KAPPIE AUTOBESTUURDER PASSEERDF LANGE RIJ AUTO'S RECHTS WALCHEREN TWEE JEUGDVERENIGINGEN IN MELISKERKE JUBILEREN DABONDS in het land der oliebronnen rr UT DE ETHER DONDERDAG 10 JANUARI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSS OOURANT KANTONRECHTER MIDDELBURG Weer een aantal verkeersovertredingen Het was een uiterst gevaarlijke ma noeuvre, die de chauffeur R. V. V. C. met zijn bestelwagen op 25 oktober van het vorige jaar had uitgehaald. Daar deze gevaarlijke weggebruiker woensdag tijdens de zitting van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, niet aanwezig was, ge tuigde de chauffeur Th. J. R. uit Goes om dit geval uit de doeken te doen. R. reed in zijn vrachtauto ach ter een file auto's op de Veerweg te Wolphaartsdijk, waar deze auto's zo juist van de veerboot afgekomen wa ren. Vóór de getuige reed de bestel wagen, daarvoor twee personenauto's en daar weer voor een vrachtauto. De gehele file hield links aan, omdat men op dit moment een tractor met aan hangwagen passeerde. Daar er verder geen verkeer uit de tegenovergestelde richting kwam, bleef de file links aanhouden, omdat 50 meter verder 'n met paarden bespannen wagen reed, die men eveneens moest passeren. Even nadat de auto's het eerste voertuig gepasseerd waren, schoot de bestelauto naar opzij en passeerde en kele wagens van de file die dus links reden aan de rechterkant van de weg. Wilde hij echter niet tegen de volgende rechts van de weg rij dende wagen (met de paarden er voor) botsen, dan moest hij noodge dwongen weer in de file terechtko men. Of hij moest stoppen. Het laatste deed hij echter niet, zo dat hij weer in de rij schoof, tussen twee personenauto's. Het gevolg was, dat de laatste van deze twee wagens in de berm gedrukt werd. De kanton rechter was er verbaasd over, dat al les nog zo goed afgelopen was. De of ficier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste tegen deze gevaarlijke autobe stuurder een boete van tweemaal 20, subs, tweemaal 5 dagen, waarmee de kantonrechter volledig akkoord ging. Op 27 oktober reed het echtpaar G. F. uit Kattendijke over de ta melijk smalle weg naar Kloetinge. Achter 't echtpaar reed 'n vracht auto, bestuurd door R. J. van V. uit Goes. Uit de tegenovergestelde richting naderde ds. B. op de fiets. Op het moment, dat ds. B. het echtpaar aan de andere zijde van de weg passeerde, reed ook de vrachtautochauffeur langs het echtpaar met het gevolg, dat de predikant in de berm van de weg moest gaan rijden. Van V., die gisteren niet aanwezig was, had tot zijn verdediging aange voerd, dat ds. B. nog wel 80 meter van het echtpaar verwijderd was, toen hij passeerde. Getuige F. bestreed dit echter. Wel verklaarde hij, dat. er op die afstand een bromfiets naderde, maar deze had met het geval niets te maken. Conform de eis werd Van V. bij verstek tot een boete van 20 of 10 dagen veroordeeld. Niet schuldig Vervolgens werd de zaak voortge zet tegen de vertegenwoordiger G. M. S, die ten laste was gelegd, dat hij het rijden met een motorcarrier door C. M. van U. uitgelokt had, terwijl Van U. niet in het bezit was van eeü rijbewijs. Als getuige werd thans de ze Van U. gehoord. Hij verklaarde, dat zijn werkgever gezegd had de carrier te mogen gebruiken, echter zonder de motor in te schakelen. „Waarom hebt U dit dan wel ge daan?", vroeg