KAPPIE Te New York draaide de première van film over Albert Schweitzer ZÓ DENKT MEN IN NET BUITENLAND ER OVER MER BEVREDIGENDE RESULTATEN VOOR ROTTERDAMSCHE BANK in het land der oliebronnen j; BOEM lü MAANDAG 21 JANUARI 1957 PROVINCIALE Z E E W 8 E COURANT RECETTE VOOR WERK IN LAMB AREN E Kleinzoon speelt de jeugdscènes De 82-jarige Albert Schweitzer, reeds wereldberoemd als filosoof, musicus en medicus, heeft zondag in New-York zijn filmdebuut ge maakt. Hjj is namelijk de hoofdpersoon van de tachtig minuten du rende kleurenfilm „Albert Schweitzer". Het draaiboek werd door hem zelf geschreven en de orgelmuziek wordt voornamelijk door hem gespeeld. Bij sommige scènes heeft hij de regisseur van advies ge diend. De jonge Albert Schweitzer wordt vertolkt door zijn kleinzoon, zyn zuster heeft de rol van Albert Schweitzers moeder. De recette van deze film komt ten goede aan het werk van dr. Schweitzer in Afrika. De producer, Jerome Hill, vertelde een verslag gever van United Press, deze film uit liefhebberij te hebben vervaar digd. De kosten bedroegen slechts 250.000 dollar, maar Jerome Hill hoopt op „Albert Schweitzer" een miljoen dollar binnen te krijgen. De toegangsplaatsen voor de pre mière, die tien dollar per stuk kost ten, werden eveneens overgemaakt naar dr. Schweitzer. De film is opgenomen in de wo ning van dr. Schweitzer in Guns- bach, Frankrijk, en in zijn wereld beroemde ziekenhuis te Lambarene, Frans equatoriaal Afrika. De Franse en de Duitse versies, die in Europa worden uitgebracht, komen in roulatie met de eigen stem van Albert Schweitzer. Omdat hij het Engels niet goed machtig is, is de gesproken tekst in de Engelse versie van de Amerikaanse acteur Frederic March. Producer Jerome Hill en camera man Erica Anderson zeiden, zes KLAM UIT DE DINSDAG 22 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO. 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land en tudnbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. o£ gram, 13.20 Fromenade- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Cello en piano. 16.00 Mil. ork. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 16.30 Voor de jeugd. 18.40 West- indisch ork. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Koorzang. 19.35 Gram. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoord man. 22.30 Experimentele muz., 22.55 Ik geloof, datcaus 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.18 Act. en New York calling. 23.35—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1807 kc/s. 7.08 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.50 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Resi- dentie-ork. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Instr. octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Rijksde len overzee. Missiewerk aan de wissel meren, door Pater P. Steltenpool. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lich te muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het hoek der boeken. 19.30 Cabaret. 19.55 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.40 En Gij zult het aanschijn der aar de vernieuwen klankb. 22.10 Brabants ork. en solist. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1521.