Vlissingse raad over de woningbouw VERENIGINGSGEBOUW IN N1EUWERKERK GEOPEND in Zeeuwse Almanak Zweeds schip gezonken. AXELSE MODELBOUWER HEEFT SUCCES IN N1EUW-ZEELAND ZES BIJEENKOMSTEN VOOR OPLEIDING WINKELPERSONEEL Voor Uw handen Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 JANUARI 1957 B. en W. in beroep bij de Kroon inzake nieuwbouw chr. ulo In de vrijdag gehouden zitting aanvaardde de Vlissingse raad de voor stellen van B. en \V. tot een krediet van f 420.500,voor do bouw van 24 woningwetwoningen en een krediet van t 972.100,voor de financiering van de stichtingskosten van 65 woningwetwoningen. Er ontstond een uitvoerige discussie bij het voorstel om een aanvullend krediet te verlenen van f 6000,voor het reviseren van de pompinstal- latie voor de riolering naby de watertoren. De heer Smit (arb.) stelde de vraag of de capaciteit van de riole ring niet zodanig is dat men thans moet overgaan lot de aanschaffing van een paar nieuwe pompen. De heer Krietemeijer (a.r.) vroeg, waar om er niet eerder werd gerepareerd. Hij achtte de toelichting op het voor stel onvoldoende en vreesde, dat men nog niet klaar was met dit aanvul lende krediet van f 6000,Nadat er enig misverstand tussen B. en W. en de raadsleden was ontstaan over de uitleg van de tekst bij het voor stel, werd de vergadering geschorst. Inmiddels gaf de neer J. Moll, direc teur van gemeentewerken in de raadszaal verschenen, een toelichting. Hij deelde mede, dat het totale be drag van f 18.000 door de technische adviseurs na het ingestelde onder zoek thans nodig wordt geacht voor revisie van de pompen, algehele ver nieuwing van de elektrische instal latie en controle van de persleiding. Voor de nood-overlaten wordt een krediet van f 4000 noodzakelijk ge acht. De raad ging vervolgens ak koord met het voorstel, rfadat de zit ting heropend was. De heer J. Marijs (a.r.) bracht B. en W. dank voor de wijze waarop zij de bouw van de woningwetwoningen hebben weten te bewerkstelligen. Het is alleen wel jammer, dat de huur van de 24 woningen inmiddels geste gen is van f 8.75 tot f 13 per week. De verschillende andere woning- bouwvoorstellen werden eveneens aanvaard. Chr. ulo Zoals men weet, willen B. en W. in beroep gaan bij de Kroon tegen de beslissing van G.S., dat wel mede werking moet worden verleend aan het verzoek van de vereniging voor christelijk uitgebreid lager onderwijs voor de stichting van een nieuwe chr. ulo in het stadsdeel, begrensd door Bloemenlaan, Hogeweg, Rozen gracht en Singel. De raad had die medewerking op formele gronden ge weigerd maar G.S. vonden, dat er an dere omstandigheden waren, welke deze medewerking wel zouden recht vaardigen. Wethouder Poppe legde alvorens een discussie begon nog een verkla ring af ter toelichting van het stand punt van B. en W. Het onderzoek door de eigen dienst van gemeentewerken en de bouwkun dig hoofdinspecteur hreft thans niet kunnen plaatsvinden. Had het school bestuur de weg door het gemeente bestuur aangewezen gevolgd dan was de aanvraag anders gesteld en op nieuw ingediend. Maar nu heeft men zich met een andere argumentatie, dan in het oorspronkelijke verzoek stond, gewend tot G.S. en het is niet de juiste weg, dat. de gemeente Vlïs- singen thans gedwongen zou worden op deze nieuwe gronden wèl mede werking te verlenen. De heer Van Rooijen (c.h.) verde digde het standpunt van het school bestuur door zich te beroepen op de argumenten van de beslissing van G.S. en te verwijzen naar een uit spraak van de Kroon op 11 april 1956 in een soortgelijk geval, waarin wel medewerking werd opgelegd. Bo vendien weet ieder, dat er toch een nieuwe ulo moet komen. Bij de ver dere discussie bleek, dat het door de heer Van Rooijen bedoelde geval niet geheel gelijk was, daar het school bestuur direct te kennen had gegeven een nieuw gebouw te willen stichten en het oude te