KAPPIE GEWIJZIGD UITBREIDINGSPLAN ZOUTELANDE THANS GEREED WALCHEREN Waar zijn onze schepen? in het land der oliebronnen VRIJDAG 11 JANUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SPORTVELD AAN WESTKAPPELSEWEG Dit jaar wordt begonnen met bouw lagere school In het uitbreidingsplan van de gemeente Zoutelande zfón op aanraden van Gedeputeerde Staten van Zeeland enige wijzigingen aangebracht. G.S. maakten o.m. bezwaar tegen de ligging van het sportveld aan de Bosweg en de geprojecteerde weg tussen de Langendam en het Raadhuisplein, die 10 meter oostelijker moest komen te liggen. Voorts opperden Gedeputeerde Staten bezwaren tegen de bepalingen omtrent de rechtszekerheid van de mensen, die hun woningen moeten verlaten. Wat dit laatste betreft heeft de gemeente Zoutelande reeds de nodige stappen ondernomen. Eén en ander is een indirect ge volg van de ramp in februari 1953 toen grote stukken duin vóór Zoute lande werden weggeslagen. Wel werd het herstellingswerk onmiddel lijk krachtig ter hand genomen, maar de minister achtte de zeewe ring te smal. Momenteel wordt een nieuwe, zwaardere en bredere dijk aangelegd, die Zoutelande tegen de kwalijke invloeden van de stormen moet beschermen. Het werk aan de ze djjk is thans stopgezet tot na 1 januari 1958, het tijdstip, waarop de meer dan 20 woningen, die moeten worden afgebroken, ontruimd zijn. Dit brengt weer met zich mede, dat er voor vele zakenlieden en particu lieren nieuwe woonruimte moet wor den gezocht. In het uitbreidingsplan is daarmede rekening gehouden, want nog dit jaar zal worden begon nen met de bouw van 8 woningwet woningen aan het Raadhuisplein. In dien de nodige goedkeuringen wor den verkregen, zullen no? meer hui zen worden gebouwd. Wijzigingen Wat de wijzigingen betreft, steiden Ged. Staten voor het sportterrein wel aan de Bosweg aan te leggen, maar in plaats van noord-zuid moest het oost-west komen te liggen. Het ge meentebestuur heeft de uiteindelijke plaats evenwel bepaald aan de ande re kant der gemeente, namelijk aan de Westkappelseweg, waarvoor reeds een stuk grond is gereserveerd. De D.A.C.W. heeft toegezegd na goed keuring door Ged. Staten onmid dellijk net sportveld in gereedheid te brengen. Voorbij het voetbalveld is een zo merwoningenterrein geprojec teerd voor permanente huisjes. Tussen de Werendjjkseweg, de Noordendolver en de Duinweg tot aan de grens der gemeente Biggekerke, bestaat de mogelijk heid tot kamperen. De wegen in het uitbreidingsplan zijn bestekklaar en successieve lijk zullen zij binnen afzienbare tijd worden aangelegd. Tegelij kertijd komt er een nieuwe rio lering. De geplande weg tussen de Langen dam en het Raadhuisplein komt 10 meter verder naar het oosten te lig gen, omdat Ged. Staten bezwaar haa- Zeeuwse Collecte 1956 bracht ruim 13 mille op Goes bracht meeste op De Zeeuwse Collecte 1956 heeft in totaal een bedrag van f 13.475,22 op gebracht. Dank zij de medewerking van zeer velen, is dit totaalcijfer be langrijk hoger <lan in 1955. Het onder staande overzicht geeft een beeld van de per gemeente ingezamelde gelden, alsmede van bedragen, die van de Zeeuwse bedrijven werden ontvangen voor deze collectie 1956, die bestemd was voor de bejaardenzorg. In de gemeenten werd als volgt ge collecteerd Aagtekerke f 29,Aardenburg f 111,Sint-Analand f 84,50 Arne- muiden f 113,85. Axel f 296,28. Baar land f 13,22. Biervliet f 117,50. Bors- sele f 57.53. Breskens f 201,25. Brou wershaven f 140,09. Bruinisse f 384,36. Burgh f 94.23. Cadzand f 173,—. Clin- ge f 103,50. Domburg f 95,06. Drei- schor f 105,08. Driewegen f 200,25. Duivendijke f 29.74. Eikerzee f 30, Ellemeet f 39,50. Ellewoutsdijk f 73,20. Goes f 868,53. 