m WYBERT AANTREKKELIJK PLAN VOOR MIDDELBURGSE STROMENWIJK IT^ WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN GEEN BEROEP TEGEN HET STREEKPLAN WALCHEREN KLMffl lit de ETHER DINSDAG 15 JANUARI 1957 PRO V 1 N O I A LB ZEBU Wti B O OU RANT 1 VOORLICHTING AAN RAADSLEDEN Grote aandacht besteed aan verkeersveiligheid De lieer A. P. Schat van het stede- bomvkundig adviesbureau Schat en Schut te Middelburg heeft maandag middag na afloop van de raadsverga dering de hoofdstedelijke raadsleden voorgelicht over het uitbreidingsplan in de Stromenvvijk. Zoals bekend voorziet dit plan in de bouw van ruim duizend woningen, te weten 402 wo ningen in drie lagen, 426 woningen in twee lagen en 259 eensgezinswonin gen, alles premiebouw. De verhouding van de eensgezins- tot meergezins- huizen bedraagt dus 1:3. Verder voor ziet dit plan in de bouw van tien win kels, alsmede een ruimte van 19.000 vierkante meter voor openbare ge bouwen, 1900 vierkante meter voor autoboxen en 4600 vierkante meter voor de aanleg van kinderspeelplaat sen. Wat de stedebouwkundige aanleg van dit plan betreft, zo vertelde de heer Schat, wordt het beheerst door een aantal factoren, die reeds van te voren vaststonden. Dit zijn dan de loop van de Vlissingse watergang, van de Lageweg, van het veilingster rein der „Veiling Walcheren" en van de bebouwing langs de Nieuwe Vlis- singseweg. Met deze gegevens moest een stramien gevormd \vorden, waar binnen een woonwijk met een goede structuurindeling gebouwd moest worden, dus geen aantal huizen, be staande uit zelfstandige eenheden. Het eerste in 1953 ontworpen plan volstond met een hoofdas met bebou wing, hetgeen door Ged. Staten ste- debouwkundig verworpen werd. Ook was het plan te eentonig. Het thans ontworpen plan is aantrekkelijk, ter wijl het voor de gemeente financieel verantwoord is. Slechte ligging. Het bouwrijp maken van de gron den stuitte op bijna onoplosbare moei lijkheden. Ten eerste had men te ma ken met een zeer slechte terreinge steldheid. terwijl voorts op het achter- i ein een drainering moest worden aan. gebracht, daar dit gebied anders in de wintermaanden onder water zou ko men te staan. Het egalisatiewerk kostte ruim twee gulden per vierkan te meter. In het gehele project van tweeënhalf miljoen vergde de ophef fing van de slechte ligging bijna 5 ton, welke onkosten beperkingen op stedebouwkundig gebied oplegden. Met de derde ongunstige factor, na melijk de bebouwing langs de Nieuwe Vlissingseweg, zijn voorlopig nog geen moeilijkheden te verwachten. By de opbouw van dit plan heeft men dus restreefd naar een aan- 1 rekkelijke vorm. Dit heeft men gevonden door ten westen van de Nieuwe Vlissingseweg een cen trum een groot plein ter groot te van de Markt met openbare gebouwen te creeëren, welke ruim te omsloten zal worden door vier wanden van woningen en winkels. Deze laatste komen namelijk aan de zuidelijke wand. In de structuur van het plan geeft het wegenplan aan alle zijden aansluiting op de weg naar het centrum van Middel burg zelf. Het veilinggebouw met de omlig gende terreinen wordt gemaskeerd door de bouw van woningen van drie lagen, hetgeen eveneens het geval is met het beloop van de watergang. Aan de verkeersltuatie en de hier mee in verband staande veiligheid heeft men in dit stadsgedeelte, dat met t Zand en het Zanddorp plaats biedt voor circa 800D inwoners, grote aandacht besteed. Men is er van uit gegaan, dat de rijbanen beslist vrij moeten blijven. Aan beide zijden van alle in het plan opgenomen wegen is een parkeerruimte geprojecteerd, zo dat het parkeerprobleem niet zal vast lopen. Terwijl de hoofdwegen 5% me ter breed worden geheel dus als rijweg zonder parkeerverlies worden de trottoirs van de zijwe gen en niet als hoofdwegen gepro jecteerde straten 1% meter breed. Dit is niet erg veel, maar uit oog punt van