Laffe moordaanslag op wethouder Doens van IJzendijke Nationale Reserve paradeerde in Goes Zeeuwse Almanak DABONDS GEMEENTEBEGROTING VAN GOES VERSCHENEN Agenda 2 PROVING! ALB ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 JANUARI 1957 ZATERDAGAVOND IN DE EENZAME POLDER Dank zij snel optreden politie vermoedelijke dader aangehouden In de Kleine Oudemanspolder onder IJzendijke is zaterdagavond omstreeks 8 uur een laffe moordaanslag gepleegd op de 40-jarige wet houder van IJzendijke, de landbouwer C. Doens. Dank zij snel en actief optreden van de rijkspolitie ter plaatse kon reeds enkele uren later de vermoedelijke dader van deze aanslag worden aangehouden, namelijk de 25-jarige E. C., eveneens uit IJzendijke. De heer Doens werd ernstig gewond en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Oostburg worden overgebracht, waar operatief werd ingegrepen. Hoewel zijn toestand gisteravond vrij ernstig was, achtte men direct levensgevaar niet aan wezig- De heer Doens, die met zgn echt genote een boerderij bewoont in de eenzame Kleine Oudemanspolder aan de Belgische grens, ging zaterdag avond om tien minuten voor acht als gewoonlijk een rondgang maken door de stallen van zijn landbouwbedrijf. De dader moet van deze gewoonte op de hoogte zijn geweest, want hij had zich in de stal verscholen om daar zijn slachtoffer op te wachten. Toen de heer Doens hem passeerde, komende uit een nauwe doorgang, knipte zijn belager plotseling 'n zaklantaarn aan en richtte het felle licht op de land bouwer. Deze schrok hevig, maar nog voordat hg van de schrik bekomen was, sprak een stem: „Doens, we gaan afrekenen!" Direct daarop knalde een revolverschot v waarbg de heer Doens in het onderlichaam werd getroffen. Ondanks deze verwonding stort te de heer Doens zich met alle kracht op zgn belager. In de wor steling. die tussen de beide krachtig gebouwde mannen ont stond, werd wethouder Doens tot tweemaal op het hoofd getroffen met een zwaar voorwerp, ver moedelijk het vuurwapen. De heer Doens moest in dit gevecht het onderspit delven, waarna de aanvaller vermoedelijk in de veronderstelling dat hij zgn slachtoffer had gedood de wijk nam. De heer Doens was echter nog niet buiten bewustzijn. Hij wilde echter niet de aandacht van zjjn vrouw trek ken, omdat hjj vreesde, dat zij te zeer zou schrikken. Ondanks zijn zware verwondingen zag hij kans zich enigs zins voort te bewegen en zich naar de woning van de arbeider M. de Jonge te slepen, ongeveer tweehonderd ver der. Vóór de woning wist hh door roe pen de bewoners te waarschuwen. En terwijl hjj uit angst het bewustzijn te verliezen steeds maar de naam noemde van de man, die hem had aan gevallen en wiens stem hjj had her kend, werd hij de woning binnen gedragen. Telefonisch werd bij een buurman de plaatselijke arts, dokter A. Brou wer, gewaarschuwd^ alsook de post- commandant der rijkspolitie, de op perwachtmeester G. F. C. Vennix. Beiden waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer werd kort daarop overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. De kogel werd langs ope ratieve weg verwijderd. De echtgenote van de heer Doens had niets van de aanslag gemerkt. De radio speelde vrij hard en bovendien bulderde de wind rond het huis. Toen haar man echter langer dan normaal VAN IfOlfl KIPPEël. Kippeëi voor het geval men het nog niet weet, is in de nieuwe spel ling het woord voor het ei van een kip. De heer J. Borgs uit Vlissingen heeft ons niet zijn opinie verteld over deze wijze van schrijven maar hij gaf wél uiting aan zijn verbazing over de prestaties van een kip uit zijn kip penhok een kippeëi van 8% cm hoog met een tweede ei, verscholen in dit ei en dat terwijl de kip er zelf blijk baar niet veel nadeel van ondervond. Zo ziet men: de wonderen zijn de we reld nog niet uit. VAANDELDRAGER. Het echtpaar S. A. v. d. Linde- de Pagter in Ritthem vierde vorige week het 45-jarige huwelijksfeest. Voldoende aanleiding dus om het paar in de bloemetjes