Zeeland heeft grote kansen als reeds nu wordt aangegrepen Zeeuwse Almanak DE PENSIONTEHUÏZEN VOOR BEJAARDEN IN ZEELAND ZEELAND KREEG BEZOEK VAN AANKOMENDE SCHIPPERS win zofn prachtige NESCAFÉ kan Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 E.T.l.-DIRECTEUR IN MIDDELBURG: Luxemburgs bedrijf kocht terrein aan in de Kanaalzone Voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen sprak woensdagavond de directeur van het E.T.L, drs. M. C. Verburg, over de economische toe komst van Zeeland. Met nam© hield de heer Verburg zich bezig met de kan sen van dit gewest by de toekomstige ontwikkeling van West-Europa, kan sen, die by als reëel zag en zeker niet als Illusies wilde aanmerken. Hy be toogde echter met nadruk, dat met het realiseren van de vele mogeiykheden niet moet worden gewacht tot na het afsluiten der zeegaten, doch dat men reeds nu aan het werk moet gaan. liet beleid zowel van de regering als van de localiteit dient er op gericht te zijn, dat Zeeland In de toekomst een recht matig aandeel krygt van de ontwikkeling, die men ln ons land mag ver wachten. Na een globale schets van de situa tie ln West-Europa en In het bijzonder ln Nederland, vroeger en nu, zette spreker uiteen dat Zeeland ln de na tionale ontwikkeling achtergebleven ls. Het economisch krachtveld van een magneet als Rotterdam ls zo groot, dat bijvoorbeeld Vlissingen niet meer aan bod komt. De vraag is nu een vraag, die ook behandeld is in de brochure „Het Westen en overig Ne derland" of hier decentralisatie mogelijk ls. In dit verband noemde de heer Verburg enkele cjjfers, waarmee men ln West-Europa in de toekomst rekening moet houden. Over veertien jaar zal de bevolking van West-Euro pa van 122 miljoen tot 129 miljoen zijn gestegen, een staging, waarvan Nederland twee miljoen krijgt te ver werken. Het centraal bureau voor de statistiek neemt voor ons land aan dat ln 1981 de bevolking zal zijn toe genomen tot 14.3 miljoen. De wel standsvermeerdering gekoppeld aan de bevolkingstoeneming zal samen gaan met Industriële voorzieningen, met name ln de sector van zware in dustrie. De vraag ls: waar zal deze zwa re industrie zich vestigen. Drs. Verburg wees er op, dat er in deze sector een tendens is, om naar de kust te gaan. Zo wees hij op de plannen tot stichting van een twee de hoogovencomplex, terwijl enige tijd geleden van Amerikaanse zij de grote belangstelling voor Zee land werd getoond ln verband met de vestiging van een Zeeuwse in dustrie. Delfzyl is een opvallend voorbeeld van een dergelijke vesti ging aan de kust en uit de Borina- ge, Luxemburg en het Roergebied is zeker binnen een tijdsbestek van 25 jaar een „trek naar de zee" te verwachten. In dit verband deelde DAGELIJKS VOOR STEM EH KEEL Rokers, laat Uw nachtrust niet door hoest verstoren. Gebruik Wybcrt, het beproefde middel tegen hoestprik- fcel en rokershoest. de heer Verburg mede, dat een groot concern uit Luxemburg (Ar- bed) grote terreinen ln de Vlaam se kanaalzone heeft aangekocht. In Rotterdam en andere bestaande Industriële kernen als Velzen is echter weinig plaats meer. Nu gaat het ge rucht, dat men ln Noord-Holland er gens de kust wil doorsteken voor de aanleg van een groot tweede haven bekken. Maar waarom zou men ln laats daarvan niet eens eerst de aan- acht richten op het zo gunstig gele gen Westerscheldebekken? Ir. Petri heeft er ln Economisch-Statistische Berichten op gewezen, dat Zeeland niet alleen „overig Nederland" is, maar ook tot „het Westen" behoort. Want het Westen ls dat deel van Ne derland, dat in direct contact staat met de Noordzee. Drs. Verburg sprak als zijn over tuiging uit, dat de streken rond Ter- neuzen en Vlissingen zeker sterke ag- glomerende krachten hebben. Reeds nu vangen zij het grootste deel van de bevolkingsaanwas van Zeeland op. In 1956 zelfs de gehele aanwas. Echter, indien men hier een zo