Geslaagd solistenconcours van de Zeeuwse Zangersbond Zeeuwse Almanak Huidgenezing PUROL van 3.mn si tot WEK DE GAL IN UW LEVER OP P.v.d.A. HIELD GEWESTELIJKE VERGADERING TE GOES JUSTITIE DOET NIEUWE STAP IN ZAAK-NIEUWLAND DUITSE S.S. „H0LNIS" ZIT NOG VAST OP DE BANJAARD Versterk Uw haar met extra opbouwstoffen: gebruik 'Tl/eflafatfL -haarcrème. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 WISSELBEKER NAAR GOES Goede ontvangst in Kortgene Voor de zangl lefhebbers was er zaterdag veel te genieten in „De Stads- wijnkelder" te Kortgene, toen de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" er haar tweede solistenconcours hield. Al had dan de deelneming zeker groter kunnen zijn, het zangersfestijn kan niettemin geslaagd genoemd worden, vooral 0111 de prestaties hier geleverd. Het jurylid, de heer Alex Schellevls uit Apeldoorn, kon niet minder dan elf van de veertien deel nemende solisten of groepen een eerste prijs toekennen, waarvan zelfs drie met lof. De hoogste onderscheiding op dit concours verwierven de dames Berks en Tnmminga van het Zuld-Bevelandse dameskoor uit Goes, die met 96 punten een eerste prijs met lof kregen. Zij kwamen daarmee voor een jaar in het bezit van de wisselbeker, uitgeloofd door het gemeen tebestuur van Kortgene, dat zich met een officiële ontvangst in de mor genuren ook een waardig gastheer toonde. do Zangvereniging „Zang Veredelt die ter gelegenheid van haar jubi leum, de organisatie van dit bonds- concours op zich nam, had de zaak keurig voor elkaar. Een massa voor bereidend werk was verzet en daar om was het wel jammer, dat door verschillende omstandigheden, waar bij ook ziekte nogal een belangrijke rol speelde, vele zangers en zange ressen verstek lieten gaan. In de raadszaal ontvingen burge meester A. A. Schuit en secretaris W. Goossen het bondsbestuur, de jury en het bestuur van de plaatse lijke vereniging. De burgemeester lulchte het organiseren van derge lijke solistenconcoursen toe, daar deze ongetwijfeld bijdragen om de prestaties van de verenigingen ver der op te voeren. Vooral ook met het oog op de vrije tijdsbesteding voor de jongeren, zijn juist plaatselijke verenigingen van zo grote waarde. Natuurlijk richtte de burgemees ter ook woorden van gelukwens tot de jubilerende véreniging in zijn ge meente, terwijl hij tenslotte de hoop uitsprak, dat deze dag zou mogen meewerken tot verhoging van het zangersleven in Zeeland. De bondsvoorzitter, de heer E. J. C. Sinke uit Yerseke sprak woorden van dank en gaf de verzekering dat met enthousiasme zal worden voort gegaan om de-koren te verstevigen. De plaatselijke vereniging wenste hij geluk met haar jubileum, terwijl hij naar tevens dankte voor de organi satie van dit tweede solistencon cours. Nadat de heer Alcx Schellevls een woordje had gesproken, herinnerde de voorzitter, de heer J. de Looff Jr., aan het ontstaan van de plaatselijke vereniging „Zang veredelt" en dank te het gemeentebestuur voor de ont vangen medewerking. Achtereenvol gens mocht de jubilerende vereni ging verder gelukwensen in ont- Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. vangst nemen van de heer M. de Lootf, namens de Kon. Harmonie E.M.M., de heer P. A. Ocké, voor zitter „Crescendo", Hoek en mevr. H. A. Beek-Bakker, secretaresse da meskoor „Juliana", Zuidzande. Concours Tegen twaalven kon toen het con cours een aanvang nemen. Achter eenvolgens traden daarop de solis ten, de duo's, kwartetten enz. voor de jury om elk met twee nummers hun zangkwaliteiten te laten horen. Rond vijf uur kon burgemeester Schuit de prijzen uitreiken. Hoewel alle verenigingen