te zetten, waarbij KWESTIE De man, die rond dertig jaar in Zeeuwsch'Vlaanderen op strooptocht Icon gaan zonder gepakt te worden, is nu zo meldde men ons na een opwindende jacht tegen de lamp gelopen. Een politieman heeft er in 'het holst van de nacht heel hard voor moeten lopen, maar het is dan toch gelukt. De stroper is, zoals dat heet, op heterdaad betrapt, terwijl hij in het veld doende was met lichtbak en jachtgeweer. t Is overigens een gemoedelijke, sportieve arrestatie geworden. Na een wilde renpartij door de landerijen, over sloten en afzettingen, liet de stroper zich ten lange leste uitgeput op de grond vallen, hijgend van uit putting. Even later arriveerde de po litieman, evenmin bijzonder fris meer, die zich gebroedelyk naast de stroper op de grond vleide en met horten en stoten uitbracht: „Ik heb je einde lijk". Nog steeds naar adem snak kend antwoordde de voortvluchtige gelaten: ,Ja, dat zie ik" en dat was toen dat. De kwestie was, na rond dertig jaar, tot wederzijdse tevreden heid 'geregeld wegbleef, ging zy ongerust gewor den naar de buitendeur om te kjj- ken of haar man nog niet aankwam. Zij riep enige malen de naam van de heer Doens, doch zij hoorde geen en kele reactie. Later werd zij uiteraard van het gebeuren op de hoogte ge steld. SNEL GEGREPEN. De postcommandant Vennix trof onmiddellijk de nodige maatregelen. Men nam aan dat de dader de wijk naar België zou nemen, omdat hij de Belgische nationaliteit bezat. Daar om werden ook de grensposten ge waarschuwd. Maar ae opperwacht meester verwaarloosde geenszins de onmiddellijke omgeving van IJzen dijke. In deze gemeente toog hijzelf op on derzoek uit. Hjj bezocht enige malen de café's ln deze plaats en by een van deze ronden des avonds om 11 uur had hij succes. In café „Tramsta tion" trof hij C. aan, die rustig een party biljart speelde. Men vermoedt, dat C. aannam, dat zgn slachtoffer niet. meer leefde en dat hy verwacht te. dat de misdaad niet zo spoedig ont dekt zou worden. Door zich in een café op te houden kon hg zich aldus een alibi verschaffen. Wethouder C. Doens van IJzendtfke. Hij werd inmiddels overgebracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg, waar hij voor de of ficier van justitie zal worden ge leid. Tot dusver heeft hij het hem ten laste gelegde ten stelligste ontkend. C. is echter reeds eerder ln aanraking met de justitie ge weest: enige maanden geleden werd hy op vrije voeten gesteld na een veroordeling tot gevange nisstraf wegens autodiefstal. Ook in deze zaak ontkende C., doch de rechtbank achtte toen het misdrgf overtuigend bewezen. Over het motief tot het mlsdryf kon ons de politie weinig gegevens ver strekken, doch ln IJzendyke verna men wy, dat er een vete zou bestaan tussen een zekere P. van H. de stiefvader van C. en de landbouwer Doens over land. Benoeming administrateur schoolartsendienst Tot administrateur van de school artsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) benoemde de commissie van beheer van deze dienst met ingang van 1 februari 1957 de heer J. Pik. commics-ontvangcr der gemeente 's-Heer Arendskerke. Tevens werd op diens verzoek, in verband met vertrek uit Zeeland, eer vol ontslag verleend aan de huidige administrateur, de heer J. J. Geldhof. TOT nog komt, dat de heer v. d. Linde niet minder dan dertig jaar achter een bij voorkomende gelegenheden het vaandel hóóg gehouden heeft van de muziekvereniging O.N.DA. Nu is het feit, dat men met minder dan 45 jaar samen bleef verbonden in het huwelijk al iets bijzonders, maar dat men ook volhoudt om zoveel jaren zijn muziekvereniging te dienen, ver dient eveneens een woord van hulde. Het trof voorts, dat de heer L. van Eenennaam, eigenaar van „Ons Dorps leven" in Ritthem, waar steeds gere peteerd wordt, zeventig jaar gewor den was op de dag toen O.N.D.A voornemens was een serenade te bren gen aan het echtpaar. Men heeft toen oeide feiten gecombineerd en de sere nade gebracht m „Ons Dorpsleven", riier wenste