Oudheidkundig bodemonderzoek op Schouwen gaat voort K.N.M.I.-station nog dit jaar gereed MEDIO LIET GOED VERZORGDE JUBILEUMUITVOERING ZIEN Zeeuwse Almanak A. CONSTANDSE VEERTIG JAAR ALS TONEELDILETTANT Agenda a PROVINCIALS ZBBVWBB O O R AN T ZATERDAG 5 JANUARI 1967 RIJKSDIENST HIELD CORRESPONDENTENDAGEN Dit jaar onderzoek in de Brabers en in dorp Haamstede Tydens de donderdag: en vrijdag: ln Amersfoort gehouden corresponden- tendagen van de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek heb ben verschillende deskundigen de recente vondsten op Schouwen-Diiiveland besproken. Vanzelfsprekend hadden alle deelnemers grote belangstelling voor het oude slot Moermond, maar niet het minst werd met aandacht ge luisterd naar wat 's morgens Ir. J. A. Trlmpe Burger ln de bibliotheek ver telde over het onderzoek op de Brabers In de gemeente Haamstede. Belang rijk was hierbij de mededeling dat men ln 1957 nog enkele hooggelegen per celen ln de Brabers zal onderzoeken, zodra deze worden afgegraven In ver band met de herverkaveling. Ook zal een onderzoek worden Ingesteld ln een rond, verhoogd terrein ln het dorp Haamstedè zelf. Ir. Trlmpe Burger, zelf Zeeuw van geboorte, vertelde over de oudste ge schiedenis van Zeelands oudste eiland. Ongeveer 2 kilometer van Haamstede ligt in het lage polderland van Schou wen een vrij hoog gelegen tereln, dat Brabers genoemd wordt. De naam is waarschijnlijk afgeleid uit de tijd. dat zich daar een Brabantse immigrant vestigde. Een ongetwijfeld veel oudere benaming, die o.m. op oude kaarten voorkomt Is Ouwerve. Werve of werf duldt meestal op een bergje of hoogte. Het was reeds geruime tijd bekend, dat er op Brabers scherven van Ro meins- en middeleeuws gebrulksaar- dewerk werden gevonden. Terecht veronderstelde men, dat dit terrein in de Romeinse tyd en in de latere mid deleeuwen bewoond moet zijn geweest. Aangezien het tereln ln 1956 ten be hoeve van de herverkaveling zou wor den afgegraven, werd in het voorjaar met een oudheidkundig bodemonder zoek begonnen. Dit onderzoek viel in twee delen uiteen. Dr. W. C. Braat, conservator van het rijksmuseum voor oudheden In Leiden, zorgde voor defi nitieve afgraving en de heer Trimpe Burger zelf was van mei tot augustus op het terrein. Tijdens het verblijf van dr. Braat werden onder een kleilaag van 3080 cm dikte, op een onder grond van zand. talrijke woonsporen gevonden van Romeinse oorsprong. Tevens werden gegevens verkregen over bewoning in de Karolingische tijd. De woonsporen uit de Romeinse tijd waren verrassend goed bewaard en zeer goed „leesbaar"'. In de geromaniseerde nederzet ting werden veel aardewerkfrag menten gevonden en tal van die- renbeenderen, o.m. van een schaap en een varken. De grondsporen uit de middeleeuwen z(jn veel minder goed bewaard gebleven, doordat deze in de tegenwoordige bouw- voor grotendeels zijn verploegd. Bodemgesteldheid De heer Trlmpe Burger stond voorts lange tijd stil br) de bodemgesteldheid van de Brabers. Het hooggelegen Bra- bersterrein is geen kreekrug, versto ven duin of een oude zandplaat, maar een typische strandwal, behorende tot het z.g. „oude duinlandschap". Zo'n oud duinlandschap wordt gewoonlijk gevormd door een aantal evenwijdige zandruggen, gescheiden door laagten, welke laatste al naar gelang hun hoogteligging t.o.v. het grondwater met veen zijn overdekt. Deze strand- wallen bestonden reeds lang voor het begin van onze jaartelling. In de Brabers werd het gehele complex van strandwallen en vlakten na de derde eeuw tijdens de vroeg-middeleeuwse transgressie goed bewaard, zij het dat aan de oostelijke zijde van de Brabers wel iets van 't Romeinse woonniveau werd afgeslagen doordat daar een stroomgeul liep. De strandwallen waren door hun hogere