Situatie op huisvestingsgebied in Middelburg is zeer somber Investeringsbeperking werkt generaliserend Zeeuwse Almanak BEVOLKING IN ZEELAND „SLUIS PRESENTEERT" REEDS NU IN DE BELANGSTELLING Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 15 JANUARI 1957 MR. BOLKESTEIN IN NIEUWJAARSREDE: Gevolg: inwoneraantal liep terug HET AANTAL WONINGEN IN MIDDELBURG nam in het afgelopen Jaar slechts toe met 34. In ditzelfde jaar liep het inwonertal terug met 190. By de woningtelling van het voorjaar is gebleken, dat het woningtekort in de Zeeuwse hoofdstad 11.1 pet was, iets hoger dan het landeiyic gemiddelde (10.1 pet), maar aanmerkelijk hoger dan het gemiddelde in Zeeland (5.8 pet). Met deze drie cijfers gaf burgemeester mr. dr. N. Bolkestein tijdens de maandagmiddag voor de raad uitgesproken nieuwjaarsrede een helder beeld van de sombere situatie op huisvestingsgebied in Middelburg. Do burge meester merkte op, dat zonder ophouden door het gemeentebestuur is be toogd, dat het aan Middelburg toebedeelde bouwvolume te laag was. Hier werd óf niet, óf met een geheel onjuiste theorie, óf met onjuiste cyfers op gereageerd. Daar voorbereiding en bouw van woningen geruime tijd kosten, aldus mr. Bolkestein, heeft de eind 1955 reeds aangekondigde en in 1956 toegepaste nieuwe verdeling van bouwvolume namelijk naar de plaatse lijke bouwcapaciteit nog geen resultaten afgeworpen in de vorm van ge reedgekomen woningen. Daar deze regeling wel gunstig is voor Zeeland, zal by handhaving van dit systeem het zeker mogelyk zyn meer te bouwen dan in vorige jaren, ook in Middelburg. De minister heeft aan Zeeland voor 1957 een volume van 500 woningen toegekend, aldus de burgemeester. Ge lukkig blyft er een contingent voorlo pig onverdeeld voor verdeling naar bouwcapaciteit, die volgens het E.T.I. wel 2654 woningen per jaar is. In het afgelopen jaar zyn er naar schatting 2000 woningen gereed gekomen en bij beperking van andere bouw kan dit getal zeker worden opgevoerd. De burgemeester hoopte, dat Zeeland ook deze 2600 woningen mag bouwen, op dat do provincie niet blijvend in een uitzonderingspositie wordt geplaatst. In Middelburg werden over de jaren 1951 tot en met 1955 gemiddeld 113 wonirigen per jaar gebouwd en 15 wo ningen aan haar bestemming onttrok ken. Het aantal woningzoekenden steeg desondanks nog. Dit aantal is thans 632, namelyk 343 uit de stad, 179 van buiten cn 110 trouwkandida- ten. Dit is dus 83 minder dan vorig jaar, waarbij niet mag worden verge ten, dat in 1955 niét en eind 1956 wél aan iedere ingeschrevene is gevraagd of hij nog als woningzoekende moest worden beschouwd. Dit betekent dus een sanering van de lijst, waarbij men dus niet geheel vergelijkbare cijfers krijgt. Vergeleken by 1 januari 1955 (ook kort na een sanering) daalde het aantal woningzoekenden met 18. Een iets ruimere toelatingspolitiek zoals die ook in andere gemeenten wordt gevoerd, zal het aantal wo ningzoekenden naar veler overtui ging sterk doen stygen. Dat de be- (LcijU+J- door de lange winter, ft als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met ABDIJSIROOP- volking met 190 daalde van 22.158 tot 21.968 was het resultaat van een geboorteoverschot van 193 en een vertrekoverschot van 383. Er werden 191 huwelijken voltrokken en 8 echtscheidingen ingeschreven. Voorlopig 200 woningen De burgemeester merkte op, dat voor lopig moet worden gestreefd naar de bouw van 200 woningen per jaar. Mr. Bolkestein noemde dit zeer beschei den, daar het woningtekort in Middel burg 15.7 pet van het Zeeuwse wo ningtekort is. En 15.7 pet