de voorzitter van O.N. D.A., de heer J. Schout, het echtpaar geluk met dit heugelijk feit, terwijl hij er ook op wees, dat de heer L. van Eenennaam altijd bereid was om de muziekvereniging van dienst te zijn. UITSTEL. Van uitstel komt afstel, zegt men wel, maar dat gaat toch met op in Rilland-Bath, waar men de plechtig heid van de eerste steenlegging voor het complex van 110 woningen, be stemd voor de militairen van het gar nizoen Bergen op Zoom, heeft uitge steld. Wegens bijzondere omstandigheden kan deze eerste steenlegging met doorgaan op donderdag 17 januari, zoals aanvankelijk de bedoeling was, Men zal thans op vrijdag 25 januari bijeen komen en welydes middags te twee uur. Op deze plaats in de schuur vocht de heer Doens met zijn belager. De heer Doens kwam M uit een smalle doorgang links. Zijn vader wijst hier aan, viaar de dader zich waarschijnlijk ophield. (Foto P.Z.C. Actie in Zeeland voor Veilig Verkeer gesloten Zaterdag is de actie in Zeeland voor Veilig Verkeer gesloten. De laatste weken stond Schouwen-Duiveland in het teken van het normale wegge bruik en de laatste Zeeuwse plaar.s was Zierikzee. Bij de sluiting van de ze actie was de directeur van de ver eniging voor Veilig Verkeer, de heer J. Schummelketel, aanwezig. Tijdens de gebruikelijke filmbijeenkomst in het verenigingsgebouw bracht de pro pagandist voor Zeeland, de heer Vis ser dank aan allen die tot het welsla- een van deze tournee hadden bijge dragen. Speciaal bracht spr. dank aan de commissaris van de Koningin in Zeeland, die alle medewerking gege ven had, de politieautoriteiten op pro vinciaal en plaatselijk niveau en de bestuursleden van de vereniging. Bij het begin van de actie bestonden in Zeeland slechts drie plaatselijke afde lingen van de vereniging; het laat zich aanzien dat er thans over de gehele provincie een groot aantal afdelingen wordt opgericht of zelfs al gestart is De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, had tevoren de bijeenkomst geopend met een waarschuwend woord voor oud en jong in het verkeer Aan de laatste bijeenkomst van de vereniging in Zeeland was een mars van de kon. muziekvereniging „Kunst en Eer" voorafgegaan. Jeugdige ver- keersbrigadiertjes hadden de gehele dag propagandamateriaal aan de hui zen verkocht. Advertentie J Participatiebewijzen beleggingsfonds van kortlopende Duitse Auslandsbonds Koers f. 845,-, coupon rendement ca. 53'«°'o; effectief rendement belangrijk hoger. De gemiddelde uiterste loop tijd 12'U jaar. Introductie ter beurze van Amsterdam op dinsdag 15 januari door LABOUCHERE CO. n.v. en THEODOOR GILISSEN Auto gestolen in Vlissingen. Dader aangehouden in Lewedorp De heer E. uit Vlissingen, die zijn auto zaterdagavond had geparkeerd op het Bellamypark, kwam nader hand tot de ontdekking dat de wa gen verdwenen was, terwijl hij ook het contactsleuteltje in de auto had gelaten. Hij begaf zich naar de poli tie, waar later een bewoner van het Bellamypark en een 13-jarige jon gen kwamen vertellen, dat zij ge zien hadden dat een jonge man de auto wegnam. Zij waren ook in staat om uit de foto's van het politie-ar- chief de dader aan te wijzen. Onmiddellijk werd het politie-ap- paraat in werking gesteld om de da der te achterhalen. De rijkspolitie vond in Lewedorp de geheel ver nielde auto, nadat de dief er mede tegen twee bomen had gereden. De dader, die zich in de nabijheid be vond, kon worden ingerekend. Het bleek te zijn, de 18-jarige G. N., een woonwagenbewoner uit Vlissin gen, die later kon worden aangehou den tussen Lewedorp en 's Heer Arendskerke. Een bloedproef wees uit, dat hij lichtelijk onder invloed verkeerde. Inmiddels is de woonwa genbewoner ingesloten, in afwach ting van de verdere behandeling van deze zaak. Nieuwe leden in Visserijbestuur. Twee vertegenwoordigers van het bedrijfsleven Met ingang van 11 januari j.l. zijn voor de tijd van vijf jaren benoemd tot lid van het bestuur der Visserij en op de Zeeuwse stromen de heren ir. H. A. M. van