PREDIKBEURTEN LICHT AMUSEMENT, AVONTUUR EN EEN SPANNENDE THRILLER WALCHEREN LOOP DER BEVOLKING IN 1956 ZATERDAG 12 JANUARI 1957 PROV IN01ALE ZEEUWSE OOURAEf 1 FILMS IN ZEELAND „Rock"-rolprent nu in Goes De liefhebbers van een met flinke brokken romantiek gelardeerde avon turenfilm kunnen hun hart ophalen met het ontsluieren V3n „Het geheim van de zwarte tent" (ELECTRO, Mid delburg), waarin Anthony Steel, Do nald Sinden en Anna Maria Sandri de hoofdrollen vertolken. Het gaat alle maal om 'n jonge Britse officier, die in de tweede wereldoorlog op geheim zinnige wijze verdween tijdens een veldtocht in Noord-Afrika en die een groot vermogen naliet. Vanzelfsprekend werd de man aan vankelijk dood gewaand, maar be paalde papieren wijzen uit, dat hij nog in leven moet zijn en prompt gaat zijn broer en erfgenaam op speur tocht, waarbij het hem niet aan span nende belevenissen ontbreekt. Bedoui- nen, een sheik en niet te vergeten de dochter van de sheik plus de voor een avonturenfilm geknipte achtergrond van het Afrikaanse landschap vormen verder de hoofdbestanddelen van dit verhaal, dat als „onderiioudend" ge kwalificeerd kan worden, Zaterdagmiddag is in „Badpavil joen" (Domburg) nog Danny Kaye's „De Hofnar" te zien, die zondagmid dag voor het laatst draait in Electro (Middelburg). Een kostelijke parodie op de Hollywoodse, spectaculaire rid derfilms, met wederom voortreffelijk spel van de onvergelijkelijke Danny Kaye. Grand (Goes) presenteert thans op zijn beurt „Rock around the clock", met het optreden van de befaamd ge worden „Cornets" van Bill Haley, „The Platters" 'en vele andere, op het gebied der lichte muze, dominerende figuren. Een goede amusementsfilm, die zijn roem echter vooral ontleende Bouw Jan Ligthartschool in Vlissingen Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Vlissingen op 18 januari a.s. zullen B. cn W de raad voorstellen een krediet van 272.400 te verlenen ten behoeve van de bouw en inrich ting van de openbare lagere Jan Ligt hartschool aan de Willem van de Vel- delaan te Vlissingen. Reeds in de ver gadering van 29 april 1955 werd beslo ten een nieuwe openbare school voor gewoon lager onderwijs te stichten in plan Oost. De bouw van de school werd gegund aan de laagste inschrij ver, de heer B. Stegink te Vlissingen. De uitvoering van de bouw van deze school is zodanig geprojecteerd, dat rekening Is gehouden met de moge lijkheid te gelegenertijd een gymnas tieklokaal toe te voegen. Nog geen beslissing in parencompetitie bridge Leiders van eerste en tweede klas handhaafden zich Gelukkig heeft de voorlaatste zit ting van de Zeeuws-Vlaamse paren competitie bridge nog geen enkele be slissing gebracht. Weliswaar wisten de heren Ranschaert-Remery de lei ding in de hoofdklas te veroveren en konden de heren Catsman en Van Veen zich ln de le klas nog behoorlijk handhaven, doch 100 procent zeker heid hebben deze paren nog niet. Ook in de 2e klas konden de leiders zich handhaven. Maar hoe De heren Övermeiren en Van Poppel, die ove rigens een score behaalden, die in de le klas ruimschoots voldoende zou zijn geweest voor een eerste plaats, eindigden als nummer drie en moesten toestaan, dat de dames Boerman en De Vries tot op een halve punt na derden. Ook het echtpaar Robijn is nog volstrekt niet kansloos, evenmin als mevrouw Belderok en de heer Ten Broeke. Voor de onderste plaatsen is de strijd evenmin beslist. De dames Jur- ryThomaes zullen tenminste weinig vertrouwen stellen in hun voorsprong van 2 punten op nummer laatst van de hoofdklas. De heren Vergauwen en IJsebaert deden een verwoede poging om in de le klas de rode lantaarn over te geven aan de heer en mevrouw Drok Ze slaagden daarin nog niet ten volle Misschien volgende week? De uitslag van de vijfde zitting was: Hoofdklas: 1. de heren Voorhans IJsebaert 52 pnt.2. en 3. de heren De