Nietig elektronenbuisje kijkt in onvoorstelbaar verleden Winters schoon in een burgermanstuintje E) C KARL GUTZK0W FILOSOFEERDE DRIE MAANDEN IN DE CEL AANTAL ONDERNEMERS VRIJ VAN OMZETBELASTING J BölfflPLMK 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 JANUARI 1957 HEELAL WORDT 27 MAAL GROTER Tienduizend maal helderder dan sterkste telescoop (Speciale correspondentie) Toen cle beroemde 5-meter telescoop in 't minstens even beroemde Mount Palomar Observatorium in Californië in gebruik werd genomen, waren de geleerden het er wel algemeet over eens, dat hiermee de grens van het met optische telescopen mogelijke bereikt was. Deze telescoop de Hale Tele scoop had een bereik van twee miljard lichtjaren, hetgeen overeenkomt met ruim negentienduizend triljoen kilometer een triljoen is een miljard in het kwadraat ofwel 'n één met achttien nullen! en men was van me ning, dat het gedeelte van de wereldruimte, dat. rich daarachter uitstrekte, wel eeuwig voor de mensheid verborgen zou blijven. door het fabelachtige elektronen- buisje, dat men nu tienmaal zwak kere objecten kan vastleggen of objecten, die driemaal zo ver weg zijn. In de praktijk is dit iets minder, omdat de fotografische plaats aan het rode einde van het spectrum minder gevoelig is, dan aan het vio lette, maar niettemin zal de toename in volume van het heelal voor waar neming niet te verwaarlozen zijn. Het zal nu wellicht mogelijk zijn alsnog een keuze te maken uit de twee verschillende cosmologische op- Maar zo vertelt William L. Laurence in de „New York Ti mes" de wonderen der elek tronica zijn thans op het punt opnieuw het ééns onmogelijk geachte mogelijk te maken. Twee ingenieurs van Westing- house hebben een nietig elek tronenbuisje ontworpen, zeven centimeter in doorsnee en zeven- eneenhalve centimeter lang, dat de grootste revolutie belooft te ontketenen in de mogelijkheden van de mens om in het univer sum door te dringen. Dit buisje, dat bekend staat onder de naam van beeldvermenigvuldiger en dat binnen een paar maanden op het Mount Palomar Observatorium in gebruik zal worden genomen kan een vaag beeld duizenden malen hel derder maken. Wanneer het gemon teerd wordt op de Hale telescoop, dan zal het de helderheid van beel den uit de buitenste wereldruimte, welke thans slechts heel vaag tien. tot twintigduizend maal groter maken. In optische termen: het dan verkregen beeld komt overeen met dat van een technisch niet te ver werkelijken telescoop met een spiegeldoorsnee van vijftig meter. Nog vóór de aarde En dit zal dan betekenen, zo gaat Laurence verder, dat in plaats van twee miljard lichtjaren ver zoals nu astronomen in staat zullen zijn een afstand te overbruggen van zes miljard lichtjaren, iets, waarvan zij tot dusver niet eens durfden dro men! De wereldruimte wordt voor ons op deze manier 27 maal groter, dan zij tot op heden was. Een lichtjaar is de afstand, welke het licht in een jaar aflegt met een snelheid van 300.000 kilometer per seconde, de hoogste snelheid, welke in de natuur mogelijk is. Daar de aarde volgens de laatste schattingen drie miljard jaar geleden ontstond, zal het licht, dat straks dank zij de beeldvermenigvuldiger zichtbaar wordt, licht zijn, dat zijn reis door het heelal begon drie miljard jaar vóór onze aarde gevormd werd en bijna zeg miljard jaar voor de mens op het toneel verscheen. Het is alle maal volkomen onvoorstelbaar voor ons. maar het betekent, zo menen de astronomen, dat er in hun weten schap revolutionaire dingen staan te gebeuren. Ook dichter hij huis Ten eerste zal men in staat zijn zeer zwakke en verre hemellichamen te bestuderen, zoals melkwegstelsels, welke tot dusver buiten het bereik lagen van de 5-meter telescoop. Het feit, dat de beeldvermenigvudiger in staat is, de fotografische plaat met honderdmaal meer licht te be lichten dan tot nu toe mogelijk was, opent