Regering mag niet langer wachten met vaststellen landbouwbeleid Dr. B. Havinga nam afscheid in IJmuiden Zeeuwse Almanak IN MIDDELBURG KOMT EEN BABY-SITCENTRALE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 JANUARI 1957 DAGBESTUUR Z.L.M. VERONTRUST Weinig Zeeuwen bij vrije inschrijving N.O.P. aan bod Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft in zijn jongste vergadering zijn ernstige verontrusting uitge sproken over het feit, dat de regering nog steeds geen antwoord heeft gegeven op de vele vragen, die rijzen niet betrekking tot het toe komstige landbouwbeleid. Het bestuur was van mening, dat ondanks de financiële en econo mische moeilijkheden waarin ons land zich bevindt, een vaststelling en publikatie van het regeringsbeleid geen langer uitstel gedoogt. Het wordt voor de boer anders vrijwel onmogelijk een goede en verant woorde bedrijfsvoering voor het komende oogstseizoen voor te be reiden. Grote schade dreigt uit een lan gere onbekendheid met het beleid van de regering, voor hem voort te vloeien. Het aanschaffen van zaaizaad en pootgoed en het op maken van het definitieve bouw plan staat immers direct voor de deur. Als bedrijfsleider komt de boer zodoende in een dwangposi tie. Met grote ernst werd dan ook aangedrongen op een spoedige be slissing van de regering, waar bij de voorstellen van het Land bouwschap als basis zouden moe ten dienen. In een uitvoerig overzicht schetste de Z.L.M.-voorzitïer, Ir. M. A. Geuze, de gehele ontwikkeling van de land bouwpolitieke toestand in ons land, zoals die ontstaan is, nadat de be kende wensen van het Landbouw schap bij de Regering waren inge diend. Velen vragen zich thans af, welke rol aan de landbouw zal worden toe gedeeld. Niemand weet het echte precies daar er nog geen beslissin gen in hoogste instantie «qn geno men. Alle beweringen die men hier en daar kan lezen, zijn in zekere zin speculaties. Het overleg in regeringskringen over de bewuste voorstellen is tot nu toe kennelijk zeer moeizaam verlo pen. Wel schijnt de Regering het ge heel of gedeeltelijk juiste van vele pimten te erkennen, maar de gevol gen van een gedeeltelijke doorvoe ring zouden in de praktijk niet ge makkelijk zijn te overzien. De rege ring zit bovendien met de slechter geworden financiële en economische positie van ons land. Ook hiervan is moeilijk te voorspellen hoe deze in de loop van het jaar zal verlopen. Zij heeft daarovèr, zoals bekend, aan de Stichting voor de Arbeid advies ge vraagd. Het Landbouwschap heeft een onderhoud gehad met de minister van landbouw, doch uitsluitsel van betekenis dienaangaande is niet be kend geworden. De voorzitters van de drie centrale landbouworganisaties hebben gezien de enigszins verwarde en onoverzich telijke situatie, eveneens een onder houd aangevraagd bij de Minister raad, teneinde het standpunt van de vrije landbouworganisatie t.a.v. het toekomstige landbouwbeleid nader uiteen te zetten. De minister van landbouw heeft echter geantwoord, het beter te achten een gesprek met het bestuur van het Landbouwschap te voeren. Het. dagelijks bestuur van de Z.L.M. nam met verbazing kennis van dit laatste. Men is van me ning, dat de landbouworganisaties te allen tijde het recht dienen te hebben hun zorg bjj de minister kenbaar te maken. Een uitslui tend overleg met het Landbouw schap. zijnde een publiekrechtelijk orgaan, lijkt onaanvaardbaar. Ook besprak de vergadering nog of de tijd niet ryP is, via een demonstratief congres in het cen trum van het land. uiting te ge ven aan de verlangens die thans in de landbouw leven. Besloten werd, indien er landelijk iets ge organiseerd zou worden, hieraan steun en medewerking te velenen. Suikerbietenprijs Voorts deed de heer J. B. Becu, enkele mededelingen over de bespre kingen in de hoofdafdeling Akker bouw van het Landbouwschap inzake de suikerbietenprijs voor de komende oogst. De tijd om deze prijs vast te