bezuiniging heeft men in dit verband moeten versoberen. Iets nieuws in dit plan voor Mid delburg is de aanleg van looppa den bij stroken van 3 tot 5 eensge zinshuizen. Dit zijn geen wegen, maar paden van 3 tot 4 meter breed, waar echter wel de leveran ciers terecht kunnen. De kortste afstand tussen de achter zijden van twee eensgezinswoningen is twintig meter, hetgeen het mini mum is. De heer Schat betoogde, dat men pertinent niet het gevoel heeft boven op elkaar te zitten. Bij de bouw van 150 woningen per jaar is dit plan dus toereikend voor zes jaar. Ten aanzien van het vraagstuk tuinen deelde de heer Schat nog mee, dat men waarschijnlijk een oplossing zal zoeken in gedeeltelijk een eigen en ge deeltelijk een gemeenschappelijke tuin. Advertentie J Bij guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met De heer Teurlings werkte negen weken in Wenen Nog vier Zeeuwen als vrijwilliger in Oostenrijk De lieer F. W. Teurlings, lid van de Middelburgse afdeling van het Rode Kruis, is maandag na een verblijf van negen weken in Oos tenrijk (Wenen) in zyn woonplaats teruggekeerd. De heer Teurlings heeft die tyd als vrijwilliger by het Nederlandse Rode Kruiskorps Hol- land-Hongarije gewerkt. Op het station waren onder meer ter be groeting r .inwezig zijn echtgenote en verdere familieleden, vertegen woordigers van de plaatselijke Ro de Kruis-afdeling en een aantal be kenden. Op 15 november van het vorig jaar vertrok de heer Teurlings uit de Zeeuwse hoofdstad om zich (tijdelijk) aan zyn nieuwe taak te wijden. In de ze negen weken maakte hij zeven rei zen van Wenen naar Boedapest en te rug. Hij werkte als chaffeur-helper en transportgeleider bij het korps, dat levensmiddelen en medicamenten naar de Hongaarse hoofdstad bracht, ter wijl hij verder voor de administratie moest zorgdragen. Er is de gehele tyd flink doorgewerkt, zodat van slapen niet altijd even veel kwam. De heer Teurlings verklaarde echter blij te zjjn, dat hy deze arbeid heeft mogen verrichten. Nog vier andere Zeeuwen werken thans nog als vrijwilliger bij het Rode Kruiskorps Holland-Hongarije. Dit zijn de heren C. Vlier uit Meliskerke, Heineman en Van Belzen uit Souburg en De Neve uit Oostburg. Zij vertrok ken echter op een later tijdstip uit Ne derland, zodat zy later naar hun woonplaats zullen terugkeren. Ernstige kritiek op werkgroep Deltazaken. In nieuwjaarsrede van burgemeester Middelburg Burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein van Middelburg heeft in zijn maandag voor de raad gehouden nieuwjaarsrede ernstige kritiek geuit op enkele suggesties van de werk groep Deltazaken Zeeland. Met name over de voorgestelde tunnel of brug over de Westerschelde iets ten wes ten van Terneuzen, was de burge meester verre van enthousiast. Mr. Bolkestcin merkte op, dat hier alleen gedacht wordt aan de belangen van Zuld-Bcveland en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, terwijl die van Walche ren, het belangrijkste en volksrijkste deel van Zeeland en west Zceuwsch- Vlaanderen, geheel verwaarloosd worden. Het algemeen belang wordt hier evenmin mee gediend, aldus spreker, want wil men een tweede grote verbinding van Nederland naar België, dan moet die een flink eind van de bestaande af. Bovendien moet men de ontworpen verbinding over de tussendammen en dt Westerschelde zien als een verbin ding, niet alleen met België maar ook met het Noordfranse industriege bied en met Engeland, zo zei de bur- femeester, die verder nog aanstipte, at uit dit verkeerde uitgangspunt van de werkgroep uiteraard ook niet veel goeds is voortgekomen. De werkgroep zal zich dan ook ernstig nader moeten bezinnen op het nu voorgestelde, aldus mr. Bolkestein. Voorts had de burgemeester kri tiek op het denkbeeld van de werk groep om 't peil van het Kanaal door Walcheren te verlagen. De burge meester meende, dat