KAPPIE en de geheime vlootmanoeuvre ALGEMENE UITKERING UIT HET GEMEENTEFONDS ONGRUK BU LEWEDORP GAF VEEL STOF TOT SPREKEN RYNBENDE VEEL KOELHUISBOTER WERD VOOR EXPORT GEKOCHT HVöKÖÜs, De Tand pasta van standing»^ uxitfey onder dl 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 31 JANUARI 1957 KANTONRECHTER MIDDELBURG Verdachte en getuige vertelden precies tegenovergestelde. Het ongeluk, dat op 30 september van het vorige jaar om ongeveer half zeven in de buurt van Lewedorp gebeurde, en waarbij de psycholoog M. S. uit Os8 betrokken was, heeft woensdag tijdens de zitting van het kantonge recht veel stof tot spreken gegeven. Een groot deel van de morgen had kan tonrechter mr, J. Moolenburgh nodig om te trachten deze zaak tot In het kleinste onderdeeltje uit te pluizen. Tot een oplossing is het deze morgen nog niet gekomen, want op verzoek van de raadsman van S. zullen eerst nog en kele getuigen k décharge gehoord worden. Verdachte S. werd ten laste gelegd, dat hij tijdens het inhalen van een Bel gische auto op het Unkerweggedeelte van de rijksweg GoesMiddelburg ge reden had en daarbij In botsing gekomen was met een uit de tegenoverge stelde richting komende personenauto, bestuurd door de schilder A. G. van G. uit Vltssingen. De echtgenote van Van G. werd hierbij dermate ernstig gewond, dat zij enkele weken in het ziekenhuis opgenomen moest worden, terwijl ook de bestuurder zelf enige tijd niet heeft kunnen werken. Reeds geruime tijd had S. achter de Belgische auto gereden in een file, waarvan de auto's een voor een de Belg gepasseerd waren. S. volgde dit voorbeeld, maar tijdens de manoeuvre zag hij uit de tegenovergestelde rich ting de lichten van een andere auto. Volgens zijn verklaringen meende de psycholoog, dat hij de voor hem rij dende wagen nog wel kon passeren. Toen hjj ait dan ook gedaan had en weer op de rechter weghelft terecht gekomen was, zag hjj plotseling, de lichten van de naderende wagen op zich afkomen. Vervolgens merkte hij een lichte tik tegen het rechter spat bord, en daarna een harde klap. Na dat hjj gestopt was bleek, dat de. au to tegen een boom gereden was. ANDERE VISIE. Van G., die als getuige optrad, gaf echter een geheel ander verslag van deze aanrijding. Hij zag plotseling uit de file auto's een wagen te voor schijn schieten. Van G. verklaarde af geremd te hebben, maar voor hy er erg In had volgde een schuivend ge luld, gevolgd door een harde klap. Voor net overige wist hjj er niets meer van. De getuige J. L. de V. uit Souburg, die naast Van G. gezeten had, kon echter opheldering brengen aangaan de de harde, klap, Tydens het ongeluk had hh namelijk een boom op de auto zien afkomen met andere woorden, de auto was tegen deze boom terecht fekomen. Met De V. verklaarde ook iens echtgenote, dat Van G. tot de botsing toe aan de uiterste rechterzij de van de weg gereden had en dat op het moment van dé botsing de wagen van de psycholoog de Belgische auto nog niet gepasseerd was! De officier van justitie, mr. Th. Le- bret, betoogde, dat verdachte de af stand tot en de snelheid van de ande re auto niet voldoende heeft kunnen schatten. Alle inzittenden van deze auto hadden toch verklaard, dat de chauffeur uiterst rechts had gereden. „Ik reed mijns inziens volledig aan de rechterzijde van de weg", had S. tij dens de zitting verklaard. „Maar dat houdt tevens de mogelijkheid in, dat U ook wel links gereden kon hebben", betoogde mr. Leoret. Voor deze over treding eiste de officier een boete van f 60.of 12 dagen. De raadsman van S. mr. F. W. Adriaanse, was het echter niet eens met de