KAPPIE en de geheime vlootmanoeuvre mm Agenda NIEUWS UIT DE KERKEN SAS VAN GENT HAD IN 1956 GOED EN VRUCHTBAAR JAAR WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN uit de ETHER MAANDAG 28 JANUARI 19Ö7 PBOVINOIALB ZBBUWBB OOURANT f BURGEMEESTER R. A. J. DEN BOER: Persleiding kost twee miljoen gulden. In de raadsvergadering van de gemeente Sas van Gent sprak burgemeester R. A. J. den Boer een nieuwjaarsrede uit, waarin hy er op wees, dat 1956 een goed en vruchtbaar jaar voor de gemeente is geweest. In dat jaar werden nameiyk een gebouwencomplex van kleuterschool- badhuis-brandweerkazerne en een nieuwe kleuterschool In de Zandstraat in gebruik genomen. De voorzitter sprak voorts z(jn voldoening uit over het feit, dat de sanering van de Gentse straat was gereedgekomen en dat er in de binnenstad een nieuwe riolering en bestrating wordt gelegd. Het vorig jaar kwamen in Sas van Gent 14 nieuwe woningen gereed en werden niet minder dan 84 bouwvergunngen afgegeven. Wat .de investeringsbeperkingen betreft, deelde de voorzitter in zijn rede mede, dat diverse kapitaalwer- ken in de gemeente tot een bedrag van ruim 1 miljoen gulden vermoe delijk niet of slechts ten dele uit-: gevoerd kunnen worden. Op het pro gramma staan o.m. de bouw van een openbare lagere school, de bouw van een nieuwe bijzondere r-k. lagere school en de verbouwing van de bij zondere r.-k. lagere meisjesschool. Getracht zal worden alsnog goed keuring te verkrijgen voor uitvoe ring van de werkzaamheden. De voorzitter herinnerde er voorts aan, dat de financiële positie van de gemeente goed is te noemen. Voor dit jaar sluit de begroting met een hatig saldo, maar de mogelijkheid bestaat, aldus de voorzitter, dat in de volgende jaren de begroting met een nadelig saldo zal sluiten. Na de rede van de voorzitter, welke werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer P. de Rid der (gem. bel.), werd de agenda in een vlot tempp afgewerkt. Als lid van de commissie van on derzoek der rekeningen en begrotin gen in 1957 werden benoemd de he ren H. Stevens (p.v.d.a.), P. de Rid der (gem. bel.) en J. J. Bockstael (k.v.p.). Vervolgens kwam het voorstel van B. en W. aan de orde tot het verle nen van een bijdrage van 50 procent in de kosten van het ontwerpplan voor de aanleg van een persleiding voor afvalwater van Sas van Gent naar de Westerschelde. De voorzitter zag dit als een onderdeel van de deelname van Sas van Gent in het ontwikke lingsplan voor de kanaalzone. In het kader van dit plan is de oude kwestie van de rijkswater- leiding een punt van eerste orde, aldus spreker. We moeten er dan ook naar streven dat deze stinkende sloot eindelijk eens zal kunnen worden opgeruimd. Vanzelfsprekend komen de kos ten van dit project niet alleen voor rekening van Sas var Gent, doch procentsgewijs ver deeld over alle belanghebbende gemeenten. Zo zal Terneuzen 25 procent, Westdorpe 15 procent, Axel en Hoek elk 5 procent en Sas van Gent 50 procent van de kosten moeten dragen. Deze percentages zijn na overleg op voorstel van de commissaris der koningin aldus vastgesteld. Een groot gedeelte van de kosten zal echter weer kunnen worden af geschoven op de fabrieken, al dan niet vrijwillig. De mogelijkheid be staat dat ook het rijk en de pro vincie een bijdrage zullen verlenen. Aangezien nu echter nog slechts een voorlopige bijdrage wordt gevraagd in de kosten van het ontwerpplan, waarvan de kosten f30.000 zullen bedragen, is het wel mogelijk dat de verdelingspercentages als gevolg van het bij het ontwerpen van het plan behorende onderzoek, nog wij ziging zullen ondergaan. Op een vraag van de heer De Braai (prot.) of het reeds eerder opgemaakte oude plan niet meer kan dienen, deelde de voorzitter mede. dat dit plan te zeer verouderd is. Het oude plan werd betaald door de provincie, zonder dat dit op de belanghebbende