Zeeuwse Almanak AANVARING BIJ WEMELDINGE NOG NIET DUIDELIJK 1^-doüiJi B. EN W. VAN VLISSINGEN IN BEROEP BIJ DE KROON Als U keelpijn hebt. NOG GEEN SUBSIDIE DIT JAAR VOOR „MUSEUMPLAN" ZEEUWSE VLASSPINNERIJ NU DEFINITIEF GELIQUIDEERD ZENUWRUST Kilo's slanker BonKorets Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 JANUARI 1957 KANTONRECHTER MIDDELBURG Zaak aangehouden voor nader onderzoek Tijdens de woensdag gehouden zit ting van de Middelburgse kantonrech ter, mr. J, Moolenburgh, is de ge rechtelijke nasleep van de aanvaring, die dinsdagmorgen 8 maart 1955 in de havenmond V3n Wemeldinge gebeur de, voortgezet. De Zwitserse Rijnaak „Edelweiss II" kwam bierbij in aan varing met het 858 ton metende mo torschip „Confidence" van schipper J. W. Koch uit Dordrecht, dat aan stuur boord werd opengereten en enkele minuten later zonk. De vier opvaren den konden ternauwernood gered worden. Als verdachte in deze stond terecht de 36-jarige sleepbootkapitein F. L. R. uit Antwerpen, die zich gis teren liet machtigen door zijn raads man, mr. D. T. Henny uit Dordrecht. De sleepboot van R., de - „Liège", voer met de. Rijnaken „Edelweiss II" en „Botterop" op sleeptouw de haven mond binnen, juist op het moment, dat de „Confidence" onderweg van Antwerpen naar Geertruidenberg de sluizen verlaten had. Bij het pas seren raakte het klipanker van de „Edelweiss II" de boeg van de „Con fidence" en reet de scheepswand als een sardineblikje over een grote leng te open. Aan R. werd ten laste gelegd, djft hij bij het binnenvaren van de haven mond geen vaart geminderd had, ter wijl er toch een aanvaring dreigde. Bovendien zou hij toen slechts één korte stoot op de scheepshoorn heb ben gegeven, inplaats van twee. Ter zitting van 28 juni 1956, toen een be gin gemaakt werd met deze zaak, ver klaarde de sleepbootkapitein, dat hij al het mogelijke gedaan had om een aanvaring te voorkomen. Hij gaf de feiten dan ook niet toe. Op verzoek van mr, Henny werd de zaak toen aangehouden, omdat de verdediger enkele getuigen k décharge wilde ho ren. Deze waren gisteren aanwezig. De eerste, de oud-sleepbootkapi tein J. C. J. uit Rotterdam ver klaarde uitvoerig hoe de gehele situatie zich voorgedaan bad. J. lag met zijn sleper „Bedï" en twee sleepschepen te wachten voor de havenmonding, omdat hij licht-echt als de zon zelf c_Aristo gordijnstoffen schriftelijk gegarandeerd door wyers décors toffen Leveling via Uw woninginnchtct niet binnen mocht varen wegens het aangestoken gele licht op de havendam, ten teken dat cr een boot naar buiten voer. Vóór de „Bedi" lag de „Liège" met zijn sleep, eveneens te wachten tot het sein weer veilig zou zijn. Toen ddt gebeurde trok de „Liège" op en gaf het aandachtsein. Na onge veer een minuut of 6, 7 varen, was de sleepboot tot in de haveningang genaderd, zat er reeds voor drie-kwart van zijn lengte in, toen het licht weer aanging. KON NIET STOPPEN. Weer gaf de kapitein van de „Liège" een aandachtsein een lange stoot en bleef doortrekken, omdat hij volgens J. niet stoppen kon, daar an ders de twee 8leepschepen uit de koers gelopen zouden zijn. Hij gaf vervolgens het aandachtsein^ dat hij naar stuurboord ging, maar moest om zijn sleepschepen in de juiste koers te houden even bakboord aanhouden, en hervatte vervolgens weer zijn juiste koers. Uit de tegen overgestelde richting kwam de sleep boot „Jati", vervolgens de „Confiden ce". Volgens getuige J. voer de „Jati" te snel, terwijl de „Confidence" niet de juiste wal gehouden zou