„Jantje" springt uit een vliegtuig Zeeuwse Almanak NIEUWE BEJAAF TE BRESKEN NIEUWE BEJAARDENSOCIËTEIT TE BRESKENS GEOPEND JONGE KERK WALCHEREN BESPRAK ZONDAGSVIERING Kilo's slanker BonKorets Agenda Excursie op „hoog niveau" door Bevelandse schilders 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 Tentoonstelling over moderne kerkbouw. een helikopterlijn naar Sluis te ex ploiteren, maar dit onderdeel is nog In een uiterst pril stadium van voor bereiding. NIET INSLAPEN De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, gaf vervolgens nog een toelichting op de organisatie van deze tentoonstelling, die ont staan is zoals hij opmerkte uit de activiteiten van de plaatselij ke, niet georganiseerde middenstand, met volle medewerking van figuren uit landbouwkringen. Men voelde dat er iets gebeuren moest, aldus de burgemeester; dat men tonen moest dat Zeeuwsch-Vlaanderen bepaald „niet ingeslapen is". De heer Van Hootegem wilde de tentoonstelling gaarne op provinciaal niveau zien en hij zeide o.m. te hopen, dat hierdoor ook het contact met „Zeeland boven de Schelde" en zelfs met het gebied „boven de Moerdijk" rexntensiveerd zou worden. Ondanks het feit dus, dat men deze expositie in Sluis uiter aard vooral ook ten faveure van de Belgen houdt. Voorts gaf de burgemeester nog enige cijfers over het toerisme, waar uit o.m. bleek dat bijvoorbeeld ge durende een bepaalde (drukke) week bij St.-Anna ter Muiden niet minder dan rond 100.000 personen ons land binnenkwamen, met 18.000 auto's en 600 autobussen. Nadat de heer Van Hootegem nog enkele specifiek „Sluise" attracties voor het toerisme had opgesomd, ver klaarde hij dat de Ned. Heide Mij. een plan in bewerking heeft voor restau ratie van de stadswallen dat rond twee miljoen gulden zal vergen. Men zal trachten recreatie-mogelijkheden tc scheppen in de vorm van een speel tuin, een zwembad e.d. Het betreft hier een D.A.W.-object. Tot besluit sprak de heer Korstanje, rijksmiddenstandsconsulent in Zee land nog een enkel woord. Oud-Middelburger exposeert in Toronto In Toronto (Canada) wordt thans een tentoonstelling gehouden van schilderijen, vervaardigd door de uit Middelburg afkomstige kunstenaar Albert Jacqües Franck, De heer Franck werkt reeds verscheidene ja ren in Canada en zijn werk wordt er thans allerwege geprezen. De expositie in Toronto, die tot 15 februari a.s. is geopend, is gewijd aan de straten van deze stad en draagt tot titel „Streets of Toron to". Het blad „The Globe and Mail" drukte bij een bespreking drie grote reprodukties af van geëxposeerde werken. Het blad schrijft o.a.: „De heer Franck is niet in Canada gebo ren. Wellicht dat deze omstandigheid althans ten dele verklaart, dat hij mogelijkheden heeft gezien in Jiet weergeven van beelden, die inwoners van Toronto al jaren lang zonder meer hebben aanvaard. Zoals al "be kend was van zijn wit-zwart gewas sen tekeningen, heeft deze kunste naar een uitstekend gevoel voor de waarden van het gewone onderwerp. Bovendien heeft hij het talent om „persoonlijkheid" te herkennen, zo als die wordt uitgedrukt in stenen, pleisterwerk, plaveisel Door burgemeester Eekhout Onder grote belangstelling werd zaterdagmiddag de nieuwe bejaar densociëteit te Breskens officieel ge opend. De plechtigheid werd bijge woond door vele ouden van dagen, B. en W. en de leden van de raad, het Comité Bejaardenzorg Breskens en dames van diverse vrouwenbonden. Het gebouw, aan de le Zandstraat, beantwoordt volledig aan de eisen des tijds: een ruime lichte recreatiezaal en een geriefelijke keuken bieden de bejaarden volop gelegenheid zich aangenaam te verpozen. De plaatse lijke visserijvereniging en de duiven- houdersvereniging schonken een bil jart en voorts kwamen o.m. giften dat men aeze expositie in öiuis uiter aard vooral ook ten faveure van de Belgen houdt. Voorts gaf de burgemeester nog enige cijfers over het toerisme, waar uit o.m. bleek dat bijvoorbeeld ge durende een bepaalde (drukke) week bij St.