gemeenten is verhaald. Op een vraag van de heer De Maaijer (k.v.p.) of een zuiverings installatie niet voordeliger zou zijn dan een persleiding (totale kosten worden geschat op ruim 2 miljoen gulden), deelde wethouder Van Zant- beek (k.v.p.) mede dat geen enkele zuiveringsinstallatie voor Sas van Gent groot genoeg is, gezien de enor me watertoevoer in de suikercain- nagne. Uiteindelijk werd besloten voor 50 procent deel te nemen in de kosten van het ontwerpplan echter onder het uitdrukkelijke beding dat men zich hierdoor niet aan eventuele uit voering van het plan wenste te bin den. Subsidies Aan de r.-k. lagere tuinbouw- school „Drietelaar" te Borculo werd een subsidie verleend van f 20 per jaar, per uit de gemeente Sas van Gent afkomstige leerling. Aan het gemeentebestuur van Axel werd een subsidie verleend van 6 cent per in woner ten behoeve van de helikop terverbinding BrusselAxelRot terdam v.v. De heer Colsen (k.v.p.) merkte hierbij op dat men deze subsidie niet moest zien als een bijdrage in een noodzakelijk iets, maar als een symbolische geste om te laten zien, dat men in Zeeuwsch- Vlaanderen elk poging om uit het isolement te komen met bei de handen aangrijpt. Met 8 stemmen voor en 3 tegen werd besloten tot verkoop van een perceel grond groot 185 vierkante meter in het Stevensbos, voor de prijs van f 15 per vierkante meter. Het verzoekschrift van de heer A. H.J. van Dongen tot het verstrek ken van een renteloos voorschot VANDAAG. Terneuzen Luxor: „Artiestenbloed", (a.l.), 20 uur. groot f7000 voor financiering van een elektrische kabel naar zijn ijzer gieterij, ontlokte enige discussie. De voorzitter wees op de goede wil van de aanvrager, die enkele jaren ge leden een oud vervallen bedrijfje heeft overgenomen en dat totaal heeft opgebouwd en uitgebreid, en momenteel er 20 mensen in te werk heeft gesteld. Tot nu toe betrok aan vrager zijn stroom (gelijkstroom) van de glasfabriek, aangezien dit echter niet meer mogelijk is, is be trokkene verplicht om een kabel te laten leggen, hetgeen bovengenoemd bedrag kost. Daar komt nog bij dat hij al zijn machines moet laten om bouwen. De raad kon echter niet besluiten om het voorschot renteloos te verstrekken temeer waarschijnlijk omdat een eerder aan een andere in dustrie verleend voorschot minder goed was verlopen. Naar aanleiding van het rapport van de onderzoekingen naar de be hoefte aan speciale huisvesting voor bejaarden in de gemeente, werd be sloten eerst terdege inlichtingen in te winnen omtrent de financiële con sequenties van de eventuele oprich ting. De nieuwe straten in het Bolwerk kregen van oost naar west gerekend de volgende namen: Oranjestraat, Nassaustraat, Zeelandiastraat en Hollandiastraat. De straat achteraan langs het terrein van de C.B.S. wordt de Buitenweg. De verbindingsstraat tussen Paul Krugersdreef en Bol werk wordt Glacisstraat. In het uit breidingsplan Stevensbos kom de Stevensstraat. Bij de rondvraag vroeg de heer Colsen (k.v.p.) naar de stand van zaken omtrent de door de gemeente uitgeschreven obligatielening. De voorzitter deelde mede, dat hierop tot heden toe in totaal voor f 60.000 was Ingeschreven. Er is evenwel weer een nieuwe moeilijkheid opge doken, de looptijd moet namelijk op bevel van Ged. Staten worden be paald op 40 Jaren inplaats van 30. Middelbare schooljeugd in Zeeland wil samenwerking. In de kelder van de ryks h.b.s. aan de Brouwenaarstraat te Vlissingen ontving het bestuur ran de leerlingen- vereniging „Elck Wat Wils" van de r.h.b.s. zaterdagmiddag vertegen- woordigers van de besturen der leer lingenverenigingen van de Zeeuwse middelbare scholen. Het doel van de byeenkomst was gezamenlyk te ko men tot de oprichting van een provin ciale organisatie van middelbare scho lleren. Aanwezig waren vertegenwoordi gers van de christelijke n.b.s. voor Walcheren