P.T.T. geeft dit voorjaar speciale De Ruyter-zegel uit Itvin ^2 ijpe Zeeuwse Almanak Agrb-gola HANDELAREN MOETEN OOK SLUISKIL-COKES BETREKKEN WALCHERSE PAARDENFOKKERS VOOR CENTRALE KEURING Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 JANUARI 1957 SAMENWERKING AMSTERDAM—V LISSIN GEN Grote expositie in Rijksmuseum wordt op 23 maart geopend Naar wy vernemen zal liet Staatsbedrijf der P.T.T. ter gelegenheid van de De Ruyter-herdenking in Vlissingen en Amsterdam dit voorjaar met een speciale De Ruyter-postzegel komen. Het ontwerp daarvoor werd dezer da gen door het hoofdbestuur goedgekeurd en er is thans opdracht gegeven tot het verder uitwerken van deze plannen. Het is niet uitgesloten, dat het ontwerp van deze speciale zegel ook zal dienen "oor een groot affiche, dat ter gelegenheid van deze feesten zal worden gedrukt. Er wordt thans op al lerlei gebied hard gewerkt aan de voorbereidingen van de De Ruyter-feesten. Zo werd gisteren in het Rijksmuseum te Amsterdam een vergadering gehou den over de grote tentoonstelling, die zowel te Amsterdam als te Vlissingen ter herdenking van de grote vlootvoogd zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling deze ten toonstelling te openen in Amsterdam in het Rijksmuseum op zaterdag 23 maart, de dag na de officiële herden king in Vlissingen. Er zal bijzonder veel werk gemaakt worden van de ex positie en er zal getracht worden de tijd van Michiel Adriaanszoon de Ruy- ter zoveel mogelijk te doen herleven. Er komen vele schilderijen uit die da gen, voorts belangrijke stukken uit het rijksarchief, o.a. het adelsdiploma van de grote Vlissinger, enz. Tevens zal aandacht worden geschonken aan de koopvaardij, omdat De Ruyter een groot deel van zijn leven ter koop vaardij heeft gevaren. In Amsterdam stelt men zich veel voor van een goede propaganda op de scholen, terwijl in Vlissingen waar de tentoonstelling begin juli zal worden geopend, de propagan da vooral op het toerisme zal wor den gericht. Er zal een folder ver schijnen, die ook in het Frans en het Engels zal worden uitgegeven. Voorts komt er een affiche, even tueel gelijk aan de postzegel of an ders met een afbeelding van het bekende schildery van De Ruyter door Bol. Voor het onderbrengen van de exposi tie in Vlissingen zullen nog verschil lende moeilijkheden te overwinnen zyn. Voorlopig wordt voor tentoon stellingsruimte gedacht aan de kerk en feestzaal in het nieuwe bejaarden tehuis, dat thans in aanbouw is. Men wil trachten deze zaal zo spoedig mo gelijk gereed te krygen. NATIONAAL COMITÉ Inmiddels is men bezig met de op richting van een Nationaal Comité De Ruyter-herdenking, waarin o.m. zitting zullen nemen de ministers van marine en van verkeer en waterstaat, Radoma sterdam alsmede de burgemeesters van Am sterdam en Vlissingen. Daarnaast ia voor de tentoonstelling een propagan- dacomité werkzaam, waarin verte genwoordigers van rijksvoorlichtings dienst, marine-voorlichtingsdienst enz zitting h-bben genomen. De directie van het Rijksmuseum neemt in de werkzaamheden van dit comité een werkzaam aandeel. Bijdragen voor bouwen in de winter. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft zoals be kend tot nu toe voor negentien bouw- objecten, waar proeven worden ge nomen met doorwerken onder minder gunstige weersomstandigheden, een bijdrage verleend. In totaal zyn er on geveer 60 objecten, waaronder diverse m Zeeland, die voor een dergelijke bijdrage in aanmerking komen. Er is een bedrag van 2 miljoen gulden voor dit doel beschikbaar. De objecten waarvoor nu een bijdrage is verleend, liggen voor wat Zeeland betreft in de gemeenten: 's-Heer Arendskerke, Wolfaartsdijk, Kattendijke, Vlissin gen, Grijpskerke en Middelburg. Uitkering ineens voor provinciale ambtenaren Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten voor om de uit kering ineens over het tydvak juli tot en met december 1956 in verband met de 6 pet loonsverhoging, van overeen komstige toepassing te verklaren voor het personeel in dienst der pro vincie Zeeland. R.