Corn Boys of R.C.S. neemt leiding van Terneuzen in 3e klas over KAPELLE-WOLPHAARTSDIJK IS BELANGRIJKE WEDSTRIJD GOES II IS IN EERSTE KLAS NOG STEEDS ONGESLAGEN jC ïejvfc uiïqey onder dl VRIJDAG 8 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VLISSINGEN KOMT NIET BINNEN DE LIJNEN Oprukkend Hansweertse Boys door Breskens afgeremd NU MAURITS EN VLISSINGEN zondag niet binnen de lijnen komen kun nen De Spechten en MOC '17 hun positie In de kopgroep nog wat steviger maken. Beide clubs zullen echter op zware tegenstand stuiten. Zo gaat De Spechten naar Maastricht om daar de strijd aan te binden tegen Kimbria. De thuisclub zal verbeten stryden voor een deel van de winst en een gelyk spel is dan ook mogelyk. Niet minder spannend zal de stryd Etyn tussen MOC '17 en Sportclub Emma, twee cl ubs, die onmiskenbaar tot de beste van de eerste klas C behoren. De club uit Bergen op Zoom is hier favoriet. WH '18 wordt nog wat steviger op de gevaarlijkste plaats genageld door een nederlaag by Roermond, terwijl Alliance en Brabantia elkaar de punten fel zullen betwisten met de thuisclub als favoriet. Het doelpuntengemiddel- de zal echter niet groot zjjn. In de tweede klas B komt slechts één Zeeuwse club in het veld: Hulst tegen BSC. De Zeeuwsch-Vlamingen zullen de punten wel uit Brabant na- len. Zierikzee is in de derde klas C kansloos tegen RKC, terwijl de ande re ploeg uit Schouwen-Duiveland, Burgh, thuis een goede kans de helft van de winst heeft tegen RSV in de vierde klas G. Het staat bijna als een paal boven water, dat Terneuzen zondagmid dag de leiding van de derde klas D verliest. Want terwijl de con currenten, Corn Boys en RCS, het moeten opnemen tegen niet de ge vaarlijkste ploegen, komt Terneu zen zelf niet binnen de lijnen. RCS moet tegen Zeelandia zeker zijn van do winst, al doen de jongste prestaties van de Middelburgers vermoeden, dat zQ zich niet zon der slag of stoot gewonnen zullen Grote nederlagen voor de Zeeuwse tafeltennisteams. Volgens verwachting hebben Wilno en Wfll van Zoelen het "let kimnen bolwerken tegen Atoom en U.S.V. Wilno verloor met 100 en by Will van Zoelen wist alleen Poppe zjjn party tegen De Bruyn, in twee ga mes, te winnen, zjj het dan met net kleinst mogelyk verschil n.l. 21-23 en 20-22. Eendracht heeft, na een uiterma te spannende stryd, kans gezien B. S.M. met 6-4 te kloppen en Dordrecht won met dezelfde cijfers van Carbon Hl. De plaatselijke derby IreneTil burg is met groot verschil door Ire ne gewonnen (82). De stand ip: Atoom 12 10 1 1 21 87- 33 Eendracht 13 10 0 3 20 84- 46 Wifra II 12 9 1 2 19 80- 40 Irene 13 9 1 3 19 93- 37 U.S.V. 12 8 0 4 16 81- 39 B.S.M. 13 7 0 6 14 66- 64 Dordrecht 13 5 1 7 11 63- 67 Tilburg 13 3 3 7 9 55- 75 Wilno 13 2 0 11 4 27-103 W. v. Zoelen 13 2 0 11 4 23-107 Carbon III 13 1 1 11 3 41- 89 De persoonlijke uitslagen waren: AtoomWilno: v. d. BurgtSzosz- kiewicz 21-11, 21-19; Muskens Groch 21-18, 21-18; Essing—Kaplon 21-17, 21-16; MuskensSzoszkle- wicz 21-16, 16-21, 21-11; v. d. Burgt —Kaplon 21-10, 21-9; EssingGroch 23-21, 21-10; MiiskensKaplon 21- 18, 21-19; EssingSzoszkiewicz 21- 9, 22-20- v. d. Burgt—Groch 21-19, 21-12; Essing-v. d. BurgtSzosz- kiewicz-Groch 21-19, 11-21, 21-18. U.S.V.Will v. Zoelen: v. Zeideren Hofman 21-11, 21-16; Wagenaar De Dreu 21-11, 21-12; De Bruyn— Poppe 21-23. 