te Middelburg, het Koniri- firi Wilhelmina lyceum te Oostburg, e openbare u.l.o. te Middelburg, het openbaar lyceum te Goes, het open baar lyceum te Terneuzen en uiter aard de rijks h.b.s. te Vlissingen. Van het bestuur van de leerlingenvereni ging der rijks h.b.s. en m.m.s. te Mid delburg was bericht ontvangen, dat het bestuur akkoord zou gaan met een eventuele oprichting. Definitieve besluiten zijn in deze vergadering nog niet genomen. Wel werd besloten eerstdaags een vergade ring te houden met dezelfde en zo mo gelijk meer bestuursyertegenwoordi- fers om dan de-„Unie van Zeeuwse tudenten Organisaties" op te richten. Het bestuur van „E.W.W.'r werd voor lopig benoemd tot tijdelijk dagelijks bestuur van de „U.Z.S.O.". Het doel van de unie zag men in de verstevi ging van het contact tussen de leer lingen van Zeeuwse middelbare scho len. Om dit te bewerken ligt het in de bedoeling gezamenlijk sportdagen, culturele avonden en jazzfestivals te organiseren. De interne organisatie hiervan zal in handen zijn van het leerlingenbestuur van de school in de plaats, waar de bijeenkomst of sport dag gehouden zal worden. Tijdens de vergadering werd ook de mogelijkheid van een provinciaal schoolorgaan be sproken. In dit verband gaf men de voorkeur aan het reserveren van eni ge pagina's voor de „U.Z.S.O." in iede re schoolkrant. Bondsmuziekconcours in veilinghal te Kapelle? Het is niet onwaarschijnlijk, dat het muziekconcours van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland, dat op tweede pinksterdag te Kapelle zal worden gehouden, plaats zal vinden in de gebouwen van de veiling te Kapelle. In de grote vei linghal is reeds nagegaan of een en ander accoustisch verantwoord is. De ze proef is gunstig uitgevallen. Als een en ander doorgang zal vinden, zal het tevens de eerste keer zijn, dat het jaarlijkse muziekconcours in zijn ge schiedenis binnenshuis wordt gehou den. In andere delen van het land wordt een concours meer in een ge- vaak met groot MIDDELBURG Succes in Arnhem voor konijnenfokkers. Op de grote konijnen- cavia's- f pluimveetentoonstelling, die in Mu sis Sacrum te Arnhem gehouden werd en waar 2843 dieren uit geheel Ne derland waren tentoongesteld, be haalden leden van de konijnenfokkers vereniging „Nut en Sport" te Middel burg de volgende successen: de heer P. J. den Hollander met Havana en Gouwenaar 8 k ZZG, 6 x ZG en 1 x G; de heer M. v. d. Weel met Polen en Kleurdwergen 3 x ZZG en 2 x ZG; de heer L. J. Janssen met Russ. Brandneus 3 x ZG en 1 x GG; de heer J. Dommisse met Tans 1 x ZZG en 4 x ZG; de hëer A. P. Dingemanse met Rijnlanders 2 x ZG en 1 x G; de heer W. Pluijmers met Wit Vlaamse Reus 3 x ZG; de heer L. Adriaanse met Zilvervos en Cavia's 2 x ZZG, 1 x ZG, 2 x GG en 1 x G; de heer M, A. Hoo- gesteger met Hollander 1 x ZG. ZOUTELANDE Ledenvergadering „Stille Kracht". Vorige week hield de hervormde vrouwenvereniging „Stille Kracht" te Zoutelande haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw „Midden dorp". Deze feestavond stond onder leiding van mevrouw Wagener- Quispel, die een welkomstwoord sprak, waarna een gevarieerd pro gramma werd afgewerkt van ver slagen, zang en declamatie. De leden voerden de klucht „Het onstuimige nichtje" op. In de pauze werden de door de leden gemaakte Universitair examen. Aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen slaagde de heer A. G. D. M. Vercauteren te Nieuw-Namen (gem. Clinge) voor het examen landbouw ingenieur. EXAMENS Geslaagd aan de gemeente-universi teit te Amsterdam voor het docto raal examen geneeskunde 2e deel, de heer J. P. A. Gillissen .te Vlissingen. goederen verkoht. De verjaardags busjes brachten f231 op, welk be drag ter hand zal worden gesteld aan de kerkvoogdij voor de aanschaf van een vaste avondmaalstafel. Ds. J. F. Wagener sprak een slotwoord. Gemeenteraad