ligging in een vrn natte omge ving zeer geschikt voor bewoning. Op de Brabers werden dan ook sporen van een vry Intensieve bewoning aan getroffen; een bewoning die waar schijnlijk geduurd heeft van de eerste tot de derde eeuw na Christus. Op deze toespraak van de heer Trlmpe Burger volgde een discussie waaruit de grote belangstelling bleek die de aanwezigen, onder wie enkele buitenlandse geleerden, voor dit op gravingsproject in Zeeland hebben. Referaten Zowel donderdag als vrhdag zijn in de fraaie oude zalen en kloostergan gen van het R.O.B. ln Amersfoort re feraten gehouden over de verschillen de historische onderzoekingen in Ne derland. Dr. W. C. Braat, ln Zeeland geen onbekende, sprak over z'n recen te opgravingen op het kasteel van Caen. Prof. dr. H. R. Waterbolk sprak over de mesolitische boomkano van Pesse, het oudste vaartuig ter wereld, dr. J. E. A. Th. Bogaers belichtte het bodemonderzoek in Heerlen en prof. dr. W. Glasbergen gaf een uiteenzet ting óver de bekerculturen in Noord- Nederland. Tenslotte refereerde ir. A. L. J. van de Walle over de opgravin gen ln Antwerpen. Deze jaarlijkse hoogtijdagen van het R.O.B. met z'n correspondenten wer den door verschillende Zeeuwse histo rici bijgewoond; o.m. door dr. J. J- Westendorp Boerma en de heer P. van Beveren. Uit Aardenburg was ds. L. S. Blom er en uit Renesse de R.O.B.- advlseur J. M. de Nooyer, die-belden als tafelpraeses fungeerden. Vluchtelingencommissie bezocht kamp Biggekerke De Interdepartementale commissie voor de vluchtelingenhulp heeft 'deze week onder leiding van haar voorzit ter, prof. mr. E. O. baron van Boetze- laer, een bezoek gebracht aan het kamp te Biggekerke. Men heeft zich op de hoogte gesteld van de situatie in dit kamp, omdat zoals bekend bin nenkort voorlopige huisvesting nodig zal zgn voor tweeduizend Hongaren, die te zijner tijd zullen doorreizen naar Canada. Deze Hongaren zullen worden ondergebracht in D. A. W.- kampen door de zorg van het depar tement van Sociale Zaken. Er wordt daarbij gelet op mogelijkheden in de omgeving om de vluchtelingen gedu rende de wachttijd werk te kunnen geven. Het wordt niet uitgesloten ge acht, dat het kamp Biggekerke ook voor de huisvesting van deze vluchte lingen wordt aangewezen. Voorts wordt overwogen enkele kampen op Schouwen daartoe te ge bruiken en indien mogelijk ook het kamp te Aagtekerke. Universitair examen. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde de heer B. Koene, te Goes voor het examen handelsweten schappen M.O. A en Q. SPECTACULAIR WERK VAN SCHERMERS De heer N. Bastiaanse 35 jaar bode gehuldigd De Middelburgse gymnastiek- en sch erm veren igin g „Medioburgum" heeft vrydag de viering van haar 65- jarig bestaan voortgezet met een fees telijke jubileumuitvoering in het Schuttershof. Er werd een gevarieerd Crogramma geboden, dat de toets der ritiek ten volle kon doorstaan en waaraan veel zorg besteed was. Al vorens de gymnasten en schermers aan het „woord" kwamen, dankte voorzitter W. P. Joziasse, na de aan wezigen te hebben verwelkomt, de ve le werkers achter het gordijn voor de veelomvattende arbeid, die deze uit voering heeft meegebracht. Vervol gens werd de heer N. Bastiaanse ge huldigd, die Medio 35 jaar lang zyn diensten als bode bewezen heeft. „U hebt meer voor Medio gedaan dan U doen moest", zei de voorzitter o.m. tot de heer Bastiaanse. Ook de ere-voorzitter van Mediobur gum, de heer Chr. J. Mazure, merkte op, dat er nooit iets aan het werk van „Bas", zoals de heer Bastiaanse in de wandel genoemd wordt, gemankeerd heeft. De heer Mazure zwaaide voorts lof toe aan mej. C. Vermeulen en de VAN &2.ivin Si tot Ziffle INDUSTRIE. Voor de uitgestrekte gemeente Vogelwaarde in Zeeuwsch-Vlaan deren is het nieuwe jaar goed