alsnog een beoor delingsrapport van de jury zullen ontvangen, gaf de heer Schellevis aan het eind van deze middag reeds in het algemeen zijn indrukken weer. Hij was van mening, dat de solisten vorig jaar op het concours in Krui- ningen iets meer durf hadden ge toond bij de keuze van hun reper toire. Veel waardering had hij voor deze concoursen, waar zangers en zange ressen met goede talenten te beluis teren zijn. De prestaties waren niet minder dan vorig jaar. Zeeland blijft hiermee zeker niet onder het lande lijke gehalte, zo was het oordeel van de heer Schellevis. De volledige uitslagen zijn als volgt: Se afdeling soli: de heer Joh. v. Es. „Excelsior", Yerseke, 82 pt., Ie pr.; de heer M. de Looff, „Zang Ver edelt", Kortgene, 77 pt., 2de prijs; de heer E. J. C. Sinke, „Excelsior", Yerseke, 80 pt., Ie pr.; de heer Jo Anthonlssc, „Zang Veredelt", Kort gene, 75 pt., 2de prijs. 3e afdeling duo: M. J. WJllemstein en M. Westdorp, „Zuiderstemmen", Hansweert, 84 pt., Ie pr. 3e afdeling trio's: dubbel trio: da mes De Looff-Boot, Verhulst-Koster, PostRooze, Hanse—Kole, I. Zan- dee en J. Schrier, 89 pt., Ie pr. (me daille). 8e afdeling kwartetten: dames M. Dronkers, M. Bauer, S. Gerritsen, A. van Weele, „Crescendo". Kruiningen, 82 pt., Ie pr.; dames M. van Eene naam, JobseMelse, H. de Fouw Potter, J. WillemsenDronkers, „Zuiderstemmen", Hansweert 84 pt., Ie pr.; dames A. Catsman, A. West- veer, I. Openeer, G. Vermeulen, „Crescendo", Kruiningen, 81 pt., Ie prijs. Dubbel mannenkwartet: A. Dek, P. Kakebeeke, I. Stel, G. Dek, H. Meijer C. Maas, C. Buyze en L. Witte „Cres cendo", Kruiningen, 90 pt., Ie pr. met lof (medaille). 2de afd. dubbele kwartetten: de heren K. Wal, A. Lobbezoo, J. Min- derhoud, L. v. d. Klooster, K. C. Pie- ter, A. Hagendoorn, W. de Karn en A. Geelhoed, Souburgs Mannenkoor, 77 pt., 2e prijs. Dubbelkwartet dames: De Looff Boot, PostRooze, HanseKole, I. Zandee en de heren M. de Looff, Jo Anthonisse, Jac. Kesteloo, Jan Kes- teloo, „Zang Veredelt", Kortgene, 85 pt., le prijs( medaille). Ie afd. solo: mevr. A. Tamminga- Buthfer, Zuid.-Bev. dameskoor, Goes 95 pt., Ie pr. met lof. le afdeling duo: dames Berks en Tamminga, Zuid-Bev. dameskoor, Goes, 96 pt., le pr. met lof (wissel beker). Uit IJzendijke, Sluis, Schoondijke, Colijnsplaat en andere plaatsen in Zeeland reageert men op de melding in deze rubriek over de eerste sneeuwklokjes in Souburg. In IJzendijke tvaren er niet minder dan 6 van deze lenteboden tussen kerst 'en nieuwjaar en thans nog veel meer in een tuin van een lezer, (altijd dus nog baas boven baas!) In geheel Zeeland kan men bloeiende crocussen bewonderen, terwijl in Sluis de muurflieren ook mooi in MUG MET MISSIE.... In de namiddag ran zondag de der de februari 1:957 is door ons per soonlijk de eerste mug van dit sei zoen gesignaleerd. Dansend in de schemering voor de vensters van een koffiehuis, tegen een majesteitelijk décor, verzorgd door moedertje na tuur zelf. Met behulp van een boven de Westerschelde, bloedrood onder gaande zon. Een wondermooi spel van kleur en lijn, mild onderstreept door een subtropische temperatuur en met altijd die mug op de voor grond, als fragiel symbool ran een klaarblijkelijk snel 'naderend voor jaar. Een plotselinge prémière derhalve van een muggedans, in solo uitge voerd door een vertegenwoordiger van dit des zotners zo vaak verwenste insectenrus. 