verlaten. Nadat het voorstel van B. en W. in stemming was gebracht werd het aangenomen met 13 stemmen voor en 6 tegen. Noodwoningen Bij de rondvraag brachten de raads leden Van Sabben (c.h.u.), Marijs (a. r.), ir. Krietemeüer (a.r.), Knoop (v. v.d.), Geldof (arb.) en Bikker (c.h.) opnieuw de kwestie van de noodwo ningen ter' sprake. Aangedrongen werd op een zo spoedig mogelijk af breken van deze woningen, temeer daar men nu weer enige speling heeft door het bouwen van woning wetwoningen. De bekende argumen ten uit de vorige vergaderingen wer den herhaald. Wethouder Popering meende, dat er in wezen geen verschil is tussen de verlangens van de raadsleden en het standpunt van B. en W. Het gaat alleen om de wijze, waarop men een en ander wil bereiken. Maar men kan geen noodwoningen, zoals aan de Singel afbreken, indien de bewoners van oude krotten in de binnenstad, deze met beide handen zouden aan vaarden. Afbreken van noodwoningen kan niet apart geschieden; dit moet 'n één complex gebeuren en dan kan men de gevolgen voor de bevolking opvangen door verschuiving van be woners van verschillende typen wo ningen. Op deze wijze ziet het ge meentebestuur op den duur een op lossing. De heer Van Rooijen (c.h.u.) infor meerde naar de wijziging in de beta ling van het gas. Het provinciaal gas bedrijf wil nu ook éénmaal in (Te 2 maanden innen, evenals de PZEM. Dit is wel bezwaarlijk voor velen; kan het gemeentebestuur hieraan iets doen, B. en W. zullen dit nader be zien. De heer Marijs (a.r.) zeide dat by de nieuwbouw bij de President Rooseveltlaan er een gemetseld schuurtje is gebouwd by de Schuit- vaartgracht, dat het trottoir halver wege in beslag neemt. Dit is een hoogst ongewenste toestand, waar van B. en W. zich op de hoogte zul len stellen. Ook informeerde dit raadslid naar de geruchten over ver hoging van bustarieven. Zou het ta rief voor de Vlissingse stadsbus nog hoger worden, dan moet spreker hiertegen ernstig bezwaar maken. De voorzitter antwoordde, dat hier van aan B. en W. nog niets bekend is. Een dergelijk verzoek moet toch ook B. en W. passeren. De heer Ver hagen (v.v.d.) informeerde voorts naar de tegenstellingen in de plaat selijke vereniging voor de bescher ming van dieren. De voorzitter heeft zich met de jongste ontwikkeling niet bemoeid, maar hij zou nog be zien, dit in antwoord op de vraag van de heer Verhagen, in hoeverre het dierenasiel hiermede iets te ma ken had. (Slot van Dag 1) kerk dienst gedaan had. Bij de ramp bleef er geen steen van het gebouw gespaard en spr. herdacht het echt paar Van den Berg-Wandel, dat zo trouw het beheer over dit gebouw gevoerd had. Ds. Westerhof behandelde daarna de inrichting van het gebouw, dat uit drie delen bestaat, met ruime kasten voor de bibliotheek, zondags school en clubs. Met de wens dat het gebouw de groei van de Nederlands Hervormde kerk van Nieuwerkerk mede zal bevorderen, opende ds. Westerhof het nieuwe „Rehoboth". Gelukwensen Gelukwensen werden aangeboden door ds. Strating uit naam van de provinciale diaconale commissie, door de heer M. Krijger namens het breed moderamen van de classis Zie- rikzee, de heer J. A. van Dienst als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur, de heer D. van der Wie len uit naam van de kerkvoogdij waarbij deze zei, het enige kerke- raadslid te zijn, dat ook de eerste opening van „Rehoboth" had bijge woond de heer J. L. van der Have VAN TOT FORUM. De oud-leerlingen van tuinbouw- wintcrcursusscn cn ccn groot aantal fruittelers in Kapelle hebben zater dagmiddag in hotel „De Zwaan" in Kapelle een groot aantal vragen af gevuurd op een forum. Dit bestond uit de heren P. J. J. Dekker uit We- meldinge, die ais voorzitter fungeer de, P. M. Ganseman en P. Oele, res pectievelijk koelhuischef en hoofd keurmeester van de veiling te Ka pelle. M. Nieuwenhuize als hoofd der lagere tuinbouwschool