-Anna ter Muiden niet minder dan rond 100.000 personen ons land BIJEENKOMST IN NIEUWLAND Spectaculaire opening van „Sluis presenteert" Van zaterdag 27 april tot en met woensdag 1 mei zal zoals onlangs reeds gemeld in Sluis een tentoonstelling worden gehou den onder het motto: „Sluis pre senteert". Tijdens een perscon ferentie heeft de heer H. Pulles, organisator van deze expositie, nog eens een uiteenzetting gegeven over de opzet van dit gebeuren. Men is er van uitgegaan, dat met name het accent moet liggen op het element voorlichting, ten dienste van het kopend publiek. Naast stands op het gebied van handel, industrie, middenstand, zuivel en landbouw zullen ook de rijksvoor lichtingsdiensten op de expositie aan wezig zijn. Daarnaast is er een af zonderlijk amusementspaviljoen ge projecteerd, dat 1000 tot 1200 bezoe kers zal kunnen bergen en waarin opgetreden zal worden door o.a. Max van Praag, Jan Gorissen, het show orkest van Martin Erich, Jan le Cler, Peter Pikos endoor Heintje Davids op haar afscheids- tournee. De opening van de tentoonstelling op zaterdag 27 april zal een spec taculair tintje krijsen. „Jantje van Sluis" zal dan namelijk uit een vlieg tuig springen! Er zullen tevens para chutes worden uitgeworpen met in totaal vier sleuteltjes; wie als eerste een sleutel aanbrengt komt in aan merking voor de hoofdprijs in deze wedstrijd, die ter gelegenheid van de opening wordt gehouden. Zater dags is er dan verder nog een kos tuumshow door mevrouw Canter Cremers van der Does, met kostuums uit een periode van 1750 tot 1925. Zondag zal er een muziekfestival worden gehouden en tevens is er dan een concours voor de jeugddrum bands. De maandag is opgezet als een speciale dag voor de vrouw, met modeshows en demonstraties op huishoudelijk gebied en de dinsdag zal gewijd zijn aan de landbouw, met o.m. een fokveedag, demonstraties met landbouwwerktuigen en een ex positie van landbouwwerktuigen. De slotdag, woensdag 1 mei, wordt een „Belgische Dag", waarvoor het pro gramma nog nader zal worden sa mengesteld. Dit is in korte trekken het pro gramma zoals het nu is vastgesteld en dat verder op zaterdag 27 april nog een rally ofnvat, te houden dooi de Sluise Automobielclub. De totale oppervlakte van het tentoonstellings terrein is rond 3000 m2 en als spe ciale attractie zullen er „elektroni sche lichtfonteinen" te zien zijn. Voorts zal de Nederlandse aarde werkindustrie „verantwoorde souve nirs" tonen, zoals de heer Pulles ver klaarde. Men overweegt nog; om in onder handeling te treden met de „Sabena" en enkele Nederlandse instanties om te trachten gedurende de expositie Overal in Zeeland toont men in de laatste jaren belangstelling voor de vriesbox'en. In velerlei plaatsen richt men gemeenschappelijk een centrale in ten einde de kosten gezamenlijk te dragen. In een kwakkelwinter, zo als wij die thans beleven, kan %elfs een dergelijke vriesbox uitkomst bie den, want door de voorraad aldus op te bergen, beschermt men een en ander tegen een te „warme" tempe ratuur, ook in de winterdagen. In Aardenburg is de belangstelling voor de vriesboxcentrale zó groot, dat er nu 16 boxen zijn bijgekomen, die op 15 februari in gebruik zullen worden genomen. Dit is nogal eenvoudig, RETOURTJE De man, die aan het loket van het station in Kruiningen een retour Kruiningen bestelde, maakte een enigszins gejaagde indruk. Daarom ook spruk de ambtenaar kalmerend: ,,En voor welke plaats mag dat re tour dan wél zijn, meneer?" 