inge zet! Er zal een industrie gevestigd worden, de eerste in de gemeente. De gemeenteraad heeft een perceel grond van 2200 vierkante meter verkocht op de voormalige los plaats van de Z.V.T.M. in Stoppel dijk aan de n.v. Vereniging van Ne derlandse Confectiefabrieken J. W. Meyerink Co. te Winterswijk. In afwachting van de bouw van de confectiefabriek zal in het Paro chiehuis te Stoppeldijk reeds met de produktie worden begonnen. SCHILLEMAN.... De huismoeder in Vlissingen, die tijdens haar drukke bezigheden plot seling de scliilleman te woord moest staan, gaf haastig één van haar kin deren opdracht wat groente-afval uit de kelder op te diepen en mee te ge ven. Hetgeen geschiedde. Zoonlief daalde af in de kelder en vond daar, keurig uitgespreid op oude kranten, de voor de schilleman bestemde pro- dukten. Zodat ook die huiselijke be slommering weer vlot geregeld was. Méénde die huismoeder. Maar toen ze enige tijd later de voorbereidselen tot de middagpot wil. de treffen, dacht ze daar heel anders over. Er viel niets klaar te maken. Zoonlief had mét het afvcl de voor die middag bestemde spruitjes mee gegeven.... AAN DE SLAG. De twintig Hongaren, die onlangs ln de jeugdherberg „Bleye-Haghe" te Axel werden ondergebracht, zijn thans allemaal aan de slag. Zij zijn onderge bracht by particulieren in het gehele land en alle konden in hun eigen be roep worden geplaatst. Slechts twee van hen bleven in Zeeland. Eén bleef als timmerman in Axel, de ander vond werk bij een. scheepswerf m Terneu- zen. Sinds nieuwjaarsdag verblijft in „Bleye-Haghe" een Hongaars echt paar, dat met één der transporten meekwam, maar tijdelijk in Utrecht moest achterblijven, wegens ziekte van de man. Ook voor dit echtpaar zal men trachten zo spoedig mogelijk pas send werk en huisvestipg te vinden. PLUIM. Het gemeentebestuur van Sint- Annaland ontving vorige week van Ged. Staten de gemeentebegro ting voor 1957 terug. De begroting werd goedgekeurd, maar niet zon der meer! Want er was de volgen de aantekening by: „De keurige technische verzorging en tijdige In diening der begroting heeft onze voldoening gewekt". Commentaar overbodig. UITBREIDING. Aanstaande zaterdag en zondag zal het gevleugelde gedeelte van de be volking van IJzendijke aanzienlijk zijn uitgebreid. De vereniging „De Vo gelvrienden" houdt dan een grote in ternationale vogeltentoonstelling in de grote zaal van het jeugdgebouw. Deze zaal zal tijdelijk herschapen wor den in een sprookjestuin, waarin zelfs een vijver niet ontbreekt! Van heinde en verre zyn inschrijvingen ontvan- fen, waaronder vele uit België. Meer an 300 vogels zullen een plaatsje krijgen, waarvan er 210 aan de keu ring deelnemen. heer Joziasse. Voor de wijze, waarop zij Medio leiden. Tot slot bood de Me dio-voorzitter de heer Bastiaanse na mens Medio en haar vriendenkring een fauteuil aan. Met een kort maar krachtig woord sprak „Bas" zyn waardeling uit voor deze huldiging. Hierna werd een kleurig program ma over het voetlicht gebracht, dat klonk als een klok. De gymnasten en schermers gaven hun 'nummers uiterst vlot, maar beheerst en rus tig ten beste, daarmee gelijk tot uitdrukking brengend, dat de rit mische gymnastiek op hoog peil staat. Onder leiding van gooche laar Mystic Marco werd een ope ning „voorgetoverd", die de han den al direct stevig op elkaar bracht. Vervolgens liet Medio zien wat zij kon en dat was werkelijk niet gering. Bokspringen, grond- gymnastiek, knotsoefeningen, brug werk, vrije-, ritmische- en tam" boerrjnoefeningen, dit alles werd door adspirant en senior verzorgd afgeleverd. Voor een aardig intermezzo zorgde de kleuterklas als springende, kruipende en buitelende beertjes en aapjes, ter wijl ook „Tiroler dansje" en „De vier jaargetijden" gewaardeerd