te Kapelle, •Joh. Oele als kweker en L. Oele als assistent bij de R.T.V.D. Het was een experiment, maar de aanwezigen hebben er voor gezorgd, dat men er feeds over denkt, nog eens een fo rumavond te houden. Allerlei fruit- BESTELLING... Advertenties bieden vaak boeiende leesstof en zeker voor de vrouw. Tal van aantrekkelijke zaken worden er op aanlokkelijke wijze iu beschreven cn ook al zal lang met iedere huis vrouw onmiddellijk naar de winkel snellen om zich naar aanleiding van zon advertentie iets aan te schaffen, alleen het lezen al, het zich voorstel len hóe het zou zijn, indien men een bepaald artikel zou kunnen kopen, dat alleen al is voor velen vaak een plezierige tijdpassering. Maar die huisvrouw in Goes be sloot onlangs inderdaad een artikel te bestellen. Dat moest per brief. Ze was zo enthousiast na het lezen van de advertentiedat ze onmiddellijk pen en papier greep om haar orders neer ie schrijven. Nog diezelfde avond ging de bestelling op de post. Én nog de vólgende dag kwam ze weer terug. In haar enthousiasme had me vrouw haar eigen naam en adres op de enveloppe geschreven teeltproblemen zijn zaterdag aan de orde gekomen: bemesting, bespuiting, aanplant van spilvorm of struikvorm enz. Een geslaagd experiment. MELK. De Zeeuwse Melkfederatie heeft het plan opgevat ook in de gemeente Oostburg een rationele melkbezor- ging toe te passen. In sommige Zeeuwse steden bestaat de „sanering" reeds lang. CARNAVAL. Als prins Carnaval in Oostburg komt, dan zijn de poppen aan het dansen. En dat mag, voor deze ene keer. Op 2 maart komt-ie namelijk, en dan zal er In alle café's gemaskerd en gekostumeerd mogen worden ge danst. Uiteraard kunnen de Oostbur gers niet de hele dag dansen. Daar om heeft de plaatselijke organiseren de vereniging, die hiervoor financiële medewerking krijgt van tal van za kenlieden en verenigingen, ook een gekostumeerde voetbalwedstrijd ge organiseerd en wel des middags op het gemeentelijk sportveld. Om drie uur m dc middag zal verder een mu ziekkorps op de Markt arriveren, dat een rondgang door de gemeente zal maken. Ter gelegenheid van het car naval mogen de winkels tot tien uur openblijven. LENTE. In Sint-Laurcns is gebleken, dat de lente in aantocht is. Op het landbouwbedrijf van de heer D. de Bree aan de Veerseweg zijn name lijk twee lammetjes geboren, die gezamenlijk de schrille winterkou wensen te trotseren in afwachting van de komende lente. VOLLEYBAL. De Nieuwerkerkse jeugd zal vanaf woensdag a.s. getraind kunnen wor den in de edele volleybalsport. Er is namelijk een volleybalvereniging op gericht, die ir de nieuwe gymnas tiekzaal van de openbare lagere school te Nieuwerkerk haar oefen avonden zal houden. namens het bestuur van de apostoli sche gemeente en de heer A. Dorst namens de jeugdverenigingen, onder toezegging van een klok. Verschei dene andere cadeaus werden nog aangeboden, o.m. een prullemand, voorzittershamer, bloemen enz. Tenslotte was er aan het eind van deze opening nog een bijzonder pro grammapunt. De Nederlands Her vormde kerk betuigde bij monde van de heer Jac. Boogerd z'n dank voor het werk, dat het predikantsgezin tijdens en na de ramp voor Nieu werkerk deed. Na er aan herinnerd te hebben hoe de pastorie als één der hoogste hui zen onderdak bood, dag en nacht, aan de bewakingsgroepen, aan eva- cué's, aan bezoekers, officiële perso nen en aan het werk, dat ds. en mevr. Westerhof voor ieder persoon lijk hebben gedaan, betuigde Nieu werkerk zijn dank door spontaan een bedrag bijeen te brengen. Na het gebruikelijke bloemetje voor mevr. Westerhof bood de heer Boogerd een geschenk onder couvert aan en ver zocht hij ds. Westerhof huiten dat nog een keus te maken uit een spe ciaal Delfs wandbord of een schil derij. Voor dit tastbaar bewijs van mee leven betuigden zowel ds. Westerhof als diens echtgenote hartelijk