Voortzetting van woningbouw en inflatie arwijzmg van Arturo Toscanini (89) overleden WERKGROEPEN NODIG VOOR BESTRIJDING VAN ASTMA DONDERDAG 17 JANUARI 1957 PROVINCIALE EB E UW S E COURANT 3 MINISTER HOFSTRA GEEFT UITEENZETTING IN EERSTE KAMER c Nog geen concrete mededelingen (Van onze parlementaire redacteur) Een goede therapie is alleen mogelijk na het stellen van een juiste diagno se. De minister van financiën, de heer Hofstra, heeft woensdag in de Eer ste Ivamer als een goede dokter de patiënt ons land, dat doop overeting een financiële indigestie heeft opgelopen onderzocht. HU heeft door dit con sult de symptomen duidelijk herkend en de aard van de ziekte kunnen vast stellen. Hij heeft zich ook een voorstelling van de geneeswijze gemaakt en hjj denkt aan bepaalde geneesmiddelen, doch het recept is nog niet geschre ven. Op dit recept, dat de vorm zal hebben van een regeringsnota over het ad vies van de S.E.R. betreffende de beperking van de bestedingen, wachten we thans. Het zal worden aangeboden aan de Tweede Kamer, waar de gedachte aan een zodanige nota is geboren. Doch ook de Eerste Kamer, zo meende de minister, zal er wel over van gedachten kunnen wisselen. De nota bedoelt, aldus heeft de be windsman de Eerste Kamer voorzich tig toevertrouwd, een overwichtig complex van maatregelen voor te stel len, voor een deel op financieel ter rein, voor een deel daarbuiten lig gend. Die maatregelen zullen zowel betrekking hebben op de inkomsten als op de uitgaven. Het slikken van medicijnen is door gaans geen prettige bezigheid. De heer Hofstra was er dan ook van over tuigd. dat sommige bevolkingsgroe pen. hoe zeer het hem speet, een on aangename smaak in de mond zullen krijgen. Inkomstenvermeerdering zal voor namelijk uit belastingverhoging ver kregen moeten worden. De werkge- gevers en de overheid zullen wat pijn ondervinden door de inperking van de investeringen. De gewone burger zal beperkt worden in zijn consump tieve uitgaven. Er zullen noodzakelijk verschillende Mevr. Morrell had dr. Adams allang geschrapt Bij de voortzetting van de zaak te gen de Britse dr. John Bodkin Adams, die ervan beschuldigd wordt zes jaar geleden de 81-jarige weduwe mevr. Morrell met morfine vergiftigd te heb ben om van haar te kunnen erven, heeft de verdediging woensdagmiddag aangetoond, dat mevr. Morrell twee maanden voor haar dood dr. Adams uit haar testament had geschrapt. maatregelen moeten worden getroffen waarschuwde de minister. Er is overi gens, zo bleek uit zijn betoog, slechts sprake van een acute ziekte. De pa tiënt de Nederlandse economie is in wezen gezond en sterk. Als de conjuncturele moeilijkheden voorbij zijn, dan zal ons land zich financieel weer vrijer kunnen bewegen. Voorkomen van inflatie De regeringsmaatregelen mogen echter niet zo ver gaan, dat werkloos heid en vermindering van de nationale produktie er het gevolg van zijn. voorts zal moeten worden gelet op het kostenpell met 't oog op de hand having van onze concurrentie-positie op de buitenlandse markt, op de sa menhang van de Nederlandse econo mie met de wereldeconomie en op de toenemende liberalisatie. Bovendien behoort rekening ge houden te worden met twee bijzon dere factoren en wel ten eerste met de voortzetting van de wo ningbouw en ten tweede met de bescherming van de koopkracht van het geld, dat wil zeggen met voorkomen van inflatie. Hoewel het uiteraard veel vrucht- dragender is de gevolgen van de over- besteding weg te nemen en verdere overbesteding te voorkomen, wijdde de minister, op het voetspoor van en kele afgevaardigden, niettemin aan dacht aan de oorzaken van de in ver houding tot de nationale inkomsten te hoge uitgaven. Ten aanzien van wat nu nodig is, staat de regering op de grondslag van het S.E.R.-advies over de bestedingen, zo deelde de minister mee. Tussen de problemen, die de S.E.R. heeft gesig naleerd door, speelt het landbouwpro- i bleem. Zy moeten in onderlinge samenhang worden opgelost betoogde de heer Hofstra. Bovendien geeft het S.E.R.