20-22; Wagenaar—Hof man 21-12, 21-15; v. Zeideren—Pop- ue 21-7, 21-13; De BruynDe Dreu .7-21, 21-19, 21-14; WagenaarPop pe 21-10, 21-16; De BruynHofman 18-21, 21-18,21-14; v. Zeideren—De Dreu 21-7, 21-15; v. Zeideren-Wage naarHofman-Poppe 21-13, 21-15. Programma voor a.s. zaterdag luidt: WilnoWifra II; Will v. Zoelen Atoom; IreneU.S.V.; Tilburg Dordrecht; Carbon niB.S.M. Wifra II is te sterk voor Wilno evenals Atoom voor W. van Zoelen. Irene en U.S.V., twee teams van ge lijke sterkte, zullen elkaar weinig toegeven. Toch geven we Irene de meeste kans op de overwinning. Til burgDordrecht is goed voor een puntenverdeling, terwijl B.S.M. de punten meeneemt naar Dongen. ïi geven. Corn Boys zal het tegen RKFC zeker niet gemakkelijk hebben, maar toch de winst wel thuis houden. Meto zal door een zege bij Hontenisse de aansluiting met de kopgroep meer mogelyk maken, terwyl Zeeland Sport Steen met lege handen kan te rugsturen. Biervliet en Odio zullen elkaar niet veel toegeven en een pun tenverdeling is "hier mogelyk. Hansweertse Boys, dat langzaam maar zeker naar de kopgroep oprukt zal het in de vierde klas H tegen het bezoekende Breskens toch wel iets te moeilyk hebben. Yerseke moet de vol le winst bij Sluiskil te pakken kunnen krijgen, terwyl Oostburg favoriet is tegen het bezoekende Luctor. Een puntenverdeling is te verwachten bij s Heer Arenskerke-Aardenburg. Programma EERSTE KLAS C MOC '17-Sportclub Emma.1 VVH '16-Roermond 2 Kimbria-De Spechten3 Alliance-Brabantia 1 TWEEDE KLAS B BSC-Hulst 2 WVO-RAC 2 Roosendaal-Taxandria 3 DERDE KLAS C RKC-Zierikzee 1 Heusden-De Schutters 1 RKDVC-Veerse Boys 2 Virtus-VES' 3 DERDE KLAS D Zeelandia-RCS 2 Zeeland Sport-Steen 1 Corn Boys-RKFC -1 Biervliet-Odio 3 Hontenisse-Meto 2 VIERDE KLAS G DHV-Kaaise Boys -2 Burgh-RSV 3 Steenbergen-DEVO 1 VIERDE KLAS H Slulskil-Yerseke 2 's Heer Arendskerke-Aardenburg 3 Hansweertse Boys-Breskens 2 Oostburg-Luctor 1 RES. 2e KLAS C Corn Boys U-Middelburg III1 Hontenisse U-Middelburg U 2 Breskens U-RCS II2 Vlissingen Ui-Zeeland Sport II 3 ZATERDAGVOETBALPROGRAMMA Verlies van leiders doet spanning terugkeren Terwijl er in de zondagcompetitie reeds twee kampioenen bekend zjjn, ziet het er naar uit, dat in het zater dagvoetbal tot de laatste ontmoeting met alle heftigheid gestreden zal worden om deze begeerde titels. In de le klas is de stryd weer opgelaaid tussen Arnemuiden en Nieuwdorp na de verrassende 5-2 nederlaag van de vissermannen tegen AZVV. De lei der» gaan ook nu weer een lastige wedstrijd tegemoet tegen Wemcldia- ge. Nieuwdorp zal blijven volgen middels een zege op Krabbendijke. VCK blijft op de laatste plaats ge kluisterd, want tegen A2TVV zal met een nederlaag rekening moeten wor den gehouden. Zaamslag is echter niet geheel kansloos tegen Colynspl. Boys, terwijl Tern. Boys en Rillandia het wellicht op een akkoordje zullen gooien. In de 2e klas A is er waarschijnlijk winst voor Colynspl. Boys U tegen Wissekerke U. 's-H.