volledig moge lijke ontwikkeling wil krijgen, dan zal de regering dienen te stimuleren, ter wijl van Zeeuwse zijde er sterk op moet worden aangedrongen, dat Den Haag inderdaad vestigingen aanmoe digt. Nogmaals: als er inderdaad een plan bestaat tot doorgraven ergens van de Nederlandse kust. waarom dan niet de Westerschelde te gebruiken? De heer Verburg betoogde, dat wanneer Vlissingen en Terneuzen zware industrie zouden krijgen gere kend mag worden op een secondaire industriële ontwikkeling ln de andere Zeeuwse streekcentra. Voorts wees hij op het grote belang van een goed we gennet met een vaste oeververbinding over de Westerschelde. De vracht auto's krijgen steeds meer betekenis hetgeen onder meer ook blijkt uit de vervoerscijfers over de Westerschel- deveren. Terloops stipte hij nog enkele voordelen aan, die het Deltaplan met zich mee kan brengen, releveerde hg de studieobjecten van de werkgroep Deltazaken Zeeland en wees voorts op het belang van voorzieningen ln de sociaal-culturele sfeer. Voorts noemde de heer Verburg en kele cijfers over de te verwachten ont wikkeling van de Zeeuwse arbeids markt, waarbij hij uiteenzette, dat na 1961 het aanbod zal stijgen tot 1500 mannen per jaar. Indien er echter goede verbindingen zijn, dan is Zee land niet alleen op eigen arbeids krachten aangewezen. Tenslotte sprak de heer Verburg nog over het belang van het vreemde lingenverkeer en de toekomstmoge lijkheden van land- en tuinbouw. Na de causerie werden diverse vra gen gesteld en ontstond een discussie tussen inleider en dr. W. S. Unger over de realiteit van deze visie op Zeelands toekomst. RAPPORT VAN STICHTING ZEELAND Verheugende vooruitgang wat capaciteit betreft. Het. is momenteel velen wel bekend, dat Zeeland het hoogste percentage bejaarden van alle provincies heeft, namelijk elf. Naast de tijdsbesteding van de bejaarden, is ook de hulsvesting tot een probleem geworden. Voor de groep echtparen, maar uiteraard nog meer voor de alleen achtergebleven bejaarden, worden nieuwe pensiontehuizen gebouwd of oude tehuizen om gebouwd tot fleuriger Inrichtingen. De belangstelling voor het proces van omschakeling naar een moderne maatschappelijke zorg ls groot en zy groeit nog steeds. De stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk heeft ln de loop van 1955 een enquête gehouden naar verschillende aspecten van de pensiontehuizen ln Zeeland. Het enquêtewerk hiertoe werd verricht door mej. W. J. H. Westera, medewerkster der stichting, en de sectie be jaardenzorg der provinciale diaconale commissie van de provinciale kerk vergadering ln Zeeland (voor wat betreft de Ned. herv. instellingen). De gegevens van deze enquête werden verwerkt door de socioloog der stichting, drs. L. Turksma, die hierover reeds een artikel plaatste in het Zeeuws Tijd schrift. Uit dit rapport blijkt, dat op 1 ja nuari 1955 Zeeland 29.724 bejaarden telde, dat was 10.8 procent van de be volking en een groter aantal mensen, dan er in Vlissingen woont. Vier pet. van deze bejaarden, namelijk 1184 woonde in één der 37 pensiontehuizen voor bejaarden. Daarnaast woonden in deze pensiontehuizen nog 160 per sonen beneden de leeftijd van 65 jaar; 230 bedden stonden leeg, dat wil zeg gen 15.6 pet. Een vierde deel der be- van rSsuin WAARSCHUWING De hengelaars, die in het verleden nog wel eens een visje trachtten te verschalken ln de Vlissingse binnen- of buitenhaven en die dit in de toe komst weer willen doen, zullen nu toch duchtig op hun tellen moeten passen. Weliswaar was het vissen tot nog toe verboden ln de Vlissingse ha vens. maar het werd toch oogluikend toegelaten. In de afgelopen weken heeft de vis- serijpolitie echter diverse processen- verbaal opgemaakt. Er mag dus nu nog wel eens duidelijk aan Herinnerd worden, dat het „officiële verbod tot vissen in de binnen- en buitenhaven" nog steeds van kracht is. Zelfs voor hengelaars, die in het bezit zijn van een visakte. Men zij dus gewaar schuwd! UIEN Voor de Zeeuwse tuinbouw, die per slot van rekening veel „juun" Sroduceert, is er een goed bericht, [et ingang van 1 februari tot en TOT rS.ijpe BAGGERMOLEN. 