KAPPIE TWEE BROERS UIT RUCPHEN KLOPTEN OPPERMAN OP HOOFD WALCHEREN DABONDS MARKTBERICHTEN in het land der oliebronnen WOENSDAG 9 JANUARI 1951 PRO V I N O I A L B ZEBO W 8 B O O 0 R A N T 1 POLITIERECHTER MIDDELBURG Ook tijdens eerste zitting in 1957 dronken weggebruikers en vechtersbazen Helaas heeft de eerste zitting In het nieuwe jaar van de Middelburgse po litierechter, mr, P. van Empel, zich in generlei opzicht onderscheiden van de zittingen in de afgelopen jaren. Dronken weggebruikers en vechtersbazen, die zich te buiten gingen aan mishandelingen, waren ook dinsdag weer aan wezig om verantwoording af te leggen van hun daden. Op 2 november van het vorige jaar waren de twee broers P. van N. en J. J. van N. uit het Bra bantse Rucphen met de veerboot van Zjjpe overgestoken naar Anna Jacoba- polder om in dienst van de aannemer J. A. uit Goes straatmakerswerkzaam- heden uit te voeren in Schouwen-Duiveland. Onder het nuttigen van een zakje knapperende patates-frltes namen z(j echter eerst de tijd om 'n zakelijk gesprek af te handelen met hun baas. By dit groepje voegde zich de opper man A. v. d. L. uit Goes, hetgeen echter niet in goede aarde scheen te vallen. Het kwam nameiyk tot een vechtparty, waarby één der broers Van de L. met een steen op het hoofd „geklopt" zou hebben, terwyi de andere hem vasthield. sikkel had moeten doen. Het vonnis luidde conform de eis. De los-werkman J. O. B. uit Zle- rikzee had in oktober 1955 een motorrijwiel gekocht, dat hy ech ter bij lange na niet betalen kon. „Hoe komt U er toe, om zo'n ding op afbetaling te kopen voor het „Met stenen gegooid of geslagen hebben we pertinent niet", verklaarde J. van N. Maar uit de getuigenverkla ringen van de aannemer en de mis handelde kwam vast te staan, dat dit wel gebeurd was. Wie „getimmerd" had werd niet duidelijk, maar de op perman heeft er een week niet van kunnen werken. De eerste schermut seling duurde slechts kort, maar toen Van de L. zijn twee belagers toevoeg de „dat durven jullie wel hè, met z n tweeën", toen was de boot aan. Ze sprongen er driftig als ze waren bovenop. Zoals gezegd, een week lang heeft de opperman niet kunnen werken. Hij had een civiele vordering ingediend van 135 te weten 65 van z'n straat- makersarbeid en 70""' dat die week ook Hiertegenover was er een pastoor van Slnt-Willibrord, waarin verklaard werd, dat de twee broers zich immer gedragen als voorbeeldige parochianen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, achtte duidelijk be wezen, dat de broers de operman mis handeld hadden. De officier kon zich echter voorstellen, dat de verdachten zich wat kwaad gemaakt hadden over een meningsverschil met Van de L. en volstond daarom met 50 of 10 d. De politierechter veroordeelde beiden tot 40 of 8 dagen. De civiele vordering werd niet toegestaan, daar deze te weinig gemotiveerd was. In de volgende zaak was een vechtparty geleverd op een stuk landbouwgrond in de buurt van Sint-Maartensdijk. In het middel punt van de belangstelling stond een party uien, waarover A. van G., landbouwer, en J. L., eveneens landbouwer, ruzie gekregen had den. Deze zaak was reeds tydens een zitting in 1955 behandeld, waarby niet duidelijk was wie het eerst geslagen had. L. was gewa pend met een riek. Wel was duide lijk geworden, dat I. L. van G.. de zoon van A. van G., de riek afge pakt had en L. vervolgens bewerkt had met een sikkel. De officier eis te voor deze mishandeling een boe te van 30 of 6 dagen. ;De raadsman.van Van <3. (de zoon), rivr. Gerritsen, merkte op, dat ifit de verklaringen van vader Van G. en een