stellen, dringt. Alle omstandigheden van vorig jaar hebben ertoe meege werkt, de animo om tot uitzaai van een evengroot areaal suikerbieten als in 1956 te komen, ten sterkste te verminderen. Het gemiddelde suikergehalte ls in de laatste jaren dalende. Over de laatste 8 jaar bedroeg het slechts 15.85%. De onkosten zjjn onrustba rend gestegen en daardoor is de mo gelijkheid tot het verkrijgen van baten aanzienlijk gedaald. Het dagelijks bestuur was van me ning. dat in de eerste plaats de prijs op een gehalte van ten hoogste 16% zal moeten worden gebaseerd. Voorts zullen de berekeningen gebaseerd worden op alle kostprijverhogingen die zich in de laatste tijd hebben: voorgedaan. Tenslotte zouden de voor stellen van het Landbouwschap in de nieuwe prijs verrekend moeten zijn. Een belangrijke prijsverhoging is dus hard nodig; zeker wanneer men sui kerbieten wil verbouwd hebben, in ge bieden waar die tot nu toe geteeld werden. De wereldmarktprijs van sui ker ligt ook aanzienlijk boven die van de eigen produktie. Tarwe Er is, zoals bekend, slechts een ge ringe oppervlakte wintertarwe uitge zaaid in Nederland. Wil ons land de beschikking krijgen over een kwan tum zomertarwe, dan zal ook de tar- weprijs voor oogst 1957 ten spoedigste bekendgemaakt dienen te worden. De ze prijs zal eveneens hoger dienen te zijn in verband met de kostenstijgin gen en met de voorstellen van het Landbouwschap. De voorzitter wees erop, dat tarweverbouw bij een hoge re prijs zeker niet onvoordeliger be hoeft te zijn dan gerstverbouw. Een en ander mede in verband met de op brengst van het stro. Uit de vergadering, werd nog aan gevoerd. dat de tarweprijs de1 laatste jaren voor het zuidwesten van ons land aan de lage kant is geweest, zulks in verband met het grote risico dat de wintertarwe biedt en de late rijpheid van de zomertarwe. Door dit laatste komt de oogst van de zomer tarwe steeds vrij ongelegen in ver band met "Tie verdeling van de werk zaamheden, terwijl deze zich minder leent voor mechanisatie dan de oogst van de gerst. Ten aanzien van de garanties die de regering geeft voor het prijspeil van de voergranen meende de vergade ring, dat ook hier de voorstellen van het Landbouwschap gehonoreerd die nen te worden. Over een eventuele ga rantieregeling voor de aardappelen voor oogst 1957 beraadt men zich op het ogenblik in de kringen van het Landbouwschap. Er is sprake geweest van het terug brengen van net maximaal-areaal vroege aardappelen te telen op bijzon dere teeltvergunning, doch daartoe zal In de praktijk geen aanleiding be staan omdat het areaal van 5000 ha. op bijzondere teeltvergunning in de laatste jaren nimmer werd bereikt. Het jaar 1956 bleek gunstig te zijn geweest voor de Onderlinge Verzeke- rings Mij. VQor Motorvoertuigen der Z.L.M. Bij de nieuwe vereniging „Land- bouw-Risico" wetden in het gehele land reeds meer dan 23.000 verzeke ringsovereenkomsten afgesloten. In Zeeland ls het aantal van 2500 reeds gepasseerd. De vergadering besloot in de Com missie Grondgebruik van de Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap te benoemen de heer C. P. J. van Iwaarden. Ter sprake kwam nog het feit, dat er bij de vrye Inschrijvingen voor een bedrijf in de Noordoostpolder zo wei nig Zeeuwen een bedrijf toegewezen kregen. De vergadering betreurde dit ten zeerste. De vrije sector ondervindt zodoende de moeilijkheden tengevolge van de inschryving uit de verkave- lingsgebieden en komt dientengevol ge niet aan bod. Initiatief van U.V.V.