ook rijkswater staat deze gedachte reeds heeft laten vallen. Middelburg en Vlissingen zul len zich tot het uiterste tegen dit on gelukkige plan verzetten. Wel ver heugde net spreker, dat de werkgroep zich achter de voorgestelde binnen- dam Zierikzee-Colijnsplaat stelt, ter wijl zij ook inziet, dat er tussen de dammen bij Fort de Koek en bij Kats behoefte is aan een binnendam. Als plaats verdient de dam over de Goud plaat echter de voorkeur, volgens mr. Bolkestein. De burgemeester sloot zich gaarne aan bij dè kritiek op het besluit van do minister om de bouw van een tweede veerboot Vlissingen-Breskens niet goed te keuren. De burgemeester betoogde, dat de Zeeuwen met ver eende krachten moeten trachten dit wonderlijke en waarschijnlijk niet goed doordachte besluit gewijzigd te krijgen. Cijfers boerenleenbanken Over december 1956 werd in totaal by de gezamenlyke boerenleenbanken op Walcheren ingelegd een bedrag van 865.936,5G, terwijl een bedrag van 820.412,53 werd terugbetaald Er werd dus een bedrag van 45.524,03 meer ingelegd dan terug betaald. RAAD MIDDELBURG Verlichting stadhuis wordt a.s. zomer een feit Raad voteerde f 1120.voor kabelaanleg plus nog f 1000. Na de omvangrijke voorafgaande nieuwjaarsrede van de burgemeester heeft de gemeenteraad van Middel burg, die maandagmiddag vergader de, In vlot tempo de agenda afge werkt. De belichting van het stad huis vormde nog een der punten, waarop nader werd ingegaan. B. en W. hadden zich reeds eerder in prin cipe bereid verklaard om het kabel- werk, waarvan de kosten f1120 be dragen, voor rekening van de ge meente te nemen en bovendien nog een eenmalige subsidie van f 1000 te voteren. De financiële commissie ging hiermee akkoord, maar wilde in verband met de restauratie van het stadhuis nog niet in 1957 deze gel den beschikbaar stellen. Verschillen de raadsleden stipten echter aan, dat het beroep van de verlichtingscom missie uit V.V.V. op de burgerij een bedrag van f7000 opgebracht heeft. Men juichte deze activiteiten van 't particulier initiatief en van V.V.V. toe, waarbij onder meer de heer W. P. .1. Baars (c.h.) in verband met de stijgende kosten aandrong om dit jaar reeds te beginnen, temeer daar alleen het gerestaureerde gedeelte verlicht wordt. Ook de heer L. J. Breel (p.v.d.a.) Wilde ln verband met de lange tijd van voorbereiding de gelden voor aanstaande zomer aan wenden. Wethouder L. J. van 't Westende belichtte in het kort de technische zijde van deze zaak. Bij het laatste plan worden de schijnwerpers aange bracht tussen café-restaurant „De Eendracht" en apotheek Hummelen. Voorts komen er vier schijnwerpers aan de palen van de marktverlich- ting, hétgeen technisch mogelijk is. Voorts werd er nog op gewezen, dat het in de bedoeling ligt om ook de Noordstraat gevel te verlichten. Ten slotte werd het voorstel aangenomen. Het voorstel van B. en W. om machtiging te vragen voor een tap- vergunning voor „Miniatuur Walche- ren werd aangenomen met de stem men van wethouder A. J. Berenpas (p.v.d.a.), en de heren A. J. Kaland (c.h.) en A. J. Schot (s.g.p.) tegen. Vóór de afwerking van ae agenda stukken dankte de burgemeester ir. H. Steur (a.r.), die wegens drukke werkzaamheden zijn lidmaatschap voor de raad moest opzeggen, voor zijn werkzaamheden in het belang van de gemeente verricht. Op zijn beurt dankte de heer Steur voor de prettige verstandhouding, waarin hij met B. en W. en de raad heeft mo gen samenwerken. Vervolgens wer den de geloofsbrieven onderzocht van het nieuwbenoemde raadslid, de heer Meliefste. Werk aan sportterreinen vordert zeer behoorlijk Geen medewerking sportclubs bij bouw De werkzaamheden aan de sport terreinen in Middelburg vorderen be hoorlijk, ofschoon er met minder mensen gewerkt wordt, dan aanvan kelijk het plan was. Zo bleek uit de nieuwjaarsrede van burgemeester Bolkestein. De