Beetwortelsuikerindustrie bleef beneden de verwachting Statendam H Ü0X V ja graag i LEZERS SCHRIJVEN ROXY ruiken is ROXY roken! WALCHEREN DONDERDAG T FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 ZEEUWSCH-V LAAN DEREN IN 19S6 Sombere tijd voor vlasindustrie In het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen uitgebrachte overzicht van het bedrijfsleven over het jaar 1956 in haar gebied, wordt er onder meer op gewezen, dat voor wat de beetwortelsuikerindnstrie betreft, de opbrengst als gevolg van de lage temperaturen tijdens de ontwikkelingsperiode der bieten aanmerkelijk beneden de verwachting is gebleven, terwijl het suikergehalte zeer slecht was. Ook de omstandigheden tijdens het bietenrooien waren dikwijls on gunstig, waardoor de aanvoer werd geremd en de bedrijven niet steeds op volle kracht konden werken. De afzet van suiker verliep vlot, de verkoop van suikerpulp en natte pulp bevredigend, terwijl die van de schuimaarde werd be ïnvloed door het natte weer en de stand der werkzaamheden bij de afnemers. In de beide fabrieken werden 258 miljoen kg. bieten verwerkt. Voor wat betreft de Cokesfabriek te Sluiskil wordt opgemerkt, dat als gevolg van stremming van het ko- lenvervoer per lichter door de stren ge koude in begin 1956 werd beslo ten, de Liberty-schepen bestemd voor de fabriek te Terneuzen, te lichten en te Sluiskil verder te los- Van de buitenkant bekeken: Een mooi, machtig zeekasteel; Groot en groots en indrukwekkend, Töch een elegant geheel. En van binnen is 't een sprookje, Dat hier tot écht leven kwam; Ook het zwaar verzilverd SOLA Vaart mee met de Statendam. Dertig duizend lepels, vorken, Waar de Statendam mee eet! Twintig duizend stuks serviesgoed. Zwaar verzilverd SOLA pleet! Véél fabrieken dongen mede, Tot men de beslissing nam: SOLA past het allerbeste In 't milieu der Statendam. CLINGE DOORENBOS GAPINGE Ledenvergadering Z.L.M. Dezer dagen hield de afdeling Ga- pinge van de ZL.M. een algemene le denvergadering. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de grote op komst en gaf in zijn openingswoord een terugblik op het afgelopen jaar. Twee ingekomen vraagpunten zouden door enkele bestuursleden worden be studeerd om op een volgende verga dering door hen behandeld te worden. De heer Den Herder te Serooskerke sprak vervolgens over de chemische onkruidbestrijding, waarbij hij ver schillende middelen nader onder de loep nam. Dat deze middelen soms niet het gewenste resultaat opleveren, schreef spreker toe aan de weersom standigheden, die hierbij een voorna me rol spelen. Tot slot van deze bijeen komst dankte de voorzitter, de heer Den Herder voor zijn leerzame cau serie en sloot hij de vergadering. Ringlijders bijeen. De ringrijdersverenigïng te Gapin- ge hield dezer dagen haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer B. Arendse, die de vergade ring opende. De secretaris, de heer H. Joosse, gaf een jaarverslag in dichtvorm. Het verslag van de pen ningmeester bleek een batig saldo te vermelden. Bij de bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede, dat hij zich niet herkiesbaar stelde, daar hij van plan was met de ringrijderij te gaan stoppen. In zijn plaats werd de heer Jac. Paauwe tot voorzitter ge kozen. De heer Arendse zal lid van de vereniging blijven. SEROOSKERKE (W.) Muziekuitvoering. De muziekvereniging „E.M.M." gaf te Serooskerke (W) een uitvoering in het gemeentelijk verenigingsgebouw, aldaar, onder leiding van de heer A. Joosse. Het in groten getale opgeko men publiek heeft kunnen genieten van een gevarieerd programma, o.a. werd opgevoerd: Brins de Muguets (Meiklokjes) van