-k. jongensschool in Aardenburg 3L&4€/l&t<frv LOuety 6o thAUa*. g&cuct TEGEN HOGERE PRIJS Anders kan men niet aan de vraag voldoen Enkele Zeeuwse kolenhandelaren hebben aan hun afnemers een brief gestuurd, waarin meegedeeld wordt, dat de prijs van kolen en in dit ge val cokes hoger zal komen te lig gen, wanneer zij in de toekomst ver plicht blijven om hun cokes te betrek ken uit Sluiskil. De prijs van deze cokes is namelijk 26 per ton duurder dan de cokes uit de mijnstreek. Daar het Zeeuwse publiek hier in feite de dupe van wordt, zijn hierover reeds verscheidene moeilijkheden gerezen met de kolenhandelaren. Deze laat- sten hebben echter geen schuld aan deze hoge prijzen. Zij doen integen deel al het mogelijke om aan de te korten op kolengebied het hoofd te bieden, hetgeen echter bijzonder moei lijk is. De kolenhandelaren in Zeeland krij gen ongeveer 60 pet van hun benodig- Maandag aanstaande wordt in Aar denburg de nieuwe r.-k. jongensschool „St.-Jozef" officieel geopend en daar mede zal dan het rooms katholieke onderwys sinds vele jaren weer over een eigen schoolgebouw beschikken. De school is ontworpen door architect J. C. P. Loonen te Breskens, die een gebouw schiep, dat niet alleen aan al le eisen des tijds voldoet, maar dat te vens aestetisch en architectonisch vol komen verantwoord is. De vier lokalen van het gebouw, die diagonaalsgewijs naar het zuiden zijn gericht, bieden een bijzonder fraaie aanblik. Men heeft rekening gehou den met de moderne kleuren-inaeling, zodat ieder lokaal een rustige, eigen sfeer ademt, die een eerste vereiste is voor het geven van doelmatig onder wijs. Enkele fraaie reprodukties, waaronder werken van Rembrandt en Breughel, zijn op verantwoorde wijze aangeapast aan de psyche der kinde ren. Behalve als waardevolle versiering dienen de schilderyen om de jeugd vertrouwd te maken met de schilder kunst. Hoewel bij donkere dagen t.l.-verlich ting uitkomst biedt, heeft men alle mogelijkheden uitgebuit om het dag licht te benutten, want grote ramen zien uit op het zuiden en westen. Door de hoofdingang er zyn verder nog twee ingangen voor de leerlingen komt men in een ruime hal. Voorts zijn er een ontvangkamer, die zeer modern is ingericht, een opbergkamer en toiletten voor de leerlingen en het onderwijzend personeel. Er zijn twee ruime speelplaatsen, één voor de laagste en één voor de hoogste klassen, die met elkaar in ver binding staan. Ook een rywielberg- plaats werd niet vergeten. Het ge bouw heeft centrale verwarming. Met de bouw van de school werd ver leden jaar begonnen. Pastoor J. Die- rick legde namelijk op 8 mei de eerste steen. De school werd gebouwd door personeel van aannemer Van Hoor- rickx te Aardenburg. Zij zal worden be zocht door 133 leerlingen, die momen teel nog „inwonen" bij de openbare lagere school op de marlet. (Foto P.Z.C.) VAN TOT VREEMDI kers" en aanverwante artikelen. Neen, Op het ogenblik, dat dit stukje in de de 25-jarige D. A. S. wilde meerEn krant staat, is het nieuwe jaar al weer daartoe nam hij geen halve maatre- aan zijn vierde dag bezig. Niettemin geien, want hy stelde deJ?ehele alarm- is het nog niet te laat om hier te ont hullen, dat de jaarwisseling in enkele Zeeuwse plaatsen met vreemde ge beurtenissen gepaard is gegaan. In Scherpenisse had men zich dc hele oudejaarsavond al bezig gehouden met „rotjes" en „vuurpijlen", welke bezigheid men afwisselde met het eten van oliebollen en appelflappen. Maar dat programma verveelde kennelijk, want