van 2600 is 418, zodat het getal 200 geleidelijk moet opgevoerd worden. „Met minder dan 200 komen wij echter nooit uit de moeilijkheden en blijven velen, die naar eigen verkiezing in Middelburg zouden willen wonen, verplicht zich elders te vestigen", zei de burgemees ter. In het afgelopen jaar werden 72 wo ningen voltooid, hetgeen al heel wei nig is, aldus mr. Bolkestein. Door de zogenaamde „gezinsverdunning" en het feit, dat er 38 woningen aan de be volking werden onttrokken, namelijk 16 door verandering van bestemming en 22 door slopen of verlaten, wordt de daling van het inwonertal ver klaard. In aanbouw waren op 1 januari j.l. 76 woningen, namelijk 15 herbouw, 42 premieregeling en 19 woningwet; deze 76 zullen dit jaar wel gereed komen, maar het is ten enenmale onvoldoende. Als men de bouw van één woning op acht maanden stelt, dan kunnen ook de woningen, waarmee vóór 1 mei wordt begonnen, nog dit jaar gereed komen. De aannemer Broek heeft het plan om binnenkort te beginnen met de bouw van 76 woningen (woning wet) in de Stromenwijk. Er zal dan meteen voor 336 woningen worden geheidin dezelfde wijk zullen vol gens voorlopige plannen door de gemeente 37 woningen (eveneens woningwet) worden gebouwd, na melijk 7 uit een oud contingent en 30 voor de marine. Maar het zal nodig zijn, aldus de bur- Jemeester, dat ook andere kleinere liddelburgse aannemers bouwen. Tot BURGEMEESTER BOLKESTEIN: Achterstand van Middelburg steeds groter Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg heeft in zyn nieuw jaarsrede aandacht gewyd aan het feit, dat het voor vele gemeenten, ook voor Middelburg, moeilijk of onmogeiy k is om een sluitende begroting te verkrygen. Uiteindelijk sluit de begroting wel of misschien is er zelfs een overschot, maar aan dit als mosterd na de maaltyd komende geld heeft de gemeente niet veel. De tyd om daarme e de voor de bouw van een kapitaals- werk benodigde uitgave te dekken is dan voorby en er is dan al weer een nieuwe niet-sluitende begroting. „Men kan rustig aannemen, dat deze poli tiek niet of althans niet alleen voorkomt uit laksheid van de regering", zo stelde de burgemeester vast. Hij meende, dat het hier wel degelijk bereke ning is. De regering tracht op deze wijze de in haar ogen te hoge investerin gen der gemeenten af te remmen. By sommige gemeenten is dit ook wel ge wenst, maar dit systeem werkt generaliserend en de goeden lijden met de slechten, aldus mr. Bolkestein. Daar in Zeeland Ged. Staten geen goedkeu ring geven voor de uitvoering van kapitaalswerken, zolang de begroting niet sluit, werkt dit systeem hier afdoende, aldus spreker. „Zyn de gemeen ten elders brutaler?" zo vroeg de burgemeester zich af. VAN 27 APRIL TOT 2 MEI. en de samenwerkende gemeentebe sturen. De juridische en financiële ba sis is nog niet geheel in orde, maar er wordt naarstig aan gewerkt. Met me dewerking van alle Zeeuwse gemeen ten zal het volgens mr. Bolkestein mogelijk om een behoorlijk fundament onder deze zo bloeiende instelling te leggen. Maar het zal niet mogelyk zijn van deze school te profiteren zonder zijn evenredig deel te betalen. Uitvoerig besteedde de burgemees ter aandacht aan de nieuwe wet op het kleuteronderwijs, waarbij in Zeeland wel de christelijke, maar niet met een openbare gelijk te stellen neutraal-bijzondere oplei ding voor kleuterleidsters door het rijk werd erkend en gesubsidieerd. Dit betekent groot nadeel voor dit onderwijs, daar dit slechts in Zee land kan bestaan, wanneer er in de provincie zelf een opleiding be staat. De ervaring leert namelyk dat Zeeuwse