Erp, inspecteur der Visserijen, hoofd van het 2de, 3de, en 5de, district, te Amsterdam J. H. Bal, lid van het bestuur der Vereni ging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen „Zevibel", te Tho- len en mr. M. Vlaming, voorzitter van de Vereniging tot bevordering van het Oesterbedrijf „Vebo", te Yerseke. Met de benoeming van laatstge noemde twee vertegenwoordigers van het georganiseerde bedrijfsleven is een reeds lang gekoesterde wens van dit bedrijfsleven in vervulling gegaan. Bij de bjj K.B. van 23 juli 1956 gewijzigde samenstelling van het Visserijbestuur wordt de voorzitter Ir. J. D. Dorst te Goes, tevens lid van het bestuur. Ds. Odé werd plotseling onwel tijdens dienst Ds. A. W. M. Odé, hervormd predi kant te Goes, werd plotseling onwel, toen hij zondagmorgen voorging in de aula van het chr. lyceum. De dienst kon verder geen doorgang vinden. De avondpreekheurt in de Grote kerk werd in zijn plaats vervuld door ds. S. P. de Roos van 's-Heer Hendrikskin deren. De toestand van ds. Odé blijkt ge lukkig niet ernstig te zijn. Reeds deze week hoopt hij zijn arbeid te kunnen hervatten. Luitenant Laport werd beëdigd. Met groot ceremonieel werd zater dagmiddag op het plein van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes de le luitenant der Nationale Reserve J. T. Laport, klasse-instructeur voor de Bevelanden, tot reserve-officier be ëdigd. Door de aanwezigheid van tal van militaire en burgerlyke autoritei ten en de parade op de Bergweg, werd deze plechtigheid een goede manifes tatie voor de Nationale Reserve, die zich in het afgelopen jaar in een ver der groeiende belangstelling in Zee land mocht verheugen. Want zoals mr. B. Kolff, burgemeester van Vlis singen, als voorzitter van de Prov. Commissie Zeeland Steun Wettig Ge zag, later op de middag tydens de of ficiële ontvangst door het gemeente bestuur van Goes, verklaarde, groei de het aantal reservisten ln onze pro vincie, ondanks een vry groot verloop in 1956 van 525 tot 608 man. Terwijl de genodigden, onder wie de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de plv. inspec teur Nat. Reserve, overste G. J. H. van Geldrop, de Territoriaal Comman dant Zeeland, overste A. Kornet, de oud-districtcommandant Zeeland Nat. Reserve, majoor H. C. J. Verstappen en de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, zich in het Chr. Lyceum verzamelden, stelden het eigen tam boerkorps van dit district en drie pe- letons reservisten uit Beveland, Wal cheren en Z.-Vlaanderen zich onder commando van kapitein R. J. M. Fassaert in carré op het schoolplein op. Nadat de commando's hadden ge klonken, nodigde de commandant van het distirct Zeeland N.R., majoor H. A. P. Speek, de commissaris der ko ningin uit, mede in gezelschap van de oversten Van Geldrop en Kornet de troepen te inspecteren. Met tromgeroffel en hoomsignalen werden vervolgens de ban ge opend, waarop kapitein S. B. Ter- mohlen van net districtsbureau, voorlezing deed van het koninklijk besluit van 13 oktober j.l. waarbij de heer J. T. Laport, benoemd werd tot reserve le luitenant in fanterie, bg de Nat. Reserve. Na het sluiten van de ban verrichtte majoor Speek de beëdiging van de ze nieuw benoemde officier. In een toespraak wees de majoor op de waarde van de eed en sprak zijn waardering uit voor het doorzet tingsvermogen en de bereidheid van luitenant Laport om zich in zyn vrije tijd voor dit werk te be kwamen. Hg vertrouwde dat de jonge officier de op hem genomen verplichtingen getrouw zal nale ven. „Moge God U de kracht hier toe geven", zo besloot majoor Speek, die zich hieufra nog tot de (Slot van Dag. 1) Met het Ministerie van Econ. za ken is reeds contact opgenomen tot herziening van de operatiekamer tarieven. Dit contact zal leiden tot een algehele herziening van deze ta rieven in verschillende Zeeuwse zie kenhuizen. Bij goedkeuring van deze wijzigingen, zal het verlies van de operatiekamer aanzienlijk minder worden. Wellicht is het interessant om te