dank. Hoofd personeelsopleiding Kon. Mij. „De Schelde" Blijkens een mededeling van de direc tie in het personeelsblad, Is de heer M. C. C. de Reeper, met ingang van 1 Jan. J.I., benoemd tot hoofd van de perso neelsopleiding van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. H Ook Dreisclior krygt de be- H schikking over een eigen wijk- j§ H gebouw met badhuis. Vandaag H wordt dit gebouw officieel gè- opend, nu zijn er nog maar en- H hele plaatsen in Noord-Zeeland, waar de wijkzuster nog geen eigen home heeft. (Foto P.Z.C.) Zaterdagmiddag werd te Goes de postduivententoonstelling |j van zaterdagmiddagvliegers, f| H ajdelina Zeelt/ml. geopend. Met vakkundige blikken wordt hier H een prachtige blauband beke- p H ken, die de eerste prijs in de M tweede klasse won en hierme- H de tevens de door prins Bern- hard ter beschikking gestelde §j medaille. fl Ij V.l.n.r. debekende Zeeuwse schaatser en tevens duivenlief- §f hebber de heer J. G. de Jager uit Wolf aartsdijk, de' heer D. Jansen uit Tholen, secretaris H van de afdeling Zeeland, die de s duif ook heeft gekweekt, de lieer S. Kodde uit Veere, voor- ji H zitter, de heer J. van Es uit =g Yerseke, tweede voorzitter. H (Foto P.Z.C.) niiniiiniii|mniiimffliiiimiimiuimiiiiuitiiuiiiiurawiiiiimnniwiiiilir Bij het ter perse gaan werd vernomen, dat i zweedse schip, „Scania-"' 2213 ton, vannacht m de Vlissingse buitenhaven bij de steiger is gezonken. Het was daarheen gesleept, na een aanvaring met het zweedse schip „Chile" 5380 ton uit Stockholm, Man uit Aardenburg bij botersmokkel aangehouden. Voor de tweede maal hebben de com miezen in West-Zeeuvvsch-Vlaanderen vorige week een party clandestien vervoerde boter in beslag genomen en wel in Eede (gem. Aardenburg). Hoe wel de partij slechts 160 kg omvatte en dus kleiner was dan de partij, die in Sluis in beslag genomen werd, gin gen de commiezen er toch toe over de bezitter van de boter, de groentete ler De Z. uit Aardenburg, te arreste ren. Zyn wagen werd in beslag geno men, evenals de boter. De overige ar tikelen, bestemd voor zyn handel wer den vrijgegeven. STADION VOOR 120.000 KIJKERS Hij leerde het vak in militaire dienst Een jeugdige Axelaar is momenteel bezig in Nieuw-Zeeland een succes volle carrière op té bouwen. Het is de 26-jarige Ben van Dorsselaer, die in september 1952 naar dit verre land emigreerde. Deze ondernemende jon geman heeft daar wel iets bereikt. Dat bleek onder meer uit een artikel tje, dat dezer dagen gepubliceerd werd in een dagblad te Wellington, de hoofdstad van Nieuw-Zeeland. „Een jonge Nederlander, die veel te maken zal krijgen met de vormgeving van de belangrijkste bouw-objecten in Nieuw- Zeeland, is de heer Ben van Dorsse laer. Hij is als „model-bouwer" ver bonden aan de afdeling architectuur van het Ministerie van Openbare Wer ken in Wellington", zo schreef het blad. De heer Van Dorsselaer heeft on der meer geholpen bij het ontwerpen van het paleis van de koningin van Tonga. En nu is hij bezig met het ont werpen en uitwerken van plannen voor een nieuw stadion in Wingate. Dit stadion dat de naam- „Hertog van Bustarieven in Zeeland vermoedelijk omhoog. Wanneer de minister van economi sche zaken zijn goedkeuring geeft voor de ingediende verzoeken, zullen de bustarieven voor een deel van Zeeland worden verhoogd. Verzoeken om toestemming tot tariefverhoging zijn namelijk ingediend door de N.V. Stoomtram Walcheren te Middelburg en de Automaatschappij Zeeland (A. M.Z.) te Goes. De C.V. Thoolse Autobusdiensten (T.A.D.), de firma J. C. Krijger te Goes, de B.B.A. te Breda en de (S.B. M.) te Aardenburg zullen binnenkort een dergelijk verzoek tot de mimister richten. Van de directie van de R.T. M. die op Schouwen-Duiveland en An na Jacobapolder diensten onderhoudt en van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram wegmij (Z.V.TM.) werd vernomen, dat