meisjes niet in Rot terdam een opleiding gaan volgen en meisjes van elders geen behoef te hebben in deze streek een be trekking te zoeken. Na overleg werd besloten, dat de school gewoon zal doorgaan voor risi co van Middelburg en dat de raden van de 100 andere gemeenten zal wor den gevraagd de op ongeveer 150 ge schatte jaarlijkse kosten per leerling te betalen voor de uit hun gemeente komende meisjes. Mr. Bolkestein wees er op, dat het de bedoeling is, dat op het ryk aandrang zal worden uitgeoefend om deze oplei ding, die dus absoluut noodzakeiyk is te erkennen en te subsidiëren. Op hef Ogenblik hangt deze school, die ge woon werkt en 87 leerlingen heeft, ge heel in de lucht, aldus dè burgemees ter. Spreker stipte verder aan, dat he onderwijs van de stichting voor voort gezet economisch onderwijs in een grote behoefte voorziet. Ondanks de door Middelburg voor heel de provin cie belangryke genomen initiatieven, meende mr. Bolkestein, dat de rege ring, het provinciaal bestuur en de be sturen van andere Zeeuwse gemeenten wel oog moeten hebben voor de bijzon dere positie en de speciale verplichtin gen van de stad. Waterwingebied Mr. Bolkestein merkte vervolgens op, dat het regeneratieproces in het waterwingebied nog langzaam verloopt, hoewel er een duideiyke vooruitgang valt te constateren. Niet altijd valt er in het najaar, winter en voorjaar voldoende wa ter. Toch is in 1956 reeds aanmer kelijk meer dan de helft van het benodigde water, namelijk 485.000 kubieke meter van de 830.000 aan Oranjezon onttrokken. De rest kwam uit Ossendrecht. In verband met de hoge gasprys heeft het streven van de Zeeuwse bestuur ders der gasbedryven om in Den Haag een zekere egalisatie te bereiken, nog niet veel succes gehad. Deze zaak achtte de voorzitter echter van zoveel gewicht, niet alleen voor de gasbedry- van zelf, maar ook voor de gebruikers van het gas, dat de pogingen zullen worden voortgezet. Voorts merkte mr. Bolkestein op, dat de belangstelling van de dienst voor de maatschappelijke zorg spe ciaal uitgaat naar de beschuttende werkplaats, waarvoor door de Wal- cherse gemeenten behalve Vlissingen, een stichting is opgericht. De huisves ting van de verschillende afdelingen is ten enenmale onvoldoende, zodat de burgemeester hoopte, dat het eens mogelijk zal zijn om een nieuw ge bouw, waarvoor de plannen reeds be- stekklaar worden gemaakt, op het kleinindustrie-terrein te zetten. Advertentie J van &2win HANDIG Smokkelaars zyn, wat men noemt, „handige jongens"! Want men mag toch aannemen, dat de meeste doua niers niet ln het bezit van twee lin kerhanden zyn en dat ze beroepshalve bovendien een moedige inborst heb ben. Maar toch wordt er steeds meer gesmokkeld aan de Nederlands-Bel gische grens in het gebied van Middel burg en Moerkerke. Verscheidene au to's, die belangrijke hoeveelheden goederen vervoerden, werden reeds in beslag genomen, maar vrijwel steeds slaagden de bestuurders er in zich uit de voeten te maken. Dezer dagen dachten de douaniers, dat ze een bijzonder goede vangst zouden gaan doen. Bij de post Stroo- burg vernam men, dat twee grote au to's Nederland waren binnengereden en men veronderstelde nu, dat de wa gens afgeladen met smokkelwaar zou den terugkomen. Dus blikten de dou anebeambten met nog scherper argus ogen rond dan gewoonlijk. Helaas, slechts één der auto's werd op zijn clandestiene terugtocht ontdekt. En kele douaniers gaven ijverig stopte kens, maar de onbekende chauffeur hield zich wijselijk van de domme en drukte het gaspedaal zelfs nog wat dieper in. Nu zyn douaniers