JIMMY als Marathonloper ZEEUWSE HERVORMDE MANNEN VERGADERDEN IN GOES WALCHEREN RAADSLEDEN HADDEN KRITIEK OP HET BRANDWEERKORPS Bescherm Uw haar tegen schadelijke weersinvloeden met weUaftrttfi. -haarcrème. MAANDAG 21 JANUARI 1957 PROVINOIALB ZEEUWSE COURANT 7 „In dienst der kerk" Op de zaterdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden alge mene ledenvergadering van de pro vinciale afdeling van „In dienst der Kerk" is uitvoerig gediscussieerd over het karakter van het gelijkna mige orgaan van deze hervormde mannenorganisatie. Enkele leden waren van mening, dat het blad vele publikaties over de vereniging zelf, mist. Daarom werd de sugges tie naar voren gebracht, voor ver slagen van afdeling:, ^rgaderingen een provinciaal blad op te richten. Dit idee stuitte echter weer op verzet, daar men bij iets dergelijks spoedig met. een tekort a kopij komt te zitten. Het merendeel was het er over eens, dat „In dienst der Kerk" iedere keer weer een schat aan werkmateriaal, brengt dat op de vergadering tot inhoudrijk -- sprekingen kan leiden. Vooral dient men verder te letten op de landelijk gerichtheid van het orgaan. De pro vinciaal adviseur, ds. J. F. Wage- ner, van Zoutelande, was er stellig van overtuigd, dat op het blad alle hoop van de organisatie is geves tigd. Het aantal abonnees neemt toe. Na over verschillenddistricten uit de provincie ranncrt uitgebracht te hebben, adviseerde ds. Wagener met klem om via de kerkeraden en door middel van het blad bij de ge meenteleden belangstelling te wek ken voor „In dienst der Kerk". Bovendien riep hij allen op, deel te nemen aan de landelijke toog- dagen, die op 26 en 27 maart te Apeldoorn worden gehouden en die in het teken zullen staan van „Kerk en prediking". Hierover zal prof. dr. E. L. Smelik ~en inleiding hou den op de tweede dag, waaraan op 26 maart de algemene ledenverga dering voorafgaat 7- dit verband lieten enkele leden hun visie horen op de toogdag van vorig jaar in Kampen. Faillissementen In december 1956 werden in to taal in Nederland 78 faillissementen •uitgesproken, tegen 120 in december van het jaar daarvoor. In beide pe rioden betrof dit in Zeeland één. Terwijl er in december 1955 een surseance van betaling in Zeeland definitief werd verleend, werd er in die periode over 1956 geen enkele verleend. In Nederland beliep dit aantal drie in 1956 en vier in 1955. Het faillissement is uitgesproken van de heer G. Rosman, aannemer te Oost- en West-Souburg, zaak doende onder de na-'m heibedrijf „Zeeland" t.e Vlissingen. Rechter-commissaris is mr A. J. W. van Royencurator is mr. W. K. H. Dieleman te Middelburg. Officiële publikaties MIDDELBURG. VASTSTELLING VERORDENING WIJZIGING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg doen te we ten, dat door de raad dier gemeente in •zijn vergadering van 3 december 1956 is vastgesteld de volgende verordening tot wijziging .van de Bouwverordening der gemeente Middelburg, luidende: a. In artikel 62d tussen het eerste en het tweede lid een nieuw lid toe te voegen, luidende. 2. B. en W. zijn bevoegd vrijstelling te verlenen van de voorschriften, be doeld in de artikelen 62a tot en met 62c indien bouwvergunning wordt gevraagd voor het bouwen van een of meer gebouwen tussen twee be staande gebouwen, mits gemeten langs een voorgevelrooilijn, tussen deze gebouwen, of tussen een dezer gebouwen en de voorgevelrooilijn langs het andere gebouw geen gro ter afstand aanwezig is dan 25 m. b. Het bestaande 2e lid wordt genum merd 3. Zijnde deze verordening overeenkom stig het bepaalde in de Woningwet door de Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 8 januari 1957, no. 3610 52/384, 3e afdeling, goedgekeurd. Er Is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort de 19 januari 1957. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: w. M. van Soelen—Geldof, z,; J. Dellebeke—Scheffers, z.: A. j. den Engelsman—De Kraker, d.: I. M. Hel- rnich—Huijgens, z.; S. Scherp—Van den Berge, z. Ondertrouwd: J. de Nooijer, 20 j. en A. W. Wielemaker, 18 j. Getrouwd: A. de Ridder, 23 j. en A. Lobbezoo, 23 j. Overleden: j. s. Hellebrand," 78 j., w. v. I, Beun. P. de Bree, 28 j. NW.- EN ST.-JOOSLAND Lezing over geneeskunde De afdeling- Nieuw- en Sint-Joosland van de Nederlandse Christelijke Vrou wenbond hield haar maandelijkse ver gadering- onder leiding- van mevrouw van Haarlem, presidente. Na afhan deling van de huishoudelijke zaken hield de plaatselijke arts, dokter P. J. Brons een leerzame lezing over het Kv?nlwerP: "^e geneeskunde in onze tijcl De belangstelling voor deze cau serie was groot. ZUID-BEVELAND riuand-bath Plattelandsvrouwen vergaderden ,n,^er..dagen hield de afdeling Rll- SftSKfc iler plattelandsvrouwen de ffiJE feestavond. samen met de Lfc i1, Deze av°nd stond in het de oester- en mosselcultuur. dT001' de presidente, mevr. KakebeekeInckel, werd een film vertoond over de oestercultuur te Yer- seke. Hierna werden de aanwezigen onthaald op mosselen, warm uit de schelp. Vervolgens werden door enke le leden Zeeuwse voordrachten ge daan, die bi) allen zeer in dc smaak vielen. Deze bijzonder geslaagde avond werd met een waarderend slot woord door burgemeester J C W Jobse gesloten. Na het openingswoord van de voor zitter, ds. F. Don, uit Middelburg, bracht de secretaris, de heer C. Dronkersuit Vlissingen zijn jaar verslag uit. Bij de bestuursverkiezing wèrd: de lieer A. van Halst uit Kortgene als bestuurslid herkozen, In de plaats van de heer J. Lievaart, uit Middelburg, werd als lid van het provinciaal mbderamen gekozen de heer J. P. Ossewaarde, eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad. Aan het einde van de middagver gadering werd nog de kleurenfilm „Kleurrijk Zuid-Afrika" vertoond. De gezamenlijke broodmaaltijd werd gevolgd door een causerie van ds. Don over zijn reis naar Zuid- Afrika in 1955. Ook kwam nog op het witte doek de film „Vissers van de Kalkbaai", Op voorstel van de secretaris zal de afdeling Goes in het vervolg bij een vergadering ook de andere Zuid- en Noordbevelandse vereni gingen convoceren, opdat mettertijd zo een Ring Zuid-Beveland kan ont staan. Geen vergoeding meer voor aantrekken van arbeiders. Op Schouwen-Dutveland De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft bepaald,, dat in het algemeen na l april 1957 geen vergoeding voor het aantrekken van „vreemde" arbeiders naar Schoiiwen- Duiveland meer zal worden gegeven. Sinds april 1956 wordt een'dergelij ke vergoeding reeds niét meer toege kend in alle rampschaclegebieden bui ten Sehouwen-Duivélancl. Na 1'april 1957 zal zij dus- ook in hét algemeén niet meer gelden vóór dit eialnd. Dit geschiedt in verband met terugkeer tot meer normale toéstanden'iri dit ge bied. Een uitzondering zal op Schouwën- Duivèlahd nóg géiden voor werken tót herstel of herbouw van door oorlogs- of watersnoodschade getroffen pari den op dit eiland waarvoor van Rijks wege bijdragen in de bouwkosten zijn of