volkomen ongekende perspec tieven. Juist omdat een van de be lemmerende factoren bij het bestu deren van verre en zwakke hemel lichamen de steeds aanwezige ver lichting van de nachtelijke hemel is, betekent dit verhoogde rendement vattingen, welke thans van kracht z(jn. Namelijk, of de ruimte „gebo gen" is of „vlak" en ook bijvoor beeld of het universum bepaald, dan wel onbepaald is in ruimte en tijd, de grote cosmische vraagstukken welke Einstein opwierp in zijn rela tiviteitstheorie. Maar we kunnen, zo besluit Wil liam L. Laurence, ook dichter bij huis blijven. Een tweede toepassing van de beeldvermenigvuldiger is na melijk het bestuderen van heldere hemellichamen, zoals bijvoorbeeld de planeten. Bij deze toepassing is na melijk een verkorting van de belich tingstijd bij het maken van fotogra fische opnamen van wezenlijk be lang. Op het ogenblik heeft men be lichtingstijden van één tiende tot een halve seconde nodig, zelfs voor de helderste planeten als Mars. Tijdens een belichting van deze duur gaat het beeld van de planeet „dansen" tengevolge van wervelingen in de aardatmosfeer. Wanneer men dus de belichtings tijd kan terugbrengen tot een vijf honderdste seconde zullen de beelden aanzienlijk scherper zijn. En zo hoopt men dan eens en voor al vast te stellen, of de kanalen op Mars nu werkelijk bestaan of slechts in de verbeelding. Indonesiër hoofdredacteur van „Nieuwsgier". Het in de Nederlandse taal te Dja karta verschijnende dagblad „Nieuws gier", dat kortgeleden van Nederland se in Indonesische handen is overge gaan, heeft thans ook een Indonesi sche hoofdredacteur. Zoelkifki Hafas, die kortgeleden tot directeur werd benoemd, is thans door de aandeelhouders ook benoemd tot hoofdredacteur. De Nederlandse waarnemend hoofd redacteur Willem Mooyman was op reis op Sumatra, toen dit besluit werd genomen. ^Illlllllllilllllllllllllillllllllllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll H Het met colces geladen Zweed- se s.s. „Visten" is ten noorden van de Waddeneilanden in E brand gevlogen. Het half uit- gebrande schip, waarvan men de restanten van de brug op de foto ziet, wordt tiaar de haven H van Harlingen gesleept. lilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllll Taxichauffeur werd door jongelui overvallen. Tot zijn grote ontsteltenis kreeg de 56-jarige taxichauffeur A. J. de Ruijter gisteren vroeg met een hard voorwerp een klap op zijn hoofd, na dat zijn drie jeugdige passagiers hem in de Burg. Röellstraat te Am sterdam hadden verzocht te stoppen. Bovendien werd hij van achteren vastgegrepen. Hij rukte zich even wel los, opende het portier en schreeuwde luidkeels om hulp. De door een nachtwacht gealarmeerde politie was snel ter plaatse, doch toen hadden de drie ongeveer 16 jaar oude knapen reeds het hazenpad ge kozen. Een poging om met de auto er vandoor te gaan mislukte. De om geving is met behulp van een groot aantal auto's grondig afgezocht, zon der resultaat. In de taxi vond men later een leeg bierflesje. De chauffeur had de jongens even na 5 uur op het Prederiksplein op genomen, om hen naar Slotermeer te brengen. „Ik ben onschuldig", schrijft dr. Adams. Dr. John Bodkin Adams, de 57- iarige Engelse huisarts die ervan oeschuldigd wordt een van zijn rijke patiënten vermoord te hebben, heeft zijn onschuld betuigd in een bnef aan een vriend. Het proces tegen de dok ter begint op 14 januari. De dokter schreef: „Mgn geweten is zuiver'.. Adams zou in 1950 mrs Edith Alice Morrell vermoord hebben, een rijke weduwe van 81 jaar, één van zijn vele patiënten in de deftig badplaats, EastDoume Adams bevindt zich op het ogenblik in de Brixton-gevange- nis in Londen. Vernomen wordt dat Adams zijn meeste tijd in de gevangenis be- steed aan het lezen van psalmen. ZINNELIJKHEID EN VRIJZINNIGHEID Resultaat: opzienbarende boeken Karl Gutzkow was 24 jaar oud, toen