KAPPIE kWAT TA B. EN S. OP WALCHEREN HIELDEN VERGADERING IN MIDDELBURG WALCHEREN t is weer VVaar zijn onze schepen? en de geheime vlootmanoeuvre VRIJDAG 8 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verschillende punten aan de orde. De vereniging van B.S. en O. op Walcheren nield donderdagmiddag haar maandelijkse vergadering in één der appartementen van hotel „De Burg" te Middelburg onder voorzit terschap van de heer J. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke. Al lereerst moet voorzien worden in een vacature als commissaris voor de Waterleidingmaatschappij Midden- Zeeland, die ontstaan was door het overlijden van de heer I'. Dregmans, voorheen burgemeester van Seroos- kerke. Deze vertegenwoordiger wordt benoemd uit het grootste deel der Walcherse gemeenten (behalve Middelburg, Vlissingen Souburg en Domburg). Do vergadering besloot aan de gemeentebesturen voor te dragen de heren P. Daniëlse, burge meester van Kitthcm (nummer 1) en mr. F. S. K. J. Graaf van Randwück, burgemeester van Nieuw- en Sint- Joosland (nummer 2). Voorts moest worden voorzien In 'n vacature als lid van de commissie van toezicht van de stichting Maat schappelijk werk en gezinsverzorging op het platteland van Walcheren, eveneens ontstaan door het overlijden van de heer P, Dregmans. Besloten werd de gemeentebesturen aan te be velen een benoeming te doen uit de heren G. A. A. Adelaar, burgemees ter van Meliskerke (1) en D. Kodde, burgemeester van Zoutelande (2). Voorts kwam ter sprake het rap port betreffende de vuilverwijdering op Walcheren, dit in verband met de samenwerking met Vlissingen. De femeentevertegenwoordigers spra- en de wens uit, dat de gemeenten, die zich voor deelneming hadden op gegeven, hun besluit ook zouden handhaven teneinde tot samenwer king te komen. Ook werd van ge dachten gewisseld over de nieuwe ontwerp-gemeenschappeljjke regeling Toneelavond Rode Kruis Het wakkere groepje Rode Kruis- leden uit Middelburg, dat als tonelis ten een tournee door Zeeland is be gonnen, heeft donderdagavond voor een uitverkochte zaal van „De Prins van Oranje" te Goes zijn veertiende opvoering gegeven van het toneelspel „Het witte legioen". Zij brachten hun toeschouwers in een militair hospitaal, waar achter de witte verpleegsters- schort en doktersjas gewone mensen met hun goede maar ook met hun ver keerde eigenschappen schuil gingen. Hoewel het spel nog wel wat aan kracht zou kunnen winnen, zijn zij er als dilettanten niettemin in geslaagd, een goede vertolking van dit stuk te geven. In het bijzonder zij hierbij ge noemd het optreden van mevrouw H. Jellema-Koole als de directrice, mej. N. Walthuis (zuster Greta) en van mej. T. Baurdoux, die de onsympa thieke zuster Wessels gestalte moest geven. De heer P. Teurlings maakte iets aardigs van het komische rolletje van de korporaal en mevr. J. v. d. Koorde-de Boer slaagde er uitstekend in de praatgrage werkster uit te beel den, terwijl voorts o.m. de heer J. M. Jellema het goed deel als de genees heer-directeur. Voor de pauze sprak de kringsecre taris, de heer A. D. Constandse, nog een propagandistisch woord, waarin hij o.a. kon mededelen dat het goed gaat met het Rode Kruis in Zeeland. Dezer dagen kon in deze provincie het 20.000e lid worden geboekt, tegen op 1 januari 1954 nog slechts 14.000. Het binnenkort 90-jarig bestaande Rode Kruis in