Landbouw in Zeeland profiteert van goede weersomstandigheden Zeeuwse Almanak Rheumr.tiek j imn Als U keelpijn hebt... BELANGRIJKE UITSPRAAK VAN DE RAAD VAN BEROEP GARNALENSCHIPPER VISTE OP MOSSEL- EN OESTERPERCELEN BEPROEVING B.B.-SIRENES Nieuw filter geeft volle rookgenot! U próéft dat u rookt! Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 JANUARI 1957 K.N.MA.-MEDEWERKER CONCLUDEERT Interessante causerie in Goes voor oud-leerlingen R.L.W.S. In vergelijking; met hun collega's in andere delen van het land mogen de Zeeuwse land- en tuinbouwers over het algemeen nog niet klagen over het weer. Bij een beschouwing van de weerstatistieken blijkt namelijk, dat de omstandigheden in deze provincie gunstiger zjjn dan elders. Dit bleek uit 'n voordracht, welke dr. ir. J. J. Post, wetenschappelijk medewerker van de afd. klimatologie en landbouwmeteor ologie van het K.N.M.I., woensdag middag hield op de jaarvergadering van de Vereniging van Oud-leerlingen der RJL.W.S. in „De Prins van Oranje" te Goes. Aan de hand van verschillende kaarten en grafieken liet deze inlei der zien, dat er een samenhang is te constateren tussen het weer en de opbrengst van de gewassen. Tempera tuur, regen en zonneschijn zijn van veel invloed en daar de gevoelige pe riodes van maart tot oktober lopen, is het aldus spr. te verklaren dat boer en tuinder bijna altijd klagen over het weer, zoals de stedelingen wel eens schamper opmerken. Uit de verschillende studies welke het K. N. M. I. op dit gebied maakt, is het ook mogelijk, voorspellingen te doen over de oogst en aanwijzingen te geven voor de teelt. Bij het klimatologisch onderzoek komen de frappante onderlinge ver schillen in ons land naar voren, waar bij zelfs nog verschillen tussen het klimaat in diverse maanden optreden. De uitkomsten van de neerslag-regi stratie laten zien, dat er gemiddeld 72 cm per jaar valt, waarbij februari en maart de droogste en augustus de natste maand is. Zeeland komt er in het algemeen niet slecht af met 60 tot 70 cm, terwijl vooral Zuid-Beve land en Walcheren in de oogstmaan den juli en augustus goed uit de bus komen. Dit alles gerekend naar ge middelden over 40 jaar. Opvallend is verder, hoe de harde wind landinwaarts gaande, zeer sterk en snel afneemt, zo zelfs, dat bijvoor beeld in Limburg zelden harde wind voorkomt. Verder wees dr. Post ook op de gro te verschillen welke in ons land op treden wat betreft het aantal uren 1 Wrijf uw pijn tveg met Kloos- terbalsem. die diep in de huid dringt en de pijn verjaagt f Kloosterbalsem "geen goud go goed" J zonneschijn. De omgeving van Den Helder gaat voor de maanden juni- augu8tus aan de spits met 660 uren, Zeeland komt aan 640 uren, terwijl de Achterhoekers in diezelfde periode maar 560 uren van het zonnetje kun nen profiteren. Zeeland heeft ook !n de namid dag veel meer zonneschijn dan bij voorbeeld het andere belangrijke akkerbouwgebied, Groningen. Ter wijl onze provincie in juli 106 uren zon in de namiddag heeft, komt de noordelijke provincie niet verder dan 88 uur. In augustus is dit resp. 105 en 89. In de morgenuren zyn deze verschillen gering. Nadat dr. Post nog in grote lijnen had geschetst hoe een weerpraatje wordt samengesteld, ontspon zich na de pauze een interessante gedach- tenwlsseling over tal van punten, waarbü wel bleek, dat de wetenschap op dit gebied nog niet alle verschijn selen uitputtend heeft kunnen bestu deren. Voor de naaste toekomst ver wachtte dr. Post geen aanmerkelijke verhoging van de betrouwbaarheid van de weerberichten. Het uitvoeren van het Deltaplan zal geen vergroting van het nacht- vorstgevaar in Z. Beveland tengevol ge hebben, zo meende dr. Post nog op een desbetreffende vraag te kun nen antwoorden. M orgenvergad ering Tijdens de morgenvergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer M. Markusse, werden de huis houdelijke zaken afgedaan. In zijn openingswoord drong de voorzitter er bij de leden op aan, meer activi teit te ontplooien. Uit de rekening en verantwoording van de penningmees ter, de heer C. v. d. Linde, bleek, dat de vereniging over een ruim batig sal do beschikt. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. O. J. Hendrikse vermeldde een achteruitgang in het ledental van 18 leden, zodat er thans 362 overblijven. Voor de verschillen de cursussen, o.a. over belastingleer, landbouwtechniek en boekhouding, bestond in 1956 te weinig belangstel ling, zodat deze geen doorgang kon den vinden. VAN TOT VAKANTIEGANGERS Nu de dagen weer lengen, maar de temperatuur bepaald nog niet aan de zomer doet denken, is het wellicht goed de zonnige maanden even in uw herinnering te brengen. Er bereikten ons namelijk interessante cijfers over 't bezoek aan de jeugdherberg „Bleye Haghe" in Axel. Zo steeg het aantal overnachtingen in 1956 tot een totaal van 5.220. Het bleek, dat onder de „trekkers" meer meisjes dan jongens waren, want de vrouwelijke vakantie gangers zorgden voor 2654 overnach tingen, terwijl de jongens tot 2525 overnachtingen kwamen. De Engelsen SYMBOOL GEZOCHT... Volgens berichten uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen is in Kloosterzande het vaandel van het Zeeuws Landjuweel zoek geraakt! Men denkt zelfs „ontvoering". Deze euveldaad zou dan verricht moeten zijn tijdens een opvoering van het toneelstuk hout worm" door het ^Reizend Zeeuws Volkstoneel" in Kloosterzande, toen het vaandel vorig jaar door deze groep gewonnen op het toneel prijkte. Nu geeft de titel van het to neelstuk weliswaar direct te den ken, maar het moet toch hoogst on waarschijnlijk worden geacht, dat die toneelmatige houtworm iets met de verdwijning van het vaandel te ma ken heeft. Men acht het uitgesloten, dat een andere toneelvei'eniging ook maar iets af zou weten van de verdwijning van deze Zeeuwse toneeltrofee, maar met dat al staat men daar in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen dan toch maar voor een klein mysterie. Goed, dat vaandel zal desnoods wel vernieuwd kunnen worden, maar daar gaat het niet om. Dat vaandel is het symbool van de beste prestatie, in Zeeland op toneelgebied geleverd en zulk een symbool, wel, daar is men trots op. Daar heeft men voor gewerkt, ge zwoegd misschien wel en dan ineens, tjoep, daar is het hele symbool ver dwenen, Dat is niet leuk. Ook niet voor de andere toneelverenigingen, die in het lmidige Landjuweel weer ernstige pogingen zullen doen om het vaandel op hun beurt te bemach tigen. Vooralsnog is dat uitgesloten, 't Vaandel is weg. Er valt niets te bemachtigen, niets concreets althans. Alleen maar de eer, 't symbool van die eer is spoorloos. Wie helpt zoeken f P.S. 't Symbool is intussen alweer te recht. 't Was maar een grapje ge weest van een begunstiger van „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel", wes halve niemand zich ongerust hoeft te maken... namen het grootste aantal overnach tingen voor liun rekening. Zjj kwamen tot een getal van 4.205. Hierna volg den België (154), Saarland (40), Duitsland (36), Schotland (12) en Amerika (8). De overige bezoekers hadden de Nederlandse nationaliteit. Overigens zijn in het totaalcijfer van 5220 niet inbegrepen de overnach tingen van de groep Hongaarse vluch telingen, die een totaal van 302 over nachtingen boekten. Vanzelfsprekend was het in augustus het drukst. Toen kwam men tot precies 1600 overnach tingen. In juli waren er 816, in mei 764 en in april 742. Tenslotte mag nog wel eens vermeld worden, dat de outil lage van deze moderne jeugdherberg in 1956 nog belangrijk verbeterd werd, MINDER... In Axel is de „verkeersdiscipline" in het afgelopen jaar kennelijk beter ge worden! Want terwijl vrijwel overal elders het aantal bekeuringen „we gens overtreding van de wegenver keerswet en 't wegverkeersreglement" toenam, liep dit aantal in Axel terug. In 1955 werd er nog 510 maal een bonnetje geschreven, maar in 1956 trokken de aeenten slechts 459 maal het potlood. Er