zienswijze van de offi cier. „Wanneer een psycholoog zegt mijns inziens, dan staat dit volgens mij gelijk met: Dit was aldus mr. Adriaanse. Dit in men- raadsman be- goed als zijn DUBBELE KLARE per literfles f 8 35 lexcluslal statiegeld) cliënt, ook Van G. zich in de af stand vergist zou kunnen hebben. Tenslotte besloot de politierechter de zaak aan te houden om de getui gen a décharge te horen. De slepersknecht P. K. te Schore had op 2 november 1956 in een perso nenauto op de Patijnweg te Goes ge reden, zonder dat zijn voertuig voor zien was van een deugdelijke rem. De officier vond het een Jelijke" overtre ding, waarvoor hij f 35.of 7 dagen eiste. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 25.of 10 dagen. De vogel- en zaadhandelaar H. J. C. van de B. uit Goes had in zijn winkel gewichten gebruikt, die niet voorzien waren van net vereiste goedkeurings- merk. Nadat hij in oktober 1955 de zaak overgenomen had, meende deze verdachte dat hij de gewichten (drie stuks) eerst in oktober 1957 moest la ten ijken. De vergissing kostte hem f 6.of drie dagen, nadat de officier f 10.geëist had. De Vlisslngse kellner H. L. P. A. L. was op 11 januari geverbaliseerd om dat hy zyn bromfiets bereed zonder dat dit voertuig 'n goede voorrem be zat. Hij had de flets drie weken lan^ niet gebruikt en wilde proberen of hy nog reed en hem daarna verkopen. Ongelukkigerwijs (voor hem) kwam hy een politieagent tegen, die wel eens wilde weten of de rem het nog deed. L. vermoedde, dat de rem ge blokkeerd was door vuil. De officier eiste f 10.of 2 dagen, waarna de kantonrechter met F 4.of 2 dagen volstond. ALTIJD STOPPEN! De Vlissingse jongeman Van K. had op 10 januari niet gestopt voor de stopstreep in de Scheldestraat by de kruising Paul Krugerstraat. Van K. verklaarde, dat hij hef aankomende verkeer van de Paul Krugerstraat uit stekend had kunnen zien. Er kwam niets aan, zodat hij langzaam de hoek omgeslagen is. „Ja. maar daar gaat het nelemaal niet om U moet daar on der Alle omstandigheden stoppen", wees mr. Moolenburgh hem terecht. Verder voerde verdachte aan, dat men tijdens de spitsuren zelfs „onder poli tioneel toezicht" langzaam door mag rijden, bijvoorbeeld als de Schelde uit- f aat. „Inderdaad", zei de kantonrech- er. „want dan is doorrijden minder fevaarlyk dan stoppen". Met acht gul- en kwam Van K. er van af. De eis van mr. Lebret was f 15.of 3 dagen geweest. De grossier M. P. van H. uit Vlissin- gen had op 6 oktober van het vorige ïaar in zijn auto zo snel gereden, dat hij niet op het juiste moment kon stoppen. Een auto, die voor hem reed en links voorsorteerde, kon hij dan ook niet meer ontwijken. Tot zyn ver dediging bracht verdachte in het mid den, dat de weg door de regen glad geworden was. „Daar moet U reke ning mee houden", zei de kantonrech ter, die met f 15.of 6 dagen vonnis te. De officier had f 20.of 4 dagen geëist. Prijs blijft beneden f 0.80 Het aantal biedingen voor de 1500 ton koelhuisbotcr bij het I.V.Z. heeft de beschikbare hoeveelheid overtroffen, zodat niet alle biedin gen konden worden gehonoreerd. De partij is toegewezen aan een twintig tal bedrijven, die gemiddeld f 2,50 ge boden hebben en waarvan de aard doet vermoeden, dat een belangrijk kwantum van de aangekochte boter zal worden geëxporteerd. Aldus de voorzitter van het pro- duktschap voor zuivel in de openbare bestuursvergadering, die het produkt- sohap gisteren heeft gehouden. De voorzitter vervolgde, dat van de zijde van de binnenlandse handelaren, die bij de inschrijving niet aan hun trek zijn gekomen, meer belangstelling ont staat