hebben. Over het stoppen, verklaarde deze getuige, dat de „Liège" met geen mo gelijkheid had kunnen stoppen. „Had hij dan een bakboordsignaal moeten geven, toen hij de havenmond binnen voer", vroeg de kantonrechter. Vol gens de getuige niet, want het was een noodzakelijke manoenvre, die uit gevoerd moest worden om de stuur boordzijde weer te krijgen. De verklaringen van de volgende getuige décharge, de 23-jarige C. J. uit Antwerpen, die op het moment van de aanvaring stuurman was op de „Liège", kwamen ongeveer op het- zelfde neer. Toen het gele licht op de havendam weer aanging, was er geen mogelijkheid meer aanwezig om terug te keren of zelfs maar te stop- ^mnimto&kuieC m mkd& wekm/J Zo fris en gaaf als de kinderhuid kan ook uw huid weer zijn. End oei 1 hor- mooncrêmc geeft uw huid nieuwe jeugd en schoonheid; rimpels en on gaafheden verdwijnen De hormoonwerking van Endocil gaat dag en nacht door. Gebruik dus ook overdag Endocil als basis voor poedel en make-up. Ontsluier cw" schoonheid met hortnooncrême van Organon-Oss per tube f2.90 pen. Ook deze getuige was van me ning, dat de „Jati" te snel voer, zodat hij meende, deze boot te kunnen aan wijzen als de oorzaak van de aanva ring. Ook de machinist F. M. uit Ant werpen, die op 8 maart eveneens op de „Liège" voer, kon de kwestie niet nader uit de doeken doen. Tenslotte werd de zaak voor nader onderzoek aangehouden tot de zitting van 20 maart aanstaande. Tegen beslissing G.S. inzake bouw chr. school B. en W. van Vllssingen z\Jn voor nemens om in beroep te gaan by de Kroon tegen een besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeland, waarby het raadsbesluit om geen medewer king te verlenen aan de stichting van een nieuwe chrlsteiyke school voor uitgebreid lager onderwys werd ver nietigd. Gedeputeerde Staten menen, dat deze medewerking niet mag wor- gewiohtige omstandigheden". Op 25 mei van het vorige jaar werd een verzoek van de vereniging voor chrlsteiyke uitgebreid lager onder wijs te Vllssingen om een nieuwe scnool voor uitgebreid lager onder was in het stadsdeel begrensd door Bloemenlaan, Hogeweg, Rozengracht en Singel door de Vllssingse raad ver worpen. De aanvrage voldeed niet aan de eisen gesteld in artikel 73 der la- VAN 3.0)1 in TOT 3ijfi 't LUKT WEL. De hengelaars ln IJzendijke zijn kennelyke gemoedelijke lieden, die niet zo gauw hun geduld verliezen. Dat zal een ieder beamen als men weet, dat deze sportlieden sinds jaar en dag verenigd zyn in een club met de naam „Lukt het vandaag niet, lukt het morgen"! Deze vereniging nu heeft grote plannen, want op zondi 14 april gaat men een grote interna onale zeehengelwedstnjd houden. Er wordt al op gerekend op veel Neder landse en Belgische deelnemers. En of het lukken zal„Dat komt wel goed", zeggen ze in IJzendijke. GEVOLGEN. Het repareren van een motorrijwiel kan soms vreemde gevolgen hebben. Dat bleek in Eede, waar plotseling bij een onschuldige reparatie een enorme steekvlam uit het vehikel schoot, groot genoeg om gelijk het schuurtje HAAS In de Borsselse polder is onlangs hardnekkig op hazen gejaagd,, maar het liep de jagers die dag niet mee. Bij het vallen van de avond, na een dag van zwoegen in de zware klei, had zich nog slechts zegge en schrij ve één langoor laten verschalken en ddt was de eer van de jagers toch ie va. Ze besloten door te zetten, on danks kou, narigheid en duisternis. Ook hier zag het er aanvankelijk naar uit, dat het aloude spreekwoord over de aanhouder, die pleegt te win nen, bewaarheid