Prachtige nieuwe huizen in Den Haag, maar.... onbetaalbaar •UACKS" ZW5ÏSM HE BOEKENPLANK ZATERDAG 2 FEBRUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT R ERBARMELIJKE WOONTOESTANDEN IN RESIDENTIE 200.- huur per maand normaal: woonwijken met veel huurschuld (Van een onzer redacteuren) Spanje, zo zegt men, is het land van schrijnende tegenstellingen. Men vindt er bittere armoede naast machtige rijkdom. Als dat waar is, begint het in Den Haag al aardig Spaans toe te gaan. Dat treedt voor de toevallige bezoeker van de fraaie regeringsstad wel niet zo duidelijk aan het licht en het is ook niet zó opvallend, dat men scha mele hntjes naast majestueuze paleizen zou zien staan, doch dat n»emt niet weg, dat in Den Haag erbarmel^k- woontoestanden voorkomen en dat er tegelijkertijd fraaie, goed ingerichte huizen gebouwd worden, waarvoor ter nauwernood een koper of een huurder is te vinden. We schrijven woordelijk een briefje over, zoals de gemeenteraad ze her haaldelijk van Haagse gezinnen, die de wanhoop nabij ziin, ontvangt: „On geveer drie weken geleden vervoegde zich op mijn ene kamer zonder stook- gelegenheid een instructrice van uw bureau. Zij stond verbaasd dat wij on der dergelijke mensonterende omstan digheden moeten leven. Man, vrouw en kind in een kamertje van 1.80 cm. bij 1.80 cm. (bedoeld is 1,80 m. bij 1.80 m Redactie) en dan zonder stookgelegenheid. Zij zegde mij toe met de grootst mogelijk spoed een en ander met de directie op te nemen, aangezien zjj dat onverantwoordelijk vond om ons zo nog langer te laten zitten. Tot op heden mochten wh ech ter nog niets van U vernemen. Wrj zit ten al in de winter hoewel de ergste koude nog moet komen. Het is onmo gelijk om de baby behoorlijk warm te houden om over het baden van het kind nog maar niet te spreken. In dien wij nog lang zo moeten zitten zal ons kind voor zyn verdere leven een wrak worden. Verdere bijzonderheden die zich voordoen kan ik U besparen, aangezien deze reeds lang bij U be kend zijn. In uiterste nood vraag ik U dan ook om spoedig een gunstige be slissing te nemen, aangezien onze ge zondheid al te wensen overlaat en ons gezin op deze manier ten gronde gaat. vertrouwende spoedig een gunstig be richt van U te mogen ontvangen teken ik..." Een extreem geval? We zouden zo tien, twintig, vijftig door ons ver zamelde brieven kunnen over schrijven. We laten er nog een volgen. „Met dit schrijven wilde ik U 't volgende onder uw aan dacht brengen betreffende de be woning van mijn gezin. Ik bewoon op het ogenblik met vrouw en kind een huis met 2 kamers van x 4 bij een gezin in van reeds 10 personen, wi] slapen daar met 12 man op een zolder, kinderen, ik en mijn gezin en de dochter des hui zes die over 3 maanden ook een ba by verwacht, allen tezamen van de leeftijd van 7 jaar af. Mijn vrouw verwacht over 4 maanden haar tweede baby. Ons kind kan er niet leren lopen (11 maanden) het moet de hele dag in bed zitten vanwege de ruimte. Bovendien zijn deze ver houdingen zedenkwetsend. Ik ver- zoek U beleefd en dringend aan de ze toestand zeer gauw een einde te maken, daar het bovendien gaat om de gezondheid van het kind. Hopende op uw welwillende mede werking verbljjf ik..." Intussen bouwt Den Haag maar door: een nieuwe stad van 70.000 en op de duur over de 100.000 inwoners in Moerwyk, Morgenstond. Bouwlust en Vrederust, stijf tegen het Westland