zij geen tariefverhogingen zullen vragen. De directies van de Stoomtram Wal cheren en de A.M.Z. verklaarden, dat zij zonder tariefverhoging geen slui tende begroting kunnen krijgen. Door de algemene prijsstijgingen zullen de exploitatiekosten met tonnen stijgen. Engels schip in Schelde aan de grond Vrijdagavond is het Engelse m.s. „City of Pretoria" (8450 brt.) in de Schelde tussen de zuidelijke ballas plaat en Oudendijk aan de grond gelopen. Enige uren later is liet echter op eigen kracht weer vlot gekomen. Ogenschijnlijk heeft het schip geen schade opgelopen. Ter verkrijging van een certificaat van zeewaardigheid is het schip vervol gens weer opgestoomd naar de an kerplaats. Edinburgh-park" krygt, zalplaats bieden aan 120.000 toeschouwers. De geëmigreerde Zeeuws-Vlaming heeft van dit gigantische bouwwerk, dat in vijf jaar zal worden uitgevoerd, reeds een model gemaakt. Door dit werk heeft de heer Van Dorsselaer bekendheid gekregen in Nieuw-Zeeland. „Hij maakt er aanspraak op in Nieuw-Zeeland de enige model bouwer te zijn, die van deze bezig heid zijn vak heeft gemaakt. In de Europese landen heeft hij echter veel collega's. Door zijn prachtige en nauwkeurige modéllen van ve le belangrijke bouw-objecten heeft de heer Van Dorsselaer bewezen tot de besten van zijn vakgenoten te behoren", schryft het blad in Wellington. „DE KLANT EN U" Leiding berust bij de verkoopadviseur J. Knap De commissie van voorbereiding uit de vereniging „Handelsbelang" te Middelburg voor de opleiding van win kelpersoneel heeft thans besloten om dit seizoen een serie van zes scho lingsbijeenkomsten te organiseren on der de titel „De klant en U". Deze bij eenkomsten zullen worden geleid door de heer Jan J. Knap, adviseur voor verkoopontwikkeling uit Utrecht. Reeds in juli van het vorige jaar had men het plan om een grote cursus te houden voor liet winkelpersoneel, waarbij dan eenmaal per week les ge geven zou worden in de elementaire begrippen over de verkoop, handels kennis, rekenen enz. Het geheel bleek toen echter te veel omvattend te zijn, daar men niet de beschikking kon krijgen over de nodige bevoegde leer krachten, terwijl de kosten te hoog waren. Niettemin heeft de commis sie van voorbereiding gemeend gedu rende dit jaar iets voor bet. winkelper soneel te moeten doen, zij het op be scheiden schaal. Teneinde de scholing voor het druk ke seizoen te voltooien, worden de bij-, eenkomsten in Middelburg gehouden op vrijdagavonden 8 en 22 februari, 8 en 22 maart en 5 en 12 april, elke avond van half acht tot half tien, zo dat gehéel Walcheren na afloop nog per bus te bereiken is. Want deze cur sus is niet alleen voor de Middelburg se deelneemsters, maar ook voor de detaillisten en het personeel van ge heel Walcheren, met uitzondering van Vlissingen. Bovendien kunnen ook meisjes en dames, die zich voor het verkoopstersvak interesseren, voor deze senoling inschrijven. De grote ervaring van de heer Knap juist op liet gebied van opleiding van verkoopperspersoneel is een waarborg dat hier iets gebracht wordt wat niet alleen leerzaam is, maar door de wijze van behandeling door de deelneem sters ook zeer zal worden gewaar deerd. Er is hier geen sprake van „schools" onderwijs, maar van een moderne vorm van personeel-instruc- tie. Zo populair mogelijk wordt op suggestieve wijze gedemonstreerd, ge manipuleerd en met het flanelbord ge werkt. Voorts worden ter verduidelijking enkele korte schetsjes vertoond. De gezellige titels staan borg voor een goede leerstof: „Karei ver koopt stofzuigers Luzie brengt fleur en kleur Annie uit de boekwinkel Nico van de kruide nier en Thea weet van wanten". Tezamen vormen deze eerste let ters van de schetsen het woord „KLANT". Succes gewaarborgd Daar er ongeveer een 4 a 500 detaillis ten op Walcheren zyn, hoopt de com missie op een flinke deelueming. „Handelsbelang" is