J. Caluwaerts, Vieux Camarades mars van C. Teike, Orpheé aux Enfers, ouverture van Jac. Offenbach. Vooral het duo voor piston en bariton „Oubli et Souvenir" van G. Gadenne gespeeld door de so listen M. de Pagter en A. Janse en een solo voor saxophoon sopr. „4me Fan tasie" van H. Escudié gespeeld door de solist J. Vogel viel zeer in de smaak van het publiek. Dat er veel belangstelling voor dit muziekkorps bestaat blijkt wel uit het oprichten van een jeugdkorps, dat deze avond enige eenvoudige stukjes ten gehore bracht. Na de pauze werd het toneel stuk ,Het vijfde gebod", een drama tische schets van H. Paauw opge voerd. waarna de heer F. de Steur, voorzitter van het korps, deze avond sloot. COLLECTEN In de Ned, hervormde kerk te Kapelle werd gedurende de maand Januari aan collecten voor diaconie en eredienst bij eengebracht respectievelijk 184,78 en 172,03. sen. Hierdoor kon de cokesproduktie, die 632.207 ton bedroeg, alsmede de gaslevering onbelemmerd doorgaan. Deze wijze van uitlossen zal wor den voortgezet en waarschijnlijk zal te Terneuzen een vrij aanzienlijke voorraad Amerikaanse cokeskolen worden aangelegd. Een drijvende kraan werd niertoe aangekocht en maatregelen zijn in voorbereiding om de kade aan de fabriek van een nieuwe damwand te voorzien, zodat schepen met grotere diepgang kun nen worden toegelaten. De produktie van benzolkoolwa terstoffen ondervond, ondanks de brand op 24 maart, geen stagnatie; de gasvoorzlening in de provincie verloopt technisch gunstig. De stij ging van de kolenprijs heeft tot ge volg verhoging van de gasprijs. Van een behoorlijke bedrijfswinst is in de klompenindustrie geen spra ke geweest. De prijzen der klompen zijn nog steeds niet aangepast aan de steeds hoger wordende houtprij- zen en indien deze aanpassing niet spoedig plaats vindt, zullen nog meer bedrijven dan tot nu toe het geval is, moeten worden stilgelegd. Bil de Cie Neerlandaise de 1'Azote te Sluiskil werd doorgegaan met de uitbreiding der installaties. De afna me voor net binnenland verliep vrij regelmatig; de prijzen op de export markt vertonen een dalende tendens. De fabriek was het gehele jaar door volledig in bedrijf. De Fosfaatfabriek kan op een be vredigend jaar terugzien. De afzet kon zowel In het binnenland als op de exportmarkt worden gehandhaafd. Verwacht wordt, dat door de sterke kostprijsstijging de resultaten voor 1957 ongunstig zullen worden beïn vloed. Voor 1957 staan aanzienlijke investeringen op het programma. Scheepswerf De scheepswerf te Terneuzen was in 1956 met orders voor nieuwbouw en reparatie bezet, terwijl ook voor 1957 het bedrijf ruimschoots van werk is voorzien. Twee motorvracht schepen van respectievelijk 1350 en 1000 ton d.w. werden afgeleverd; te vens werd de veerpont „Dordrecht" omgebouwd en werden twee zolder schuiten van 100 ton gebouwd en 'n motorsleepboot voor eigen bedrijf. Buitendien werden 431 reparaties aan zee- en binnenschepen uitge voerd. Een nijpend tekort aan ge schoolde werknemers bleef bestaan, het aanwerven werd zeer bemoeilijkt door het grote woningtekort. De werf te Kruispolder was zowel wat nieuwbouw als reparatie betreft, volop hezet. Tekort aan arbeids krachten belemmerde verdere - uit-' breïding. In de steenfabriek te Aardenburg werd de produktie tot het uiterste opgevoerd. De uitvoer naar België wordt beperkt tot ongeveer 5 van de produktie, door het gebonden zijn aan vergunningen; aan de grote vraag in eigen land kon slechts zeer gedeeltelijk worden voldaan. De Spiegelglasfabriek te Sas van Gent werkte op zijn maximale capa citeit. De export, vooral naar de V. S., was belangrijk en ook in het