nog te verrichten werkzaamheden bestaan uit het af maken der staantribnnes het afwer ken van puin ver hardingen en het aanbrengen van de toplaag op «1e sintelbaan. In augustus kan dan worden bezien of de velden in sep tember bespeelbaar zyn. Het onder houd van de beplanting en de gras mat. der speelvelden, waarvoor een motorinaai machine werd aange schaft, zal dit jaar voor rekening van de gemeente komen. Op de sportterreinen zal ook een gebouw met kleedlokalen, douches en dergelijke moeten verrijzen. Een plan hiervoor is reeds ontworpen, aldus de burgemeester, maar bij een inge steld onderzoek is gebleken, dat de sportverenigingen, ofschoon hun slechts een gering bedrag werd ge vraagd, niet bereid zijn in de kosten bij te dragen. In de sportwereld eist men tegenwoordig een maximum aan accomodatie tegen een minimum aan contributie, zo stelde de burge meester vast. Met de mentaliteit „de overheid moet maar betalen", loopt men nu echter vast, aldus spre ker. die aanstipte, dat de gemeente ,clit niet. zal kunnen betalen, zodat mogelijk is, dat er voorlopig; géén" kleedlokalen zullen komen. Van het zwembad werd in 1956 minder gebruik gemaakt dan het vo rige jaar wegens het slechte weer en uit vrees voor kinderverlamming. Het aantal baden daalde van 85.000 op 66.000. De burgemeester merkte op, dat het wel gewenst is om een zuiveringsinstallatie aan te brengen. Opdracht tot het maken van een ontwerp werd verstrekt aan 't rijks instituut voor drinkwatervoorzie ning, maar veel schot zit er niet in. Misschien is dit niet zo erg, aldus mr. Bolkestein, daar het de vraag is of hierin de benodigde 50.000 a 100.000 kan en mag worden geïn vesteerd. VUSSINGEN Rotsschilderingen belicht voor Z.V.U. Vlissingen Dr. P. Glazema, directeur van de rijksdienst voor oudheidkundig bo demonderzoek te Amersfoort, hield in „Britannia" te Vlissingen voor plaatselijke afdeling van de Z.V.U. een lezing over het onderwerp „Pre historische rotsschilderingen in Span je en Zuid-Frankrijk". Dr. Glazema behandelde als inleiding de proble matiek van de mensheid vanaf het mysterie van het geboren worden tot de tijd, waarop de mens weer van de aarde moet verdwijnen. Van dit zeer korte tijdsbestek neemt het denken, een drang in de mens om te kennen en te leren kennen, een groot gedeelte in, aldus de heer Gla zema. Als primaire nood, die de men sen in de oudheid met de tegenwoor dige moderne tijd gemeen hebben noemde de heer Glazema de noodzaak van het eten. Daarnaast bestaat er, volgens spreker, ook een overeen komst, wat het denkvermogen van de mens betreft en hij noemde hierbij als voorbeeld de handelingen van d< oermensen bij liet afslijpen van ste nen om de vangst van dieren te ver gemakkelijken en de handelingen van de tegenwoordige bewoners van deze moderne wereld inzake atoomsplitsing. Meer komende tot het onderwerp van de avond meende de heer Glaze ma te mogen veronderstellen, dat de diverse tekeningen, die uit de oud heid zijn blijven bestaan en door op gravingen aan de tegenwoordige mensheid kenbaar zijn geworden door de toenmalige bewoners der aarde zijn aangebracht om te trach ten met een mythologische specula tie de werkelijkheid te bereiken, waarbij ook toentertijd ervan werd uitgegaan, dat alles op deze wereld bestuurd en geregeld werd door een onbekende grote macht, die overal bij en overal in is. Na de pauze werden diverse lan taarnplaatjes vertoond met zeer in teressante opnamen van in Spanje en Zuid-Frankrijk aangetroffen rots-' schilderingen. Hoogste punt bij bouw oefenlokaal bereikt In de afgelopen weken is er hard gewerkt aan de bouw van het nieuwe oefenlokaal voor de Missings e mu ziekverenigingen. Op 2 januari 1.1. be gon men met de werkzaamheden cn reeds maandagmiddag werd het hoog ste punt bereikt. Ter gelegenheid daarvan werd een vlag op de top van het nieuwe