voor de door het I.V.Z. tegen de prijs van f 2,65 (f 3.40 minus een re ductie van f 0.75) aangeboden boter voor binnenlandse consumptie. Daar door kan niet worden verwacht, dat de koelhuisboter voor een prijs van om en nabij de f 0,70 per pakje voor de consument beschikbaar zal komen. Deze prijs kon men nJ. afleiden uit de minimumprijs van f 2.30. Het is duidelijk, dat nu de inkoopprijzen op een hoger niveau komen te liggen, dit zich zal alspiegelen in de prijs voor de consument. Hoe hoog deze prijs uiteindelijk zal worden, is moei lijk te bepalen, doch gezien de ge varieerde biedprijzen en het feit, dat deze voor het grootste gedeelte bene den de f 2.50 liggen, kan men ver wachten, dat het cijfer 7 in de prijs wel zal blijven gehandhaafd. Minister Spaak in België scherp bekritiseerd Het Belgische rechtse rooms-katho- lieke blad „La Libre Belgique" oefent scherpe kritiek op de minister van buitenlandse zaken. Spaak die „over dreven" concessies zou hebben gedaan aan Frankrijk bij de besprekingen over een gemeenschappelyke markt. „Spaak heeft zien uitsluitend be schouwd als voorzitter van de confe rentie en niet als vertegenwoordiger van z(jn land. Als toekomstig secreta ris-generaal van de Navo verkeert hy niet langer in de geestesgesteldheid die nodig is om België by internatio nale onderhandelingen te vertegen woordigen. Hy moet zijn functie van minister van buitenlandse zaken neer leggen". jniiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Geen herhaling van verleden jaar (Van onze weerkundige medewerker) Verleden jaar begon op de laatste dag van Januari 'n zeer II koude luchtstroom ook tot Zeo- s land door te dringen. In Vlis- singen vroor het op de laatste H dag van deze maand by na tien graden en twee dagen daarna reeds veertien graden. Dit was H het begin van de koudste fe il bruarimaand van de laatste 250 jaar. Een dergelyke kou hangt ons dit jaar niet boven het hoofd. De zachte zuidwestelijke H winden blijven nog zachte lucht uit de omgeving van de Golf van Biscaye aanvoeren, waar- f§ in ook gistermiddag de tempe- ratuur ook in Vlissingen nog tot bijna tien «raden celsius op- H liep. Een zwak oceaanfront zal vandaag tot onze omgeving doordringen met veel bewoï- king en hier en daar wat lichte s regen. Boven Noorwegen bleef m de luchtdruk gisteravond nog belangrijk stygen, zodat boven Denemarken en een deel van de Noordzee de wind naar noord- oost is gedraaid. Toch komt er uit deze omgeving nog geen koude lucht naderbij. Voor vorst H van enige betekenis moeten wy naar noordwest Rusland gaan, H waar temperaturen van 25 tot 30 graden onder het vriespunt worden waargenomen. illllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Ike en Saoed arm in arm Koning Saoed van Saoedi-Arabië is woensdag van New York naar Was hington gevlogen en daar begroet door president Eisenhower. Eisenhower, die voor het eerst naar het vliegveld van Washington ging om een buitenlands staatshoofd te be groeten, had voor zijn vertrek op een persconferentie verklaard, dat hij el ke onhoffelijkheid tegenover een offi ciële bezoeker van Amerika betreurt. Hij zinspeelde daarmee op de koele ontvangst welke New York aan dc koning ten deel is gevallen. De koning wandelde arm in a met de Amerikaanse president naar Foster Dulles. Achter hen liep een lid van 's konings, die het zesjarige zoon tje van de vorst een slachtoffertje van de kinderverlamming op de arm droeg. Beide staatslieden werden door de menigte toegejuicht. Later re den zij door versierde straten naar het Witte Huis. Waarn. secretaris-generaal verkeer en