,'t Hof Zwagerman' bij Grijpskerke voorbeeldbedrijf van formaat LASSIE HAVERMOUT VOOR ZEEUWSCHE CONFECTIE FABRIEKEN BEVREDIGEND JAAR GOEDE VOORLICHTING OP DE RECRUTENDAG IN GOES Endocil Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 31 JANUARI 1957 IN DIENST VAN WALCHERSE BOEREN Belangrijke kostenbesparingen gevolg van rationele bedrijfsvoering Ergens in de eenzaamheid van het vlakke Walcherse land, in de omge ving* van Hoogejande, ligt ,,'t Hof Zwagerman", het voorbeeldlandbouwbe- dryf voor Walcheren. Vanaf één van de nieuwe kavelwegen is de boerdery te bereiken, via een |ajrvc oprybaan. Aan het eind van deze dreef bevinden zich de bedrijfsgebouwen en temidden van deze landelijke en rustige omge ving verrichten bedrijfsleider K. Osté en zün belde knechts belaneryk werv in dienst van landbouw en veeteelt. De bijbehorende grond is van slechte kwaliteit. Het Is nu de bedoeling van de stichting „Proefboerderyen Zeeland" de eigenaresse van het bedryf om aan te tonen, dat ook op minder goede gronden gunstige resultaten kunnen worden behaald. Landbouwers, die in eenzelfde situatie verkeren, kunnen hier zodoende profyt van trekken. Het was in 1952 om precies te zijn de 28e mei dat de minister van landbouw, veeteelt en voedselvoorzie ning, de heer S. L. Mansholt. in aan wezigheid van tal van autoriteiten het voorbeeldbedrijf „Walcheren" voor geopend verklaarde. Enkele jaren la ter werd de naam veranderd in ,,'t Hof Zwagerman", ter nagedachtenis aan wijlen de heer C. Zwagerman, voor malig rijksveeteeltconsulent voor Zee land, die zoveel deed voor de totstand koming van dit voorbeeldbedrijf. ,,'t Hof Zwagerman" is geen proef bedrijf en men zal er dus tevergeefs zoeken naar proefvelden. Het gaat er hier alleen om de uitkomsten zo goed mogelijk te doen zijn, op deze slechte S'ond en in een laaggelegen gebied. et spreekt vanzelf, dat het hiervoor noodzakelijk is de onkosten zo laag mogelijk te houden en daar is het be drijf dan ook geheel op ingericht. Spe ciale aandacht wordt besteed aan de veeteelt, omdat deze tak van de land bouw met name in het zuid-westen des lands altijd een beetje stiefmoederlijk bedeeld is. Dat een moderne bedrijfs voering in dit opzicht resultaten af werpt, is in de jaren, dat ,,'t Hof Zwa german" bestaat overduidelijk komen vast te staan. Ruim 10 ha van de totale opper vlakte van 25 ha wordt ingenomen door grasland, dat nog in volle ont wikkeling is. Het voornaamste gedeel te van de veestapel wordt gevormd door twaalf melkkoeien. Daarnaast wordt nog een gelijk aantal jonge die ren gehouden. De gemiddelde leeftijd van het melkvee is nog laag en de kwaliteit van de grond in ogenschouw genomen, zou dus verwacht mogen worden dat de opbrengst eveneens aan de lage kant zou zijn. Hoge opbrengst Niets is minder waar! De mHk- opbrengst ligt boven het landelijk gemiddelde, met in 1955 een vetge halte van bijna 4 procent en dat wil wat zeggen onder deze omstan digheden. Belangrijk is in dit verband in de VAN Attn SEi TOT eZifae PLANTJES De Walcherse schooljeugd zegt het dit jaar weer met bloemen! Binnen kort krijgen de kinderen allemaal een jong plantje, waaraan ze alle aan dacht zullen besteden. De afdeling Walcheren van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde voorwaar een weid se naam reikt de plantjes uit. Deze afdeling doet het floraliawerk al sinds jaar en dag in samenwerking met de koninklijke vereniging „Uit het volk voor het volk". Vanzelfsprekend komt er ook weer een tentoonstelling van de zorgvuldig opgekweekte plant jes. Omdat in de grote vakantie de kwaliteit van de plantjes meestal ach- JIOEDJE De uitvoering van een plaatselijke vereniging in een der Zeeuwse ge meenten was weer achter de rug, het toneelstukje rods vlot en zonder ha peren op de planken gekomen en do voorzitter had een treffend slotwoord gesproken. Zodat een ieder tevreden huiswaarts kon keren. Behalve de mevrouw die haar hoedje kwijt was. Ze wist het nog niet, maar de man, die