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45— 22.30 Filmprogramma. jaar aan de film te hebben gewerkt. Er ging vrijwel een jaar heen, eer zij dr. Schweitzer hadden kunnen overtuigen de film te laten vervaar digen. Hij stemde tenslotte toe, doch op voorwaarde dat het een ge heim zou blijven en dat de film eerst na zijn dood zou worden ver toond. Drie jaar later was hij tot inzicht gekomen, dat de film wellicht ver ouderd zou zijn wanneer hij eerst na zijn overlijden werd vrijgegeven. Hij gaf toestemming de film te ver tonen, zodra hij gereed was. Producer Jerome Hill is nooit naar Afrika gegaan. Maar hij zond Erica Anderson regelmatig instructies, die trouw werden op gevolgd. Gedrieën maakten zij tenslotte in Frankrijk de film af. Erica Anderson heeft ruim een jaar in Afrika doorgebracht. Telkens wanneer zij een bepaal de scène klaar had, zond zij de strook film naar New York. Advertentie TEGEN NOEST EN HEESHEID OAGEIDKS V00» SIEH EN KCEt Het lastige kuchen in concert, kerk, schouwburg, enz., is zowel voor U als voor Uw om geving onaangenaam en hinderlijk. Gebruik bij hoestprikkel -steeds WyberL Nederlandse amateurrevue opgericht Dezer dagen is gesticht de „Ne derlandse amateur revue". De be doeling is om in verschillende gro tere plaatsen van liet land goede amateurs aan te trekken om te ko men tot een gezelschap dat, onder vakkundige leiding van enkele be roepsmensen, in de komende maan den een plaats in het amusements leven zal gaan Innemen. Het gezelschap is in Den Haag reeds met de repetities begonnen van een revue die de naam zal krij gen „Achter de wolken schijnt de zon". In de revue is een zestal bal letten verwerkt met finales, koor en show. Een eigen revue-orkest zal voor de begeleiding zorgen. De tramtarieven zijn verhoogd en uit protest gaat er nu niemand met de tram tiaar zyn werkin Barcelona. Leeg rijden de wagens door de Spaanse stad, terwijl de trottoirs op de spitsuren vol wandelaars zijn. Met deze boycot wordt niet alleen te gen de verhoogde tramtarieven ge protesteerd, doch ook tegen de ver hoogde kosten van het levensonder houd in het algemeen. EERSTE JAARVERSLAG VAN GROTE BANK Investeringsproblemen van automatisering Als eerste van de grote banken en als eerste van de grote ondernemin gen, waarvan de aandelen ter beurze zijn genoteerd, is de Rotterdamsehe Bank N.V. gisteren verschenen met haar jaarverslag over 1956. De resultaten van het afgelopen jaar waren wederom bevredigend. Het onkostencjjfer echter was be langrijk hoger, zoals voorzien was. Grotendeels werd dit veroorzaakt door de verhoogde salarissen en so ciale voorzieningen. Blijkens de winst- en verliesreke ning waren de inkomsten als volgt: rente en wissels f 27.515.235 (vj. f 25.085.183), provisie f 16.854.892 (v. j. f 17.082.929), effecten en svndicta- ten f 985.961 (v.j. f 2.570.396). De bedrijfsonkosten stegen van f 21.826.009 tot f 23.955.204. Voorgesteld wordt f 6.000.000 toe te voegen aan de bijzondere reser ves, geboekt onder crediteuren, waar na 10 procent dividend (onv.) kan worden uitgekeerd. Dit vergt een be drag van f 5.000.000 op een kapitaal van f 50.000.000. Er is een reserve van eveneens f 50.000.000. De directie vraagt de aandacht voor het verschijnsel der evolutie van mechanisatie naar automati sering in de industrie en meent, dat uit deze ontwikkeling een veelheid van problemen zal ont staan, waarvoor een oplossing moet worden gevonden. Reeds thans dienen de investeringspro blemen, die deze ontwikkeling meebrengt, onder ogen te worden gezien. Het is van belang dat de overheid door haar belasting- en prijspolitiek een juiste oplossing van deze problemen niet in de weg staat. „Indien door belasting verzwaring en inkrimpring der marges de traditionele zelffinan ciering bemoeilijkt wordt en deze industriële vernieuwing daardoor vertraging ondervindt, kan aan de Nederlandse economie grote scha de worden toegebracht. Touwtrekken om Elburgs keitjesstoepen. Het