zou worden. Plotse ling ontdekte een van de mannen een haas! Het dier lag rustig in z'n leger als het ware te wachten op z'n von nis. Volgens de erecode van de jacht stelde men eerst pogingen in het werk om het dier op te jagen. Met kluiten aarde werd het hazenleger geducht bestookt, maar het baatte niet .De haas bleef waar hij was. Zelfs toen een der jagers ten einde raad op het leger toeliep en het dier duchtig aan een van z'n lange oren trok, reageerde het niet. Dat kon dan ook moeilijk meer, want het was een keurig opgezet exemplaar. Naar verluidt zijn de jagers toen maar naar huis gegaan van de heer De Cock in lichterlaaie te zetten. Er stond een krachtig bries je en dus was het gevaar niet denk beeldig, dat de brand zich verder zou uitbreiden. In zo'n geval waarschuwt men ijlings de brandweer. Maar toen de Aardenburgse brandweerlieden op de „plaats des onheils" aankwamen, was het nut van schuimblussers al overduidelijk gebleken, want er was geen vonkje meer te zien. De materië le schade Trie! mee, maar het was be paald tragisch, dat een koppel duiven, aie boven in het schuurtje hun hok ken hadden, door verstikking om het leven kwamen. SOMBER Ook een berichtje, dat ons uit Sta- venisse bereikt, is bepaald som ber. Want het hertje, dat vorig jaar in het hertenkamp ln deze plaats werd geboren, stierf nu al. VONDST. Af en toe heeft men eens kans een radio-sonde te vinden, zo'n apparaat je, dat door het K.N.M.I. de lucht in gezonden wordt om nu eens precies te gaan vaststellen hoe het staat met de metereoligische gesteldheid. De heer C. Lobbezoo uit Rilland Bath vond zo'n zendapparaatje compleet met parachute. Het hele geval heeft hy opgezonden aan „De Bilt". DIAMANT Op 21 januari a.s. is het zestig jaar geleden, dat het echtpaar Aug. Mor- tier-d'Hooghe uit Sint Jansteen voor de ambtenaar van de burgerlijke stand stond. Het wordt voor het echt paar een byzondere dag, want er ko men zelfs familieleden uit Canada over. Overigens wordt het feest in In tieme kring gevierd. gere onderwijswet 1920, zodat over eenkomstig het bepaalde in artikel 75, tweede lid der genoemde wet, de ge vraagde medewerking moest worden geweigerd. Het schoolbestuur ging in beroep by Gedeputeerde Staten en dit college heeft onlangs bepaald, dat die mede werking wél moest worden verleend. Weliswaar wordt de weigering van de Vllssingse raad formeel juist genoemd maar er zijn „andere gewichtige om standigheden'5, die volgens G.S. me dewerking wettigen. Daaronder ver staan zij net feit, dat het schoolbe stuur geen tweede schoolgebouw wil de stichten doch het oude na de tot standkoming van het nieuwe verlaten, dat er voorts blijkens ambtsberichten bepaalde bezwaren kleven, zowel wat de inrichting als de omgeving, betreft aan de bestaande school. Bovendien heeft het schoolbestuur met ruimtege brek te kampen, terwijl er geen moge lijkheid is om tot uitbreiding te ko men. De gemeente Vlissingen ls „een groeiende gemeente" zodat het bijna aan geen twijfel onderhevig is, dat ook het uitgebreid lager onderwijs met de ze groei zal meegaan. B. en W. van Vllssingen blijven evenwel van oor deel, dat de aanvrage van het school bestuur in de eerste plaats moet wor den getoetst aan de in artikel 73 der lagere onderwijswet gestelde eisen. De door G.S. aangevoerde ..gewich tige omstandigheden", welke B. en W. overigens evenmin onaantastbaar achten, kunnen ter beoordeling van de aanvrage niet in; het geding worden febracht. en W. stellen de raad dan ook voor