei ding gehad?" Erica had bijna gezegd „bij mijn man maar ze hield de woorden Juist intijds terug. In plaats daarvan zei ze langzaam: „Och. de man voor wie ik werkte was nogal veel eisend". (Wordt verveld)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7