's-Gravenpolder f 91.64. Haamstede f 113,63. 's-Heer Abtsker- ke f 66,69. 's-Heer Arendskerke f 157,13. 's-Heerenhoek f 107,10. Hein- kenszand f 77,Hoedekenskerke f 214,28. Hoek f 247,—. Hulst f 188,44. Sint-Jansteen f 86,75. Kapelle f 222,62. Kattendijke f 142,41. Kerkwerve f 20,Kloetinge f 80,06. Koewacht f 31,50. Kortgene f 476,02. Kruiningen f 252,58. Sint-Maartensdijk f 135,58. Meliskerke f 31,27. Middelburg f 642,20. Nieuwerkerk f 123,97. Nisse f 41,08. Noordgouwe f 300,75. Ooster- land f 165,17. Oostkapelle f 78,29. Ou- delande f 42,40. Oud-Vossemeer f 170,Ouwerkerk f 129,50. Overslag f 8,70. Ovezande f 142,Philippine f 46,64. Slnt-Philipsland f 91,76. Poort vliet f 154,50. Retranchement f 95, Ritthem f 26,90. Sas van Gent f 134,97. Scherpenisse f 31,88. Schoondijke f 335,71. Serooskerke (S) f 25,55. Se- rooskerke (W) f 96,55. Sluis f 15,75. Stf venisse f 197,25. Terneuzen f 81,35. Tholen f 661,15. Veere f 43,—. Vlissin- gen f 837,77. Vogelwaarde f 129,55. Waarde f 94,55. Westdorpe f 35,43. Wissekerke f 690.50. Wolphaartsdijk f 46,83. Zierikzte f 297,65. Zonnemaire f 30,Zuidzande f 226,05. BEDRIJVEN N.V. de Vitrite Fabriek. Middelburg f 250,G. VV. den Boer, Middelburg f 100,N.V. ..Zeelandia", Zierikzee f 100,C.V. v/h De Vey Mestdagh, Vlissingen f 5,Chemische Fabriek „Perfecta", Goes f 20,„Emulsion Holland N.V.". Zierikzee f 25,—. N.V. „Arabesken", Zierikzee f 20,Firma Littooy Olthoff, Middelburg 5. Firma BehaegelDenijs Hulst f 25, M L. Polak Zn. N.V., Middelburg f 50,—. Timermans Handel- en Indf. Mij. N.V.. Goes f 50,—. N.V „La Vi tesse" Goes f 10,—. N. Schipper Zn. N.V., Goes f 25,Firma F. v. d. Velde Jr., Vlissingen f 50,—. Alg. Verz. Mij. N.V. Middelburg f 100,—. N.V. Kon. Mij. „De Schelde", Vlissin gen f 100,Ver. Vlasroterijen „Sint- Andries. Koewacht f 5,N.V Tapijt- fabriek Cinge", Sint-Jansteen f 10,—. N.V. „Clitex". Clinge f 25,—. N.V. Zeeuwse Metaal Mij., Vlissingen f 50,H. Driessen, IJzendijke f 42,50. Glasind. Gebr. Wattez, Goes f 25, Textielfabriek E Lockef eer N.V., Hulst f 10,—. Totaal per 20 december 1956 f 13.475,22. den tegen een weg, die vlak langs de daar staande woning van de postcom- mandant der rijkspolitie zou lopen. De heer A. A. de Steur, garagehouder, zal zijn nieuwe pand laten optrekken aai. de Langenaam. Aan de Schultvlotstraat komt een nieuwe lagere school voor het bijzon- de onderwys en met de bouw ervan wordt vermoedelijk deze zomer be gonnen. Met de verwezenlijking van de plan nen zullen vele jaren gemoeid zijn, maar uiterlijk 1970 zal Zoutelande een geheel nieuw aanzien hebben! (Advertentie) Aanbestedingen herverkaveling Namens de Herverkaveljngscommis- sie Zeeland heeft de n.v. „Grontmij" te De Bilt donderdagmorgen in café „Lous" te Oudelande twee bestekken in het openbaar aanbesteed Bestek BD. Be. 59: het uitlagen en ophogen van percelen in complex 88, het gra ven van kavelsloten, het normaliseren van sloten en drinkkuilen en het op ruimen van houtgewassen met bijko mende werken. Hiervoor werd als volgt ingeschreven Gebr. Van Oord te Werkendam f 105.000; M. Uil te Middelburg f 105.700; G. van Oord te Dordrecht f 107.000; G. Volker te, Vlissingen f 108.500; n.v. Hillen Roosen Amsterdam f 108 700; fa. Jos. Mulder Zn te Bergen (N.