gemeentebestuur van Elburg heeft de eigenaars van de vermaarde keitjesstoepen in deze gemeente op gedragen deze merkwaardige over blijfsels uit vroeger tijden in goede staat te houden. Daarvoor stelt ae ge meente dan een subsidie van 10. per vierkante meter beschikbaar. De eigenaars zijn hiertegen echter in protest gegaan. Niet, omdat zij niet bereid zouden zijn hun stoepen in goede staat te houden, maar wel om dat de gemeentelijke subsidie hier voor, naar hun mening, zeker 60. tot 80.per vierkante meter zou moeten bedragen. Vele van deze eige naars, die gisteren een protestbijeen komst hebben gehouden, menen, dat het op de weg van monumentenzorg ligt voor de nodige fondsen te zor gen, omdat de gemeente bijvoorbeeld ook niet zelf de kosten voor het on derhoud van de stukken oude stads muur betaalt. Tenslotte werd een resolutie aan genomen, waarin de raad van Elburg wordt verzocht de meerkosten tus sen keltjes- en tegelstoep voor de volle 100 gesubsidieerd te krijgen verhoogd met een jaarlijkse bijdrage van 5 voor onderhoudskosten. Prijs voor „het Europese chanson" Ook voor dit jaar heetf de Europese Ra dio Unie, waarin ook televisie-organisa ties samenwerken, een „Eu rovisie song festival" georganiseerd. Elf lan den n.lEngeland, De nemarken, Duitsland, België, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Monaco, Italië en Nederland), zullen op de internatio nale finale, die op 3 maart a.s. gehouden Wordt in Frankfort a. d. Main, ieder met.een nog niet gepubliceerd of uitgegeven liedje mededingen naar de grote Eurovisieprijs voor het Europese chanson. Het Nederlandse lied je, dat in Frankfort zal worden uitgevoerd, zal worden gekozen uit 8 nieuwe vocale werkjes, die zullen worden [ge presenteerd door Cor- rie Brokken, John de Mol en Dolf van der Linden met zijn metro- pole-orkest in een ex tra TV-uitzending op 3 februari a.s. Daar dit concert gelijktijdig in het radioprogramma (KRO) zal worden uit gezonden, is dit jaar 'een zeer groot aantal Nederlanders t» staat mee te beslissen over 't liedje, dat in Frank fort zal worden utige- twerd. Uit degenen, die na de uitzending van 3 februari hun keuze la ten vallen op het liedje, dat tenslotte de meeste stemmen krijgt, zal na het bekendmaken van de uitslag, in het TV- programma van 16 fe bruari, de Nederlandse jury voor de interna tionale finale worden geformeerd, die samen met de jury's in de an dere landen, op zon dagavond 3 maart, door middel van een uitgebreid net van te lefoon- en televisiever bindingen, zal hebben te beslissen over de toekenning van de gro te Eurovisieprijs voor het Europese chanson. 56. Signor Rivaldl gaf nu een lange uiteenzetting over zijn plannen voor de bouw van het grote toeristencen trum, dat hij rond de mod- derbron wilde neerzetten. .diet meest dringende probleemraadsel", besloot de signor zijn betoog, „is nuthans de vlugsnel le aan voer van het materiaal." „Zo is het maar nèt, Sheik", beaamde Kappie. „Daarom stel Ik voor dat mijn Kraak onmiddellijk teruggaat naar zee. Dan kan ik voor die aanvoer gaan zorgen." „Uw vindingrijkheid Is groot, zoals men dat van een Westerling mag ver wachten", antwoordde OH- mlr hoffelijk. „Zo geschie de het, zeeman. Uw schip zal onverwijld worden ver sleept." Weinige minuten later be klom Kappie weer de ver trouwde touwladder van de verschansing. „Hallo, Kap'tein, riep de scheepsjongen opge wekt. „Wat een jofel reisje, zeg! Gaan we nog ver der deze woestijn ln?" „Geen duim verder, groene haring", bromde Kap- pie. „Wij gaan terug naar de zee. waar we thuisho ren. Vooruit, Meester, stoom