weten, dat op de kapitaaldienst der Gasthuisbegroting twee bedragen zijn uitgetrokken voor de aanschaf van tangen voor het verwijderen van pinda's en munten De bezittingen van het Gasthuis staan per 31 december 1957 te boek voor 344.000. Het openbaar Slacht huis baart minder zorgen; er wordt althans geen nadelig saldo verwacht, dat door de gemeente zou moeten worden gedekt. Het grondbedrijf raamt echter een nadelig saldo van 5562,85 en de Stichting Sportbe- langen begroot een nadelig saldo van 13.575 (v.j. 8500), waartegenover 2000 aan vermakelijkheidsbelas ting staat. De onderwijszaken zullen in 1957 een bedrag van ongeveer 8% ton vergen, waartegen wel inkomsten staan, doch uiteindelijk blijft het nadelig slot op dit hoofdstuk toch een kleine vijf ton. Aan algemene uitkering uit het gemeentefonds wordt een bedrag van 961.315 46.04 per inwoner) be groot en aan belastinguitkering wordt een som van 372.884 19.77 per inwoner) geraamd. VARIA-NIEUWS. Uit de toelichting op de gewone dienst valt verder o.m. nog te leren, dat de gemeente Goes 277.000 m2 straat heeft te onderhouden, wat in 1957 plm. 92.762 vergt. Het onder houd van de plantsoenen vraagt 44.000. Maar daarvoor worden dan ook ruim 93.000 m2 groen ver zorgd en ruim 20.000 m2 bloemen enz. per jaar uitgeplant. Goes heeft welgeteld 3611 gemeente-bomen! De Ds. Blom uit Aardenburg naar Ver. Staten en Canada Maandag 21 januari zal ds. L. S. Blom, hervormd predikant te Aar denburg, per „Zuiderkruis" naar Amerika vertrekken. Hij zal in op dracht van de emigratiecommissie van de Ned. Hervormde Kerk in Ca nada bezoeken brengen aan Neder landse emigranten, voor wie hij ook lezingen zal houden. Tijdens de reis naar New ""nrk zal hij aan boord van de „Zuiderkruis" optreden als boordpredikant. Ds. Blom, die per „Groote Beer" zal terugkeren, hoopt begin maart weer in ons land terug te zijn. gemeentereiniging vraagt voor 1957 een bedrag van 91 800. De bewoners van het „man huis" zullen met genoegen verne men dat het interieur een kwast je verf krijgt. Geen overbodige luxe, want zoals uit de toelich ting blijkt, zijn er in de donkere gangen nog donkerbruin geverf de deuren met Engelse opschrif ten uit de periode '44'45! Daar de Evenementscommissie voor 1957 diverse activiteiten wil stimuleren, o.a. een fruitcorso, een internationaal gymnastiekfeest en de feestelijke ingebruikneming van de geëlectrificeerde Zeeuwse spoorlijn, is op de begroting een subsidie van 1000 geraamd. De subsidie aan het E.T.I. willen B. en W. verhogen van 5 tot 7 ct. per inwoner. De kapitaaldienst geeft aan inkom sten een bedrag van 15.122.507,26 en aan uitgaven van 16.026.501,30 te zien, alaüs een nadelig slot van 903.994,04. Per 1 januari jl. had de gemeente 11.6 miljoen aan gewone schulden en 3.4 miljoen aan schulden bij wijze van annuïteit aangegaan. Werkloosheid steeg in december In december 1956 steeg het aan tal werkloze mannen van 25,833 tot 40.117 en de bezetting van de aan vullende werken van 4982 tot 9889, waardoor de totale geregistreerde arbeidsreserve van 30.815 met 19.191 toenam tot 50.006. Een jaar gele den lag dit laatste cijfer ruim 12.000 hoger en bleek de seizoensstijging in december ruim 3000 groter te zijn. De geregistreerde vraag naar manne lijk personeel daalde van 68.715 tot 63.876. Er waren in de provincie Zee land van eind december 1955: 2268 werklozen. In de maand december 1956 steeg de werkloosheid in Zee land van 723 tot 1732. De relatieve werkloosheid was eind december 1956 het hoogst in Drente met 43 werklozen per 1000 mannelgke be roepsbeoefenaren en het laagst in Limburg met 5. In Zeeland waren er in november 9 werklozen per 1000 mannelgke beroepsbeoefenaren tegen 20 in december. Het aantal als werk loos ingeschrreven vrouwen steeg in Nederland van 3237 tot 3673. De ge registreerde vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 36.068 tot 35.174. Tweede gift van f 1000 Opnieuw werd voor de vergroting van de Ned. herv. kerk te