-H.) f 109.500; J. D. Janse te Middelburg f 110.450; A. Kramer en J. H. Duinwoldt te Bergum f 110.900; Aannemersbedrijf „Zeeland" te Middelburg f 112.200; fa Joh. de Kroon te Rhenen f 114.890; J. de Oude en K. T. de Oude te Bier vliet f 116.100. Bestek BD. Be. 62: het uitlagen en ophogen van percelen in het complex 86, het maken van een weg, het gra ven van leidingen en kavelsloten het dichten van sloten en putten en het opruimen van wegverhardingen houtgewassen. Hiervoor waren negen inschrijvers: J. D. Janse te Middelburg f 137.500; fa. Joh. de Kroon te Rhenen f 144.800; J. de Oude en K. T. de Oude te Bier vliet f 145.050; G. van Oord te Dor drecht f 146.800; M. Uil te Middelburg f 147.000; Gebr. Van Oord te Werken dam f 148.000; Aannemersbedrijf ..Zeeland" te Middelburg f 151.000; G. Volker te Vlissingen f 154 000; n.v. Hillen en Roosen te Amsterdam f 158.000. De gunningen zijn aangehouden. viert zilveren jubileum Kwart eeuw nuttige arbeid Vrijdag; 18 januari a.s. vieren de da mes van de afdeling Middelburg van het Rode Kruis Korps haar 25-jarig terugzien op een kwart eeuw nuttige bestaan. De dames-helpsters kunnen arbeid. Nadat reeds in 1930 een trans portcolonne voor de heren werd opge-r richt, kwam een klein jaar later een viertal dames bij dokter Scheps die eveneens het herenteam opgericht had om te praten over de oprich ting van een damesafdeling. Dokter Scheps gaf dadelyk z\jn medewerking én de stoot tot de oprichting. Men vond het namelijk noodzakelijk en nuttig, dat er bijvoorbeeld bij ex cursies en feesten (optochten) ook da mes waren, die hulp verlenen konden bij eventuele ongevallen. Onder leiding van mej. E. J. Bosschaert en nog en kele andere dames is het kleine groep je uitgegroeid tot een flinke afdeling van momenteel 30 leden. Na het volgen van een E.H.B.O.-op- leiding wordt men ingeschreven als helpster. Het werk van de dames helpsters bestaat grotendeels uit ver plegen, waarbij men verder ook aan wezig is bij festiviteiten en dergelijke. Vooral bij de wandelsportevenemen ten zijn de dames de laatste jaren al tijd te vinden. Met trots kunnen de Rode Kruis-helpsters terugzien op de hulp, die zij tijdens de oorlogsjaren 1940-1945 en speciaal tijdens de bom bardementen boden aan de Middel burgse bevolking. Op wedstrijden in welke vorm ook is di Middelburgse Rode Kruis dames- ploeg een gevreesde tegenstandster. Nog niet zo lang geleden werd de af deling de trotse eigenaresse van de zilveren wisselbeker, toen vier dames de eerste prijs van de landelijke Rode Kruis-wedstrijden wonnen. Een afde ling van dertig leden vinden de dames echter zo erg „flink" niet; zij zouden haar nog wel verdubbeld willen zien. De resultaten zouden er des te beter om worden. Zoals gezegd, 18 januari wordt er feest gevierd. Van vier tot zes uur 's middags is er een receptie in het ge bouw aan de Kinderdijk 46-48, waarna er 's avonds in „Mercurius" een gezel lige avond wordt gegeven met mede werking van Willem van Iependaal. Voor deze avond zijn tevens de heren transportcolonneleden met hun dames en eventuele verdere begunstigers uit genodigd. Dameskoor „Sint-Caecilia" zong voor bejaarden Het Vlissings dameskoor „Sint-Cae cilia" gaf woensdagavond onder lei ding van de heer D. Burm een uitvoe ring in het