worden toegekend op grond van de Wet op de Materiële Oorlogsschaden of de Wet op de Watersnoodschade. Aanvragen om financiering van oor- logsschadegevallen, die na 31 mei 1956, en die betreffende watersnood gevallen, welke na 1 januari 1957 wor den ingediend, kunnen niet meer-in behandeling worden genomen, tenzij de-overschrijding van genoemde ter mijnen niet aan de schuld van belang hebbenden is te wijten. MIDDELBURG Leerlingen R.H.B.S en M.S.V.M. hielden culturele avond De RHBS en MSVM te Middel burg hielden in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal een cultu rele avond, waarvoor zowel van de zijde van leerlingen en ouders als van docenten grote belangstelling bestond. Aan het omvangrijke pro gramma, dat 17 punten bevatte, werd door meer dan 25 leerlingen meegewerkt, die allen hun beste krachten voor het welslagen van deze avond gegeven hebben. Het leeuwendeel van dit programma werd opgeëist door de muziek, hoe wel ook de literatuur niet werd ver waarloosd; dit bleek duidelijk Uit de bijzonder mooie wijze, waarop Ma rianne Luyéndijk „Het ezeltje" 'van Charivarius voordroeg. Wilma Hoencamp - een leerlin ge uit de derde klas bracht met haar spel in de fantaisie- improm- tu opus 66 en de valse hrillante opus 34 van Chopin de gehele zaal in vervoering. Weliswaar kwam door de hoge technische eisen, die voor dergelijke muziekstukken ge steld worden, de interpretatie iets in 't gedrang, maar dit neemt niet weg dat deze leerling relatief een top prestatie op muzikaal gebied ver richtte. Een dergelijke krachttoer, zij het met een geheel ander instru ment namelijk een sopraanblok- fluit werd verricht door Caesaf Hulstaert uit de tweede klas, die zeer goed het concerto nummer tTveer van John Baston vertolkte. Jam mer, dat de begeleidster hem niet overal even goed kon volgen. Maar ook zij, evenals de andere uitvoe renden, heeft deze avond gemaakt tot een werkelijk cultureel hoogte punt in het schoolleven. Terecht wenste de directeur, de heer E. Kui per, zijn leerlingen van harte ge luk met deze avond. VEERE Voor de instrumenten van „Veere's Genoegen" Na de jeugd is thans gedurende de tweede week de gehele bevolking van Veere ingeschakeld voor de instru-, mentenactïe van de muziekvereniging „Veere's Genoegen". Een der formu lieren vermeldt een rebus en een woordpuzzel, een karweitje om in de huiselijke kring te doen dus en het tweede karwei is wat ingewikkelder. In de etalage van smederij Mèïjers aan de Markt kan men vier oude in strumenten van „Veere's Genoegen" vinden. Aan de Veerenaren thans de taak om het gewicht van deze instru menten te schatten. Vlissingse Zomershow Naar wij vernemen, zal volgens de voorlopige plannen de Vlissingse zo mershow, uitgaande van de gezamen lijke middenstandsverenigingen, van 8 juni tot 6 juli de bekende koopactie brengen, Zoals men weet, zal ook de Vlissingse zomershow geheel in het tekenslaan van herdenking van de 350ste geboortedag van Michiel Adri- aansz. de Ruyter. De etalageweek wordt gehouden van vrijdag 28 juni tot zaterdag 6 juli en de De Ruyter- week zelf vindt plaats van 2—6 juli. VLISSINGEN Sportieve kleuters gaven geslaagde uitvoering De christelijke gyiïmastiekvereni- ging „Oranje Nassau" gaf 1 in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaarlijkse'kleuteruitvoering. Na een pittige opening door de nog niet zo lang geleden opgerichte drumband, onder leiding van de tamboer-maïtre, mejuffrouw R. de Bruyn, marcheer den tweehonderd