gebuerden in totaal 49 geregistreerdeverkeersongevallen in deze Zeeuws-Vlaamse plaats, waar van er vier ernstig waren. Verkeers ongelukken met dodelijke afloop de den zich niet voor in 1956 in Axel. DAAR NEET Kleine berichtjes kunnen soms glashelder aantonen, dat de mach tige kolos, die men aanduidt met dat ene woord „mechanisatie" toch niet overal terrein wint. Zo heeft men in Grijpskerke een klokkelui- der aangesteld voor de hervormde kerk. Het werd de heer A. Davidse. Men heeft daar voorlopig nog geen elektromotor nodig DEMONSTRATIE Als de vaart op dat ogenblik nog niet dichtgevroren is, zal de bekende werphengelkampioen Jan Schreiner in het kanaal tussen Sluis en Brugge een demonstratie met de werphengel geven op zondagmorgen 20 januari. De avond daarvoor zal hij in Sluis een beschouwing geven over de „hengel sport in het Hollandse poldex-land Met grote meerderheid werd de heer C. v. d. Linde uit Dreisehor by de bestuursverkiezing als penning meester herbenoemd. In de vacatures van de heren J. A. Klompe en M. M. Noordhoek werd voorzien door de heren A. P. de Lange uit N. en St. Joosland als afgevaardigde voor Walcheren en W. Kuiper uit Ouwer- kerk als afgevaardigde voor Schou- wen-Duiveland te kiezen. Bij de rondvraag merkte de voor zitter op, dat de landelijke algemene bond momenteel weinig van zich laat horen en niet voldoende actief is. Dit blijkt o.a. bij het uitgeven van het bondsjaarboek. Eigenlijk had dit boek in april 1956 moeten verschijnen, maar het is nog steeds niet van de pers gekomen. De heer Markusse stelde daarom voor, aan de bond een schrijven te richten met het verzoek, tegen eind februari een algemene ver gadering bijeen te roepen. Eind van deze maand of begin vol gende maand zal een tweetal docenten van de R.L.W.S. voor de oud-leerlin- §enveren!ging komen spreken, over e aardappelziekten en over 'n cultu reel onderwerp. Voor een suggestie van één van de leden om de heer Cleveiinga voor een spreekbeurt uit te nodigen, toonden de meesten zich niet erg en thousiast. Ook van bespreking van het Delta plan door een deskundige wil men nog enige tijd afzien. In het voorstel van een der aanwezigen een enquête te houden onder de leden met de vraag, wie er nog een bedrijf zoekt of thuis weinig vooruitzichten heeft, zag men evenmin veel heil, daar dergelijke cijfers reeds bekend zijn. In de middagpauze gebruikte men een gemeenschappelijke koffiemaal tijd. Tractor uitgebrand op bedrijf in Lewedorp Woensdagmorgen omstreeks 10 uur vloog op het bedrijf van de heer Jac. Smits te Lewedorp door onbekende oorzaak een landbouwtractor in brand. De brandweer van Lewedorp en die van 's Heer Arendskerke waren spoedig ter plaatse, daar gevreesd werd voor een in de nabijheid staande schuur. Zy konden echter niet verhin deren dat de tractor volledig uit brandde. De schade bedraagt 8000. De land bouwer is verzekerd. Geen maatregelen tegen de Ambonezen in Westkapelle. Kinderen krijgen extra melk De Ambonezen in het kamp West kapelle, die nog steeds verzet blyven plegen tegen de zogenaamde zelfver- zorgingsregeling, zullen niet uit de ouderlijke macht worden ontzet. De minister van justitie heeft enkele me dici, onder wie prof. De Haas en de inspecteur van volksgezondheid, een onderzoek doen instellen naar de ge zondheidstoestand van de kinderen. Het blykt dat niet gesproken kan wor den van „een alarmerende toestand", hoewel in enkele gevallen kinderen sporen van ondervoeding vertonen. In verband hiermede heeft men op de ministeries van justitie en maat schappelijk werk besloten de kinderen bijvoeding te verstrekken, in de vorm van extra melk. Naar wij nader vernemen zal deze melkverstrekking via „Het Groene Kruis" gebeuren. Aan kinderen van 1 tot en met 14 jaar zal een halve liter per kind per dag worden verstrekt, onder toezicht van twee wijkzusters. Zij zullen ervoor moeten zorgen, dat de kinderen de melk ook inderdaad „ter plaatse" als het ware op drinken. Intussen