bejaardentehuis „Sint Willibrord" te Middelburg. De aanwe zigen toonden voor de op goede wijze gezongen liederen grote waardering. Op verzoek werd het „Panis Angeli- cus" herhaald. Met toewijzing zongen de dames het lied „Aan Vlissingen", dat een inwoner van het rusthuis voor het koor maakte. Deze bijeen komst werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. B. en W. van Koudekerke Geen bezwaar tegen het Streekplan Walcheren. B. en W. van de gemeente Koude kerke zijn van oordeel, zo blijkt uit de raadsstukken, dat de ontworpen her ziening van het Streekplan Walche ren door Gedeputeerde Staten van Zeeland, geen aanleiding geeft tot het instellen van beroep. Het Streekplan Walcheren 1951 werd bij K.B. in 1955 gedeeltelijk goedgekeurd. Daarbij wercf G.S. de verplichting opgelegd het streekplan op de daarbg aangegeven punten te herzien, hetgeen inmiddels is geschied G.S. hebben de herziening in hoofd zaak beperkt tot de in het K.B. aan gegeven punten, maar voor een enke le zaak is een uitzondering gemaakt, namelijk voor de aanwijzing van nieu we kampeerterreinen. De uitbreiding van de kampeer boerderij „Dishoek" wordt voorshands en naar de mening van B. en W. Koudekerke terecht niet noodzake lijk geacht. Wel is in het ontwerp-plan rekening gehouden met een eventuele uitbreiding van het Vebenabos. De uitbreiding is anders dan op het oorspronkelijke plan aan de noord zijde van de bestaande zomerwonin genterrein zodanig geprojecteerd, dat een vrij grote afstand van het kam peerterrein wordt verkregen. Het kampeerhuttenterrein is geprojec teerd tot aan de Galgeweg, hetgeen naar de mening van B. en W. voldoen de mogelijkheden voor uitbreiding in houdt. Een belangrijke wijziging betreft de opname van een gebied bestemd voor bebouwing van het zogenaamde plan „Paauwenburg". De Kroon be sliste indertijd dat de bestemming van dit gedeelte der gemeente Koudeker ke tot agrarisch gebied in verband met de uitbreiding der bebouwde kom der gemeente Vlissingen niet kon worden gehandhaafd. Over een en an der werd overeenstemming bereikt met B. en W. van Vlissingen. SINT-LAURENS Raad vergadert De raad der gemeente Sint-Laurens komt heden (vrijdagmiddag) om 3.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot aankoop van een perceel grond en een voorstel tot verkoop van een perceel grond Feestavond Oranjevereniging De Oranjevereniging te Sint-Lau rens hield donderdagavond een feest avond, die geopend werd door de voorzitter, de heer W. S. Pouwer. In zijn openingswoord kon de voorzitter in het bijzonder welkom heten burge meester W. Baas, die, nadat het volks lied gezongen was, een woord tot de talrijke aanwezigen richtte. Opge voerd werd het toneelstuk in drie be drijven van Ben Houwer „Om de Ka- rashoeve" onder regie van de heer C. van Slooten. Muzikale medewer king werd verleend door „De mins- treels". Zaterdag aanstaande zal een tweede opvoering worden gegeven RAAD BIGGEKERKE De heer P. Schout tot wethouder benoemd De gemeenteraad van Biggekerke die onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. Dregmans vergader de, heeft in de plaats van de heer J. Moens tot wethouder benoemd de heer P. Schout (c.h.). De heer P. Wijkhuijs werd als raadslid beëdigd. De uitkering aan het gemeenteper- soneel, die reeds was toegezegd over de maanden september tot en met december, werd nu ook verleend over juli en augustus van 1956. Aan