andere getuige, zekere Van de B. ge bleken was, dat L. de eerste klap ge geven had. Daartegenover stonden de verklaringen van L. en zekere R. H., welke laatste echter niet al te serieus genomen moest worden, volgens fileiter. De zoon is gewoon zijn vader e hulp gekomen. De politierechter meende echter, dat hg dit niet met een Te Amsterdam slaagde voor het exa men medisch analiste le gedeelte mej. T. w. Kraamer te Rotterdam, voorheen te Middelburg. Loop der bevolking in 1956. SEROOSKERKE (W.). Het zielental van de gemeente Se- rooskerke (W.) nam in net afgelopen jaar af met 17. Op 31 december 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 1722 (856 mannen en 866 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 25 (11 mannen en 14 vrouwen) en door vestiging met 61 (24 mannen en 37 vrouwen)het verminderde door overlijden met 16 (7 mannen en 9 vrouwen) en door vertrek met 87 (44 mannen en 43 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwoner tal dus 1705 (840 mannen en 865 vrouwen). Er werden 10 huwelijken, voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN! KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam (vac. P. Veenhuizen) L. J. Boeijinga te 's-Gravenzandc. Beroepen te Zwolle (vac. H. A. Munnik) Joh. Baumfalk te Oostwold (Old). Bedankt voor Bolnes A. W. Meeder te Spijkenisse. Beroepen te Hemelum C. M. van Overdulven kand. te Amsterdam. Bedankt voor Sellingen J. van der Klaauw kand. te Noordwijk aan Zee. GEREF. KERKEN onilerh. art. 31 K.O. Aangenomen naar 's-Gravenhage- Zuid-West K. J. Kapteyn te Ngkerk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te "s Gravenhage Z W. de Joode te Ede en R. Slofstra te Harderwijk. pel weten. Later had verdachte de splinternieuwe motorfiets geruild voor een aftandse auto, die na een maand op de sloopstapel terecht is gekomen voor 150. De officier wees er op, dat B. reeds straf genoeg krijgt, daar hij elke week een bepaald bedrag aan de leverancier van de motor moet betalen. Daarom eiste mr. Andreae 2 maanden voor waardelijk met een proeftgd van drie jaar. onder toezichtstelling van de r.k. reclasseringsvereniging, met de bgzondere voorwaarde er aan verbon den om in overleg met de reclasse ringsvereniging de draagkracht van de afbetaling te bepalen. Het vonnis luidde conform. Op 8 november van het vorig jaar had de gepensioneerde militair Van R., wonend in een kamp te Souburg, TEGEN NOEST EN HEESHEID DAGEIUKS VOOR STEM EN KEEL In de koude avondlucht dreigt gevaar voor verkoudheid. Neem daarom als U naar buiten gaat, steeds enige Wybertjes in de mond ter bescherming van Uw keel. mevr. J. F. een pak slaag gegeven. De eis was hier 25 of 5 dagen; het von nis luidde conform. Beetje te boni De makelaar R. S. uit Gent had het op 16 november 1956 in Sas van Gent wel een beetje té bont gemaakt, toen hg daar op de Westkade „stomdron ken", zoals de officier het zei, achter het stuur van zijn auto zat. Wagge lend en slingerend verplaatste hg zich om in de omgeving van zijn auto, ter wijl hij op weg naar het politiebureau zijn arm om de schouders van de ver balisant geslagen had en vervolgens door de knieën gezakt was, „Het zal zeker wel de omstanders vermaakt hebben", aldus de politierechter, „maar \vg zgn hiervan in Holland niet gediend en in België denk ik'even min". Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot 2 weken hechtenis plus zes maanden ontzegging van de rgbevoegdheid in Nederland. Dat de landbouwer W. C. uit Goes, de zeven kruisjes reeds gepasseerd is, was echter voor hem geen beletsel om op 19 november van net vorige jaar dronken op de fiets te zitten. De poli tierechter was helemaal niet tevreden over het gedrag van C. De officier eis te een geldboete van 20 of 4 dagen. „Ik héd reeds drie dagen 't gevang h. het hoofd", merkte mr. Van Empel op. die tenslotte conform de eis ver oordeelde. MIDDELBURG De heer Verboon sprak over de opvoeding van de rijpere jeugd In restaurant Wöhler te Middelburg hield de heer N. Verboon uit Middel burg, leraar opvoedkunde, een lezing over „Opvoeding van de rijpere jeugd" dit in samenwerking met de plaatse- lgke commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. De heer Verboon betoogde, dat de opvoeding van de rg- pere jeugd dient te worden bekeken als een deel van de gehele opvoeding en niet los van de opvoeding, die er aan voorafgaat. Speciaal de lichame- ïyite rijping vraagt de aandacht. Li chamelijke en geestelijke ontwikke ling houden geen gelijke tred én daar door treden spanningen op. Spreker stipte aan, dat in deze periode een eigen persoonlgkheid opgebouwd wordt, waarvoor 't noodzakelgk is om afstand te nemen ten aanzien van de gezagsdragers, afgezien van het li- chamelgk aspect. De puberteit dient gezien te worden als overgangsfase, die niet aan be paalde levensduur gebonden is. Puber teit is geen wetmatigheid, maar de cultuur roept puberteit op. De lengte wordt bepaald door het cultuurpeil. Spreker kwam tot de conclusie, dat de moeilijkheden van de puber de moeilgkheden van de ouders zijn. Daarom is het zaak in deze tijd begrip en geduld te hebben. Na deze uiteenzetting volgde een geanimeerde discussie, die geken merkt werd door een grote openhar tigheid en een prettige sfeer. De voor zitster van de plaatselijke commissie, mevrouw E. Strubbe-van Veen besloot deze avond met de heer Verboon har telijk te danken voor zijn belangwek kende lezing. De voorzitster maakte voorts bekend, dat de volgende lezing zal worden gehouden op 13 februari, eveneens in restaurant Wöhler. Mej. W. H. J. Westera van de Stichting Zeeland zal dan spreken over „De pro blemen van de oudere vrouw". „De Griekse mysterieën" Voor de afdeling Walcheren van het Nederlands Klassiek Verbond sprak dinsdagavond drs. D. Ch. L. van Dijk uit Haarlem over „De Griekse Mysteriën", in het gebouw van het Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen te Middelburg. Het bespreken van dit onderwerp is tot op heden nog een ware „worsteling", aldus drs. Van Dijk. Het vraagt letterlgk dagen en nachten werk en daarom had spre ker voor deze avond een keuze ge maakt uit bepaalde onderwerpen. In Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy als marathonloper worden aangehouden. de eerste plaats vertelde drs. Van Dijk iets over het woord mysterie zelf en vervolgens wijdde hg speciaal aan dacht aan de mysteriën van Eleusis (de geheime riten in Eleusis in het oude Griekenland). Het woord mysterie, afgeleid van mustérion, wordt veelal gebruikt in het meervoud, zo vertelde drs. Van Dijk. Er zijn vrij veel afleidingen van. Mustérion moet men zich indenken, zoals een dief steelt, hoewel men zich niet te veel tot het geheimzinnige moet bepalen. Het is een feest, dat begint met het gesloten zijn, terwijl het tevens onzichtbaar (arèton) is. Deze mysteriën hadden een magisch primitieve kant, maar ook een ethi sche. Het heeft iets te maken met le ven en dood: als ik goed leef, zo dach ten de Grieken vroeger, heb ik ook in het hiernamaals een "goed leven. Ook de mystieke zijde komt hierbg naar voren. Vervolgens gaf spreker een be schrijving van het mysterie van Eleu sis, waarin hij de stoet van wijdelin