waterstaat De minister van verkeer en water staat heeft met ingang van 28 janua ri 1957, in verband met het overlijden van mr. D. G. W. Spitzen, belast met de waarneming met de functie van se cretaris-generaal van zijn ministerie mr. G. H. Dijkmans van Gunst, ond- directeur-generaal van het verkeer. Vijf kinderen zijn omgekomen bij een brand in een door twee gezinnen be woond huis te Jol lette, tachtig kilometer ten noorden van de Canadese stad Mon treal. Een zesde kind werd ln levensge vaarlijke toestand in een ziekenhuis op genomen. Advertentie 8. De voetstappen die de heer Justus Iks had verno men waren, zoals de lezer reeds zal hebben begre pen, die van de dappere kleine scheepsjongen Okki. Het pientere knaapje stap te regelrecht naar de ka juit van Kappie. „Wat klinken die voet stappen hol op zo'n lege, verlaten boot", mompelde hij tot zichzelf. „Ik hoop maar dat de kapitein gelijk krijgt en dat er werkelijk een brief is gekomen over een nieuwe sleep". Welnu, deze hoop werd niet bewaarheid. Toen Ok- kl de kajuit was binnenge stapt en rondkeek schudde hij teleurgesteld het hoofd. „Jammer!" zet hij zacht. „Geen post! Dus nog geen sleep Hij wilde zich omdraaien en heengaan toen zijn blik viel op Kap- ple's kleerkast, waarvan de deur openstond. „Welja!" mopperde Okkt. „Laat de kastdeuren maar openstaan. Straks kan Ik me weer tot puinpoeder borstelen om het stof van zijn zondagse uniform te krijgen!" De scheepsjongen stapte kordaat op de kast af en draalde met een ferm gebaar de deur op slót. door MARY BURCHELL FEUILLETON „Kom, zo moet jc niet tegen haar praten", zei Dreda luchtig. „Ze heeft immers volkomen het recht, cr zo over te denken, al kloppen haar in zichten niet metnu ja, met de onze. Erica en ik hebben heel genoeg- lyk met eikaar gebabbeld en mis schien zou je verstandig doen, mijn concert met te komen bijwonen, want dat zou haar maar verdriet doen." Oliver nu totaal buiten zichzelf, kwam met een paar passen vlak voor Erica staan. „Dus jy hebt durvenriep hy uit, maar beheerste zich toen met gro te moeite en ging kalmer, zich tot Dreda wendend, voort: „Ik geloof niet, dat het ergens toe dient, dit ge sprek hier voort te zetten, en waar Erica blijkbaar juist naar huis wilde, neem ik haar meteen mee. Ik kwam alleen maar even zeggen, dat ik aan staande zaterdag bij je concert aan wezig zal zijn." „Heus? Maar is het wel verstan dig?" mompelde Dreda. „Ik kom", zei Oliver kortaf, met een blik, die even somber als mismoedig leek. „Zullen we nu gaan. Erica?" Ze gingen en wisselde in de taxi naar huis geen enkel woord. Eerst binnen de vier muren barstte de storm los. Reeds toen ze de hal hadden be treden, wendde hij zich om en vroeg, uiterlijk kalm: „Wil je alsjeblieft even in de bibliotheek komen Ik moet je wat zeggen en kan dat hier niet doen." Meteeu hield hij de deur voor haar open en als een reeds bij voorbaat ver oordeelde misdadigster ging zij lang zaam het vertrek binnen. Hij sloot de deur en bleef er tegen aan leunen, terwijl Erica, niet bij machte langer te staan, in een stoel neerzonk. „Wil je me nu precies vertellen, wat je bij Dreda hebt gedaan" luidde zijn eerste vraag. „Neen", antwoordde ze, al haar krachten Inspannend, maar niet min der dan Oliver verbaasd over dit een voudige, korte bescheid. „Maar Je moét het zeggen", drong hij aan, naderbij komend, zodat hrj nog hoger boven haar uitstak. „Je ge looft toch niet dat je je in mijn par ticuliere aangelegenheden kunt blijven mengen en dan ronduit te weigeren me te vertellen wat je hebt uitge voerd „Is Dreda een van je particuliere