-dames De dames van de Middelburgse Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hebben een lofwaardig initiatief genomen. Zij hebben namelijk het plan opgevat om met ingang van vrijdag 1 februari een baby-sitcentrale te organiseren. Vanzelfsprekend is het gehele plan nog maar in een beginstadium, zodat men nog niet weet hoe dit initiatief zich zal ontwikkelen. Men heeft ech ter al de medewerking gekregen van een aantal meisjes o.a. leerlingen van de kweekschool en van de m.s.v. m. die zich beschikbaar gesteld hebben om tegen een geldelijke ver goeding in de avonduren op de kinde ren te passen, wanneer de ouders af wezig zijn. De vaders en moeders, die van deze unieke gelegenheid gebruik willen maken om een avondje zonder zor gen uit te gaan, moeten zich wen den tot mevrouw N. N. J. Muller-Min- nema, Berkenlaan 3 te Middelburg. Telefonisch kan men mevrouw Mul ler bereiken onder nummer 2063. VAN in TOT WONINGEN Wü weten niet of Sint-Annaland veel woningen tekort komt, maar mocht de woningnood In dit Thoolse plaatsje hoog zijn, dan is de redding nu nabjj! Het werd ons in enigszins officiële bewoordingen meegedeeld: „aan de gemeente Sint-Annaland ls 'n primaire subsidie-contingent van 21 woningen toegewezen". Dat wil dan zoveel zeggen, dat er onder meer door particulieren niet premiesteun 21 wo ningen gebouwd kunnen worden. Het gemeentebestuur heeft onmiddellijk aan een aantal ingezeten een circtilai- BEWIJS In Kortuene zijn onlangs enkele lieden- boos geworden, naar aanlei ding van een krantenbericht. Dat ge beurt méér suit- ge zeggen, viaar de ze lieden hadden toch wel een bijzon dere reden om zich op te winden. Boven .een verhaal over een roof overval op een eierhandelaar ergens in den lande had als kop o.m. gestaan „Oude man sprong in sloot" en bij het lezen van de geschiedenis ont dekte men, dat met die „oude man" een knaap van 58 jaar bedoeld werd. De zestigers" in Kort gene en om geving voelden zich diep in hun eer aangetast! Zij zijn de mening toege daan. dat men iemand van 58 jaar be zwaarlijk oud kan noemen en in feite hebben ze gelijk. Dat is zelfs te be wijzen. Want waar het leven bij veer tig heet te beginnen, kan men een 58-jarige zonder meer gelijkstellen aan een achttienjarige jongeling re gestuurd, waarin de financiering uiteen wordt gezet. Wie meer Inlich tingen wil, wende zijn schreden naar het gemeentehuis. UITZONDERING De turnsport is beslist niet gevaar lijk. Gebeurt er een ongeluk, dan is dat de uitzondering, die de regel be vestigt. Zo'n uitzondering nu kwam voor in Heinkenszand. waar de gym nast D. de K. tijdens de wekelijkse oefeningen by het springen zo onge lukkig kwam te vallen, dat hij zijn been brak. In het ziekenhuis Oostwal in Goes werd het been in het gips ge zet. HISTORISCH Het is vandaag voor de brandweer in Sas van Gent min of meer een historische dag. Vanochtend om elf uur zal een Rotterdamse firma namelijk de „hogedrukneveltank- wagen aan het gemeentebestuur overdragen. In de middaguren wordt deze aanwinst dan weer overgedragen aan de brandweer. Natuurlijk geeft men onmiddellijk een demonstratie met dit vernuf tige apparaat. IN DE KIEM Nu we het toch over de brandweer hebben, kan ook nog even verteld warden, dat donderdagmiddag in de Burchtstraat te touburg een begin van brand ontstond in de woning van de heer M. doordat een petroleumstel omviel. De brandweer werd gealar meerd, rukte uit en was in record-tijd ter plaatse. De slangen behoefden echter niet uitgerold te worden, want inmiddels had men de brand al in de kiem gesmoord. Van hieruit wordt het geheel dan verder geregeld. Zij, die zich willen aansluiten in de gelederen der baby- sltsters en sitters, kunnen zich even eens wenden tot dit contactadres. Rijksmiddenstandsconsulent sprak voor de A.N.B.O.R. Situatie in rijwielbranche niet florissant Eén dezer dagen sprak de Rijks middenstandsconsulent, de heer A. Korstanje te Goes, voor de afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ondernemers in het Rijwielbedrijf. De lezing vond ln Oostburg plaats. Vooral bij het onderwerp kost prijsberekening werd lang stilge staan, daar de economische levens omstandigheden van de rijwielrepa rateurs hiermee nauw samenhangen. De consulent moest tot zijn spijt toegeven, dat de rijwielbranche er niet florissant voorstaat. Dit is in