vergadert. Vanavond maandagavond om 8.30 uur zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare zitting bijeenkomen. Het voornaamste agen dapunt is de behandeling van be zwaarschriften tegen het Streek plan Walcheren. Voorlichtingsavond E.V.O. De benedenzaal van „De Eenhoorn" te Oostburg was nagenoeg geheel ge vuld, toen vrijdagavond de heer A. Drost uit Middelburg als districtsse cretaris der E.V.O. ae aanwezige be roepsvervoerders. eigep vervoerders en landbouwers uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen welkom heette op de voorlichtingsavond van de organisa tie. Een bijzonder woord van welkom richtte hy tot enkele leden der rijks- politie. In zijn openingswoord wees hij er op, dat de belangstelling voor de voorlichtingsavonden van de E.V.O. steeds groter wordt. De heer Drost deelde mee, dat het programma voor dit seizoen enigszins is gewyzigd en wel in die zirt, dat de avonden zich nu in het bijzonder tot de ondernemers zelf richten, omdat gebleken is, dat steeds meer bedrijven grote, maar vooral kleine streven naar een ver hoging van de transportefficiency. In enkele filmstrips werd aange toond, hoe de E.V.O. zyn leden op al lerlei gebied behulpzaam kan zijn. Bo vendien werden de kleurenfilms „Zo bouwt Nederland zijn wegen" en de „Tounyagen-rally 1955" vertoond. Jeugdconcert Lyceum De Zeeuwse muziekschool organi seert op woensdag 6 februari in de aula van het Professor leeman- lyceum te Zierikzee een muziekmid- dag voor de jeugd. De hoboïst Kees van den Berg en Henk de Wit, fagot, zullen een programma uitvoeren van werken van Orlando di Lasso, Jqh'. Gottlieb Naumann, Mozart, Cor de Groot en Alfredo Sangiorgi. Afscheid ds. D. van der Werf. Zondagavond nam ds. D. van der Werf afscheid van de Nederlands hervormde gemeente van 's-Heer Abtskerke wegens zyn vertrek naar Sneek. Hy sprak naar aanleiding van I Samuël 3, vers 15, de roeping van Samuël. De scheidende predikant wees er op, dat de deur voor ons is geopend door Jezus Christus, die de deur is, waardoor de schapen de schaapskooi binnengaan. Na de druk bezochte dienst, waarby een twaalf tal collega's aanwezig waren, sprak namens de ring Goes ds. S. P. de Roos van 's-Heer Hendrikskinderen, die de liefde tot en het werk onder de jeugd van de scheidende predikant memoreerde, waarvan op de ring broeders een stimulans uitging. Na mens de classis Goes sprak ds. H. G. Beneder te Baarland, die opmerkte, dat ds. Van der Werf in de zes-en- een-half-jarige periode in 's Heer Abtskerke een goede leerschool heeft doorlopen. Hij bracht hem dank voor het classiciale jeugdwerk in jeugd raad en onder de militairen. Wegens ziekte van de byrgemeester sprak vervolgens wethouder J. Proos na mens de burgerlijke gemeente woor den van dank. Dezelfde nam ook in de functie van ouderling namens de kerkeraad afscheid, waarna de ge meente de scheidende leraar toezong gezang 94. Ds. Van der Werf dankte alle sprekers en vooral ook de ge meente in het bijzonder voor het feit dat deze zonder klachten zyn werk onder de militairen altijd had geac cepteerd. Het deed hem goed in deze RAAD AARDENBURG „Elke lente brengt een belofte" Onder auspiciën van de r.-k kunst kring „Van den Vos Reinaerde" geeft het beroepstoneelgezelschap „Puck" uit Amsterdam woensdag avond 30 januari in de bioscoopzaal te Hulst een opvoering van „Elke lente brengt een belofte" van de Spaanse schrijver Alejandro Casona. Het is reeds voor de vijfde maal, dat dit gezelschap nu naar Hulst komt. - Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: L. L. Acke—Van der Velde. S. J. E. Barentsen—Kclijn, d.; W. M. Tierinck—Sehenk, z.; S. M. Hamelink— Scheele, z.; A. M. Buijs—Inghels, d. Ondertrouwd: L. J. Stallaert, 32 j. en A. C. M. de Clerck, 23 J. Overleden: J. F. Hamerllnck. 