- advies nog niet op alle punten vol- i doende opheldering. Van belang bij- voorbeeld is het te weten, in welke I sectoren de beperking van de over heidsbestedingen in de eerste plaats behoort te worden toegepast. Geen beslissing, j De regering heeft hieromtrent nog geen beslissing genomen. Ook niet ten aanzien van het landbouwbeleid. In elk geval noemde de heer Hofstra 't onjuist, dat de regering besloten zou hebben voor de landbouw een bedrag van 200 miljoen toe te staan. Elke week, dat de beslissing wordt uitgesteld geeft verlies de bewinds man was zich dit bewust maar aan een verantwoorde beslissing op iets later tijdstip gaf hij verre de voorkeur boven een overyld besluit, waarvan de consequenties niet zyn te overzien. Hij wees de suggestie van zijn par tijgenoot ir. Vos van de P.v.d.A. af. om de bijdrage voor de onontwikkelde gebieden van 25 miljoen gulden met enkele honderden miljoenen op te voe ren en wel. omdat we eerst zelf onze achterstand moeten inhalen. Voor opheffing van de moeilijkheden op de kapitaalmarkt zijn twee midde len aan te geven: verlaging van de vraag naar kapitaal of vergroting van het aanbod ervan. Wat het eerste be treft, zal moeten worden aangedron gen op een inperking van de bestedin- f;en door de lagere publiekrechtelijke ichamen. Zij hebben door hun grote vraag naar kapitaal tot de moeilijkhe den bijgedragen. Doch hun leningen aldus verontschuldigde de minister hen, hielden veelal verband met de woningbouw. Een vergroting van het aanbod van kapitaal is o.a. te bereiken door een stimulering van de besparingen. Van enkele kanten waren daartoe fiscale maatregelen aanbevolen. De minister meende evenwel, dat er grote nadelen aan verbonden zijn: zij brengen voor delen voor hem die wel kunnen spa ren, doch niet voor hen, die bijvoor beeld door huiselijke omstandigheden niet in staat zijn om te sparen. Bovendien-zouden algemene fiscale maatregelen betekenen, dat zij zouden gelden voor het gehele grote kapitaal dat reeds op de spaarbanken Is inge legd. Het zou de staat veel kosten, zonder dat er een noemenhwaardlg voordeel tegenover staat. De heer Hofstra sprak van het schieten met een kanon op een muis. Enkele gerich te fiscale maatregelen zouden mis schien enig effect kunnen sorteren, dacht hij. Dat zou moeten worden on derzocht. 1 Het Wereldgebeuren Krediet Op zekere dag in de dertiger jaren deed de jonge Gamal Abdel Nas ser spontaan mee met relletjes, waarbij hij de z|jde van burgers koos tegen politie. Pas toen men hem in het politiebureau had opgesloten, kwam hy te weten, wat nu eigenlijk de aanleiding tot die relletjes was. Die aanleiding was hem sympathiek: er was betoogd tegen de Engelsen. Als luit. kolonel van het Egyptische leger was hy de voornaamste helper, om niet te zeggen de drijvende kracht bij de staatsgreep, die generaal-ma- joor Naguib in 1952 uitvoerde om koning Faroek van de troon te stoten. Daarna ontspon zich, deels achter I de schermen, een strijd om de macht waarbij het Nasser (vice-premier) op de duur gelukte, de plaats in te ne men van president Naguib. Inplaats van de gematigde hervormer Naguib zwaait sindsdien de wilde Nasser in Egypte een dictatorsscepter. SPECIALISTEN ZIJN HET EENS: Oude man in brand te Rotterdam In Zandvoort een vrouw door vlammen gedood Gistermiddag omstreeks half vier bemerkte een van de bewoners van het huis Javastraat 5 tc Rotterdam een hevige brandlucht. Hij stelde op de verschillende etages een onderzoek in en stapte de woning van de 79-ja- rige P. D; binnen. Hij zag de oude man, wiens kleren vlam hadden ge vat, bij de kachel op de grond liggen. Snel schoot hy te hulp en mocht er gioedig in slagen het vuur te blussen, e oude man bleek echter overleden te zijn. De recherche heeft thans de zaak in onderzoek. Het wordt zeer waarschijnlijk geacht, dat de 79-iari- ge tengevolge van een hartverlam ming bij de kachel is neergezakt, waarna zijn kleren in brand geraak ten. Omstreeks tien uur gisterochtend zagen omwonenden de 60-jarige we duwe J. A. H. van M. aan de Weimar- weg 10 te Zandvoort, met fel bran dende kleren hard uit haar woning lo pen. Nadat het te hulp gesnelden met veel moeite gelukt was het vuur te blussen, bleek dat de vrouw was over leden. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. De brandweer be hoefde niet Op te treden. Twee jeugdige Parijse moordenaars gearresteerd Woensdagmorgen heeft het koninle Ullc paar in het paleis op de Dam de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie ge houden. Bij aankomst aan het paleis werd de ereioacht geïnspecteerd. Dr. John Bodkin Adams, De notaris van mevr. Morrell, Hu- bert Sogno, die door de verdediging was opgeroepen, verklaarde voor het gerecht in Eastbourne, dat mevr. Mor rell tussen 1946 en 1950 veel testamen ten had gemaakt. In een oud testa ment was duizend gulden aan dr. Adams vermaakt, later vermaakte de dame haar huis en al haar roerende goederen aan de dokter, doch in een nog later testament kreeg de dokter alleen maar een kist met ziiveren ser viesgoed, een antieke kast en haar Rolls-Royce. In september 1950 had zij echter in een woedende bui, dr. Adams geheel uit haar testament ge schrapt. Dat dr. Adams toch de Rolls-Royce had gekregen, was een gunst van'de zoon van mevr. Morrell geweest, al dus de notaris. MOEILIJK. De lieer Carles Wilson is minister van defensie van de Ver enigde Staten. Dat is hij echter niet altijd geweest. Dezer dagen vertelde hij, dat hij de moed van zijn vrouw- bewondert, die met hem in liet huwe lijksbootje stapte, toen hii inog een jong ingenieur) een karig loon ver diende. Die eerste huwelijksjaren hadden hem geleerd, zei h|j, op be scheiden voet te leven. Wilt U een be- wys. Het kost me vandaag de dag nog moeite als minister een miljard tut te geven. VERSPILD. Een vrouw in New Jer sey heeft een ongewone vervolging ingesteld tegen haar ex-man. Haar huwelijk met hem was ongeldig ver klaard, toen zy ontdekte dat hij nog wettelyk gehuwd was met een andere vrouw. Ze eist nu schadevergoeding voor de jaren die ze met hem verspild heeft. Ze berekende dat 70 dollar per week geen overdreven vergoeding was voor de diensten die ze als huisvrouw had verricht, evenmin als 75 dollar per week gedurende 8 jaar voor liet bijhouden van zijn boeken. Voor de 1141 weken die ze samen hebben door gebracht, diende ze een rekening in, die een totaalbedragje van 95.470 dol lar aanwijst. Aantal patiënten in Nederland: 100.000 Een onder auspiciën van de gezond heidsorganisatie T.N.O. gevormde ad vies- en werkgroep, bestaande uit ge specialiseerde medici, heeft zich be raden over de mogelijkheden tot be strijding van astma. Zij heeft haar conclusies neergelegd in een brochu re: „Enkele beschouwingen over de tegenwoordige stand van het astma- vraagstuk. Aanbevolen wordt het oprichten van werkgroepen waarin onderzoekers met een zo breed mogelijke gezamen lijke kennis samenwerken. De artsen en hun medewerkers moeten zich, het zij individueel, hetzij gezamenlijk, een zo volledig mogelijk beeld kunnen vormen van alle faetoren die b|j iede re patient in het spel zyn. Deze werkgroepen zouden bij voor keur brj de universiteitsklinieken moe ten woren ondergebracht, omdat dan de beste resultaten te verwachten zijn. De groepen zouden moeten bestaan uit een kinderarts, een Internist of een longarts en specialisten op het gebied der psychiatrie en psychologie. Niet- medische hulpkrachten, vooral voor t zogenaamde „social-casework" en de ademhalingsoefeningen zouden een belangrijke rol kunnen spelen. De sanatoria zouden moeten wor den ingeschakeld, nu de bezetting van t.b.c.