in beroep te gaan bij de Kroon tegen deze beslissing van G.S. Abnormaal gasverlies bij Provinciaal Gasbedrijf Bij het afdelingsonderzoek van de jaarstukken van het Provinciaal Gas bedrijf Zeeland over 1955 is door een lid van Provinciale Staten er op ge wezen, dat het gasverlies wel byzon- der afwijkt van wat by andere bedry- ven normaal is. Ged. Staten geven in hun antwoord toe, dat dit verlies in derdaad zeer hoog is. „Een opsom ming van de oorzaken, als corrosie mede als gevolg van inundatie, uit droging van verbindingen door het nieuwe drogere gas, de lengte van het net in verhouding tot de afgifte, de ouderdom, gevolgen van bijzondere trillingen door ontploffing van bom men, granaten, mijnen, zwaar ver keer enz. is in casu minder belangrijk dan het vermeiden van pogingen tot het terugbrengen van het verlies tot meer normale proporties" aldus het college. „Wat dit laatste betreft is een systematisch onderzoek naar de lek ken gereed gekomen. Thans wordt met kracht gewerkt aan het uitvoe ren van een plau om de oorzaken van het abnormale verlies weg te nemen", aldus het college. (Advertentie) 85 ct Subsidie aan Federatie Vrijwillige Hulpverlening Gedeputeerde Staten: „Nodig en verantwoord" In de afdelingen van Provinciale Staten is van gedachten gewisseld over een voorstel van Ged. Staten subsidie te verlenen aan de Provincia le federatie voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverlening in Zeeland. Begeeft de provincie zich hiermee misschien te veel op particulier terrein? Is het wel verantwoord aan alle organisa ties subsidies te geven aldus vragen statenleden. Aan de andere kant wa ren er ook leden, die betoogden, dat hier subsidie verantwoord en hard no dig is. Het werk van de federatie wordt geheel belangeloos verricht en het is in wezen fout, dat de aange sloten verenigingen zelf nog moeten bijdragen. Het was een lid bekend, dat slechts 70 van het benodigde be drag aan het provinciaal bestuur is gevraagd. Ged. Staten hebben in him ant woord betoogd, dat deze subsidie ver antwoord is. Zij hebben bovendien een lijstje overgelegd van de provin cies, die aan deze federatie subsidie verlenen, subsidie variërend van 1000 tot 4500. Zoals gemeld stel len Ged. Staten van Zeeland ten hoog ste 1900 voor. Zij zien geen aanlei ding om hun voorstel te wijzigen. BESLUIT VAN GEDEPUTEERDE STATEN: Besprekingen zijn nog niet ver genoeg gevorderd ln de afdelingen van Provinciale Staten is uitvoerig gesproken over de subsidiëring van cultureel werk. Daarby werd bij Ged. Staten geïn formeerd naar de plannen met het Museum van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Voor de uitvoe ring daarvan zouden zoals gemeld ryk, provincie en gemeente elk 10.000 voteren. Namens het college werd nu echter medegedeeld, dat hiervoor nog geen post op de pro vinciale begroting is gebracht omdat de besprekingen inzake deze aangele genheid nog in een' stadium verkeren, waardoor het niet verantwoord is reeds nu daarvoor gelden uit te trek ken. Over de subsidie-politiek Inzake culturele aangelegenheden werd door een lid van Ged. Staten opgemerkt, dat bestedings-beperkingen in deze sector een kwestie is van afwegen, Nog geen bestemming voor het gebouw Er is een statutenwyzigtng tot stand gekomen, waarby de Algemene Zeeuwse Vlasspinnery en Handel Maatschappij N.V., 'n vroegere doch teronderneming van de N.I.S.U. (Ne- derlandsch-Indische Suiker Unie) haar naam wyzigt in: W. Schuma cher's handelmaatschappij N.V., thans gevestigd