gen aanstipte, die langs alle wgdings- kapcllen naar de tempel en gebouwen van Eleusis trekt. Zodoende ging drs. Van Dijk op duidelijke wijze nader in op de archeologische vondsten, waarna hij vervolgens nog iets ver telde over de homerische hymnen. Zeer moeilijk is de vraag te "beant woorden hoe deze eredienst bij Eleu sis ontstaan is. Is het onder meer een godsdienst van de onderdrukte bevolking of komt het uit Kreta? Wel hebben deze eleusinische myste riën een agx-ardsch karakter, daar hef geheime riten zijn ter ere van Deme- ter, de vruchtbaar hei d sgodin. Tot slot ging drs. Van Dijk nog na der in op een aantal door de aanwe zigen gestelde vragen. MELISKERKE Benoeming Tot onderwijzer aan de chr. school te Meliskerke werd benoemd, de heer J. de Boer te Dokkum. SEROOSKERKE (W.) Uitvoering chr. zangvereniging De chr. zangvereniging „Eén in geest en streven" te Serooskerke (W.geeft aanstaande zaterdag een uitvoering. Deze uitvoering, die in het vereni gingsgebouw wordt gehouden, begmt om half acht. Collecten Gedurende de maand december werd in de Ned. herv. kerk te Krab- bendijke voor de kerkvoogdg f 799,60, voor de diaconie f 329,51 bijeenge bracht. De oudejaarscollecte bracht f 298,72 op en de collecte voor de inw. zending f 112,06. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 7 Genua. Aardijk 7 Singapore. Albireo 7 Las Palmas n. Gibraltar. Aldaba 6 Rlo de Janeiro n. Ilheos. Almkerk 7 Las Palmas. Alnati 7 Bremen. Alphacca 6 280 m. n. Paramaribo. Alamak 6 Dungeness. Ameland 5 Ras Tanura. Amerskerk 6 Pt. Elizabeth. Amsteldiep 6 190 m. o.n.o. Sombrero. Amstelkade G Miami. Annenkerk 5 Hongkong. Amstelslot 6 980 m. o. Luzon. Andijk 7 Rotterdam n. Bremen. Atje Ray S. 5 250 m. n.n.o. Bermuda. Averdijk 7 Bremen. Axeldljk 5 Rotterdam. Ball 7 Semarang. Bennekom 5 Punta Cardon n. Maracalbo. Benlnkust 6 Finlsterre. Banka 6 Hamburg. Blommersdijk 7 Havana. Boschkerk 6 850 m. w. Dakar. Bussum 6 110 m. n.w. Kaapstad. Caltex ..The Hague" 6 110 m. n.w. Flores. Caltex „Pernis" G Stockholm. Caltex „Rotterdam" 7 Pt. Elizabeth n. Bandar Mashur. Calamares 8 Almirante. Charts 5 140 m. w. Ouessant. Congokust 7 Bordeaux. Drente 6 330 m. n. Mauritius. Esso „Amsterdam" 8 Cumarebo. Esso „Nederland" 9 Kp. Palmas verw. Esso „Den Haag" 6 400 m. w. Flores. Friesland KRL 8 Soerabaya. Gaasterland 8 Itajai. Gaasterkerk 6 Durban n. Las Palmas. Gadila 4 600 m. n.n.o. Azoren. Gulneekust 6 St.-Mhomas. Haulerwijk 6 490 m. z.w. Cape Race. Heelsum 6 190 m. w. Bermuda. Hera 7 Baltimore n. New York. Heemskerk 5 Bremen. Ivoorkust 5 Lobito n. Freetown. Jagersfontein 8 East-London. J. v. Oldenbarnevelt 6 330 m. z.z.o. Madagascar. Kabylia 6 Mona Passage. Katelysla 7 Curacao. Kenltra 6 Hamburg. Kenia 6 180 m. z.w. Luditzerbaal. Kermla 8 Rotterdam n. Oslo. Kertosono 8 Durban. Kinderdijk 6 Bremen. Koratia 6 380 m. w.z.w. Sabang. Korenia 7 330 m. z.w. Bermuda. Kon. Juliana 5 lie d'Aix. Kieldrecht 17 Calcutta n. Chittagong. Kota Baroe 6 Koeweit. Kryptos 6 050 m. z.w. Fayal. Kylix 7 Amsterdam. Langkoeas 7 Rotterdam. Leersum 8 Amsterdam n. Bremen. Lekhaven 6 140 m. w. Lissabon. Leto 8 Rotterdam n. Golf v. Mexico. Limburg 6 Hamburg. Lievevrouwekerk 5 Genua. Loenerkerk 480 m. n. St.-Helena. Louis Lantz 5 Las Palmas n. Monrovia. Lombok 5 Vancouver. Maasdam 6 240 m. o. Hallfax. Maashaven 7 Buenos Aires n. Santos. Macoma 7 Pladjoe n. Singapore. Modjokerto 5 anker Kakinada. Molenkerk 7 Gibraltar n. Boulogne Murena 6 Balikpapan n. Mirl. Noordam 7 Rotterdam. Oldekerk 7 Hongkong. Ondlna 7 Port au Prince. Oostzee 5 Priok n. Fremantle. Oranje 8 Singapore. Oranjefontein 5 400 m. z. Kp. Palmas. Orestes 6 Hamburg. Ouwerkerk 7 Antwerpen. Parkhaven 7 Montevideo n, Buenos Aires Purfina „Nederland" 7 Scllly. Reyniersz. 