't Hielp niet. Verongelijkt ant woordde de adspirant-reiziger: ,J)at zeg ik toch. Een retour Knaningen" De ambtenaar begon het uit te leg gen. Dat meneer al in Kruiningen wós en dat hij wel een retourtje kon kopen, maar dat hij de ambtenaar dan toch minstens diende te we ten waar meneer heen wilde. Dat zeg ik niet", verklaarde de man halsstarrig. ,J3n als je me geen retour Kruiningen wilt geven, dan wil ik helemaal geen kaartje". De ambtenaar vond het best. Hij haalde z'n schouders op en wendde zich af, waarop de klant mopperend verdween. Hij wandelde het station >uit, pakte de bus naar de Ryksxoeg en stelde zich daar langs de kant van de weg op. Om te liften. 't Geluk was met hem. Na enige minuten naderde er een auto, waarin een kennis van de man was gezeten. Hij mocht meerijden. tlJa, ik zou wel met de trein gegaan zijn", vertelde hij, „maar die lui wilden percies we ten waar ik naar toe moest. En als ik dat nou verteld had, dan had iedereen precies geweten, dat ik vandaag naar Goes ben. En daar heeft geen mens wat mee te maken Vreemd verhaalTja, misschien wel en als het niet helemaal waar is. wel, dan fantaseren w\j vandaag in commissiel I omdat de boxen bedrijfsklaar zijn af geleverd en alleen nog de leidingen dienden te worden aangesloten. SPAART DE VOGELS. Vroeger gold het als een sport, dat de jeugd in staat was om vogel nestjes uit te halen. Niemand zal be weren dat men er thans op alle plaatsen anders over denkt maar het net is een verheugend verschijnsel dat de jeugd méér begrip krijgt voor de betekenis van de natuur en dat zij ertoe, wordt gebracht tal van dingen na te laten, die de natuurlij ke orde zouden kunnen verstoren. De vogelbeschermingswacht West- Zeeuwsch-Vlaanderen zal trachten de Aardenburgse jeugd in te schake len bij de vogelbescherming. Hiertoe zal de heer C. M. van den Broecke nesfckastjes uitreiken, die door de jeugd zullen worden geplaatst en verder worden verzorgd. Moge dit streven succes hebben ROOKGORDIJN. De techniek staat voor niets van daag. Op een terrein in Kapelle werd zaterdagmiddag door een firma in tuinbouwmachines een demonstratie gegeven met een machine tot bestrij ding van nachtvorstschade. Vooral van de zijde van de fruitkwekers was er voor deze demonstratie grote belangstelling. Het apparaat heeft een gewicht van 12 kilo. Bij nachtvorst wordt over het betrokken perceel een rook gordijn gelegd, waardoor nachtvorst- schade is uitgesloten. I Advertentie) Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets. ƒ3.30 per flacon. VERMAGE RINGS'* RAG EES Ook Breskens heeft thans een be jaardensociëteit. Burgemeester J. A. Eekhout overhandigde zaterdag bij de officiële opening de sleutel aan de heer Jac. van La,re, lid van het co mité Bejaardenzorg Breskens. Foto PJL.C.) Studentenunie in Zeeland officieel opgericht. Tijdens een bijeenkomst van ver schillende vertegenwoordigers van leerlingenverenigingen der Zeeuwse middelbare scholen in de kelder van de rijks h.b.s. aan de Brouwenaar- straat te Vlissingen werd opgericht een Unie van Zeeuwse Studenten Or ganisaties". De vereniging stelt zich ten doel, dc contacten tussen de Zeeuw se scholen voor middelbaar, uitge breid lager en nijverheidsonderwijs te versterken door gezamenlijk jazzfesti vals, culturele avonden en sportdagen te organiseren voor de gehele Zeeuw se middelbare schooljeugd. Het bestuur van de Unie is als volgt samengesteld: voorzitter, de heer F. Vierhout van „Elek Wat Wils" (rijks h.b.s. Vlissingen): secretaresse, me juffrouw J. Rinses, eveneens van „E. W.W." en penningmeesteresse, me juffrouw C. Rens van „V.L.A.M." (Goese lyceum). Op 18 april zal de eerste contactbijeenkomst gehouden worden en wel in het Middelburgse „Schuttershof". De leerlingenvereni ging „V.L.A.M." zal deze contact avond organiseren onder auspiciën van de U.Z.S.O. Het