bereid om in hei financiële vraagstuk by te dragen, maar dan dient er een bepaald aantal cursisten ingeschreven te zijn. Het mi nimum aantal is zeker te bereiken, te meer daar een soort gelykc cursus en kele jaren geleden een groot succes is geworden. En als adviseur van zeer grote on dernemingen in de meest uiteenlopen de branches beschikt de lieer Knap over dc kennis en de middelen om de ze serie van zyn kant wéér tot een succes te maken. Uiteraard zullen de detaillisten be grijpen, dat personeel, dat op de hoog te is van de grondslagen van de ver koop van het grootste belang voor de zaak is. Tenslotte zal deze cursus het be roep va» verkoopster veel aantrekke lijker maken, ook voor hen, die dus nog nooit in een winkel gestaan heb ben. Door betere scholing krijgen de verkoopsters behalve meer kennis, ook méér zelfvertrouwen. En dit is be langrijk niet alleen voor de detaillist en de verkoopster zelf, maar ook voor „koning klant". Reeds tijdens zijn diensttijd in het Nederlandse leger was de heer Van Dorsselaer modelbouwer. Hjj maakte toen modellen van vliegtuigen en tanks en deze modellen werden ge bruikt om de soldaten te leren hoe vijandelijke tanks en vliegtuigen er uit zagen. Nu maakt hy modellen van postkantoren, scholen, blokken flats, een paleis en stadions. Zijn modellen, die nauwkeurig op schaal zijn gebouwd, worden gebruikt om de problemen, die samenhangen met constructie op te lossen. Door deze modellen worden er veel minder kostbare fouten gemaakt. Duivententoonstelling in Goes trok veel bezoekers. De zevenhonderd in velerlei kleu ren gevederde postduiven in Za3l Krijger te Goes, hebben vrijdagavond en zaterdag over belangstelling niet te klagen gehad. De nationale tentoon stelling van de Nederlandse Postdui- venhondersbond van zaterdagvliegers heeft vele liefhebbers van de duiven sport naar Goes getrokken en het is daarbij niet alleen bij Zeeuwse bezoe kers gebleven. Al is de deelname voor een lande lijke tentoonstelling als deze niet zo erg groot geweest en toonde de voor zitter van de Zeeuwse afdeling, de heer S. Kodde van Veere, zich bij zijn inleidend welkomstwoord wat in mi neur, de voorzitter van de landelijke bond, de heer A. J. Oosterbeek uit Amsterdam achtte in zijn officieel openingswoord van zaterdagmiddag een bondstentoonstelhng niet alleen gewenst, maar nodig. Gezamenlijk exposeren en daarmee nuttige contacten leggen, opdat de ten toonstelling aan het doel het bou wen van een hechtere bondsgemeen- schap en het meer bekendheid geven aan de bond van zaterdagvliegers in Zeeland beantwoordt, meende de heer Oosterbeek als het belangrijkste te mogen beschouwen. Nadat het zaterdagmiddag enige uren druk met bezoekers was geweest en de deelnemers en belangstellenden hun licht bij de gezondheidsdienst voor postduiven die met een stand op de expositie vertegenwoordigd was hadden opgestoken, was er om on geveer zes uur de utireiking van de ereprijzen, welke door verschillende autoriteiten en bedrijven waren be schikbaar gesteld. Hieronder bevon den zich medailles van Z. K. II. prins Bernhardt de commissaris der konin gin in Zeeland,, het gemeentebestuur vam Goes e.a. Hierna bestond er nog. gelegenheid om bonnen voor jonge duiven en eieren te kopen. Omstreeks negen uur werd de expositie gesloten. Advertentie in koud seizoen PUROL VANDAAG. Middelburg Electro: „The trouble .with Harry", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De ratten van Tobruk", (14 Jr.), 20 uur. Vlissingen Luxor: „Vrouwenbunga low", (18 Jr.), 20 uur: Alhambra: „Ge- vechtsklaar", (14 Jr.). 19 en 21 uur. Goes Grand: „De man ln het donker grijze pak", (18 Jr.), 20 uur; „De Prins van Oranje": Ver. voor Algemeen Wetenschappelijke Belangen; con cert Ned. Vocaal Kwartet, 20 uur, „De Prins van Oranje": contactavond Jeugd kerk, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2