Nederland, zou echter als ge schenk gaarne honderdduizend nieu we leden ontvangen, waartoe ook Zee land zijn aandeel zal dienen te le veren. De heer A. J. van Heel, voorzitter van de afdeling Zuid-Beveland West, sprak een openings- en een slotwoord. Aan het slot was er voor alle mede werkers een surprise. Wegens de grote toeloop, zal op 14 maart een tweede opvoering in Goes worden gegeven, wat dan voor deze toneelgroep, tevens het 25e optreden zal zijn. Dirk Nijs vertelde Vlissingen over voetbal. Dirk Nijs, die zich als leider en or ganisator in de Nederlandse voetbal wereld een voortreffelijke naam heeft verworven, deed woensdag avond in „Concordia" te Vlissingen precies uit de doeken wat de „taak van de speler in de voetbal gemeen schap" is. Hij hield deze lezing, in 'n overigens matig bezette zaal, voor leden van de V.C. „Vlissingen." Het werd geen praatje over techniek, spelsystemen of lichaamsconditie. In Jn humoristisch, pakkend en met anekdotes doorspekt betoög, vertelde de heer Nijs hoe de voetballer zich moet gedragen. Hy waarschuwde er vooral tegen verafgoding van de sport. „Sport is in ons leven slechts bijzaak, al is het ook voor de voet ballers meestal een zeer belangrijke bijzaak", zei hij. Aan de hand van en kele anekdotes uit zijn loopbaan als scheidsrechter, vertelde de heer Nijs wat sportiviteit en wellevendheid op de voetbalvelden is. Na de pauze werden aan een sport- forum, bestaande uit de heren Dirk Nys, voorzitter, W. S. Mijnheer, A. W. Levering, S. Simonse en Nic. Ma- caré, talloze vragen gesteld. Men sprak over het vreemde schoeisel, dat door Rapid gebruikt werd in de wedstryd tegen Enschede, over het aanwijzen van een aanvoerder voor een elftal, over techniek, taktiek en snelheid, over grensrechters en over sportjournalistiek. Auto reed tegen brugleuning. Donderdagavond nam een perso nenauto, die van de Nieuwlandse weg kwam en de Stationbrug te Mid delburg wilde oprijden, zijn bocht te ruim, tengevolge waarvan de wagen met de binnenkant van de brugleu ning in botsing kwam. De leuning werd slechts licht beschadigd, doch de auto liep aan de linker voorkant een zodanige indeuking op, dat liy moest worden weggesleept. voor de Zeeuwse Muziekschool die nog moet goedgekeurd worden door de afdeling Zeeland van de vereni ging van Nederlandse gemeenten. Algemeen was men vóór deze rege ling, De voorzitter hoopte dan ook, dat een zo groot mogelijk aantal ge meenten zien b|j deze regeling zou aansluiten. Aandacht had ook de bijdrage, die uitgetrokken wordt voor de adminis tratie van de bijzondere scholen. De ze bedraagt momenteel f 1 per leer ling. Er wordt echter besloten er naar te streven om deze bijdrage te verhogen tot f 1,50. Tot slot werd meegedeeld, dat de volgende vergadering gehouden zal worden op 14 maart a.s. In het ge meentehuis te Souburg. Tevens zal dan van de gelegenheid gebruik ge maakt worden om de nieuwe openba re school in deze gemeente te bezoe ken. Nederlandse rijders voor wereldkampioenschap. Na de landenwedstrijd tegen Noor wegen is de beslissing gevallen wie van do Nederlandse rijders zullen deelnemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap, 16 en 17 fe bruari te Oestersund. Wim de Graaff die zich zowel bij het Europese kam pioenschap te Oslo als bij de wedstrij den te Skiën niet in zijn beste vorm toonde, zal vervangen worden door Jeen van den