maken. En Jij, jonge brasem, de kombuis in om Hij onderbrak zijn bevel en tuurde aandachtig de verte in, waar Sheik Ben Soluf, statig aan het hoofd van zijn troepen, in oostelijke richting weg reed ~öan en oeez „Spectrum" gaf naslagwerk van betekenis uiL Overzichtelijke en interessante handleiding over vele onderwerpen In de populaire en goedkope Pris ma-reeks van de uitgeverij „Het Spectrum" te Utrecht zijn al vele uitstekende boekjes verschenen. Dit maal werd onze aandacht gevraagd voor een naslagwerk van betekenis, de „Prisma-vraagbaak", dat In twee deeltjes op de markt kwam. In de laatste halve eeuw zijn nationaal en internationaal een groot aantal wet ten, bestuursmaatregelen en aktivi- teiten ontstaan. Vele ingewikkelde zaken moeten op het dagelijkse le ven van toepassing worden gemaakt. In deze twee deeltjes hebben de sa menstellers dan ook een overstel pende hoeveelheid stof bijeen kunnen brengen. Doordat alles echter op een over zichtelijke wijze gerangschikt is, heeft dit werk de pretentie een waardevol naslagwerk te zijn. De ze vraagbaak handelt over de eco nomische structuur van ons land, over toerisme en musea, over de be stuursinrichting van Nederland, over kerkgenootschappen, over Europese en atlantlsche samenwerking, over de Verenigde Naties, over het ver voerswezen, over onderwijs, cultuur en sport, over bedrijfsorganisatie en vakverenigingen, over beroepskeuze en -voorlichting, over emigratie, over sociale wetgeving en nog over tal van andere onderwerpen. Zo men ziet een hele waslijst, die ln dit overzichtje overigens nog onvoltooid is. Over dit alles is zakelijk, maar uitgebreid geschreven. Dit werk is samengesteld door A. F. M. van Haaren. oud-gemeente-secretaris van Venray, dr. W. L. P. M. de Kort. lid van de tweede kamer der staten generaal, W. A. F. Leenaart, directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken In Den Bosch. dr. G. M. J. A. Russel, atta ché bij het secretariaat-generaal van de Nederlands-Belgisch Luxemburg se Douane Unie te Brussel, mr. W. M. J. A. Russel, ambtenaar bij het Ministerie van Oorlog. EI-SE VIER-REEKS" Van M. Wertheim. die vooral met zijn joodse roman „Vorst van de Bal lingschap" de aandacht op zich geves. tigd heeft, verscheen in de „Elsevier- reeks" een zeer aantrekkelijk boek met 24 korte verhalen, „Prenten aan de Galg". De schrijver neemt daarmee de stiel van de sinds lang uit het ker- misleven verdwenen reizende volks verteller weer op, van de man die op hoogdagen met een podiumpje en een galg de aandacht van het luistergra- ge publiek trachtte te trekken. Aan zijn galgje hingen prenten waarop ontzettende en vrolijke gebeurtenis sen waren afgebeeld, en bij die pren- ten vertelde de man meeslepende ver halen. Hij reeg die aan elkaar met erezellisre improvisaties en gemoede lijke kletspraatjes, en liet van tijd tot tijd het centenbakje eens rond gaan. Ér is nu wat veranderd: de centjes gaan naar de boekhandelaar en u kunt in uw gemakkelijke stoel van Wertheims vertellersgaven genieten, maar verder is het eender gebleven: Wertheim vertelt mooie verhalen, aaneengelast met gemoedelijke kout. Een originele opzet, vlotte, boeiende vertellingen in bonte schakering, kortom, een opvallend boek waarmee de schrijver inderdaad een groot en gevarieerd publiek aan zich verplich ten zal. In dezelfde reeks verscheen het hartveroverende boek „De kleine Ma deleine" van Mrs. Robert Henrey (uit het Engels vertaald door Ina van der Beugel). Het is een autobiogra fisch relaas, het jeugdverhaal van een klein, arm Parijs' meisje uit Mont- martre dat na vele