Spanje-Nederlandte moeilijke opgave voor de Oranje-elf BRYLCREEM JIMMY als Marathonloper uittfejonderM SPORT EN WEDSTRIJDEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1957 TEGEN STERREN ALS DI STEFAN O De „glorieuze onzekerheid van het spel" is misschien het redmiddel (Door ir. A. van Emmenes) Als men de verhalen uit Spanje hoort wel, dan wordt het Nederlands elftal straks in Madrid met huid en haar opgegeten. Dan zullen we dol en dolblij mogen zijn als 't niet meer dan „een nulletje of drie" wordt. De verhalen gewagen immers van buitengewoon hoogstaand Spaans voet bal, van sterren als Di Stefano, waarvoor duizelingwekkend hoge bedra gen zijn neergeteld en van een volkomen vaststaande onverslaanbaar heid als het wedstrijden in eigen land betreft. Bij die verhalen moet de moed ons wel in de schoenen zinken. Het Neder landse voetbal staat heus nog niet zo hoog, al is er dan een aanzienlijke ver betering bij enkele jaren geleden. Op sommige internationale ranglijsten prjjkt onze ploeg merkwaardig hoog hoger zelfs dan de Spaanse. Desalniettemin moet men op grond van een nuchtere logica aannemen, dat er geen schijn van kans bestaat voor onze landgeno ten om deze wedstrijd in het im mense Madrlleense stadion, waar misschien wel meer dan honderd duizend toeschouwers aanwezig zullen zijn, te winnen. Waarmee dan na zes ongeslagen uitwedstrij den voor 't eerst sinds 1 mei 1955 (Ierland) eindelijk weer eens een nederlaag zou volgen Te zeggen dat heel Nederland In brandende spanning deze ontmoeting tegemoet ziet, ware lichtelijk overdre ven. Men begrijpt wel, dat het voor 'n zeer goed doel gaat, namelijk steun aan de Hongaren en als een wedstrijd voor dit doel in ons land zou zijn ge houden, had men op een overgrote be langstelling kunnen rekenen. Daar komt in dit speciale geval nog bji, dat menigeen principiële bezwaren koes tert tegen net feit, dat men nu uitge rekend deze wedstrijd gaat spelen te gen een dictatuurstaat en dat heeft o. m. tot gevolg, dat geen radiouitzen ding van deze wedstrijd wordt gege ven. Een opmerkelijk feit, dat zich in de laatste 28 jaren nog nimmer heeft voorgedaan. Geen houvast Beseffend dat het toch een officiële landenwedstrjjd betreft, en in ieder geval tegen 'n zo interessante tegen stander, dat wij een eventuele return ontmoeting nu al met grote belang stelling tegemoet zouden zien, kun nen wij niet achteloos aan dit voet balevenement voorbijgaan. Juist om dat het zulk een intens zware wed strijd is. want nu zal het Nederlands elftal dan eerst recht kunnen laten zien waartoe het momenteel in staat is. Het móg deze wedstrijd gerust ver liezen. maar als dat dan beslist het geval zal moeten zijn, zal men uit de wijze waarop de nederlaag wordt ge leden, waardevolle conclusies kunnen trekken, die ons voor de komende be langrijke wedstrijden voor de wereld beker te pas kunnen komen. Een bepaald houvast heeft men, merkwaardig genoeg, niet. Slechts éénmaal hebben belde landen elkaar ontmoet en wel ter gelegenheid van de Olympische spelen van 1920 te Antwerpen. Spanje legde toen door een S1 zege beslag op de tweede plaats en ons, In die wedstrijd werke lijk niet sterke elftal waarin Har- 1 BRYLCREEM f de wereldberoemde haarcrème koopt U reeds voor I ft- I H per tube bij I JO FIBBE Missingen Middelburg iiiiiiiiiifiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! ry