gebouwtje geplaatst, dat opgericht wordt op de plaats waar eerst het oude oefenlokaal stond. De ze gebeurtenis werd bijgewoond door de loco-burgemeester van Vlissingen. de heer M. A. van Popering, de waar- nemend-gemeentesecretaris, de heer I. van Waarde, de directeur van ge meentewerken, de heer J. Moll en de waarnemend-directeur, ir. J. Gee- sink. Ook was aanwezig de directie van de Zuid-Nederlandse Bouw. en Handelscombinatie, die door een ges te de bouw van dit lokaal mogelijk maakte. De heer Van Popering dankte de uit voerder en het personeel voor de snel le bouw en bood een gèsÖRenk onder couvert aan. De heer F. Naérëbout dankte namens de beide Vlissingse muziekkorpsen, de koninklijke har monie „Ons Genoegen" en „Sint Cae- cillia". Zoals bekend werden deze korpsen zwaar gedupeerd doordat een felle brand het vorige oefenlokaal grotendeels vernietigde. Men verwacht, dat het nieuwe oe fengebouw reeds in begin februari gereed zal zijn. Collecten De oudejaarsavond collecte heeft in de Ned. herv. kerk te 's Heer Abts- kerke 188,87 opgebracht. RAAD KOUDEKERKE Atletiekinterland België- Nederland in Middelburg. E.M.M. belast met organisatie Middelburg zal dit jaar een be langrijke atletlek-interland beleven! Voor het eerst In de geschiedenis wordt op 16 Juni a s. de Interland wedstrijd tussen de heren van Ne derland en België namelijk in Zee- Elektriciteitsstoring m Zeeland en West-Brabant In de provincie Zeeland en in West- Brabant trad maandagmorgen van 9.40 tot 10.20 een elektriciteltsstoring op. De P.Z.E.M.-centrale in Vlissingen moest bijspringen In West-Brabant, waar de stroom was uitgevallen ten gevolge van een defect in een hoog spanningsleiding tussen Breda Geert rnidenberg. Geheel West-Brabant diende toen vanuit Vlissingen bediend te worden en dit had tot gevolg, dat er voor de P.Z.E.3I.-centrale een overbelasting kwam. De momentele belasting voor Brabant is groter dan die voor Zee land, daar het hier naar bekend een sterk geïndustrialiseerd gebied betreft Wat precies de oorzaak was van de storing in de hoogspanningsleiding tussen Breda en Geertruldenberg, kon men ons niet mededelen. Te tien voor half elf kwam er weer spanning in het Brabantse net en kon ook de storing voor Zeeland worden opgegeven, waarne de elektriciteitsvoorziening normaal functioneerde. Ofschoon de storing dus niet van uitzonderlijk lange duur was, hebben niettemin ae bedrijven in de betrokken gebieden wel enige schade geleden door het opgetreden produktieverlies. Rede burgemeester Dregmans: vreemdelingen- bezoek nam toe. De raad van de gemeente Koude kerk» heeft in haar jaarvergadering van maandag 14 januari onder voor zitterschap van burgemeester J. L. Dregmans haar goedkeuring gehecht aan net voorstel van B. en W. om geen beroep ln te stellen ten aanzien van de door gedeputeerde staten ontwor pen herziening van het streekplan Walcheren. In zijn nieuwjaarsrede noemde bur gemeester Dregmans het jaar 1956 een bijzonder moeilyk jaar voor de landbouw, o.m. als gevolg van de slech te weersomstandigheden. De bedrijfs resultaten in de tuinbouw gaven hem geen reden tot ongerustheid, gezien de redeljjke export. In tegenstelling tot het nog steeds toenemende vreemdelingenbezoek, is het aantal dagjesmensen in 1956 ver beneden normaal gebleven, deelde de voorzitter mede. Burgemeester Dregmans schetste voorts de belangrijkste beslissingen, die de raad in het afgelopen jaar ge nomen heeft. Hij bracht nulde aan de plaatselijke bouwondernemers voor de ontplooide activiteit en zegde de. medewerking van het college toe voor de realisering van een zestal woning wetwoningen. Tenslotte noemde burgemeester Dregmans enige punten op, die in de komende vergaderingen behan deld zullen moeten wordten: vast stelling van twee uitbreidingsplan nen, verbetering riolering Dishoek, aanschaffing nevelbrandspuit