7n de Vlissingse vissershaven werk te een baggermolen op volle toeren en dat trok de aandacht van een voorbijganger. Een man op leeftijd zoals men er veelal rond in aanbouw zijnde huizen kan opmerken. Man nen, die na een leven van hard wer ken het recht verworven hebben om nu rustig toe te zien en om van tijd tot tijd voor stuurman aan de wal te spelen. En stuurlui aan de wal zijn de beste zoals ge weet. Maar goed, zo'n mannetje stond dus aan de haven en ditmaal was het geen bouwwerkmaar een bagger molen waar het om ging. Geboeid keek de man toe hoe emmer uo em mer steeds weer boven kwam. Het proces vervulde hem klaarblijkelijk met verbazing en dat klopte ook wel, want op een gegeven ogenblik wend de hij zich tot een arbeider en vroeg: ,.Zeg man, wanneer komt dat laatste emmertje nou es boven met 31 jnll heeft Noorwegen een onbeperkte invoer van uien toege staan uit Nederland en de overige O.E.E.S.-landen. MANDJE De Nederlandse Vereniging van Meelfabrieken heeft een periodieke onderscheiding ingesteld voor Neder landers, die zich byzonder verdienste lijk hebben gemaakt op het gebied van de voedselvoorziening. Heel toe passelijk heeft men als onderscheiding een „Zilveren Broodmand" gekozen. De eerste, die dit kostbare mandje ontvangt, zal de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt, zijn. De uitreiking zal op 14 februari een feit worden. Van Zeeuwse zijde zal onder andere tegenwoordig zijn drs. H. J. P. Ver- scnaffel, directeur van de n.v. Wal- zenmolen uit Sas van Gent. LENTE Nu we in februari al min of meer in het voorjaar zyn beland, bereiken ons steeds meer berichten over bloei ende sneenwklokjes en krokusjes. Zo ook uit Terneuzen, waar ln een tuin van één onzer abonnees deze fleuri ge bloemetjes op 26 januari al schuch ter de wereld inblikten. wöners was op zalen ondergebracht, terwijl de grootte van de tehuizen va rieerde tussen de 10 en 110 bedden. Het aantal pensiontehuizen is na 1950 met zeven toegenomen, terwyl de ca paciteit van 1113 tot 1574 bedden steeg. Over het aglemeen is dus voor geheel Zeeland van een verheugende vooruitgang te spreken. Het aantal leegstaande bedden moet men niet zien als een gebrek aan belangstelling, daar het hier vaak elementen van een overgangstijd van oud naar nieuw betreft. Vaak wil men zijn eigen omgeving niet verliezen (scheiding van echtparen) en blijft dan liever op de wachtlijst staan. De nieuwe tehuizen zijn in het algemeen groter. In 1950 bedroeg het gemiddel de aantal bedden per tehuis 37, in 1955 was dit gestegen tot ruim 42. Op Walcheren woonde vijf pet. van de bejaarden en op Noord-Beveland 4.7 pet. in pensiontehuizen; in alle an dere delen van Zeeland was dit min der; het laagst stonden Tholen en Zuid-Beveland genoteerd met resp. 2.6 en 2.9 pet. In Zuid-Beveland was echter sinds 1950 het aantal tehuizen gestegen van vijf tot elf. Van gemeen te tot gemeente verschilt uiteraard het percentage bejaarden in Zeeland sterk, grotendeels tengevolge van de kleine aantallen, waar het hier om gaat. In de kleine gemeenten ls het percentage meestal hoger dan In de grotere, hoewel ook hier verschillen waren te constateren. De aantallen blijken sterk samen te hangen met het wegtrekken of aantrekken van de jongeren in verband met de industrie Het percentage gehuwde bewoners bedroeg 15.4 pet. tegen 11.1 pet. in 1950. Van de bevolkingsgroep van de 6569 jarigen woonde maar een pet. in een tehuis; van de 80-jarigen en ouder echter 10pet. Van de instellingen werden er acht door burgerlijke instellingen beheerd, twee waren er particulier (een ervan is inmiddels opgeheven) en 24 gingen uit van kerkelijke instellingen. Slechts elf stelden lidmaatschap van (Vervolg op pag. 5) f Advertentie RYNBENDE Hof verwierp appèl van taxichauffeur. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het appel verworpen, dat de Nieuwlandse taxichauffeur H. vorige week had aangetekend tegen zUn ge vangenhouding in het huis van bewa ring te Middelburg. Zoals bekend houdt deze gevangenhouding verband met het onderzoek naar de myste rieuze dood van de weduwe K. te Nieuw- en Sint-Joosland. Hij blyft echter ontkennen iets te maken te hebben met deze zaak. Interessante praatmiddag oud-leerlingen R.LW.S. Goes. De vijftiende praatmiddag welke de Vereniging van Oud-Leerlingen der Rykslandbouwwin ter school te Goes woensdag in „de Prins van Oranje" hield, heeft de helaas niet talrijke aanwezigen een tweetal zeer interessante inleidingen geboden. By de opening kon de voorzitter, de heer M. Markusso mededelen, dat het schryven aan de algemene bond om meer activiteit te ontplooien, nog om meer activiteit te ontplooien, nog niet tot praktische resultaten heeft geleid. Van de achttien hierover aan- feschreven zusterverenigingen heb- en er slechts twee gereageerd. Groningen was. daarbij van mening: „activeren of liquideren". Het bonds- jaarboek dat reeds in het najaar moest verschijnen, is er nog steeds niet. Besloten werd de secretaris, de heer C. O. J. Hendrikse, opnieuw te benoemen als afgevaardigde voor de vereniging in het hoofdbestuur van de Z.L.M. Als eerste inleider voerde op deze middag het woord ir. R. J. Koop- mans, adj. directeur van de keurings dienst Zeeland van de N.A.K. te Goes, die mede aan de hand van enkele kleurenplaatjes, een uiteenzetting gaf van de nacontrole op aardappe len, door middel van de zgn. Igel- Lange-test. Enkele jaren geleden be gon rrteh ook op het landbouwproef- bedryf „Zeeland" te Wllhelminadorp met een nacontrole op de te velde ge keurde aardappelen, door in een kas monsters in potten te planten. Door verschillende omstandigheden was deze methode niet ideaal, zodat de N.A.K. dankbaar de mogelijkheden heeft aangegrepen, welke door een Duitse onderzoekster, mej. Igel, wer den ontdekt. Deze methode is ln ons land verder uitgewerkt en blijkt thans zeer te voldoen. Met behulp van microscopen ls het thans mogelijk onmiddellijk na te gaan of de onderzochte knol is aangetast door de bladrolziekte. Uit controleproeven is gebleken, dat men hiermee zekerheid van plm. 75% be reikt. Voorts bleek er onder de ziek verklaarde knollen minder dan 1% alsnog gezond te zijn, terwijl onder de gezonde knollen achteraf slechts 5% zieke aardappelen werd gevonden Over deze resultaten is men zeer te vreden. Als praktische betekenis van deze nacontrole voor Zeeland kon ir. Koopmans mededelen, dat op iedere 30 partijen er 1 wordt afgekeurd of gedeclasseerd. De tweede spreker van deze mid dag, de heer A. Haandrikman van de R.L.W.S. Goes, behandelde een ge heel ander onderwerp, dat niettemin ook grote aandacht genoot. Onder de titel „Ontmoetingen*5 wees hij zijn ge hoor op de waarde van diverse cul tuuruitingen voor het leven. Gecompliceerde aanrijding. Woensdagmorgen rond 9.30 uur reed de Zierikzeese automobilist H. met zijn personenauto over de parallelweg van de Patijnweg te Goes in de rich ting Bergen op Zoom. Ter hoogte van garage De Jonge stopte hij even om het doorgaande verkeer te laten pas seren, alvorens - zichzelf op de rijks weg te begeven. Een hem achterop- rijdende auto, bestuurd door zekere Van E. uit Terneuzen deed hetzelfde, evenals de daar weer achterkomende personenauto van S. uit Colijnsplaat. Op dat moment kwam over de pa rallelweg als vierde, een vrachtwagen, bestuurd door Q. uit Zierikzee. Deze remde echter te laat, met als gevolg dat hij op de achtérzijde van de derde personenauto botste en alle vier wa gens op elkaar schoven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel bekwamen alle wagens eni ge schade. Op de wal aan de Houtkade te Vlissingen staat Pirn Tilroe ver langend en enigszins afgunstig te kijken, naar de jongens van het instructievaartuig Prins Hendrik" van het Kon. Onderwijs- fonds voor de Scheep vaart uit Rotterdam, die juist door kapitein P. C. Noordhoek uit Kortgene getraind wor den in het anker vieren en lichten. (Foto P.Z.C.J In de eet-, recreatie-, lees. en slaapsalon van de prins Hendrik", het instructievaartuig van het Koninklijk On derwijsfonds voor de Scheepvaart, welk schip woensdagavond aan de Houtkade te Vlissingen gemeerd lag, zat Hans Gerritsen uit Milling en aan de Rijn te lezen in Robin Hood". Hans, die de dagnijverheidschool voor schippers Oranje Nassau" te Rotterdann bezoekt, is één van de vyftien jongens, die de ze week een tocht ma ken door Zeeland om zich praktisch te oefe nen in de binnenvaart. Maandagochtend vroeg zijn ze gestart van de Dokhaven in Rotter dam en via Zierikzee en Goes zijn Ze gister avond circa half zes in Vlissingen aangeko men. De jongens waren aan het passagieren, toen Hans ons vertélde, wat hij zoal deed op de Prins Hendrik". ,Jk wil kapitein op de Rijnvaart worden", zei Hans, zoon van een Rijnschipper, en hij voegde eraan toe: ,De opleiding is gelukkig niet moeilijk". Op de dagnijverheidschool in Rotterdam heeft hij al het één en ander van de bïnnenmaartkunde en aanverwante vak ken geleerd en nu op deze reis wordt hy praktisch getraind." Des avonds komt dan hier de stuurman, mijn heer Van der Werfdie de dagtaak van de vol gende dag uiteenzet en de verschillende op drachten regelt. Twee maal heeft Hans al ge stuurd en dat beviel hem, zoals trouwens alle jongens, naar de kapitein ons vertélde, opperbest. „De stuur man leest dan ook op, wie de volgende dag de „zeuntjes" zijn", zo vervolgde Hans, die ge kleed was in zijn „wal- plunje". „Zeuntjes", zo verklaarde hij, „zijn de tioee jongens, die de hofmeester helpen met piepers jassen, „pilc- heet" (koffie) klaar maken, enz." Over de ravitaillering zei de kapitein van de „Prins Hendrik" nog, dat de jongens onder de invloed van de Zeeuwse lucht „gewel dig" eten en 's avonds „ronken als kevers". Wij oefenen speciaal in Zeeland", zo vertel de de kapitein, de heer Noordhoek, in zyn ge zéllig ingerichte kapi teinshut, „omdat ze hier zoveel kunnen op steken over de getij bewegingen en de be tonning". Dinsdag heeft de Prins Hen drik", die vernoemd is naar één van de op richters van het onder wijsfonds, dan ook ge kruist op de Ooster schelde. De avond daar voor had men een nachtoefening op de reis van Hellevoetsluis naar Zierikzee. De jon gens moesten toen drie Uur in het donker va ren, hetgeen Ze overi gens uitstekend beviel. Vandaag gaan de aan komende binnenvaart schippers naar Zijpe om de vluchtlia/ven van de Stoof polder eens na der te bekijken en dan gaat het weer op huis aan. Maar de jongens zullen Zeeland niet ver geten, enerzijds omdat ze later wellicht hun brood zullen moeten verdienen op de Zeeuw se wateren, anderzijds omdat ze (er is ditmaal geen enkele Zeeuw by) deze reis met bijzonder veel genoegen geproefd hebben van de Zeeuwse mosselen. (Advertentie) Spit in de rug Flink wrijven met Klooster- balsem; de warmteopwekkende stoffen verjagen snel de pijn. j Kloosterbalsem "geen goud zo goed" J In 1956 ontving Zeeland 40 miljoen van toeristen. Uit een onderzoek, dat het E.T.I. thans op verzoek van de Kamer van Koophandel te Middelburg en de pro vinciale VW Instelt naar de econo mische betekenis van het vreemdelin gen verkeer voor Zeeland is gebleken, dat in 1957 door Zeeuwse banken in totaal voor 25 miljoen gulden is ont vangen aan buitenlandse valuta, waarvan 18 miljoen Belgische franks Deze bedragen zyn dus door bui tenlandse toeristen in Zeeland be steed. Uiteraard is hierin niet begre pen, het bedrag aan