dit personeel werd met ingang van 1 ja nuari een salarisverhoging toege kend van 6 procent en een compen satie voor de te betalen premie der algemene ouderdomswet van 5,6 pro cent. In zijn nieuwjaarsrede zei burge meester Dregmans o.m„ dat het uit breidingsplan dit jaar in zijn geheel vastgesteld zal worden. Voor de stichting van een verenigingsgebouw is een subjectieve uitkering uit het gemeentefonds aangevraagd. De re stauratie van de kerk en de toren zullen dit jaar gereed komen. De heer Dregmans memoreerde de kritiek, die sommige kranten had den geleverd op de ontvangst van de Hongaarse vluchtelingen. Hij wees er nu op, dat een in Dordrecht woon achtige Hongaar op de fiets naar Biggekerke was gekomen om daar het kerstfeest te kunnen vieren en dit, terwijl er aan huisvesting en voe ding niets veranderd was. GAPINGE Vergadering N.C.V-B. De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van de iresidente, me vrouw Spoelstra. Hierbij waren onder meer aanwezig de dames De Jong- Bikker uit Middelburg en Ligthart- Schenk uit Kruiningen. Wegens ver trek naar elders nam de presidente deze avond afscheid. Nadat eerst het woord was gevoerd door mevrouw Ligthart, dankte mevrouw Spoelstra de leden van Gapinge voor de prettige samenwerking en wekte allen op om de N.C.V.B. trouw te blijven. In een toespraak wenste mevrouw De Jong de scheidende presidente en haar man Gods beste zegen toe in haar nieuwe woonplaats. De penning- meesteresse van de afdeling Gapinge sprak een woord van dank in dicht vorm namens de vereniging. Als aan denken werd mevrouw Spoelstra een foto van alle leden aangeboden. Tot nieuwe presidente werd gekozen me vrouw J. Pauwe-Langebeke. Vier da mes gaven zich deze avond als lid op. Mevrouw De Jong sloot met dankge bed. RITTHEM Korfbalvereniging „Atlas" hield geslaagd jaarfeest De korfbalvereniging „Atlas" te Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarfeest. Op verzoek van het bestuur werd het openingswoord ge sproken door de heer H. P. Roelsè als oud-voorzitter. Hij heette alle aan wezigen welkom en in het bijzonder burgemeester P. Daniëlse en zijn echt genote, Burgemeester en gemeente raad bracht hij dank voor de vele- steun in het afgelopen jaar. In 1957 zal 'n nieuw kleedlokaal op het sport veld worden gebouwd, wat mogelijk is door de financiële steun van de gemeente f 3000.Voorts dankte de oud-voorzitter de heer H. Janse voor het gebruik van een weiland, het schoolbestuur voor het gebruik van het tegelplein enz. en de middenstan ders voor hun steun ten bate van de te houden verloting. Hierna volgde het eerste deel van het programma, dat bestond uit ritmische oefeningen onder leiding van mej. M. Tissink. Vooral met haar junioren behaalde deze leidster veel succes. Enkele leden van „Atlas" wisselden dit af met een paar korte schetsjes. Na de pauze volgde het toneelstuk ..,Op eigen geërfde grond", dat op boei ende wijze werd gespeeld. Aan het slot dankte burgemeester Daniëlse namens de aanwezigen de vereniging „Atlas" voor het gebodene en wees daarbij er op, dat mej. Tissink zich wel byzonder verdienstelijk heeft ge maakt tot het welslagen van deze avond. Met een slotwoord van de heer P. v. d. Broecke, voorzitter, werd de ze geslaagde avond besloten. Marktberichten GRAANBEURS Tarwe 26—27. Gerst 25—26.50. Haver 25— Kleine erwten 3553. Schokkers 40 Koolzaad 45—57. Maanzaad 140—175. Karwijzaad 90—105. Bruine bonen 45—70. VISMIJN VEERE 10 januari. 