ook niet van gisteren en dus wierpen ze man moedig versperringen op de weg, LAMMETJE Uit Axel bereikte ons in deze don kere dagen, niet vóór, maar na kerstmis, een bericht, dat de burger weer een weinig moed geeft, nu de zon zich voortdurend op de achter grond houdt en er van Zeélands spreekwoordelijke hoge hemel ook niet veel te bespeuren valt. Men heeft in een weiland in de omgeving van Axel al een lentebode gesigna leerd! Er dartelde een lammetje tn de gure januari-wind! Een klein, be klagenswaardig schepseltje, dat er vermoedelijk beter aan had gedaan zijn verschijnen een weinig uit te stellen. Maar goed, het is er en waar één schaap, al is het nog zo jong, over de dam is, volgen er altijd meer en daar moeten we het vooralsnog maar op houden. En 't lammetje i>i Axel alle sterkte toewensen om door deze. donkere dagen heen te komen... TOT tS.ij'pe maar de geheimzinnige chauffeur stuurde zijn wagen zo behendig langs en tussen de obstakels door, dat de mannen in de groene uniformen nog het nakijken hadden. De douaniers schoten er nog flink wat op los, maar de wagen werd niet geraakt. De auto verdween in het nachtelijk duister en daarmee was weer een gladde vogel gevlogen! VERSTEKELING Een Zeeuws-Vlaamse kip heeft een merkwaardig avontuur be leefd! De taxi-eigenaar Van der I'lasse in Sluis opende zondag na een ritje de koffer van zyn nieuwe auto. Uit dat „verblyf" kwam een niet bepaald welriekende geur en bij een nader onderzoek ontdekte de heer Van der Plasse, dat een kip in de koffer rustig op twee eie ren zat te broeden. Aan de aan zienlijke hoeveelheid kippenmest en de beide eieren was te zien, dat de kip zich al geruime tyd in de wagen bevond. Het heeft de heer Van der Plasse wel enige tijd gekost om te ontdekken hoe de kip in de koffer verzeild raak te, maar hij kwam er toch achter. Bij een oponthoud bij een boerderij in de omgeving van Sluis bleek de kip in de koffer te zijn gesprongen, toen de ze bergplaats openstond. De kip heeft zich met laten noren op het moment dat de koffer dichtgedaan werd. Een week lang heeft het dier zonder eten en drinken in de wagen rondgereden. Na wat verversingen voelde de kip zich al uitstekend op haar gemak in een naburige kippenren. Een avon tuurlijk beest, deze verstekeling DIEPTE In Bruinisse beschikt men sinds en kele dagen over een vaartuig, dat is uitgerust met een installatie om de genieentehaven van modder te zuive ren. Uitbaggeren door middel van een baggermolen is nu niet meer nodig. Men heeft een modderbak omgebouwd en voorzien van mast, giek en knyper. Met dit vaartuig zullen twee man van het gemeentepersoneel dageiyks de haven op de vereiste diepte kunnen houden. WATER Het is weer mis met de waterstand in diverse Zeeuws-Vlaamse kreken en waterleidingen. Door de hevige regens is de waterstand een meter boven het normale peil komen te liggen. De wes tenwind belemmert de lozing op de Schelde ten zeerste. Indien het peil nog verder zou sty gen is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat diverse ega lisatie- en polderwerkzaamheden moe ten worden stilgelegd. meester Bolkestein op, dat men bij de bouw van bejaardentehuizen niet al- tyd naar het ieale moet streven, daar er ook behoefte is aan eenvoudige hui zen voor het grote deel der bevolking, die niet veel betalen kan. Stromenwijk Uitvoerig besprak de voorzitter het gereedgekomen ontwerp voor een nieuw stratenplan in de Stromenwijk. Met het egaliseren van het terrein en de aanleg Van straten en rioleringen is een aanvang gemaakt; eerst komt de weg evenwijdig aan het veilingter