aangedrukt; in Kijkduin, in de omge ving van de Sportlaan in Clingendaal. Den Haag bouwt en bouwt, doch het kan de bevolkingsaanwas niet bij houden. De woningnood neemt er niet af, maar toe. En over enige tijd is het aan het eind van zijn Latijn; dat wil zeggen, dat dan het laatste stukje Haagse grond volgebouwd is. De stad beschikt nog slechts over twee terreinen, waarop een beperkt aantal huizen verrijzen kan. Dat is Mariahoeve aan de Bezuidenhoutse- weg tegenover het koninklijk paleis „Huis ten Bosch" en Duttendel, een stuk duinterrein aan de Van Alkema- Voorspelling onmogelijk bij Middelburg-Rapidity. Hockeyprogramma In Middelburg gaat in de hockey- competitie de grote strijd om de eer ste plaats van de promotieklas A. In Oss zag Middelburg kans om met 10 te winnen, inmiddels hebben de oud-Ie klas se rs, weer een prominente Speler in hun gelederen gekregen, zodat het een volkomen gelijkop- gaande strijd kan worden, waarbij vooral de zenuwen parten kunnen spelen. Een voorspelling is dan ook moeilijk te geven; beide teams moe ten dan nog twee wedstrijden spelen, waarbij echter het programma voor Middelburg, twee thuiswedstrijden tegen s'-Hertogenbosch en Mep, iets gemakkelijker lijkt, dan het pro gramma van Rapidity, uit naar For ward en in Oss tegen Mep. 's-Hertogenbosch-Keep Fit zou wel eens voor de bezoekers kunnen zijn, die dan in puntenaantal gelijk ko men. Mep zal het uiterste geven in de thuiswedstrijd tegen Forward, terwijl Geelzwart zich op eigen veld iets veiliger kan stellen tegen Hop bel. Ook bij de dames (3e klas A) kan een kampioenschap behaald worden in Middelburg en wel door Pelikaan uit Roosendaal, dat uit 3 wedstrijden nog twee punten nodig heeft Mid delburg is echter nog niet geheel veilig voor degradatie, zodat Peli kaan op geduchte tegenstand kan rekenen. Push III zal op eigen veld wel een punt verzamelen uit de wed- striid tegen Forward TV. Des-Were di n is van geen belang en kan al leen een verbetering van de positie teweeg brengen in de middenmoot. Tilburg IV zal zijn laatste thuiswed strijd benutten om het thans uitge schakelde Liberty, de volle buit af te nemen. In de heren Onderafdeling Zuid komt Breda IV, dat nog steeds onge slagen en bijna kampioen is, naar Middelburg n, dat de laatste weken in prima vorm is; een goede wed strijd is dan ook te verwachten. Ra- pido II krijgt Push IV en Warande nPush V. In verband met de be langrijke wedstrijd op zondagmid dag tussen Middelburg en Rapidity, speelt Middelburg II op zaterdag middag en is de jeugd, zowel jon gens- als meisjes vrijgesteld voor de jeugdcompetitie. delaan. de grote weg naar zee. B(j Duttendel strekken zich enige Haagse lanen uit met villars. Daar wonen deftige en voorname mensen, die hevig protesteerden, toen zij vernamen, dat Duttendel over en kele jaren zal zijn volgebouwd met rijen huizen, die per week altijd nog meer aan huur kosten, dan een ge wone sterveling gewoon is per maand te betalen. Zij wilden er losstaande villa's hebben of twee woningen onder ■één kap, om het aanzien van de buurt niet te schaden... Zij krijgen groten deels hun zin. Den Haag zal dan opnieuw een aan tal woningen rijker zijn, waarmede de rezlnnen, die bij anderen inwonen en lie met zijn twaalven beschikken over twee kamers en een zolder niet gebaat zijn... Schrijnende tegenstellingen kent Den Haag: erbarmelijke woontoestan den en