Berg, zodat de Neder landse ploeg zal bestaan uit Broek man, Pesman en Van den Berg. Nederlandse schaatsers verloren van Noorwegen. Twee overwinningen boekte Noor wegen in de landenwedstrijden te Skiën. Het Nederlandse team werd verslagen met 74,5 tegen 69,5 punt, terwijl de Finse rijders met 16 punten (80 tegen 64) achter bleven bij de Noren. MIDDELBURG Wijkavond hervormde gemeente Wykgemeente I van de hervormde gemeente van Middelburg hield een wijkavond in het gebouw „Kinder- zorg" aan de Veersesingel. De verga dering stond onder leiding van de wijkpredikant, ds. P. F. Th. Aalders, die een inleidend woord sprak. Vóór de pauze werd een prachtige film over Nieuw-Guinea vertoond van de regeringsvoorlichtingsdienst. Daarna vertelde ds. E. Durkstra, hervormd predikant op 't Zand, over zijn erva ringen op Nieuw-Guinea. Na de pauze vertoonde ds. Durk stra kleurendia's van Nieuw-Guinea en gaf daarbij een toelichting.. Tot slot beantwoordde ds. Durkstra een aantal vragen. Dr. Lodewijks sprak voor P.C.O.V. over Australië De bioloog dr. J. M. Lodewyks uit Den Haag heeft een grote naam als boeiend verteller. Hoe boeiend hy vertellen kan, bewees dr. Lodewijks woensdagavond voor een groot aan tal leden van de afdeling Walcheren van de Protestants Christelijke On derwijzersvereniging, die haar win tervergadering hield in de Bogard- zaal te Middelburg. Zijn onderwerp was „Merkwaar dige dieren en mensen in Australië". Nadat hij in een bijzonder geestige in leiding tot zijn eigenlijke onderwerp gekomen was, bleek hier wel uit, dat de dierenwereld in Australië heel an ders in elkaar zit dan „onze" dieren wereld. Men kent daar namelijk al lemaal buideldieren, zoals de buidel rat, de buidelhond, de buidelmol, de buidelmuis en natuurlijk niet te ver geten de (buidel)kangeroe. Interessante bijzonderheden vertel de dr. Lodewyks over de Australische grijze reuzenkangeroe. Vanaf de grond gemeten kan dit dier 2.10 me ter hoog worden. Maar als ze gebo ren worden, zijn deze reuzenkange- roes slechts 5*4 centimeter groot en wegen ze ongeveer vijf gram! Ze worden gezoogd in de buidel en dit is een wonderlijk proces. Deze dieren komen thans nog in Australië voor, maar dr. Lodewijks vertelde, dat ze vroeger over de gehele wereld ge leefd hebben. De hogere zoogdieren hebben de kangeroes echter verdre ven, waarna ze Australië wisten te bereiken. Nu de mens de Europese igdieren in Australië gebracht heert, was spreker er sterk van overtuigd, dat aan het einde der eeuw het grootste deel van deze buideldie ren verdwenen zal zijn,,,... Op deze wijze bracht dr. Lodewyks nog vele interessante bijzonderheden over in dit werelddeel levende diersoorten. „Waarom maken wij eigenlijk vos sen dood?", zo vroeg dr. Lodewyks zich even verder af. Omdat ze konij nen en kippen doodmaken? Twee honderd konijnen „leveren" in een jaar 100.000 kinderen en wanneer 'n vos die 200 konijnen niet zou opeten, moet men al die kinderen van eten voorzienHy lust ook muizen, die zich nog in erger mate vermeerderen dan de lconijnen. Om weer op Australië terug te ko men, vertelde spreker voorts iets over de Australische neger, de men sen, die daar het eerst woonden Toen de blanken er kwamen waren er nog een half miljoen en thans zijn er nog 50.000...... Waarschijnlijk zijn ze via Cliina afkomstig uit Zuid- Frankrijk. Met enkele voortreffelijke kleurenfilms