't Is een gewaardeerde voorstelling geworden,beloond met ren abstract applaus van al degenen, die dit optreden mochten bijwonen. En die tevreden zoemend deze milde zondag genoten, met de voor die zeld. zame muggedans vergeten koffie koud wordend in de kopjes. Dromerig starend naar de door een schuchtere, ter kimme neigende zon grillig, rood- doorgloeide avondhemel. En naar die mug, naar die beloften brengende, on vermoeibaar dansende mug, eenzame boodschapper in een wereld wijd van water en wolken. Een nietig, nutteloos diertje, schier berstend van levensdrift, in eindeloos schijnend cadans, doelloos dansend in de schemering. Verloren onder Zee- lands hoge hemel. Maar onmisken baar belast niet een missie. Een mug met ten missie, voor U, maar vooral roor uw almanakschrijver Bedankt, mug. bloei staan. En dat is toch wel iets bijzonders in februari.' In de tuin van Dorpsstraat 88 in Schoondjjke staan 40 sneeuwklokjes te bloeien En uit Colijnsplaat bereikt ons het bericht, dat in de tuin van de fami lie Chr. Kloosterman eveneens de sneeuwklokjes bloeien. Laat ons ho pen, dat de lente niet zó ver meer is, in ieder geval, dat we deze kioahkel- 1ointer niet plotseling zien vluchten voor een strenge koude. Want in het begin van februari is alles nog mo gelijk FEEST IN OUD-VOSSEMEER In Oud-Vossemeer heeft men vori ge week feest gevierd met het tien jarig Bestaan van de gymnastiek vereniging „Spido". Deze vereniging telt thans een honderd leden, hetgeen niet gering is, al zou men het op prijs stellen, dat het aantal senioren nog iets groter was. De voorzitter, de neer P. A. W. Mees, gaf een korte beschouwing over deze tien jaren en daarna prees wethouder P. van Driel namens het gemeentebestuur het hoge peil van de uitvoeringen dezer vereniging. Hij sprak de wens uit, dat de prestaties nog zullen toenemen als straks de nieuwe turnzaal in ge bruik is genomen. Op de uitvoeringen bleken de turners de lof waardig. Er was zeer veel belangstelling voor het tienjarig bestaan van „Spiao". ONGELUKKIGE VAL In het leven van iedere dag in het huishouden gebeuren nog vele onge vallen, die voor de betrokkenen vaak minder aangename gevolgen hebben. In Schcrpenisse was mei. Oudesluijs Noordijke op de zolder aan het werk toen zij plotseling kwam te vallen, zodat zij haar pols brak. Het bleek zelfs noodzakelijk, haar voor een onderzoek naar Bergen op Zoom te vervoeren maar daarna kon zij toch weer huiswaarts keren. ff Burgemeester A. A. Schuit van H Kortgene (links) kon bij de H prijsuitreiking van het zater- s dag gehouden solistenconcours H van de Zeeuwse Zangersbond p „Zang Veredelt", ook een me- s daille uitreiken aan de voorzit- H ter van de plaatselijke vereni- H ging, de heer J. de Looff, voor de eerste prijs welke het dub- belkwartet behaalde. H (Foto P.Z.C.) I tlllllllllllllllllllllllllllllll f Advertentie) ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN - en n zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dagr moet uw lever een liter gal Jn uw Ingewanden doen stromen, anders humeurig, voelt u De meeste laxeermiddelen zl)n slechts lapmiddelen. Neom CARTERS LEVER PILLETJES - onschadelijk, plantaardig en zacht - om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraaa Carters Le vernllletles. f. 1.20 D.flac. Cadeau uit Zuidzande voor prinses Beatrix Prinses Beatrix heeft voor haar negentiende verjaardag enkele fraaie cadeaus in ontvangst mogen nemen. Zo kwam een meubelhandel in Zuid zande op het aardige idee de jarige troonopvolgster één van haar nieuw ste produkten toe te sturen. De keus viel op een naaimachinekast, die te vens dienst kan doen als damesbureau en als toilettafel. Het meubelstuk is gemaakt van blank eikenhout, met zwarte laden en poten en een matrode schuifdeur. De directie van de meubelhandel had in eerste instantie een brief ge