muzikale gedeel te van deze avond zal verzorgd wor den door Peter Schilperoort en zijn kwartet en de Stork Town Dixie Kids". Voorts zal op 29 april a.s. een sportdag gehouden worden, voor de organisatie waarvan de vereniging „E.W.W.".van de Vlissingse r.h.b.s. zal zorg dragen. Officieel staan thans als lid in geschreven de leerlingenverenigingen van de volgende Zeeuwse scholen: christelijke h.b.s. voor Walcheren te Middelburg, Koningin Wilhelmina Ly ceum te Oostburg. openbare u.l.o. te Middelburg, openbaar lyceum te Goes, openbaar lyceum te Terneuzen rijks h.b.s. te Vlissingen, rijks h.b.s. en m. m.s. te Middelburg, „De Ruyter- school" te Vlissingen, Professor Zee man Lyceum te Zierikzee, Handels avondschool te Vlissingen en de open bare u-l.o. te Vlissingen. Het bestuur van de „U.Z.S.O." heeft de steliige verwachting, dat al de andere Zeeuw se middelbare scholen zich binnen af zienbare tyd eveneens zullen aanslui ten, opdat de te organiseren bijeen komsten door vertegenwoordigers van iedere middelbare, uitgebreid la gere en nijverheidsschool in Zeeland zullen worden bijgewoond. Eerst dan zal men kunnen spreken van de „U.Z. S.O." als een algemeen overkoepelend orgaan. Er zijn thans plannen in voorbe reiding om in de zomermaanden te Middelburg in de Burgerzaal van het stadhuis een tentoonstelling te hou den over moderne kerkbouw. Deze expositie wordt thans voorbereid door de Van der Leeuw-stichting en zal in enkele plaatsen in Nederland worden gehouden. Men wil proberen in Middelburg tijdens de zomer maanden te komen, omdat men dan mede in verband met het seizoen grote belangstelling verwacht. De expositie wordt groot opgezet, o.a. met foto's, maquettes, enz., ter wijl het blad „Forum" een speciaal nummer zal uitgeven, dat tevens als catalogus kan dienen. Jongen aangereden Aan de blokken te Terneuzen kwam zondagavond de 14-jarige F. C. H. uit Goes, die op een race-fiets reed, in botsing met een Volkswa gen, bestuurd door de heer J. L. van R., uit Terneuzen. De jongen viel en liep daarbij een hoofdwonde en een hersenschudding op. Na door dokter Van Zanten te zijn verbonden werd hij naar het Julianaziekenhuis vervoerd. binnen zoals een radio, ongeveer 150 boeken, ingelijste foto's enz. Het nieuwe gebouw is voor de Breskense ouden van dagen een grote vooruit gang, want tot voor kort waren zij gehuisvest in oude, vervallen barak en. De officiële opening geschiedde door burgemeester J. A. Eekhout, die er op wees, dat ds bejaardenzorg de laatste jaren een steeds groter wor dende plaats in onze maatschappij gaat innemen. Ook in Breskens ziet men de noodzaak daarvan in, aldus de burgemeester. Dit gebouw betekent een stap in de foede richting. Als baanbrekers voor e bejaardenzorg noemde hij de 84- jarige heer C. de Kruijter, voorzitter van de afdeling Breskens van de bond van ouden van dagen, oud-wethouder S. de Vuijst en het raadslid A. J. Ver meulen. Vervolgens overhandigde de burgemeester de sleutel van het ge bouw aan de heer Jac. van Lare, lid van het Comité Bejaardenzorg Bres kens. Daarna werd het woord gevoerd door mevrouw M. F. F. Poissonnier De Doelder, eveneens lid van het Co mité Bejaardenzorg, die haar dank uitsprak voor het fraaie gebouw. Namens de ouden van dagen in Breskens sprak de heer De Kruijter en namens de bejaarden van de afde ling Vlissingen van de bond van ou den van dagen voerde de heer A. Goethart het woord. Ook werd nog gesproken door de heer I. de Huister, voorzitter van de Oranjevereniging en de heer A. J. Vermeulen. Gewestelijke vergadering P.C.W.G. in P.v.d.A- Het gewest Zeeland van de Prot.- Chr. Werkgemeenschap in de P.v.d. A. hield zaterdagmiddag een gewes telijke vergadering te Middelburg. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter, drs. Th. J. Wes terhout, lid der Tweede Kamer, te Middelburg. De heer Sj. Joustra te Vlissingen, de secretaris, bracht ver slag uit van de interprovinciale ver gadering, die op 7 februari in Utrecht gehouden werd. De heer J. Schipper, wethouder van Kloetinge, deed verslag van de vergadering van burgemeesters, se cretarissen en gemeenteraadsleden, die ih deze gemeente gehouden werd. Voorts werd de actie in de provin cie besproken. Besloten werd om een propaganda-actie voor te bereiden voor geheel Zeeland, waarmee in september a.s. gestart zal worden. Bezoek aan televisietoren De grote opkomst naar de tiende jaarvergadering van de Goese Studie club Schilders „Luctor et Emergo", was zaterdagmiddag zeker ook voor een niet onbelangrijk deel te danken aan het laatste „agendapunt": een excur sie naar de 76 meter hoge televisieto ren aan de Polderweg. Een unieke kans, die de leden niet onbenut voor bij wilden laten gaan. Onder leiding van de heer D. Janse beklom de groep van ongeveer veertig man, de ruim vierhonderd treden van de draaitrap. De eerste twaalf verdiepingen werden in vlot tempo „genomen", maar toen begon de vermoeidheid in de benen zich te laten gelden. De vlugge voet stappen gingen over in een langzaam geslofIeder was echter de inspan ningen van de hoge klim spoedig ver geten, toen zich op de eenentwin tigste, tevens laatste etage, een prach tig panorama van Goes presenteerde. De heer Janse, zelf schilder van be roep, wist aan zijn collega's tal van wetenswaardigheden over dit machti ge bouwwerk te vertellen en dan spe ciaal op het terrein van de schilder. Het verven van de kabels en leidin gen bijvoorbeeld berekent men voor het gemak per kilometer Buitengewoon interessant is de vijf tiende verdieping, waar de werkruim ten voor de televisie komen. Dubbele ramen, als etalageruiten zo groot van beneden af lijken het maar sim pele vensters schermen hier de grote omloop af. Het glas dat hiervoor werd gebruikt, is met een rontgenap- paraat op zuiverheid onderzocht. Er Ds. Durkstra over Nieuw-Guinea De ring Walcheren van de Jonge Kerk beeft zondag in Nieuw- en St.- Joosland een Jonge Kerkdag gehou den onder leiding van de plaat selijke hervormde predikant, ds. A. J. Wagner te Zoutelande. 's-Morgens was er een kerkdienst, waarin ds. Van Haarlem voorging en 's-middags vertelde ds. F. Durkstra over zijn indrukken van en ervaringen in Nieuw-Guinea. Ds. Van Haarlem sprak in de ochtenddienst naar aanleiding van Marcus 2 vers 27, waarbij hij met name de zondagsviering en -heili ging besprak. „De zin van de zon dag is ons door Jezus Christus ge openbaard", aldus ds. Van Haarlem, „evenals de zin van het leven, na melijk de gehoorzaamheid aan God". De predikant behandelde voorts de problematiek van bezigheden op zondag: „God nodigt ons uit ons in Zijn werken te verlustigen en daar om mogen wij op Zjjn dag zeker niet niets-doen. Wij dienen alleen datgene niet te doen, wat wij in de week doen", zo zei ds. Van Haar lem, die er voorts op wees, dat de zondagsviering in een positief vlak dient te liggen. „Wij zijn er om met God ons samen in zijn werk te ver heugen", zo besloot hij zqn predi katie. In het verenigingsgebouw van Nieuw- en St.