liet dr. Lodewyks zijn gehoor tenslotte kennis maken met mensen en dieren in 't vijfde wereld deel. Ged. A. Schout sprak in Oostkapelle. Volleybalprogramma afdeling Walcheren Voor de afdeling Walcheren van de NeVoBo worden zaterdagmiddag in Vlissingen de volgende wedstrij den gespeeld: EWC li-Zuidwesters II; MVCMTS II; Zuidwesters II NMVC; Zuidwesters-Marathon MT SEWC; VCU—Marathon. Voor de a.r. kievereniging. De anti-revolutionaire kiesvereni ging te Oostkapelle kwam woensdag avond in algemene vergadering by- een. Na de behandeling van enkele huishoudelijke zaken sprak de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland over het onderwerp: „Anti-revolutionair, juist nu". Spre ker vroeg zich allereerst af waarom er onder de massa zo weinig belang stelling hebben voor wat er op het po litieke erf geschiedt. Dit komt voor namelijk. aldus spreker, omdat de stu diezin ontbreekt om zich op de hoogte te stellen. Hij drong aan op lezing en bestudering van „Nederlandse Ge dachten", net politieke orgaan van de anti-revolutionaire partij. Spreker ging uitvoerig ln op de voornaamste oorzaken van de achter uitgang van de anti-revolutionaire party bij de laatste verkiezing. De po litieke propaganda van de P.v.cLA. had voor de grote massa te veel be koorlijks. De kiezers moeten weten hoe wy over de grote zaken denken en dat is nu en in de toekomst onze taak. De anti-revolutionaire partij zal een klaar en duidelijk geluid moeten laten horen, ondanks mogelijk stemmen- of ledenverlies. Wat het samengaan met de C.H.U. betreft is nu wel duidelijk gebleken dat deze zulks niet wenst. Een coali tiekabinet achtte de heer Schout in de nabije toekomst niet mogelyk. De strijd tussen de Party van de Arbeid en de Katholieke Volkspartij zal steeds meer aan de dag treden. Spre ker behandelde ook ae buitenlandse politiek. Hij wees er op dat in Straatsburg de C.H.U. en A.R, wel schouder aan schouder staan. In onze polemiek met andere paritten moet het zo zijn, dat ook andersdenkenden precies weten wat ze aan ons hebben. Op de vlotte en vaak geestige uit eenzetting van de heer Schout volgde een drukke bespreking en tal van vra gen. Spreker ging ook nader in op het deltaplan en hoopte, dat meer kerken het initiatief van de Hervomrde Kerk zullen volgen. Sprekende over de bestedingsbeper king merkte de heer Schout op, dat deze hem doet denken aan de verguis de bezuinigingspolitiek van Colijn. Tenslotte wees spreker nogmaals op de taak van de kiesverenigingen, het geven van een eenvoudige en-populai re voorlichting. VLISSINGEN Van onze adverteerders. Nieuwe winkel in groente en fruit aan de Slijkstraat. Op de hoek van de Slijkstraat en de Kaaskadestraat te Vlissingen heeft de heer J. Koppejan jr. een groente winkel, waarin ook aardappelen en fruit verkocht worden, laten bouwen door aannemer firma A. Poelman Zn. te Ritthem. De winkel, die heden morgen geopend zal worden, bestaat uit een eenvoudig ingerichte winkel ruimte en een tweetal opslagplaatsen daarachter. Daar de heer Koppejan gespecialiseerd is in panklaargroen- ten is het niet verwonderlijk, dat aan de achterzijde van de winkelruimte enige planken aangebracht zijn, waar op een grote sortering panklaararti- kelen uitgestald zijn. Deze planken lopen door tot in de voorste opslag plaats, zodat het uitzoeken verge makkelijkt wordt. Een geheel nieuwe inventaris is aangeschaft, waaronder ook de nieuwste machines voor pan- klaargroenten. De uitstalruimtes, de deuren en de toonbank, zijn in groene verf uitgevoerd. De winkel, die een geheel betonnen vloer heeft werd in twee maanden volledig gebouwd. Marktberichten VISMIJN VEERE. 