344 kg. Exportgarnalen 3.78. Aagtekerk 9 Genua n. St. vincent. Albireo 8 225 m. nx>. Las Palm as. Aldabl 10 Bahla. Almkerk 10 Gibraltar n. Genua. Alnati S Hamburg. Alphacca 9 360 m. n. Pararivier. Alamak 8 210 m. w. Ouessant. Amerskerk 9 East-London. Amsteldlep 9 Curacao. Andijk 8 Londen. Amstelkade 8 45 m. z.o. Kp. Hatteras. Annenkerk 11 Sjanghai. Arendsdijk 8 Las Palmas n. Kaapstad. Appingedam 7 v. Jersey. Arkeldijk 8 420 m. o. Diego Garcia. Atje Ray S. 9 Hampton Roads. Axeldijk 9 Rotterdam n. Bremen. Bennekom 9 Bache Quers. Blommersdijk 9 Savannah n. Mobile. Bontekoe 8 Telemuta n. Gorontals. Bussum 8 300 m. w.z.w. Walvisbaai. Caltex „The Hague" 8 425 m. w.n.w. Finlsterre. Caltex „Pernis" 8 Stockholm n. Sldon. Caltex „Rotterdam" 8 90 m. o. East-Lond. Cistula 9 Curasao n. Vera Cruz. Congokust 9 Bordeaux n. Dakar. Cottica 8 900 m. n.n.o. Paramaribo. Delft 9 Dungeness. Esso „Amsterdam" 9 Cumarebo n. Antw. J. M. van Bommel van Vloten naar Wageningen Daar de benoeming van de heer J. M. van Bommel van Vloten te ver wachten is als president van het be stuur van de Landbouwhogeschool, zal deze in Zeeland zo bekende fi guur binnen afzienbare tijd zijn woon plaats Goes gaan verwisselen met een gemeente in de omgeving van Wage ningen. Zoals bekend, was de heer Van Bommel van Vloten reeds sedert 1952 president-curator van de Landbouw hogeschool. Met de gewijzigde wet op het hoger landbouwonderwijs wordt thans het college van curatoren opge heven. Sedert 1916 was de heer Van Bom mel van Vloten, Arnhemmer van ge boorte, in Zeeland werkzaam. Hij ves tigde zich namelijk in dat jaar te Goes als beheerder van landbouwbedrijven. Daarnaast nam hij ook deel aan het landbouwverenigingsleven en specia liseerde hij zich op het terrein der suikerbietenteelt en de coöperatieve suikerproduktie. Sinds 1923 maakt hij deel uit van het bestuur van de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij te Din- teloord, waarvan sinds 1940 als voor zitter. In 1947 bracht hij de fusie van de drie coöp. suikerfabrieken, Dintel- oord, Zevenbergen en Roosendaal, in de V.C.S. tot stand en werd hiervan voorzitter. Ook in het politieke leven heeft de heer Van Bommel van Vloten zich bewogen. Zo was hij van 19231931 lid van de raad van Goes met in 1927 korte tijd wethouder, terwijl hij van 1931 tot 1940 en na de bevrijding tot 1946 zijn kennis in dienst stelde van de provincie als lid van het college van Ged. Staten van Zeeland. Grote bekendheid geniet de heer Van Bom mel van Vloten voorts in waterschaps kringen. Hij is thans nog voorzitter van de provinciale commissie, belast met een onderzoek naar de mogelijk heid van oprichting van zogenaamde dijkringen. Tevens is op zijn kantoor te Goes gevestigd het correspondentschap van de Nederlandse Bank. (Nagekomen advertenties) Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MAATJE ADRIANA (Marianne) A J. DIJKWEL M. DIJKWELPEKAAR ALEX ADRI HANS Middelburg, 10 januari 1957 Noordpoortplein 1620. Enige kennisgeving. Op 9 januari 1957 over leed onze zoon en broer BORGHARDUS LOUIS H. SCHOTEL. T SCHOTEL— VERSÊE. L. SCHOTEL en verloofde. Zwijndrecht, De Bruinelaan 167. Geen bezoek. Esso „Nederland" 9 Kaap Palma* n. Engeland. Esso ..Den Haag" 8 300 m. n.o. Flares. Gaasterkerk 19 Las Palmas verw. Gadlla 10 Miri. Garoet 7 270 m. n.w. Flores. Grootekerk 12 Hamburg