gaan de kinderen nog steeds niet naar school. De voed selsituatie in het kamp is over het al gemeen niet onbevredigend, mede ten gevolge van het feit, dat de verzet plegende Ambonezen van vele zijden voedselpakketten krijgen toegestuurd. GESCHILPUNT BIJ HERVERKAVELING WALCHEREN (Slot van Dag. 1) voerig de argumenten van de recla manten, vooral ook met betrekking tot het verband, dat hier tussen af trek en sanering werd gelegd. De Raad van Beroep heeft nu als zijn oordeel uitgesproken, dat de Her verkavelingscommissie terecht bij de berekening van de waarde, waarop iedere eigenaar recht heeft, de wcge en waterlopen niet in aanmerking heeft genomen en dus een percentage heeft afgetrokken. Voor de bereke ning van deze waarde kunnen de we gen en waterlopen daarom buiten beschouwing blijven, omdat het plan daarvoor door Ged. Staten wordt vastgesteld, terwyl de daarvoor beno digde gronden toebehoren aan de door Ged. Staten aangewezen publiekrech telijke lichamen (polders, wegschap enz.). Deze gronden kunnen dus niet aan anderen toebedeeld worden. Het plan van Ged. Staten is door de Her verkavelingscommissie als onaan tastbaar te aanvaarden, aldus de Voorts gaat de Raad van r uitvoerig in op het beschikbaarstellen van gronden ten behoeve van andere belangen dan die van de" landbouw, zoals voor verbreding van wegen en de aanleg van een bosstrook, waar voor 198.980 is afgetrokken. Hoe wel de Raad van mening is, dat deze beschikbaarstelling terecht is ge schied, is hij van oordeel dat de Her verkaveling de waarde van de perce len voor bosaanleg, voor de niet op plan van wegen en waterlopen voor- Monument in Kruiningen wordt 1 februari onthuld Door commissaris der koningin Op 1 februari a.'s. vier jaar na dat zich ook aan Kruiningen de vre selijke watersnoodramp voltrok zal er des middags om drie uur In de voor tuin van de ned. herv. kerk tegenover de markt aldaar, het monument ter nagedachtenis van de slachtoffers van de watersnoodramp worden onthuld, De commissaris der koningin, jhr. mr, A F. C. de Casembroot, zal deze plechtigheid verrichten. Vooraf zal om twee uur in de ned, herv. kerk een herdenkingsdienst wor den gehouden. Na afloop van de onthullingsplech tigheid is er een bijeenkomst in het dorpshuis, waar aan allen, die aan het herstel medewerking verleenden, een koffiemaaltijd zal worden aangebo den. Het bronzen beeld met hardstenen sokkel stelt een vluchtende vrouw voor, met een kind in doeken gewik keld, in de armen geklemd. Op ae sok kel is het volgende toepasselijk ge dicht van A. Roland Holst aange bracht: „Hoort gij de zee achter myn hart, Dan zal ik heen zijn. En gij zult met de zee alleen zijn. De golven zullen breken in uw hart". Het monument werd vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer J. Wolkers. (Advertentie) li Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrleken. 70 en 90 ct alléén bij Apothekers en Drogisten komende rijksweg en de provinciale wegen en voor bet voorbeeldbedrijf Zwagerman niet had mogen aftrek ken. Het bedrag van 198.980 had dus niet afgetrokken mogen wor den, waardoor het percentage niet 5.79, maar 5.12 diende te zijn. Tenslottes telde de Raad vast, dat de grootte van de aftrek niet is be ïnvloed door of enig verband houdt met de sanering. De voor sanering in geleverde en gebruikte gronden ble ven behoren tot onder de eigenaren te verdelen oppervlakte en zijn vol ledig in het plan van toedeling opge- Chr. Plattelandsjongeren in Zeeland bijeen Zaterdag 26 januari a.s. zal de Chris telijke Jonge Boeren- en Tuindersbond in Zeeland zijn jaarvergadering hou den in „de Stadswijnkelder" te Kort- gene. In de morgenbijeenkomst zullen 3 Kort- t zuller le bondszaken worden behandeld, ter wijl de middagvergadering gecombi neerd zal worden gehouden met de Chr. Plattelands Meisjes Bond in Zee land. Geen misdrijf in het spel te Nieuw- en St. Joosland? Onderzoek wordt voortgezet Het justitioneel onderzoek inzake de mysterieuze