MeurichyDe Jong en Remery Ranschaert, 47 pnt. le klas: 1. de heren AlCattolr 48% pnt.; 2. de heren Vergauwen IJsebaert 45% pnt.; 3. de heren Gün- ter—Van Dongen 43% pnt. 2e klas: de dames BoermanDe Vries 53% pnt.; 2. het echtpaar Ro bijn 51 pnt.; 3. de heren Övermeiren Van Poppel 49% pnt. De stand is als volgt: Hoofdklas: 1, de heren Ranschaert Remery 230 pnt.; 2. de heren De SmetVan Male 223% pnt.; 3. de he ren De MeurichyDe Jong 217% pnt.; 4. mevr. Maat en de heer Boer man 213 pnt.; 5. de heren Voorhans IJsebaert 210% pnt.; 6. de heren Toussaintv. d. Linden 202% pnt.; 7. de dames JurryThomaes 192% pnt.; 8. de heren v. d. GoesWage 190% pnt. le klas: de heren CatsmanVan Veen 238 pnt.; 2. de heren AlCat- toir 228 pnt.; 3. mevr. De Meurichy en de heer Boel 221% pnt.; 4. de heren GunterVan Dongen 208% pnt.; 5. mevr Bakker en de heer Franken 206 pnt.; 6. de heren GeerlhigGerrits 197% pnt.; 7. het echtpaar Drok 191% pnt.; 8. de heren VergauwenIJse baert 189 pnt. 2e klas: 1. de heren Övermeiren— Van Poppel 227 pnt.; 2. de dames Boerman—De Vries 226% pnt.; 3. het echtpaar Robijn 221% pnt.; 4. nievr. Belderok en de heer Ten Broeke 221 pnt.; 5. het echtpaar Oosterbaan 210% pnt.; 6. de dames Geerling—Gerrits 206% pnt.; 7. de heren Dieleman— Visser 199% pnt.; 8. de dames Visser Bogaard 161 pnt. Examen Voor het praktijkdiploma boekhou den van de Nederlandse Associatie voor praktijk-examens slaagde de heer J.C. Sinke te Middelburg. aan de in korte tijd tot een rage ge worden „rock 'n roll". Amusement biedt ook de rolprent „Brigitte, het meisje van de Place Pi- galle" (Schonwburgbioscoop), Middel burg), met in de hoofdrol de aantrek kelijke Franse actrice Brigitte Bardot Het is een dwaas, op geen enkele rea liteit steunend verhaal, maar daarom juist uitstekend geschikt om er enkele uren onbekommerd plezier aan te be leven. „Ein Herz voll Musik" (Alliambra, Vlissingen) is een nogal zoetige ge schiedenis, vol van liefde en vooral van verliefden en met bijzonder veel muziek, voortgebracht door Manto- vanl en zijn orkest. Vico Torriam zingt. Zwitserse en Italiaanse land schappen vormen passende achter gronden voor het zoetgevooisde ge heel. Vele graden pittiger is „De Jungle der misdaad" (Luxor, Vlissingen), een in Los Angeles spelende thriller, waarin de spanning zorgvuldig naar een beklemmende climax wordt ge voerd. Een moord op een danseres en corruptie Jn het politiekorps, zijn de zaken, waar een jong, strijdbaar en energiek man zijn aandacht op moet richten en dat gebeurt op een manier, die enkele uren spanning wel garan deert. Reünie van De Ruyter- nazaten in Vlissingen Naar wy vernemen ligt het in de be doeling: van het comité De Ruyter- herdenking in Vlissingen een reünie te organiseren in Vlissingen van na zaten van Michiel de Ruyter. Zoals men weet wordt dit jaar het feit her dacht, dat de beroemde Nederlandse vlootvoogd voor 350 jaar geboren werd. Een dergelyke reünie werd ook gehouden in 1907 bij de herdenking van de 300ste geboortedag; deze reü nie was toen een groot succes. Het contactadres voor deze reünie is het gemeentehuis in Vlissingen. Inmiddels hebben B. en W. van Vlissingen aan de raad, die 18 janua ri bijeenkomt, een nader voorstel doen toekomen over de financiering van deze De Ruyter-herdenking. Aan ont vangsten is een bedrag van 8500 geraamd uit opvoering van de De Ruytercompositie, openluchtspel, can tate en bezoek aan de tentoonstelling, ln welk bedrag een subsidie is begre pen van 2500, beschikbaar gesteld door de Stichting Nieuw Walcheren. De uiteindelijke kosten worden, na aftrek van de genoemde ontvangsten, geraamd op 58.500. B. en W. menen dat de kosten voor de gemeente be perkt moeten blijven tot minder dan 50.000. Het college rekent daarbij op subsidie van het rijk en de provin cie Zeeland. Het vraagt de raad thans een aanvullend