n. Bremen. Gutneekust 11 Pointe Nolre verw. Haulerwijk 7 350 m. z. Kaap Race. Harold 9 Brunsbuttel. Heelsum 12 Houston verw. Heemskerk 10 Rotterdam. Ivoorkust 12 Freetown verw. Johan van Oldenbamevelt 8 2S0 m. o. East-London. Kabylla 10 Perth Am boy. Kenltra 8 Hamburg. Kenia 8 80 m. z.o. Mosselbad. Kertosono 8 Durban. Kermia 9 Oslo. Kieldrecht 16 Calcutta n. Chlttagong. Kinderdijk 9 Antwerpen. Korenla 10 Cartagena. Koratla 8 500 m. n.o. Diego Garcia. Korovlna 8 *30 m. z. Madagascar. Kota Agoeng 9 Soerabaya. Kryptos 8 630 m. n.o. Martinique. Leersum 9 Bremen. Lekhaven 9 Las Palmas n. Rio de Janeiro Lekkerkerk 8 Mombassa n. Bahrein. Lemsterkerk 8 Port Said n. Genua. Leto 9 Dungeness. Leopoldskerk 8 Socotra. Llevevrouwekerk 9 Majorca n. Le Havre. Loenerkerk 8 350 m. o. St. Helena. Louis Lantz 8 150 m. n.n.w. Dakar. Lombok 10 Seattle. Maasdam 13 Rotterdam verw. Maashaven 8 70 m. o. Montevideo. Meerkerk 9 Mombassa n. Las Palmas. Mijdrecht 8 Kaapstad. Modjokerto 7 Kaktnada n. Kaapstad. Molenkerk 8 Libon. Murena 11 Baiikpapan verw. Xieuw-Amsterdam 9 Rotterdam. Noordam 12 Rotterdam n. New York. Oostzee 8 370 m. z.o. Christmas EU. Ootmarsum 9 Keywest n. Houston. Oranje 10 Djakarta verw. Oranjefontein 16 Antwerpen verw. Orestes 9 Rotterdam. Ouwerkerk 9 Rotterdam. Peperkust 9 Lagos. Purfina „Nederland" 10 Antwerpen. Reynlersz. 9 Donggala. Rijndam 9 New York n. St. Thomas. Ridderkerk 8 Belra. Rijnkerk 8 200 m. n.n.w. Kaapstad. Roepat 9 Soerabaya. Rotula 8 Hamble. Saroena 8 130 m. z.o. Bangkok. Schle 8 Tunis n. Beyrouth. Schouten 10 Tandjong Prlok. Scherpendrecht 8 Curacao n. Cristobal. Senegalkust 10 Vlissingen. Slbajak 8 Balbao n. Papeete. Silvretta 8 Varberg n. Capelle. Slledrecht 8 Ras Madrak. Stad Alkmaar 8 180 m. z.w. Bermuda. Stad Schiedam 8 450 m. z. Las Palmas. Stad Leiden 9 Buenos Aires. Straat Cook 8 260 m. w. Kangaroe eü. Straat Malakka 8 Kobe. Tara 8 120 m. n.o. Bermuda. TJlluwah 8 Singapore. Tjinegara 8 Hainan. TJltjalengka 800 m. n.w. Tristan da Cunha. Tyro 8 Amsterdam. Uranus 7 Tysedal. Wleldreeht 7 220 m. o. Guardafui. Willemstad 8 Curacao n Aruba. Wonorato 8 660 m. w.n.w Midway eü. Wonosarl 9 St. Helena n Kaapstad, IJssel 8 630 m. n.o. Azoren. Zeeland 9 Genua. Bijbels examen aan chr. kweekschool Middelburg Aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg werd deze week aan 27 kandidaten het examen afgenomen voor het Kweekschooldiploma voor de zogenaamde Bijbelse vakken. De na men der geslaagden zijn: de dames J. WCaljouw, H W. Huser, W. de Ja ger, M. H. Labrujère. A. W. van der Leek, M. C. Los. J. M. Wattel, N. Wilschut. A. J. A van Oost, A. P. van der Schoor en F. M. A. Streefkerk en de heren D. Bakker, C. H. de Bruin, H. C. Dees, P. van Donge, P. van Donk. L. Fröberg, K. Francke, J. Hintzen, P. Kamermans. L. J. Koster, A. P. van Luyk, A J. A. van Moort, J. Mulder, P. J. Pieterse, M. C. van de Putte en J. p. Vercouteren. Geen der kandidaten werd afgewezen. HOOG EN LAAG WATER 12 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.