hij zjjn boek „Wally of de twijfelaar ster" schreef. Het was minder een roman dan wel een onbarmhartige kri tiek op de algemene achterlijkheid van de tijd, waarin hij leefde. De jonge dichter trad in zijn boek in discussie met alle stromingen, die de vooruitgang als verderfelijk veroordeelden. Helaas leefde Gutzkow in een tijdperk, waar in de bekrompenheid hoogtij vierde. Zo kon het gebeuren, dat zijn boek zeer spoedig in beslag werd genomen en verboden en dat het strenge Badense „Hofgericht" hem veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf wegens „te grote zinnelijkheid en een pijnlijke vrijzinnigheid". Reeds enige weken later begin 1835 kwamen de gendarmes hem halen en brachten hem naar Mannheim, waar hij in een cellengevangenis zijn straf moest uitzitten. Karl Gutzkow was de zoon van een klein ambtenaar aan het Pruisische ministerie van oorlog te Berlijn. Reeds als student speelde hl, een rol in het politiek-litteraire leven van Duitsland. In vele tijdschriftartike len en in een aantal boeken behandel de hij alle mogelijke problemen van zijn tijd. Even voor de publikatie van IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIM Genieën achter tralies 1 lilllllllllllllllllOllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii zijn geruchtmakend boek had hij zich verloofd met Amalie Klonke en zijn bruid deed alle mogelijke moeite, hem tot een vlucht te bewegen. Gutzkow echter was veel te druk bezig met zijn schrijversarbeid om ook maar op de gedachte te komen, de raad van zijn verloofde op te volgen. En toen dan ook de gendarmes op een dag aan zijn deur klopten, kon hij niet veel an ders doen, dan haastig al zijn pape rassen in een bundel pakken en mee nemen. Aangekomen in de Mannheimer gevangenis had hij maar één ver zoek: papier en inkt. Merkwaar dig genoeg gaf men hem beide. Hoe reactionair ambtenaren ook waren, de uitzonderingen beves tigden de regel: één van die uit zonderingen was de directeur van de gevangenis te Mannheim. De cel was weliswaar nauw en be- Voor diensten van sociale en culturele aard Bü koninklijk besluit zijn thans aangewezen de ondernemers, die vrij gesteld zijn van omzetbelasting voor leveranties en diensten van sociale of culturele aard, waartoe de wet op de omzetbelasting 1954 de raogeljjkneld opent. Aan de vrijstelling is terugwerken de kracht verleend tot 1 januari 1955. De aangewezen ondernemers zijn de volgende met name genoemde on dernemers of de bij deze aangesloten of door deze gecontroleerde onderne- D j landelijke kruisverenigingen, te we ten: het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis, het Oranje-Groene Kruis, de pro vinciale kruisverenigingen, de Koninklij ke Nederlands Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose, de provinci ale verenigingen tot bestrijding van tu berculose. de stichting centraal bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch gebied, de stichting voor bevolkingson derzoek, de Nederlandse Vereniging tot Reumatiekbestrijding. de stichtingen voor reumatiekbestrijding. het Neder- landsche Roode Kruis, de stichting tot in standhouding van het centraal laborato rium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis, de stichting spaarpropaganda, de stichting het gezins- begrotings-instituut, de stichting commis sie voor huishoudelijke en gezinsvoorlich ting, de Nederlandse huishoudraad, de stichting raadgevend bureau Inzake pu bliciteit en propaganda ten dienste van Instellingen voor maatschappelijk werk, de stichting tot bevordering der sociale dompt en het licht moest volgens de strenge voorschriften om 8 uur uit, maar dit alles deerde Gutz kow niet. Reeds de eerste dag ging hij op zjjn brits achter zjjn kleine tafeltje zitten en begon aan één der interes santste filosofische geschriften van die periode. Het heette „Bijdrage tot de filosofie der