de kantonrechter. „Om dat ik dit voor mijn werk moet doen", verklaarde Van U. „k kan anders mijn verdienste niet halen". Hij had wel kunnen trappen, maar dit gaat niet zo snel, terwijl hij in de winter bovendien alleen maar tot het donker worden kan fietsen, omdat de ver lichting op de motor loopt. Voorts verklaarde de getuige, dat S. na de bekeuring op 26 sep tember onmiddellijk de ketting van de carrier heeft laten halen, zodat hij wel genoodzaakt was om te trappen. Thans heeft Van U. echter een rijbewijs, zodat hij niet behoeft te fietsen. Conform de eis sprak mr. Moolenburgh de verte genwoordiger vrij, omdat het ten laste gelegde niet bewezen was. Binnenkort aanbesteding bouw provinciale griffie Verheugende mededelingen van commissaris der koningin Tijdens een korte openbare zitting van de Provinciale Staten van Zee land heeft de commissaris der konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, enkele mededelingen gedaan over de nieuwe provinciale griffie in de Ab dij. Zoals bekend zijn de plannen voor deze bouw reeds geruime tijd gereed en werd gewacht op de toe stemming van de betrokken departe menten. De commissaris verklaarde nu, dat deze toestemming is verleend en dat binnenkort met de uitvoering van de plannen naar het ontwerp van prof. ir. Berghoef en ir. De Lus- sanet de la Sablonicre zal worden begonnen. De aanbesteding zal onderhands ge schieden. Dit betekent, dat langza merhand de voltooiing van het Abdij- complex in zicht komt. Immers, het gedeelte van dit complex waarin de bureaus van de rijkspolitie zijn ge vestigd en binnenkort enkele andere diensten worden gehuisvest, is weldra gereed, zodat het wachten nog was op het „sluiten" van de Abdijring bij de St. Pietersstraat. Dit zal dan nu zijn beslag krijgen. Tijdens deze korte vergadering werden enkele hamerstukken afge daan, waarna de Staten de zitting in afdelingen voortzetten. De volgende openbare vergadering zal worden ge houden op 28 'anuari a.s. Collecte De in de gemeente Grgpskerke ge houden collecte ten bate van de stich ting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" bracht f 45,3é op. De landbouwer A. P. uit Veere was op 22 december 1956 op de rijksweg van Middelburg naar Goes geverbali seerd omdat zijn tractor, waarachter een aanhangwagen was bevestigd, niet voorzien was van een spiegel. P. ver klaarde, dat er wel een spiegel op be vestigd was, maar dat deze niet ver genoeg uitstond. „Ik rijd reeds meer 'an vier jaar op deze wijze, maar nog nooit is mij op deze overtreding ge wezen", verklaarde hij nog. Verder kwam aan het licht, dat de verdachte tamelijk doof is. „Dan moet U toch wel één van de eersten zijn, die et goed functionerende spiegel op zijn tractor moet bevestigen", ver- maande de kantonrechter. De officier vond het een zeer gevaarlijke manier vi rijden en eiste een boete van 15 of 3 dagen, waarmee de kantonrechter akkoord ging. De fruithandelaar C. J. M. uit Vlis- singen was op 5 november van het vorige jaar aangehouden, omdat hij op de rijksweg te Kruiningen zijn au- ii bestuurd had, terwijl zijn wagen niet voorzien was van goed functio nerende koplichten. De rechterlamp brandde namelijk bij dimlicht niet. Verdachte verklaarde dit niet gemerkt te '.ebben, daar hij tussen een file auto's .-eed. Conform de eis vam de of ficier werd M. veroordeeld tot een tientje boete. Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. Nieuwe voorzitter district zuid-west gekozen Het dlstrictsbestuur zuid-west van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen hield in combinatie met de districtsexamen commissie een vergadering in Vlis- singen Hierbij waren eveneens aan wezig vertegenwoordigers van de reddingsbrigades uit Terneuzen, Mid delburg en vlissingen. Woorden van dank werden gespro- kei tot de heer P. J. Gillissen te vlis singen. die na 35 jaar trouwe dienst d bond heeft verlaten. De heer Gil lissen was o.m. voorzitter van het districtsbestuui en voorzitter van de districtsexamencommissie. In beide functies werd met algemene stemmen benoemd de heer I. van Bel te Goes. De vergadering nam een resolutie aan betreffende de samenwerking me. en de verhouding tot het bonds- bestuur. Voorts werd besloten een buitengewone vergadering te houden op zaterdag 26 januari a.s. te Vlissin- fer. Voor deze vergadering zal het ageiijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen worden uitgenodigd. Kaderdagen C.J.B.T.B- Vrijdag en zaterdag 11 en 12 januari a.s. zullen door de C.J.B.T.B. (Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbondin Zeeland kaderdagen worden gehou den in de geref. Oosterkerk te Goes. MIDDELBURG Zeeuwse A.T.C. vierde opgewekt eerste lustrum Met een opgewekt en verzorgd feestprogramma heeft de afdeling Zeeland van de Automobiel Techni sche Club (A.T.O.) woensdagavond ln de grote zaal van de „Gouden Poorte" te Middelburg haar eerste lustrum ge vierd onder het motto „Lach, geniet, doe mee, met onze A.T.C.". De voorzit- tei van de feestcommissie, de heer J> Erdle opende de vergadering met het voorlezen van de talloze telegrammen en felicitaties, die binnengekomen waren. Vervolgens opende de afde lingsvoorzitter, de heer H. Makkink, drijven, chef-monteurs, Ie monteurs enz.) en de bevordering van de auto techniek ln het algemeen. Voorts heette de voorzitter de plaatsvervangend landelijk voorzitter van de A.T.C.. de heer Ooms, en de landelijk secretaris, mr. Goedgeluk, van harte welkom. De heer Makkink stelde voor om aan de landelijk voor zitter, de heer Ruts, de grondlegger var. de A.T.C. die reeds 10 jaar lan delijk bestaat maar die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, een te legram en een fruitmand te zenden, hetgeen de algemene instemming had. Het feestprogramma van deze avond werd verzorgd door het cabaretgezel schap „De Zandkorrels", dat met zijn fris en vlot programma reeds direct de stemming er in bracht. Er was een aantal oude schetsjes, die het toch nog best deden, maar ook „strooiden" de cabarettisten weer wat nieuwe ideeën over het voetlicht. Het nummer „Dres suur" blijkt toch nog altijd op de lach- spieren van de aanwezigen te werken. Conferencier Jo Caliouw bond de pro- grammadelen op prima wijze aan elk aar. Een altijd graag geziene gast is ook de Middelburgse Kunstfluiter Frans Burgs, wiens optreden ook thans een hartelijk applaus oogstte. Zijn vertol king van „Liebestraum" van Liszt was voortreffelijk. Pianist Jo den Hol lander zorgde eveneens voor voortref felijke begeleiding. Lest but not least noemen we de goochelaar en mentalist Mystic Marco. Uit het niets tovert hij iets en geen telefoonboek is veilig voor hemAl deze medewerken