complexen nieuwe huizen, die onbetaalbaar zijn. Wie in Den Haag een nieuw huis zoekt, moet diep in de beurs tasten. Voor een appel en een ei In Scheveningen zijn bij de boule vard drie grote flatgebouwen verre zen, de Oranjeflats, wilt U er een flat kopen, dat wil dus zeggen een deeltje van het grote geheel, dan betaalt J voor drie kamers een dikke vijftig duizend gulden. Prefereert U een vijf- kamerflat, dan telle U vijf en zeventig duizend gulden neer. Mocht er een eigenaar bereid zijn U een vierkamer- flat te verhuren, dan dient U elke maand ongeveer zes honderd gulden over te maken. Doch daarbij is ae ver warming van het flat en het schoon houden aan de buitenkant inbegre pen... Normale huren zijn in Den Haag voor nieuwe huizen geworden f 200, f 225, f 250 en f 285 per maand, al of- niet met verwarming inbegrepen. In een gewoon, rommelig straatje, waar in U vermoedelijk niet graag zou wo nen, bouwt een verzekeringsmaat schappij op een open terrein een aan tal flats. Ze kosten van f 165 tot on geveer f 200 per maand, verwarming niet inbegrepen. Het zijn heel gewo ne huizen, waaraan men de hoge huur zeker niet afkijkt. Alleen in de tegen het Westland aan gelegen nieuwe woonwijken bouwt men goedkopere huizen, zogenaamde arbeiderswoningen, doch ook als men het zeldzame geluk heeft zo'n huis toegewezen te krijgen, dan moet men nog behoorlijk over de brug komen. Is het wonder, dat vele Hagenaars In huizen wonen, waarvan de huur In feite boven hun draagkracht gaat, dat zij in financiële moeilijkheden verke ren, dat er veel huurschuld is en dat de leveranciers heel wat zogenaamde pof-klanten hebben? De Meppelweg, waar de hulzen per maand f 75 f 85 aan huur kosten, heet bij de leveran ciers tekenend: Potboulevard... Cosper tekent voor de P. Z. C. Cosper Cornelius is een begaafd grappenmaker-met-de-teken- stift. Hij legt zijn humor neer in rake teningen, die ons steeds opnieuw een glimlach ontfutselen. Het doet ons genoegen hem aan U te kunnen voorstellen met de mededeling, dat wij erin ge slaagd zijn ons te verzekeren van de medewerking van deze geniale humor-tekenaar voor ons blad. Voortaan zal Cosper wekelijks en kele van zijn „cartoons" voor de P.Z.C. tekenen. Hulpplan van federalisten voor Oosteuropese landen. De beweging van Europese Fede ralisten, in welker hoofdbestuur mensen uit alle democratische, gees telijke en politieke stromingen in Nederland zitting hebben, heeft de regeringen, parlementen en publie ke opinie der Westerse landen op geroepen, gezamenlijk de weg te banen voor een breed opgezet Euro pees hulpplan, bestemd voor alle Oosteuropese landen die erin slagen voldoende zelfstandigheid te verwer ven om eraan deel te nemen ten be hoeve van de eigen volkswelvaart Op de raad van Europa, de organi satie vóór Europese Economische Samenwerking en de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal ia een beroep gedaan om de technische verwezenlijking te doen slagen. Bij dit Initiatief, zo meent de B.E.F., mogen geen politieke voor waarden worden gesteld die beogen de betrokken landen ln het wester se bondgenootschap te betrekken. De verwezenlijking van het hulp plan zal gepaard moeten gaan met het herstel van de vrije persoonlijke en geestelijke banden met die vol ken, waarmee het contact lange ja ren verbroken was. Koorddanseres stort naar beneden. Er hing geen net. Eén luchtnummer