Wonderlijke kennismaking met bonte kraai C WALCHEREN jCiefde Hitqej onder M J 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 JANUARI 1957 ONDER ZEEL ANDS HOGE HEMEL Stukje Zeeland in Noord-Brabant Even bulten Bergen op Zoom, onder de gemeente Halsteren, ligt de stichting „Vrederust" een stich ting, waaraan vele Zeeuwen door lidmaatschap persoonlijk zijn verbonden. Geen wonder dus, dat men de eigendommen van deze stichting, die vooral bestaan uit bossen, wel eens schertsend een stukje Zeeland in Noord-Brabant noemt. Het bos is vrij uitgestrekt en ge varieerd, het draagt door z\jn rust en zijn wel verzorgde zangvogel stand er zeker niet weinig toe bij een omgeving te scheppen, zeer ge schikt voor hen, die de speciaal voor hen geëigende medische be handeling moeten ondergaan. {jen omhoog klapperen, zien we de angstaartige eksters al spoedig vol gen en als zwarte kometen langs de grijze hemel schieten. Als we heel stil zijn, horen we het gepiep van mezen, en het nog fijnere sjilpende geluid van goudhaantjes, die onzichtbaar door de dichte denne- toppen sluipen. Door BARAND ZWERFMANS Dan plotseling onder dicht struweel beweegt er iets op de grond, maar schijnt onmiddellijk weer verdwenen. We dringen het struikgewas binnen om poolshoogte te nemen i Ze probeert zich te verplaatsen, maar rolt machteloos om en blijft, angstig dreigend met geopende bek op de rug liggen. Ze komt niet van haar plaats. We besluiten te beproeven of we nog iets aan het geval kunnen doen door het dier over te dragen plaatsen van een groot aantal nestkastjes voor vogels. We moe ten daartoe de vogel strategisch Op deze zachte winterdag, waarop de zon verborgen blijft acnter een dun wolkendek en de stammen van de bomen donker zien van de opge zogen vochtdelen, verbreekt alleen het nu en dan vallen van een druppel de stilte. Het zand en de lagen afge vallen dennenaalden dempen zelfs het dat we niet veel mogen verwachten, dat bijna al het gedierte zich heeft verstoken, we vinden toch voldoende aanwijzingen, dat het bos behoorlijk is bevolkt. Daarvan vertellen de vele op de bodem verspreide hier is een, misschien goede bezetting van het bos met eek hoorns. Eekhoorns kunnen, hoe aardig ze in de omgang kunnen zijn, ongal wat schade teweegbrengen aan vogel nestjes; als alle ratachtigen (al heb ben ze dan een pluimstaart) kunnen ze eieren moeilijk met rust laten. Telkens ook zien we de krabbel- sporen van konijntjes, die na de dun ning van hun gelederen door de ko nijnenziekte, weer in getalssterkte toenemen. Binnen de perken gehou den behoren ze echter in een natuur- bos thuis en kan men er zich slechts over verheugen, dat ze er zijn. Een paar jaar geleden wees men ons zelfs de sporen, die alleen de lange krom me nagels van de das in de bosgrond konden hebben geplaatst; van onbe voegde zijde schijnt men echter een einde aan het leven van deze zeld zame bosbewoner te hebben ge maakt. Zwarte specht Allerlei soorten spechten kan men er aantreffen en het is vooral de zwarte specht, die hier de westgrens van zijn verspreiding bereikt, die onmiskenbare tekenen van aanwezigheid geeft, door van de enkele aanwezige dode denne- stammetjes grote baststukken af te hakken. Een zeer nuttige vogel dus, die in reeds verwoest hout de insectenlarven opspoort, die aan leiding zouden kunnen worden tot uitbreiding van de verwoesting. Houtzwammen als elfenbankjes en andere polyporussoorten helpen mee de oude stompen van de door uitdun ning gevallen stammen op te ruimen door het hout te verteren. Hier en daar, vooral in het lagere hout, von den we korstzwammen en ook zo nu en dan op een liggende dode tak een lange reeks van schelpjeszwammen. Op de berken zien we heksenbezems, die in de verte op eksternesten gelij ken. Als de duiven uit de boomtop benaderen, de grote bek, zeer ge schikt om rake