rein in het verlengde van de De Ruy- terstraat, vervolgens andere straten, waaraan ook zal worden gebouwd, en dan de verbinding met de Lageweg. De grond is hier vrijwel in handen van de gemeente, met uitzondering uiter aard van het veillngterrein en de be bouwing langs de Nieuwe Vlissingse- weg, welke laatste slechts geleidelijk zal kunnen verdwynen. Dit straten plan is ontworpen door het stedekun- dig adviesbureau Schat en Schut, (Vervolg op pag. 5) (Slot van Dag. li als enige grote gemeente in Zee land zijn inwonertal belangryk achteruitgaan. Het zielental op Walcheren nam in het afgelopen jaar toe met 1383 of 1,8 peet. Op 31 december 1955 be droeg het aantal ingezetenen 77.839 (38.993 mannen en 39.046 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 1598 (825 mannen en 773 vrouwen) en door vestiging met 5652 (3064 mannen en 2588 vrouwen); 't verminderde door overiyden met 718 (362 mannen en 356 vrouwen) en door vertrek met 5149 (2791 man nen en 2358 vrouwen). Op 31 decem ber 1956 bedroeg het inwonertal dus 79.222 (39.529 mannen en 39.693 vrouwen). Er werden 625 huwelijken voltrokken, er werden 26 echtschei dingen ingeschreven. Middelburg Het zielental van de gemeente Middelburg nam in het afgelopen jaar af met 190. Op 31 december 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 22.158 (10.787 mannen en 11.371 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 424 (216 mannen en 208 vrouwen) en door vestiging Verdwenen kerkboekje... Mejuffrouw J. N. van den Bos in Bruinisse was aan het H eind van de oorlog één van de velen, die moesten evacueren om aan 't oorlogsgeweld te ont- j= komen. Toen zij eindelijk, na 'n H maandenlange afwezigheid, in M 1945 weer terugkeerde miste zij enkele dingen, waaronder een =e kerkboekje. Dat was in die da- m gen overigens niets byzonders, want de Duitsers en zelfs leden van geallieerde strijdkrachten §f en Hollanders konden de verlei- s ding niet weerstaan om de hui- zen, waaruit de bewoners ver- ee dreven waren, met een bezoek H te vereren en dan mee te nemen H wat van hun gading was... ee Groot was deze week echter H de verbazing van de familie M Van den Bos, toen men uit Engeland een pakje ontving, dat het geroofde bijbeltje bleek ee te bevatten. In het boekje had H men indertijd de naam van de eigenares voluit voorin geschre id ven. Maar de Engelsman, die het boekje in zyn bezit had vond de naam kennelijk inge- wikkeld, want op het adres H schreef hij als naam van de eigenaresse „Jacomina Neelti". |ee De achternaam liet hij helemaal j| weg. Enige aanduiding van de e| ee afzender ontbrak. Alleen aan f§ het postzegel was te zien, dat H het boekje uit Engeland kwam. lfll!!!!l]l!l!limll!lll!lllllllllllllllllllllllllllll!ll!lllllll!llll!ll|[|llllllllllllll Eerste zelfbedieningszaak in Vlissingen Naar wy vernemen zal er weldra in Vlissingen de eerste zelfbedienings zaak komen. Een groot levensmidde- lenbedrijf heeft daartoe het leegstaan de pand in de Walstraat, waarin vroe ger een apotheek gevestigd was, aan gekocht met de bedoeling dit pand om te bduwen in een zelfbedieningszaak. Voorzitter waterschap benoemd Bij Koninklijk Besluit is benoemd in de provincie Zeeland tot voorzitter van het waterschap Nol-Koude-en- Loven, de heer C. Dekker te Hoek. Begin van brand in woning te Wemeldinge In de woning van mevrouw de wed. J. Dagevos te Wemeldinge ont stond maandagmorgen een schoor steenbrandje. Aanvankelijk meende men, dat het vuur spoedig was ge doofd. maar tegen de middag be merkten de bewoners, dat het hout werk op de zolder begon te