80 j., geh. ew. met M. L. Verburgh; M. M. Ver- tringe, 58 j., e. v. A. B. de Meijer. Bouw bejaardenwoningen? Onder voorzitterschap van burge meester J. M. A. C. van Dongen kwam de raad van de gemeente Aardenburg in vergadering bijeen. Aap het hoofd van de openbare lagere school, de heer W. Timmer man, werd eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot hoofd van een openbare lagere school te Rotterdam. Er is al een oproep voor een nieuw schoolhoofd gedaan. In de vacature aan de openbare lagere school, die is ontstaan door het vertrek van de heer A. Nelk, werd met algemene stemmen be noemd de heer J. J. Keymel te Bres- kens. Op verzoek van de vogelbe- schermingswacht West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal hieraan voor het jaar 1957 een subsidie worden verleend van 1 cent per inwoner. Het is de bedoeling van deze ver eniging door het plaatsen van broed- hokjes, het strooien van voedsel in de wintermaanden, alsmede door het maken van propaganda onder de jeugd de vogelstand zoveel mogelijk te beschermen. Besloten werd verder akkoord te gaan met do voorwaarden gesteld door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen teneinde een subsidie van f 1997 te kunnen verkrygen in de gemaakte kosten voor de restauratie van de Kaai- poort. Aan de heer J. de Nijs te Sluis werd een perceel bouwgrond in het uitbreidingsplan verkocht. Bij de rondvraag vroeg de heer Verbeke een richtingsbord van ge meentewege te plaatsen aan de zo genaamde Groene weg tussen Eede en Sint-Kruis, alsmede op het kruis punt BrieverswegNieuwe weg te Eede. De voorzitter zegde toe dat het zou geschieden. Op een vraag van mevrouw Van den Broecke-de Man deelde de voorzitter mede dat er plannen in studie zijn om te ko men tot de bouw van bejaardenwo ningen. Mevrouw Van den Broecke uitte verder de wenselijkheid om een gemeentelijke dienst van sociale zorg in te stellen, waardoor naar haar mening diverse noodgevallen gehol pen zouden kunnen worden. De voor zitter was echter van mening, dat de sociale zorg in deze gemeente behoorlijk functioneert en dat hèt grote euvel, nameliik het gebrek aan maatschappelijke werksters, door het instellen van een afzonder lijke dienst hiermede niet verholpen zou kunnen worden. K.A.B. vergaderde In de jaarvergadering van de afde ling Aardenburg van de K.A.B. wer den de heer L. van Belleghem als voorzitter en de heer J. Rijckaert als secretaris herkozen. Burgemeester J. M. A C. van Dongen, die deze verga dering bijwoonde, besprak uitvoerig 29 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NA.P. U.-f-N.A.P. U.N.A.l 1.13 1.43 2.15 2.39 1,77 1,92 2,06 1,25 1,49 13.32 13.59 14.33 14.50 15.11 1,88 2,03 2,20 1,33 1,58 7.41 8,10 2,15 1,60 1,84 19.50 20.20 20.54 20.35 20.50 1,72 1,85 2,02 1,50 1,75 de belangen van de arbeiders. Pe vie ring van het 30-jarig bestaan van de afdeling zal geschieden tegelijk met de viering van de dag van de arbeid in mei aanstaande. Sociëteit vergaderde. In de zaal van de sociëteit „Spoor tot Vriendschap" te Aardenburg werd een algemene ledenvergadering gehouden. Na ballotage van enkele nieuwe leden werd de rekening over 1956 behandeld, waaruit bleek dat er een klein nadelig slot was. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. Jansen, die aan de beurt van periodiek aftreden was, herko zen. In de plaats van de onlangs overleden voorzitter, dokter J. de Hullu, werd door de vergadering ge kozen dokter N. Rijk. Na de ver gadering volgde een gezellig samen zijn met maaltijd. OOSTBURG „Het Woord". In het Ledeltheater te Oostburg werd vorige week de film „Het Woord", naar het gelijknamige boek van Kaj Munk, vertoond. Wegens ziekte van ds. W. S. H. van Daalen werd de film toegelicht door de heer H. H. de Lozanne, hoofd der openba re lagere js.chool te Oostburg. Plattelandsvrouwen hielden feestvergadering. Dezer dagen was in hotel „De Een hoorn" te Oostburg een groot aantal