te Utrecht. Het kapitaal van de vlasspinnerij werd uitgebreid tot 2.000.000, be staande uit 2000 aandelen ad 1000, waarvan geplaatst en volgestort 1.000.000. Directeur is de heer W. Schumacher te Utrecht, commissaris de heer J. A. Schippers te Haarlem. De in Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen fabriek der vlasspinnerij ligt stil. Omtrent de bestemming van het ge bouw in Axel is nog niets bepaald. De Eerste Zeeuwse Vlasspinnery werd opgericht door de N.I.S.U. in 1951. De gang van zaken bleek een grote teleurstelling. Jaarlijks werden flinke verliezen geleden. Èind 1954 was bijna het gehele aandelenkapitaal van 450.000 verloren gegaan. Per 1 Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Engels fanfarekorps komt in mei naar Middelburg Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een Engels muziekkorps een be zoek aan Middelburg brengen. Het is de „Foden's Motor Works Band" onder leiding van dirigent Harry Mor timer, welk korps men ook in 1956 in de Zeeuwse hoofdstad bewonderen kon. Het Engelse fanfareorkest maakt een tournee door Nederland, waarin ook Middelburg is opgenomen. Op 10 mei aanstaande treedt de band op in de Concert en Gehoorzaal. De organi satie is weer opgedragen aan de Mid delburgse muziekvereniging „Excel sior". Ongetwijfeld zullen vele Zeeuw se muziekliefhebbers dit concert weer bijwonen. Er zijn thans reeds kaarten besteld voor deze uitvoering. Tarieven Gasthuis in Middelburg verhoogd. Naar wij vernemen zijn met ingang van 1 januari 1957 de dagverpleeg- tarieven Ln het Gasthuis te Middel burg verhoogd en nader vastgesteld als volgt: le klas f21,45; 2e klas A f 19,45; 2e klas B f 17,45 en 3e klas f 13,45. maart 1956 werd de produktie van de vlasspinnery stopgezet, in afwachting van nader te nemen maatregelen. De verlies- en winstrekening over 1955 sluit met een saldo verlies van 187.271, waarin begrepen een be drag van 53.140 voor afschrijving op gebouwen, machines en installa ties. De liquidatie van de vennoot schap werd inmiddels een voldongen feit. Helikopterdienst Axel- Rotterdam Ged. Staten: „Experimentele periode afsluiten op 1 november" In de afdelingen van Provinciale Sta ten is uitvoerig gesproken over het voorstel van Ged. Staten de helikop terdienst AxelRotterdam v.v. te subsidiëren. Daarby bleek, dat het voorstel niet de algemene instemming had. Een lid betoogde bijvoorbeeld, dat de meeste passagiers het reisgeld zelf wel kunnen betalen. Bovendien is er slechts plaats voor een beschei den aantal personen. Een ander lid meende, dat het bedrijfsleven en de Terneuzense Kamer van Koophandel wel meer konden bijdragen. Ook had men gehoord, dat de streek niet zo veel voor deze lijn voelt, behalve dan de gemeente Axel. van de zijde van Ged. Staten werd betoogd, dat de provincie weinig voor de luchtvaart kan doen en dat zij daarom deze gelegenheid heeft aangegrepen om Iets te doen, name lijk het verlenen van een bijdrage tot één derde in het tekort voor een jaar. Nu deze dienst nog Bteeds in ont wikkeling verkeert zou het ook psy chologisch niet juist van de provincie zyn zich afzijdig te houden. „Wij moeten deze dienst nu nog een bans geven, waarbij Ged. Staten wel uït- drukkelyk willen vaststellen, dat zy met de periode 1 november 1956 tot 1 november 1957 het experiment afge sloten willen zien" aldus het verslag. Postduivententoonstelling in Goes Vrijdag en zaterdag zal in de za len Krijger te Goes een grote postdui vententoonstelling worden gehouden, georganiseerd