kleuters en adspi- ranten door het middenpad van de zaal het toneel op, dat bijna te klein was voor zoveel jeugdige gymnasten, Na het, op de piano gespeelde Wilhel mus, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord, sprak de president te, mevrouw J. Kemeling, een kort welkomstwoord. Zij dankte de ouders van de „op de planken" staande kin deren voor hun komst. „Het is voor de kinderen een grote gebeurtenis, voor al wanneer zij weten, dat vader en moeder in de zaal zitten", aldus mei. vrouw Kemeling. Hierna toonden de jongens en meisjes, onder het waak zaam oog van de directeur, de heer P. van Lambergen, hun prestaties aan de lage brug en in het bok- en kastsprin- gen. Terwijl de ene groep optrad, wer den de andere groepen in een zrjzaal- tje met een poppenkastvoorstelling bezig gehouden. Bijzonder leuk waren de vrije oefeningen, door de kleuters in kleurige pakjes en met papieren hoofddeksels op, uitgevoerd. In de pauze werden speldjes met het op schrift: „Steunt Oranje Nassau" ver kocht ten bate van het toestellenfonds want hoewel de vereniging wat leden- bal betreft, zeer welvarend is en over de 500 leden telt, heeft men voortdu rend met financiële moeilijkheden te kampen. Een ander probleem is het gebrek aan oefenruimte. Vier avonden in de week wordt er getraind in het gymnastieklokaal van de Bonedijke- school. Maar het is woekeren met tijd en rüi'mte. Na de laatste oefening boden de kinderen hun leidsters en leiders ge schenken aan en dankte de presidente hen voor het werk, dat zij in het afge lopen jaar verricht hadden. Daarna werd geëindigd met het zingen van hét avondlied. Daar het Concertger bóuwtonëel slechts plaats bood aan de helft der jeugdleden van „Oranje Nas sau", zullen de overigen aanstaande zaterdagmiddag optreden. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering zangvereniging De gemengde zangvereniging „Uit spanning door inspanning" te Sou burg geeft, op Zaterdag 26 januari een uitvoering in de concertzaal „De Zwaan" te Souburg. De pianobegelei ding is in handen van de heer J. J. van Ginkel. De heer C. Vertregt ver tolkt de bassoló in „Die zwölf Ran- ber".Verder worden werken uitge voerd van Goedicke, Mendelssohn en .Strauss. MELISKERKE Benoeming onderwijzers Aan de Boazschool te Meliskerke zijn benoemd als onderwijzers de lieren Th. Flach te Ridderkerk en C. J. de Bruine te Middelburg. Goede uitvoering van jubilerende „Volksstem" Dirigent Ab Lichtendael heeft za terdagavond met de leden van „Dc Volksstem" te Vlissingen, de in 1912 opgerichte gemengde arbeiderszang- véreniging, in het Concertgebouw een concert gegeven, dat alleszins de toets der kritiek kon doorstaan. Het 42 man sterke koor drie tenoren van de Oratoriumvereniging en D.O. U. meegerekend opende het pro- framma met enige geaeelten uit „Die chöpfung" van Joseph Haydn. Me vrouw J. J. Vertregt-Schipper zong hierbij de sopraansoli en mede door haar solistische medewerking werden de, overigens vrij bekende, gedeelten uit „Die Schöpfung" op zeer aanne melijke wijze uitgevoerd. Imposant was het koor in „Die Himmel erzahle die Ehre Gottes", waarna het eerste gedeelte van „Vol- lendet ist dat grosze Werk" eveneens een goede indruk naliet. „Mirjam's Siegesgesang" van Schubert viel op door de voortreffelijke harmonie van het koor. Ook hierbij zong mevrouw J. J. Vertregt-Schipper de sopraan soli. Opvallend was, evenals trouwens bij „Die Schöpfung", dat Ab Lich tendael er een merkbaar genoegen in