meppen uit te de len, willen we liever met enig res pect behandelen. De levendige ogen vertellen ons immers duide lijk, dat er geen sprake van kan zijn, dat de vogel hier is wegge kropen om te sterven. Het vereist enige voorzorg de vo gel zo vast te grijpen, dat én de vleu gels en de gekromde poten geen kans krijgen aan eventueel verzet deel te nemen, terwijl de hand tevens zo moet worden geplaatst, dat ook de bek niets kan uitrichten. Alles verloopt volgens plan, maar nu we de vogel in ae hand hebben, schijnt de situatie schier nog vreem der dan te voren. Van aangeschoten zijn valt uiterlijk geen enkel teken te bespeuren en zelfs ziekte of vergif tiging schijnt uitgesloten. Een tijde lijke verlamming van de poten en een daarmee gepaard gaand bevan gen zijn door vochtige kou Zo van dichtbij gezien toont de wel enigszins verachte vogel bijzon der goed in de veren te zitten. Een pikzwart oog, een wat blauwig oog vlies, nog onbeschadigde haarvor- mige snavelveertjes, fijn zwarte streepjes in het grijs van de nek en een gezonde glans over de veren, schijnen op een jong exemplaar te wijzen, evenals de nog gladde zwarte pootschubben. Variëteit We vertrouwen het mooie en kalme dier toe aan de vogelbeschermer en bekijken thuis nog eens de gegevens in onze boeken. Pas nu dringt net tot ons door hoe vreemd het eigenlijk is, dat de verspreidingsgebieden van de zwarte kraai (Corvus corone) en van de bonte (Corvus cornia) elkaar pre cies aanvullen. Precies het deel van Europa, dat door de zwarte kraai wordt bewoond, valt buiten het ge bied van de zwarte en dat is ook om gekeerd het geval. Slechts IJsland, waar beide ontbreken, valt er buiten en in de winter zwermen de bonte uit over het noordoostelijk deel van het gebied van de zwarte. Men denkt daarom, dat de bonte en de zwarte eigenlijk één soort voorstellen, te meer omdat achtergebleven overwin teraars van de bonte wel eens schij nen te paren met de zwarte. In elk geval ontstaan er exemplaren van de zwarte met optreden van grijs in de /eren en het is nu merkwaardig, dat iuist op dit stukje Zeeland in Noord- irabant een dergelijk geval aanwe zig is. Een en ander bewijst weer eens te meer, dat een winterse dag ons niet moet weerhouden er op uit te trek ken, de natuur heeft ons in elk jaar getijde wel iets te leren. MIDDELBURG Feestavond buurtvereniging Vlasmarkt-Kromme Weele De buurtvereniging Vlasmarkt- Kromme Weele en omgeving te Mid delburg hield in de grote zaal van het Schuttershof een uiterst gezellige feestavond. Het programma van deze avond werd verzorgd door het caba retgezelschap „De Zandkorrels". Met vaart en show bracht dit prima op elkaar ingespeelde groepje een non stop cabaretavond onder de titel „La chen is gezond". Reeds eerder gaven wij een verslag over dit programma. Ook thans zijn „De Zandkorrels" er in geslaagd om hun publiek een aangename avond te bezorgen. Con ferencier Jan Galjouw „lijmde" weer op gezellige wijze de schetsjes, zang stukjes en dergelijke aan elkaar ter wijl ook de Middelburgse kunstfluiter Frans Burgs zijn zeer gewaardeerde medewerking verleende. Veel succes oogstte ook het huisor kest van de buurt, dat onder de kun dige leiding van mevrouw Zee voor enkele aardige intermezzo's zorgde. Deze geslaagde avond, waarin tij dens de pauze een verloting gehou den werd, werd besloten met een ge zellig samenzijn tot in de kleine uur tjes. waarbij het ensemble van Jo den Hollander voor de muzikale omlijsting zorgde. VLISSINGEN Z.V.U.-toneelavond. Onder het kopje „Toneelopvoering 't Nut" werd woensdag gemeld, dat het Nieuw Nederlands Toneelgezel schap, onder regie van Guus Hermus, woensdag a.s. in „Britannia" te Vlis- singen een opvoering zal geven van het blijspel „Lieve schim." Zoals gewoonlijk wordt ook deze toneelopvoering echter gegeven on der auspiciën van de Z.V.U., in sa menwerking met het departement Vlissingen van het Nut. Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Bass, Cir cus Umberto; Bauer, De witte hel; Deich, Winddokter en sinaasappeldominee; Eek- hout, De ondergang van de Waerdijcke; Heywarxl, Porgy en Bess; Nljenhuis, De tornado; Teirlinck, Zelfportret öf Het galgmaal; Wertheim, Prenten aan de galg; Wain, Living in the present; de la Varende, Le cavalier seul; Singer, Vrou wen en spionage; Willis, De adembene mende tocht van de „Seven little sis ters"; Bernatzlk, In het rijk der Bidjo- go: Peattie, De natuur ontsloten; Rab- bers. Motorrijdershandboek: Neuhaus, Melk; Pars, Gekwelde kunst. VROUWENPOLDER Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. hield onder leiding van de heer W. Wouters haar jaarvergade ring. Na het openingswoord brachten de secretaris en de penningmeester hun verslag uit. De aftredende be stuursleden werden herkozen. De spreker van deze middag, de heer S. Baar, hield een causerie over „De betekenis van de C.B.T.B.". Drukke bespreking volgde, waarna de spreker sloot met dankgebed. Jaarvergadering vleesfonds Het vleesfonds te Vrouwenpolder hield onder voorzitterschap van de heer S. de Visser haar jaarvergade ring. In het afgelopen jaar werden 22 kalveren ten bedrage van f 1024.25, 3 koeien ten bedrage van f 2217.60 en een jong beest voor f 446.20 geslacht. De heer N. Mesu werd als bestuurs lid herkozen. Er werden een slager en een bode benoemd. Een voorstel van de heer J. Lou- werse-Bliek, om voor de stamboek koeien een hogere prijs uit te betalen, werd niet gesteuhd. „De Treffers" hielden derde jaarvergadering De schietvereniging „De Treffers" te Vrouwenpolder hield haar derde jaarvergadering onder leiding van de heer J. Schout. De jaarverslagen wer den uitgebracht, waaruit bleek, dat er 24 leden zijn en dat er een batig saldo geboekt kon worden. De uitslagen der schietwedstrijden werden hierna be kendgemaakt. L. Schoe Lzn. verkreeg de beker van Jo Tax; C. Tilroe won de beker van de vereniging; C. Cor- bijn de beker van wed. J. Bliek; Jac. Corbijn de beker van C. v. d. Broeke; L. van Dis, lauwerkrans; J. K. Boyink, lauwerkrans; C. de Bruyn, lauwertak; Jo Maljaars, medaille; J. Allaart, medaille; M. Louwerse Jzn. medaille. De uitreiking geschiedde door burgemeester A. de Kam. De he ren J. Schout, J. K. Boyink en A. Schout werden als bestuurslid her kozen. Men besprak voorts het nieu we seizoen. SINT-LAURENS Vergadering A.R.-kiesvereniging Voor de A.R. kiesvereniging te St.- Laurens sprak het Tweede Kamerlid, de heer H. van Eflsden te Rotterdam, over „Vraagstukken van deze tijd". Achtereenvolgens sprak hij over de verkiezingsstrijd en de kabinetsvor ming. Ondanks de scherpe tegenstel lingen rondom de verkiezingen werd het weer een 4-partijen kabinet, waar in de 2 A.R.-ministers geen gemakke lijke plaats hebben. Vandaar dat de A.R. wel wilde meedoen, als zij twee volwaardige zetels kreeg. De uitslag der verkiezingen was teleurstellend. Toch mag de A.R. hier niet bij blijven stilstaan. Er moet worden gewerkt, want de A.R. heeft een boodschap voor het gehele volk. Ook wees de spreker op de grote waardevermindering van de gulden en de belangrijke exportpositie van ons land, Verlies of vermindering van export zou achteruitgang van wel vaart betekenen. Tenslotte wees de heer Van Eijsden op het grote belang van samenwer king met de volken van West-Europa op militair, financieel en economisch gebied. Daarna volgde een drukke be spreking. De voorzitter deelde mede. dat door de extra bijdragen een tekort over 1956 werd voorkomen. Gesproken werd nog over contributieverhoging. Op de jaarvergadering van 26 februa ri a.s. zal de gemeentepolitiek bespro ken worden. Jaarvergadering C.B.T.B. In de jaarvergadering van de af deling Sint-Laurens van de C.B.T.B., onder leiding van de heer J. Koole Mzn., sprak de provinciaal-secretaris de heer S. Baar uit Goes over ver schillende actuele landbouwvragen. Na een jaarverslag van de secr.