7 febr. Aangevoerd: 305 kg exportgar nalen 434; 505 kg schardijn 18—21; 7 kg ongesorteerde vis 39. f i Koop zo'n Kwatta' elke week! NW.- EN ST.-JOOSLAND Gemeenteraad vergadert- De gemeenteraad van Nieuw- en Sint Joosland, die maandagavond a.s. om 8 uur vergadert, zal zich onder meer bezighouden met het beroep schrift inzake de weigering van een bouwvergunning. Behalve ae zes pro cent uitkering aan en de bezoldiging van het gemeentepersoneel per 1 ja nuari 1957. komt de verhuur van een tweetal gemeentewoningen ter spra ke. De agenda vermelat verder de ontslagaanvrage van een onderwijze res der openbare lagere school en de benoeming van een onderwijzeres in deze vacature. De chr. school heeft een verzoek Ingediend om aanschaf fing van schoolmeubilair. Het ligt in de Dedoeling de toelatingsdatum op de openbare lagere school te wijzigen. ZOUTELANDE Jaarvergadering a.r. kiesvereniging Dinsdagavond hield de a.r. kies vereniging te Zoutelande haar Jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer P. Brasser. De tweede secretaris, de heer F. Adriaanse, gaf een jaarverslag. De kas had een Ba tig saldo van 31,98. De heren P. Brasser en K. Wou ters werden als bestuurslid herkozen. De heer K. Wouters sprak over: „Enige flitsen uit de gemeenteraad", waarbij o.a. de woningwetwoningen en de grenswijziging ter sprake kwamen. Na een levendige bespre king eindigde de heer J. Wisse met dankgebed; Burgerlijke stand KOUDEKERKE Bevallen: J. L. de Pagter-Zacharlasse, d.; M. Koole-Verhage, d. Overleden: T. J. van den Berg 83 J. wed. van W. J. Goedhart; M. F. Co- mijs 60 j. MELISKERKE Getrouwd: A. Dekker 32 J. en J. Mal- Jaars 25 j.; J. de Visser 25 j. en L. Mal- Jaars 24 J. Overleden: S. de Visser 74 J. wedn. van K. Wisse. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN HINDERWET VERGUNNING VERLEEND B en W. van Vlissingen; gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bi) hun besluit van 29 janua ri 1957 aan Esso Nederland N.V. te 's-Gra- venhage op de daarbij gestelde voorwaar den vergunning ls verleend tot het uit breiden van een benzlnepomplnstallatte door bijplaatsing van een tank van 6000 liter met een aftappomp aangedreven door een elektromotor met een vermogen van 1/3 p.k. op 't perceel Nleuwstraat 32. Vlissingen, 4 februari 1957. Piano-recital ten bate van actie muziekinstrumenten. De piano-recital, die donderdag avond in de Kampveerse Toren te Veere gegeven werd door mevrouw An Gorter-Flentrop ten bate van de instrumenten-actie voor het fanfare korps „Veere's Genoegen", is een groot succes geworden. Deze begaafde pianiste bracht een programma met werken van Bach, Mozart, Voormolen (compositie over Veere), Schumann, en na de pauze werken van Chopin, Poulenc en De bussy. De soliste ontving van het dankbare publiek een welverdiend ap plaus. In totaal werd mede dank rij een verloting van twee houtgravures van de heer D. van Gelder f 150 bijeen gebracht, waarvoor weer een muziek instrument kan worden aangeschaft. Met spanning ziet Veere thans uit naar het eindresultaat, dat zaterdag avond tijdens een bijzondere bijeen