bin nenland bleef de vraag levendig. De afzet in het binnenland van de Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent kon zich over het algemeen handhaven aan redelijke prijzen. De export was enigszins groter dan ln 1955, doch veelal aan lage prijzen. Hoewel de huidige toestand voor de vlassers verbeterd is, blijven de verdere vooruitzichten, door het gro ter wordende Russische aanbod, het niet beschikken over een modern ge outilleerd produktie-apparaat en de vrees voor gebrek aan grondstoffen, omdat de landbouw op andere teel ten, tengevolge van de lage prijzen van het Russische vlas zal overgaan, somber. MIDDELBURG Konijnenfokkers behaalden successen in Terheyden. Het sluitstuk der konijnententoon stellingen van dit seizoen was deze keer de kampioenstentoonstelling van Noord-Brabant en Zeeland, welke gehouden is op 2 en 3 februari 1.1. te Terheijden. Leden van „Nut en Sport" te Middelburg behaalden op deze tentoonstelling, waar alleen reeds hoogbekroonde dieren mochten worden ingezonden, die door 3 gedi plomeerde keurmeesters streng be oordeeld werden, de volgende succes sen: De heren M. v. d. Weel met Rood- oog Pool 23-21-20 en 18 punten, waarvan 3 dieren de kampioenstitel behaalden plus 3 ereprijzen; L. J. Janssen met Russ- en Brandneus 17 en 13 punten, waarvan 1 kampioen en 1 ereprijs: M. A. Hoogesteger met Bruin Hollander 16 punten; M. J. Hoogesteger met Bruin Rex 15 punten; L. Adriaanse met Zilvervos sen 19-10-17 punten met 2 kampioe nen en 1 ereprijs; A. P. Dingeman- se met Rijnlanders 19 punten en kampioen en 1 ereprijs; P. J. den Hollander met Havanas 20-20-17-23- 20-16-16 en 16 punten waarvan 4 x kampioen en 6 ereprijzen en met Gouwenaar 18 punten en kampioen. Om voor kampioen in aanmerking te komen, moesten minstens 16 pun ten behaald worden. De uitslag be wijst wel dat er bij de leden van „Nut en Sport" prima dieren te be wonderen zijn. Vrouwenbond P.v.d.A. De afdeling Middelburg van de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid hield een ledenvergadering in „De Gouden Poorte" onder leiding van mevrouw Van RooBiesen. Me vrouw Van Duine hield na de ope ning een zeer interessante rede in verband met het te Den Haag gehou den door haar bezochte Consumen tencongres. Op deze rede volgde een geanimeerde bespreking. De presidente deelde mede, dat op woensdag 27 februari aanstaande in de grote zaal van „De Gouden Poor te" een avond met een feestelijk ka rakter zal worden gehouden, waarin mevrouw Van BovenWoudstra te Den Haag, tevoren in Middelburg, zal spreken. Voorts zal die avond 'n toneelstuk worden opgevoerd. In Goes zal een scholingsdag worden gehouden voor bestuursleden uit het gewest Zeeland. Nieuwe aanwinsten leeszaal Het boekenbezit van de openbare lees zaal en bibliotheek te Middelburg werd uitgebreid met de volgende werken: Cor- sari, Charles en Charlotte. Eekhout, De ondergang van de Waerdijke. Van Gel der, Dingema, je vader. Van Gent, De mysterieuze J. G. De Lannoy, Goud. Pronk, Zwaar getij. Van de Werfhorst, De reis. Arkell, De klokken van Merri- ford. Bromfield, De goede vrouw. Chris tie, Driehoek op Rhodos. Christie, Lord Edgware sterft. Henry, Nacht, neem mij op. McCormick, Caroline Matilda. Mees ters, Der neger vertelkunst. Pidoll. Beet hoven in Wenen. Roulln, Gaston en, Christine. Roulln, Een tweeling groeit op. Roulin, Wijkende wegen. Sharp, Jif-' lia en de liefde. I. Shaw, Eindpunt Pa rijs. Simenon, De gebroeders Rico. Tre vor, De slag om Engeland. Waltarl, Toerms de onsterfelijke. Ambrose, Hand boekje voor de balletliefhebber. Bernat- zik, In het rijk der Bidgogo. Cartland, 18 vrouwen wier liefde de