aangelegenheden?" vroeg Erica enigszins bitter, zodat hij een ogen blik uit het veld scheen geslagen. Maar hij herstelde zich bijna dadelijk. „Wil je me zeggen wat je daar deed?" herhaalde ny. Eensklaps was het gedaan met Eri ca's zelfbeheersing. Ze sprong over eind en keek hem recht in de ogen. „Neen", brieste ze, „dat wil ik niet! Ik wil niet op deze belachelijke ma nier worden aangeblaft en dc les ge lezen. Jij schijnt te menen, dat omdat ik in jouw huis woon al my'n gedach ten en daden aan jouw toezicht zijn onderworpen. Vroeger had je het over ie vader, die probeerde je aan de lol band te houden, maar jij bent tien maal zo erg Ze zweeg een ogenblik bij het zien van de verschrikte uitdrukking op zijn gezicht, maar voor het eerst van haar leven was ze ten prooi aan to- Advertentie meloze woede zodat ze onmogelijk de stroom van boze woorden, die haar over de lippen vloeiden kon stuiten. „Je behandelt me alsals een of ander dier, dat van je goede of kwade wil afhankelijk is. Wanneer je verkiest te doen alsof ik niet besta, moet ik me daarin schikken, en wan neer je me met ie allerhoogste onge noegen wilt verpletteren evenzo. Aan vankelijk heb je een afschuwelijke overeenkomst met me gesloten o, ik erken dat ik dwaas genoeg was, mij ertoe te lenen en dus was het tot zekere hoogte my'n eigen schuld maar jc air van deugdzame veront waardiging als ik mc niet stipt aan elke ellendige letter ervan houdt, is onuitstaanbaar. Weer hield Erica even op, meer om ceii ogenblik adem te scheppen dan om andere reden en ze zag duidelijk, hoezeer haar woorden Oliver geschokt hadden. Als het haardkleedje plotse ling overeind was gerezen en hem haa toegesproken, zou hij nauwelijks sterker verrast zijn geweest. Toch weigerde hy zelfs nu, zijn ongelijk te erkennen. „En ben je om haar dat toe te ver trouwen naar Dreda gegaan?" vroeg hij droog, maar zijn stem klonk enigs zins onvast. „Neen, daarom niet. Ik ging er heen om haar te vragen, dat ze niet langer zou proberen my mijn echtgenoot af te nemen. „Erica!" riep hy uit, terwijl plotse ling de volle betekenis van haar daad tot hem scheen door te dringen. „Ben jij naar Dreda gegaan om zo over mij Verdere verhoging voor Goes noodzakelijk De algemene uitkering per Inwo ner uit het gemeentefonds, die in 1956 werd verhoogd, zal voor 1957 weder om beduidend moeten worden ver hoogd, zo merkt de financiële commis sie uit de Goese raad naar aanleiding van de gemeentebegroting 1957 op. De ontvangsten zyn tot het uiterste geraamd, terwiil de uitgaven zyn uit getrokken tot bedragen, waarop niet te bezuinigen valt, tenzij het verzor- gingspeil van dc gemeente belangryk zal worden verlaagd. Gezien de cen trumpositie van Goes, waardoor nu eenmaal uitgaven moeten worden ge daan, die andere gemeenten achter wege kunnen laten, is verlaging van dat peil beslist onmogelijk. By het be palen van de verhoging van de alge mene uitkering per inwoner zal hier mee ernstig rékening worden gehou- Als binnen niet te lange tijd het Drie-eilandenplan een feit is, zullen ongetwijfeld uitgaven moeten worden gedaan voor aansluitende wegen, waarbij tevens gedacht wordt aan de nodige parkeerruimte. Hoewel nog niet te zeggen valt, welke bedragen hiermede zijn gemoeid, zal dit punt de voortdurende aandacht vereisen, zo waarschuwt de financiële commissie verder. Enkele kapitaalwerken zyn reeds goedgekeurd, o.a. de bouw van de 11- klassige r.