-patiënten daar zo verheugend is afgenomen. Tenslotte is het aan te bevelen astma-consultatiebureaus in te richten, terwijl speciale astmahui zen zouden kunnen dienen voor het verder verplegen van de patiënten. Het aantal patiënten, dat periodiek of chronisch aan astma-aanvallen on derhevig is, dwingt tot maatregelen waarvan een effect mag worden ver wacht dat meer blijvend is dan dat van de nu toegepaste. Naar schatting bedraagt het aantal astma-patiënten in Nederland niet minder dan honderduizend, van wie 1 er circa twee duizend invalide zijn in de zin van de invaliditeitswet. Het aantal malen, dat per jaar wegens astma ziekengeld wordt uitgekeerd, is ongeveer negenduizend, terwijl over dezelfde periode drieduizend patiën ten in een ziekenhuis moeten worden opgenomen. Aan vierhonderd werk nemers wordt wegens astma invalidi- teitsrente uitgekeerd en elk jaar over lijden zeshonderd mensen aan astma. Het laatste cijfer is van dezelfde or de van grootte als het aantal van hen, dat aan longtuberculose sterft. Voor het eerst In de medische ge schiedenis neemt in deze brochu re een aantal specialisten, onder wie een internist, een longarts, een kui- derarts- een huisarts, een zenuwarts en een sociaal-geneeskundige 'n door alle leden van het team aanvaard standpunt in de astma-bestryding in. De Paryse politic heeft woensdag by toeval de hand kunnen leggen op twee jeugdige moordenaars. Het zyn Jean Claude Vivier en Jacques Ser- meus, beiden 19 jaar oud. Zij hebben bekend op 21 december vorig jaar in een park te St. Cloud, een Parijse voorstad, Nicole Depue en Joseph Tarrango, beiden 20 jaar oud, in een stilstaande auto met pistoolschoten te hebben gedood. Vivier werd woensdagochtend gear resteerd in verband met een poging tot afpersing. „Je bent bijgeval toch niet de moor denaar van St. Cloud, wel vroeg een politieman Vivier. „Jazeker", was het antwoord. „Is dat een grap?", vroeg de ver baasde politieman. „Absoluut niet", zei Vivier, en hij haalde met een zwaai het rijbewijs van het vermoorde meisje uit zjjn zak. Ongeveer ter zelfder tijd werd Ser- meus gevat omdat hij een pistool bij zich droeg. Toen men hem de bekentenis van Vivier vertelde, volgde Sermeus spoe dig het voorbeeld van zijn compag non, bijna even joviaal... Provinciale voorlichting in Zuid-Holland Met 38 stemmen voor en 31 tegen hebben de Provinciale Staten van Zuid-IIolland gistermiddag een voor stel van Ged. Staten aangenomen om voor 1957 een krediet van f 10.000 te verlenen, voor de instelling van een provinciale voorlichtingsdienst. Over het algemeen meende men dat het voorstel van Ged. Staten te vaag en onduidelijk was. De gedeputeerde mr. H. van Hiel (v.v.d.) verklaarde echter, dat het wenselijk was dat de staten zich nu erover uitspraken. Dan zou men de voorbereidingen kunnen treffen. In de aanstaande zomerzitting zullen dan nadere mededelingen kunnen worden gedaan over het voorlichtingsbeleid van de provincie. WIIIIIIIIIIIIIIIIII1IUIIIIM Toscanini ontzag ook sterren niet =f Toscanini ontzag niemand wan- neer het erom ging zijn uitvoe- ringen op een zo hoog mogelijk muzikaal peil te brengen. Zo H gebeurde het. dat Pucini zich, bij een repetitie van ..La Bohé- me", in de Scala te Milaan, op het toneel bevond en een als M aanbeveling bedoelde opmer- king maakte. Toscanini donder- de: „Wie is die man?" en Puc- cini verliet zonder meer het to ll neel. Toscanini kende ook geen me- §e dedogen voor ingebeeld pri ll ma donna's. Toen een harer hem eraan herinnerde dat zij 'n „ster" was, antwoordde Tosca- ininikort: .Mevrouw, er zijn s slechts sterren in dc hemel. H Hier beneden zijn wij allen kun- stenaars, goed "of slecht, en U §1 behoort bij de slechte". H E tenslotte was daar de gro ss te Caruso, die er op zekere re- petitie niet voor gevoelde alles te geven, wat zijn stem in zich H had. Toscanini liet daarop de re- petitie tot voorbij lunchtijd I M rekken en dit hielp, want Ca- H ruso, die zijn maaltijden in hoge j ere hield zwichtte en zong, zo- j als van hem verlangd werd. niiiiiiiiiiiinmninniiiiiniiininii! Een der grootste dirigenten uit de muziekgeschiedenis Do beroemde dirigent Arturo Toscanini is gisteren in zijn woning in een voorstad van New-York op 89-jarige leeftijd overleden. Zijn zoon Walter heeft dc dood van zijn vader, die door een beroerte werd ge troffen, bekendgemaakt. De familie