Dénis één der weinige klassespe lers was behaalde, enigszins geflat teerd, de derde prijs. Sindsdien heeft Spanje af en toe wel degelijk zeer opmerkelijke resul taten behaald, al won het by Olympi sche voetbaltournooien of wereldkam pioenschappen nimmer meer een prijs. Zo rond 1934 kreeg men echter de stellige indruk, dat Spanje weinig of niet voor het toen meer sterke Italië onderdeed. Al eerder, in 1929 name lijk, waren het de Spanjaarden ge weest, die in Barcelona de Engelse profs de eerste nederlaag toebrachten, die zij ooit tegen een continentale na tie leden. In 1950 in Brazilië onder scheidden de Spanjaarden zich nog door weer van Engeland te winnen en tenslotte, na o.m. tegen de latere we reldkampioen Uruguay gelijk te heb ben gespeeld, op de hoogst eervolle vierde plaats te eindigen. Niet groots Daarentegen werd Spanje voor het wereldkampioenschap van 1954 uitge schakeld door Turkije. Weliswaar na loting nadat beide landen éénmaal van elkaar hadden gewonnen en de derde wedstrijd in gelijk spel eindig de, maar groots was deze verrichting allerminst, gezien de uiterst matige resultaten, die de Turken later tegen Duitsland en Hongarije boekten. Het Is trouwens een bekend ver schijnsel, dat het Spaanse elftal het minder goed doet dan de clubs. Real Madrid werd verleden jaar officieus Europees kampioen door het winnen van de Europabeker en dezelfde club behoort evenals de landgenoot Atleti- co Bilbao thans tot „de laatste acht" voor het tournooi om dit veelbegeerde kleinood. Laatstgenoemde Baskische club versloeg daarvoor ln eerste in stantie het sterke Manchester United al met 53. Inderdaad, als men aan die dingen denkt, slaat de schrik ons om het hart. Snelheid vormt een zeer belangrijke eigenschap van het Spaanse voetbal, snelheid en de typisch Zuideuropese geestdrift, die voor uitermate over rompelende perioden kan zorgen. Daarbij zal nu voor het eerst de gena turaliseerde, uit Zuid-Amerika afkom stige middenvoor Di Stefano die geen druppel Spaans bloed in de ade ren heeft in dit elftal uitkomen. Ve len beschouwen hem als de beste voet baller van de wereld, hy maakt ook in Spanje doelpunten aan de lopende band en heeft znn haast belachelijk hoge koopsom al lang goed gemaakt. ZWAAR BEPROEFD. Met het Nederlands elftal, dat woensdagmiddag tegen de Spaanse combinatie wordt geplaatst, zijn niet veel experimenten uitgevoerd. De Munck en Van der Hart zullen met hun vooral voor deze wedstrijd on misbare routine hechte steunpilaren zijn van een uiteraard zwaarbeproef de defensie. Wiersma en Kuys, gehard in me nige zware stryd. zullen als backs hun mannetje ook staan, waarbij men echter wel de bedenking mag opperen, dat zy beiden in hun club tegenwoordig altyd stopperspil spelen. Jammer genoeg moest Schaap, wiens opstelling wij zeer toejuichten, op het laatste nippertje verstek laten gaan. Maar met de verdediging leun- nen Klaassens en Notermans helpen Spaanse doelpunten te voorkomen. Met de vooral nu uitnemende steun van Wilkes, die 't Spaanse voetbal op z|jn duimpje kent, zal de voorhoede dan maar moeten zien wat het wordtDe debutant Van der Lin den is de laatste weken in een schitte rende vorm en hij is momenteel de top scorer in de hoogste Nederlandse voet balklas. Het zou dan ook niemand verwonderen, als een eventueel doel punt van „Oranje" juist van zijn voe