-Joosland, waar ds. Wagener de leiding had, werden de deelnemers aan deze dag aan elkaar voorgesteld. Er waren vertegen woordigers van Souburg, Middel burg, Kapelle. Serooskerke, Oost- kapelle, Vlissingen, Ritthem en Nieuwland. Tijdens de discussie over de preek werden nog enige vra gen gesteld over sport en reizen op zondag en over richtlijnen voor de zondagsviering. NIEUW-GUINEA Ds. Durkstra sprak tijdens de middagdienst over zijn bezoek aan Nieuw-Guinea. Hij gaf een uiteen- Diploma-uitreiking reserve-rijkspolitie De commandant van het district Middelburg van de Rijkspolitie, ma joor W. H. van Ballegoijen de Jong heeft zaterdag tijdens een vormings bijeenkomst van de beroeps- en reser ve rijkspolitie de diploma's en insig nes aan een aantal geoefenden en bui tengewoon geoefenaen uitgereikt. Hij deed dit in de „Prins van Oranje" te Goes in aanwezigheid van de echtge noten van de gediplomeerden, terwijl verder nog leden van het korps int Walcheren, Zuid-Beveland en Tholen tegenwoordig waren. De talrijke aanwezigen hebben deze middag voorts kunnen luisteren naar een interessante causerie van burge meester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg. over zfn verblijf in Spits bergen. Met lantaarnplaatjes lichtte spr. een en ander nader toe. Tenslotte werd een demonstratie gegeven in jiu-jitsu door een jeugd- oerenverband onder leiding van de heer Felix Janssens uit Bergen op Zoom, waaraan de reserve gemeente politie van Goes haar medewerking verleende. De volgende reservisten ontvingen een diploma: Groep Souburg: voor buitengewoon geoefend: W. C. Kokje, J. S. de Knegt, 1. van Leeuwen, P. Hollebrandse, C. Brugman. Voor geoefend: L. T. Tis- sink, P. J. van Splunder, G. Brouwer en F. P. Swartele. Groep Westkapelle: geoefend: L. Francke. Groep St. Laurens: buitengewoon §eoefend: J. Kwekkeboom, F. de teur; voor geoefend: L. de Voogd, J. P. Polderman en H. Verschuure. Groep Kloetinge: Voor geoefend: L. de Visser, D. Burger, J. Smallegange en P. Sulsters. Groep Kruiningen: Voor geoefend: J. A. Nagelkerke. komt op die verdieping een donkere kamer, een kantine en een kantoor. Om de nagalm in het gebouw te we ren, wordt de gehele ruimte bekleed met speciale tegels. De afdeling draadloze telefonie komt op de 17de verdieping, waar op het bordes straalzenders ko men te staan, die contact zullen opnemen met in Domburg, Zierik zee en Terneuzen te bouwen to rens van ongeveer 10 meter hoog te. HUISHOUDELIJKE ZAKEN De huishoudelijke punten van de jaarvergadering waren tevoren in Slot Ostende binnen het uur afgewerkt. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer W. Wisse, die in het kort de tien jaren van het bestaan der club memoreerde, welke hij als een stimu lans zag om verder te gaan, bracht de secretaris, de heer K. Mulder het jaar verslag uit. Hij releveerde de activi teiten in 1956 en verheugde zich daar bij over een goede belangstelling voor de studieclub, gezien ook het groeiend ledental. De rekening van de penning meester, de heer G. Nijsse sloot met een batig saldo van 412.17. De be groting 1957 werd goedgekeurd. De af tredende bestuursleden, de heer F. de Jong, 2de voorzitter, G. Nijsse, penningmeester en J. Verrij2er, wer den herkozen. Tot slot ontvouwde de voorzitter de plannen voor de komen de maanden. Op 1 maart is er een feestelijke herdenking van het tweede lustrum in het „Schuttershof". Half maart zal te Wolfaartsdijk een discus sie-avond worden georganiseerd, ter wijl tegen april de heer A. P. H. Goos- sen weer is uitgenodigd om de leden met zijn lichtbeelden een reis door West-Europa te laten maken. zetting over de vele problemen van dit overzeese gebiedsdeel, waar men kampt met noden op politiek, eco nomisch, sociaal en geestelijk ter rein. De pastorale zorg achtte ds. Durkstra elementair voor het. ker kelijk werk. In het verenigingsgebouw werd hierna gediscussieerd over het pro bleem Nieuw-Guinea, waarbij met name de befaamde oproep van de Generale Synode onderwerp van het gesprek vormde. Voorts werd nog gesproken over de samenwerking tussen het gou- vei'nementeel bestuur en de zending op Nieuw-Guinea en over de samen werking en de spanningen tussen zending en missie. Na een uurtje van volksdansen werd gezamenlijk een broodmaaltijd genuttigd, waarna ds. Van Haarlem de Jonge Kerkdag met