wëderwaarheden tenslotte ln Londen de weg naar het succes vindt. Boeiend, zonder preten tie, typisch vrouwelijk en door en door Frans. Eveneens uit het Engels (door J. van Rees vertaald) de pas verschenen detectiveroman ,,De Maanbloem" van de veelzijdige auteur Beverley Nichols. Nieiiwe avonturen van zijn amateur-detective, de „neus-mens" Mr. Green, een figuur die reeds een eigen plaatsje in de rij befaamde „pa pieren-speurders" heeft veroverd. Voor liefhebbers van het genre: een vernuftig opgezet er. tamelijk span nend geschreven boek. (Uitgaven: Elsevier, Amsterdam. H. W. De „Times" schreef dezer dagen, dat het zowel de kracht als de zwakte van Soekarno is geweest, dat hij zijn rol al leen ziet in termen van revolutionaire vermetelheid. In plaats van de revolutionaire vuren te doven, heeft hij ze opgestookt: weste lijk Nieuw-Guinea, de betrekkingen met Nederland, het gastheer spelen voor het Afro-Aziatisch orkest. Dat alles heeft olie gegoten op zijn revolutionaire vuur", zo schrijft het invloedrijke Britse blad. Herinnerend aan berichten dat Soe karno van plan is de parlementaire re gering te vervangen door een boven het parlement staande „revolutionaire raad" merkt de „Times" op, dat Soekarno mis schien nog altijd een massale aanhang heeft, maar dat twijfelachtig is dat dit staaltje van vermetelheid zelfs zijn po litieke volgelingen in de nationalistische partij naar de zin is. „Het enig mogelijke alternatief en dat de voorkeur verdient zou dan een nieuwe coalitie onder dr. Hatta zijn", al dus de „Times" en het blad besluit dat anders de verwarring, intrigue en sepa- ristische tendensen zullen voortduren. EZAU'S HANDEN, JACOBS STEM Het plan Eisenhower is een belangwek kende combinatie van ouderwetse machts politiek enerzijds en vertrouwen op morele overreding naar de school van Wilson an derzijds. In geval van nood zal de president zich echter door de omslachtig werkende V.N. niet laten remmen. Amerika schijnt dus nu de aloude slimheid van de Levant te herhalen „The voice is Jacob's voice, the hands are the hands of Esau". Men leze Washington in plaats van Jacob en de V.N. voor Esau, schreef C. L. Sulzberger in de „New York Times". In hun nieuwe beleid staan de Ver. Sta ten geïsoleerd van Groot-Brittannië, Frank rijk en hun ZOAVO-partncr Pakistan. Mo gelijkerwijs tengevolge van Nehroe's be zoek aan Washington schijnen de Ameri kanen alle gedachten over toetreden tot het Pact van Bagdad te hebben laten varen. Jarenlang had Washington deze stap over wogen, gekoppeld aan een specifieke garan tie voor Israël. Ook is blijkbaar afgezien van een harde koers tegenover Caïro. Amerika doet echter, hoe het zij, einde lijk zijn uiterste best om Moskou te belet ten in liet Midden-Oosten anarchie te doen ontstaan en communisme te zaaien. En waar Wilson naar magiërs en prinsessen zocht in een wereld van dromen, is het Eisenhowers bedoeling óók te vertrouwen op het ouderwetse realisme van de macht. Intussen zal dat moeilijk zijn waar bijna elk land in het Midden-Oosten ge neigd is tot een politiek van afpersing. Syrië dreigt de Iraakse pijpleiding ge sloten te houden tot Israël de strook van Gaza ontruimt. Egypte wil Britse en Franse schepen van Suez weren tenzij aan dezelfde voorwaarde is voldaan. Jor danië kijkt verlangend rond naar een nieuwe „sugar daddy" nu het Engeland niet meer heeft. Als achtergrond is daar een traditie van moord en militaire coups. Steeds, sinds de Zionistische Sternbende Lord Moyne vermoordde in Caïro tijdens de Tweede Wereldoorlog, zijn kogels in het Midden-Oosten geac cepteerd als