omstreeks half één kwam men op het idee om de torenklok te luiden. „En dat", zo schrijft onze correspon dent, „gaf aan het geheel een feeste lijke stemming." Een fiks vreugde vuur besloot de oudejaarsgebeurtenis in Scherpenisse. Ook in Oud-Vossemeer had men tij dens de jaarwisseling niet genoeg aan het rumoerige geknal van ..voetzoe- KERSTKAMPVUUR.... De jeugd van 's-Heer Arendsker ke heeft het voorbeeld, dat een aan tal Vlissingse knapen enige jaren ge leden gafgevolgd. Ter secretarie van de Bevelaiuise gemeente cer- voegden zich dezer dagen namelijk enige parmantige knapen, die niets minder wilden dan een onderhoud met de burgemeester. Hetgeen t gestaan werd. Ze hadden een versoek. Ze wilden een kampvuur maken van afge dankte kerstbomen. De toestemming werd prompt verleend en zo trokken de jongelieden er op uit om zoveel mogelijk van hun tijdelijke luister ontdane dennebomen te verzamelen. Vervolgens stélden zij de bevolking er door middel van aanplakbiljetten van op de hoogte, dat de „Texas Boys" een groot kampvuur zouden doen ontbranden en zo is die affaire ook in s-Heer Arendskerke tot ie ders tevredenheid verlopen! Ook daar heeft men dus vreugde beleefd aan een kerstkampvuur installatie van de brandweer in wer king. De brandweerlieden, die wreed uit de gezellige oudejaarsviering ge rukt werden, ontdekten de heer S., die laconiek bij de „plaats van het misdrijf" was blijven staan. Wat latei- kwam er ook nog een politieman bij staan. Die maakte proces-verbaal opHet was een goed begin van het prille jaar! ONDERSCHEIDING. In Philippine werd een niet al ledaagse onderscheiding uitge reikt. De heer C. Barré was name lijk door Z-H. de Paus onderschei den met de orde Pro Ecclesia et Pontifice; dat was in verband met zijn gouden jubileum als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Pas toor De Bie reikte de onderschei ding uit. JUBILEUM. De heer H. L. Vader is in Souburg een bekende man. Dat is geen wonder, want hij is al sinds jaar en dag koster van de Ned. herv. kerk in deze Wal- cherse plaats. Dezer dagen vierde hij zelfs zijn zilveren jubileum als kos ter. Vanzelfsprekend kwamen kerke- raad en kerkvoogdij de jubilaris hun gelukwensen aanbieden. KRINGVERGADERING IN MIDDELBURG Ledental van de afdeling nam in 1956 met 6 toe. Tijdens de vergadering van de kring Walcheren van de koninklijke vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard", die donderdag in het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg gehouden werd, is uitvoerig gesproken over het voorstel van het landelijke algemene bestuur om de keuringen van stam- boekmerriën in het vervolg op de be drijven te houden. Het voordeel hier van zou zijn, dat er meer paarden ge keurd zullen worden, terwijl men dan tevens meer leden en paarden wint. De leden van de Walcherse kring waren echter van mening, dat men hier op het eiland wel de voor keur geeft aan een centrale keuring. De situatie op Walcheren, wat be treft de keuringen ligt anders dan in de overige kringen van Zeeland. Er is in deze kring veel meer ambitie voor de keuringen dan in het overige deel van het gewest. Op voorstel van een der leden werd dan ook besloten om op de algemene vergadering van de Zeeuwse afdeling, die 28 januari in Goes gehouden wordt, voor te stel len om de keuring op Walcheren cen traal te houden, dat wil zeggen in Middelburg. Als voorwaarde werd echter gesteld, dat men niet meer dan f 10 a f 12.50 zou moeten betalen, daar bij de keuringen op de bedrijven f 20 gevraagd wordt. Voorts werd de agenda besproken voor de landelijke algemene vergade ring op 22 maart a.s. te Den Haag. Hierop werden vrijwel geen aanmer kingen gemaakt. Bij de besprekingen van de keuringen in het algemeen waren de leden er voor om elk jaar dus