hóeft, naar een climax te wérken. In dit geval bestond deze uit het indruk wekkend uitgevoerde „Grusz den Herrn zur aller Zeït". Met drie opera- koren'van Mózart werd het program ma voortgezet. Achtereenvolgens zong „De Volksstem" „Heil sei euch Geweihten", „Entflichet, enteilet" en ,:Der Friede Lebé". Na de pauze voerden de meisjes van de klasse D van het kinderkoor „Jong Leven" het zangspel in drie bedrijven „Lentebloemen^ van Ren- nes-Hille ten tonele. Het betrof hier het sprookje van de bloemen, die de macht van deleritekoningin een zuivere en heldere sopraan inroe pen om koning. Winter te verdrijven en prins Zonneschijn uit diens macht te bevrijden. Mede door de voortref felijke aankleding en décors werd hier een fascinerend stuk muziek, zang én dans over het voetlicht ge bracht. Geen wonder dan ook, dat voorzitter J. van Beveren na afloop zij'n echtgenote en Ab Lichtendael hartelijk dankzegde voor hun leiding. In zijn openingswoord heette de voorzitter talrijke vertegenwoordigers van Walcherse en Bevelandse zuster verenigingen welkom en wees hij er op, dat met deze muziekavond tevens het 45-jarig bestaan van „De Volks stem" werd herdacht. ,Een zevental koorleden, die dezé avond jubileer den, sprak hij toe namens het hoofd bestuur. Hij overhandigde hen de oor konde van „lid van verdienste". In de pauze werd een verloting gehouden. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn onder leiding van Gè Matthijssen. Gereformeerde jeugd hield jubileum-bijeenkomst. In de gereformeerde kerk van Meliskerke werd vorige week het vijftigjarig bestaan van de jonge- lingsvereniging op g.g. „Samuël" herdacht; tezamen met het 25-jarig bestaan vande meisjesvereniging „Dient de Heere met blijdschap". Na een uitgebreide openingsliturgie heette de voorzittc: van de afdeling A van de j.v. „Samuël", de heer J. Geschiere. het grote aantal aanwe zigen hartelijk welkom. Vervolgens hield dr. C. Gilhuis uit Den Haag, êën herdenkingsrede. Dr. Gilhuis wees op het belang van de arbeid van jongelings- en meisjesvereni gingen en omschreef het doel van deze verenigingen: de dienst van God te leren. Spreker wekte de aan wezigen op, van de christelijke le vensovertuiging te spreken, wan neer de mensen spottend spreken over j.v.'s en m.v.'s, „Hiervoor moe ten wij echter wel het nodige van de Schrift weten", zo vervolgde dr. Gilhuis, „en dit brengen de gerefor meerde jeugdverenigingen ons bij." Dr. Gilhuis sprak de hoop uit, dat dé echte christelijke blijdschap in de beide jubilerende verenigingen zou mogen blijven. Na deze herdenking-rede werd het jubileumspel van de heer J. C. Ver ton uit Serooskerke (W.) onder de titel „Wat was, wat is, wat komen zal", door een zeventiental leden van j.v. en m.v. ten tonele gevoerd. Voor deze opvoering was voor in de kerk een speciaal podium gebouwd. In dit toneelstuk beleefden de aan wezigen, waaronder vele oud-leden van beide verenigingen, de geschie denis van „Samuël" en „Dient de Hé'ere met blijdschap". De inhoud van het toneelstuk werd reeds be sproken in de P.Z.C. van 10 januari j.l. De heer Geschiere sloot de her denkingsavond met een dankwoord aan allen die hadden meegewerkt aan het welslagen van deze avond, waarna hij voorging in dankgebed. li Jimrhy nad veel moeite.om de moeder van Piei Sptlleptip te Kalmeren Het goede mens was zo onge rust. dat zij Jimmy's uitleg van het geval, dat het hier om een l'lauwe grap ging, rilet voetstoots wilde aan vaarden. Maar tenslotte