werden. Ook de hoepeloefeningen van de da mes oogstte zoals gewoonlijk veel suc ces. Spectaculair was het optreden van de schermafdeling, die liet zien, dat reeds aardige resultaten bereikt zijn. Aan de winnaars van de in het afgelopen jaar gehouden schermcom- pe&itie reikte de heer Joziasse met een waarderend woord enkele prijzen uit. Verder zorgde ook Mystic Marco er nog voor, dat de leemten tussen de be drijven door niet al te lang wei-den. Na afloop was er een gezellig samen zijn onder leiding van de heer W. J. M. Meeuse, waarbij de muzikale bege leiding in goede handen was van het Claviolinekwartet. Een opname tijdens het nummer grond gymnastiek, waarbij de jongens o.a. door een hoepel moesten springen. (Foto P.Z.C.) I Weekeinde met zachte lucht H (Van onze weerkundige H medewerker) De winter kenmerkt zich ge- pmiddeld nog steeds als zacht sen somber. De laatste vijf we cken zijn er gemiddeld per week niet meer dan slechts vijf uren ^zonneschijn geregistreerd. Ach- ||ter het regenfront, dat tot vrij- dagmorgen in het uiterste noor- =§den 15 tot 18 mm regen bracht, ^komt veel zachtere lucht bin- nenstromen, waarin het kwik Hgistermiddag tot ruim 10 gra sden celcius opliep. In deze H vochtige lucht kwamen gister enavond hier en daar mistvelden ivoor. Gedurende het week- einde blijft uit zuidwestelijke richtingen zachte lucht over sons land stromen. De actieve H depressies trekken langs Ier- land naar IJsland,, maar de sto- ringsfronten kunnen ons land M bereiken en zo nu en dan enige s regen brengen. Strenge vorst H wordt alleen nog in moord-Skan- dinavië en in het noordelijkste ^deel van Rusland aangetroffen, s zodat wij de eerstkomende da- |j gen geen kou meer behoeven te verwachten. De zuidwesten- s s wind wordt krachtiger, maar s ||tot storm zal het niet komen. lllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllOIIIIIIIIIII^ Ook Noord-Beveland vóór centrale keuringen De kring Noord Beveland van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trek paard" heeft zich. evenals Walcheren uitgesproken vóór het handhaven van de centrale stamboekmerriekeurin- gen.Dit naar aanleiding van een voor stel van het landelijk bestuur om de ze keuringen in het vervolg op de be drijven te doen houden. Op zichzelf had men in de vergadering te Kort- gene geen bezwaar tegen keuring op de bedrijven, doch wèl tegen de hogere kosten welke hieraan verbonden zou den zijn. OPMERKELIJK JUBILEUM Acteren als het ware met de paplepel ingegoten. „Mam, krijg ik nog een bam (bo terham)". Dat waren de eerste woor. den, die de toen 1^-jarige Adri Con- standse op de planken in de „Prins van Oranje" te Goes op 7 januari 1917 als adspirant-lid van „Onder ling Kunstgenot" in het toneelstuk „De referendaris-titulair" vertolk te. Dit is maandag a.s. veertig jaar geleden en de heer Constandse zal toen wel niet hebben vermoed, dat dit in feite het begin was van zijn toneel-dilettantencarrière. Als zooi van het in de jaren 1907-1983 op het toneelgebied geziene echtpaar Con- standse-Niël was het echter niet vreemd, dat hy er de smaak van te pakken kreeg. Ontelbare malen woonde hij vanaf zijn prilste jeugd de repetities by en keek hij aandach tig naar wat vader en moeder op het toneel brachten. „O.K." is een goede leerschool voor me geweest", zegt de heer Constandse vandaag de dag nog. Belangrijke rollen kwamen echter pas in 1924, toen hij in Zierikzee woonde en daar optrad in het Zierik- zees Dilettanten Toneel, helaas na de wereldoorlog ter ziele gegaan. Het zou te ver voeren, indien we alle stukken gingen opsommen, waaraan de heer Constandse zijn médewer king gaf, maar het waren er zeer ve- Dit is het K.N.M.I.