zullen wij ons in het bijzonder blijven herinneren: dat van „Les deux Geraldos", Madeleine en René; het jonge Franse echtpaar dat met ongeëvenaarde vermetel heid en een onzegbare charme aan de vaste trapeze verblüffende pres taties leverde. Zó hachelijk echter, dat velen het hoofd afwendden. Zij werkten zonder net. Elk moment meende men de catastrofe te moeten verwachten. Telkens was het of Ma deleine reddeloos weggleed in de aiepte. Maar in de onmogelijkste standen wist altijd weer René met z'n ijzeren greep haar polsen, haar enkels te vangen. Op het kritiekste moment haakten tóch weer de voe ten van de een om die van de ander ...één vlugge lichaamsbeweging was voldoende om henweer samen te brengen op de trapeze. Toch voor voelde men dat het eenmaal mis moest gaan. Eén ondeelbaar moment van vertraagde reactie, het wegglij den van een hand of voet langs de door transpiratie natgeworden huid... U ként de spanning vóór de scher men van het circus. Maar dié erach ter... daar maakt U kennis mee in het eerste Nederlandse eircusboek, waar dit fragment hit genomen is. „De Bonte Droom van het Circus" vertelt u de boeiende en afwisselen de geschiedenis van het circus door alle eeuwen heen... tot vandaag toe! Voor slechts 2,50 koopt u dit nü al befaamde werk van de schrijvers J. v. Doveren en Fred Thomas bij uw roomboterleverancier. En u kunt het ook rechtstreeks bestellen bij Kan toor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag, dan ontvangt u het per omgaand onder rembours, zodat u er 41 die lange wintermaanden van ge nieten kunt! Met prachtige kleurenplaten en leu ke tekeningen verlucht, en ruimte voor nóg meer kleurenplaten en fotoreprodukties die u gratis krijgt voor de rijksbotermerken. Op elk pakje roomboter treft u er één aan. (Natuurlijk ook op koelhuisboter). Neem een pakje extra voor de zon dag Cosper aan zyn werktafel Cosper begon zijn carrière als tekenaar voor het blad Köbenhavn. Hij was toen 14 jaar. Sindsdien hebben zijn knap pe tekeningen hun weg gevonden tot in de belangryksie bladen van de wereldpers. Cosper heeft nog meer pijlen op zijn boog. Hij staat namelijk ook bekend als een voortreffelijk jazzmusicus. In de eerste plaat3 echter wijdt hij zich aan zijn „missie" de dagbladlezers, tussen veel vaak niet erg opwekkend nieuws door, een ogenblikje af te leiden, even te laten lachen. Wij hopen, dat Cospers grappige te keningen voor onze lezers een ge- genoegen zullen betekenen. en oóót Drie bloemlezingen gedichten. Het feit dat er steeds meer gedich tenbundels uitkomen in de bekende Nimmer-Dralendreeks van Nilgh en Van Ditmar, 's-Gravenhage, bewijst dat er ln ons land toch meer vraag naar poëzie bestaat dan men opper vlakkig gezien menen zou. De nieuw ste gediehten-deeltles uit deze serie zijn weer zeer aantrekkelijk. Er zijn twee bloemlezingen uit het werk van Jansen uitgeschakeld voor schaakkampioenschap In de strijd om het persoonlijke schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklas is Jansen thans defini tief uitgeschakeld, want hij verloor ook zijn tweede partij van Elzer- man, die daardoor in puntenaantal gelijk kwam met Woudstra. Waar schijnlijk zal de tweede partij tus sen deze beide gegadigden beslis send zijn, al kan nok Niemarkt nog een woordje meespreken, zo als uit de volgende stand blijkt: 1 J. L. Woudstra 3 uit 3; 2 ir. J. J. Elzer- man 3 uit 4; 3 