ten komt. In ieder geval schiet hij veel, vaak en zuiver! Appel heeft dit maal geen plaats gekregen in het na tionale team, maar voor hem is een andere Fortuna-crack in de plaats ge komen. die ook al heel wat doelpunten „op zijn geweten" heeft. En verder zijn Bosselaar en Moulyn, beiden klein van stuk, maar vinnige, snelle manne tjes, altijd in staat om voor een ver rassende operatie te zorgen. Wat het wordt? Een nederlaag het kèn haast niet anders! Er is ech ter nog zoiets als de „glorieuze onze kerheid van het spel"mitsga ders de wetenschap, dat Nederlandse voetballers de reputatie hebben juist in de allerzwaarste wedstrijden tot bijzondere verrassingen in staat te zijn. Verwacht mag zulk een verras sing niet worden ln het verre Spanje. De hoop er op zal men ons echter pas kunnen ontnemen als het tegendeel Is komen vast te staan. Vingerhoedt won biljarttitel bandstoten De 35-jarige Antwerpenaar Rene Vingerhoedt, de veelzijdigste biljar ter van dit ogenblik, heeft ln Gronin gen voor de derde maal in zijn bil jartloopbaan het Europees kampioen schap bandstoten behaald. Onze land genoot Kees van Oosterhout werd tweede en bracht tevens het beste al gemeen gemiddelde op zijn naam. De eindstand van het toernooi werd: 1 Vlngehoedt (Belg) 14 1400 259 43 5.40 2 Van Oosterhout (Ned.) 10 1304 234 55 5.57 3 Tiedtke (Duitsland). 10 1293 251 55 5.15 4 Boulanger (Belg.) 8 1304 278 45 4.69 5 Wafflard (Belg) 6 1157 216 68 5.35 6 Lutgehetmann (Duitsland) 6 1230 265 57 4.64 7 Sweering (Ned.) 2 902 266 22 3.39 8 De Kleine (Ned.ï 0 1009 285 27 3.54 Volleybalwedstrijden afdeling Walcheren De uitslagen van de volleybalwed strijden, die zaterdagmiddag voor de afdeling Walcheren van de NeVoBo werden gespeeld, luiden als volgt: MTS II—Michiel de Ruyter II 3—1; NMVCEVVC II 3—1;" Michiel de Ruyter II—EMM 0—3; MTS II— NMVC 3—0; EVVC II—EMM 2—2; Zuidwesters IIMichiel de Ruyter II 30; VCU H—EMM H afgelast. Sigge Ericsson niet naar Sigge Ericsson wil zich dit jaar zo goed op de wereldkampioenschappen voorbereiden, dat hy besloten heeft zijn training niet te onderbreken voor het Zweedse kampioenschap of voor de Europese tit el wedstrijden. Ericsson is de vorige week naar Davos vertrokken waar hij de laatste weken voor de wereldkampioenschap pen zal trainen. De Zweedse schaatsenrijdersbond heeft voor het Europese kampioen schap op 2 en 3 februari te Oslo de volgende rijders aangewezenOlie Dahlberg, Lennart Johansson, Bo Ka- renus, Gunnar Shoelin en Gunnar Stroeh. Reserve is Hans Almgren. „Bruinvis" wil Nederland- België organiseren De zwem- en poloclub „Bruinvis" te Sas van Gent heeft een schreven ge richt aan het bestuur van de Kring Zeeland, warin gevraagd wordt er by het bondsbestuur op aan te dringen dat de landenzwemwedstrtyd Neder- land-België deze zomer in Sas van Gent wordt gehouden. Dit ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van „Bruinvis". Een en ander werd medegedeeld door ir. J. Geerlings, die de zaterdag middag in hotel „Het Wapen van Breskens" te Breskens gehouden bui tengewone algemene vergadering.van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B. pre sideerde. Namens het hoofdbestuur was de heer B. Planjer aanwezig. Medege deeld werd voorts, dat het kringreg lement voor Midden Nederland als richtlijn zal gelden voor de overige districten, dus ook voor ZeelaDd. De heren