geschiedenis" en be streed de geschiedkundige gen van Hegel, die toen alj opvattin- emeen als dé geestelijke autoriteit gold. Toen „gedetineerde Gutzkow" in de loop van twee maanden dit werk had voltooid, begon hij dezelfde dag nog aan een nieuw boek: „Goethe op het keerpunt van twee eeuwen", waarin de grote dichter warm en enthousiast geëerd werd. Beide boeken baarden groot opzien en toen Gutzkow op de dag van zijn vrijlating door zijn ver loofde aan de gevangenispoort werd afgehaald, kon zij hem vertellen, dat zijn litteraire toekomst en daarmee ook de economische basis voor een huwelijk van het jonge paar ver zekerd was. Met één slag gold Gutz kow in geheel Duitsland als 'n scherp zinnig criticus en een intelligent, ja geniaal voorvechter van een vrijere staat. paedagogte, de keurlngsraad openlijke aanprijzing geneesmiddelen. Ondernemers, die met de exploitatie van hun onderneming géén winst beogen of maken: exploitanten van consultatie bureaus voor prenatale zorg, zuigelingen zorg of kleuterzorg, exploitanten van kin derkoloniehulzen, kleuterdagverblij ven, kinderbewaarplaatsen of buitenscholen, exploitanten van medlsch-opvoedkundige bureaus, exploitanten van consultatiebu reaus voor alcoholisme, exploitanten van bureaus voor preventieve en curatieve drankbestrijding, exploitanten van bu reaus voor geslaohtszlektenbestrijdlng, exploitanten van bureaus voor levens- en gezinsmoeilijkheden, huwelijksbemidde ling, seksuele- en huwelijksvoorlichting, exploitanten van instellingen, welke zich bezighouden met verpleging, kraamver- zorging, gezinsverzorging en het verstrek ken van gezinshulp, speeltuinverenigin gen, exploitanten van bad- en zwemin richtingen, exploitanten van niet door de overheid gesubsidieerde inrichtingen, waarin permanent maatschappelijk ge handicapten werkzaam zijn, voor zover betreft de leveringen van met de hand vervaardigde matten, borstels en man- denmakerswerk alsmede de herstelling van die goederen. Exploitanten van ziekenhuizen, pollkli nieken, psychiatrische inrichtingen en dergelijke ziekeninrichtlngen, exploitan ten van zeemanszorginstelllngen, exploi tanten van bureaus voor school- en be roepskeuze, landelijke organisaties voor de vrije Jeugdvorming en de daarbij aan gesloten afdelingen en werkeenheden, landelijke organisaties voor het jeugd- zorgwerk en de daarbij aangesloten afde lingen en werkeenheden, landelijke orga nisaties van vormingsinstituten voor leer- plichtvrije jeugd en de daarbij aangeslo ten afdelingen en werkeenheden, landelij ke organisaties voor cultureel ontwikke lingswerk in internaatsverband, instellin gen welke zich bezighouden met de leve ring of het ter beschikking stellen van films of filmstroken voor sociale en cultu rele doeleinden, exploitanten van openba re musea of verzamelingen, voor zover betreft het gelegenheid geven tot bezich tiging van de voorwerpen, welke bestemd zijn daarin te worden bewaard, exploi tanten van bedrijfsgeneeskundige dien sten, en organisaties, welke zich ten doel stellen de bestrijding van bos- en heide brand. Loonstrijd in Westduitse landbouw voorbereid. Er wordt een nieuwe loonstrijd in de Westduitse landbouw voorbereid. Alle loonovereenkomsten voor land arbeiders zullen door de vakorganisa tie op het vroegst mogelijke tijdstip worden opgezegd. Het hoofdbestuur zal maandag a.s. te Hannoversch Munden bijeenkomen om de richtlij nen vast te stellen voor de nieuwe loonpolitiek voor de landarbeiders in geheel West-Duitsland. Tevens zullen de maatregelen voor de komende loon strijd gecoördineerd worden. Z)an en ooet Een eenvoudig en echt familieverhaal Eenvoudig, echt en eerlijk ls het verhaal, dat Thyra Ferré Björn over haar jeugd, haar ouderlijk huls en vooral over haar ouders heeft ge schreven. Van die ouders staat de moeder in het middelpunt, hetgeen reeds In de titel van het boek, „Pa pa's Vrouw" tot