krediet van maximum 43.500, waardoor de ten laste van de gemeente komende kos ten, verhoogd met het door de raad reeds toegestane krediet van 6500, op maximum 50.000 zijn bepaald. MIDDELBURG Opheffing Dienst Herbouw Middelburg Zoals bekend is de Dienst Herbouw Middelburg per 1 januari j.l. opgehe ven. De zaken betreffende de her bouw worden in het vervolg behan deld ter gemeente-secretarie le afde ling (kamer 15). Nutsspaarbank Middelburg Het tegoed bij de Nutsspaarbank t< Middelburg daalde gedurende decem ber van het vorige jaar van 13.988.319.75 tot 13.801.579,45. In deze periode werd ln totaal ingelegd een bedrag van 272.705,72, terwijl werd terugbetaald een bedrag van 459.446,02. zodat er een natjelig verschil te alen was van 186.740.30 Het aantal rekeningen steeg in december met 10 en bedraagt thans 13.704. Het tegoed ln deze periode op het kan toor te M'burg daalde van 11.750.615,65 tot 11.606.533,04. Er werd Ingelegd tn totaal een bedrag van 256.651.84 en te rugbetaald een totaal bedrag van 400.734.45, zodat het nadelig verschil 144.082,61 bedroeg. Het aantal nieuwe rekeningen steeg in Middelburg van 11.880 tot 11*894. Op het bijkantoor Oostburg daalde het tegoed ln dezelfde periode van 2.232.686,54 tot 2.190.028,85. Ingelegd werd ln dit tijdvak een bedrag van 16.053.88, terwijl er. ln totaal .58,711.57' werd terugbetaald, zodat een nadelig verschil te zien was van 42,657.69. Het aantal rekeningen daalde hier met 4 en bedraagt thans 1798. Tijdens de zitdag in Oostkapelle werd 1209,88 Ingelegd, waar tegenover een terugbetaling stond van 1827.50. Bij het agentschap Kruinlngen bleef het tegoed staan op 5017,56 met een bijgeschreven rente van 35.08. Het schoolsparen steeg in deze periode met een bedrag van 312,96. Ingelegd werd 778,78 en terugbetaald 465.1 Het tegoed steeg in december van 59.160.99 tot 59.473,95. Het aantal nieu we rekeningen steeg met 5 tot 1778. In Middelburg werden 8 nieuwe babyboek jes uitgegeven, in Oostburg geen. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes steeg met 4 en bedraagt thans 1285. Het gespaard bedrag was 811.12. Muzikant nam afscheid na 44-jarige „diensttijd" Eén van de oudste leden van het Middelburgs Muziekkorps, de heer Ch. J. J. Boël, heeft tijdens de laatst gehouden repetitie van het korps af- scheid genomen wegens zijn ouder dom. De 73-jarige muzikant in hart en nieren is thans als ere-lid van het korps benoemd. Dirigent Piet de Rooij dankte de scheidende hartelijk voor al het werk, dat hij in hef belang van het Middel burgs Muziekkorps gedaan heeft. In 1911 stapte de heer Boël als 27-jarige jongeman naar Jan Morks om te vra gen of hij les kon nemen. Daartegen was geen bezwaar en in 1913 werd de heer Boël als muzikant bij het korps „ingelijfd". Ruim 44 jaar heeft hij dus zijn beste krachten aan hèt Middel burgs Muziekkorps gegeven. Trouw bezocht hij altijd de repetities en con certen en heeft alzo al het lief en leed van het korps meegemaakt. Is het wonder, dat men de heer Boël node zag vertrekken? Naast Jan Morks heeft het nieuwbenoemde ere lid ook nog gemuciseerd onder Joh. H. Caro en de laatste jaren dus onder Piet de Rooij uit Vlissingen. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn Inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: ver schillende handschoenen en wanten, huis sleutels. ring met 4 sleutels, spel kaar ten. l pr. grijze, polsmoffen, bruine kin dermuts, koffersleuteltje, bril, pak druk werk, dop van benzinetank, zwart rij wielpompje, jongenspet. bruine bal, ha zewindhond, nikkelen broche, padvin dershalsdoek, padvindersriem, pet en das, armband, ballpointpen, goudkleurig arm bandje, sleutel van rolschaatsen, wijnro de vulpen, groene ceintuur, kentekenpl.. regenkapje. 