ook in 1957 weer de natio nale paardenkeuring in Den Bosch te houden. Een der aanwezigen zag graag, dat de medailles op deze „natio nale" uitgereikt werden met een inscriptie, daar deze onderschei dingen anders geen waarde heb ben. „Men kan zo dan om dc nek van elk paard hangen", aldus dit lid. LELIJKE WINTERHANDEN? Geef, ze dè remedie. Tevens werd voorgesteld om na de uitslag van de keuringen de hoogste prijspaarden aan een bespreking door de jury te onderwerpen. Men leert dan het paard kennen, hetgeen vooral van belang is voor de jeugd. Uitvoe rig werd in dit verband aandacht ge wijd aan de manieren, die gevolgd moeten worden om de liefde van de jeugd voor het paard te winnen. De secretaris van de afdeling Zee land, de heer A. Cappon, deelde mee. dat de afdeling Walcheren er in het j?ar 1956 zes leden bij gewonnen heeft, zodat het ledenaantal thans 358 bedraagt. De Walcherse kring heeft hiermee het goede voorbeeld gege ven, daar in de meeste Zeeuwse krin gen het aantal leden iets achteruit is gegaan. Aan het slot van de vergadering wees de kringvoorzitter, de heer Iz. de Buck, uit Ooslkapelle, er op, dat de Walcherse boer en paardenfokker ondanks het moeilijke afgelopen jaar zijn dieren trouw gebleven is. Succes was er ook te noteren, want een mer rie van de heer J. Maljaars behaalde bij de nationale keuring in Den Bosch het kampioenschap. Tot slot hoopte de heer De Buck, dat ook 1957 voor de Walcherse in het bijzonder en voor de Nederlandse paardenfokkers in het algemeen gunstig zou mogen zijn. Vergadering Provinciale Staten van Zeeland De tweede vergadering; van de twee de gewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland wordt gehouden op woensdag 9 januari a.s. om tien uur. Wijziging bezoldiging provinciale ambtenaren Ged. Staten van Zeeland hebben Provinciale Staten een voorstel ge daan om enkele wijzigingen aan te brengen in het Bezoldigingsbesluit provinciale ambtenaren. Zo wordt voorgesteld voor de provinciale grif fie een tweetal nieuwe betrekkingen op te nemen, voor de vervulling waar van een wetenschappelijke opleiding vereist is. In de praktijk is het name lijk wenselijk gebleken jonge acade misch gevormde krachten aan te wer ven, die, rekening houdende met leef tijd en praktische vorming, niet direct voor plaatsing in de andere ambtelijke gen in aanmerking komen. Men ft daarvoor de volgende rangen gecreëerd: referendaris tweede klas en adjunct-referendaris. Voorts wordt een nieuwe betrekking opgenomen „chauffeur-bediende". De rangen van het personeel van de provinciale wa terstaat voor zover dit het middelbaar en lager technisch personeel betreft, worden aangepast aan de overeen komstige rangen bij rijkswaterstaat. Voor het lager technisch personeel betekent deze wijziging een verdere uitloopmogelykheid. Ook is het moge lijk gebleken de wedde van de kanton- uiers op te trekken. Een andere wijziging betreft nieu we salaris-normen voor directeur, in specteur en chef werkplaats Provin ciale Stoombootdiensten, terwyl de machinisten van deze dienst in de toe komst „scheepswerktuigkundige" zul len worden genoemd. Bij deze stoom bootdiensten is op verzoek van de vakorganisaties een uitloopmogelyk heid geschapen in de rangen „bijzon der gekwalificeerd technisch-vak man" en „bureel ambtenaar A". Voorts worden enkele voorstellen ge daan inzake de bezoldigingen van an dere groepen van het bootpersoneel. De rang „tekenaar-opzichter" bij de Êlanologische dienst wordt geschrapt, ir worden nu drie nieuwe betrekkin gen opgenomen voor het betrokken personeel: planologisch hoofdambte naar, planologisch ambtenaar le klas, planologisch ambtenaar. Voorgesteld wordt als datum van ingang voor dit alles 1 januari 1956 te nemen. Rode Kruis-erewimpel weer voor St.