-gebouw, dat in de loop van dit jaar op „het Eiland" te Vlissingen zal verrijzen. In het voor- ste gebouw wordt behalve het woon huis, ook een ruimte voor het loods wezen ondergebracht. Het belang- rykste deel van dit station is echter de toren, want daar worden de mete orologische waarnemingen gedaan. Rond het bouwwerk komt nog een observatieterrein. (Slot van g. 1) „Lange tijd konden we niets anders doen dan de berichten van de Rijks waterstaat afwachten", vertelde de heer Van Hemert. Nu zal het K.N.M. I.-station zo gebouwd worden, dat re kening is gehouden met het verhogen van de dijken. Deze waarnemingspost wordt dan ook geplaatst op een soort terp. Dit wordt ongeveer duidelijk als we vertellen, dat de Kanaalstraat, die over „het Eiland" loopt, 2.85 meter boven N.A.P. ligt, terwijl de begane grond van het K.N.M.I.- station zich 6.20 meter boven dit peil bevindt. „Ondanks alle moeilijkheden heb ik toch met plezier aan dit gebouw ge werkt", vertelde de heer Van Hemert, „omdat dit station-een blonder ka rakter heeft". Deze architect heeft óit bouwwerkt dan ook volkomen aange past aan de omgeving: de Wester- schelde, de havens en dè sluizen. Door de bouw van het K.N.M.I.-sta tion op „het Eiland" wordt min of meer een traditie van tientallen jaren hersteld. Want van 1855 tot 1942 was de waarnemingsdienst hier ook al ge vestigd. In de oorlogsjaren moest het oude K.N.M,I.-gebouw echter tot de laatste steen afgebroken worden om de Duitsers een goed schootsveld, ge richt op de Westerschelde, te geven. De meteorologische observatiedienst verhuisde toen naar een „torenkamer tje" van het oude Britannia en onmid dellijk na de oorlog naar hotel „Noordzeeboulevard". En sinds 1947 vertoeft de Vlissingse K.N.M.I.-dienst dan tydelrjk op het oude vliegveld bij Souburg. Maar niet meer voor lang, want nog dit jaar zal het nieuwe sta tion gereed komen. Vooral omdat het voor de continuï teit in de waarnemingen noodzakelijk is, dat de observatiepost op dezelfde plaats terug komt, waar de waarne mingen bijna een eeuw lang zijn ge daan, is het belangryk, dat het K.N. M.I.-station weer op „het Eiland" ge bouwd wordt. Het werk zal worden uitgevoerd door de aannemersfirma gebr. De Bonth uit Vlijmen, terwijl de directie op het bouwwerk in handen is van de heer L. Sicliakus uit Rotterdam. Zo als bekend gaf de Rijksgebouwen dienst opdracht tot deze bouw. Aanbesteding wegaanleg De Heidemaatschappij in Zierikzee be steedde vrijdagmorgen ln hotel Concor dia aan het graven en verruimen van sloten, het in cultuur brengen van we gen. uitwegen en een dijk, het dempen van sloten, het verlagen en ophogen van percelen, het verwerken van delfgrond en het aanleggen van een uitweg (opp. 158,2 ha) in de polder Oosterland. Er waren twaalf Inschrijvingen. Raming f 492.210. Ingeschreven werd door N.v, Haas en Jonker, Roosendaal f 406.000; M. Uil, Middelburg f 413.500; N.V. Aann. be drijf Van Oord en. Co.. Werkendam f 429,600. M. A. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 449.000; E. Blok, Rot terdam f 449.000; H. de Jager, Sliedrecht f 458.302; Aann. bedrijf Sanders, Delft f 465.000; firma D. J. Jansen. Middel burg t 467.000: F. van 't Verlaat. Middel burg f 482.000; N.V. gebr. Van Oord, Werkendam f 483.600. D. v. d. Heuvel, Zierikzee f 509.000 en N.V. Drainagebe- drijf „Het Noorden". Delfzijl f 519.000. De gunning werd aangehouden. A. CONSTANDSE ...opmerkelijk jubileum... Ie. Hoogtyavonden waren de opvoe ringen in de grote Concertzaal van „Betje regeert" en .Westerman en Zonen" door de toenmalige toneelver eniging „Advendo", waarvan de ju bilaris de regie had. De gymnastiekvereniging „Rust Roest" kwam in die jaren in op komst doordat men aan de jaarlijkse opvoeringen ritmische oefeningen, gegoten in een spel en waarvan de auteur niemand minder was dan de