dood van de 82-jarige wed. K.R. te Nieuw- en St. Joos land wordt met kracht voortgezet. Naar ons van de zijde der justitie werd medegedeeld, staat het nog geenszins vast, dat hier Inderdaad sprake zou zijn van misdrijf. Er zyn bepaalde omstandigheden, die er op zouden wyzen, dat de vrouw de laatste dagen bijzonder neerslachtig was. Bij het onderzoek houdt inen er rekening mee, dat dit een rol heeft gespeeld by haar plotselinge dood, In elk geval is gebleken, dat uit de woning van de overledene niets is ontvreemd. KANTONRECHTER MIDDELBURG Volgens verklaring van opzichter Heeft schipper J. van B. uit Arne muiden van de Arn. 40 op maandag 24 september van het vorige jaar garnal en gevist op in de Zandkreek onder Kortgene verpachte mossel- en oesterpercelen? Dit was de vraag, waar op de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, woensdag tijdens de zitting een antwoord wilde hebben. Nee, zei de schipper; ja, zei de op zichter bij de visserijpolitie J. H. uit Zierikzee. Op die dag kwam de opzich ter met de politieboot uit de richting Wolfaartsdijk gevaren, toen hij op één der percelen 124114 voorby boei 33 een garnalenvissersvaartuig zag. Hij pakte zyn verrekijker en ontdekte dat de garnalenkorren zich onder wa ter bevonden. Dat voor getuige H. het bewijs, dat er naar garnalen gevist werd. Hij werd nog meer overtuigd, toen het vissersvaartuig bij het opmer ken van de politieboot keerde en in de richting Veere verdween. De politie boot zette de achtervolging in, waarna bleek, dat de schipper geen vergun ning bad om op de mosselpercelen te varen. Schipper Van B. gaf toe, dat hij zich inderdaad met zyn boot op de mossel- en oesterpercelen bevonden had. Maar pertinent ontkende hij op deze plaats gevist te hebben. Vlak bij boei 33, tot waar de garnalenvis serij uitgeoefend mag worden volgens liet visserijreglement, was de schip per begonnen zijn korren binnen te draaien. Daar de motor dan op de lier overgezet wordt, is de schroef zodoen de uitgeschakeld. Door de stroom is het vissersvaartuig vervolgens met de vloed de richting van de percelen 124- 114 afgedreven. Volgens de schipper een kleine 100 meter, waartegenover de opzichter echter een afstand van bijna 500 meter stelde. Toen de korren binnen waren, de schipper van de Arn. 40 gedraaid en heeft vervolgens koers gezet naar Veere, waar hij om half vier aanwe zig moest zijn om zyn garnalen te mijnen. De kantonrechter wilde we ten, waarom de schipper de korren niet eerder boven water gedraaid had. De schipper antwoordde, dat dit werkje nogal wat tijd kost, terwijl de korren bovendien gedeeltelijk ge vuld waren met zand. Schipper Van B was zich dan ook niet bewust buiten zijn „garnalenboekje" gegaan te zijn. Getuige H. was dit echter wel. De percelen 124-114 sluiten aan op boei 33, zo vertelde hy. II. kon aannemen, dat de boot by het in halen van de korren in de richting van de percelen gedreven was. Op perceel 114 zag H. de vissersboot echter met de korren onder water, hetgeen voor hem het bewys was dat er gevist werd. Eerlijk man De opzichter verklaarde de schipper te kennen als een eerlijk man. „Hij kan mijn volle portemonnaie krijgen, aldus de opzichter, maar voor dit geval valt hij onder de voorschriften. Voor mij-heeft hij op perceel 114 vist." „Bent U aan de haal gegaan, toen de politieboot naderde?", vroeg de kantonrechter aan de schipper. „Nee, edelachtbare", verklaarde deze, „we waren klaar met vissen, zodat we ons van geen kwaad bewust naar Veere begaven om nog op tijd op de vismijn te zyn." Op een vraag van de kantonrechter of de schipper er baat by had de garnalen op de percelen te vissen, ant woordde de opzichter ontkennend. Wel worden er mossel- en oesterper celen beschadigd, zo verklaarde hy. Verder bleek uit de verklaringen van H., dat men meer dan eens last heeft van garnalenvissers, die op de verpachte percelen vissen. Het gaat er heus niet om de mosselen of oes ters, die opgehaald worden te