Smt-Anna- land een gift van 1000.ontvangen. Te Goes werd de heer J. T. Laport beëdigd als eerste luitenant bij de Nationale Reserve. Na de plechtig heid werd de heer Laport gelukge wenst door de commissaris der ko ningin in Zeeland, jlir. mr. A. F. C. de Casembroot. (Foto P.Z.C.) andere officieren en de manschap pen richtte. De genodigden kregen daarop gele genheid de juist beëdigde officier ge luk te wensen, waarna men zich aan de Bergweg opstelde voor het défilé van het tamboer korps en troepen. In de raadszaal van het stadhuis heeft het gemeentebestuur van Goes de genodigden later officieel ontvan gen. Burgemeester Ten Kate noemde daar de beëdiging van luitenant La port „enig in de annalen van de plaat selijke historie", omdat er nog nooit een Goesenaar in zijn vaderstad als officier werd beëdigd. Daarom ook had het college in deze zeldzame ge beurtenis aanleiding gevonden, een officiële ontvangst aan te bieden. De burgemeester wenste luitenant La port geluk en dankte hem voor zijn bereidwilligheid om de Nat. Reserve te dienen. Vooral in deze tijd is het gelukkig, aldus spreker, dat er mannen zgn, die op basis van vrg willigheid zich wil len geven voor' de verdediging van huis en haard. De burgemeester sprak nog de hoop uit, dat het goede voor beeld van luitenant Laport ertoe moge bydragen, dat het instituut van de Nat. Reserve steeds meer populariteit zal verwerven. Ook dc oudors vón de nieuwe officier en de leiding van de Nat. Reserve werden in de gelukwen sen betrokken. De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, wees bij zgn woorden van gelukwensen op de waarde van de infanterie, de „konin gin van het slagveld", tot welk wa pen ook luitenant Laport behoort. On danks geleide projectielen enz., zal de infanterie haar betekenis blgven be houden. Vooral een bezielde infanterie en in dit verband herinnerde de com missaris er aan, hoe in Boedapest is fetoond, waartoe ongeoefende, maar ezielde mensen reeds in staat zijn. Mr. B. Kolff, voorzitter van de prov. commissie Steun Wettig Gezag, greep deze gelegenheid aan om een propa gandistisch woord te spreken. On danks de stggende belangstelling, is het aantal reservisten nog lang niet voldoende. Hg verwierp de veel on der de jeugd geldende mentaliteit, dat de reserve diensten geen zin zouden hebben, omdat „er toch wel een oor log komt". Het bestaan van dergelijke diensten is juist een middel om oor log te voorkomen, aldus spr. De vijand zal dan niet speculeren op het ineen storten van het moreel der bevolking. Nadat overste Van Geldrop een wel kom aan de nieuwe officier had toe gesproken sprak luitenant J. T. La port een dankwoord. Onder het serve ren van de erewjjn bleef men nog eni- §e tijd genoeglyk bgeen, waarbij ook e heer J. Laport sr. nog de gelegen heid kreeg te spreken. Arbeidsmarkt in Zeeland Volgens een opgave van het dis trictsbureau voor de Arbeidsvoorzie ning in Zeeland bedroeg het totaal aantal werkzoekenden in Zeeland per eind december 1956 2414. Mannelijke werkzoekenden stonden er per ge noemde datum in totaal 2032 inge schreven. Van dit aantal waren 1371 geheel werkloos, 300 waren werkzaam op objecten voor aanvullende werk gelegenheden, terwijl er 361 mannen op G.S.W.-objecten arbeid verricht ten. Van werkgeverszijde werden in totaal 587 aanvragen voor mannelijk personeel ingediend. Het totaal aan vrouwelijke werk zoekenden in Zeeland bedroeg per eind december 382. Hiervan waren er 222 geheel werkloos en 160 niet-werk- loos. In deze periode werden in totaal 217 aanvragen Van werkgevers ge boekt. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het geheim van de zwarte tent", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Brigitte, het meis je van de Place Figalle", (14 jr.), 20 Vlissingen Alhambra: „Ein Herz voll Musik", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „De Jungle der misdaad", (18 jr.), 20 Goes Grand: „Rock around the clock", (14 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2