uitdrukking wordt gebracht. Het verhaal speelt in de eerste jaren van deze eeuw. Maria, een jonge vrouw uit Lapland heeft het erop gezet met de indrukwekkende predikant Pontus Franzon te trou wen. Erg gemakkelijk valt het ver wezenlijken van deze wens niet; er is zelfs een reis naar de Verenigde Staten voor nodig om Pontus Fran zon ervan te overtuigen, dat hij zon der Maria niet verder kon leven. De realisering van de volgende wens van Maria gaat wat vlotter: acht kleine Franzcms komen achter elk aar aanspraak maken op de volle aandacht Öer ouders. Een derde ver langen van Maria gaat in vervul ling. wanneer eindelijk het predi kantsgezin naar Amerika emigreert. „Papa's vrouw" is èen boek, waar in men op verkwikkende wijze tel kens weer kennis maakt met chris- tendom-van-de-daad. Diet Kramer zorgde voor een aan trekkelijke vertaling. Een keurige uitgave van de uit geversmaatschappij Hollandia N.V. te Baarn. IJSLAND Na „Vrije mannen" en „Het licht der wereld", heeft de IJslandse schrijver Halldor Laxness Nobel prijswinnaar 1955 opnieuw een boek het licht doen zien namelijk „Salka Valka", dat door Ad M. C. Stok, Zuidhollandse Uitgeversmaat schappij Den Haag uitgegeven werd ln de Cultuurserie. Het boek van Halldor Laxness, die wel eens „de schrijver van het me delijden, het mededogen van de ver drukte kleine man" wordt genoemd, geeft ons een wereld te zien van 'n IJslands vissersplaatsje, waar ar moede, gebrek en hard werken hand in hand gaan. Maar hoeveel moeilijkheden en leed Salka Valka, de vrouwelijke hoofdfiguur van het boek die net symbool is van haar land, IJsland ook moet doormaken, haar in nerlijke sterkte blijft onwrikbaar, haar innerlijke aard verloochent zij niet, in welke omstandigheden zij ook verkeert; zij blijft wie zij was. Het boek, dat uit het Deens ver taald werd door dr. Annie Posthu- mes, is voorzien van illustraties van de hand van Anton Pieck. Boerenkool wordt niet geacht als te zU° een groente van „standing", maar toen we ergens achter gesloten openslaande deuren het uitzicht had den op een doodgewoon tuintje heb ben wij er heel lang naar moeten kijken. Er hing een fijne deemstering over dat rustige plekje waarover de ge sluierde zon gezeefd licht wierp. De bedauwde toppen van een groep boe- renkoolplanten vingen van dit licht zoveel ze konden op; ze stonden daar hoog opgericht als ruige dwergpal- men achter de stoppels van afgesne den vaste planten. Er omheen, veel lichter maar nog fris groen van eveneens bedauwd gras, waartussen dorre, bevroren on kruidstengels. Die brachen, zo onoog lijk als ze waren het juiste tegen wicht in dit kleine landschapje; ze vertelden, mèt de kale appelboom in de hoek, dat er een overgangsperiode is in het natuurleven. Voor hen is de tijd van leven voorbij, terwijl de wintergroente daar staat in 's levens volle fleur, zelfs bij deze koude. Er is meer in het tuintje, dat op deze waarheid de aandacht vestigt: het is winter nu, maar het leven gaat door. Op de rand van het perk je, waarin de vaste planten rusten, groeien op bakstenen de mossen, zelfs een aantal korstmossen, bijzon der fleurig. Ze dragen stengeltjes, waarop de kleine mutsje wiegen, dat wil zeggen dat hun sporenhouders onder degelijke bescherming in volle ontwikkeling verkeren. Ja, in een hoekje tussen slaphan gende donkerbruine afstervende bla deren ontdekken we plotseling enke le paarse bloemen en daarna vele nog donkerder knoppen. Een plant rond de jaarswisseling in nog ont luikende bloei Het is de be kende kerstroos, die we in de bloe menwinkels op deze tijd zien aange boden, maar waarvan weinigen we- Het intieme leven van vogels en planten. ten, dat ze vollegrondsplanten zijn. In wit en paars geven ze hun bloe men ook in de stadstuintjes, wanneer daar misschien overigens alleen het onaanzienlijke kruiskruid als on kruid haar gele bloempjes nog om