de ganse avond trouw de garderobe had. be waakt, wist het wèl. Hij kwam jolig de gelagkamer binnen, waar enige hardnekkige lieden nog wat na zaten te kaarten en waar de waard drin gend vaar het sluitingsuur stond te verlangen De garderobe-man had het over-, gebleven, wufte dameshoedje uitda gend op z'n sterk kalende kruin ge plaatst en betrad het taplokaal met overdreven heupwiegingen. Een po vere poging tot travesti, die op dit late uur van weer een werkdag, waarop niemand meer op een ver rassing had gerekend, echter tot een sucpesnummer uitgroeide. De kreten van bijval waren niet van de lucht en hierdoor 'aangemoedigd breidde de gelcgenheidsartist z'n optreden uit met het slaken van aanstellerige kreetjes. Zo kwam liet dat hij er niets van merkte, dat de bijvals kreten plotseling verstomden en dat hij dwaas stond te doen in de ijzige stilte, die door beroepsartisten altijd po gevreesd wordt. De oorzaak van die stilte stond in de deuropening. 't Was de mevrouw van het hoedje, Ze was teruggekomen om haar eigen dom alsnog op te halen. Zelden heb ben wij een man zo volledig ineen zien schrompelen onder de vemietir gende blik van een vrouw als die avond. En daar was reden voor. Want hoe had de stakker ooit kun nen bevroeden, dat liet uitgerekend z'n schoonmoeder zou zyn, die haar hoedje zou vergeten teruit gaat. is heslotcn de tentoonstel ling ditmaal te houden voor deze va kantie. De floralia-commissie heeft reeds aan alle schoolhoofden met uitzon dering van Vlissingen, waar een per manent comité dit werk doet een circulaire gezonden om precies te weten te komen wat men nodig heeft. Ieder, dié deelneemt, ontvangt gratis een extra plantje, dat op de tentoonstelling mqet wórden ingezon den. De patiëntjes van het zeehospi tium „Zonneveld" ontvangen ook kos teloos een „pleegkind in de pot". VOOR ZONNEVELD Voor de korfballers is er weer uitstekend nieuws. De bekende Dordtsc vereniging Deetos, een eer ste klasser, heeft zich bereid ver klaard ten bate van „Sport steunt Zonneveld" de traditionele liefda digheidswedstrijd te komen spelen tegen het Middelburgse Swift. De wedstrijd wordt gespeeld op zater dag 30 maart a.s., behoudens goed keuring van de gemeentelijke au toriteiten en buiten bezwaar van de competitie. GEWICHTIG.,. De bestuursleden van Veere's mu ziekkorps „Veere's Genoegen" zijn ■zonder twijfel gewichtige lieden. Hoe gewichtig? Wel, dat is momenteel de grote vraag in Veere. Want in de laatste week van de aktie voor nieu we instrumenten is er een prijsvraag samengesteld, waarvan één der vragen luidt: „Schat het totaal gewicht van alle zeven bestuursleden van „Vee re's Genoegen"Een andere op gave is wat gemakkelijker. In een verhaaltje moeten de deelnemers na melijk een slagzin vinden. De slot- avond 9 februari in het Schotse Huis is belangrijk, want dan wor den de bestuursleden officieel op de weegschaal gezel. NOG EEN Nu wc het toch over wegen hebben, kan opk nog even verteld worden, dat de weegbrug „Eendracht" in Scherpe- nisse, die onlangs isj verkocht, in han den van de slopers is gevallen. Zelfs het wceghuisje wordt afgebroken. Nog één weegbrug is nu in het bezit van Scherpenisse, namelijk die in de Kaai- straat. Dat is trouwens ook de nige, die nog op Tholen te vinden is. (Advertentie) Winterhanden cn wintervoeten, een jaar- I lijkse kwelling! Jeuk en pijn verdwijnen snel met j Kloosterbalsem "geen goud zo goed" J eerste plaats de hoedanigheid van de koelen. Men is In 1952 begonnen met koeien van een behoorlijke af stamming. De goede dieren werden aangehouden, de minder goede ver dwenen. Van eerstgenoemde wer- gefokt e feestspel :oede produktle wordt tgeno den jonge dieren gefokt en zodoen de bracht men de veesta] der In de hand el op 'n ho- iktle wordt gewerkt door stal als in de wel. Het voer dienl vooral tydens de wintermaanden, in de juiste verhouding te worden gegeven en het gebruik van kull- voer zoals dat ook op ,,'t Hof Zwa german" gebeurt vergemakke lijkt het een