leden van de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen der Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bijeen om, te- samen met hun echtgenoten, de jaar lijkse feestvergadering te houden. De presidente, mevr. W. van VeenVan Loghem, sprak een welkomstwoord, waarna enkele medewerkenden een programma van voordrachten ver zorgde, waarbij mej. J. Ganzeman uit Kapelle enkele liedjes zong. Het mu zikale gedeelte van deze avond was bij de band van de afdeling Groede der L.J.G. in goede handen. Gemeenteraadsvergadering. Woensdag 30 januari a.s. des avonds om half acht vergadert de ge meenteraad van Oostburg. Et komt o.m. een voorstel in behandeling om B. en W. machtiging te geven gedu rende 1957 naar behoefte kasgeld op te nemen, tot een maximum van 600.000. Het aantal wekelykse les uren vakonderwijs in lichamelijke oefening aan de openbare ulo-school zal voor 1957 worden vastgesteld. Behalve een voorstel om dr. G. E. J. Mooren in tydelyke dienst te benoe men (van 1 februari tot 1 september 1957) aan de gymnasiale afdeling van het Kon. Wilhelmina Lyceum, komen enkele subsidieverzoeken ter sprake. TERNEUZEN, Persoonlijk biljartkampioenschap. In hotel „Centraal" te Terneuzen werden voor het persoonlijk kam pioenschap van Terneuzen en Sluis kil de volgende partijen gespeeld: R. Verstraeten (B.V.V.) 150 31 27 4,84; P. Bracke (K.O.T.) 112 31 23 3,61; A. Meert (Sluiskil) 150 28 28 5,36; B. v. d. Eijk (K.O.T.) 124 28 19 4,42; R. de Graeve (Sluiskil) 129 26 33 4,96; R. Verstraeten (B.V.V.) 150 26 19 5,79; A. Meert (Sluiskil) 127 33 10 3,65; E. Kaas (Sluiskil) 150 33 18 4,55. dienst ook aanwezig te zien overste Potteboom en luitenant De Jonge, die vanuit Middelburg naar 's-Hecr Abtskerke waren overgekomen. Na de dienst was er in het verenigings gebouw „Irene" gelegenheid om af scheid te nemen, waarvan zeer valtn gebruik maakten. Intrede ds. Th. Sj. de Groot. In de morgendienst van 4e gerefor meerde kerk van Oostkapcllc werd zondag kandidaat Th. Sj. de Groot uit Mmnertsga in het ambt bevestigd door ds. G. van Doornik van Nijme gen. Deze had hierbij als tekst geko zen Johannes 10 vers 36 en 37. In de middagdienst verbond ds. De Groot zich aan zijn eerste gemeente met I Korinthe 4 vers 1 tot en met 5. „Het is geen kleinigheid", aldus deze jonge predikant, „een gemeente te hebben, maar aan de andere kant is het ook geen kleinigheid een Herder te hebben. Samen staan wij voor een traject, dat leidt naar de eeuwigheid. Om ons doel te bereiken is een goede basis noodzakelijk. Die is er, in Jezus Christus. Het centrum van onze taak is het beheer van de geheimenissen Gods, het evangelie tot volle gelding te brengen". Ds. De Groot richtte zich ook in het bijzonder tot de jeugd der kerk en riep hen mede op, Gods werk tot volle bloei te brengen. „Het sein tot vertrek is er, luister naar de orders". Na de predikatie richtte ds. De Groot een persoonlijk woord tot de kerkeraad, de afgevaar digden van de classis, B. en W. en de afgevaardigden van de plaatselijke hervormde en gereformeerde gemeen ten. Ouderling J. Jobse, vice-praeses, sprak ds. en mevrouw De Groot toe en verzocht de gemeente hen toe te zingen psalm 134 vers 3. Ds. H. K. Poelman sprak woorden van geluk wens en welkom namens de clas sis. Burgemeester F. G. Sprengers, sprekende namens het gemeentebe stuur, hoopte op de voortzetting van de traditie, namelijk een prettige en goede samenwerking. Tenslotte sprak de consulent, ds. S. van Wouwe. In beide diensten was de kerk overvol. Prov. Raad van L.J.G. in Zeeland vergaderde. In „de Landbouw" te Goes verga derde zaterdagmorgen de Provinciale Raad van de Landbouwjongeren Ge meenschap in Zeeland. De 29 aanwe zige leden waren hoofdzakelijk bij eengekomen voor de verkiezing van een aantal bestuursleden, daar enkele van hen aftredend waren. Zo stelden de