smeulen. De brandweer werd ijlings gewaar schuwd, die het vuur met schuim- blusapparaten bestreed. De brand was snel bedwongen. Afscheid ds. Maas Ds. W. M. Maas, ned. herv. predi kant te Vlissingen zal op 20 januari in de St. Jacobskerk afscheid van zijn gemeente nemen wegens ver trek naar Amsterdam. Op zondag 3 februari zal hij daar bevestigd wor den door ds. F. S. Kloosterman uit Vlissingen. met 1084 (509 mannen en 575 vrou wen) het verminderde door overiy den met 231 (119 mannen en 112 wouwen) en door vertrek met 1467 (709 mannen en 758 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwoner tal dus 21.968 (10.684 mannen en 11.284 vrouwen). Er werden 191 hu welijken voltrokken, er werden 8 echtscheidingen ingeschreven. Nationaal comité voor de De Ruyter-herdenking Onder grote belangstelling, In het byzonder uit rederijkerskringen, is maandag te 's-Gravenhage opgericht het nationaal comité tot herdenking van de 350ste geboortedag van admi raal Miohiel Adriaansz. de Ruyter. Het initiatief daartoe was geno men door vice-admiraal b.d. J. Cal- lenfels en de heer D. Hudig. De mi- nesters van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van verkeer en waterstaat waren vertegenwoordigd door de secretarissen-generaal, dr. J. H. Wesselings en mr. D. G. W, Spit zen De directeur-generaal van scheepvaart had een vertegenwoordi ger gezonden. Kolonel W. van den Donker trad op als vertegenwoordi ger van de bevelhebber zeestrijd- krachten, vice-admiraal H. H. L. Pröpper. Zoals reeds werd gemeld, zal het hoofdbestuur der P.T.T. een De Ruy- ter-zegel uitgeven. Als voorzitter van het nationaal comité werd benoemd de heer G. Ritmeester en tot secretaris-pen ningmeester schout bij nacht b.d.. E. A. vreede. Het secretariaat is ge vestigd Stationsweg 135 te Den Haag. Tentoonstelling met vele attracties Onder de titel „Sluis Presenteert" wordt van 27 april tot en met 1 mei in Sluis een tentoonstelling gehou den. De belangstelling hiervoor is zowel binnen als buiten de gemeente zo groot, dat men reeds nu genood zaakt is beperkingen op te leggen by het beschikbaar stellen van stand ruimte. Deze belangstelling, zo ver telde de organisator van de exposi tie, de. heer H. Pulles uit Breda, komt heus niet alleen van de zijde van de middenstand en de industrie, maar ook van de rijksvoorlichtings diensten. Deze hebben in dat geval speciale aandacht voor de vrouw en haar gezin. In verband hiermee wordt tijdens een van de tentoonstellingsdagen 'n zogenaamde vrouwendag georgani seerd, waarbij de streek-vrouwenver- enigingen zullen worden ingescha keld. Gezien de gunstige ligging van Sluis ten aanzien van drukke Belgi sche bevolkingscentra zal ook niets worden nagelaten de zuiderburen warm te maken voor dit evenement. De opening is op zaterdag 27 april bepaald en is zo gepland, dat de ge hele bevolking en allen die zich oo dat ogenblik in Sluis bevinden wor den ingeschakeld. De wijze waarop dit zal geschieden blyft zorgvuldig Het vervulde de burgemeester met zorg, dat de begroting niet sluit, maar dat er geen kapitaalswerk wordt uitgevoerd, vervulde hem met nog meer zorg. De achterstand van Middelburg wordt steeds gro ter, vooral omdat er nog een twee de sterke rem is in de vorm van het niet verlenen van ryksgoedkeu- ring. „Men heeft overigens niet, de indruk, dat men in Den Haag nu zelf precies weet, wat men wil", zei mr. Bolke stein. Wil men alle investeringen af remmen of met uitzondering van de woningbouw? Denkt men, dat het zo maar mogelijk zal zijn allo of althans zeer vele aannemers en arbeiders over te