A. J. Niemarkt 2 uit 4; 4 Jansen 0 uit 4. In de eerste klas zag Van Belzen zich geklopt door v. d. Hoek, waar door hij nu de tweede plaats moet delen met De Wit. Zonruiter behaal de de eerste overwinning. Mast -werd het slachtoffer en kwam door deze nederlaag op de onderste plaats. De stand is nu: Melse 4% uit 5; De Wit en Van Belzen 3 uit 5; Flissebaalje 2Vi uit 4; V. d. Hoek 2% uit 5; Zonruiter 1% uit 4; L. J. Woudstra 1 uit 4; Mast 1 uit 6. één dichter, n.I. een bundel van Jan Prins, verzameld door Laurens van der Waals, en een van Aart van der Leeuw, samengesteld dóór Mea NiJ- land-Verweij, en een algemene bloemlezing, „Apollo's reis door Ne derland". Met het brengen van de bundel van Jan Prins is een lovenswaardige poging gedaan om deze thans reeas zo goea als vergeten dichter weer eens voor het voetlicht te brengen met een representatieve keuze uit zijn omvangrijke werk, temeer om dat men nu niet bepaald kan zeggen dat Jan Prins aan de huidige smaak beantwoordt. Toch is hij een vaak zeer zuiver dichter. „Bij hem is alles ruimte: wind, water, wolken, licht en lucht", zegt Van der Waals terecht ln een kort woord vooraf. Het ia ze ker de moeite waard, zich weer eens in het oeuvre van deze in 1948 ge storven dichter te verdiepen, en deze goedkope bloemlezing biedt daar een goede gelegenheid toe. L. van der Waals is het ook, die de verzameling geografische gedich ten samenstelde onder de titel „Apol lo's reis door Nederlahd". Het is een werkje in de trant van „De muze zwerft door Nederland" dat dit voor jaar in de boekenweek verscheen, maar dan veel uitgebreider. „Deze verzameling gedichten, verzen bevat tende die min of meer geografisch georiënteerd zijn, kan men als een museum, een gespecialiseerd mu seum, beschouwen. Een museum, waarin vaak de poëtische waarde van een stuk het opvallendst is, doch vaak ook de aardrijkskundige". Ons hele land met zijn mooie steden, dorpen, rivieren en streken bezongen door dichters van allerlei pluimage, bekende en volkomen onbekende, in een bonte rij. Het is een zeer aan trekkelijk deel, waarin ook Zeeland ruim zijn deel kreeg (over Zeeland verzen van Jan Prins, Jan Campert, J. J. van Geuns, P. C. Boutens, Hans Warren, F. W. van Heerikhuizen, J. L de Haan, Th. van Ameide, A. Mar- ja en W. de Mérode). De vermelde bloemlezing, een zeer weloverwogen keuze, uit Aart van der Leeuws gedichten, is welkom voor wie zich de aanschaf van de Verzamelde Gedichten, verschenen in 1950, niet veroorloven kan. H. W. „Het eiland in de zon" werd toneel van jaloezie en moord. In zijn wereldberoemd geworden boek „Schuld en boete" behandelde Dostojewski het gegeven van de misdadiger en de recnercheur, die zich onweerstaanbaar tot elkander aangetrokken voelen. De hoofdper soon van de roman „Het eiland in de zon", geschreven door de Ameri- "ournalist-romancier Alec Waugh, is een zelfde figuur als Ras- kolnikow uit „Schuld en boete". Ook hij, moordenaar, komt herhaaldelijk bij de rechercheur op bezoek, maar geeft zich uiteindelijk toch niet aan, zoals Raskolnikow wel deed. Op tragische wijze komt hij om het le ven. „Het eiland in de zon" ls een fas cinerend boek, niet alleen om de in teressante persoonlijkheid van Max well, de hoofdpersoon, maar ook om de weergaloze beschrijving van de gebeurtenissen op Santa Marta, een gefingeerd eilana in de Caraïbische Zee. Op dit eiland leeft de rassen haat nog onder de oppervlakte, tot dat een Amerikaans journalist een reeks onthullende artikelen schrijft over de toestanden hier. Het gevolg van zijn artikelenreeks is Jaloezie, hartstocht en moord, waardoor het vredige eiland een toneel van oproer en onrust wordt. De aantrekkelijke omslag van het 506 pagina's tellen de „Eiland in de zon" is verzorgd door M. Houtman. De roman is een uitgave van J. H. de Bussy in Am sterdam. FEUILLETON j£.