den brachten een uitstekend pro gramma, waarvan ieder genoten 'heeft. Rest nog te vermelden, dat er ln de pauze een verloting gehouden werd met een aantal mooie prijzen en dat de avond besloten werd met een zellig samenzijn met gezelschap: len en muziek van het Klavioline-or- kest. De verlanding van hetdijkwater Ir. C. Koning, hoofdingenieur van de provinciale waterstaat te Middel burg, sprak woensdagavond voor het Zeeuws Genootschap der Weten schappen over de verlanding van het Dijkwater. Ir. Koning behandelde eerst in het kort de geschiedenis van de Zeeuwse zeegaten, waarna hij zich in het bijzonder bezighield mét de vele inpolderingen tussen de thans voormalige eilanden Schouwen en Duiveland. Spreker illustreerde zijn ge betoog o.m. met enkele voorbeelden uit de correspondentie, die er in een ver verleden werd gevoerd over be- dijkingszaken en schetste in den brede fase voor fase het verlandingspro- ces in de Gouwe en het Dijkwater. Deze ontwikkeling kwam duidelijk tot uiting op een negental kaarten, die ir. Koning had meegebracht en waar op de situatie op verschillende tijd stippen in de geschiedenis was gete kend. Belangwekkend in dit verband wa ren ook enkele cijfers, door spreker f enoemd, voornamelijk over het aan- al polders in deze voormalige wa teren tussen Schouwen en Duiveland: er bevinden zich hier niet minder dan 21 polders, of bgna 70 van het to taal op Schouwen-Duiveland. Ir. Ko ning vertelde tenslotte een en ander over de jongste geschiedenis van deze corridor tussen de Vier Bannen en 't waterschap Schouwen, waarbij hij in het kort de afwatering behandelde, alsook de plannen tot polderconcen tratie. Door dit laatste zal er in de toekomst één waterschap ontstaan op Schouwen-Duiveland, indien althans provinciale staten met de voorstellen van Ged. Staten welke voorstel len aanvankelijk uit de streek zelf afkomstig waren accoord gaan. Na de lezing van ir. Koning deel de de voorzitter nog mede, dat in de februari-vergadering van het genoot schap het woord zal worden gevoerd door drs. M. C. T"erburg, directeur van het E. T. I. O.- EN W.-SOUBURG Directeur „Aslrow" met eervol ontslag Op zijn verzoek is aan de heer M. Besuijen eervol ontslag verleend als directeur van de gymnastiekvereni ging „Astrow" te Souburg, waarvan h(j de oprichter was. De heer Be suijen was voorts vele jaren tech nisch leider van de vereniging en hg heeft in die functie een groot aan deel gehad in de bloei van „Astrow" Het officiële afscheid zal worden ge houden tijdens de jaarlijkse uitvoe ring in februari a.s. Inmiddels is er een huldigingscommissie in het le ven geroepen. KOUDEKERKE Gemeenteraad vergadert Maandag 14 januari a.s. des mid dags om 4 uur komt de raad der ge meente Koudekerke in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: wijziging verorde ning keuring Van waren, wijziging bouwverordening, een voorstel tot herziening van de legesgelden der gemeente en een voorstel om een re kening-courant-overeenkomst aan te gaan met de n.v. bank voor Neder landse gemeenten tot een maximum van f 40.000. Officiële publikaties MIDDELBURG. SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE VAN DE GEMEENTE. B. en W. van Middelburg verzoeken hun, die over het kalenderjaar 1956 schuldvorderingen ten laste van de ge meente bezitten, die vorderingen (daar onder begrepen die voor gemeentebedrij ven en diensten), met de nodige bewijs stukken vóór 1 februari 1957 in te zenden Middelburg, 8 januari 1957. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 7 Genua. Aalsdijk 4 Houston. Aardljk 6 Singapore. Ad ine 7 Golf v. Biscaye. Adrian 7 Antwerpen. Albireo 7 Las Palmas. Aldabi 7 45 ra z.z.w. Abrolnos. Almkerk 7 Las Palmas a. Genua. Alnatd 7 Bremen. Alphacca 7 310 m o.n.o. Paramaribo. Alphard 6 Rosarlo. Alamak 5 Rotterdam n. Hampton Roads. Ameland 6 Ras Tanura n. Pt. Elizabeth. Amerskerk 9 Eastlondon. Amsteldlep 7 70 m z.w. Sombrero. Amstelkade 7 135 m z. Charleston. Andijk 8 Bremen. Amstelslot 7 700 m o. Luzon. Annenkerk 8 Hongkong n. Shanghai. Arendsdijk 8 Las Palmas. Arendskerk 8 Las Palmas n. Kaapstad. Arkeldtjk 7 500 m z.z.o. Ceylon. Atje Ray S. 9 Hampton Roads. Averdijk 6 Bremen. Benlnkust 7 170 m z.w. Ouessam. Ball 9 Palembang. Bennekom 6 Maracaibo. BUtar 5 New York. Banka 6 Hamburg. Blommersdijk 7 Havana. Boschkerk 6 350 m w. Dakar. Bussum 7 400 m n.w. Kaapstad. Caltex „The Hague" 7 Finisterre. Caltex „Rotterdam" 7 Pt. Elizabeth. Caltex „Pernis" 8 Stockholm n. Sldon. Calamares 8 Almirante. Charis 5 270 m n. Finisterre. Congokust 7 Bordeaux. Delfshaven 4 Antwerpen. Drente 7 550 m w.z.w. Diggo Garcia. Dongedijk 7 300 m n.o. San Miguel. Esso „Amsterdam" 8 Shatt el Arab. Esso „Den Haag" 7 200 m n.w, Flores. Esso „Nederland" 9 Las Palmas verw. Frans van Seumeren 9 Rotterdam verw. Friesland 7 Soerabaya, Gaasterland 8 Itajai, Gaasterkerk 7 35 m z.o. Pt. Elizabeth. Garoet 6 360 m n.mw. Azoren. Gadila 8 Singapore. Guineekust 8 Matadl. Haulerwijk 7 350 m z. Cape Race. Harold 10 Rotterdam verw. Heelsum 6 650 m o.n.o. str. Florida. Hera 8 Baltimore n. New York. Heemskerk 6 Bremen. Houtman 5 Kobe Osaka. Ivoorkust 7 500 z. San Thomé. Jagersfontein 8 East London. Japara KRL 7 Manokwari. Joseph Frerlng 6 120 m. w. St,-Pauls Rock J. v. Oldenbarnevelt 7 1125 m. o. Kaapstad. Kabylla 7 320 m. n.n.o. Haiti. Kalydon 4 270 m. z.o. Kaap Hatteras. Katelysia 7 Curacao. Kenltra 4 Dover. Kenia 7 Kaapstad. Kermia 8 Rotterdam n. Oslo. Kertosono 8 Durban. Kinderdijk 9 Antwerpen. Kon. Juliana 7 Lands End. Korenla 7 330 m. n. Mona. Koratia 7 840 m. n.o. Diego Garcia. Korovina 7 1350 m. z.w. Mauritius. Kota Agoeng 9 Soerabaya. Kota Baroe 6 Koeweit. Kryptos 7 980 m. o.n.o Guadeloupe. Leersum 8 Amsterdam n. Bremen. Lekhaven 8 Las Palmas. Lekkerkerk 8 Mombassa n. Bahrein. Lemsterkerk 8 Port Said n. Genua. Leto 8 Rotterdam n. Golf v. Mexico. Lievevrouwekerk 7 Genua n. Le Havre. Limburg 6 Hamburg. Lijnbaan 8 Amsterdam. Loenërkerk 7 330 min.o. St.-Helena. Louis Lantz 7 50 m. wm.w. Port-EUenne. Lombok 5 Vancouver. Maasdam 7 160 m. z.o. Cp. Race. Maashaven 7 Buenos Aires. Maaslloyd 7 Sabang. Macoma 7 Pladjoe n. Singapore. Merwede 7 Dakar n. Bathurst. Mijdrecht 8 Kaapstad n. Perz. Golf. Modjokerto 9 Kalinada n. Kaapstad. Molenkerk 11 Boulogne. Murena 7 200 m. n.o. Balikpapan, Scherpend recht 8 Curacao n. Christobal. Oldekerk 9 Hongkong n. Singapore. Ondlna 7 Port au Prince. Ootmarsum 6 670 m. o. Florida ell. Oranje 10 Tandjong Priok verw. Oranjefontein 8 Dakar n. Las-Palmas. Orestes 8 Rotterdam. Ouwerkerk 8 Amsterdam n. Rotterdam. Parkhaven 8 Buenos Aires. Peperkust 7 Port Harcourt. Purflna „Nederland" 8 Antwerpen verw. Reality 7 Amsterdam n. Waterford. Reynlersz. 