en aanleg riolering ln een gedeelte van het dorp met zuiveringsinstal latie. Wethouder J. Jasperse dankte de voorzitter namens de raad voor de goede wensen en bood hem wederke rig de beste wensen aan. Aan het gemeente-personeel zal 'n uitkering ineens van zes procent over 1S56 verstrekt worden over het tijd vak 1 juli 1956 tot 1 januari 1957. Het koninklijk besluit over de verhoging met ingang van 1 januari 1957 van de salarissen van het burgerlijk rijks personeel werd ook van toepassing verklaard op de gemeente Koudeker- ke. In de verordening op de keuring van waren werd een wijziging aange bracht. Met een ondergeschikte wijzi ging in de plaatselijke bouwverorde ning werd eveneens ingestemd. Hogere opbrengst. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de plaatselijke leges verordening te herzien, zodanig, dat de hantering van de nieuwe ta rieven een hogere opbrengst van f 200.per jaar zal betekenen. De herziening van de verordening op de heffing van precario-rechten werd uitgesteld tot een volgende vergadering, opdat B. en W. de nieuwe tarieven konden vergelij ken met die in andere gemeenten. Op voorstel van de heer P. Flipse (g b.,) die hierin gesteund werd door wethouder J. de Kroo (a.r.) werd hiertoe besloten. De heer Flipse merk te op, dat hij het oneens was met het college, dat van mening was, dat de jaarlijkse opbrengst niet in belangrij ke mate zou stijgen door de nieuwe ta rieven. De heer Flipse voorzag echter wel een belangrijke stijging, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit in de praktijk wel anders zou blijken. Met de n.v. bank voor Nederlandse gemeenten werd een krediet in reke ning-courant aangegaan tot een ma ximum van f 40.000.Onder dank aan de controlecommissie werd de ge meenterekening over het dienstjaar 1955 vastgesteld. De gewone dienst vermeldt een batig saldo van f 5.991.16 en de kapitaaldienst een batig saldo van f 17.741,97. Over d&aankoop van gronden voor het kampeerhuttenter- rein en in het zomerwoningenterrein vergaderde de raad in besloten zitting. BU de rondvraag vestigde de heer Flipse de aandacht op de verbreding var de Weststraat, welke verbreding door B. en W'. nader bekeken zal worden. Ook informeerde de heer Flip se naar de verordening van de uitbrei dingsplannen, waarop burgemeester Dregmans antwoordde, dat hieraan hard wordt gewerkt. ZOUTELANDE Burgemeester Kodde sprak nieuwjaarsrede uit In Zoufelande werden in 1956 vijf woningen gebouwd Burgemeester D. Kodde heeft maan dagavond tijdens de openbare raads vergadering van Zoutelande 'n nieuw jaarsrede uitgesproken. Daarin ver telde hij onder meer, dat het aantal inwoners van 974 gestegen is tot 977 In het afgelopen jaar kwamen vyf woningen gereed. De burgemeester betreurde het, dat de acht woningwet woningen nog niet konden worden aanbesteed. Wethouder P. Leijnse beantwoord de de nieuwjaarsrede. De raad wees het verzoek om sub sidie van de christelijke stichting school- en beroepskeuze af. In begin sel besloot de raad 105 vierkante me ter grond aan te kopen van de her vormde gemeente ter verbr.eding van de voormalige Noordstraat. De heer A. Koppejan vroeg voor zijn kampeer terrein de raad om medewerking ter verkrijging van goede toegangen. Aangezien deze kwestie een zaak is van de raad van beroep werd dit ver zoek voor kennisgeving aangenomen. De raad besloot niet toe te treden tot het instituut ziektekostenvoorzie ning ambtenaren. Aan de weduwe P. J. de Kok-Verhage werd f 500 be schikbaar gesteld ter verbetering van haar woning Kerkplein 24. Voorts be sloot de raad 162,5 vierkante meter grond te verkopen aan de Nieuw- straat aan de neer K. Wondergem voor f 7,50 per vierkante meter. Aan de heer J. Stroo werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de bur gerlijke stand. In zijn plaats werd be noemd de heer P. Leijnse. SEROOSKERKE (W.) Nederlands Bijbelgenootschap Vorige week werden voor de afde ling Serooskerke (W.) van het Ne derlands Bijbelgenootschap in het ge meentelijk verenigingsgebouw de films „Massavela" en „Tanganyika Kinu" vertoond. Deze films handelen over de Belgische Congo, waar het Bijbelgenootschap bijbels verspreidt en hebben tot doel vooral de jeugd te interesseren voor dit werelddeel en het werk van het Bijbelgenootschap. Ds. S. van Wouwe, geref. predi kant te Serooskerke, opende de bij eenkomst, die ds. De Boer, ned. herv. predikant te Vrouwenpolder, sloot. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 14 Jan. Aanvoer ln totaa 18G5. Vette koelen en ossen 1144. Varkens 721. Vette koelen (prijzen ln cents per kg) le kw. 304—320. 2e kw 286—300. 3e kw. 276—286. Vakens lev. gew. le kw. 190, 2e kw 188. 3e kw 186. Vette koeien aanvoer: Iets minder: han del: kalm; niet geheel prijshoudend, kele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer: ruimer: handel, ta melijk: lager ln prijs, enkele prima's bo ven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Rotterdam. 14 Januari: Kleiaardappelen 35 mm opwaarts, Eigenheimers 13—16.50; Bintjes 9.75—10.25; Bevelanders 13—14.50. Koopmansblauwe 11.50—12.—; Meerlanders 11.00—12.50: Furore 11.50—12.50: IJsselster 9.00: Bintjes kleigrond voor export 10.56— 11.00: zandaardappelen 35 mm opwaarts: LI bertas 9.00; Voeraardappelen 4.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAA.VBEURS ROTTERDAM Rotterdam. 14 januari. Binnenlandse gra nen ochtendbeurs officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe op vochtconditle 29.06—29.25. Witte 2onder vochiconditie tot 29.75. Voe- dergranen kalm Zomergerst naar kwali teit. 24.2525.50. Extra 26.25: Wlntergerst naar kwaliteit 24.06—25,50; Haver naar kleur, droogte en kwaliteit 24.50—26.00: Ex tra blanke 26.75; Rogge doorsneekwaliteit 24.25, gedroogde doorsneekwaliteit 25.25; Bakrogge ca 26.25; Peulvruchten kalm. Groene erwten 35.00—54.00; Schok kers 45.00—71.00: Bruine bonen ln prima kwaliteit tot 68.00. Alles boerenschoon. land gehouden. Zoals bekend krijgt Middelburg een sintelbaan, die in de zomer tan dit jaar gereod zal ko men. Deze spiksplinternieuwe sin telbaan zal dan ook het strijdperk zijn tussen de atleten van België en Nederland. De Middelburgse sportvereniging E.M.M. ia belast met de organisatie. Vanzelfsprekend is de vooroereiding van zo'n wedstrijd geen peuleschllle- tje. De organisatie zal bijvoorbeeld enkele duizenden guldens kosten en E.M.M. is momenteel al druk bezig de financiële problemen op te lossen. Deze wedstrijd tussen België en Ne derland is ondertussen al op de in ternationale atletiekkalender ge plaatst. Hein Cujé 7e in België. In Duffel bij Mechelen werd een cross over tien kilometer gehouden, waaraan ook een Nederlandse ploeg deelnam De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Van Hoof. De Nederlan der Viset (Cialfo) werd tweede, Kü- nen (Sprint) uit Breda bezette de der de plaats. De vijfde plaats was voor Jonkers (Sprint) en de Middelburger Hein Cujé (EMM) finishte als zeven de. In het algemeen klassement werd de ploeg van Nederland nummer één. Afdelingsvoelbal Evenals het zaterdagvoetbal heeft het afdelingsprogramma voor de zon dag het ook maar tot drie wedstrijden kunnen brengen. In de eerste klas A won Vogelwaarde met 3—2 van Dóm- burg. In de res. le klas behaalde het bezoekende Goes III een ruime 61 overwinning op Steen II, terwijl Re- tranchemerit ln de tweede klas A zijn schutterslusten botvierde op Zuidzan- de, dat met niet minder dan 11—1 werd ingemaakt. Alle andere wedstrij den werden afgelast! IIONTENISSE-ZEELAND SPORT 0-2 Het is Zeeland Sport gelukt Hon- tenisse in eigen huis een verdiende ne derlaag toe te brengen (0-2). Toch is Hontenisse meer in de aanval geweest dan Zeeland Sport maar Hontenisse