\etAitqeyoiycleYtll „Onzin, jij blijft waar je bent", com mandeerde Carol. „Ik kom gauw te- r Bus bleef Erica kalm in het vuur liggen staren en toen Carol terug kwam keek ze bedaard op. „In orde?" vroeg Carol glimlachend Erica scheen de vraag nauwelyk ge hoord te hebben. „Ik heb nagedacht, Carol", zei ze langzaam. „En ik begrijp nu. dat me maar één ding te doen staat". Carol zag haar bezorgd aan. Ze zet te het dienblad op tafel en liep op haar vriendin toe. „En dat .3, Erica?" „Ik zal van hem weg moeten gaan klonk het rustig. ZEVENDE HOOFDSTUK Carol antwoordde niet dadelijk. Ze stond op haar lippen te bijten en keek peinzend voor zich uit. „Ben je er zeker van, dat dit je plan ls". vroeg ze tenslotte kalm. „Is het niet een soort wanhoopsdaad, waar van je later spijt zult hebben „Natuurlijk zal ik spijt hebben", zei door MARY BURCHELL Erica langzaam. „Op een gegeven ogenblik kryg ie altijd wel spijt van zo'n besluit, geloof ik. Maar er schiet me heus niet anders over. Als ik nu nog bleef, zou dat ontrouw aan me zelf en aan mijn liefde betekenen. Hij heeft duidelijk gezegd, dat hij me niet nodig heeft en wanneer hy nu, on danks alles, naar Dreda's pijpen blijft dansen zou het dwaas zijn indien ik maar lijdzaam toekeek en het als iets heel gewoons aanvaardde". „Nu, ik ben blij, dat Ie eindelijk eens wat boos bent geworden", verze kerde Carol, maar Erica schudde met een flauwe glimlach het hoofd. ,,'t Is niet bepaald boosheid, Carol. Dat is alweer over. Alleen ben ik er me nu eensklaps van bewust gewor den wat ik doen moet. Tot zekere hoogte heb ik mezelf dit leven berok kend. „Onzin", viel Carol haar krachtig in de rede. „Hij heeft je immers ge vraagd, met hem te trouwen, waar?" „Ja, dat weet ik, maar ik niet hij begreep wat er voor onnatuurlijks in de overeenkomst stak. Wanneer ik erop terugzie, komt het wel eens bn me op, dat ik het hem ronduit haa moeten zeggen. Och", ging ze zuch tend voort, „ik weet het ook niet: het valt nu zo moeilijk uit te maken. Maar hoe het zij. in de gegeven omstandig heden noopt miin aanwezigheid hem tot verkeerde, ongelukkige dingen, strHdig met zijn eigenlijke karakter". „Hoor eens, kindlief, ik kan de logi ca van dit alles niet best volgen", zei Carol, „en ik heb zo'n idee, dat je de zaken een beetje door elkaar haalt. Intussen ga ik helemaal akkoord met je plan om van hem weg te lopen, zo dat we, zij 't om" verschillende rede nen, tot dezelfde slotsom zijn geko men. Maar eet nu eerst, dan kunnen ve daarna verder praten". Erica dacht by zichzelf, dat alleen Carol over een onderwerp als het ver laten van een echtgenoot kon spreken alsof 't een plannetje om samen te winkelen gold. Juist echter die prach tige zakelijkheid maakte dat van haar optreden zoveel troost uitging. Je kon toch onmogelijk zenuwachtig zijn wanneer zij erop aandrong, eens die nieuwe soort roomkaas te proeven. „Ik denk tegen het weekeinde te vertrekken", zei Erica