-f-N.A.P 10.09 10.35 10.57 11.17 11.34 1,37 1,55 1,71 1,12 1,30 22.57 23.25 23.49 1,56 1,73 1.89 3.54 4.15 4.44 4.53 4.52 1,39 1,51 1,18 1,40 16.40 17.03 17.30 17.14 17.30 48. Wat nu volgde was zeer onverwacht. Zelfs Sheik Ben Soluf. die op het ge bied van olieboringen toch echt wel iets gewend was. praat er thans nog met op hef over. Zoals wij reeds zagen, spoot een enorme straal gitzwarte vloeistof met groot geweld uit het zo- jutst geboorde gat. De kracht waarmede de massa zich bevrijdde ging ge paard met een drukgolf die de aanwezigen ruw ach terover wierp. Kapple hoorde hoe in hei bulderend geraas Sheik Oli- mir de stem verhief. „Prijst de Wijze, die zijn gulle gaven zo rijkelijk over zijn kinderen doet neder dalen!" hoorde hij de woes- tijnvorst zeggen. Toen be gon de zwarte, kleverige stof in grote klodders op het gezelschap te vallen In een oogwenk was ldereen druk doende mond neus en ogen vrij te houden van de viezigheid. Kappie begreep onmiddellijk dat hier een Kans lag. Omkijkend zag hij. dat ook Ben Soluf's lijf wacht door de Jongste gebeurtenissen sterk was aangegrepen; de dreigende speren, die zo onbe- naagujk aicnt in de Westerse ruggen waren ge houden. lagen nu op de grond De krijgers wisten zich brullend de vettigheid uit de ogen „Kom mee, vlug!" riep Kappie de Maat en Rival- di toe. „Dit is onze kans. We moeten er van- goea en zo xwaaa ais nu Kon oaande fuj zich weg door de nog steeds neerkleddereode mod- Klanken uit de ether ZATERDAG 12 JANUARI. HILVERSUM I. 492 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 00 Nws. 8 18 De ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. (9.35—9 40 WaterstVPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10 05 Mor genwijding VARA: 10.20 Gram 10.25 Het huls ls te kieln, hoorspel m. muz. 1055 Buftenl. overz. 11.10 Strijkens. 11.40 Strijk trio. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia, en gram. 13.25 Mandoline- ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de Jeugd. 14.35 Koorzang. 14.55 Nieuwe gr. 15.20 Zuid-Limburgs progr. 15.45 Kamer- ork en gitaarduo. 16.30 De consument ln de maatschappij, rep. 16.50 Dansmuz. 17.15 Weekjourn. 17.45 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Amus. muz. 18 45 Rege- ringsultz.: Atlantisch allerlei. Een en an der over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het evangelie van Johannes, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws 20 05 Gevar. progr 22.00 Soc comm. *22.15 Weense muz. 22 40 Samen uit samen thuis, hoorspel. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Op sporing verzocht. HILVERSUM II. 298 m 1007 ke/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7 oo Nws 7 io Gram. 7.15 Gewijde muz. 7 45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw, lo.'oo Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10 30 Ben Je zestig? u.oo Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. en soliste 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Ballroom ork 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath nws 13.20 Amus. muz. 13.50 Rltm. muz 14 <x> Voor de Jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 1450 Koorzang. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.35 Lichte muz. 15.55 Gram. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Voor de Jeugd. 17.io Musette ork. en soliste. 17.35 Lichte muz. 17.55 Amus. muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Gram. 18M Pari. overz 18.40 Jazzmuz 19.00 Nws. 19.10 Radio Phllh. ork. 19.40 ..Lichtbaken", caus. 20.00 Twee tonnetjes prijzen halen. 21 10 Act 21.25 Gevar. progr. 22.35 Wij lulden de zondag In. Aansluitend: avondgebed en liturg, kat. 23.00 Nws. 23.15 Nws ln Esperanto. 23.22—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3