geschiedenis be ïnvloedde. Entrop, Inrichting en onder houd van het zee-aquarium. Algemene geschiedenis der Nederlanden, dl. 9. Al gemene kunstgeschiedenis, dl. l. Larsen. Zij hebben de wereld veranderd. Morus, Geschiedenis der dieren. Van Oss, Wa renkennis, dl. 2. Pereira d'Ollveira, Hy giëne van de vrouw. Plnney, Zwerftocht door Afrika. Sevensma, Beknopte ge schiedenis van het kostuum. Snyders en Beyers, Jeugd, school en beroep. Steven son, Maak van uw huis een lusthof. Tambs, Huwelijksreis over de wereld zee. Thomas jr., Naar een andere we reld. Zishka, Ontwakend Azië. O.- EN W.-SOUBURG Korfballers op de planken. „Het zit weer zó, bij Animo!" Dat was het motto, waaronder de korf balvereniging „Animo" te Souburg in „De Zwaan" een cabaret-avona gaf. De korfballers gaven er blijk van zich op de planken even goed thuis te voelen als op de grasmat. Zij schotelden het talrijke publiek tal van geestige schetsjes voor, zo als „De leugenmachine" en „De gas fitter. De „Animo"-band zorgde voor een vrolijke muzikale noot. De voorzitter van de vereniging, de heer F. Crucq, sprak een ope ningswoord, waaruit o.m. bleek, dat „Animo" thans 150 leden telt. Men verschijnt op het ogenblik met zeven twaalftallen in het veld. Hij bracht hulde aan de spelers en speelsters van het eerste team, dat kampioen werd in de tweede klas en voor deze prestatie lieloond w'rd met de pro motie naar de eerste klas. De voorzitter van de Zeeuwse Korfbalbond, de heer M. Nieuwdorp uit Terneuzen, sprak woorden van waardering aan het adres van deze nog jonge vereniging. Na afloop van het cabaretpro gramma was er een gezellig bal, met muziek van de „Broadway-stars". Aanstaande zaterdag worat deze avond herhaald. Maak zon pakje ROXY eens helemaal open en •snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: 3 Roxy Rook Redenen- 4- Dubbel gelermenleerd Dubbel gezuiverd 4- Standvastige melange Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: M. Theune-v. d. Berge, z.; G. v. Dijk-Velthuis, d.; E. M. P. Gabriel- Janssen, d.: B. J. Qulst-Kraan. z.: P. J. de Bant-Boogaard, d.; N. Janse-Vermeu- len, Z.; M. de Kraker-Goud, d.; E. J. T. Versteeg-v. Beers, d.; J. Verhage-Jansen, z.; M. C. Scheele-v. Tatenhave, z.; J. Lous-Lambrechtse, z.; G. de Melj-Posthu- ma, z.; G. Llmbergen-Mooi, d.; A. W. Stokman-Mac Mootry, d.; L. de Wit -Francke, d. Ondertrouwd: J. Guljt 22 J. en J. P. de Rijke 26 j.; M. Kort 24 J. en N. M. Groen 21 j- Getrouwd: P. A. Keijmel 29 j. en H. J. Geertse 26 j.; J. Modrzejewskl 40 j. en A. M. H. Smedts 29 j.; J. Broekhuls 38 j. en J. S. G. A. Koopman 30 J.; C. T. A. Ver- duijn 25 j. en M. Clarlsse 23 J.; P. A. Vanhove 35 j. en J. Dlngemanse 33 J. Overleden: J. H. Nieuwveld wed. v. G. M. Zyrterlnk 90 j.; D. Stoel 68 j. wed. v. P. M. Pollle. R. v. d. Laan 37 j. e.v. K. Minkema; M. F. v. Hoeck 65 j. e.v. T. P. J. Hageman; A. Siereveld 75 J. DOMBURG Bevallen: H. E. Labruyère-Wtlleboord- se, d,; P. Minderhoud-Koppejan, d. ARNEMUIDEN Bevallen: W. Tramper-De Nooijer, d.; J. Meulmeester-De Ridder, z.: M. van Belzen-Van Belzen, z.; G. Marijs-Van Belzen, z. Getrouwd: M. P. de Jager 29 J. en P. M. Meulenberg 27 J.; J. C. de Visser 28 j. en E. W. Steendijk 25 j.; W. Meulmeester 22 j. en W. Schroevers 20 J. Overleden: J. de Meulmeester 15 J.; C. Labruijère 50 j. VEERE Ondertrouwd: W. G. Koster 26 J. en Vf. van Sorgen 26 j.; J. P. Schrler 23 j. en C. van Wallenburg 23 J. Getrouwd: C. J. Luljk 23 J. en M. Schmeil 22 j.; C. Jacobse 21 j. en A. M. van den Broeke 20 j. Overleden: P. Kesteloo wed. van S. A. Goedbloed 87 j.; C. Marinissen 86 j. wedn. van M. Matthijsse. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Bevallen: C. Joosse-Schout, z.; J. Keur- Goverse, z. Getrouwd: M. Seheele 29 j. en N. J. Jansè 28 j.; P. Joosse 31 J. en J. J. Bod bijl 28 j. Ondertrouwd: M. Marteijn 26 j. en J. W. Poppe 24 j. Overleden: J. de Hamer 90 J. e.v. T. de Vos; F. M. Rooze .83 J. wed. van P. Kodde. OOSTKAPELLE Bevallen: A. de Witte-Walhout, z. Ondertrouwd: D. Kruis 22 J. en D. d» Visser 22 j. Overleden: A. D. C. de Bruijn, wed. .van P. Semeijn, 84 j. J. Timmerman 71 J. RITTHEM Ondertrouwd: W. Wisse 30 j. en L. S. W,Cevaal 24 j ,C. Cevaal 30 J. en M. C. van de Putte 21 j. BIGGEKERKE Bevallen: M. de Korte-De Visser, z.; Joh. Francke-Louws, z. Overleden: W. Brasser, e.v. W. C1J- vat 79 J. GRIJPSKERKE Bevallen: C. D. de Bruin-Remmers, z.; D. C. Cevaal-Hup, d.; A. K. Boogaard- Boijenk, d. Getrouwd: P. Schreijenberg 27 J. en J. Maljcrs 22 j. Geen moeilijkheden bij Rott. kamerorkest Naar aanleiding van uw bericht, dat zich in het RJK.O. moeilijkheden zouden voordoen, moet het me als lid van genoemd orkest van het hart dat U de feiten wel heel anders voorstelt dan ze zjjn. De vergadering waarin genoemde resolutie en protestactie tot stand kwam werd slechts bezocht door 13 van de 36 leden terwijl er van die 13 enkelen zijn die geen stemrecht hebben en daarbij nog enkelen die te gen de protestactie en resolutie wa ren, bovendien waren lang niet alle orkestleden uitgenodigd. In een voorafgaande vergadering met het gehele orkest had het bestuur alle moeilijkheden met dirigent en le den besproken en tot een oplossing febracht, waartegen niemand pro- esteerde. De door U genoemde neer A. Smit is wegens ontoelaatbare han delingen en uitingen ontslagen waar tegen slechts 4 leden zich verzetten. De verontwaardiging van het meeren- deel der orkestleden is daarom be- begrijpelijkerwijs groot en zij overwe gen net aaarom maatregelen te ne men tegen die leden die zich achter deze resolutie hebben geschaard. Van moeilijkheden is dus geen sprake, er zijn slechts enkele leden die persoon lijke grieven en belangen tegenover dirigent, bestuur en collega's hierin willen botvieren Rotterdam Peter de Wilat Solo-hoboïst SEROOSKERKE (W.) Bevallen: A. Wattel-Rlemens, d.; J. Wiileboordse-Wattel, z. Getrouwd: J. de Muynck 33 j. en M. de Visser 33 1. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: M. Wattel-Boeije, z.; P. J. de Munck-Verhage, z.; J. van Sorge- MattWjsse, z.; C. Suurmond-Diermanse, d.; E. F. de Visser-De Visser, d.; I. Dod- de-De Jager z. Ondertrouwd: P. J. Schou 27 j. en E. J. L. Baljeu 22 j.; J. Meerman 22 J. en A. D. van Eenennaam 24 j.; J. W. Oran je 22 j. en M. C. Hubregtse 18 j.; J. Bak ker 36 J. en A. J. de Visser 36 j.; G. C. Janse 28 J. en A. S. de Rijke 21 j. Getrouwd: J. de Nooijer, 20 j. en A. W. Wielemaker 18 j. Overleden: A. Jozlasse 86 j. wed. van L. Barentsen. AAGTEKERKE Bevallen: C. Bosselaar-De Buck, d.: J. de Visser-Poppe, z. Getrouwd: L. Bakker 28 j. en M. Jon- gepier 22 j. Scheepvaartberichten Vllsslngen aangekomen op 5 februari: Taurus, R'dam. 6 februari: Ariel, Zee. Georgios F. Andreadis, R'dam. Vlissingen vertrokken op 5 februari: Homo, Funchal. Taurus, Dover. Holnls, Gent. Llberté, Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 5 febr.: Pegasus, Amsterdam. Ida Pleter, R'dam. Flardinga, R'dam. Boskoop, Rotterdam. Gramsbergen, A'dam. Bernlna, R'dam. 6 febr.: Leemans, Goole/Gent. Maashaven, Rlo de Janeiro. Stella Marls, R'dam. Fle- vo, Dordrecht. Gepasseerd van Antwerpen op 5 febr.: Triton, Gothenburg. Purflna „Nederland" P. Golf. Phidias, A'dam. Hast IV