onaer auspiciën van de Nederlandse Postduivenhoudersbond van zaterdagvliegers door de afdeling Zeeland. Het comité van aanbeveling bestaat uit personen uit het gehele land. Als keurmeesters zullen optre den de heren K. G. van Wolferen te Maassluis, J. J. Arnouts te Etten, A. A. de Rijk te Roosendaal, J. B. Thole- naar te Oud-Vossemeer en A. J. Buijt te Rotterdam. Vele ere-prijzen zijn be schikbaar gesteld, o.a. van Prins Bernhard, de commissaris der konin gin in de provincie Zeeland en het gemeentebestuur van Goes. Zaterdag middag zal de gezondheidsdienst voor postduiven uit Utrecht aanwezig zijn, waar men inlichtingen kan krijgen over duivenziekten. Stad van Vader Cats kreeg een kapper uit Amsterdam Burgemeester J. L. van Leeuwen uit Brouwers haven opende woens dagmiddag de nieuwe kapsalon Maison Etien- ne. Wekelijks worden er in ons land kapsalons geopend en liet is al leen een bewys van ini tiatief en ontplooiing van de Nederlandse middenstand. Het feit dat iri Brouwershaven een dames- en heren kapsalon geopend wordt, is echter opmér- kelyk, daar het hier ter plaatse een eerste zaak in dit genre is en om dat het om de verplaat sing van een 150 jaar oude Amsterdamse in stelling gaat. Midden in de Napoleon tische troebelen opende men in de Kalverstraat in Amsterdam in 1810 een kapperszaak, waar aan men de naam Mai son Etienne gaf. Later voortgezet in de St. Lu- ciensteeg heeft de zaak onder het geslacht Kos ten een bekende klahk gekregen in de hoofd stad en een eigen clien- tèle-kring gevormd. De tegenwoordige eigenaar de heer J. C. A. Kosten, reflecteerde echter op een advertentie, waarin voor Brouwershaven 'n kapper gevraagd werd, waarby de gemeente steun toezegde. Waar de woningnood met vier kinderen in Amsterdam voor de familie Kosten steeg, werd met behulp van vele instanties overbrenging van de zaak, die dus haar eigen naam behouden zal, bewerkstelligd. Bij de officiële opening re leveerde burgemeester van Leeuwen enkele episoden uit de stryd van Brouwershaven om in het bezit van een eigen kapper te komen. Zelfs uit enkele dorpen in Zeeuwsch-Vlaande ren en Zuid-Beveland zijn nu van gemeente wege aanvragen bin nengekomen om de sol licitatiebrieven in te zien van de andere 30 liefhebbers! De heer Van Leeuwen bracht speciale dank aan de heer Verkaaik, adop tie-ambtenaar uit Voor burg, die veel voor de komst van een kapper in de stad van Jacob Cats gedaan 'heeft. Burgem. van Leeuwen onendc „Etienne" in Zeeland, onder aanbie ding van een gedenkal bum. Na de koffie sprak de lieer Kosten zelf een dankwoord, waarin hy hoopte aan de welvaart van Brou wershaven te kunnen meewerken. De zaak zelf is zowel een dames- als heren salon. Er zijn vijf plaat sen om de haardracht van de damescliënten te verbeteren en twee plaatsen in de annexhe- rensalon. Reeds tydens de opening werden te lefonisch bezoeken ge noteerd! wat het zwaarst weegt. Ged. Staten zijn van mening dat het verminderen van culturele subsidies afbraak zou betekenen van dat gene wat met veel moeite en financiële steun in Zeeland kon worden opgebouwd. Naar aanlei ding van een opmerking van een sta tenlid, dat culturele subsidies veelal buiten de provincie terechtkomen wordt er op gewezen, dat dat in zeke re mate het geval zal blyven, nu de verzorging van bepaalde culturele voorzieningen concerten, toneel enz. voor een belangrijk deel moet blyven toevertrouwd aan instellingen buiten de provincie. Overigens worden deze instellingen niet gesubsidieerd, maar