verko pen, maar zoals gezegd de per celen worden beschadigd. Maar nogmaals verklaarde Van B. dat hij in het geheel niet gevist had, terwijl er geen mosselen op het per ceel lagen. Iedere maand op de eerste maandag Te beginnen in februari a.s. zal voortaan het sirenenet van de B.B. eenmaal per maand worden beproefd en wel op de eerste maandag van iedere maand van 12.00 uur tot uiter lijk 12.15 uur. In de landelijke richtlijnen die de minister van binnenlandse zaken voor deze periodieke beproeving der sire nes heeft uitgegeven, wordt gezegd, dat het' er ln de eerste plaats om gaat om een goed inzicht te verkrygen in de mate waarin een tijdige en goede alarmering van de bevolking is ver zekerd. Als deze zekerheid is verkre gen, dan dient de beproeving verder te worden beschouwd als een maan delijkse controle op de werking van de apparatuur. Uniformiteit vooral wat het tijd stip betreft is dringend nodig, zegt de minister in zijn circulaire, opdat de bevolking weet, dat elke alarme ring op een andere tijd dan die voor de oeproeving is voorgeschreven, op werkelijk gevaar duidt. Daarom zal het gebruik van de si renes, voor centrale of oefendoelein den. op andere tijden niet meer plaatsvinden, tenzij dit van tevoren i op ruime schaal is bekendgemaakt. Iedere eerste maandag van de maand, van 12.00 tot uiterlijk 12.15 uur zullen dus in de daarvoor in aanmerking komende gebieden van ons land de B.B.-sirenes loeien. Af wisselend zullen zij een minuut een janlctoon produceren (het signaal voor: luchtalarm) en een minuut een langgerekte toon (het signaal voor: luchtalarm beëindigd). Om voor de bevolking duidelijk te maken dat men met een beproeving te doen heeft zal steeds met het signaal „luchtalarm beëindigd" worden begonnen. Als de eerste maandag der maand op een feestdag valt, dan wordt de proef tot de tweede maandag uitge steld. Zouden bij een proef zodanige fou ten blijken dat een goede alarmering niet verzekerd is en Kunnen deze fou ter binnen een week verholpen wor den, dan wordt de proef op de tweede maandag der maand herhaald. Over het verloop der proefnemin gen zullen geregeld rapporten aan de provinciale en rijksoverheid worden uitgebracht. De sirene-proeven worden gehou den in navolgende Zeeuwse steden: Middelburg. Terneuzen en Vlissingen. Faillissement geëindigd Het faillissement van de industrie- en handelsonderneming J. Roels N.V. te Axel is geëindigd door het verbin dend worden der enige uitdelingslijst. De officier van justitie, mr. Th. Le- bret, verklaarde, dat de schipper in derdaad gevist had. Volgens de wet is het onder water hebben van netten op plaatsen, waarvoor men geen ver gunning heeft, vissen op die plaatsen. De officier achtte deze overtreding ernstigj. omdat er de laatste tyd teveel overtredingen van garnalenvissers binnenkomen. „In de Zandkreek lig gen gepachte percelen. Het is geen niemandsland'zo verklaarde mr. Le- bret, die voor deze overtreding een boete van 75 of 15 dagen eiste. Op de vraag van mr. Moolenburgh of de schipper nog iets te zeggen had, betoogde deze nogmaals met klem niet gevist te hebben. Met be hulp van een grote kaart maakte hij duidelijk niet verder dan de afgedre ven 100 meter het perceel opgevaren te zijn. Daarna waren de korren bin nen. Maar de opzichter hield vast aan 4 a 500 meter. De kantonrechter wilde de zaak nog aanhouden om an dere getuigen te horen, maar ver klaarde tenslotte de schipper schuldig te achten aan de overtreding. Toch kon mr. Moolenburgh er geen bewust vissen in zien en mede dank zij de goede getuigenissen van de opzichter veroordeelde de kantonrechter ver dachte tot een boete van 11 of 5 dagen, zodat hij nog eventueel de gele genheid had om in hoger beroep te King Size Filter 85 ct VANDAAG Goes „De Landbouw": jaarvergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, al'd. Goes, 20 uur; gerei. Oosterkerk: vergadering A.R.-kles- vereniging, 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2