-Hendrikskinde- ren heeft een goede kans om de twee de plaats te veroveren als gewonnen wordt van Krabbendyke ST, terwijl Rillandia U en Wemeldinge U kun nen winnen van resp. Kapelle U en Serooskerke U. In de 2e klas B krijgt Arnemuiden U het moeilijk tegen RCS IV. Middelburg IV tegen Meeu wen en Oostkapelle van het zelfde la ken een pak tegen Nieuwdorp U. Nieuwland verliest waarschijnlijK van Zeeland Sport VI, terwyl Veere van VCK U wint. In de 2e klas C moet Bevelanders rekening houden met een nederlaag tegen Mevo, terwijl Goes IV het ver schil met Heinkenszand nog wat gro ter zal maken. Belangrijk is de wed strijd Kapelle-Wolphaartsdijk, waar bij wij de bezoekers iets hoger aan slaan. Kloetinge verliest van SVD en Yerseke UI van Wissekerke. In 2D is er winst voor alle thuisclubs Bru- Boys (tegen de reserves) Burgh UI (tegen Mevo UI) en Mevo U (tegen Zierikzee IV). Hoek wint van Tern. Boys U in 2E en Spui van Zaamslag U. Driewegen U kan met inzet van alle krachten in 2F winnen van Tem. Boys U, terwijl Beren SVD U ver slaat. Het volledige programma luidt: le klas Arnemuiden-Wemeldinge, VCK- AZW, Zaamslag-Colynspl. Boys, Krabbendijke-Nieuwdorp, Tern. Boys Rillandia; 2e klas A: Colynspl. Boys II-Wissekerke n, 's-H.-Hendrikskin- deren-Krabbendijke II, Rillandia II- Kapelle U, Serooskerke U-Wemeldin- ge II; 2e klas B: RCS IV-Arnemuiden II, Meeuwen-Middelburg IV, Nieuw dorp U-Oostkapelle, Nleuwland-Zee- land Sport VI, Veere-VCK U; 2e klas C: Bevelanders-Mevo, Goes IV-Hein- kenszand, Kapelle-Wolphaartsdijk. Kloetinge-SVD, Wissekerke-Yerseke Hl. 2e kl. D: Br. Boys-Br. Boys U, Burgh IU-Mevo UI, Mevo II-Zierikzee IV; 2e klas E: Hoek-Tern. Boys II, Spui- Zaamslag U; 2e klas F: Driewegen U-Tem. Boys UI, Beren-SVD U. Manchester United won ran Bilbao. De wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europabeker tus sen Manchester United en Atletico (Bilbao) eindigde in een 3-0 overwin ning voor Manchester United. Bij de rust was de stand 1-0 in het voordeel van de gastheren. Manchester United bereikte door deze 3-0 overwinning de halve finales door een beter doel- gemiddelde: 6-5. De eerste wedstrijd was met 5-3 door Atletico gewonnen. De eerste wedstrijd tussen Fiorentina (Italië) en Grasshoppers (Zwitser land), voor de kwartfmales van het toernooi om de Europese voetbalbe ker, is geëindigd in een 3-1 zege voor Fiorentina. Deze stand was bij de rust al bereikt. Turndag van N.C G.V. in Eindhoven Het gewest Holland van het Ne- derlandsch Christelijk Gymnastiek Verbond, waaronder ook Brabant en Zeeland ressorteren organiseert op 10 juni een grote turndemonstratie in Eindhoven. Een Fransman, een Deen en een Brit hebben zes dagen op een vlot op de door stormen geteisterde Middellandse Zee rondgedreven, nadat hun jacht voor de kust van Noord-Alrika was gezonken. De mannen hebben geleefd op zout water. Zij zijn dezer dagen opgepikt door een Italiaans schip. Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige Margriet**, is Margrietreeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! Middelburgse Swift wacht zware strijd tegen Merwede. Korfbalprogramma Nauwelijks heeft de Middelburgse korfbalvereniging Swift concurrent Unicum voorlopig teruggewezen, of de oranje-zwarte ploeg wacht de zware stryd in Dordrecht tegen de derde kampioenspretendent Merwe de. Voor beide ploe'gen staan er grote belangen op het spel. Om de kansen geheel in eigen handen te houden, moet Merwede beslist winnen en om dezelfde reden moet Swift tenminste gelijkspelen. Ogenschijnlijk kunnen de Middel burgera de wedstrijd dus rustiger te gemoet zien dan de Dordtenaren, maar dat is slechts de schijn, die be driegt. Merwede speelt thuis zeer sterk en is er bovendien bijzonder op gebrand revanche te nemen voor de 86 nederlaag, die zij in Middelburg te slikken kreeg. In het besef, dat een overwinning mooie perspectieven opent, zullen de hoofdstedelingen alle krachten moeten inzetten. Als zij, on danks de lange reis, in hoog tempo kunnen starten en minder slordig met de kansen omspringen als tegen Unicum, is de kans op succes niet uitgesloten. Door de verrassende 43 overwin ning van Zwaluwen op Charlois is de strijd onder aan de ranglijst in hevig heid toegenomen. De rode lantaarn wordt nu door T. O. V., Overkanters en Zwaluwen gezamenlijk getorst. Daarom is de wedstrijd Overkanters Zwaluwen zo belangrijk. Wellicht zijn beide ploegen na ae wedstrijd één punt rijker. Cnarlois kan zich tegen T.O.V. herstellen. Succes moet tegen Ons Huis op een nederlaag rekenen en blijft in de buurt van ae hekke- sluiters. Tenslotte kan Unicum in de kopgroep blijven door een kleine overwinning op O.D.O. K.N.V.B.-bekerwedstrijden voor zaterdag- en zondagcompetitie Mede in verband met het vlotte verloop van de competitie worden door de afdeling Zeeland van de K. N. V. B. bekercompetities georgani seerd, zowel voor ae zaterdag- als voor de zondagcompetitie. Hieraan kan worden deelgenomen met het hoogste elftal, waarmede aan de afdelingscompetitie werd deelge nomen. Er zal worden gespeeld vol gens bekerafval-systeem. Prestatietoernooi „Swift" Ook vorige zaterdag moesten de wedstrijden voor het prestatie-toer nooi van Swift worden afgelast. Za terdag a.s. maakt Scampolo met vier ploegen de lange reis naar Middel burg en misschien willen de weergo den dan eens medewerking verlenen. De wedstryden zijn: Swift UScam polo I; Swift IV—Scampolo U; Swift BScampolo A; Swift EScampolo B. De volgende adspirantenwedstrij- den zijn nog ingelast: Swift DAni mo B; Swift FAtlas adsp. ZEEUWSE DAMCOMPET1T1E Engelvaart uit Grijpskerke In de hoöfdklas van de Zeeuwse damcompetitle hebben Middelburg en Goes hun wedstryden weer gewonnen, terwijl ook Aagtekerke met grote cij fers zegevierde. In de eerste klas Is Goes II nog steeds ongeslagen. Voor de competitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld. Hoofdklas. Gespeeld te Souburg tussen Souburg I en Goes I. J. van Eenennaam L. Anderson 0—2, C. van Rijswijk C. J. Holle- stelle 11, A. van Sorgen M. J. Je- remlasse 11. J. Dijkstra J. Sinke 02, L. van Soelen C. W. van Damme 11 F. van Dixhoorn F. den Hertog 20, L. Leijnse O. Scherp 1I Chr. Kats C. van Ble- men 02, J. Groenevelt C. de Klerk 20. A. Grevinga H. J. Mas- selink 02. Deze wedstrijd is" gewon nen door Goes met 128. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aag tekerke en Vlissingen U. A. Willemse N. Corstanje 11, J. de Visser C. M. van Poelje 20, L. Trieller Joh. Luwema 20, P. de Visser W. Koole 20. S. Blaas J. van Hove 20. D. Trieller E. L. Verschoor 20, 'A. Boone J. Koole 20, C. Jongepier 'J. Koppe- jan 2—0. M. C. de Smit H. Wieg- mans 2—0, F. Blaas L. van Hove 20. Met niet minder dan 191 won Aagtekerke deze wedstrijd. Gespeeld te Middelburg tussen Mid delburg en 's-Gravenpolder. J. Strooband jr. J. Blom 20, M. F. de Jonge G. Blom 11, W. Boo- faard A. Dubbeldam 20, J. trooband sr. L. Boogert 20. G. Overtveld L. J. Verkerke 11 D. Davidse J. op 't Hof 2—0, P.' de Ruijter H. Nieuwdorp 11, C. P. de vos A. van Overbeeke 11, A. P. Walraven J. Verdonk 20. A. v. d. Mark A. Krijger 0—2. Middel burg won deze wedstrijd met 146. Gespeeld te Souburg tussen Sou burg en D.O.S. J. van Eenennaam H. Brouwer 20, C. van Rijswijk A. v. d. Kree- ke 20, J. DijkstraF. Kievit 20, L. v. Soelen H. Wagenaar 20, F. van Dixhoorn A. Hollestelle 11, L. Leijnse C. Suurland 11 Chr. Kats F. Openneer 20, F. Grevin ga L. Maat 1—1. M. Louws W. Dommisse 02, J. Sinke J. Cal- jouw 02. Deze wedstrijd is gewon nen door Souburg met 137. le klas. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aagtekerke U en Lammeren- burg I. A. Maljers A. de Buck 11, A. Trieller M. J. Besuijen 11, D. Trieller Dz. A. Franke 20, J. Mar anus J. Koppejan jr. 02. A. Louws I. Vinke 20, L. BrandA. Brasser jr. 02 P. de Visser Sz. C. Geljon 1—1, Chr. Louws J. Lijn- se 02, S. de Visser A. Aarnoutse 1—1, L. de Visser H. Kip 0—2. Deze wedstrijd is gewonnen door Lammerenburg met 128. Gespeeld te Souburg tussen Sou burg li en Goes U. M. Louws H. C. Mulder 02, C. van As H. van Benthem 11, P. van Sorgen G. Gorese 02, J. A. Veenstra Ph. Haverhoek 2—0, J. D'Hondt Jac. Behage 02. A. de Pagter J. Schot 11. J. Sfnke D. van Daalen 20, J. van Sluys A. van Belzen 02. M. Marhs J. A. Ingelse 1—1, P. M«rt)« L. Dtk- ker 0—2. Goes U was hier de sterkste en won met 137. 2e klas. Gespeeld te Goes tussen Lammerenburg II en D.O.S. n. H. Kip D. de Vos 1—1. L. de Pag ter J. de Kraker 1—1. M. v. d. Heij den J. Korevaar 0—2, M. Brasser H. Blok 0—2. J. de Witte J. Priem 11 W. Koppejan A. Brou wers 20, W. v. d. Heyden J. Suur land 11, A. van Hoeven B. Roe- leveld 02, J. Aarnoutse G. Blom- mers 20, A. Brasser sr. K. Ver stegen 02 Hier wist D.O.S. U te winnen met 128. Gespeeld te Oostdyk tussen Oost- dijk en Vlissingen UI. E. Hennekij n.o.g. 2—0, M. Sinke E. L. Verschoor 11, J. van Iwaar- den J. Koppejan 11, L. Nieuwen- huize W. Koole 20. Jac. van Iwaarden J. Koole 20. A. van Weele L. van Hove 11. Jac. Meeuwsen H. Wiegmans 20. J. van Burg J. Geljon 20. Joz. Boo ne J. Peters 20, L. Boone J. Lammers 11. Ook Vlissingen UI kon het niet bolwerken en verloor met 16—4. PERSOONLIJKE WEDSTRIJDEN Om het persoonlijk kampioenschap van Zeeland eerste klas werden de volgende partijen gespeeld: Iz. op 't Hof H. C. Mulder 1—1, J. J. Engelvaart L. J. Verkerke 2—0, E. Hennekij D. Davidse 2—0, C. J. Hollestelle N. Corstanje 11. G. Blom Ph. Haverhoek 1—1, H. Mea H. Meerman 11. Hoewel er nog één ronde moet wor den gespeeld kan dit geen Invloed meer hebben op de eerste plaats. De heer J. J. Engelvaart, secretarie- ambtenaar te Grijpskerke en afkom stig uit Kortgene neeft op keurige wijze de