7 Makassar. Ridderkerk 7 380 m. z.o. Durban. Rijndam 8 New York. Rijnkerk 7 Kaapstad n. Las Palmas. Roepat 9 Soerabaya. Rotula 6 Stanlow n. Hamble. Rubicon 5 Boness. Samarlnda 4 Los Angelos n. Kaapstad. Schelpwljk 7 110 m. n. Bahrein. Schle 7 110 m. w. Kp. Bougaronl. Slbajak 8 Balboa n. Papeete. Siblgo 7 Soerabaya n. Balikpapan. Sliedrecht 7 Muscat. Stad Alkmaar 7 Bermuda n. New Orleans. Stad Arnhem 7 330 m. o. Chesapeakebay. Stad Schiedam 7 170 m. n.w. Dakar. „WAT WAS, WAT IS, WAT WORDEN ZAL" J. v. Samuelen m. v. Dient de Heere met blijdschap" 50 en 25 jaar Vrijdagavond 18 januari a.s. zullen in de gereformeerde kerk van Melis- kerke twee jubilea gesierd worden. De jongelingsvercnlging „Snmuël" herdenkt dan numelilk haar vijftigjarig bestaan, terwijl op dezelfde dag het vijfentwintigjarig bestaan van de meisjesvereniging „Dient do Heere met blijdschap" herdacht wordt. Eigenlijk was het op 17 oktober van het vorig jaar al 25 jaar geleden, dat de m.v. opgericht werd, maar men heeft de herdenking hiervan uitgesteld om samen met de in maart jubilerende j.v. een groots opgezette avond te organiseren. Behalve deze herdenkingsavond waar dr. C. Gilhuis uit Den Haag een herdenkingsrede zal houden, is er ook een ontspanningsavond belegd in zaal Simpelaar te Biggekerke. Hier zal tot uiting komen, dat de beide verenigingen ook op het gebied van de ont spanning hun mannetje staan. Het was in de maand maart van het jaar 1906, dat een groepje jongelui in het huis van ds. Meulink te Melisker- ke bijeen was. Van ds. Meulink ging toen het plan uit om in de gemeente een jongelingsvereniging op te rich ten naar het voorbeeld van andere dergelijke verenigingen in Nederland. Het lukte, een bestuur werd samenge steld en eenmaal in de veertien da gen werd een vergadering belegd. De leiding berustte aanvankelijk nog bij ds. Meulink, maar langzamerhand na men jongere krachten dit werk van hem over. „Samuël" werd een bloei ende vereniging en vlak na de oorlog werd de vereniging zelfs zo groot, dat de leden uit Biggekerke besloten een eigen vereniging op te richten onder de naam „Eben Haëzer." Na de watersnood bleek dit niet meeV noodzakelijk te zijn en werd „Eben Haëzer" weer ontbonden. De leden kwamen terug en men vond de volgende oplossing: „Sa muël" werd gesplitst in de afdelin gen A en B, twee afdelingen, die in nauwe samenwerking het doel van de j.v. trachten te verwezenlijken: de vorming van de gereformeerde jeugd op kerkelijk, staatkundig en maatschappelijk teiTein. Een bijzonderheid is nog, dat de af delingen onder voorzitterschap staan van twee broers, namelijk de heren J. en L. Geschiere, waardoor de band tussen de twee afdelingen nog meer versterkt wordt. Momenteel telt „Samuël" in totaal 28 leden. Hierbij zijn echter niet de militaire leden gerekend, welke laat- sten de vergaderingen slechts onregel matig kunnen bezoeken en dan ook als „militair lid" te boek staan. Tij dens de vergaderingen houdt men zich bezig met de bespreking van een inleiding van één der leden over een Bijbels onderwerp, een onderwerp over kerkelijke, vaderlandse of alge mene geschiedenis, of ook wel een zo genaamd vrij onderwerp, op maat schappelijk, cultureel of ander ge bied. Na de pauze komt de ontspanning aan de orde. Deze bestaat dan uit im provisatie, boekbespreking, hersen