miste een schutter. Zeeland Sport schiep zich betere kansen en vooral Fccnstra en Hubregtse hadden in bei de doelpunten een belangrijk aandeel. De eerste aanvallen waren voor de be zoekers, maar voorlopig was het de verdediging, die geen kansen weggaf. Rechtsbuiten Feenstra van Zeeland Sport maakte dikwijls openingen en hieruit kon Hubregtse in de 25e mi nuut met een hard schot doelman Bax het nakijken geven (0-1). Hierna kreeg Hubregtse nogmaals een goed kans maar zyn schot was te hoog gericht. Na de thee oefenden de Hontenisse voorwaartsen 20 minuten een druk uit op de Zeeland Sport veste maar goed verdedigen der Zeeland Sport-achterhoede voorkwam doel punten In de 33e minuut maakte Feenstra aan alle onzekerheid een ein de. Na goed spel van Hubregtse was het Feenstra. die de linkshalf, de linksback en ook doelman Bax pas seerde en op deskundige wijze no 2 in het Hontenisse doel werkte.' Höntenis- was hierna een geslagen ploeg. Officiële publikaties GEMEENTE OOST- EN WEST-SOUBURG AANGIFTE HONDEN Zij, die na 1 Januari 1956 houder zijn geworden van één of meer honden, of thans meer honden houden dan op l Januari 1956 en zij, die sedert die datum één of meer honden minder houden, zijn verplicht hiervan aangifte te doen vóór I maart 1957 ten gemeentehuize. Zij, die na laatstgenoemde datum hou der van een hond worden moeten hler- an binnen veertien dagen bericht doen. Oost- en West-Souburg 10 Januari 1957. GEMEENTE VLISSINGEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Vlissingen is ver hinderd woensdag 16 januari a.s. spreek uur te houden. WOENSDAG 16 -JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 ke's. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.06—24.00 VARA. VARA: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 De ont- bljtclub. 8 00 Nws. 8.18 De ontbijtclub (verv.) 8.50 Voor de vrouw. (9.35—9 «0 Wa- terst.) VPRO 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram 11 30 Gevar. progr 12.30 Land- :n tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platte- and. 12.38 Instr. Trio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelltngsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. 16 00 Voor de zieken 16.30 Gram. 17 20 Lichte muz. 17.40 Pianospel. 17.50 Regerlngsuitz.: Rijksdelen overzee: dr. J. Hartog: Van eiland tot eiland ln de Nederlandse Antillen. 18 00 Nws. en com mentaar. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: dr. A. Saalborn: ..Grote romantici". Van Schen- del. 19.00 Liedjes v. d. Jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO; 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Tussen de regels door. 20.15 In opa's Jonge Jaren 22.45 Ham mondorgelspel. 23 00 Nws. 23.15 Strljkork. en soliste. 23 40 Gram 23.50—24.00 Socialis tisch nws. ln Esperanto. HILVERSUM II. 298 m 1007 ke's. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV; 7 00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz 7 45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8 15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 Waar voor uw geld. 9.30 Gram. 9 35 Vaudeville salonork. 10 05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Wij dwaze mensen, hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb, meded. 12.33 Gram 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13 20 Kon. mil. ka pel. 13.50 Gram. 15.000 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Koorïang. 18.20 Instr. trio. 18.45 Boekbespr. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Bultenl .overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Radtofllharm. ork. 21.15 Weg en werk der Kerkhervormers^ caus. 21.35 Lichte muz. 22.000 Gram. 22 05 Film beschouwing. 22.15 Oude muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaal- sportultsl. 23.20—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3