-Philipsland. De afdelingen Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder van „Het Rode Kruis" hebben voor het jaar 1956 wederom beslag gelegd op de zijden erewimpel voor het hoogste lande lijke gemiddelde. Voor de hoogste provinciale opbrengst verkreeg men het campagnebord. Dit is de derde maal in successie, dat de afdelingen Sint-Philipsland en Anna Jacobapol der deze eer te beurt valt. In totaal weren 542 flessen bloed afgenomen en naar Amsterdam vervoerd. Zes tig donors zullen binnenkort de Landsteinerpenning krijgen. Gehuwde vrouw mag in dienst der provincie blijven Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten van Zeeland voor om over te gaan tot intrekking van de in het ambtenarenreglement 1949 voorko mende bepalingen, die het dienstver band van de gehuwde vrouw in de weg staan. Hoewel het college in het alge meen van oordeel is, dat de gehuwde vrouw als regel niet buitenshuis dient te werken, is het na ampele overwe ging tot de conclusie gekomen, dat de beantwoording van de vraag of de vrouwelijke ambtenaar ook né. haar huwelijk haar functie in dienst van de Benzine „doofde" de lampen de voorraad kolen (cokes) uit de Lim burgse mijnstreek en uit het Duitse kolengebied. Wil men aan de vraag voldoen, dan wordt men dus verplicht om cokes uit Sluiskil de zogenaam de Sluiskil-cokes te betrekken, die echter 26 per ton duurder is. Ook Sluiskil treft geen schuld, omdat men hier de kolen moet betrekken uit Amerika van waaruit 't vervoer bij zonder duur is geworden. Het gevolg is dus, dat de consument zijn kolen duurder moet betalen. Wel krijgt de handelaar af en toe eens aanvoer van Limburgse of Duitse cokes, maar dit beloopt slechts in de meeste gevallen een wagonlading vol, zodat bij het „verdelen" elke hande laar niet meer dan vijf ton krijgt toe bedeeld. Vroeger, toen de gasfabrie ken nog in bedrijf waren, was de toe stand anders. In die tijd haalde men ier dag plm. 50 mud uit de gasfa briek, maar na het opheffen van de fabrieken was dit uiteraard niet meer mogelijk. Met de antraciet e" de eierkolen is het precies eender, zy het dan dat die niet uit Sluiskil komen. Maar er zijn er veel te weinig. Soms komt er een voorraad uit Engeland of Amerika, maar lang niet vol doende om aan de steeds toene mende vraag te voldoen. Men moet dan mengen, wil men niet heel snel door de voorraad heenkomen. Bo vendien gaan de prijzen van de buitenlandse kolen het is toch algemeen bekend dat onze kolen volgens de verdragen geexporteerd moeten worden die toch nog al tijd van mindere kwaliteit zijn dan de Limburgse, die in de meeste ge vallen uitgezeefd worden, steeds omhoog. Een eenheid Limburgse cokes kost 7.50, terwijl een eenheid Sluiskil cokes tegen de 11 loopt. In de Engel se antracietkolen komt men reeds prijzen tegen van tegen de vijftien gulden. De kolenhandeïaren worden er m de laatste tijd door het publiek op aangekeken, dat zij de brandstoffen niet willen leveren, of ze voor de „bes te klanten" bewaren, of kolen van mindere kwaliteit leveren tegen hoge re pry zen. Het is echter zo, dat de handelaren wel willen leveren naar keuze en tegen lagere prijzen, maar eenvoudigweg maar moeten schippe ren met wat ze hebben en wat ze móeten kopen om hun klanten nog enigszins tevreden te stellen. Het is niet meer als vroeger, dat men zijn kolen kon uitkiezen en het zal nog wel enige tyd duren voor dit weer het ge val zal zijn. Vele Middelburgers en dan speciaal de inwo ners van t Zand sullen zich misschien herinne ren, dat vorig jaar op de hoek van de Poelen- daeleweg en de De Ruy- terstraat een tankauto, geladen met benzine, 'kantelde. Menig liter tje van deze thans zo omstreden brandstof vloeide vrijelijk over de straat. Maar het drong ook in de grond en het deel van de