Kon Jimmy de itelefoon toch sveer op de haak leggen. Hij had mevrouw Spillepijp de verzeKerlng gegeven, dat er niets ergs zou kun nen gebeuren en dat had ze dan maar geloofd. Jimmy veegde zijn voorhoofd al en verliet het kan toortje van de terremopzichter. die glimlachend naar het gesprek bad zitten luisteren. „Die vrouwen zei de man. „daar by je. nooit eenTtwee-drie mee Klaar". Jimmy liep zo, snél mogelijk naar de oefen- baan terug. Hij keek óp zijn horloge. Het was nota bene al vijf voor twaalf. De Jongens moesten naar de siart! Zy Hadden geen seconde meer te verliezen. Jim my zag dat de starter en de jury 2i.ch al gereed maak ten voor de ï.Ouo meter-loop en hij keek of Willem en Piet zich eigener beweging al naar de start hadden be geven.. Maar hl] zag hen niét. Jimmy rende naar bui ten naar de oefenbaan maar wie hij' daar ook ontdekte, geen Willem en Pietül Waar waren die jongens ge bléven? Jlmmy schoot de kleedkamers binnen, zette zijn handen aan de mond en riep: Willem en Piet! Waar zitten jullie? Het Is tjjd om naar de start te gaan. Maar er viel geen glimp van het tweetal te be speuren. Op een holletje begaf Jimmy zich weer naar het sportveld. Misschien was hij hen toch nog mis ge lopenMaar ook daar waren zij niet! GEMEENTERAAD ARNEMV1DEN „Betrokkenen kijken niet naar materiaal om" De gemeenteraad van Arnemulden vergaderde voor de eerste maal ln het nieuwe jaar onder voorzltterschan van burgemeester W. H. van der Helue. In zijn nieuwjaarsrede herinnerde de burgemeester aan de totstandkoming van het badhuis van het Groene Kruis aan de inbedrtffstelllng van de nieuwe zuiveringsinstallatie, aan de demping van de spoorsloot en aan de financiële medwerklng aan de muziekvereniging „Arne's Genoegen" voor de aanschaf fing van nieuwe instrumenten. De grond ln het uitbreidingsplan kon van de eigenaar aangekocht worden. De plannen voor de bouw van een nieuwe school werden evenwel door de hogere instanties afgekeurd. Verheugend noemde de heer Van der Helde het, dat de gemeente het nieuwe jaar kon in gaan met een reeds goedgekeurde be groting. Voor het komende jaar, aldus de .burgemeester, dient bijzondere aan dacht te worden besteed aan de wo ningbouw, het bouwen van een nieuwe school en het afwerken van het sluit stuk der riolering. De nieuwjaarsre de van de voorzitter werd beantwoord door wethouder B. J. la Soe. Voorts werd meegedeeld, dat het op trekken van een gebouwtje voor ae Verzorgde uitvoering van toneelgroep „St. Paulus" De leden van de personeelsver enigingen van de Belastingdienst (AMOR) en Raad van Arbeid te Middelburg hebben vrijdagavond in de grote zaal van het Schuttershof een uiterst gezellige feestavond meegemaakt. Het programma voor deze avond werd verzorgd door de r.-k.-toneelgroep „St. Paulus" uit Middelburg. Deze amateur-tonelis ten gaven een verzorgde opvoering van de comedie van A. P. Dearsly „Fly away, Peter" met als Neder landse vertaling „Vogel, vlieg de wereld in". De schrijver bracht de aanwezigen in kennis met de fami lie Hapgood in Streatham een oud voorstadje van Londen Zo als in ieder huisgezin wel eens conflicten voorkomen zo was dit ook hier het geval. Deze (grote en kleine) conflicten met als thema het uitvliegen van het gezin werden uiteindelijk allemaal opge lost, waarvoor Dearsly meermalen gebruik maakte van geestige dialo gen. Zoals reeds opgemerkt, „St. Pau lus" bood zijn publiek een genoeg lijke avond dank zij een verzorgde uitvoering. Stuk voor stuk