zoverre bevreemdend en onbevredigend, om dat steeds meer bromfietsen op de weg verschijnen, maar daarentegen 't aantal reparateurs langzaam terug loopt, daar de bedrijfsuitkomsten niet aantrekkelijk zijn. De heer Korstanje voorzag in de toekomst zelfs een latent gebrek aan dergelijke reparateurs. Hij vroeg zich af, welke maatrege len deze ontwikkeling een halt kun nen toeroepen. De consulent meende, dat meer samenwerkihg. maar dan met behoud van zelfstandigheid tot betere bedrijfsresultaten zal kunnen leiden. Hij wees daarbij op andere branches, zoals die betreffende de kruideniers, waar vooral de commer ciële organisaties prachtig werk heb ben verricht, zowel voor de consument als voor de winkelier. Natuurlijk dient er altijd een ge zonde concurrentie aanwezig te zyn. maar concurrerende methoden, die 'n gehele branche dreigen te vernietigen, moeten worden tegengegaan. Vervolgens wees de heer Korstanje de aanwezigen op het belang van een goede administratie, die liefst orga nisch moet zijn opgesteld, waardóór de bedrijfsresultaten naar verschillen de bronnen worden gesplitst en de rentabiliteit op onderdelen van het be drijf kan worden gecontroleerd. De consulent raadde aan de boek houders, die momenteel de diverse ad ministraties verzorgen, te verzoeken de uniforme bedrijfsadministratie voor de rijwielbranche toe te passen, zoals die door het Economisch Insti tuut voor de Middenstand is samenge steld. Na afloop van deze causerie, ver zocht de voorzitter van het gewest, de heer Bauer te Sluis, de consulent zijn rede over een maand te herhalen, waarvoor dan alle, dus ook de niet ge organiseerde rijwielreparateurs in West Zeeuwsch-vlaandcren zullen worden uitgenodigd, waarbij tevens 't Hoofdbestuur van de A.N.B.O.R. te Amsterdam zal worden verzocht aan wezig te zijn. Advertentie) Uitslag Brvlcreem Televisieprijsvraag Door de overweldigende deelname had de jury enkele dagen meer tijd nodig om alle rijmpjes zorgvuldig te beoordelen. Maar hier zijn dan de gelukkige winnaars: De HOOFDPRIJS, een PHILIPS TELEVISIETOESTEL ter waarde van f 995.gaat naar de gulle ge ver J. van Wonderen, Gen. Spoor- laan 66 hs, Haarlem, die de Bryl- creem T.V.-set cadeau gaf aan A. van Wonderen, Medanstraat 31 rood, Haarlem, welke laatste daardoor dus eveneens een PHILIPS TELEVISIE TOESTEL ontvangt. De overige prij zen wees de jury als volgt toe: PHI LIPS Draagbare Radio's: W. G. Visser, Schietbaanlaan 40B, Rotter dam (gever) en W. J. Visser, van Boetselaerlaan 133, Den Haag (ont vanger). PHILISHAVE elektrische scheerapparaten voor de gevers: J. Lorier, Gladiolen straat 16. Enschede, H. W. A. E. Tuil, Waterstraat 39, Delfzijl en D. O. Dijkstra, Baanweg, Harderwijk en voor de ontvangers: T. van der Lende, Uiterdijkenweg 7, Noord-Oostpolder, L. Damminga, v. Beresteynstraat 8, Veendam en L. J. Molenaar, Burg. v. Meursstraat 39, Harderwijk. Berging van het gezonken vaartuig „Scania" De berging van het Zweedse vaar tuig „Scania", dat in de nacht van zondag op maandag in de Vlissingse buitenhaven zonk. zal waarschijnlijk gegund worden aan het bergingsbe drijf Van den Akker N.V. in Rotter dam, dat zoals bekend een afdeling in viissingen heeft. Dit bedrijf kwam namelijk als laagste uit de bus by de inschrijving. Uitkering ineens voor het provinciaal personeel In de afdelingen der Provinciale Staten is gesproken over de toeken ning van een uitkering ineens aan het provinciaal personeel over het tijd vak 1 juli tot en met 31 december. In een der afdelingen vroeg een lid of het wel juist is af te wijken van de regeling, zoals die door het rijk getroffen is. Een lid van Ged. Staten merkte hierbij op, dat het rijk een uitkering van 1 juli inplaats van 1 september echter toestaat. Inter provinciaal is overleg gepleegd en ge bleken, dat er geen eenstemmigheid bestond. Vele provincies hebben ge steld de 6 pet te doen ingaan per 1 juli en met deze provincies