langzaam, alsof ze hardop dacht. „Terwijl hij in Londen is". „Zonder hem er iets van te zeg. gen? Zou het niet beter zijn, alles eerst uit te praten?" „Neen", riep Erica bijna heftig. „Ik heb alles uitgepraat wat Ik bij mogelijkheid kon verdragen. Nog zo'n toneel zou me gek maken". „Ja, je hebt ongetwijfeld volkó men gelijk", hernam Carol kalme rend, om er even later aan toe te voegen: „Wat zul je dan doen? Een brief met tekst en uitleg achterla ten?" „Dat denk ik wel. O, ik weet, dat het wat mal en melodramatisch klinkt, maar in de gegeven omstan digheden kan ik niet anders hande len, geloof ik". „Je zou ook zonder meer kunnen verdwijnen en hem ln 't onzekere laten", stelde Carol laconiek voor, maar Erica schudde dadelijk het hoofd. „Neen", meende ze, „dat zou al te hatelijk zijn. 't Zou maar ongerust heid en andere narigheden meebren gen". „Voor hèm, bedoel je?" ,-Nuja". Carol beet nadenkend een stuk van haar boterham af. „Je bent een vreemd kind", merk te ze op. „Als een vrouw zo *t land aan haar man heeft, dat ze hem wil verlaten, lijkt het me zonderling, dat ze zich nog bezorgd maakt over zijn gemoedsrust". „Maar ik hèb niet het land aan hem, Carol!" riep Erica smartelijk uit. „Goed, goed", suste Carol, haar even op de arm kloppend. „Laat ons daarover nu niet twisten. Maar heh je enig idee waar je heen wilt?" ,.J&naar Londen", antwoord de Erica, na even te hebben nage dacht. „Daar moét het nogal ge makkelijk zijn, een betrekking te vinden en kun je gauw in de massa opgaan. Misschien ook gauw verge ten". Een ogenblik trilden haar lippen, maar weldra herstelde ze zich. „Ik heb", ging ze verder, „vijftig of zestig pond op mijn privébankre- kening, waarover ik vrijwel geheel kan beschikken. Dat zal ik zater dagmorgen doen. En dandan vertrek ik met de nachttrein". „Zodat jc zondagmorgen in Lon den bent", merkte de praktische Ca rol op. „Ja dat weet ik, maar ik wil ver trekken zodra Oliver weg is. Hij neemt de trein van zaterdagmorgen en ik kan geen nacht alleen in dat huis blijven. In het huis waar we samen hebben gewoond", liet ze erop volgen, haar hoofd in de handen verbergend. „Je zou hier kunnen logeren", bracht Carol ernstig in het midden. „Dat weet ik wel, lieve Carol", zei Erica, haar dankbaar aanziende, „maar ik zou liever ineens vertrek ken, heus". „Goed", Carol maakte verder geen tegenwerpingen. „Maar", voeg de ze er snel aan toe. „dan moet je die avond eerst hier een behoorlijk maal komen gebruiken. Beloof je me dat?" vroeg ze, eensklaps hoogst ernstig. „Ja, dat beloof ik", antwoordde Erica, zwakjes glimlachend. „Ik zou toch graag gekomen zijn, hoe dan ook, want ik zou niet weg kunnen gaan zonder jou nog eens gezien te hebben". Carol knikte even om haar ont roering te verbergen ..Als ik je nog met iets kan hel pen", begon ze. „Ik zou niet weten waarmee", verzekerde Erica. „Alles lijkt zo buitengewoon eenvoudig. Daarom juist valt het zo moeilijk te gelo ven". „Och", zei Carol, terwijl ze haar vriendin vol sympathie aanzag, „probeer vooral je één ding in te prenten: Over alles kom je ten slot te heen. Ik weet wel dat het gemak kelijk praten is wanneer het de za ken van een ander betreft, maar waar ts het". .Ja. dat begrijp ik", fluisterde Erica. „Ik.zal trachten, me dat te herinneren". (Wordt vervold) (Advertentie) Winterhanden g^enéés^i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 13