-pen- ningmeester, de heer M. Gilde, die 'n goed batig slot vermeldde werd tot voorzitter gekozen de heer A. Simon- se Lzn. De voorzitter, de heer Koole, stelde zich wegens beëindiging van zijn bedrijf niet meer herkiesbaar. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering muziekvereniging Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Vlijt en Volharding" haar vierde en laatste uitvoering in „De Zwaan" te Souburg. Dat deze avon den een succes zijn geweest, moge blijken uit het feit, dat alle vier de avonden de zaal geheel gevuld was. De Souburgse toneel- en cabaretver eniging heeft ook bij deze laatste uit voering haar medewerking verleend. Filmavond „Vrederust" De afdeling Souburg van de vereni ging tot christelijke verzorging van feestes- en zenuwzieken in Zeeland ield een filmavond, waarin de kleu renfilm „Der Zeeuwen trots op Bra bants bodem" werd vertoond. Een duidelijk beeld werd gegeven van het werk van deze vereniging in de psy chiatrische inrichting „Vrederust". Des middags werd een kindervoorstel ling gegeven. Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Souburg van de C.B.T. B. hield haar jaarvergadering In de kleine zaal van „De Zwaan". Nadat de heer D. Kaljauw de vergadering had geopend, werd het woord gege ven aan dr. G. A. van Bockel, die op boeiende wijze vertelde over het leven in Spanje aan de hand van filmopna men. Als extra-film werd deze avond nog vertoond een rolprent over „Oos tenrijk", eveneens door de spreker zelf opgenomen. Officiële publikaties MIDDELBURG. WIJZIGING STRATENLIJST. B. en w. van Middelburg besluiten: de stratenlijst te wijzigen als volgt: a. aan deze lijst toe te voegen: Nassau- laan van Veerseweg tot Sportlaan. de Driehoek voor het pleintje tussen de Prinses Beatrixstraat en Kon. Julia- nastraat. b. te veranderen: Meidoornlaan ln Sportlaan van Noordsingel tot Nas- saulaan. Middelburg, 22 januari 1957. MIDDELBURG Openbare kennisgeving huisnummering. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat de vernummering der perce len gelegen aan de Ter Hoogestraat en Poelendaeleweg, alsmede dat de straat naamborden Oude Koudekerkse weg zijn aangebracht èn gecontroleerd. Met ingang van heden moeten de nieu we nummers worden vermeld op post stukken en dergelijke. De oude nummers moeten gedurende één jaar op de percelen blijven aange bracht. Middelburg, 22 januari 1957. MIDDELBURG Toepassing wegenwet. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het voornemen be staat de Slepersgang te onttrekken aan het openbaar verkeer. Vanaf heden t.m. 14 februari 1957 be staat gelegenheid hiertegen schriftelijk bezwaren in te dienen bij de Gemeente raad. Middelburg, 22 januari 1957. BIGGEKERKE In opril en september overgang bij chr. school Vorige week kwam de vereniging voor christelijk volksonderwijs te Biggekerke m ledenvergadering bij een onder leiding van de heer P. Wijkhuijs. De secretaris deelde mede, dat het ledental thans 88 bedraagt. Tijdens deze vergadering werden twee nieuwe leden toegelaten. Afgezien van rijks- en gemeentevergoedimg bedroeg het voordelig saldo van de vereniging over het jaar 1956 84.30. De perio diek aftredende bestuursleden, de he ren ds. Roscam Abbing en W. Janse, werden als zodanig herkozen. In de plaats van de heer C. Caljé, die zich niet herkiesbaar stelde, werd met meerderheid van siemmen geko zen de heer C. Jacobse. Na een toelichting van het hoofd der school, de heer P. C. Bothoff, werd, op voorstel van het bestuur be sloten het cursusjaar in het vervolg te laten aanvangen op 1 september. Met april aanstaande zullen de kin deren normaal bevorderd worden. De eerstvolgende bevordering zal geschie den op 1 september 1958. Het met in gang van 1 april aanvangende school jaar zal derhalve doorlopen tot 1 sep tember 1958 en dus 5 maanden langer duren dan normaal. Op 1 april aanstaande worden de nieuwe leerlingen normaal toegelaten. Eveneens worden toegélaten die leer lingen, die vóór 1 okober aanstaande de leeftijd van zes jaar zullen berei ken. Met het bestuur van de kleuter school is overeengekomen, dat de met 1 april aankomende leerlingen tot 1 september een halve dag de lagere school zullen bezoeken en een halve dag de kleuterschool. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: P. IJsselstein—Vlieger, d.; A. A. Parinussa—Griep, d.; S. M. Mesu— De Kraker; c. Schotanusv. d. Dungen, z.; G. P. v. d. Kop—Bosschaart, z.: J. de Looff—De Jonge, d.; J. Jongepier—Var: Dijk, d.; S. H. Tahapary—Wlessner, z.; D. N. van den Berge—Van Hoorn, z.; M. W. Roose—v. d. Berg, d.; J. P. Drost— De Neef, d. Ondertrouwd: W. J. de Bree, 20 J. en J. Alma, 19 j.: J. B. C. Oldeman en J. J. Ruijtenburg, 21 jW. Maljaars, 32 j. en J. Vermeule, 32 J. Getroiiwd: C. J. Rooze, 23 J. en J. A. Dunnes, 18 j.; J. Simpelaar, 23 j. en A. J. Zwigtman, 21 j.; M. J. Walraven, 24 J. en W. Geldof, 23 j.; L. M. Koole, 26 j. en L. van Oosten, 20 jaar. Overleden: A. F. Karreman, 74 Jaar, echtgenote van A. J. Vereluljs; M. Buijs, 77 j„ echtgenote van J. Gilde; M. A. Paausve. 54 j.; e. j Wijtman, 51 j.; M. M. Franke, 75 j., echtgenoot van A. Buyser. Collecten. Voor de inwendige zending op ge reformeerde grondslag werd te St.- Annaland een bedrag van 78,40 bij eengebracht. FEUILLETON door MARY BURCHELL 28 „Welnu?" vroeg Carol angstig, „je waart toch niet zo dwaas om het la ter op te biechten, hoop ik?" „Neenneen, maar een poosje later vond hij de enveloppe, die tus sen andere papieren was geraakt". „Erica!' nep Carol op een toon van wanhoop. „Heus, lieve kind, jij bent wel de onhandigste van alle misdadig sters. Als jij een moord beging, zou je de revolver vlak bij de toesnellen de pol't-e-agent laten vallen". „Dat geloof ik ook. Ik schijn alle dingen te verknoeien", verzekerde Erica mismoedig, „maar alles is het gevolg van mijn onoprechtheid in het begin. O, zeker, ik had natuurlijk niet mogen doen wat ik met die brief ge daan heb, maar ik dacht eerlijk, dat het voor zijn bestwil was. En zelfs nu", besloot ze met plotselinge vast beradenheid, „zelfs nu, zou ik, als ik dacht hem tegen Dreda te kunnen be schermen, er niets aan veranderen". „Nu, ik wél", zei Carol ferm. „Als ik er iets aan doen kon, zou ik niet willen, dat je er bleek en treurig uit zag omdat de een of ander mansper soon achter zo'n gemeen vrouwmens aanzit, zeg ik je". „Houd op, Carol, alsjeblieft", smeek te Erica, terwijl ze haar wang tegen het goudlokkige hoofd van haar vrien din legde. „Ik kan niet verdragen, dat je zo over hem spreekt. Het spijt me, dat ik je dat allemaal heb verteld, want heus, Oliver kan ook anders zijn. Ik weet het niet in woorden uit te drukken, hoe lief hij soms voor me is geweest en af en toe vecht hij zeil wanhopig tegen zijn eigen bittere stemming. Alleen heeft hij zich nu m het hoofd gezet, dat ik met voorbe dachte rade zijn kans op geluk heb bedorven. Hijhij beweert, dat hij jarenlang op een brief van haar, die hem enige hoop zou geven, had ge wacht. En wachten, steeds maar wach ten op iets dat nooit komt, moet vre- „Gelooft hij heus, dat hij met die koperharige Medusa gelukkiger zou zijn dan met jou?" vroeg Carol ge melijk. „Ik denk van wel". „Dan moet ik tot mijn spijt zeg gen, dat de man stapelgek is". Erica zuchtte. Carol zou Oliver wel nooit enige toegeeflijkheid waardig keuren en Erica zelf had gezond verstand genoeg om te er kennen dat er veel waars stak in de woorden van haar vriendin. Wat discussie nogal moeilijk maakte. „En wat wil je nu doen? Iets of niets?" „Wat