gaat Zee land mee, aldus Ged. Staten. In hun antwoord delen Ged. Staten mee, dat de regering inmiddels te kennen heeft gegeven, dat de beslui ten van de Staten goedgekeurd zullen worden, ook wanneer de datum 1 juli gekozen wordt. Begrafenis L. Smit Vrydagmiddag werd op de Algeme ne Begraafplaats te Goes het stoffe lijk overschot van de heer L. Smit, de oudste directeur van het boekdruk kers- en uitgeversbedrijf Oosterbaan en Le Cointre N.V., onder grote be langstelling teraardebesteld. De familie en een groot aantal af gevaardigden uit de grafische wereld en van kerkelijke organisaties volg den de baar, Ds. R. A. Flinterman, plaatselijk gereformeerd predikant, sprak aan de hand van de tekst „Want beter dan dit tydelijk leven is Uwe goedertieren heid", woorden van troost tot de fami lieleden. Hy schetste wijlen de heer Smit als een man, die met een „hei lige onverschilligheid" altyd het oog op God gericht hield. Spreker eindigde met het uitspre ken van de geloofsbelijdenis. De heer J. H. Smit, zoon van de overledene, dankte namens de familie voor de vele deelneming by het overlijden van zijn vader betoond. Onder de aanwezigen werden opge merkt de heer F. B. den Boer, namens het district Zeeland van de federatie van Werkgevers- en Boekdrukkersbe- drijven, de heer W. J. H. Hesseling:. als rayon-beheerder van deze federatie, de heer F. van de Velde sr., oud-directeur van de Provinciale Zeeuwse Courant, de heer C. J. Smeenk, namens het Zeeuws Grafisch bureau, de heer R. Hagoort. hoofdredacteur van het Zeeuwsch Dagblad cn de heer Jacq. dc Smit directeur van deze krant, de heer J. Laport, namens het Stichtingsbe stuur „Zeeuwsch Dagblad", de heer R. Zuidema, oud-hoofdredacteur van dit blad, ds. J. Kamphuis uit Rotter dam, namens de „Reformatie" en het voltallige personeel van de N.V. Oos terbaan en Le Cointre. Na 40 jaar werk in dienst der visserijwetenschap (Van een speciale verslaggever) In IJmuiden werd gistermiddag afscheid genomen van Nederlands vis- serybioloog nummer één: dr. B. Havinga, die na 40 jaren werk in dienst der visserijwetenschap het leven des rustenden gaat aanvangen, maar nog heel veel arbeid voor de vissery zal kunnen verzetten, omdat hij zijn werk voortzet in ettelyke nationale en internationale visserijcommissies. Dr. H. Korringa, is, naar bekend, de opvolger van dr. Havinga als di recteur van het centraal visserijlaboratorium te IJmuiden. Namens het bestuur der visserij in de Zeeuwse wateren heeft de heer C. Verhaart gesproken en bedankt voor de grote steun, die het werk van de scheidende geleerde ook voor deze tak van de visserij is geweest. De heer J. Vette heeft uit naam van de schelpdieren-bedryven in Zeeland de speciale attentie van de heer Havinga voor de mossel cultuur nog eens opgehaald, waardoor het byv. mogelijk was, dat twee miljoen ton mosselen uit de Waddenzee naar de Zeeuw se wateren werden getranspor teerd en de mosselparasiet ge heel kon worden uitgeroeid. Niettemin liet hij de droefenis doorschemeren, die het Zeeuwse be drijf bespringt, wanneer men in de toekomst kijkt, als het Deltaplan voltooid zal zijn. Dan immers zal de schelpdierencultuur wel moeten ver dwijnen. Het geschenk, een vulpen met bijpassend potlood werd door dr. Havinga in dank aanvaard en de gasten ter bijeenkomst hebben aan het slot genoten van een aantal schalen Zeeuwse oesters, die „op een speciaal grondje" gevangen waren en als „acte de présence" van het Zeeuwse visserijbedrijf bijzonder in de smaak vielen. Door vele sprekers ls deze middag de waarde van het werk, dat door dr. Havinga ten bate van de weten schap en de visserij verzet is, naar voren gebracht. Voorop stond daar bij ir. G. J. Lienesch, de directeur der afdeling visserijen van het minis terie, die er aan herinnerde, hoe hjj veertig jaar geleden begon als „tij delijk, adspirant, adjunct visserij consulent", terwijl hij nu eindigt als directeur van