-k. lagere school en de ulo school voor de ver. op geref. grond slag. Verder vestigt de commissie de aandacht op de uitbreiding van de Burgemeester van Dusseldorpschool. Door belangrijke toeneming van het aantal leerlingen is de bijbouw van 3 lokalen nodig. Uitstel daarvan zal 't onderwijs in grote moeilijkheden bren gen. De riolering in de binnenstad zal verder moeten worden vernieuwd. Het verouderde en zeer onhygiëni sche tonnenstelsel dient zo spoedig mogelijk te verdwijnen. De plannen voor de uitbreiding van de industrie- Stewardess hield bankrover in bedwang De 26-jarige stewardess Virginia Buss heeft door snel en moedig op treden kunnen voorkomen dat een bankrover een vliegtuigramp ver oorzaakte. Met een Boeing Stratocruiser van de Northwest Airlines werd een gevangene vervoerd, Louis Arquil- la, verdacht van bankroof. Tijdens de lunch zag hij kans zijn begelei der het serveerblad met eten in het gezicht te werpen. Hij sprong onmiddellijk op en rende naar de cockpit, kennelijk met de bedoeling de piloot te intimi deren. De tengere stewardess, die de be manning van eten wilde voorzien „voelde", zoals zij later vertelde, dat er achter haar rug iets gebeurde. Zij sloeg Arquilla, die de cockpit wilde binnendringen, de deur in het gelaat en gilde om hulp. Enigszins versuft werd hij door de hulppiloot en de inmiddels weer tot optreden in staat zijnde begelei der neergeslagen en geboeid. te spreken, ja over mij te handelen alsof ik een stuk koopwaar was?" „Neenneen zo was het niet", bracht Erica wier hoog opgelaaide geestkracht naar ging begeven, er met enige moeite uit. „Hoe durfde je zoiets doen?" stoof hij op. En ging toen, zich wellicht haar uitval van daareven en de woorden „allerhoogste ongenoegen" herinne rend. kalmer voort: „Begrijp je dan niet. dat iedere man tegen zulk op treden bezwaar zou maken?" „Ja, het spijt me", antwoordde ze bedaard. „Natuurlijk was het niet mijn plan, dat jy het zou le weten ko men. Een geval als dit is toelaatbaar wanneer het „onder vier ogen blijft en onveergeeflhk zodra het niet lan ger mogelijk blijkt." „Zo kun je jc cr niet afmaken." Hy sprak nu heel koel en volkomen be heerst, maar Erica zag opperbest, hoe boos hij nog was. „Wat verlang je dan van mc? Dat ik om vergiffenis zal smeken?" „Neen natuurlijk niet", hernam hy stroef, „Ik wil je alleen, voor eens en voor altijd aan het verstand bren gen, dat je hoegenaamd geen recht heb je in mijn particuliere aangele genheden te mengen. Zelfs als ons hu- welyk normaal was, zou ik het ten zeerste afkeuren wanneer je met een andere vrouw over mii ging twisten omdat je er toevallig bezwaar tegen had, dat ik een concert, een voorstel ling of iets dergelijks, waar zy even eens zou zyn, wilde bijwonen. En on der de gegeven omstandigheden is zo'n optreden helemaal ondraaglijk." terreinen zullen met kracht ter hand genomen moeten worden, daar op de bestaande terreinen praktisch geen ruimte meer aanwezig is. Nieuwe be drijven of uitbreiding van bestaande is niet meer mogelyk. Bij het bepalen van de verhoging van de algemene uitkering per inwoner zullen ook deze uitgaven niet verwaarloosd mogen worden. Over de begroting van het Burger lijk Armbestuur wordt opgemerkt, dat hieruit thans blijkt dat de aan vankelijke opzet voor het verzorgings huis aan de Beestenmarkt te krap was, wat de commissie reeds in mei 1955 had gezegd. De verpleegprijs van 3 per per soon per dag in de oudeliedenafdeling van het Gasthuis wordt voor de huidi ge tijd wel aan de zeer lage kant ge acht. In verband daarmee rees de vraag, waarom dit bedrag nog niet wat ver der is verhoogd, waardoor een sluitend geheel zou zijn verkregen. Naar aanleiding van de post van 1500 welke is uitgetrokken voor 't treffen van eventuele noodvoorzienin gen in