komst in het Schotse Huis bekend zal worden gemaakt. De heer H. A. van Kranenburg, die de avond had geopend sloot deze met enige welgekozen woorden van dank tot mevrouw Gorter-Flentrop, die hij daarbij een boeket bloemen aanbood De smaakvolle, met kaarsen versierde zaal was door de heer Van Kranen burg belangeloos voor dit doel be schikbaar gesteld. Ambonezen weigeren brood. Donderdagmorgen weigerden een aantal Ambonezen uit het woonoord te Westkapelle het brood, dat hen werd verstrekt door het interkerkelijk comité tot hulpverlening. Een rede wera niet opgegeven. Het schijnt, dat zij over genoeg geld beschikken om zelf voedsel te Kunnen kopen zodat het hun eer te na komt het voedsel als een gift te aanvaarden. Axeldijk p. 5 Key West. Andljlc p. 5 Abaco. Annenkerk 6 te Hongkong. Aiphard 5 M m n. St.-Pauls rock. Alcor 6 Hamburg. Aalsdljk 5 19» m o.n.o. v. Trinidad. Aardtjk p. 6 Durban. Adlne v. Rotterdam te Oporto. Alblreo 7 te Antwerpen. Almkerk 7 te Hamburg. Alnatl 4 te Santos. Alpherat s 600 m z.o. Bermuda. Alamak 9 R'dam vcrw. Amerskerk 6 v. Bel ra n. Dar es Salaam. Amstelslot 5 150 m n.o. Cochin. Arendskerk 5 te L. Marques. Arke!dijk 7 te Boston. Axeldijk 7 te New Orleans. Atje Ray S 5 3» m n.n.w. Kp. Flnlsterre. Averdljk 4 te Havana. Banka 7 te Bona. Benlnkust p. 0 Las Palm as n. Dakar. Blitar 5 320 m o.t.z. v. Zanzibar. Bloemfontein 8 Kaapstad. Blommersdijk 5 70 m z.w. Flores. Bussum 6 v. A'dam n. Curacao. Caltex „Nederland" 7 v. Kopenhagen n Rotterdam. Caltex „The Hague" 5 320 m n.o. Bermuda. Caltex „Pernis" 7 v, Rotterdam n. Sldon. Calamares 6 Cristobal. Charts 4 v. Caracol n. Baltimore. Colette 3 te Tanger. Congokust 3 te Duala. Cottica 4 150 m z.w. Ouessant. Delft 6 v. Maraealbo n. Bachaquero. Delf9haven 5 180 m w.n.w. Conakry. Drente 6 TJerlbon. Dongedijk 5 Victoria n. Vancouver. Friesland 6 v. Ternate n. Makassar. Gaasterland 5 200 m z.z.o. St.-Pauls rock. Gaasterkerk 6 te Rotterdam. Grootekerk p. 5 Gibraltar. Guineekust 5 230 m n. Dakar. Harold 7 Frederlkstad. Heeisum p. 6 Miami n. Savannah. Hera 4 v. Demerara n. San Fellz. Hersllia 6 te Demerara. Haulerwök 5 760 m z.o. Kp. Race. Heemskerk 4 630 m n. St-Helena. Hulst 6 te Rotterdam. Houtman 5 Soerabaja. Ivoorkust 6 te Antwerpen. Jagersfontein 6 v. Las Palmas n. Southampton. Japara KRL 6 te Singapore. Joseph Frerlng 6 v. A'dam n. Monrovia. Kabylla 5 P. Cardon n. Norfolk. Kleldrecht 4 te Madras. Kalydon 5 te P. Cardon. Kara p. 5 Bahamas. Katelysia 6 Philadelphia n. P. Cardon. Koslcia 5 240 m z. Bermuda. Kermla 5 te Frederlkstad. Kinderdijk 5 Norfolk n. New York. Korenla p. 5 Majorca. Korovlna 8 te Littleton verw. Kota Agoeng 6 o. Padang n. Kaapstad. Kota Baroe p. 6 Sabang. Koratia 7 te Aruba. Kryptos 5 P. Everglader n. P. Cardon. Kylix 6 te Curacao, Langkoeas 5 190 m z.o. Durban. Lekhaven 4 te Buendl Aires. Leersum 5 520 m o. Bermuda. Leto 5 505 m o. Bermuda. Leopoldskerk 7 te Las Palmas. Limburg 6 v. Dakar n. Belawan. Llssekerk 6 te Antwerpen. Lombok 6 v. Cristobal n. Port of Spain Maashaven 6 Antwerpen. Maaslloyd 6 v. Genua n. Rotterdam. Merwede 4 te Burutu. Modjokerto p. 6 Flnlsterre n. Hamburg. Molenkerk p. 6 Dungeness. Nestor 5 Paramaribo n. Hamburg. Nleuw-Amsterdam 7 te San Blar. Oldekerk 5 300 m w. v. Walvisbaai. Oleander 4 te New York. Ondtna 5 715 m o. Guadeloupe. Ootmarsum 5 Jacksonville n. A'dam. Oranje 9 te Las Palmas