1 pr. zwarte motorhandschoe nen, wollen das. bankbiljet, psalmboekje, uniformpet, 30 zegels, portemonnaie met Inhoud, zwarte handtas met Inhoud, poe derdoos, zadeltasje met gereedschap, pakje textiel, bruine herenportemon- naie met inhoud, donkergrijze portemon naie met inhoud, roodlederen portemon naie zonder lnhoud. EXAMENS De heren J. J. v. d. Riet en A. Wil- lemsen, leerlingen der „De Ruyter- school" te Vlissingen, slaagden respectievelijk voor het diploma le stuurman G.H.V. (theoretisch gedeel te) en derde stuurman G.H.V. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Diverse wanten en handschoenen, en kele portemonna'.es met- en zonder In houd, blauwe ceintuur, trui, regenpijp, een ijzeren gewicht, biljartbal, enkele sleutels, ballpoint, rolschaatssleutel, ak- tentas, een regenmantelceintuur, joekey- pet, muntbiljet, oorbelletjes, armband, portemonnaie, lipssleutel. vulpen, pas poort, armbandje, vulpotlood, wantjes, jongenspet. gladde gouden ring, bankbil jet, diverse handschoenen, schortje, kin derschoentje, sjaal, rozenkrans, spoor biels, springtouw, fietsbel, enige steppen en rijwielen. Gezond verenigingsleven bij V.S.V. „Olympus" De VSV Olympus te Vlissingen hield haar jaarlijkse algémene verga dering, welke druk bezocht werd. Het jaarverslag van de secretaris maak te gewag van een gezond vereni gingsleven en van een gestadige groei van het ledental, dat thans 115 be draagt. Ook het financieel verslag was gunstig. De periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen. In de twee vacatures, ontstaan door het tussen tijds aftreden van de dames R. Kas- Mulder en J. op 't Hof- werden geko zen mevrouw Overmeire en de heer T. Kwant, zodat het bestuur er nu als volgt uit ziet: Jac. Willemsen, voorzitter; G. op 't Hof, secretaris; T. Kwant, penningmeester; mevrouw Overmeire, G. Luwema, A. Parent en L. P. van Oorschot. De technische commissie werd als volgt samengesteld: mej. G. Braun, mej. D. Vos, A. Wijgman, L. P. van Oorschot en Jac. Willemsen. De kas- commissie zal bestaan uit de dames J. op 't Hof, T. Lefevre en M. de Vin. In verband met het steeds stijgen de aantal jeugdleden bleek het nood zakelijk een jeugdcommissie te be noemen. Hierin kregen zitting de da mes G. Braun en S. Kruyt en de he ren G. Luwema, A. Wijnen eb A. Wijgman. Aanleg van uitvalsweg naar Souburg wordt uitgesteld In de laatste raadsvergadering in 1956 van de Vlissingse gemeenteraad kwam een voorstel ter sprake tot aan leg van het gedeelte van de uitvals weg Vlissingen-West-Souburg tussen de Westsouburgseweg en de President Rooseveltlaan. In deze vergadering werd echter besloten het voorstel aan te houden tot de volgende bijeenkomst van de Vlissingse raad. B. en W. zijn nu van mening, dat de aanleg van de ze uitvalsweg voorlopig uitgesteld moet worden. Men acht het in verband met de fi nanciële toestand van de gemeente namelijk niet" verantwoord dit werk uit te voeren. Met name werden rijks- goedkeuringen ontvangen voor de bouw van twee lagere scnolen, de com plexen van 24 en 65 woningen voor de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" en het tweede complex van 24 bejaardenwoningen. De minister van binnenlandse zaken heeft de limiet gesteld, dat-de bruto gemeenteschuld niet verder mag oplo pen dan 25 van de gewone dienst der begroting. Het is dan ook met het oog hierop, dat B. en W. voornemens, zijn de uitvoering van enkele kapi taalsobjecten voorlopig op te schor ten. B. en W. stellen nu voor de aan leg van de uitvalsweg aan te houden. Vlissingen kreeg in 1956 meer dan 28.000 inwoners. Toename van 1121 zielen Het zielental van de gemeente Vlis singen nam in het afgelopen Jaar toe met 1121 of 4,15 procent. Op 31 de cember 1955 bedroeg het aantal in gezetenen 27.025 (13.605 mannen en 13.420 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 597 (305 mannen en 292 vrouwen) en door ves tiging met 2893 (1738 mannen en 1155 vrouwen)het verminderde door over lijden met 201 (99 mannen en 102 vrouwen) en door vertrek met 2168 (1353 mannen en 815 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwo nertal dus 28.146 (14.196 mannen en 13.950 vrouwen). Er werden 239 hu welijken voltrokken, er werden. 