rantsoen op de juiste wijze samen te stellen. Als de koeien buiten lopen, wordt het omweidingssysteem toegepast; de dieren grazen hierbij gedurende enke le dagen op een betrekkelyk kleine op pervlakte. Zodra het vee dit gedeelte van de wei heeft verlaten, wordt er een hoeveelheid stikstof toegediend en de mest wordt met de weidesleep ver spreid. De inrichting van de stal is een ge wichtige zaak. De juiste temperatuur en voldoende licht en lucht zijn alle maal factoren, die de produktie van de koeien gunstig beïnvloeden. Op ,,'t Hof Zwagerman wordt elektrisch ge molken, niet omdat „het zo góed gaat" Het beste ontbijt in de kortste tijd! want een handmelker, die zijn vak verstaat, valt altijd nog te prefereren boven een machine maar omdat er tijd mee gewonnen wordt en er dus minder arbeidskrachten nodig zyn. Deze werkmethoden bleven voor ,,'t Hof Zwagerman" niet zonder resul taat: in 1955 reeds werd in Middel burg het kampioenschap behaald, voor wat betreft het exterieur en in 1956 volgde de kampioen in de pro- duktieklasse op de keuring in Dom burg tijdens de Z.L.M-dagen. Geen tractor Het werk op het bedryf wordt ge heel afgedaan door twee goede werk krachten met behulp van twee paar den. Een tractor zal men er tever- feefs zoeken, want het staat vast, dat et gebruik hiervan niet rendabel zou zijn. En alles is er tenslotte óp gericht met zo min mogelijke arbeidskrachten en trekkracht een zo hoog mogelijke opbrengst te verkrijgen, voor wat de akkerbouwgewassen aangaat, zijn de uitkomsten relatief zeer gunstig. De berekening van de financiële resulta ten doet de heer Osté aan de hand van het bedrijfsboek, dat regelmatig wordt bijgehouden en deze administratie stelt hem in staat de bedryfs-economi- sche winst te bepalen. Op het bouw plan komen alle bekende akkerbouw gewassen voor, waardoor het bedryfs- risico wordt verdeeld. Uit dit alles biykt wel, dat de boeren van Walcheren met dit bedryf hun voordeel kunnen doen. De Herverka veling heeft destijds de externe pro- duktfe-omstandighedeii verbeterd en de werkmethoden op ,,'t Hof Zwager man" moeten aantonen, wat er onder deze omstandigheden te bereiken valt. Tot nu toe is er reeds veel tot stand gebracht en aan het doel van de stich ting „Proefboerderijen Zeeland" is volledig beantwoord! ,,'t Hof Zwager man" is een voorbeeldbedrijf, dat er zijn mag. „Een goed voorbeeld ver dient navolging", Is bekend gezegde. Dat de arbèidsmethoden van dit be drijf navolging vinden is reeds bewe zen en men kan dus tevreden zijn. VERLIESEN WINSTREKENING 1956 Dividend van I2V2 op 15 procent Uit de verlies- en winstrekening van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrie ken te Middelburg biyict, dat 1956 voor de onderneming bevredigend is ge weest. De exploitatierekening nam toe van f 343.141 tot f 399.064. Na af schrijvingen ad f 80.085, toevoeging van f 77.500 aan het fonds voor moder nisering, reservering van f 14S.Ó00 voor de belastingen, en onder toevoeging van het saldo vorig boekjaar ad f 5908, resteert een wiflst van f 113.276 (vorig jaar f89.740. Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 12'/z tot 15 procent. Hieraan mogen weer bepaald geen verwachtingen voor gelijke uitkeringen in de toekomst worden ontleend, aldus het verslag. Evenals verleden jaar is weer een bedrag aan de winst onttrokken ten De vennootschap werkt met een eigen vermogen van f 727.446. De voorzieningen belopen f167.538, cre diteuren f368.255. Aan de actiefzijde van de balans staan vaste eigendom men te boek voor f 78.003, duurzame produktiemiddelpn voor f 147.761, voorraden voor f 611.750, debiteuren vóór f 80.019 en liquide middelen voor f433.282. Het balanstotaal nam toe van f 1.244.438 tot f 1.363.739. De omzet heeft zich, ook wat be treft de export, gunstig ontwikkeld. Het streven om de specialisatie van de onderneming, namelijk de vervaar diging van kinderkleding te handha ven, werd met goed resultaat beloond. Hét marktverloop van de grondstof fen (katoen en wol) heeft de resulta ten van het bedrijf niet noemenswaard beïnvloed. De ruimere bestedingsmo gelijkheid van het Nederlandse volk uit zich waar het de kinderkleding betreft, in verhoogde belangstelling voor kwaliteitsconrectie. Het besluit de omzetbelasting op confectiegoederen definitief af te schaffen zal, zo meent de directie, sti mulerend werken. Voor de eerste vier maanden van 1957 heeft zy voldoende orders, maar voorspellingen over het lopende boekjaar kunnen hieraan niet worden ontleend. In juni 1956 werd het nieuwe neven- bedrijf te Bergen op Zoom in gebruik genomen. De produktie aldaar ont wikkelt zich tevredenstellend. Uit breidingsmogelijkheden zijn nog aan wezig. Deze decentralisatie, nodig ge worden door personeelsschaarste, gaat met verhoogde kosten gepaard. Wederom werd gewerkt aan vernieu wing en verbetering van het machine park. Stijgende kosten Slechts zeer sporadisch werd ge bruik gemaakt van het bankkrediet. Ondanks pogingen om de produktivl- teit te verhogen, konden de stijgende kosten, vooral loonkosten, slechts ge deeltelijk worden gecompenseerd. De ze ontwikkeling vervult de directie met blijvende zorg. Zij vreest, dat de voortdurende stygende kosten de con currentiepositie op de door haar be werkte exportmarkten op den duur ongunstig zullen beïnvloeden. De voorziening van vrouwelyke ar beidskrachten blijft voortdurend krap. Nog steeds weerhoudt de regeling van de inkomstenbelasting, waarbij het inkomen van man en vrouw wordt sa mengevoegd, de gehuwde vrouw ervan om in de ateliers te blijven werken. Dikwyls ontvallen hierdoor goede en ervaren krachten aan het produktie- proces. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen geneeskunde de heer M. M. Elenbaas te Zc.amslag, bepoeve van het door deelt in de personeel, dat hier- oedryfsresultaten. De jaarvergadering is op 11 febf. te Amsterdam. Voorgesteld zal wor den de heer E. H. van den Beugel, ec. drs. te s-Gravenhage, op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen als commissaris, in verband mét zyii benoeming tot staatssecre taris |iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Oude waterput te Biezelinge gevonden Op het Marktplein te Bieze- M linge heeft men dezer dagen een oude waterput ontdekt. Tot de- ontdekking kwam, men doordat er het wegdek was ver- zakt. Bij nader onderzoek blijkt dit een welput voor drink- water te zijn, die misschien al enkele honderden jaren oud moet zijn. Een peiling heeft uit- gewezen dat de put zes meter diep is. H Ze is van prachtige kleine ge- le steentjes gemetseld en oudere mensen beweren dat er in vroe- ger tyden een school moet heb- Ben gestaan, waarvoor een drinkwaterput stond. Histori- sche gegevens hebben deze me- nlng echter nog niet kunnen be- vestigen. f| lllllllllllllllllllllllllllllllll Taxi-chauffeur thans tevens verdacht van doodslag Nieuwe gezichtspunten in zaak- Nieuw- en Sint-Joosland De taxi-chauffeur L. H. uit Nieuw en Sint-Joosland, die onlangs, ver dacht van verduistering van geld dat behoorde aan de op geheimzinnige wij ze omgekomen weduwe F. M. Kodde- Roose uit genoemde gemeente, werd opgesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg, wordt er thans ook van verdacht de doodslag op de al leenwonende vrouw te hebben ge pleegd. Er zijn verschillendé nieuwe gezichtspunten in deze zaak gekomen. li. H. blijft echter zowel de verduiste ring als de doodslag ontkennen. De politie meent nu zekerheid te hebben, dat H. in de loop van de nacht waarin de vrouw is overleden in haar woning is geweest. Het grote pro bleem, waarvoor men zich bij het on derzoek ziet gesteld, is eenter de vraag op welke wijze H. de daad ge pleegd zou hebben. Zoals bekend, wer- T_ geen gp0ren van :roffen. Het on- kracht voortge zet. Aanbesteding Rijkswaterstaat Namens de directie Zeeland van Rijkswaterstaat werd aanbesteed het onderhouden van de rijkszeewéring en havenwerken te Vlissingen en te Veere en van de rivierwerken in het Veergat