P. Slabber, Middelburg en C. de Vriendt, Sas van Gent zullen in verband daarmede een nieuw kring reglement voor Zeeland voorberei den. In deze vergadering werd een be spreking gevoerd aangaande de te houden algemene buitengewone ver gadering van de K.N.Z.B. De kring Zeeland schaarde zich eensgezind ach ter het voorstel van het hoofdbestuur tot verhoging van de contributie. Als vertegenwoordiger naar deze vergadering werden aangewezen de heren Geerlings en Slabber. Zy wer den tevens gekozen tot lid van de bondsraad. Tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer De Vriendt. In tegenstelling tot vorig jaar werd Zee land ingedeeld by Brabant en Lim burg. De heer F. B. Meyers uit Sou burg werd in verband met vertrek naar elders ontslag verleend als waarnemend secretaris van de kring. Het secretariaat zal nu worden waar genomen door de heer P. Slabber uit Middelburg. Volleybalwedstrijden afd. Zuid-Beveland Voor de afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse volleybalbond werden weer een aantal wedstrijden fespeeld. De uitslagen luiden: heren: mash-AV '56 2—2; Astra II—EGVC 22; Astra IOKK 30; Neptunus Astra I 03; OKKNeptunus I 2 2. De stand bij de heren ziet er als volgt uit: EGVC 11—19; Astra I 10— 16; Bazo 1015; Smash 1314; AV '56 812; Astra II1010; Neptunus I 94; OKK 94; Zeemeeuwen 7 2; Neptunus II 9-M). Dames: NeptunusOKK 03; NeptunusAV '56 03. De stand luidt hier: AV '56 7—12; Astra 6—9; EGVC 7—9; Babo 7—6; OKK 7—3'; Neptunus 83. Middelburgse hockeyteams wonnen verdiend MIDDELBURGTILBURG IV 2-1 De Middelburgse dames behaalden een verdiende zege op de grootste con current Tilburg en verbeterde hier door de positie enigszins. De gastvrouwen waren in het veld veel sterker, maar in de cirkel schoten zij juist naast of was er een verdedig ster, die op het nippertje redding bracht. In de eerste helft werd er dan ook niet gedoelpunt. In de eerste mi nuut van de tweede helft rende de voor mooi, gezond haar OMDAT Brylcreem waardevolle haarvoedende stoffen en znivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem het haar en de|| hoofdhuid fria en gezond houdt. OMDAT Brylcreem niet plakkerig, niet vettig i» en daardoor ametteloze haarverzorging waarborgt. MasMge met BRYLCREEM bestrijdt roosvorming maakt droog haar weer vitaaL Beecham Neder lamd} N.V. - Jaeq. Mot N.V. A au ter dam Tilburgse midvoor vanaf de beginbul- ly door de Middelburgse verdediging en passeerde de keepster en tegen de verhouding in nam dus Tilburg de leiding (01). Hoewel Middelburg steeds ln de aanval bleef gelukte het Mieke Snoep pas in de 20 minuut door een soloren de gelijkmaker te scoren (1-1. Even later was het mejuffrouw Van den Berg, die uit een van de vele corners, die de thuisclub mocht ne men, de Tilburgse keepster passeer de en er 2-1 van maakte. Met Middel burg in de aanval kwam het einde. MIDDELBURG II— WARANDA H 10—0 De thuisclub, die de laatste wed strijden haar sterkste opstelling ge vonden heeft, speelde een superieure partij hockey, waartegen de forse Brabanders in techniek verre tekort schoten. Het was steeds een lust om te zien, hoe de veel jongere thuisclub een fris partijtje hockey voorschotel de en met de rust al een 40 voor sprong had bereikt. Na de rust het zelfde spelbeeld. Een sterke aanval lend Middelburg en een fors verdedi gend Waranda, dat echter niet kon be