12 echtscheidingen Ingeschreven. Souburg Het zielental van de gemeente O.- en W. Souburg nam in het afgelopen jaar toe met 502. Op 31 december 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 6374 (3205 mannen en 3169 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door .geboorte met 157 (87 mannen en 70 vrouwen) en door vestiging met 790 (403 mannen en 387 vrouwen); het verminderde door overlijden met 53 (28 mannen en 25 vrouwen) en door vertrek met 392 (199 mannen en 193 vrouwen). Op 31 december 1956 be droeg het inwonertal dus 6876 (3468 mannen en 3408 vrouwen). Er wer den 44 huwelijken voltrokken, er werden 2 echtscheidingen ingeschre ven. KOUDEKERKE Uilvoering „Zanglust" Vandaag (zaterdag) geeft de zang vereniging Zanglust" te Koudekerke een uitvoering in het gemeentelijk verenigingsgebouw aan de Noord straat. Voor de pauze zal het kinder koor van „Zanglust" het zangspel van Hans en Grietje opvoeren, waarna het grote koor na de pauze aan de beurt komt. Pianist is de heer J. Boon. Het geheel staat onder leiding van de directeur, de heer Jan Kouse maker uit Goes. OOSTKAPELLE Verkeerscursus De verkeerscursus, die de opper wachtmeester, de heer C. Verhage, in Oostkapelle heeft gegeven, is een groot succes geworden. Alle 34 deel nemers slaagden namelijk voor het veilig verkeersexamen. Maandag avond werden de diploma's uitgereikt door burgemeester F. G. Sprenger. De geslaagden werden ook van harte ge lukgewenst door de heer E. Visser, voorzitter van de afdeling Middelburg van de vereniging voor veilig verkeer. De heer Visser sprak de wens uit, dat het geleerde ook in de nraktqk van toepassing zal worden gebracht. De heer W. Mesu dankte namens de cursisten en bood de heer Verhage een cadeau aan. Voor de volgende ver keerscursus in Oostkapelle hebben zich reeds 22 gegadigden opgegeven. ZOUTELANDE De raad vergadert Maandag a.s. om 19.30 uur komt de raad der gemeente Zoutelande in openbare vergadering bijeen. De agen-. da '.vermeldt o.m. de volgende pun ten: verkoop gronden voor nieuw bouw, ontslag ambtenaar burgerlijke stand en behandeling nieuwe uitwe gen kampeerterrein. DOMBURG Raad Domburg hield spoedvergadering De raad van de gemeente Dom burg besloot in een spoedvergadering de rekening-courant-overeenkomst met; de N.V. Bank van Ned. gemeen ten tot een bedrag van 100.000 te verlengen. RITTHEM. Het zielental van de gemeente Rit- them nam in het afgelopen Jaar toe met 11. Op 31 december 1955 be droeg het aantal ingezetenen 543 (285 mannen en 258 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 9 (5 mannen en 4 vrouwen) en door vestiging met 25 14 mannen en 11 vrouwen); het verminderde door overlijden met 2 (1 man en 1 vrouw) en door vertrek met 21 (13 mannen en 8 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwonertal dus 554 (290 mannen en 264 vrouwen)Er werden 6 huwelijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. KOUDEKERKE. Het zielental van de gemeente Kou dekerke nam in het afgelopen jaar af met 13. Op 31 december 1955 be droeg het aantal ingezetenen 2632 (1303 mannen en 1325Tvrouwen). Dit LEZERS SCHRIJVEN Het U.V.V.-werk in Middelburg Het bestuur van de afd. Middelburg schrijft: Zoals de P.Z.C. van vrijdag meldde, houdt ook de afdeling Middelburg 'n bejaardensociëteit in stand. Boven dien zal een handenarbeidcursus aan diverse U.V.V.-sters worden gegeven, die op haar beurt de bejaarden hier in zullen instrueren. Dan is er de Ziekencommissie, die zich ten doel stelt zieke bejaarden in de rusthuizen en thuis te bezoeken. Gretig wordt door deze bejaarden naar deze bezoeken uitgezien. 