7 Makassar. Ridderkerk 5 60 m. o. Pt. Elizabeth. Rijndam 6 60 m. z. Cp. Race. Rijnkerk 7 Kaapstad n. Las Palmas. Roepat 9 Soerabaja verw. Rotula 6 Stanlow n. Hamburg. Scherpendrecht 6 Curasao. Schouten 5 Hongkong n. TJ. Prlok. Schelp wijk 27 Balikpapan verw. Schïe 5 Gibraltar. Sibajak 7 Christobal. Sliedrecht 6 160 m. n.o. Bahrein. Stad Alkmaar 7 Bermuda n. New Orleans Stad Arnhem 5 190 m. N. Bermuda. Stad Schiedam 6 40 m. z. Dakar. Stad Leiden 7 280 m. z.z.w. Rio de Janeiro. Straat Cook 7 Adelaïde n. Mauritius. Straat Malakka 8 Kobe verw. Straat Tores 6 Melbourne. Tara 6 830 m. o. Bermuda. Tjitjalengka 5 Rio de Janeiro n. Kaapstad. Vasum 8 Rotterdam. Vlist 7 Norfolk. Waterman 7 Rotterdam. Wieldreeht 5 650 m. o, Guardaful. Willem Ruys 7 Rotterdam. Willemstad 6 Laguaira n. Curasao. Wonosarl 7 Ascension eil. n. Kaapstad. IJssel 6 100 m. z.w. Lands End. Zeeland 7 Napels. f Advertentie) PECTORAAL (Advertentie) Pa rticipatiebe wijzen beleggingsfonds van Kortlopende Duitse Auslandsbonds Koers f. 845,-, coupon rendement co. effectief rendement belangrijk hoger. De gemiddelde uiterste loop tijd 123l« jaar. Introductie ter beurze van Amsterdam op dinsdag 15 januari door LABOUCHERE CO. n.v. en THEODOOR GIIISSEN VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 8 Januari. Aardappelen: Bintjes, bonken 13.90, grote 6.90—9. Koopmans Blauwe, grote 12.20. Furore, grote 11.20—11.30. Fruit: Jonathan H I 70-30 43, 65-75 34. 60-65 22—29. H II 7—10, K 7—22. GoudreS- nette H I 75-80 33—45, 65-75 26—36, H II 15—18, K 17—31, F 14—19. L. Calville H I 60-70 21—22. Golden Delicious H 25— 29. K 25—40, F 14. Gleser Wildeman F 19. St. Rerny H I 65-75 28—29, 60-65 28, H II 26. K 24—27. Groenten: Prei 1627. Spruiten onge- sch. 1552. Spruiten geschoond 31—68. Witlof 45—56. Peen kg. 7—13. Bospeen 10 —13. Waspeen 27—50. Veldsla 59—95. Sla- dunsel 1.32—1.82. Andijvie 66—1.15. Uien 4—28. Kroten kg, 22—25. Rodekool 7—14. Savoyekool 15—28. Boerenkool 15—21. Wlttekool 10—11.. VISMIJN VEERE 8 Januari. 670 kg. Exportgarnalen 3.99— 4.98. 16 kg. Schar 75—77. 39 kg. Bot 72— 75. 6 kg. Rog 50—51. 3333 kg. Schardijn 21 —42. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 8 Januari. Aanvoer ln totaal 3202 stuks. Weektotaai 5045. vette koelen en ossen 700; gebrulksvee 528; vette kalveren .275; graskalveren 100; nuchtere kalveren 841; varkens 129; biggen 83; paarden 101; veu lens 6; schapen of lammeren 406; bokken of geiten 33. Vette koelen le kw. 308—325, 2e kw. 290 Geslaagd jubileumfeest buurtvereniging „Dampoort" Dinsdagavond hield de buurtvereni ging „Dampoort" in het Middelburgse Schuttershof een geslaagde feest avond ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan der vereniging. De voor zitter, de heer B. L. Hokke, heette al le buurtbewoners en genodigden van harte welkom en hoopte, dat het pu bliek zich goed zou amuseren. En dit hebben de bezoekers van deze avond zeker gedaan. Na de opening v de het optreden van het gemengd ipoorf-koor onder leiding van int W. Millenaar. dat op aardige y .e enkele liederen ten beste gaf Vooral het laatste, „De Spijskaart"! bracht de handen stevig óp elkaar. De hoofdschotel van deze avond was de opvoering van het blgspel in drie bedrgven van Tino Gorll „Wie is Hemy Jones". Dit blijspel werd over het voetlicht gebracht door de to neelgroep „De Golfbrekers" uit Zo-u- telande, die dit zeker niet onverdien stelijk deden. De