schreven aan het secretariaat van de prinses of een dergelijk geschenk aan vaard zou worden. Dit bleek het ge val en enige dagen voor de verjaar dag van de prinses werd het meubel stuk afgeleverd aan paleis Noordein de. De secretaresse van de prinses zorgde er voor dat het cadeau, 31 jan. op de kamer van de jarige prinses in Leiden, waar zij studeert, aanwezig was. Zaterdagmorgen ontving de meu belhandel in Zuidzande een vriende lijk schrijven van de secretaresse van de prinses, waarin tot uiting kwam dat de prinses het geschenk zeer op prgs stelde. Examen Te Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundi- ge de heren A. Groenenberg te Mid delburg, L. Noyons te Vlissingen en A. P. van Burgh te Haamstede. Alle zijn leerlingen van de Machinistenschool te Middelburg. ACHTERSTAND IN ONDERWIJS Vier sprekers leidden onderwerp in Het gewest Zeeland van de Party van de Arbeid hield zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes een drukbezochte vergadering. Tydens deze bijeenkomst behandelde een viertal sprekers elk een afzonderlijk onderwerp dat tydens het tweejaariyks congres van de I\v.d.A„ dat in de Dierentuin te Den Haag gehouden zal worden op 8, 9 en 10 maart a.s., aan de orde zal ko men. Na een Inleidend woord van de voorzitter van het gewestelijk bestuur de heer M. J. van Poelje uit Vlissingen, sprak allereerst mr. A. J. van der Weel uit Middelburg over het onderwerp „Volkshuisvesting". delde vervolgens de internationale politiek en liet vraagstuk Nieuw- Guitiea, over welke onderwerpen '11 aantal voorstellen is ingediend. Uitvoerig ging mr. Boikestein in op de stellingen, die op het congres Mr. Van der Weel wees op de bete kenis van een betere coördinatie in de woningbouw, montage- en sys teembouw, standaardisatie en norma lisatie. De tijd, die met de voorberei ding van de woningbouw gemoeid is (waaronder het tijdig bouwrijp maken van de gronden) is dikwyls veel te lang, zo oetoogde de heer Van der Weel. Bij de toekenning van bouwvolume is gestreefd naar een objectieve maat staf. Mr. Van der Weel merkte op, dat het thans aanvaarde systeem (vol gens de bouwcapaciteit) voor Zee land voordelen biedt. Voor 1957 zijn 510 woningen toegewezen, welk aan tal in verband met de bouwcapaciteit nog zal worden verhoogd, zo zei spre ker. Het verband tussen bouwkosten en huur voor de oorlog werd als huursom een-zesde tot een-zevende van het weekloon aangehouden is thans geheel verbroken. Op de huur verhoging van 25 procent, zo vervolg de de heer Van der Weel, zal zo ge zien nog een verhoging van 30 pro cent moeten volgen. NIET TEN VOLLE Voor zover deze verhoging met de onderhoudskosten verband houdt, dient zjj de eigenaar ten goede te ko men, aldus spreker, die er in dit ver band op wees, dat de verhoging de eigenaar niet ten voile toekomt. Wegens verhindering van de heer A. J. Berenpas, sprak de heer W. van Deelen uit Eindhoven over de onder werpen „Interne zaken, binnenland en sociale- en economische politiek". Hierbij kwamen aan de orde net prijs beleid, de loonpolitiek, de afschaffing van de classificatie* de voorziening voor weduwen en vele andere onder werpen, waarover voorstellen voor 't congres ingediend zyn. De heer Van Deelen beantwoordde vervolgens een groot aantal vragen. Mr. dr. N. Boikestein, d^burge- meester van Middelburg, behan- Stoffelijk overschot opgegraven Te Nieuw- en Sint-Joosland is zaterdagmorgen in opdracht van de ofiïeier van justitie te 3Iiddelburg het stoffelijk overschot opgegraven van de in 1956 overleden K., de echtgenoot van de wed. F. K.