25 U.V. V.-sters werken hieraan mee. Veder is de U.V.V. behulpzaam in tijden van ramp, organiseert en helpt bij collecten, enz. Onder leiding van de U.V.V. werd de verkoop van kinder- en zomerpost- zegels georganiseerd. Eenmaal in de week komt ir» de In dustrie- en huishoudschool alhier de U.V.V.-naaiclub, bestaande uit 5 da mes, bij elkaar. Zij hebben enige ge zinnen geadopteerd voor verstel- en naaiwerk, terwijl sommige der ver vaardigde kledingstukken poppen enz. verloot worden ten bate van de U.V. V.-kas. Op 15 dezer zal voor dit werk in Middelburg een collecte worden gehouden. Officiële publikaties VLISSINGEN. GE MEENTE RA AD S VERG AD E RING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 18 ja nuari 1957, des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. GRIJPSKERKE Onderling dammen Voor de onderlinge competitie van de damclub Grijpskerke werden de volgende wedstrijden gespeeld, waar van de uitslagen waren: Groep A: J. v. d. BroekeW. Wisse 2—0J. Dekker—Abr. de Wolf 2—0J. v. d. BroekeJ. J. Engelvaart 02A. v. SluijsJ. Dommisse 0—2, Groep B: H. v. LeerzemL. Wa genaar 0—2; Adr. de Wolf—J. C. Din- gemanse 02; H. v. LeerzemA. Rid derbos 02; L. WagenaarC. Goed- bloed 02. Aspiranten: J. CevaalP. Sinke 2— 0; A. BoogaardJ. Cevaal 02; J. Rotte—K. Dekker 2—0; J. de Kam— H. Louws 20; W. v. Baaien—A.Sin ke 02; J. GeldofW. v. Baaien 02; A. BoogaardH. Louws 0—2; J. Ce vaal—A. Sinke 02; P. Sinke—A. Sin ke 20; K. DekkerH. Louws 20; A. Sinke—J. de Kam 20; D. Ridder bosA. Boogaard 02; P. SinkeK. Dekker 02. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 11 Januari. Aardappelen: Bintjes, bon ken 14.10, grote 8.70—11.50. Meerlanders. grote 8—12.20. Furore, grote 12.10. Fruit: Laxton Superbe K 7—25. Glorie van Holland H I 65-75 46. Cox Orange Pippin H r 65-70 97, 60-65 95. Jonathan H I 65-75 34. 60-65 29. H n 8—14, K 10—13. Goudrelnette H I 75-80 45, 65-75 29—34, H II 20—22, K 18—30, ,F 16. Golden Delicious H 1 55-60 27, H II 17—26, K 28—29. B. Seed ling K 13. Comtesse de Paris H I 65-75 32 —41, 55-65 35—36, K 15—19, F 12. St. Remy H I 75 en op. 27, 65-75 .28, K 25—31. Groenten: Spruiten, geschoond 21—71. Spruiten, ongeschoond 17—50. Prei 10—25. Peen kg. 4—12. Waspeen 6—33. Witlof 40 —60. Kroten kg. 12—28. Uien 27—29. Veld sla 40—1 56. Snijsla 1.18^-1.62, Aiidijvle 99—1.19. Bloemkool D 24. Rodekool 7—42. Savoyekool 8—26. Wittekool 8-11. Boe renkool 14—15. aantal vermeerderde door geboorte met 53 (31 mannen en 22 vrouwen) en door vestiging met 136 (50 man nen en 86 vrouwen); het verminder de door overlijden met 42 (16 man nen en 26 vrouwen) en door vertrek met 160 (63 mannen en 97 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het in wonertal dus 2619 (1305 mannen en 1314 vrouwen). Er werden 24 huwe lijken voltrokken, er werd 1 echt scheiding ingeschreven. DOMBURG. Het zielental van de gemeente Domburg nam in het afgelopen jaar toe met 4. Op 31 december 1955 be droeg het aantal ingezetenen 1426 (709 mannen en 717 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte mot 18 (7 mannen en 11 vrouwen) en door vestiging met 49 (20 mannen en 29 vrouwen); het verminderde door overlijden met 16 (8 mannen en 8 vrouwen) en door vertrek met 47 (20 mannen en 27 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwoner tal dus 1430 (708 mannen en 722 vrouwen). Er werden 11 huwelijken voltrokken, er werden geen echt scheidingen ingeschreven. BIGGEKERKE. Het zielental van de gemeente Biggekerke nam in het afgelopen iaar toe met 17. Op 31 december 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 886 (447 mannen en 439 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 15 (9 mannen en 6 vrouwen) en door vestiging met 79 (74 mannen en 5 vrouwen): het verminderde door overltjden met 5 (3 mannen en 2 vrouwen) en door vertrek met 72 (59 mannen en 13 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwoner tal dus 903 (468 mannén en 435 vrou wen). Er werden 4 huwelijken vol trokken, er werd 1 echtscheiding in geschreven. Walcheren ZATERDAG 12 JANUARI. Kerkgenootschap der 7de dagsad ventisten. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. De Raad; Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 bijbelstudie. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg Koorkerk (88.30 u.); Vlissin gen Engelse Kerk (7.308 u.). ZONDAG 13 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. TheunissenArnemuiden 10 en 2.30 ds. Doornenbal; Biggekerke 9.30 ds. Wagener; Domburg 10 en 7 ds. Van Willenswaard (HA.); Gapingo 10 ds. De Boer (HA.); Grijpskerke 10 (voorber. H.A.), 2.30 ds. Wisse; K'.e- verskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Durkstra. 10 jeugdkerk, 2,30 ds. Hoffman (H.D.), Vliss.str. 7 ds. Hoff man; 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. KloostermanMiddelburg Oostkerk 10 ds. Van Woerden; Engel se Kerk 10 ds. Aalders (jeugdkerk), 7 ds. Lindenburg; Nw. Kerk 10 ds. Don (bev. ds. Dijckmeester4.30 ds. Dijck- meester (intrede); Koorkerk 10 ds. Van Houte; Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema (voorber. H.A.), 7 ds. Van Duyne (H AU, (Concordia) 9.30 jeugdkerk; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Richard (voor ber. H.A.); Ritthem 10 en 2.30 ds. Van 't Hof; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A. en dankz.); St.- Laurens 10 en 7 ds. Kalkman: Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast H.D.), 5 ds. De Groot; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren Johanneskerk 9.30 ds. Maas (H.A.), 7 ds. Oostenrijk (bev. ds. Kat); Haven dorp 10 ds. De Groot (H.A.); Vrou wenpolder 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek (H.A.), 2.30 ds. Oost hoek, 7 ds. Haitjema (jeugdd.); Zoute lande 9.30 ds. Abbing, 2.30 ds. Wage ner. Eglise VVallonne. Middelburg 10.30 l'Eghse Mennonite le Pasteur Ris- seeuw. Evang. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Lutjes, 16 jan. 7.30 ds. De Reuver. G.G.N. Middelburg Veilinggeb.) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman (voorb. H.A.) Domburg 10 dienst, 2.30 ds. Dondorp. Gapinge 9.30 ds Spoelstra (voorb. H.A., 2 ds. Spoelstra (afscheid). Grijpskerke 9.30 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en dankz.)Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Til (H.A. en dankz.); Mid delburg Hofpleinkerk 9.30 ds. v. d. Wal, 2 en 5 ds. d. Boer, Noorderkerk 9.30 ds- Meister (HA.), 5 ds. Meis ter (dankz.), Luth. kerk 7.15 ds. Meister; Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe (H.A. en dankz.); Serooskerke 10 en 2.30 drs. Verschoor; Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon (voorb. HA.)Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk (H.A. en dankz.); Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg burg (voorb. H.A.); Vrouwenpolder 10 ds. d. Boer, 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Homburg. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. Coppoolse; Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vryz. Herv. Vlissingen 7 ds. v. Houte. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes. Vlissingen 5 ds. Johan nes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst. Vlissingen 10 da. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat 5), 10 en 5 prof. v. Bemmel. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. J., 4 openl. samenk., 7.30 verloss. sa menkomst o.l.v. maj. v. d. Vase. Vlis singen 10 heil.d., 6.45 openl. samen- k„ 730- verloss. samenk., o.l.v. kap. Eikenaar. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons, Viissingsesingel 38, tel. 2191; vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 83. tel. 619: Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter L. Sloos, Mlddelburgsestr. l, Kou dekerke, tel. 0 1185231; Veere. Seroos kerke en Oostkapelle: dokter G. Schep, Serooskerke. Dorpsstr. 46, tel. 0 1189—212. Apotheken Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789 Vlissingen: mej. Vaa de Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Openluch (schaakspel in Vlissingen Belangrijke evenementen bij '75-jarig jubileum schaakclub De Vlissingse schaakclub, die In 1957 haar 75-jarig jubileum viert, zal dit jaar een aantal belangrijke schaakevenementen organiseren. Overwogen wordt een prominente schaker een slmultaanwedtrijd te la ten spelen, waaraan zowel leden als nlet-leden van de jubilerende vereni ging kunnen deelnemen. Verder zal ee stedentoernool worden gehouden tussen een aantal gemeenten in Zee land. Bovendien wordt gedacht aan het organiseren van een openlucht schaakspel, waarbij op een groot schaakbord een schaakpartij zal wor den gespeeld. Aangezien het tijdstip van het jubi leum ongeveer samenvalt met het tijd stip van de De Ruyterfeesten wordt de mogelijkheid overwogen om de mensen, die bij dit openluchtschaak spel als schaakfiguren zullen funge ren, te kleden in kostuums uit de tijd van de beroemde vlootvoogd. B. en W. van Vlissingen hebben de raad inmiddels voorgesteld aan de schaakclub een eenmalige subsidie te verlenen voor een eventueel tekort in de kosten tot een maximum van 250. Woningbouw in Vlissingen In 1955 besloot de Vlissingse ge- een geldlening van 377.000 te verstrekken aan de wo ningbouwvereniging „Gemeenschap pelijk Belang" voor de bouw van 24 woningwetwoningen op een terrein aan de Van Dishoeekstraat. Dit be sluit heeft echter de goedkeuring van Gedeputeerde Staten niet verkregen. In oktober 1956 werd een nieuwe aan besteding gehouden. Thans stellen B. en W. voor het besluit van 1955 in te trekken en aan de woningbouwvereni ging nu een geldlening te verstrekken van 420.500. Bovendien stellen B. en W. voor hiervoor geldelijke steun uit s rijks kas aan te vragen. De bouw van 64 woningen voor de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang", waarvoor de Vlissingse raad een geldlening be schikbaar had gesteld kon niet door gaan omdat de aanneeinsom drastisch moest worden verlaagd. In oktober werd een nieuwe aanbesteding gehou den, thans voor 65 woningen, die in „Tuinstad" gebouwd zullen worden. B. en W, stellen nu voor het besluit van 1956 in te trekken en aan de wo ningbouwvereniging nu een geldle ning te verstrekken van ten hoogste 972.100. alsmede tot het aanvragen van geldelijke steun uit 's rijks kas. B. eö W. stellen ook voor te beslui ten tot de bouw van negen midden- standswoningen in het plan West en hiervoor een krediet te verlenen. Voorgesteld wordt aan de woning bouwvereniging „Goed Wonen" een geldlening te verstrekken van ten hoogste 239.250 voor de bouw van elf woningen. Axel-Goes Er is een kleine, maar belangryke wijziging gekomen in het programma van de Zeeuwse K.N.V.B.-clubs. De wedstrijd Goes-Axel Is namelijk omge zet. Deze wedstrijd nu dus Axel- Goes wordt zondag gespeeld in Axel. Verder is de wedstrijd R.K.C.Zie- rlkzee uitgesteld. KNZB houdt buitengewone algemene vergadering Op 2 februari komt de Koninklijke Nederlandse Zwembond in buitenge wone algemene vergadering bijeen. In verband hiermee houdt de kring Zee land van de K.N.Z.B. op zaterdag 26 januari te Breskens een buitengewo ne algemene vergadering. Hoewel de agenda voor deze vergadering nog niet bekend is, mag wordeq. aangeno men, dat de voorgestelde contributie verhoging zal worden behandeld, als mede het resultaat van het efficiency- onderzoek op het bondsbureau van de K.N-Z.B. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg: TRIO-TAX. tel. 2600. v. Doeselaar, tel. 2158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15