tonelisten gaven hun rollen goed weer, terwgl het spel gekenmerkt werd door een „stevige vaart". Vooral Willem van Meersber- gen als Michael Telford en Jan Melis als de grondbezitter Hirram Higgins (bij de heren), en Piëta Melis als Het ty (bg de dames) konden de toets der kritiek ten volle doorstaan. Dit wil echter niet zeggen, dat de andere niet voldeden; ook zg maakten het ge heel tot een goede voorstelling. Voor en tgdens de pauze, waarin 'n verloting werd gehouden, bracht het muziekensemble van de buurtvereni ging ,,'t Zand", genaamd „Acgidrum", een gezellig stukje muziek ten gehore om de tijd te „doden." Dit was aan deze negen musici best toevertrouwd. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn, dat tot in de kleine uurtjes duurde, waarbij de band van Hugo Remders voor het muzikale gedeelte zorgde. VLISSINGEN In Vlissingen zullen 89 woningen gebouwd worden Door het ministerie van wederop bouw en volkshuisvesting is vergun ning verleend aan de woningbouw vereniging „Gemeenschappelgk Be lang" te Vlissingen voor de bouw van 65 woningen in Tuinstad en van 24 woningen aan de Van Dishoeck- straat. De bouw van Tuinstad is ge- mind aan aan P. Hobbenbrouwers te irgen op Zoom en de woningen aan Van Dishoeckstraat zullen door de heren De Muynck en Petri te Vlis singen gebouwd worden. Duopassagier gewond Toen de 20-jarige bromfiets; J. de N. uit Vlissingen van de Irislaan te Vlissingen de President Rooseveltlaan wilde indraaien, kwamen de klompen van zijn 24-jarige duopassagier H. uit Westkapelle in aanraking met de straat, waardoor de laatste met het hoofd op de stenen terechtkwam. Dok ter R. Grippelin®:, die de eerste hulp verleende constateerde een hersen schudding. De gewonde werd per am bulance naar het ziekenhuis „Bethes- da" vervoerd. 46. Binnen de cirkel van toeschouwers werden de laatste voorbereidingen ge troffen voor de boring. En kele van Sheik Ollmir's meer technisch onderlegde stambroeders rolden de ver plaatsbare boortoren tot vlak boven de plaats, die door het bordje was aan gegeven Boven op het platform maakte een twee tal vaklieden zich gereed, de boor te hanteren. Met glimmende staal hing tot vlak boven de zanderige woestijnbodem, waarin het zo dadelijk langzaam maar zeker zou verdwijnen. Op een teken van bene den zetten de draaiers zich scherp en begonnen lang zaam rond te lopen Het geroezemoes van het woestljnpubliek verstomde. Een doodse stilte daalde over de woestijn, waar de hete lucht zinderde boven het dorre zand Met span ning staarden honderden ogen naar het scherpe staal, dat zich onweerstaan baar een weg schroefde door de onvruchtbare bodem. Toen gebeurde het ongelooflijke Een dof gerommel kwam uit het diepste der aar- —300. 3e kw. 270—280; vette kalveren le kw. 300—320, 2e kW. 280—300. 3e kw. 270— 280; slachtpaarden le kw. 145. 2e kw. 220, 3e kw. 210, alles per pg tn ct. Pr. in guldens p. st. le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Schapen Lammeren Kalfkoe:en Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken 60 50 45 130 110 100 125 110 90 1100 950 775 1100 950 775 825 700 600 775 675 475 540 440 340 Vette koeien aanvoer ruim, handel stroef, niet geheel prijshoudend; vette kalveren aanvoer groot, handel willig, Iets lager ln prijs; graskalveren aanvoer gewoon, handel stil, prijzen stabiel; nuch tere kalveren aanvoer veel ruimer, han del redelijk, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer matig, handel kalm. prij zen onveranderd; slachtpaarden aanvoer groter, handel tamelijk, prijshoudend: schapen en lammeren aanvoer flink, han del