hevelen van de bouw van andere bouwwerken naar de woningbouw, zelfs uit de weg- en waterbouw, zo vroeg Middelburgs burgemeester zich af. En bedenkt mei wel, dat er vooral buiten de grote steden, door afwezig heid van verlopende werken, spoedig werkloosheid in het bouwvak zal zijn Hoe lang zal de beperking duren; een half jaar of een jaar? Tweede u.t.s. Nadat de voorzitter er op gewezen had, dat het onderwys in Middelburg feen bijzondere problemen levert oewel de gebouwen slecht zijn, zodat er op het programma heel wat nieuwe scholen staan stipte hij de stryd aan, die tussen verschillende Zeeuwse gemeenten werd gevoerd om de in de provincie te vestigen u.t.s. binnen naar muren te krygen. Ofschoon objectief bezien Walcheren wel iets meer aanspraken li ad dan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, werd de school aan dit laatste gebied toegewezen, waarschyniyk dus om psychologische redenen, aldus spreker diè er verder op wees, dat men hier vrede mee zal hebben. Spreker betoog de echter wel te moeten trachten de tweede u.t.s. in Zeeland naar Middel burg te krygen, wanneer succes in de ze nieuwe vorm van onderwijs tot uit breiding van het aantal scholen leidt. De Zeeuwse Muziekschool keeft zich in korte tyd tot één der gfc tete in ons land ontwikkeld, ging burge meester verder. Dit bracht wel proble men mee voor de directie, het bestuur Toestand slachtoffer van moordaanslag bevredigend Arrestant blijft ontkennen. In de toestand van de heer C. Doens uit IJzendijke is sinds zijn opname in het ziekenhuis te Oostburg, na de za terdagavond op hem gepleegde moord aanslag, enige verbetering ingetre den. De 25-jarige E. C., eveneens uit IJzendijke, die kort na de aanslag gearresteerd kon worden en overge bracht werd naar het Huis van Be waring In Middelburg, heeft nog geen bekentenis afgelegd. geheim gehouden. Diezelfde dag wordt een amusementsprogramma afgewerkt waarby Maria Zamora op treedt. Ook worden er verbintenissen aangegaan met Johnny Jordaan en anderen. Voor de vrouw De maandag en de dinsdag zijn dagen voor de vrouw. Speciale shows en amusement zijn dan ge heel ingelicht op de belangstel ling van de dames. De tentoon stelling wordt besloten met een dag voor de Belgen. Naast middenstand en industrie en regeringsvoorlichtingsdiensten is er belangstelling van het Hore- cabedryf dat speciale attracties heeft toegezegd. Een auto-rally zal de eerste dag finishen op het frote tentoonstellingsterrein aan e Sint Annastraat en honderden duiven gaan de lucht in. De heer H. Pulles heeft de gehele organisatie in handen, maar hij wordt daarbij geassisteerd door een uitgebreid plaatselijk comité. Dit comité heeft het wenselijk geacht de stichtingsvorm aan te nemen. Het bestaat uit vertegenwoordigers van de plaatselyke industrie, de midden stand, de landbouw en de verenigin gen. Voorzitter is de heer H. van Iwaarden, secretaris-penningmeester de heer C, van Dierendonck. (Advertentie) GRIEP? Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. VANDAAG Middelburg Electro: „Spion voor de onderwereld" (14 Jaar), 19 en 21.15 u. Vlissingen Luxor: „Tussenlanding in Parijs" (a.l.) 20 uur. Alhambra: „Tus sen twee vuren" (18 jaar), 19 en 21 uur. Britannia: .Ballet der lage lan den" stichting Arbeiders Kunstkring. 20 uur. Goes Grand: „Rock around the clock", (14 Jaar), 20 uur. „Slot Ostende": filmavond „Philatelica", afd. Goes en Omstreken, 19.30 uur. „De Prins van Oranje": Z.V.U.-lezlng over Volkskunst ln Yoego-Slavië door mr. J. Kunst te Amsterdam, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2