R'dam. Gaasterkerk. R'dam. Leuvehaven, R'dam. Aaltje, Fulham. Vianna, Cardiff. Ador, Goole. Ameland, Londen. Hado, Garston. Elda, Greenwich. Gruno, Gateshead. Rijwielschild voor slechthorenden In uw blad van dinsdag 29 Januari werd opgenomen een verslag van de bijeenkomst van slechthorenden in het gebouw van de CJ.M.V. te Goes, waar de heer J. Borrie een causerie hield over Veilig Verkeer. In dit verslag staat onder meer ver meld: „Met nadruk werd er op ge wezen hoe goed het zou zijn als alle slechthorenden zich zouden voorzien van het zogenaamde rijwielschild, dat achterop het spatbord van de fiets wordt bevestigd en waardoor het ach terop komend verkeer wordt gewezen op het feit dat de voor hem rijdende slechthorend Is." Inderdaad zou dit het geval zijn en er zou m.i. dan ook veel meer gebruik van gemaakt worden als men wist op welke wijze en waar dit rijwielschild is te verkrijgen. Die wetenschap mag men hier aantreffen. Het rijwielschild wordt voor de prijs van 2.— verstrekt door de Ko ninklijke Nederlandsche Toeristen bond AJ1.W.B. in samenwerking met de vereniging tot bevordering der be langen van slechthorenden. Daartoe is een formulier ln te die nen met een verklaring van de genees heer of afdelingssecretaris S.H„ dat de aanvrager zodanig aan doofheid lijdt dat hij het gegeven signaal niet altijd hoort. Dit formulier is voor iedere slechtho rende dus ook voor hen die geen lid zijn kosteloos verkrijgbaar bij de afd. secretarissen, de heren L. v. Wallenburg, Noordweg 78 te Middel burg en C. Witte, Pr. Beatrixplein 3 te Kloetlnge. De afd. „De Bevelanden" Toekenning van onderscheidingen. In het blad van zaterdag las ik t bericht betreffende de mooie staat van dienst van de heer C. van Schel ven, bij de Vitrite Fabriek N.V. te Middelburg. Ook zag Ik de foto waar wethouder van 't Westende de jubi laris de bronzen medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst spelt. Nu wil ik U eens vragen, mijnheer de redacteur, is dit nu niet wat mager, een bronzen medaille voor iemand, die veertig jaar zijn beste krachten aan een be drijf heeft gegeven? Aan verschil lende personen, met de helft minder dienstjaren dan de heer van S. en die na afgelopen dagtaak minder moe waren dan bij het begin, werd meermalen een go'udpn medaille toe gekend. Zou hier het bekende spreek woord van de paarden pn de haver niet op van toepassing zijn Oosterland. L. A. Capelle. Noot van de redactie. De toeken ning van deze eretekenen vormt reeds jaren en strijdpunt. Br zijn (oude) richtlijnen voor. waaraan nog altijd de hand wordt gehouden. Of men brons, zilver of goud krijgt hangt niet af van een verschil 'in dienstjaren, maar voornamelijk van de maatacbanpelijke positie, welke men bekleedt op het ogenblik van de uitreiking. Wat de trouwe plichtsvervulling betreft is het dus precies gelijk of men een bronzen, een zilveren of een gouden ereteken ontvangt. Voor veilig verkeer. Een wandelaar schrijft ons: „Steeds lees en hoor ik over veilig verkeer, een onderwerp waarop inderdaad ook voortdurend gehamerd moet worden. Maar er zijn verschillende nunten In Vlissingen. waar de wan delaar nooit veilig loopt. Men kan rich dus afvragen waarom ook aan deze wandelaar geen veilfgheid ge garandeerd wordt. In de eerste plaats moet in dit verband de St.- Jacobsstraat genoemd worden, waar thans behalve de gewone fietsen ook de bromfietsen deze winkelstraat van ongeveer 100 meter lengte, on veilig maken. Het lijkt mij. dat een algeheel verbod niemand kan duperen alleen de jeugd heeft een speelplaats min der." (Wij hebben deze kwestie onder aandacht van de verkeerscommissie in Vissingen gebracht. Red. P.Z.C.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9