bereik ten de medewerkenden een goed amateur-peil, waaraan kennelijk een gedegen voorbereiding niet vreemd was. Er werd met een verkwikken de vaart gespeeld en in de dialogen haperde het niet eenmaal. Wanneer de heer F. Meyer het eerst genoemd wordt, dan komt dat omdat hij als vader Hapgood de hoofdrol te vervullen had. Hetgeen hem overigens goed afging. Nog be ter was mej. R. Jellema. Op hart- veroverende wijze dartelde zij als een ongekunstelde dochter Myra door deze comedie heen. Mevrouw A. van Hecke gaf vooral in de laat ste twee bedrijven een vaardige moeder Hapgood weer, terwijl mej. I. Loontjes (Phyllis Hapgood) en de heren B. van Dijk (Ted) en J. Sies (Arthur) de rest van de familie Hapgood uitstekend gestalte gaven. Met wat meer overtuigingskracht zou de heer A. van Gastel een nog betere George Harris gebracht heb ben, terwijl tenslotte mej. L. de Groot soms iets te zacht als Dandy Westmore en de heer M. El- zinga als John Nelson zich hierbij goed aansloten. Deze laatste speler toonde zich tevens een regisseur van goed gehalte. In de pauze was er de gebruike lijke verloting en na afloop een ge zellig samenzijn met het ensemble van Jo den Hollander. Feestavond „Middelburg" Vrijdagavond werd voor de jongste junioren en de A-junioren en senioren spelers van de voetbalvereniging „Mid delburg" in de Schouwburg een twee tal filmvoorstellingen gegeven. In zijn openingswoord zwaaide voorzitter S. Simonse lof toe aan de actieve ju niorencommissie, die voor een prima organisatie had zorggedragen. Hier na draaide de heer Kampman achter eenvolgens de voetbalfilms over de wedstrijden EngelandFifa, Enge landHongarije en de bekende wa tersnoodwedstrijd in Parijs tussen Frankrijk en Nederland. Vooral de jongste bezoekers leefden met deze laatste film mee als gold het een wed strijd van hun eigen favorieten en de vele aanmoedigingen voor de Neder landse spelers op het doek getuigden van een intensief medeleven met het gebeuren. De ouderen hebben zeker veel kunnen leren van hetgeen hen door de prominenten op de film werd getoond. ouden van dagen goedgekeurd is. De raad besloot tot intrekking van dc op dracht aan de heer D. L. Landman voor het maken van een plan voor dc bouw van een nieuwe school. Er zal thans aan een andere architect een opdracht worden gegeven voor het maken van een plan. Op een bezwaar schrift van de heer J. Crucq tegen zijn aanslag in de rioolbelasting werd af wijzend beschikt. Het handwerkonder- wijs aan de openbare school in de kom zal worden uitgebreid. Verder werd besloten over te gaan tot de aankoop van een schuur van de heer A. van Eenen- naara op het Schorretje, welk ge bouw zal worden ingericht als brandweergarage. Bij de bespre king van dit punt werd enige Kri tiek uitgeoefend op het brandweer korps. De heer C. van Hemert (c.h.) betoogde, dat het brandweer materiaal In een verwaarloosde toestand verkeert, hetgeen de heer J. L. Joosse (s.g.p.) volledig met hem eens was. „Wij hebben geen degelijk korps", zei de heer Joosse, „de betrokkenen kijken niet naur liet materiaal om". De heer J. Al- laart (p.v.d.a.) was van mening, dat het krediet voor de aankoop onmiddellnk moet worden toege staan, zodat direct voorzieningen getroffen kunnen worden. In de rondvraag informeerde de heer M. dé Ridder (s.g.p.) naar de bouwgrond aan de Singel. De burge meester antwoordde, dat deze grond wordt getaxeerd. Voorts had dit raadslid klachten over het vernielen van straatlampen en over het