en Zandkreek gedurende 1957. Dit alles omvatte bestek 53. De uitslag van de aanbesteding voor perceel 1 (Vlissingen) luidt: G. J. Eland, Vlissingen f 24.400: P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 25.150; C. van der Klippe, Vlissingen 25 300; J. la Gasse, Koudekerke 25.600. De uistlag van de aanbesteding van percèel 2 (Veere) luidt: P. de Voogd, Veere 17.900; P. J. de Boer- graaf, Wemeldinge 18.200. Beide percelen: E. J. Lindenbergh, Vlissingen 43.400. DIENST: GEEN TUCHTSCHOOL Geslaagde bijeenkomst in Schuttershof De Zeeuwse jongens van gerefor meerde huizen, die dit jaar in mili taire dienst opgeroepen zullen wor den, zijn woensdag tijdens de jaarlijk se recrutendag in Goes op deskundige wyze voorgelicht over hetgeen hen te wuehten staat en welke houding er van hen wordt gevraagd wanneer zij eenmaal de wapenrok zullen dragen. In het Schuttershof, waar de ruim zeventig aanstaande recruten samen kwamen, zijn hen zowel wat de zake lijke kant betreft, als op geestelijk terrein waardevolle gegevéns ver strekt. Bovendien kregen zij een aan tal boekwerkjes mee, waarin op vele vragen een duidelijk antwoord wordt gegeven. Na een kort openingswoord van de leider van de recrutendag, ds. P. van Til, geref. predikant te Middelburg, en het gezamenlijk zingen van 't Wil helmus, was het woord aan serg, majoor H. van Winkelhof, eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad, die in een korte causerie een en ander vertelde over de binnenkant van de kazerne. In grote trekken schetste deze spre ker het verloop van de militaire diensttijd van de eerste dag af tot het z.g. „groot verlor'. Veel nadruk leg de hij hierby op de eerste indruk die men van de „big" krygt, waarnaast hij ook nog aandacht schonk aan de verschillende opleidingen, die een mi litair na enige tijd kan krijgen en wel» lce voordelen deze met zich meebren gen. Voorts liet deze spreker de be langrijkste militaire zaken de revue passeren, waarb'rj hy herhaaldelyk tal van nuttige wenken gaf. Het was ds. R. Bakker, legerpredi- kant te Doorn, die de geestelijke ver zorging in de kazerne Belichtte. Van veel belang achtte hy het, dat de re- cruut zich in de veranderde omstan digheden goed aanpast en op gods dienstig terrein niet probeert „onder te duiken", zoals spreker het uitdruk te. „Men moet de dienst niet beschou wen als een tuchtschool", vervolgde ds. Bakker, „want dat is ten enenma le funest". Spreker meende dat ge durende deze anderhalf jaar de proef op de som wordt genomen, of er van de opvoeding iets is blijven hangen. De beste lectuur noemde hij dan ook de bijbel. Hierna ging ds. Bakker nader in op de verhouding tussen de soldaat en zyn legerpreaikant, het contact met de plaatselyke kerk en de breedvoerige debatten op geestelijk terrein, die in de soldatenltamer wor den gevoerd. Het dagelyks geestelijk voedsel krijgt men in de vorm van 'n avondsluiting of een dagopening, die helaas nog maar al te weinig worden bezocht, merkte ds. Bakker in het ver volg van zijn praatje op. Tenslotte vestigde hij de aandacht op het solda- tenmaandblad „Reveille" en onder streepte het nut van de kameraad schap, die hij het christendom-met-de- daad noemde. Alvorens men zich in de bijgebou wen van de Westerkerk aan de ge- meenschappelyke koffiemaaltijd schaarde, was er nog ruimschoots ge legenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Onder het uitreiken van „het hand boekje voor de gereformeerde mili tair" wydde ds. W. M. Le Cointre na mens de Ueputaten van de Geref. Ker ken nog enkele woorden aan het ker- Icelyk leven gedurende de diensttijd. Als laatste spreker behandelde dokter H. M. Merkelijn van Vlissingen 's middags de sexuele zijde van het le ven en de houding van de militair hier tegenover. Met een film, beschikbaar gesteld door de Regeringsvoorlichtingsdienst, werd dit onderwerp nog verduidelykt. KUNST „Lieve schim". Vlissingen, „Britannia"; „Nieuw Nederlands Toneel gezelschap. MET ZWIER, CHARME en hier en