Nederlands vissery- Jongen gewond bij botsing De 10-jarige J. J. uit Viissingen reed vrijdagmiddag met zijn fiets de Coos- je Buskenstraat af, komende van de Boulevard, toen bij de Spuistraat zyn ketting van het kamrad afschoot. De jongen kon toen niet meer rem men, zodat hij ongelukkigerwijs tegen een auto, bestuurd door de heer R. uit Rotterdam opbotste, die juist uit de Noordstraat kwam. De knaap bleef met een bloedende wonde liggen; hy werd met een ambulance naar het Bethesda-ziekenhuis overgebracht, waar gelukkig geconstateerd kon worden, dat de gevolgen niet zo ern stig waren als het zich aanvankelijk liet aanzien. „Vluchtelingenorkest" treedt in Zeeland op Naar wij vernemen zal een uit Hon gaarse vluchtelingen samengesteld klein orkest naar Zeeland komen voor het geven van één uitvoering. Dit op treden is bepaald op maandagavond 4 februari in „Britannia" te Viissin gen. De orkestleden, die vroeger regel matig optraden voor Radio-Boedapest, zullen in Hongaars kostuum een pro gramma brengen van zowel oorspron kelijke Hongaarse liederen als Ween- se operettemuziek. Het orkest, dat thans optreedt in het Groothandelsge bouw in Rotterdam, bestaat uit zes leden en een zangeres, die er de voor keur aan geven voorlopig nog „naam loos" op te treden. De zangeres werkt onder de aanduiding „No. 1601", haar nummer als politiek vluchtelinge. Examen Geslaagd voor het diploma A scheeps werk tuigkunde de heer J. Dingemanse, leerling van de „De Ruyterschool" te Viissingen. In Zierikzee ging een gerucht.... Over een moccataart en Goed zo Heel Zierikzee zat donderdagavond bij de radio om naar de actie „Goed Zo" te luisteren. Bij alle inzendingen icas er na toeken een hoofdprijs in de Schel- destad gevallen. Ten minste het gerucht ging dat een achtens waardig burger op de Korte Blok weg win naar van dc auto zou zijn. Er was daar n.l. woensdug in de loop van dc dag oen tele foontje gekomen, dat de slagzinrijmelaar voor de hoofdprijs til aanmerking kwam, maar gezien de grote afstand naar de studio thuis mocht blijven; het cadeau zou wel thuis worden gebracht. Veel werd er die dag in Zierikzee over ge praat en tegen dat do steravond begon, was er een flink gezelschap in de huiskamer van de heer v. d. B. bijeen. Om het zo officieel mo gelijk te maken kunnen wc zeggen, dat „ook de loco-burgemeester zich onder de bezoekers be- vond". Het was inmiddels 9 uur geworden en de eerste prijzen vierden uitgereikt. Alleen met de auto wilde het niet erg vlotten en in Ne derland zat ieder in spanning waar dit keer de automobiel terecht zou komen, behalve dan in Zierikzee, waar ie- der het wel wist, n.l. op de Korte Blokweg. Toen dan ook overge schakeld werd naar Goos Kamphuis, die er gens in Nederland de auto bestuurde en ver slag deed van zijn tochtvolgde heel Zie rikzee hem en toen op een bepaald moment Goos zei, bij de vlagge- stok te zijn, liep de ge hele Blokweg leeg en de wethouder wist zelfs het huis. Van zenuwachtigheid vergat men naar de radio te luisteren en toen de auto wat lang uitbleef hoorde men slechts een man uit Hilversum, die met zijn verloofde dankbaar een auto in ontvangst nam. Neerslachtigheid, boos heid en argwaan wis selden elkaar af en een telefoontje naar Hil versum bracht oplos sing; er was nooit sprake van een prijs voor Zierikzee geweest. Alleen bakker Potap- pel weet wie de ge heimzinnige stem ge weest is uit Jlilver- sum". Om tien uur des avonds bezorgde deze n.l. een grote taart met de moccaletters ,,Goed Zo" bij de onfortuinlijke autowinnaar. De taart was door iemand be steld, maar v. d. B. denkt, nu wel te weten wie voor deze grap aansprakelijk is. Hoe wel, de slagzin-maker gaat. gewoon door misschien dat de vol gende week hem meer fortuin oplevert. onderzoeklaboratorium. Namens het ministerie werd de scheidende een legpenning aangebo den als waardering voor zijn vele diensten en het grote respect, dat hy meermalen