een kort woord sloot, waarin hij o.m. dank bracht aan de dames, die voor de organisatie hadden zorg gedragen. Taxi-ondernemers bespraken de prijsstabilisatie. Rijksmiddenstanckonsulent hield spreekbeurt in Goes Voor de vereniging van taxihou ders te Noord- en Zuid-Beveland hield de rijksmiddenstandsconsulent in Zee land, de heer A, Korstanie, in Goes een causerie, waarbij in het bijzonder de prijsvorming en de prijsstabilisa tie ter sprake kwamen. Zonder goed keuring van het departement van economische zaken is een tarieven- verhoging op het ogenblik niet moge lijk; er is dus een soort prijsbewa- king. Slechts indien een duidelijke, aantoonbare en belangrijke kosten stijging aanwezig is, kan toestemming worden gegeven de tarieven te wijzi gen. Een ander motief, waarvan men kan uitgaan is de rentabiliteit van het bedrijf. Indien bewezen kan worden, dat geen ondernemersloon in een branche meer wordt verdiend, dan zal de afdeling prijzen van het departe ment de zaak onderzoeken. Onder leiding van de heer J. Egge- been uit Wolphaartsdijk ontspon zich een levendige discussie, waaruit o.m. bleek, dat de vervanging van versle ten materiaal grote investeringen met zich meebrengt. Omdat verschillende ondernemers hierdoor reeds in moei lijkheden gekomen zijn, is reeds een voorlopige prijscorrectie aangekon digd. Besloten werd. dat de heer Remijn, boekhouder en bedrijfseconoom, zich voor de gezamenlijke taxihouders tot de bevoegde instantie zal wenden om een tariefverhoging te bewerkstelli gen. A.R.K.A.-leden vergaderden in Vlissingen. Groep provinciale ambtenaren krijgt nieuwe voorzitter In het Vlissingse K.A.B.-gebouw kwam zaterdagmiddag een aantal leden bijeen van de groep provin ciale ambtenaren van de Algemeen Rooms-Katholieke Ambtenarenver- eniging. Er waren naar het inzicht van deze leden enkele punten, die dringend bespreking vroegen, o.a. de vertegenwoordiging van de groep in het georganiseerd overleg provin ciale ambtenaren en het kiezen van een nieuwe voorzitter in verband met het bedanken wegens gezond heidsredenen door de heer C. J. Mat- thijssen. Deze voorzitters-verkiezing kon echter geen doorgang vinden omdat men niet alle leden tijdig had kunnen bereiken. Daarom werd be sloten vrijdag a.s. opnieuw te ver gaderen. Deze vergadering zal wor den gehouden in Terminus te Goes. De bijeenkomst werd zaterdag geleid door de heer J. F. Vriens, voorzitter van de afdeling Zeeland- Noord van de A.R.K.A. Dhr. Vriens wees er op, dat in het bestuur alle takken van dienst vertegenwoordigd moeten zijn omdat anders bepaalde groepen zich verwaarloosd voelen. Ook zullen in de toekomst vaker vergaderingen uitgeschreven moeten worden dan tot dusver geschiedde, terwijl ook de leden op de hoogte moeten worden gebracht met de be sluiten door het provinciaal bestuur genomen inzake het provinciaal per soneel. De secretaris, de heer Ch. H. F. Draeck, deelde mede, dat hij zich niet herkiesbaar stelde. Besloten werd de afgetreden voor zitter schriftelijk dank te zeggen voor zijn werk ten dienste van de groep verricht. Benoeming Tot onderwijzer aan de Koningin Wilhelminaschool te Vlissingen werd benoemd de heer J. C. Spoor, onder wijzer aan de chr. school te Hoofd plaat. VANDAAG Middelburg Electro: „Rock, rock, rock'.", (a.l.), 19 en 21.15 uur: Schouw burg: „Achter de schermen van Scot land Yard", (14 J.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „The Eddy Du- chln-story", (14 j.), 19 en 21 uur; Luxor: „Zwijgend heldendom", (14 j.), 20 uur. Goes Grand: „Botsende Jeugd", (14 J.), 20 uur. Goes „De Landbouw": Landbouwstu dieclub ..Goes en omgeving": Voor- lichtlngsmiddag. 14 uur; „De Prins van Oranje" Jaarvergadering A.R.- kiesvereniglng, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2