gymnastiek of de zogenaamde „bla- denschouw." Dit laatste houdt de be spreking in van het nieuw, versche nen in bekende dag-, week- of maand bladen. Toen in 1953 de watersnood van februari kwam, verdween mèt de be zittingen van veie Zeeuwen ook het boekenbezit van de j.v. onder de gol ven. Een groot deel van de notulen boeken kon evenmin gespaard wor den. Dit maakte het voor de schrij ver Verton uit Serooskerke niet eenvoudig om een toneelstukje te schrijven over het vijftigjarig be staan van de j.v. De heer Verton heeft het echter toch klaarge speeld en onder de titel „Wat was, wat is, wat worden zal" wordt vrij dagavond in de kerk de geschiede nis van do j.v. openbaar gemaakt. Stad Leiden 9 Buenos Aires. Straat Cook 7 Adelaide n. Mautitius. Straat Malakka 8 Kobe. Straat Soenda 4 Durban. Straat Torres 6 Melbourne. Tara 13 New York. Theobaldius 8 St.-Vincent KV. Tjinegara 7 Hongkong n. Singapore Triton 8 Curasao. Tyro 10 Rotterdam verw. Uranus 5 Tysedal. Vasum 8 Rotterdam. Waterman 7 Rotterdam. Wieldrecht 7 220 m. o. Kaap Guardafui. Willemstad 6 La Gualra. Wonosari 7 Ascension. IJssel 6 100 m. z.w. Lands End. Zeeland KRL 9 Genua. Participatiebewijzen beleggingsfonds van kortlopende Duitse Auslandsbonds Koers f. 845,-, coupon- rendement ca. 53/«%; effectief rendement belangrijk hoger. De gemiddelde uiterste loop tijd 123/4 jaar. Introductie ter beurze van Amsterdam op dinsdag 15 januari door LABOUCHERE CO. n.v. en THEODOOR GILISSEN 47. Sheik Ollmlr's gezicht straalde van voldoening. De pijnlijke jlchtscheuten wa ren voor bet ogenblik ge heel vergeten. „Ziet toch, mijn Verhe ven Broederl" sprak hij tot Ben Soluf. „Ziet. en prijst met mij de Wijze voor zijn kostelijke gaven!" „Enhum... Jutst, mijn Verheven Broederl" antwoordde de buursheik kortaf. Hij had al heel wat borlnkjes bijgewoond en kende de verschijnselen. Dit. wist hij, moest een ge weldig krachtige bron zijn. Op het grondgebied van Ollmirl Een hete woede vlamde op, diep ln zijn hart. Die Westerlingen had den hem dus toch bedro gen! ..Duizendmaal gelukge wenst, Broeder!" was alles wat hij op dat moment aan veinzerij kon uitbrengen. Toen. tot de lijfwacht aan zijn andere zijde: ..Houdt de speren gereed, makkers! Stoot toe op mijn wenk! Het laatste uur van deze Westerse bedrie gers zal spoedig slaan!" Inmiddels was het donderende lawaai nog toe- In een geestige dialoog heeft de heer Verton de moeilijkheden van de j.v. in haar jeugdjaren vastgelegd en weergegeven in de eerste acte van zijn toneelstuk. De tweede acte laat zien, hoe de jongelui na 25 jaar een ver gadering hielden. De traditionele kos tuums zgn dan al grotendeels weg en velen spreken niet meer in Walcners dialect. De derde en vierde acte staan in het teken van het vijfentwin tigjarig bestaan van de meisjesvereni- gwg- yyDient de Heere „Dient de Heere met blijdschap" noemde een veertiental meisjes de vereniging, die ze op zaterdag 17 ok tober 1931 oprichtten. Ook hier is het ledental uitgegroeid en wel tot 23. De vergaderingen, die onder leiding van de presidente, mejuffrouw N. Da- vidse in de consistorie, van de gerefor meerde kerk gehouden worden, staan net als bij de j.v. in het teken van de vorming van de jeugd tot Bijbels on derlegde christen-Nederlanders. De geschiedenis van de m.v. heeft de Zeeuwse auteur