heeft afgedwongen. Onder de lange reeks van sprekers waren o.m. de heer H. S. Drost, na mens de visserij-inspectie en mede namens het personeel van de directie visserijen, die een aantal fraai be werkte borrelglazen aanbood en de directeur van het zoölogisch station uit Den Helder, dr. J. Verweij. Drs. D. J. van Dijk, voorzitter-di recteur van het bedrijfsschap voor visseryprodukten, kwam in een bij zonder geestige toespraak op de lief hebberijen van dr. Havinga terecht. Hij heeft hem een set werktuigen aangeboden, waarmee de scheidende zijn handvaardigheden kan uitleven, indien hij wat meer tijd krijgt. Na afloop van het officiële gedeel te is men nog geruime tijd bijeen gebleven, waarbij het personeel aan ae scheidende geleerde een oorkonde heeft aangeboden, terwijl dr. Korrin ga, de nieuw benoemde directeur kennis heeft gemaakt met zijn on dergeschikten en in een bijzonder plezierig samenzijn diverse ervarin gen werden uitgewisseld. Daarbij kreeg dr. Havinga eindelijk de gele genheid om iets terug te zeggen na deze stormvloed van woorden, die hem werden toegezwaaid. provinciale ambtenares In de afdelingen van de Provinciale Staten is uitvoerig gesproken over het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het bezoldigingsbesluit der pro vinciale ambtenaren. In hun antwoord delen Ged. Staten ónder meer mee, dat de toevoeging van de rangen „re ferendaris 2e kl." èn „adjunct-referen daris" voor het griffiepersoneel ge beurt in navolging van de departe menten van algemeen bestuur. Ook voor de Griffie bestaat enige behoefte aan juridisch en finaincieel-economasch geschoold jong personeel, dat belast kan worden met een speciale taak. Ged. Staten zijn van mening, dat moeilijkheden ten opzichte van het andere personeel hierover niet te verwachten is. Zolang de voorgenomen verhoging van de wedden 'van de zogenaamde top-functio«narissen bij het rijk zijn beslag nog niet heeft gekregen, wen sen Ged. Staten een afwachtende hou ding aan te nemen. Een meer alge mene herziening ligt echter thans niet in het voornemen. Zou het rijk een partiële herziening hier en daar tot stand brengen, dan zijn Ged. Staten van plan om daaraan aansluiting te zoeken voor het provinciaal perso neel. In antwoord op een opmerking van een Statenlid hebben Ged. Staten geen aanleiding gevonden om de wedden- normen van de agenten en goederen klerken bij de stoombootdiensten bij de wijziging te betrekken. De wijzi ging is ondernomen voor de techni sche rangen, om daarvoor aansluiting te zoeken bij hetgeen in de jongste tijd ten aanzien van het rijksperso neel geschiedde. Voor het provinciaal personeel geldt met betrekking tot extra-vakantie dagen bij een bepaalde diensttijd en of leeftijd dezelfde regeling als voor het rijkspersoneel. Het merendeel der voorgestelde wijzigingen heeft tot doel om de provinciale regeling in overeenstemming te brengen met de reeds in een vroeger stadium aange brachte wijzigingen in de rijksrege ling. VANDAAG. Middelburg Electro: „Moby Dick", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De regen kwam", (14 jr.), 20 uur. Viissingen Alhambra: „Marceiino", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Geef 'm de ruimte", (a.l.), 19 en 21 uur; Bri tannia: VJt.R.A.-avond, 20 uur. Domburg Badpaviljoen: „Ruiters vatv de nacht", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Marceiino", (a.l.), 19 en 21 uur. Goes Schuttershof: Toneeluitvoering „Kunstvrienden": „Het straatje", 20 uur. Kortgene „De Stadswljnkelder": Toog- dag Zeeuwse C.J.B.T.B. en C.P.M.B., aanvang morgenvergadering, respec tievelijk 10 en 9.45 uur, aanvang geza menlijke middagbijeenkomst 13.30 u. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Viissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Concertgebouw, toneel avond K.S.V. „Walcheren", blijspel „Katrlena de hoogste prijs", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2