verw. Orestes 7 San Juan. Ouwerkerk 5 90 m w.t.z. P. Elisabeth, Parkhaven 5 100 m z. RSo de Janeiro. Peperkust 6 v. A'dam n. Hamburg. Phrontis p. 5 Flnlsterre. Prins Willem IV 5 te Duinkerken. Pendrecht p. 6 Lissabon. Prins Frederlk Willem p. 5 Cp. Blanco Purflna „Nederland" p. 5 Vlissingen Roepat 5 Belawan n. Colombo. Reynlersz 5 Medan. Ridderkerk 6 Nacala. Rijndam 4 630 m z.t.o. v. Bermuda. Rljnkerk 4 te Bremen. Rotula 5 80 m z. Ierland. Saroena 6 te Pladjoe. Schle p. 5 Ouessant. Slbajak 7 v. Melbourne n Fremantle. Siblgo 6 Devonport. Silvretta 5 te Malmö. Sliedrecht 2 maart Mena al Ahmadl verw. Scherpendrecht 7 te Sidon. Stad Alkmaar 5 250 m w, Flnlsterre. Stad Schiedam 7 te Rotterdam. Stad Lelden 5 180 m z.z.w. Kp. Santa Marta. Straat Torres 8 Singapore. Sumatra 4 480 m o.n.o. v. Diego Garcia. Sunetta 6 v. Suva n. Ondapolnt. Tablan 6 Port Swettenham. Telamon 5 te Gualra. 15. Kapple's hevigste pro testen hadden niet de minste uitwerking. De twee militaire politiemannen na men de Maat mee. Uitein delijk liep de kleine gezag voerder mopperend naar zijn kajuit. „Een mooie toestand", bromde hij. „Op klaarlich te dag slepen ze Je eigen stuurman van onder je neus vandaan. En nu zit ik zonder. Wat moet lk nu.." HU onderbrak zichzelf en staarde ln opperste verba zing naar de versplinterde deur van de kleerkast. „Wel, alle getaande zee kakelobbesen", foeterde hij. „Wat ls dat nu weer? Zou den die twee mariniers?.. Maar nee die zoeken de Maat toch niet daar... Kapple stónd voor raad sels. Wat betekende dit al les? Een totaal vernielde kastdeur. De politie die oe Maat Inrekent. Dat laatste zou trouwens wel op een abuis berusten, dacht hij. Wat moet nu de met de Maat aanvangen? Nee, dat was tè gek. En., de Maat zou Zich als vrijwilliger hebben gemeld? TheobaldlUk Mena al Ahmadl n. Kaapstad. TJlnegara 8 Durban verw. Triton I te New Orleans. Utrecht p. 8 Mauritius. Van Noort 4 te Hongkong. Vllst 8 240 m w.t.w. Oue»»anL w. Alton Joncs 23 Mena al Ahmadl verw. Waterman p. o Kaap VerdL Willem Ruys 5 Colombo n. Belawan. Willemstad 6 te Amsterdam. Wlcldrecht 14 Barcelona verw. Zuiderkruis 6 v. Halifax n. R'dam. Zeeland 8 130 m w.lz. FayaL Uitslagen centrale hengstenkeuring. (Slot van pag. 2) De volledige uitslagen van deze cen trale keuring zijn als volgt: 3-jarlge hengsten, grote maat: la Frlts van Relgershocve. eig. G. Doens. IJzen- dljke en A. J. Catseman. Biervliet; 1b Union. elg. A. J. Catseman. Biervliet: 2a Nico van Bommanshof. elg. Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kaltendljke en G. van Strlen, Wolfaartsdljk; 2b Udo, elg. Stallen de Dobbelaere. IJzendijke; 2c Costaud II van Volen, elg. M. L. M. Usebaert-v. d. Linden, Axel, A. Haak Czn.. Zaamslag, en J. Koster. Boachka- pelle; 3a Due van 't Scheer, eig. Jac. de Putter Pzn., Axel: lb Paul van 't Kerkje, elg. J. Dieleman. Waterlandkerkje: Sc Roland van Caiharlnabof, elg. M. L. M. IJsebaert-v, d. Linden, Axel en J. Kotter, Boschkapelle; 3d Eglon van de Blezen, elg. J. van Hal-Buzeljn. Eede en D. Dek ker, Axel: 3e Azur van de Melo, elg. Wed. C. Steljaert-Plasschaert en Zn., Graauw. 3-jarlge hengsten, middenmaat: la Vic tor van Rozenberg. e:g. Jac. de Putttr Pzn., en C. A. van Waterschoot, Rozen berg-Hort tenls se; 1b Costaud van Bru nette, elg. Mare. d'Hoore. Sluis; 2a Cas tro van Kasteelhof, elg. Jac. de Putter Pzn., Axel; 2b Cupldon van Rondeputten, elg. M. van Fraayenhove Jzn.. Axel; 2c Castor van Aardenhof. elg. Abr. Haak Czn.. Zaamslag. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel en J. Koster, Boschkapelle: 3a Gustaaf van Moustfc, elg. H. de Maat. Stoppeldijk: 3b Unicum, elg. Stallen de Dobbelaere. IJzendijke. 3-Jarlge hengsten, kleine maat: Ia Nico van 't Kerkje, elg. W. de Feljter Johzn. en R. J. de Mllllano. Oostburg: lb David van Pondok Hawa. elg. R. A, C. Hen driks. Hulst: lc Gambo van de Liter, elg. C. N. den Hamer. Schoondljke en O. Plasschaert, Oostburg: 2a Cobus van Draaibrug, elg. Gebr. Aernoudu. A. Xzn.. Sluis; 2b Luctor. eig. Fa. F. Dekker. Axel; 3a Kraek. elg. J. W. Scheele. Axel; 3b Avenlr van 't Hoogland, elg. A. Ser- rarens. Ossentsse; 3c Leon van Groenen- burg, elg. D. A. van Nleuwenhuljzen, Nieuw- en Slnt-Joosland. 4-jarlge hengsten, grote maat: I Davld, elg. J. der Weduwen, Kerkwerve, C. Pad mos. Eikerzee. L. P. Hanse. Noordwelle, J. R. P. Berman, Drelschor en A. N. Steendijk, A. Jzn.. Nleuwerkerk; 2 Mac van Rondeputten. elg. M. van Fraayen hove Jzn-. Axel. 4-jarlge hengsten, kleine maat: 1 Cos taud van de Heihof. eig. Mare. d'Hoore. Sluis, A. J. E. Temmerman. Hoofdplaat. R. J. de Mllllano. Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland: 2a Costaud van de Hor. elg. J. de Putter Pzn.. Axel; 2b Elegant van 't Hoogland, elg. Al. Serra- rens. Ossenlsse. 5- en f-Jarige hengsten, grote maat: l Unicum van Monnikenhof. elg. Fa. D. A. Timmerman en Zn.. Kattendljke; 2 Hulb van Zeeduin. elg. J. Maljaars Jzn.. Oost kapelle: 3 Leon van de Eendracht, elg. Gebr P en L. Geus. 's-Heerenhoek. 5- en C-Jarige hengsten, kleine maat: la Successeur. elg. Stallen de Dobbe laere. IJzendijke en A. J. Catseman, Bier vliet: ib Nico van Hoosterhof. eig. w. de Buck. Meliskerke; 2a Marc van de Liter, elg C. N den Hamer. Schoon dljke en G van Hal. Slnt-Kruls: 20 Jaap van Berkenhof, elg. Al. Serrarens. Osse nlsse; 3 Herseur van Dljkzlcht. elg. E. Koppejan. P Dlngemanse. Zoutelande en P. Wisse. Blgeekerke. Oudere hengsten, grotere maat: l Mau- rtts van Geneind. elg. c. N. den Hamer. Schoondljke en G. van Hal. Slnt-Krxls. Oudere hengsten, kleine maat: 1 Séna- teur d'Amlce. elg. Coöperatieve Heng- stenverenlging Eiland Tholen; 2a Max van Llnderhol. elg. W. de Buck en Zn.. Meliskerke; 2b Valnqueur van Eversdam! elg. J. w. Scheele. Axel; 2c Brennus van Schuddebeurs. eig. w. de Buck. Melis kerke en A. L. Schrler. Kapelle; 3a Leo nard van Groenendijk, elg. w. de Buck en Zn.. Meliskerke: 3b Karei van Keilen, eig. J. Q C. Lenshoek. KloeUnge. (Nagekomen advertentie) Bespotteiyki Ach hee, die twee jongens zouden hun misverstand wel spoedig inzien.... Welnu, voorlopig rag het daar hog allerminst naar uit. De grimmige mariniers voerden de Maat snel mee door het havenkwartier, waar de bevol king het tafereel met belangstélllng gade61oèg. Heden overleed tot onze grote droefheid voorzien van de H. Sa cramenten, onze Innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder CAROLINA PIETERNELLA JANSSENS weduwe van AUGUSTUS FRAN CISCU S CORNELIS TIMMERMAN In de ouderdom van hij- na 89 jaar. Uit aller naam: F. X. A. TIMMERMAN. Vlissingen. 6 februari 1957. Hellebardierstraat 8. De plechtige uitvaart zal plaatshebben In de parochiekerk a.s. zater dag 9 februari om 10 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7