Nederlandse va luta, dat de buitenlanders reeds in eïg^n land hadden opgenomen. De uitgaven van Nederlandse toeristen in Zeeland heeft het E.T.l. op rond tien miljoen gesteld. Er mag worden aangenomen, dat in totaal in 1956 35 tot 40 miljoen gulden door toeristen ln Zeeland is besteed. Dit deelde de directeur van het E.T.I., drs. M. C. Verburg gisteravond mede tijdens 'n lezing, die hy hield voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. De heer C. Doens heeft ziekenhuis verlaten. Wethouder C. Doens van XJzendy- ke, die onlangs op zyn boerderij het slachtoffer werd van een moordaan slag en in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Oostburg werd overgebracht., is thans zover her steld, dat hij het ziekenhuis heeft kunnen verlaten. Nescafé geeft U de kans op zo'n sierlijke, handige Nescafé kanl* Doe als volgt: Maak deze limerick afl Ah U Wiener Melange wilt maken Die als Wiener Melange moet smaken pittig, geurig en fijn, moet 'l van Nescafé zijn Schrijf op de achterkant van het volledig» etiket van een blik Nescafé (formaat doet er niet toeUw naam en adres in blok- letters plus de laatste regel V3n de limerick en zend dit aanNescafé, Postbus 1300, Amsterdam. In linkerbovenhoek ver melden: PRIJSVRAAG. Laatste datum van inzending 14 fcbc. 1957. Prijswinnaars krijgen vóór 28 febr. a s. bericht Ge«f s.r.p. de naam van Uw winkelier op Junior bin I L43 Normale bus f 2.53 Familie but 9 20 CoBelnevrij Normale but f 2.90 Familie bot I I0.4S Drs. Knibbe ere-voorzitter van de Zeeuwse C.J.B.T.B. Tijdens de laatst gehouden verga dering van het provinciaal bestuur van de Zeeuwse C.J.B.T.B. werd be sloten aan de oud-voorzittér, drs. J. J. Knibbe, het ere-voorzitterschap aan te bieden, en aan de heer M. v. d. Maas het ere-lidmaatschap. Voorts werd een wedstrijdcommissie samengesteld, waarvan tot lid werden benoemd de heren J. Francke te Grijpskerke, A. de Feijter te Cadzand, P. Flikweert te Nieuwerkerk, A. van Hoeve te Vla- ke, M. Filius te Kamperland en L. C. de Ruyter te Sluiskil. Een andere com missie werd belast met de voorberei ding van het 25-jarig jubileum in juli aanstaande. Voor het voorzitterschap werden kandidaat gesteld de heren S. Baar en P. S. Dekker. Tenslotte werd besloten om in april een declamatiewedstrijd te houden. Werken voor herverkave ling Schouwen aanbesteed. De n.v. Grontmij. heeft het werk op complex 36 van het onderdeel wa terschap Schouwen ten behoeve van de herverkaveling Schouwen-Duive- land in twee gedeelten aanbesteed. Voor het eerste gedeelte, groot 105 ha, was de laagste inschrijfster de n.v. aannemers- en handelsbedrijf Van Oord te Werkendam met 339.200,en hoogste de firma P. Verachtert te Kerkdriel met 519.000,De raming voor dit werk bedroeg 427.000, Voor het tweede gedeelte, het zuid westelijke deel. was de laagste in schrijfster de firma P. van Dongen en Van der Voogd te Haamstede met 132.700,en hoogste de firma P. Verachtert te Kerkdriel met 219.000,De raming bedroeg 160.000,—. Nieuwe A.R.J.O.S.-clubs opgericht. In de laatste maanden zijn in Zeeland tal van Arjos (anti-rev. jongeren) clubs opgericht, o.a. te Zaamslag (met 32 leden), Vlissingen (20 leden). Serooskerke (28 leden) en voorts een afdeling te Oostkapelle terwijl nog de oprichting in enkele clubs in voorbereiding is. VANDAAG Middelburg Electro:' „De afvallige", (18 j.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Vuile handen", (18 j.), 19 en 21 uur. Luxor: „De verlaten wigwam", (a.l.), 20 uur. Goes Grand: „De zeven hoofdzonden", (18 Jaar), 20 uur; Grote Markt: Cen trale hengstenpremiekeuring, 10.30 u.; hotel „De Korenbeürs": Libelle- modeshows, 14.30, 19 en 21 uur; „De Landbouw": ledenvergadering Kon. Ned. Mij., voor Tuinbouw en Plant kunde, 20 uur; Geref. kerk (Westwal) voordrachtsavond Willem Berkhemer 19 30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2