letten, dat er nog een half dozijn doel punten aan de score werden toege voegd. De uitslag 100 werd verkre gen door vyf goals van Kalkman, drie goals van Rooijaards en twee van Rietkerk. (Advertentie) Krahben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep ln de poriën door. zuivert, ont smet en geneest de huid. Huid uitslag GENEESMIDDEL TEGEN B M B Uk HUIDAANDOENINGEN W MW M9 VLOEISTOF 1.20 BALSEM 1.50 ZEEP 0.90 Internationale wedstrijden voor Nederlandse turners Het programma voor de Neder landse keurturnploegen dames en he ren bevat dit jaar weer een aantal landenwedstrijden waarvan het groot ste deel reeds definitief is vastgesteld. Voor het eerst krijgt de jeugdploeg keurturnsters een internationale wed strijd: op 7 april te Helmond tegen de jeugd turnsters van Saarland. De herenploeg gaat op 21 april naar Denemarken voor een wedstrijd tegen de Deense turnersploeg in Horsens op Jutland. Een dag later wordt een per soonlijke wedstrijd van een aantal Ne derlandse turners tegen Deense tur ners gehouden te Viborg. Op 16 mei krijgt de Nederlandse da- mesploeg de eerste ontmoeting met de turnstersploeg van Noorween in Oslo. In al deze wedstrijden zullen de ploe gen uit acht turnsters of turners be staan. Zet Jan Nolten een streep onder wielercarrière? De bekende Limburgse wielrenner Jan Nolten, die vooral bekendheid ge kregen heeft door zijn successen in de Ronde van Frankrijk, zal dit jaar waarschijnlijk zijn sportloopbaan be ëindigen. Samen met zijn broer is Jan Nolten namelijk een vrachtbedrrjf be gonnen. dat hem weinig tijd overlaat voor het beoefenen van zijn sport, al dus schrijft „Sport en Sportwereld". Momenteel is Nolten, die pas 27 jaar is, in Zierikzee werkzaam. Hy is daar bezig met het vervoeren van zand. dat bestemd is voor de aanleg van dijken. Dit werk kan nog wel enkele jaren aanhouden. Nolten zal een streep on der zijn sportcarrière zetten, indien zijn zaak zo goed blijft lopen als thans hét geval is. 23. Jimmy Brown en Piet SpiMepijp trainden nu sa men en volgens Piet ging het nog veel beter dan ooit tevoren. Zij troffen elkaar elke avond op de sintel- baan en zaterdags ais Plet Spillepyp de hele dag '«-ij had, gingen zij samen de natuur in. Neen, met om boterbloemetjes te plukken en vlinders te vangen maar om veldlopen te maken. Zij sjouwden dan dwars door de weilanden, sprongen over sloten, klauterden over hekken, klommen tegen heuvels op. Miebet vond dat maar een malle vertoning. Zij schaamde zich eigen lijk een beetje voor de buren, dat haar meneer er zo'n rare liefhebberij op na was gaan houden. „Waarom die man zich zo moe maakt, is mij een raadsel", zei ze wel eens tegen een leverancier, die haar verteld had. dat hij „meneer", was tegen gekomen ergens op een achterweggetje, spankerend in een kort broekje. „En hij heeft zo'n aardig klein autootje", voegde zij eraan toe. „Hij hoeft maar achter het stuur te gaan zitten om ergens heen te rijden, waar hij maar zin in heeft". Alleen het feit, dat Jimmy nooit meer rookte deed haar plezier, want daardoor bleven haar vitrage- gordijnen tweemaal zo lang schoonJimmy en Piet stoorden zich weinig aan de kritiek van anderen. Zij bleven onvermoeid door trainen, ook toen het herfst werd en zelfs toen er ln de maand december vrij veel sneeuw viel. „We moeten hard worden", zei hij tegen Piet Spillepijp. „Atleten, die