veront reinigen van het wachtlokaal voor de buspassagiers. Burgemeester Van der Heide zegde toe de politie hiervan op de hoogte te zullen brengen. Vervol gens drong de heer Joosse aan op het spoedig bouwrijp maken van de grond in het uitbreidingsplan en op woning bouw. De voorzitter deelde mee, dat hieraan aandacht zal worden geschon ken. Tenslotte informeerde de neer Al- laart naar een kleedgelegenheid voor de voetbalvereniging, waarover de burgemeester nadere inlichtingen gaf. Cursusdagen onderwijzers in „Slot Ostende" te Goes Op initiatief van de heer F. W. B. Mensink, leraar aan dé r.-k. h.b.s. te Goes, wordt voor de Zeeuwse leden van de Katholieke Onderwijzers Ver eniging en de Goese leden van de Ne- derl. Onderwijzers Vereniging, een drietal cursusdagen gehouden. Zater dag waren hiervoor ruim twintig deel nemers in café „Slot Ostende" te Goes bijeen, terwijl 's middags ook de in specteurs van het lager onderwijs, de heren mr. L. G. Wolf en A. A. Leen- houts en enkele leerkrachten van de beide Goese lycea, aanwezig waren. Deze eerste cursusdag was hoofdza kelijk gewijd aan de vraag, hoe men kan komen tot een uniforme over brugging van de kloof, die er ligt tus sen het lager en middelbaar onder wijs op het gebied van het vak Ne derlands. Over dit onderwerp hield dr. G. Paardekooper, leraar aan het „Augustianium" te Eindhoven, een in teressante lezing. In de er op volgende discussie werd het vraagstuk nog eens van alle kanten bekeken. Zater dag a.s. zal de tweede cursusdag wor- den gehouden. Bejaard man in Yerseke aan gasvergiftiging overleden. Toen zaterdag tegen de middag een paar meisjes met een collectebus aan de woning van de 82=jarige alleenwo nende gepensioneerde postbode C. van 't V. aan de Vijverboomgaard te Yer seke kwamen, kregen zij geen gehoor. Zij ontdekten echter, dat binnen het licht nog brandde en dat de man in de kamer aan tafel zat. Omwonenden werden gewaarschuwd en toen deze zich door het opschuiven van een raam, toegang tot de wonnig hadden verschaft, troffen zij daar de man dood aan. In het huis ging een sterke gaslucht. Direct werden politie en dokter ge waarschuwd. Bij onderzoek bleek, dat er een pannetje op het gasstel stond. Het gaskraantje stond open, maar de pit brandde niet. Mogelijk dat de man vergeten heeft het gas aan te steken of dat de vlam door een of andere oor zaak is gedoofd, zodat het gas vrij kon uitstromen. Vermoedelijk heeft deze gasvergiftiging zich reeds vrij dagavond voorgedaan. Bergen op Zooms mannenkoor concerteerde op „Vrederust" Vorige week gaf het Bergen op Zooms Mannenkoor onder leiding van Jos Vranken in de stichtingskerk te „Vrederust" een geslaagd concert. Uitgevoerd werden werken van Pales- trina en Vittoria Jos Vranken speelde daarna nog een werk „Improvisatie" op het orgel, waarna de heer v. d. Ma le een tweetal aria's uit de „Tover fluit" van Mozart vertolkte. Het koor zong tot slot een tweetal opera-nummers en besloot met het werk van EIgar, „Land of hope and glory". Deze werken werden uitge voerd met orgelbegeleiding door Jos Vranken. onder leiding van Piet Kats. HOOG EN LAAG WATER 22 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.-f-N-A.P U.+N-A.P CL—N.AJ> U.-NA.P. 6.12 6.44 7.15 7.36 7.59 2,10 2,28 2,37 1,37 18.47 1.97 19.16 2,15 19.52 2,28 20.10 1,48 20.26 1,70 0.14 1,85 0.46 1,98 1.20 2,15 0.53 1.36 1.19 1,61 12.56 2,13 13.30 2,26 14.02 2,43 13.24 1,77 13.51 2.04 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3