heeft verklaard, dat het stoffe lijk overschot in het familiegraf te Milaan, naast dat van Toscanini's in 1951 overleden echtgenote Carla, zal worden begraven. Honderd liter jenever in brandweerkazerne Woensdagmiddag hebben amb- j tenaren van de dienst van in- j voerrechten en accijnzen te I Eindhoven een inval gedaan in de brandweerkazerne en daar j beslag gelegd op een hoeveel- j heid van honderd liter jenever. Hiervan was geen aangifte ge- i daan voor de accijns-navorde- i ring. De jenever zou het ge/a- j menlijke eigendom zijn van de I brandweerlieden. Toscanini, die algemeen wordt be schouwd als een der grootste diligent in de muziekgeschiedenis, heeft meer dan een halve eeuw een overheersende positie in de internationale muziek wereld ingenomen. Voor velen was hij de belichaming van het muziekideaal. Toscanini stond bekend om zijn concentratievermogen, uitmunten de gehoor en fenomenale muzika le geheugen. Algemeen wordt aan genomen, dat Toscanini bonder den opera's, symfonieën en korte re muziekstukken uit het hooi kende. Hij bracht de muziek va Beethoven. Schubert. Wagner ei Verdi tot leven op een wijze, al- wellicht nooit iemand voor hen was gehikt. Niettemin bleef hij 'r bescheiden man. die er eerlijk van overtuigd was dat alle lof aan de componisten toekwam, terwijl hij zelf niet meer was dan de onwaar dige vertolker hunner gedachten. Merkwaardig begin Toscanini was de zoon van een kleer maker te Parma. Op achttienjarige leeftijd verliet hij het conservatorium aldaar na er „niet lof" voor piano, cel lo en compositie te zijn afgestudeerd. Het jaar daarop bevond" hij zich in Zuid-Amerika, als de negentienjarige cellist van het Italiaanse Claudio Ros- si-operagezelschap, dat eon tournee maakte. Op de avond van 15 juni 1885 zou te Rio de Janeiro, in een tot de nok ge vuld operagebouw, een voorstelling van Verdi's opera „Aida" worden ge geven. De Braziliaanse dirigent kreeg het aan de stok met de Italianen en weigerde op te treden. Het publiek jouwde de Italiaanse assistent-dirigent en de koormeester van het toneel af. Toen herinnerde een der zangers zich, dat de jonge cellist Toscanini cle partituur van „Aida" uit het hoofd kende. Arturo werd, met een dirigeerstok in de band. op de di- f rigentsplaats geduwd en de negen tienjarige begon meteen, zonder enige schroom, zyn eerste orkestuitvoering te leiden. Toscanini dirigeerde schit terend en hem werd na afloop door j het publiek een grootse ovatie ge- I bracht. Van toen af was zijn naam ge maakt. Hij dirigeerde op deze zelfde tournee achttien opera's, allen geheel uit het hoofd. In 1898 weid Toscanini tot eerste dirigent van de Scala te Milaan, het voornaamste Italiaanse operagebouw, benoemd. Hij bleef hier tot 1908, in j welk jaar hij tot dirigent in het „Me- i tropolitan"-operagebóuw te New- i York werd aangesteld. In de Eerste Wereldoorlog keerde Toscanini naar Italië terug. In 1921 i werd hij opnieuw tot eerste dirigent I van Scala benoemd, welke functie hij I deze maal gedurende acht jaar ver- j vulde. Van 1926 tot 192S was hij gast-dirl- gent van het Philharmonisch Orkest te New-York, om van 1928 tot 1936 op te treden als eerste dirigent van het Philharmonisch Symfonie-Orkest in dezelfde plaats, dat'hij wereldfaam bracht. In 1931 vertrok Toscanini uit Italië naar de Verenigde Staten nadat een fascist hem in het gezicht had gesla gen omdat hij had geweigerd het fas cistische lied „Giovinezza" te doen spelen. In 1933 weigerde Toscanini te Bavreuth waar hjj twee maal de leiding had gehad b|j uitvoeringen ter gelegenheid van een Wagner-festival - - te dirigeren, zulks uit protest te gen het vervolgen door Hitler van niet-arische musici. Om dezelfde re den weigerde hjj in Salzburg op te tre den, nadat Hitier Oostenrijk bad doen bezetten. Toscanini is in 1937 in Nederland op getreden, bij welke gelegenheid bij de verenigde orkesten van Den Haag. Rotterdam en l'treeht heeft gediri geerd. In 1937 werd de maestro diri gent van het orkest van het