niet hard zyn brengen het tegenwoordig niet ver". FEUILLETON „Oliver!" herhaalde Dreda, terwijl ze haar fijn getek/nde wenkbrauwen optrok. „Maar vind je niet, dat Oli ver best in staat is, voor zichzelf te zorgen?" „O, neen." Zelfs op dit ogenblik had Erica's zwakke glimlach iets aandoenlijk teders. „Oliver is hele maal niet in staat, voor zichzelf te zorgen en daarom heb iij zoveel macht over hem gekregen." Op deze woorden volgde een ver bijsterend stilzwijgen. Erica's kalme stem had de opmerking des te groter nadruk bijgezet, en Dreda's neus gaten trilden wat zenuwachtig, toen ze langzaam haar sigaret uitdoofde en de rook tot het laatste wolkje bleef nakijken voor ze antwoordde. „Probeer je me soms te vertellen, dat je boos bent, omdat jouw echt genoot van mij houdt?" vroeg ze ten slotte, op minstens even koele toon als die van Erica. Onwillekeurig huiverde deze even, maar toen zei ze uiterts bedaard: „Ik ben er boos om, dat je probeert mij mijn echtgenoot af te nemen. Dat zou iedere vrouw zijn." door MARY BURCHELL „Het spijt me", hernam Dreda met om haar welgevormde mond een nau welijks zichtbaar lachje, „het spijt me, maar het feit ligt er nu .eenmaal toe, dat hij je nooit heeft toebehoord; van afnemen kan dus eigenlijk geen sprake zijn voor zover het mij aan gaat." „Hij is mijn echtgenoot", Verklaar de Erica nog altijd Kalm. „En wat zou dat?" vroeg Dreda schouderophalend. „Wat betekent een trouwring? Daar komt het op aan." Erica sloeg vlug de hand om haar dunne gouden ring, alsof ze die tegen Dreda's spot wilde beschermen. .Mijn ring betekent", zei ze met licht trillende stem, „dat Oliver die aan mijn vinger heeft gestoken in de hoop, dat we samen wat vrede en ge luk zouden vinden. En", ging ze vast beraden voort, „we vonden die reeds, we waren gelukkig, maar jij doet je best alles te bederven." „Maar lieve kind, ik kan het toch niet helpen, dat Oliver mij aantrek kelijker vindt, dan jou!" klonk het met iets als grappige wanhoop in Dreda's stem, maar haar ogen had den een harde uitdrukking. „Je weet heel goed, dat je alleen maar om de kwestie heen draait, nietwaar?" hernam Erica weemoe dig. „Dat je flauwe uitvluchten ver zint, omdat je de waarheid van wat ik zeg niet kunt ontkennen." „Heus", verzekerde Dreda luchtig, „ik kan me met de beste wil niet de boze zondares gevoelen, zoals jij dat zou willen." „Het gaat er mij absoluut niet om, jou zulk een gevoel bij te brengen", zei Erica geduldig. „Ook vraag ik je niet, iets te bekennen of te erkennen, want dat raakt mij niet. Al wat ik wil, is, dat je hem voortaan met rust laat... dat je mij de kans geeft, hem waarlijk gelukkig te maken." „Het klinkt allemaal geweldig plechtig", lachte Dreda, „maar wat heb ik dan toch gedaan om zo pa thetisch te worden toegesproken?" „Je hebt hem immers gevraagd, je in Londen te komen bezoeken, niet waar?" Erica had deze woorden kalm en zonder enige hatelijke klank in haar stem geuit, maar haar ogen spraken een duidelijke taal. „O, heeft je dat gestoken?" vroeg Dreda, minachtend knikkend. „Maar hij wil graag komen, begrijp ie!" Erica bleef Dreda zwijgend aan kijken. En na een ogenblik ging deze achteloos voort: „Nu, ik zal nem zeg- fen, dat hij moet wegblijven, als de errie alleen daarom gaat." Deze verzekering ging echter gepaard met een ondeugend glimlachje, welks be tekenis Erica niet kon