daar klaarblijkelijk een tikkeltje ver frissende improvisatie heeft een zes tal leden van het „Nieuw Nederlands Toneelgezelschap" gisteravond in „Bri tannia" te Vlissingen het blyspel „Lie ve schim" van de Fransman Jacques Deval op de planken gezet. De talrijke toeschouwers van deze onder auspi ciën van de Z.V.U., in samenwerking met het departement Vlissingen van ,,'t Nut", gegeven voorstelling, hebben ondanks enkele organisatorische on volkomenheden 'n Dijster genoegelijke avond gehad, hetgeen dan met name te danken is geweest aan het geïnspi reerde, hier en daar een weinig non chalante, maar daardoor des te meer amusante spel van Guus Hermus in zijn hoofdrol van de naïeve operette schrijver, die meent zijn echtgenote en passant te kunnen verwisselen voor een ontegenzeggelijk charmante maar in feite o zo berekende secretaresse. Terzijde: de „organisatorische on volkomenheden" bestonden uit een sterk verlaat begin en een misver stand na de pauze, waardoor het doek reeds gehaald was, toen zeker de helft van de toeschouwers nog op zoek —as naar haar zitplaats Desondanks is het een avond van puur toneelgenot geworden, na een wat erg „instructive" scene in het eerste bedrijf, waarin Magda Jans- sens en Nol Stanowsky er in een mi nutenlange dialoog voor moesten zor gen, dat de intrigue voor de toeschou wers duidelijk zou worden. Een on dankbare taak, die beiden uiterst ver dienstelijk en met waarlijk virtuoze routine vervulden. Maar dat nam niet weg, dat de komst van Guus Hermus een verandeming betekende en dan niet alleen omdat daarmee onmiddel lijk „de kern van de zaak" aan de or de werd gesteld, maar zeker ook ten gevolge van zijn speelse, gemakkeiyke en vlotte stijl van acteren, waarin hy overigens even vlot en vaardig van re pliek werd gediend door zijn beide te genspeelsters in deze puntige kolder historie, Bep Dekker (als „de lieve schim") en Annie v. d. Vorstenbosch als de „secretaresse". Zij allen, met daarnaast Frans Kop- Eers in een keurig verzorgde byrol als uisltnecht, hebben dit luchtige, zo ty pisch Franse blyspel tot in de finesses raak weer weten te geven. Met, toe gegeven, soms strikt toneelmatig ge zien hier en daar een enigszins té clowsneske Hermus en een enkele maal een wat te nadrukkelyk acteren de Magda Janssens, maar dat deed aan het geheel toch praktisch geen af breuk en sterker gezegd mis schien kwam het deze „plezante" op voering wel ten goede. Als wij deze, misschien wel door Magda Janssens geïnspireerde, Vlaamse uitdrukking dan even mogen bezigen De inhoud Ach, die laat zich in en kele zinnen niet vangen. Genoejg zij, dat Jacques Deval verrukkelijk ge woekerd heeft met zijn idee om een gewaande als ..schim" te laten terugkeren en dat net „Nieuw Neder lands Toneelgezelschap" er onder re gie van Guus Hermus en tegen pas sende decors van Lucas Wensing heeft uitgehaald wat er aan mogelijk heden maar inzat. Zodat er in de zaal voortdurend overtuigde „pretlachjes" te beluisteren vielen en van tijd tot tijd een gezonde, massale schaterlach. En daar was het allemaal om begon nen. v. B. ®Jw<jdicfe< sotmnfieid Endocil, de HORMOONerême van Organon, wekt de huidcellen tot nieuw leven. De huid wordt zacht en soepelrimpels en ongaaf heden verdwijnen. De hormoonwerking van Endocil gaat dag cn nacht door. Gebruik Endocil dus ook overdag als basis voor poeder of make-up. Ontsluier uw schoonheid met iPMOMraalÉil hormooncrême van Organon-Oss per tube f 2,90 VANDAAG Middelburg Electro: „Jouw muziek be hoort mij", (14 jaar), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Gevaarlijke ontmoetingen", (18 jaar), 18 en 21 uur; Luxor: „Honderd moedertjes van zes tien", (alle leeftijden), 20.00 uur. Goes Grand: „Onvergankelijke melo die", (alle leeftijden), 20.00 uur. Goes „De Prins van Oranje": Streek- conferentie C.H.U., 17.00 uur; „De Prins van Oranje": Z.V.U.-avond Nieuw Nederlands Toneelgezelschap „De Schakels", 20.00 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2