stug, teruglopende prijzen: kalikoeten en melkkoeien aanvoer Iets meer, han del kalm, prijshoudend: vare koeien aan voer klein, handel lui. prijzen onveran derd; vaarzen en pinken aanvoer als vo rige week, handel traag, prijzen constant. Ir. Elzerman en Niemarkt delen thans tweede plaats Persoonlijke Zeeuwse schaakfifets oe; eerst zwak, maar allengs aangroe'cnd tot een donderend geraas, als van duizenden watervallen. Terwijl schrik en ontsteltenis zich meester maak ten van het woestijnvolk, scheurde vanuit het boorpunt de aardbodem krakend open. Een enorme stofwolk vloog op. Gillend stoven de toeschouwers naar alle windstreken. Verbijsterd zagen Kappie en Rivaldi, hoe de zware boortoren begon te wankelen.... Voor de persoonlijke Zeeuwse schaak titels werden weer enkele partijen ge speeld. In de hoofdklas won Ir. J. J. Elzerman van A. J. Niemarkt, die op zijn beurt een overwinning behaalde op Jansen. Hierdoor delen Ir. J. J. Elzerman en A. J. Niemarkt nu de tweede plaats. De stand is: 1. J. L. Woudstra 3 punten nit 3 partijen; 2. ir. J. J. El zerman en A. J. Niemarkt, 2 pnt. uit 4; 3. Jansen 0 pnt. uit 3. In de le klas zorgde Mast voor een verrassing. Hy haalde namelijk het eerste puntje binnen door een over winning op R. de Wit. waardoor de stand nu als volgt luidt: 1, Melse 3% pnt. uit 4; 2. Van Belzen 3 pnt. uit 4; 3. De Wit 3 pnt. uit 5; 4. Flisse- baalje 2% pnt. uit 4: 5. v. d. Hoek 1% pnt. uit 4; 6. L. J. Woudstra 1 pnt, uit 3; 7, Mast 1 pnt. uit 5; 8. Zonrui- ter V3 pnt. uit 3. Aan de strijd om de Zeeuwse jeugd- titel nerpen dit jaar slechts drie spe lers deel. Het zijn de titelhouder Gabe Woudstra uit Middelburg, Rudi Ruyg uit Vlissingen en Jansen uit Water landkerkje. Zij spelen een dubbelron- dige competitie. Rud! Ruyg had een slechte start, want hij verloor zowel van Gabe Woudstra als van Jansen. Volleybalkampioenschappen In het verslag van de te Vlissin gen gespeelde volleybalkampioen schappen voor middelbare scholen, dat dinsdag in de P.Z.C. werd opge nomen, stond vermeld, dat de chris- telgke h.b.s. te Middelburg (en dus niet te Vlissingen) in de finale van groep A genoegen moest nemen met de vierde plaats. Dit is onjuist, daar de christelg'ke h.b.s. na een spannende strijd het Sint-Janseniuslyceum uit Hulst versloeg en daarmee beslag legde op de derde plaats. De lyceïsten uit Hulst brachten het derhalve tot de vierde plaats. Voorwedstrijden om biijartlitel In café Verhulst te Vlissingen wer den de voorwedstrijden gespeeld om het Nederlands kampioenschap derde klas cadre 38/2. De uitslagen waren als volgt: Verhage 250—36486.94Schouten 2363646—6.55; Gabriëlse 25041 43—6.09; Schouten 226 41 475.51 Harting 250—33—32—7.57; Verhage 24833—287.51Schouten 25037 356.75; Verhage 236—37—26—6.37; Harting 250—21—44—11.90; Gabriëlse 160-»21367.61. De stand is nu: Harting 6 punten, gemiddelde 8.91; Verhage 4 punten, gemiddelde 6.93; Gabriëlse 2 punten, gemiddelde 6.59; Schouten 2 punten, gemiddelde 6.36. Vrijdag worden de wedstrijden voort gezet. (Nagekomen advertentie) Heden overleed zacht en kalm. na een gedul dig gedragen lijden, on ze geliefde vader, be huwd-, groot-, over grootvader en oom. de heer JANNIS LEENHOUTS. weduwnaar van MARIE LUTEIJN ln de ouderdom van 89 jaar. P. LEENHOUTS Iz. LEENHOUTS S. LEENHOUTS— DIERX J. LEENHOUTS A. LEENHOUTS— VAN DER LIJKE A. LEENHOUTS. S. LEENHOUTS— LUTEIJN Kinderen en kleinkinderen. Breskens, 8 januari 1957. Dorpsstraat 103. De begrafenis zal plaatsvinden op vrgdag 11 -januari a.s. des na middags drie uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3