-R., die dinsdag 8 januari j.l. dood in haar woning te Nieuwland werd aangetroffen. De sectie werd ook ditmaal verricht door de poJitie-arts, dokter Zeldenrust uit Dén Haag, waarna het stoffeiyk over schot opnieuw ter aarde werd besteld. Het onderzoek van de politie-arts zal worden voortgezet in diens laborato rium. Van de zijde der politie deelde men ons mede, dat deze sectie werd ver richt omdat men geen enkel aspect van deze moeilijke zaak wil verwaar lozen. Zoals bekend overleed K. des tijds vrij plotseling, nadat hij enige tijd in het Middelburgse Gasthuis was verpleegd. Hy was hart-patiënt. Inmiddels blijft de taxi-chauffeur H. uit Nieuw- en Sint-Joosland ont kennen iets met deze zaak uit te staan hebben. Zoals gemeld werd hij onlangs gearresteerd, verdacht van verduiste ring van gelden, die in het bezit waren van de wed. K. Zij zou een niet on- (Slot van nag l 1 Toen de „Scaldis" geproviandeerd was, was het wachten op de „Oceaan" die uit Rotterdam enkele experts zou meebrengen. Om half twee werd dit schip aan de einder zichtbaar, het kwam met grote snelheid nader. De „Jean Claude" nam de deskundigen over en bracht ze naar de „Holnis". Langszij het gestrande schip geko men, brachten enkele bemanningsle den een touwladder over boord. De Duitsers zagen er vermoeid uit, hun gezichten waren bleek van de doorge stane angst, ongeschoren en onge wassen. vormden zij een toonbeeld van ellende. Misschien koesterden zij stuk voor stuk een stille hoop, dat de ze middag, onder zulke geschikte weersomstandigheden en met de kracht van vier sterke sleepboten hun onaangename avontuur zou eindigen. Begin Het slepen begon daarna opnieuw. Er werd besloten, dat men by hoog water aan de voorkant van de Duit ser zou gaan trekken. De slepers „Maas" en „Scaldis" waren center met hun trossen aan het achterschip van de Duitser verbonden en het was nu zaak voor de bemanning van het gestrande schip de kabels van achter naar voren te brengen, voorwaar geen eenvoudig karwei! Met de tros van de „Maas" had men niet zoveel moeite, maar die van de „Scaldis" raakte helaas los. met als gevolg dat men de 2400 paardekracht van de „Scaldis" zaterdagmiddag moest missen. Het bergingsvaartuig „Zilvermeeuw" van Van der Tak bracht de tros van de „Oceaan" over. Hierna kwam de bemanning van de „Jean Claude Ger- llng" aan de beurt om haar vakman schap te tonen. De „Jean Claude" zou aan de „Oceaan" vastmaken. Captain Van dér Poel manoeuvreerde tot vlak bij de Rotterdamse sleepboot, er floot een strandlijn door de lucht en de bei de matrozen, Roger Cant en Marcel Drion uit Antwerpen, hadden in een ommezien hieraan de stalen kabel be vestigd. Langzaam verdween de tros overboord. Op de brug draaide Van der Poel de telegraaf op „Halve kracht vooruit". Zachtjes trok de ...Jean Claude" de kabel strak en toen het zover was, wezen de horloges vier uur. „Volle kracht vooruit Aller aandacht was nu gericht op de Duitse boot. De machines van de drie sleepboten draaiden „Volle kracht vooruit". Voor de vijfde ach tereenvolgende maal werd geprobeerd de Duitse vrachtboot aan de greep van de Banjaard te ontworstelen. Mo notoon klonk het geluid van de moto ren. In de machinekamer var de „Jean Claude" waren machinist Ar thur Melsen en zyn 17-jarige assis tent Willy Kiekens op hun post. De sleepboten maakten slagzij terwyl zij trokken. Het water kreeg een vuil grijze kleur door het zand, dat door de schroeven werd opgemalen. De minuten kropen voorby; het werden kwartieren, maar de stalen kolos op de zandbank veranderde niet van plaats. Vyf kwartier duurde het machts vertoon van de sleepboten. Om kwart aanzienlijk bedrag aan contanten thuis