de evene menten, die zij brengen. En deze eve nementen komen ten goede aan de Zeeuwse bevolking. Enkele statenle den waren op principiële gronden niet vóór subsidieverlening. Chauffeur uit Nieuwland gearresteerd en verhoord Verdacht van gelddiefstal uit woning van weduwe K. Met betrekking tot de Nieuwlandse zaak kan worden medegedeeld, dat is overgegaan tot de arrestatie van de chauffeur L. II. Hij wordt ervan ver dacht, zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal of verduistering van geld, dat na de dood van de we duwe K. vermist wordt. Hij is opge sloten in het Huis van Bewaring te Middelburg. Omtrent de vraag In hoeverre hier nog sprake kan zijn van moord, kon vanwege de justitie niets naders worden medegedeeld. Bovenstaande mededeeling werd door de districtscommandant van de rijkspolitie aam het A.N.P. verstrekt. Het was niet mogelijk te bevoegder plaatse nadere in lichtingen te ontvangen omdat daardoor mogelijk het onderzoek zou worden belemmerd, aldus werd medegedeeld. Nader vernemen wij nog, dat H. dinsdagavond langdurig is ver hoord. Een aantal van zijn ver klaringen klopte echter niet met mededelimgen, die hij reeds eer der aan de politie had gedaan. Ook de vrouw van H. werd ge hoord en voorts werd huiszoe king bij hem gedaan. Er zou daarbij echter niets in beslag genomen zijn. Tn de loop van dinsdagnacht werd H. naar het Huis van Bewaring te Middel burg overgebracht. Congresdagen Middenstand in Zierikzee en Breskens Op 5 en 6 februari Naar wij vernemen zal de Konink lijke Nederlandse Middenstandsbond dit jaar wederom twee congresdagen voor de Zeeuwse middenstanders or ganiseren. Ditmaal zullen deze op 5 en 6 februari aanstaande in respectie velijk Zierikzee en Breskens worden gehouden. Gezien de vele problemen welke er momenteel onder de middenstand le ven, zal er op deze bijeenkomsten een forum van bekende figuren uit Zeeland aanwezig zijn, om zijn visie op verschillende vragen te geyen. In dit forum zullen o.a. zitting hebben de Zeeuwse leden van de Sociaal Economische Raad, de heren C. A. Kammeraad en P. G. v. d, Weele, de burgemeester van Aardenburg en Tweede-Kamerlid, de heer J. M. A. C. van Dongen, de secretarissen van de Zeeuwse Kamers van Koophandel en Fabrieken, de heren A. S. de Jonge en A. Hendrikse, de gemeentesecreta ris van Zierikzee, de heer E. H. Mul der, de directeur van de Kon. Zee- landia N.V. te Zierikzee, de heer M. Doeleman, en de voorzitter van het actiecomité haven Breskens, de heer T. van Laarhoven. Ook de huisvrouwen zullen in dit forum vertegenwoordigd zijn, name lijk door mevrouw mr. Keuning ait Zierikzee en mevrouw Van Cruynin- gen-Erasmui uit Oostburg. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig alank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag mei BonKorets. ƒ3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Middelburg Electro: „Nacht der ver schrikking", (14 jaar), 13 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „De minnaar van lady Chatterly", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Tussenlanding in Pa rijs", (alle leeftijden), 20 uur; Britan nia: Vllssingse Orkestvereniging: con cert, solist Herman Krebbers, viool. Goes Grand: „De fatale mevrouw Phi lips", (18 jaar), 30 uur; De Prins van Oranje: uitvoering Kon. Erkende To neelvereniging ..Onderling Kunstge not": „Boeven en madeliefjes". 20 uur: Hotel De Korenbeurs: bijeen komst Alliance Francaise, afdeling Goes, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2