kan ik doen?" vroeg Erica treurig. Carol mompelde iets, vermoede lijk betrekking hebbend op hetgeen zijzelf in de gegeven omstandighe den zou hebben gedaan, maar zei toen hardop: „Och ik denk, dat je zo goed en zo kwaad als het gaat verder zult leven, in de hoop, dat Oliver op een gegeven ogenblik zal f Advertentie) Verlichting van de KOU begint direct! erkennen, hoe gelukkig hij is aan die andere te zijn ontsnapt en jou getrouwd te hebben". Erica maakte onwillekeurig een afwerend gebaar, want ze herin nerde zich Oliver's woorden over „zonder ophef van elkaar gaan". Ze had evenwel niet de moed, daar over te spreken, zelfs niet met Ca rol. Daarom bewaarde ze het stil zwijgen en weldra nam Carol weer het woord. Zonder Erica aan te zien, bracht ze er wat haperend uit: „Er is nog niets". „Wat dan?" „Als je ooit... nu ja, als je het niet langer kunt uithouden en vindt dat je van hem wegmoet, doe het dan en kom naar mij toe". „O, Carol!" riep Erica, terwijl ze haar vriendin om de hals viel: „Jij bent het liefste meisje dat er bestaat maar ik zou er niet aan denken". „Waarom niet?" vroeg Carol op strikt zakelijke toon. „Dat flat is er immers en je oude kamer kan gauw weer in orde worden ge bracht. En als het even duurde voor je 'n andere baan had, wat dan nog? Ik mag dan zorgeloos- heten, maar ik heb altijd wat voor gebeurlijkheden achter de hand. Laat ik zeggen in een kous, of schoon nylons daar niet erg ge schikt voor zijn", voegde ze er tus sen haakjes bij. „Je bent mal maar lief", zei Eri ca haar kussend en met tranen Spierpijn of rheumatiekFlink wrijven met Klooster balsem, die i diep in het weefsel dringt Kloosterbalsem wrijft dt pijn weg de ogen. „En vooral als je probeert me wijs te maken, dat je een hart van steen hebt". „O", hield Carol lachend vol, „ik ben heus erg hardvochtig" maar ze slaagde er niet in Erica te over tuigen. Later, toen deze naar huis ging, herinnerde ze zich eensklaps hoe ze vroeger Carol tegenover Oliver had verdedigd en daar was ze nu buitengewoon verheugd om. Ongeveer een week na haar be zoek aan Carol waren Erica en Oli ver weer bij Cynthia op bezoek, waar ook Chester Lamm was ver schenen. Erica, die hem sinds haar huwelijk niet had ontmoet, werd aangenaam getroffen door zijn vriendelijke begroeting. „Komt U eens wat met me pra ten". zei hij, van zijn hoge gestal te af tegen haar glimlachend. „Ik heb zo het gevoel dat ik de vrouw van Oliver eigenlijk heel goed moest kennen, maar een huwelijks plechtigheid en een haastige, lunch daarna vormen niet bepaald de beste manier van kennismaking. Erica glimlachte op haar beurt en am gewillig naast nem in een ta- ...vu, gliitfiablllc i nam gewillig naast nem in een ta melijk afgelegen hoekje, dat hij had uitgezocht, plaats. „Heeft U het erg druk gehad met concerten?' informeerde ze wat ver legen omdat naar haar mening man nen als regel graag over zichzelf praten. Intussen scheen Chester Lamm een zeer besliste uitzondering op die re gel te vormen. „Ik bedoelde niet" zei hij glimlachend, „dat we 't over mij zouden hebben, maar over U!" „Zouden we niet over ons beiden kunnen spreken?" opperde Erica schroomvallig, om het feit, dat zij- Zeli ongaarne hoogtepunt van hun onderhoud zou zijn, zo goed mogelijk te verdoezelen. „Och, dat zou ook wel gaan" ant woordde hij vrolijk. ,.En in dat geval moet ik U de keuze van onderwerp laten. Dus zullen we met mij begin nen. Ja, ik heb veel concerten moe ten geven en ben nu erg blij, dat ik wat vakantie kan nemen". „En zou U me ook willen vertellen, wat voor concerten het waren?" ver zocht Erica. „Ik begrijp, dat ik wel erg onwetend moet lijken, maar be halve het feit. dat U onlangs sprak over kamermuziek en dat U daar door met Oliver had kennis gemaakt, ik, eerlijk gezegd, weinig van (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11