hebben gehad, welk bedrag tot dusver niet is teruggevonden. H. trad na het overlijden van K. als zaak waarnemer op en was geheel op de hoogte van de financiële situatie der weduwe. Samen met haar had hij des tijds het geld van een bank in Middel burg gehaald. Inmiddels is het onderzoek van de politie niet uitsluitend op deze ver duistering gericht, doch ook op de mogelijkheid van doodslag door H. ge pleegd. Evenwel, H. houdt staande niets van deze zaak te weten en hy heeft weten aan te tonen, dat hij in de bewuste nacht met zyn wagen een taxi-rit heeft gemaakt. De politie heeft H.'s mededelingen zorgvuldig geverifieerd en aan de hand daarvan een tijdschema opge steld, waarbij uiteraard het ogenblik, waarop de dood bij de vrouw intrad, een belangrijke rol speelt. Uit het feit, dat H. zien nog steeds in het Huis van Bewaring bevindt, zou men mogen af leiden, dat de politie de mogelijkheid niet uitsluit, dat H. op dat moment tn haar huis aanwezig was. Doch ken nelijk bestaat daarover geen zeker heid. gezien de wijze, waarop het on derzoek wordt voortgezet. Bij stukjes en beetjes tracht de politie alle thans beschikbare gegevens aa>n elkaar te passen, zodat een beeld wordt verkre gen van de gang van zaken rond de mysterieuze dood van de vrouw. Overigens heeft H. bij liet Hof in Den Haag appèl aangetekend tegen zijn gevangenhouding. Het Hof heeft deze zaak thans in onderzoek. Geen moeilijkheden in Oosterland Vorige week meldden wij, dat er moeilijkheden gerezen zouden zijn in de raad van Oosterland, waarbij het beleid van de burgemeester in het ge ding werd gebracht. Dit bericht zo blijkt ons thans was niet geheel in overeenstemming met de feiten. In de laatst gehouden raadsvergadering is wel gesproken over enkele verschil punten, zoals onderhoud tuin ambts woning. en verlichting stadhuis, maar t beleid van de burgemeester is niet □gevallen, niet in financiële en niet algemene zin. Het is ons gebleken, dat ons bericht van vorige week grond heeft gegeven aan geruchten en ver onderstellingen, die van elke grond ontbloot zyn. Wij betreuren dat een onvolledige berichtgeving onzerzijds daartoe aanleiding is geweest. In Den Haag slaagden voor het jorlopig diploma scheepswerktuig- kundige de heren W. Best, Middel burg; D. W. Verplanke, Breskens; J. J. den Hollander, Vlissingen, allen leerlingen der machinistenschool te Middelburg. over vyf keek men elkaar op de „Jean Claude" aan, het schip ging vooruit en een ieder dacht, dat het grote mo ment, waarop de „Holnis" los zou ko men, wa.s aangebroken. Op dat ogen blik brak vierhonderd meter ver der aan boord van de Duitser de tros, waarmee de „Oceaan" en dus ooit de „Jean Claude" met dit schip verbonden waren. Dat was er de oor zaak van, dat deze twee sleepboten plotseling vooruit kwamen. De „Hol nis" was helaas geen centimeter ver schoven ais grondslag zullen dienen van de inleiding en discussie over de bui tenlandse politiek. De vierde en laatste spreker, de heer H. W. Zwagerman, hoofd van een u.l.o.-school te Vlissingen, behan delde de onderwijsparagraaf. De heer Zwagerman wees er op, dat ons on derwijs, dat vroeger een „voorbeeld" was voor andere landen, thans een grote achterstand kent. Deze spreker ging vervolgens dieper op de onder wijsvernieuwing in, de vorming van de persoonlijkheid, de esthetische vor ming, de grote klassen, gelijke oplei dingsklassen voor alle scholieren, de taak van de ouders enz. Evenals op alle voorgaande inlei dingen, volgde ook op die van de heer Zwagerman een geanimeerde discus sie. De heer Van Poelje sloot hierna deze instructieve vergadering. KERKNIEUWS