vice-voorzitter, de heer K. G. L. van Nieuwenhuyzen yan Krabbendij- ke en mejuffrouw C. A. A. Mol van de afdeling Tholen, zich niet meer herkiesbaar. In hun plaats werd het bestuur aangevuld met de heer C. Adams van Kruiningen voor de afde ling Zuid-Beveland en mejuffrouw J. van 't Westend uit Tholen voor de ge lijknamige afdeling. De heren L. I. van der Linde van Kortgene, voorzitter, en J. Verkruijs- se uit Schoondijke, en mejuffrouw A. de Mul uit Hoek, werden met alge mene stemmen herkozen. Tijdens deze vergadering deelde de voorzitter mee, dat er binnenkort 'n provinciale fotowedstrijd gehouden zal worden, die door een deskundige jury beoordeeld zal worden. Ook zal de L.J.G. dit jaar weer meewerken aan de provinciale ploegwedstrijden. 5. De gezette schout-bij-dag nam het getekende aan meldingsformulier van de heer Justus Iks, alias Tjeerd Duizendschoon, aan en wjerp er een snelle blik op. „Hm! Juistehbes te Duizend.... eh.,.. Dui zendpoot, nietwaar?" sprak hij gewichtig. „Welkom In onze marine-rangen. De la gere voorlopig, natuurlijk! Maareher zal vol op gelegenheid zijn op te klimmen langs de vele sporten van de hiërarchie ke marine-ladder. Hihlhl!" Het korte lachje maakte plaats voor een ernstige uitdrukking. De heer Iks werd bedrijvig naar de deur geleld. „Houd de krijgs tucht ln ere", sprak de vlag-offieier vermanend „Ons persoonlijk contact zal misschien in de toe komst niet to druk lopen, maar de belangen van het mindere personeel gaan mij zeer ter harte. Uw aanmelding zal direct worden behandeld en U kunt nog vandaag de op roep verwachten. Tot ziens!" DINSDAG 29 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 Icc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. S.OO—24.M AVRO. AVRO: 7.00 Nws.-7.I0 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8D0 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wateret. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte rauz. 11.30 Alt en piano. 11.50 Gram. 12.00 Elektronisch man doline-ens. en solist. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Pro menade orfc. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.25 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De Dierenwereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18 00 Nws. H.15 Pianospel. 1830 Mary Hunter, caus. 18.40 Lichte muz. 1855 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Disco-causerie. 19.45 FUmpraatJe. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Or gel conc. 22.55 Ik geloof, dat.... 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 RadioJoum. 23.35—24.00 Gram. Met een sluwe lach rond de lippen stapte Justus Iks de loopplank van de Zielerust II af. Hij stapte regelrecht naar de plaats waar de JCraak lag ge meerd en stelde zich verdekt op achter een berg lasten en vaten. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. li.oo Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gitaarspel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.45 Idem. 14.00 Schoolradio 14.20 Gram. 14.30 Voor de plattelands vrouwen. 14.40 Gevar. progr. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- gerimgsuitz.: Rijksdelen overzee: pater P. Steltenpool: Missiewerk aan de wissel meren. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Metropole ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken, eaus. 19.30 Cabaret. 19.55 Gr. "".30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 De verraderspoort, hoorspel. 22,30 Gram, 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: Journ. en weerber. 20.45—22.10 Filmprogramma. Officiële publikaties BEKENDMAKING. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat het bureau van politie dezer gemeente in het vervolg telefonisch is te bereiken onder de nummers: Zieritaee toestel 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3