misverstaan. „Je bedoelt, het zo te zullen inkle den, dat hij als het ware wordt uit gedaagd om toch te komen, niet waar?" merkte ze op. „Nu, ik moet zeggen, dat je moei lijk bent te voldoen riep Dreda uit. „Ik kan hem alleen maar vragen niet te komen, nietwaar? Zelfs een zo haatdragend iemand als jij, moet dat toch inzien?" Erica nam deze woorden voor ken nisgeving aan; ze klonken te hatelijk om er verder op in te gaan, vond ze. „Dreda", sprak ze bijna vriende lijk. „kan het je dan helemaal niet schelen of Oliver al dan niet geluk kig is? Jij moet toch ook iets voor hem gevoelen; anders zou je je niet al die moeite om hem geven. Het moet je verdriet doen, dat hij zoveel heeft uitgestaan en daarom moet je hem toewensen, dat hij nog wat vrede en geluk zal vinden. Dat moet!" Dreda hief de ogen op en keek haar (Advertentie) bezoekster nieuwsgierig aan, met in haar blik een uitdrukking, die Erica bijna deed schrikken. Plotseling drong het tot haar door, dat Dreda absoluut niet om Oliver gaf, afgezien van het feit, dat zijn liefde haar ijdelheid streelde. Haar blik was niet bepaald wreed, veeleer onverschillig. Erica had wat dat be treft haar bijna evengoed in een vreemde taal kunnen toespreken. Te laat zag Erica in, dat ze zich voor niets nad vernederd, omdat Dreda niet eens besefte laat staan betreurde welk onheil ze had aan gericht. Ontmoedigd en bijna uitgeput stond Erica met enige moeite op. „Ik geloof, dat ik maar beter kan weggaan", zei ze hees. Jk geloof het ook", gaf Dreda kalm toe. Op dat ogenblik ging de deur open en Kondigde de dienstbode uiterst correct aan: „Meneer Leyne." Beide vrouwen slaakten een, dade lijk weer onderdrukte, kreet, toen hij de kamer binnentrad. Geen van bei den had met dit „incident" rekening gehouden. Intussen werd hun verrassing nog verre overtroffen door de ontstelte nis, waarvan Oliver blijk gaf. Zon- ler Dreda vooraf te groeten, wendde Tij zich rechtstreeks tot zijn vrouw net de op scherpe toon gestelde raag: „Erica, wat doe jij in vredes- nam hier?" Een ander dan hij zou wellicht be ter zijn gevoelens hebben beheerst zodat Dreda, die zich dadelijk her steld had dan ook ietwat geamuseerd op haar beurt vroeg: „Hoor eens, Oliver, staat het je vrouw niet vrij mij zonder jouw toestemming een be zoek te brengen?" Oliver leek wat in de war, omdat hij zo grof was opgetreden en een ogenblik dacht Erica, dat Dreda's kalmte de situatie had gered. Dit scheen echter niet bepaald in de be doeling van deze jongedame te liggen want ze ging direct met een uitda gende glimlach aan Oliver's adres voort: „We hadden iets heel belang rijks af te handelen." „Inderdaad? En zou ik ook mogen weten wat?" vroeg Oliver, niet bij zonder vriendelijk. „Zeker, want jij bent er ook bij be trokken", verzekerde Dreda koeltjes. „We spraken over de beste manier om iou gelukkig te maken." „Dewat?", klonk het somber, maar Dreda liet zich niet uit het veld „Ja", hernam ze onverstoorbaar, „Erica denkt, dat ik bezig ben, je ge luk te verwoesten." „Dreda" kreet Erica op gesmoorde toon maar Oliver wendde zich nu, zonder zijn woede ook maar enigszins te maskeren tot haar. „Wat denk je in 's hemelsnaam dat je hier doet?" riep hij heftig. Erica bleef hem verslagen aansta ren. zonder dat ze ook maar een woord kon uitbrengen. (Wordt vervold)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12