partij tegen Verkerke gewon nen, alhoewel het geluk wel aan zijn zijde was, daar hij in het middenspel iets minder stond dan zijn tegenstan der. Deze beging echter de fout klas siek voort te zetten, hetgeen een kolf- Ênaar de hand van Engelvaart was. een keurig gespeeld eindspel wist Engelvaart ae partij in zijn voordeel te beslissen en niermede een punten- aantal te behalen, dat door zijn riva len niet meer kan worden bereikt. FEUILLETON 40 By haar binnentreden had ze het nogal koud gehad. Nu echter voelde ze zich bijna koortsachtig warm en drong zich voor het eei»öt de gedachte bij haar op: „Ik zal toch niet ziek worden? Dat zou al te verschrikke lijk zijn". Ze had een door de dokter gestelde vraag niet gehoord en moest hem dus verzoeken, die te herhalen. Dit feit joeg haar angst aan. Neen, zó moest ze niet doen, want dan zou hij haar een hopeloze warhoofd vinden. Hij zou Wéér dwaalden haar gedachten af en toen hoorde ze, dat hij, als van verre afstand, vroeg: „Is U ziek, me mevrouw Leyne?" Eerst 'n poos later besefte Erica hoe de dokter haar een eigenaardig smakend drankje voorhield, dat ze na enig verzet ten slotte naar binnen werkte. De omtrekken van de kamer begonnen nu weer vorm aan te ne men. „Wat spijt me dat, wat spijt me dat", stamelde ze. „Zoiets overkomt door MARY BURCHELL me vrijwel nooit". „O, het hindert niet", verzekerde dr. Salient met een vriendelijke glim lach. „Ik begon me ook al af te vragen, of U hier was gekomen als aspirant-secretaresse dan wel als pa tiënte. Maar U moet het zich heus niet aantrekken". Intussen sloeg hij haar een tikje bezorgd gade en ging langzamerhand enkele vragen over haarzelf stellen. Vragen, die niets met haar kwalitei ten als secretaresse of assistente te maken hadden, maar uitsluitend ver band hielden met haar persoon. Erica antwoordde ongaarne, maar kon er moeilijk onderuit en kwam weldra tot de conclusie, dat ze meer over haar gezondheidstoestand had losgelaten dan ze tot voor kort zelf had beseft. Toen keek, na een ogenblik stil zwijgen, de dokter naar het introduc tiekaartje van juffrouw Dudenell. „Ik maak hierlit op, dat U wedu we is. mevrouw Leyne". zei hij op een sympathieke toon, die vertrouwen in boezemde. Erica had dan ook veel meer moeite, de waarheid te verber gen dan op het plaatsingsbureau, maar tenslotte bracht ze er toch een nauwelyks hoorbaar „ja" uit. „Maar uw echtgenoot is zeker nog pas kort overleden?" „Ochbegon Erica, maar bleef toen steken, 't Diende nergens toe, er nog langer omheen te draaien. Liegen ging haar toch al zo slecht af. Ze staarde de dokter hulpeloos aan en deze hernam glimlachend: „Na tuurlijk zijn het mijn zaken niet, maar ik veronderstel, dat die mede deling over uw weduwschap niet ge heel en al correct is". „Neen", gaf Erica bijna fluisterend toe, „maar vindt U het erg? Ik be doel of het een bezwaar vormt bij de keuze van een secretaresse". „O", klonk het, alsof dr. Salient daaraan helemaal niet had gedacht. „Het gaat hier niet om mij of om mijn standpunt, maar uitsluitend om U". Erica gevoelde zich door zijn kiese manier van optreden verplicht, er niet langer doekjes om te winden. Toch bracht ze 't niet verder dan een aarzelend: „We... we zyn van elkaar gegaan". „Juist", zei dr. Salient nadenkend. En liet er toen op volgen: „U moet me niet erg bemoeiziek vinden, me vrouw Leyne, maar zou 't niet mo gelijk zijn, dat U.dat U weer tot elkaar kwam!" ..O, neen", antwoordde Erica snel, zich herinnerend hoe elke band als 't ware met opzet was verbroken. Ze moest immers een nieuw leven be ginnen, een leven, dat hoegenaamd geen verband hield met het oude. „Daar is geen kwestie van", verze kerde ze enigszins buiten adem. „Nu", hernam de medicus met een lichte glimlach om zrin vriendelijke mond. „Ik hoop, dat U dit nog eens zult overwegen met het oog op een omstandigheid, die vermoedelijk nieuw voor U zal zijn. U moet weten mevrouw Leyne, dat U in blijde ver wachting is en ik betwijfel of dit wel het juiste moment was om uw echtgenoot te verlaten". „In blijde verwachting? Ik"?, her haalde Erica, even glimlachend. „Hoe wonderlijk!" Toen echter voegde ze er .denkend aan de omstandigheden, haastig bij: „Ja, maar natuurlijk ook erg vervelend". „Dikwijls wel", gaf de dokter toe blijkbaar een tikje geamuseerd. „In zulke gevallen is het beter, de echtgenoot bij de hand te hebben". „O, neen", zei Erica snel, terwijl ze zich Oliver's ontsteltenis bij het ver nemen van dit nieuws voor de geest haalde. Hij had immers niet eens haar onbaatzuchtige liefde begeerd en zou dus zeker niets gevoelen voor het kind „óns kind" dacht Eri ca. die onwillekeurig toch moest glimlachen. „Nu .mevrouw Leyne, U weet na tuurlijk het best wat U te doen staat".' Dr. Salient zei dit op een toon .alsof hij het enigszins betwij felde, doch te beleefd was om aan die twijfel uiting te geven. Jk zal niet proberen, U van advies te die nen, maar kan ik U ook op enige wijze helpen?" Minder koffie - meer genot, dank zij BUISMAN. Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie doel een beetje BUISMAN wonderen. „U bedoelt zeker .dat ik de be trekking nu niet krijg"? vroeg Eri ca, plotseling bleek van schrik .maar de dokter trachtte haar gerust te stellen. „M.i. bestaat er geen enkele reden, waarom U niet enige maanden in be trekking zou gaan, al vrees ik dat deze betrekking minder geschikt voor U zou zijn. Ik zou graag een oogje op U blijven houden als pa tiënte en een ongetrouwde dokter zo als ik moet ook de schijn zorgvuldig vermijden". ..Ja, dat begrijp ik", zei Erica, nog allesbehalve op haar gemak, maar dr. Salient was klaarblijkelijk niet van zins, haar in de steek te laten. „Het gaat er nu maar om", her nam hij, „een andere baan voor U te vinden. Ik neem aan. dat er nogal haast bij is, nietwaar?" „Ik vind het bijzonder vriendelijk, dat U zich zoveel moeite geeft", ant woordde Erica ernstig, „maar ja, 't Is nogal dringend". „Och, él te moeilijk zal 't niet gaan", verzekerde de dokter, alsof het vinden van betrekkingen voor in nood zittende patiënten zijn dage lijks werk was. En na even te heb ben nagedacht, ging hij voort: „Een goede vriendin van mij is directrice van een grote kinderkliniek. Ze heeft een hele administratieve staf. omdat ze ook heel veel werk doet voor kin derrubrieken in verschillende bladen. (Wordt vervold)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5