Verton ook vast gelegd in zijn toneelstuk. In het der de bedrijf hiervan maken de toeschou wers namelijk de oprichtingsvergade ring van de m.v. mee, waarna in het vierde bedrijf een gecombineerde vergadering van de m.v. en j.v, ten to nele gevoerd zal worden. Als de ontspanningsavond gehou den zal worden de datum is nog niet bekend dan zal Dirk Verèl's ..Djoeke Hilberts" door de leden van de beide jeugdverenigingen opgevoerd worden. De avond wordt verder ge vuld met voordrachten en samenzang. Als bijzonderheid zij nog gemeld, dat de heer S. van Keulen uit Melis- kerke als enige nog in leven zg'nde oprichter van de j.v. de herdenkings avonden zal bijwonen. t Verlichting van de KOU begint direct! Marktberichten VISMIJN VEERE 9 januari. 6025 kg. Schardljn 22—24. genomen. De aarae Kraakte en beefde. Dikke rook wolken stegen op. De boortoren wankelde steeds gevaarlijker heen en weer. Eensklaps mengde een doordringend, sissend ge nua zich door nét oorverdovend kabaal Een dikke inktzwarte straal vloeistof schoot met g:ote kracht uit de stofwolken omhoog en sloeg de boortoren aan stukken VRIJDAG 11 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12-00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Thuis. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Orgel en zang. 10.55 Voor de kleu ters. 11.15 Dubbel kwartet en blokfluit trio. 11-35 't Hangt aan de muur en het tikt. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12 S3 Sport en prog nose 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13,55 Koer sen. 14.00 Viool, cello en plano. 14 30 Li terair progr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.20 Muz. caus. 17.00 Voor d^ kinderen. 17.30 Promenade-ork. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1 .caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Vandaag, caus. 19.40 Vrije tijdsbesteding, caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Fllmru- briek 20.;5 Twee violen. 20 35 Europa één, caus. 20.45 Zwart op wit, caus VARA: '00 Dansmuz. 2130 Etherforum. 22.10 Buttenl overz. 22.25 Exotische klanken. VPRO- 22 40 Zorg om de mens. caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal 8.00 Nws - en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 940 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Franse chansons. L.00 Voor de ziekeD 11.40 Pianodu-. 12.00 Angelus. 12.03 Piano, kla rinet en bariton 12.30 Land- en tuln bouwmeded 12.33 Nederl. liedjes. 12 55 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 11.00 Utrechts Stedelijk ork. 14.30 Sopr. en piano. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ita liaans- liedjes. 15.45 Gram. 16.00 Voor de zieken, 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Koersen. 17.45 Fluit, plano en spinet. 18.05 Amus. muz. 18.30 Vragen- beantw. 18.45 Gram. 18.50 Aesthetische vorming, caus. 19.00 Nws. 19.10 Rege- rlngsuitz.r Rubriek verklaring en toelich ting: J. Krol: „Samenstelling en kwali teit van d koog-'-irdljv' onder Ne derlandse vlag, temidden dor andere vlaggen". 19.20 Regeringsuitz.: Emlgratie- r Het Emigratiepraatje van H. A. v- Luyk. 19.30 Verz. progr. voor de mi litairen. 20 30 Act -0.4: De gewone man. De springplank. 21.15 ..Beste Oom", h »rspel. 22.00 Omr ork.. koor en solist. 22.4 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7