heer Chr. J. Mazure uit Middelburg, ging verbinden en waarvan de heer Constandse de regisseur was. Ook zyn adviezen werden in Zierikzee al om gewaardeerd. Operettewereld Na zijn „Zierikzeese" periode keer de de heer Constandse in 1944 terug naar Goes, waar hij begon met het regisseren van de revue, die de per soneelsvereniging van de „Voedsel voorziening" toen gaf. Enkele jaren later kwam hy in ae operette-wereld van de Goese Operettevereniging en regisseerde achtereenvolgens „The dessert song", de „Prins-student", „Een nacht in Venetië", „Die lustige Witwe" en in 1954 voor het laatst „Grafin Maritza". Veel heeft de heer Constandse ln die jaren ook voor de toneelvereni ging „Onderling Kunstgenot" gedaan, die hy in 1945 weer nieuw leven in blies. In vrijwel ieder stuk, onder meer in het jubileumstuk ter gelegen heid van liet 45-jarig bestaan „Cha teau de Bersac", kwam de jubilaris voor het voetlicht. De mooiste herinnering heeft de heer Constandse aan het bevrijdings- spel van A. den Doolaard, onder re- Sie van Carel Briels in 1945 jn het lympisch stadion te Amsterdam, waaraan hy met nog enkele andere Zeeuwen in de originele klederdracht zijn medewerking gaf. En met even veel genoegen denkt hy terug aan 't openluchtspel in 1945 ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan der Z.L.M. te Goes, waarin hij assistentie ver leende aan regisseur Ad - Hópykaas. Dat de heer Constandse nog steeds 'n warm voorstander is van toneelrdilet- tantisme blijkt wel uit zbn aanslui ting bij H.M.D.T., tóen bij ih 1953 naar Middelburg kwam. Zijn eerste rol was die van Richard Mannion in het „Mannion-mysterie". Voorts werkte hij ook mee aan de opening van het oester- en mosselseizoen te Yerseke, waar hij Pieter Corneliszoon uitbeeldde, terwijl hit voorts het begrip toneel verwezenlijkte op de propaganda- avonden van het Nederlandse Ro de Kruis, waarvan hij provinciaal secretaris is. Leden van de toneel vereniging „Mercurius" te Middel burg geven thans onder de naam „De Rode Kruisspelers" in vele de len van de provincie opvoeringen van Maarten de Vucht's specifieke Rode Kruisstuk „Het witte le gioen". De heer Constandse werd in 1947 door de Zeeuwse Commissie Voor drachtwedstrijden aangezocht om als jurylid op te treden voor leerlingen der middelbare scholen. Thans ver vult hij deze taak met de dames dr. H. C. M. Ghijsen uit Domburg en E. J. van den BroekeDe Man uit Aar denburg. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Constandse ook deel uit maakt van de Zeeuwse Culturele Ad viesraad (toneelcommissie) van de Stichting Zeeland. „Recrutendag" te Goes. De „recrutendag" voor de jongeren der geref. kerken in Zeelsnd, die in 1956 zijn goedgekeurd en binnenkort in militaire dienst worden opgeroe pen, zal woensdag 30 januari te Goes in de geref, kerk (Westwal) worden gehouden. Als sprekers zullen het woord voeren sergeant-majoor H. van Winkelhof te Middelburg; majoor-veldprediker ds. R. Bakker van het militair her stellingsoord ..Aardenburg" te Doorn en dr. H. Merkelijn, gynaecoloog te Vlissingen. VANDAAG. Middelburg Electro: „De hofnar", (a. 1.). 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Tar tan en de lvoordieven", (14 Jr.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: ,.De man ln het donkergrijze pak", (16 Jr.). 19 en 21 uur; Luxor: „Leven in de brouwe rij", (a.l.), 19 en 21 uur; Concertge bouw: dansen, 20 uur. Domburg Badpaviljoen: „De misstap van een moeder", (18 jr.), 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 16.30 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, is, 19 en 21 uur; Concertgebouw: als van daag, 20 uur. Goes Grand: „De duvelstoejager", (a. L), irir; als vandaag 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2