hoogsteekt. Ze zijn prachtig, die kerstrozen met hun korte en lange meeldraden, hun bosje van vijf stam pers en een kransje van groene ho- ningschubben. vooral tegen de ach tergrond van de donkere taxus, die samen met een levenslustig hulst boompje helpt de fijne lichtstralen op zich te concentreren, dat wij zo in dit tuintje om haar effect be wonderen. De stof voor ons verhaaltje zou daarmee zijn uitgeput, ware het niet, dat een samenstel van dode plankjes en stokken onze aan dacht opnieuw opeist. We bedoe len het aardige voederhuisje voor vogels, reeds enkele jaren oud en daarom toch weer bin nen de greep van het leven ge bracht. Het ziet groen van de algen, die leven en voor hen, evenals het huis- er zich op hebben gevestigd en, hoe gering ook in aanzien, ons opnieuw vertellen, dat er plaats is voor het je dat vertelt aan de vogels. Zij we ten, dat het hier al jaren staat en dank zij de zorgen van de mensen, tot hun gebruik. Op het beschermde voederplankje liggen, sterk door de zon doorlicht, de brokjes brood, die ze hier elke morgen verwachten. In minder dan geen tijd schieten een aantal merels, enkele spreeuwen en mussen, maar ook een vink op het lokkende voed sel toe en vallen erop aan. Ook voor hen gaat het leven door en ze waar deren het bijzonder, dat hun dat voortgaan wat gemakkelijker wordt gemaakt. Wel moeten ze even vluch ten voor een zwart met wit katje, dat langs het huisje passeert, maar poes weet blijkbaar reeds, dat ze geen kans zal krijgen de vogels hier langdurig te storen. Ze loopt zonder belangstelling door en in een wip Door BARAND ZWERFMANS zijn de vogels terug om ook het ach tergelaten deel weg te sleuren. Dan blijven ze nog wat in de omgeving om nog wat eetbaars op te sporen tussen de boerenkool, het gras en de kiezelstenen op het tuinpad. Later zetten ze zich op de lange takken van een naburige perelaar, waarvan ze natuurlijk de hoogste topjes uit zoeken. f KOOLMEZEN. Misschien aangelokt door de be wegingen van de merels en mussen komt nu ook een mees aanvliegen. Tegen het huisje en ook tegen de muur van de keuken hangen name lijk een paar halve kokosnoten. De mees, die juist arriveerde en de stropdas van de koolmezen draagt kiest de keuken-kokosnoot uit en on ze gastheer vertelt, dat dit niet toe vallig is. Dat is namelijk het ver overd terrein van de koolmezen, waarop ze geen vreemde indringers dulden. Het geldt hier dan speciaal de pimpelmezen, wier domein de kokosnoot aan het voederhuisje is. Er ls nu wel geen pimpeltje in de buurt en de koolmees zou zich dus best een deel van het pimpelmezen- voeder kunnen toeëigenen, maar hij doet het niet. Hij maakt al de pot sierlijke en noodzakelijke buitelingen, nodig om zijn deel uit de taaie witte pit te veroveren. Nog voor hil zijn honger heeft gestild verschijnt ook een pimpeltje vanuit de appelboom, waarin hij even heeft zitten rondkij ken, om dan met een snelle vlucht neer te strijken op de kokosnoot bij het huisie. Bijna nog feller dan het grotere familielid hakt ze haar portie kokos uit de dop. maar kennelijk is ze ook veel schichtiger. Na elke pik, hoe venijnig ook gedaan, kijkt ze nerveus even in de richting van de andere dop. Dat is vast van een kwaad geweten, want zo'n fel pim peltje probeert wel eens even op het terrein van dé ander te komen en het bekomt haar slecht, wanneer ze daarbij wordt betrapt. Zo'n klein kijkje in het intieme leven van vogels en planten in de wintertijd is dus niet gebonden aan eenzaamheid en openheid van het landschap. Ieder die er lust in heeft kan zich zo'n kijkje gunnen en wel vlak bij huis. Het zal bij de een steeds andere beelden vertonen, dan bij de ander, maar zoals men ziet, ook de stedeling krijgt bij toewij ding en volhouden de kans. De vogels zullen er U, hoe kouder het wordt hoe meer, dankbaar voor zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8