Ameri kaanse omroepstation „National Broadcasting Corporation". Toscanini bleef, ondanks zijn hoge leeftijd, even actief als altijd. Dit lüeld aan tot hij 4 april 1954, kort na zijn 87ste verjaardag, besloot naar Italië terug te keren. Hf bracht onrust teweeg door de aankoop van wapens achter het IJzeren Gordijn, door zijn geflirt met de Sowjet-Unie, door het optre den van zijn „commando's" tegen Is raël en met de nationalisatie van het Suezkanaal. De bijna 39-jarige Nasser schopt nog steeds herrie, wanneer hij er maar even een kans toe ziet. Ter gelegen heid van de eerste verjaardag van de grondwet die zijn dictatoriale macht bekrachtigde heeft hrj een paar wetten laten afkondigen, waar bij de Britse en Franse banken in Egypte onmiddellijk worden overge nomen. De andere buitenlandse ban ken en verzekeringsmaatschappijen moeten ook worden omgezet in Egyp tische naamloze vennootschappen. Zij worden Egyptisch eigendom en moe ten door Egyptenaren worden be heerd. Hetzelfde geldt voor alle han delshuizen, die als agent van buiten landse ondernemingen optreden of zich bezighouden met de in- en uit voer. Met deze „egyptianisering" gaat Nasser voort op het ingeslagen revo lutionaire pad, waarby hjj zich weinig of niets eraan gelegen laat liggen, hoe het buitenland erover denkt. Zoals het in de dertiger jaren niet verstandig was, om zich in de relletjes te mengen zonder te we ten wat cr gaande was. zo krjjgt men van Nassers nieuwe daden de in druk, dat ze weinig overwogen zijn. Met de diverse „stunts" die hjj uit haalt. leidt hij echter wel de aandacht der Egyptenaren af van de gebrekki ge manier, waarop de sociale doelein den van de Egyptische revolutie ten uitvoer worden gelegd. Ageren tegen vreemde mogendheden en hun onder danen wordt ook in andere jonge staten wel toegepast voor zulke aflei dingsmanoeuvresDeze laatste daad van Nasser tegen de buiten landse banken in zijn land lijkt echter een wel zeer ontactische, vooral wat 't tijdstip betreft. De onruststoker Nas ser had immers, door de loop van de gebeurtenissen van het vorige jaar. de Verenigde Naties aan zijn zijde gekre gen. Het leek erop, dat de volkerenor ganisatie Nasser wilde beschouwen als het arme slachtoffer van machtig Brits-Frans-Israëlisch geweld, en dat Nassers eigen daden, die de aanleiding tot dit geweld waren geweest, in de doofpot waren gedaan. ij de eerste verjaardag van zijn grondwet heeft Nasser nu dus opnieuw de ware aap uit zijn mouw laten komen. De bezwaren van de Belgische minister Paul Henri Spaak tegen de volkerenorganisatie, dat bij haar „alles is geoorloofd, be halve oorlog", worden nu wel zeer ac tueel. Er moet iets op gevonden wor den, om ook tegen geweldloze over tredingen van het internationale recht op te treden. Dat Nasser zich tegen de buitenlandse banken richtte, kan hem gauw berouwen. Want wil de Egyptische president op een Of ande re manier zijn land uit het sociale en economische moeras helpen, dan heeft hij geld en vertrouwen nodig. Krediet. En dat moet komen uit het buitenland. Maar wie zal nog bereid zijn, om aan de „egyptianiseerder" Nasser krediet te geven B GAMAL ABDEL NASSER ..aandacht afleiden... Landbouwschap heft twee kwartjes per hectare Teneinde hulp te kunnen bieden aan meer dan 10.000 boeren, die door de buitengewone wateroverlast: in de zo mer van 1956 ernstige schade leden, namelijk van meer dan dertig pro cent van het te velde staand gewas, heeft liet Landbouwschap thans defi nitief een heffing van 50 cent per hectare aan alle Nederlandse land bouwers opgelegd. Man bij aan boord gaan van jacht verdronken Dinsdagochtend omstreeks half elf is uit het water van het Johan van Hasseltkanaal te Amsterdam het lijk opgehaald van de 76-jarige heer H. de Jager. De politie vermoedt, dat de man s nachts, bij het aan boord gaan yan zijn in het kanaal liggend jacht je, waarop hij alleen woonde, is uit gegleden of gestruikeld en zo in het "7ater is terechtgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5