Intrede ds. W. M. Maas Voor de hervormde gemeente Am sterdam, Geuzenveld, was het 3 fe bruari een bijzondere zondag. Deze wijkgemeente mocht namelijk haar eigen predikant ontvangen, 's Mor gens was ds. W. M. Maas in de Je» ruzalemkerk bevestigd door ds. Kloosterman uit Vlissingen, de vori- f;e standplaats van de nieuwe „pas- or logi". In de avonddienst deed hij zijn intrede. De met enkele bloem stukken stemmig gemaakte aula van de Goemen-Borgeniusschool was overvol. De intredetekst was Handelingen 2 47, waar van de eerste christen gemeente in Jeruzalem gezegd wordt: „Zij loofden God en 6tonden in de gunst bij het gehele volk". On der de vele officiële vertegenwoor digers waren onder meer aanwezig al de collega's uit Amsterdam- West, pastoor Nillissen, ds. Baas van de gereformeerde kerk van Amster dam-West, ds. Tjebbes, specialisten dominee voor de gerepatrieerden, vertegenwoordigers van de Vrije Evangelische Gemeente en vele an deren. De gemeente Amsterdam was in deze dienst niet vertegenwoor digd. Na de dienst heeft ds. Maas vele handen geschud, al zal in een later te houden bijeenkomst de ken nismaking -met de gemeente verste vigd worden. Ds. Maas was nog zo bereidwillig enkele inlichtingen te geven omtrent zijn plannen, name lijk een gemeente te vormen die werkt in dit nieuwe uitgebreide stadsdeel. Kadervorming zal daarbij een middel zijn. Een nog te bouwen ka pel voor 350 plaatsen mag niet al len het centrum voor lofprijzing zijn, maar vooral bindend element. NED. HERV. KERK. Beroepen te Westerhaar: E. M. Panne- koek te Ochten (Geld.): te Papendrecbt: A. Baars te Mastenbroek (O.). Beroepen te Santpoort 3e pred. pl. toez.: G. H. van WïUenswaard te Dom burg. Ds. Y. van der Schoot te Brugge heeft het beroep naar Vlissingen In de vacature van ds. W. M. Maas aangeno men. CHR. GEREP. KERKEN. Tweetal te Driebergen: M. Baan te Dordrecht en J. Keuning te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Zeist: W. Hage te Nunspeet: te Rotterdam C. (2e maal): A. Vergunst te Corsica (USA). Bedankt: voor IJsselmonde: H. van Gllst te Dirksland. 1 Beroepen te Vlissingen: W. Hage te Nunspeet. GEREF, KERKEN. Beroepen te Lexmond: E. Haverkamp, kand. te Grootegast. Autocoureur Gatsonides draaide rally-film Nu de sportautomobilisten en -mo torrijders wegens de benzineschaar- ste hun „ritjeshart" voorlopig niet kunnen ophalen, moet men het in een soort „droogzwemmen" zoeken. Het bestuur van de Z.A.M.V. „De Dol- phijn" te Middelburg heeft ziin leden zaterdagavond in de bovenzaal van de Schouwburg zo'n „droogzwemavond" geboden, die behalve uiterst interes sant bovendien instructief was. Nie mand minder dan de bekende Neder landse autocoureur Maus Gatsonides was hiervoor naar de Zeeuwse hoofd stad gekomen om te demonstreren wat automobilistisch vuurwerk ei genlijk is. Na het welkomstwoord van dokter W. K. Schilling, de voorzitter van „De Dolphijn" kreeg men reeds een dergelijk vuurwerk te zien (helaas ook letterlijk) in de vorm van de 24- uursrit van Le Mans in 1955. Voo- treffelijk waren de kleurendia's, die Gatsonides hierna vertoonde van oriëntatietochten, die hij gemaakt had bij rallys in Brits Oost-Afrika, Joego-Slavië, Italië. Frankrijk, Zwe den en de Verenigde Staten. Na een korte pauze draaide hij en kele films over de Alpenrallys 1956 en 1954 en de Tulpenrallys 1956 en 1955. Op sommige trajecten lieten de coureurs spectaculair werk zien. En behalve een hartstochtelijk auto sportliefhebber toonde de voortreffe lijke cineast Frank W. Callaby te vens een liefhebber van de natuur te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2