middelen om politieke opi nies te uiten. Slechts door de werkelijke vrijheid van het gebied met geweld te beschermen, kan het Westen tijd winnen om aan zijn inwo ners aan te tonen dat hun huidige denken paradoxaal is en dat communisme en natio nalisme, de twee grote krachten, die het Midden-Oosten in haar greep hebben, met elkaar in strijd zijn. ZIJN WERK GEDAAN Arturo Tosianini was als een vlammende zon, die zijn levenschenkend licht neerzond op de muziek, schreef de New York Times in een commentaar op de dood van de grote dirigent. Zijn dood betekent niet, dat die zon voor altijd is ondergegaan. Zij blijft haar inspirerende stralen uitzenden door de vertolkingen, die gevangen zijn op platen of banden en die ons zullen blijven herinne ren aan de puurheid en de wijding van zijn muzikaal genie. De kleine meester met zijn vlammende geest kende geen compromis in zijn kunst en in zijn persoonlijk leven. Hij streed on onderbroken tegen allen musici, mana gers en directeuren om het kloppende hart van de muziek zijn volle, rijke leven te schenken. Daarbij spaarde hij zichzelf nooit Zijn idealisme reikte tot in ieder hoekje van het bestaan. Hij vervulde de rol van een geweten op het punt van de persoon lijke vrijheid cn waardigheid. Hij stond op tegen Mussolini, hij verachtte Hitier. Hij verdedigde het recht van zijn geliefd Italië om een democratische regeringsvorm te kiezen. Toscanini's dood betekent het eind van een tijdperk. Het is alsof er iets zeer kost baars uit ons leven is weggegaan. Er ver schijnen niet veel mensen van zijn reusach tig soort in de loop der eeuwen. Onze rouw wordt slechts verzacht door de gedachte, dat hij een glorieus, uitgelaten leven leidde. Hij heeft zijn werk gedaan en generaties lang zullen wij rijker zijn, omdat hij onder ons woonde. EMPIRE De meeste niet-socialistische Britse dagbla den verwelkomden vrijdag de rede, die En- gelands nieuwe premier MacMillan donder dagavond voor de televisie hield. Maar de steun die hij toezegde aan de Europese vry- handelsplannen, bracht zelfs een deel van de conservatieve pers ertoe zich achter Labour te scharen in de roep om algemene verkie zingen. Zo schreef de Daily Express: De Britse politiek inzake Suez veranderde plotseling van offensief in defensief en er was een even plotselinge premier-wisseling. Beide gebeurtenissen werden door een mysterieuze wolk omhuld en geschiedden on der omstandigheden die nog niet aan het volk zijn duidelijk gemaakt. De verklaring van MacMillan was een verrassing. De con servatieven wonnen in 1955 de verkiezingen zich opwerpend als verdedigers van een sterk gemenebest en een krachtig „British Empire". En nu is MacMillan bezig datzelf de Empire op te offeren door medewerking toe te zeggen aan de vrijhandelsplannen van het continent. Opnieuw geschiedt dit zonder dat het volk is geraadpleegd. Algemene verkiezingen zijn het enige de mocratische antwoord op de huidige verwar rende situatie, die zoveel gevaar inhoudt voor oneerlijke politiek en van uitermate belangrijke beslissingen, die tegen de wil van het volk in genomen worden. MacMillan heeft het recht niet te weigeren. De liberale Manchester Guardian kwam de nieuwbakken premier te hulp en juichte zijn „herwinnen van nationaal zelfrespect en zelfvertrouwen" toe. De Guardian was het met 3IacMillan een», dat verkiezingen niet direct moeten worden gehouden. „De rege ring moet het rpcht hebben te laten zien wat nien kan, al is het op het ogenblik ook nog zo moeilijk om de toekomst met veel ver trouwen tegemoet te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7