het stadhuis, zolang de restau ratie nog niet kan worden aangevan gen, wordt nog eens de aandacht ge vestigd op de desolate toestand van het tafelkleed in de raadzaal. Ver nieuwing hiervan kan naar het oordeel van de commissie, zeker onder de noodvoorzieningen worden gebracht. Rotterdams Kamerorkest is springlevend Naar aanleiding van het aannemen van een resolutie op een vergadering met de leden van het Rotterdams Ka merorkest, deelt het bestuur van de nieuwe stichting R.K.O. mede, dat niet alle leden op die vergadering aan wezig zyn geweest en achter de reso lutie staan. Slechts een klein deel van het R.K.O. heeft aldus de mededeling, deze bijeenkomst bijgewoond. Overigens voegt het bestuur eraan toe, dat er van een crisis in het R.K.O., zoals van sommige zijden is gesugge reerd, geen sprake is. Het orkest on der leiding van zyn dirigent, de heer Piet Ketting, is springlevend en is verzekerd van een groot aantal con tracten voor concerten en begeleidin gen, evenzeer reeds voor het volgende seizoen. Sjepilow verhinderd door ziekte De Sowjet-minister van buitenland se zaken, Sjepilow is ziek, zo is uit Finse bron in Moskou vernomen. De Russische autoriteiten die woensdag de Finse premier. Fagerholm, bij aan komst in Moskou begroetten, hebben verklaard, dat Sjepilow door ziekt® verhinderd was, aldus de Finse zegs man. De Finse premier brengt een be zoek van vijf dagen aan Moskou. Israël eert stad van Anne en haar moedige inwoners. Bij het monument „Dokwerker" op het Jonas Daniël Meijerplein te Am sterdam, dat de herinnering levend houdt aan de februaristaking van de Amsterdamse bevolking als protest tegen de wegvoering door de Duitsers van de joodse landgenoten tijdens de bezettingstijd, zijn gisteren twee uit Israël aangevoerde bloemenkransen gelegd, waarmee de Israëli's opnieuw hun dankbaarheid betuigen aan het Nederlandse volk voor de hulp die de joden ondervonden im die tijd vol ver schrikkingen. De consul-generaal van Israël te Amsterdam, de heer R. G. Ginthon, legde namens de burgemeester van Jeruzalem een krans en de directeur van de Arnhemse toneelgroep „Thea ter", de heer Rob de Vries een krans namens de Israëlische toneelgroep „Habima". Aanleiding hiertoe is de gala-pre mière te Jeruzalem van het toneel stuk „Het dagboek van Anne Frank". De eerste opvoering van het stuk in Tel Aviv maakte volgens de eerste berichten een diepe indruk op de Israëli's. Ook dr. Drees aan lunch van Luns en Spaak De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken mr. Luns zal zijn Belgische collega Spaak zaterdagmid dag in zijn ambtswoning voor een lunch met een aantal ambtgenoten, onder wie minister-president Drees, ontvangen. Tjjdens deze lunch en daarna zal een aantal hangende pro blemen worden besproken. f Advertentie) „Er is zoveel ondraaglyk", mom pelde Erica maar hij ging, zonder op die woorden acht te slaan, koeltjes voort: „Het spyt ray, dat de overeen komst, die we lndertyd aangingen je teleurstelt, maar ik ben niet van plan, die nu te veranderen." „Je bedoelt, dat je je het recht voor behoudt. je met iedere andere vrouw te gedragen zoals jy verkiest, zonder dat ik ook maar zou mogen proteste ren, nietwaar?" vroeg Erica droogjes. „Lieve Erica, als je morele be zwaren hebt, kun je gerust zijn", antwoordde hij kortaf. „Ik ben niet een man voor „affaires" van de soort waarop jij schijnt te zinspe len". „O, er zijn andere dingen waar tegen een echtgenote bezwaar zou kunnen opperen", zei Erica, ver rast over haar eigen openhartigheid. (Wordt vervold)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4