inwoners van 't Zand, dat woens dagavond zonder licht naar bed moest, zal be- naald niet gedacht heb ben, dat zij dit te dan ken had aan die ben zine. Toch teas het zo; deze muis had wel een bijzonder lange staart! Precies op de plaats, waar de benzineauto kantelde, bevindt zich namelylc onder de grond een mof van de elektrische leiding. Meer dan een jaar lang heeft de mof de inwer king van de benzine kunnen verdragen. Maar woensdagavond vond hij het wélletjes. Met een ondergrondse klap plofte de gemar telde mof uit elkaar. En gelijk daarop plof ten een heleboel lam pen in een deel van 't Zand mee. Uit Het was weer net als in de oorlogsdagen: véle inwoners gingen reeds met een kaarsje naar bed Intussen zaten de mannen van gemeente bedrijven niet stil. Maar een geëxplodeerde mof repareren is geen ge makkelijk karweitje. Na een uur konden zij echter weer voor licht zorgen, zij het dan met lage spanning. En zij, die om tien uur nog niet naar bed waren, konden in elk geval met lage spanning on der de wol kruipen. Donderdagavond om half zes was de mof weer gerepareerd. Nog was men echter niet klaar. Nu het hoog spanningsnet zich bijna een volle dag van zijn slechtste zijde had ia- ten zien, wilde het laag- spanningsnet niet on derdoen. Dit net haper- de precies op het mo ment dat de mannen met fiun eerste karwei klaar waren. Na twin tig minuten hadden zij dit euvel onder de knie. De lichten op 't Zand konden weer in volle glorie branden. Brandmeester met 40-jarige dienst werd onderscheiden P. de Maesschalck te Sas van Gent nam afscheid Woensdag nam de heer P. A. E. de Maesschalk te Sas van Gent, we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, afscheid als brand meester van de vrijwillige brandweer der gemeente Sas van Gent. Ter ge legenheid hiervan was het gehele korps samengekomen in het instruc tielokaal van de brandweerkazerne. Ook aanwezig was het voltallige col lege van B. en W. der gemeente Sas van Gent, en een vertegenwoordiger van de rijksinspectie van het brand weerwezen, de adjunct-Inspecteur de heer G. Kortus. Burgemeester R. A. J. den Boer opende de bijeenkomst. Als erkenning voor zijn vele ver diensten speldde de burgemeester de heer de Maesschalck, de eremedaille In brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de borst, welk ere- blijk bij Koninklijk Besluit van 23 de cember 1956 aan hem werd toegekend. Ontroerd door de hem te beurt val lende eerbewijzen bracht de scheiden de brandmeester, zijn dank uit aan de koningin voor de hem verleende on derscheiding. „Ik heb niets meer ge daan dan mijn plicht", aldus spreker, „en Ik hoop dat alle brandweerlieden er evenzo over denken". Verder werd nog het woord ge voerd door de heer A. Snelleman, com mandant van de brandweer, die de heer de Maesschalck namens het ge hele korps, als blijvend aandenken, een polshorloge aanbood en door de heer G. Kortus, die mede namens het departement van binnenlandse zaken, afdeling bi'andweer, zijn oprechte dank uitsprak voor al het goede werk dat de heer de Maesschalck voor de brandweer van Sas van Gent in de loop der jaren heeft gedaan. Nadat de aanwezigen In de gelegen heid waren gesteld om de gedecoreer de te feliciteren, richtte de burge meester het woord tot brandmeester A. L. Ranschaert. die op 1 september 1956 30 jaar aan dc brandweer was verbonden, en tot de heren W. A. Slock en F. J. Oosterhout. die op res pectievelijk 1 augustus 1955 en 1 juli 1956 12 jaar diensttijd achter de rug hadden. Namens de Nederlandse Vereniging van Brandweercomman danten overhandigde hij de jubilaris sen een insigne met de daarbij beho rende oorkonden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ze met hetzelfde ent housiasme zouden blijven ijveren, om de paraatheid en de geoefendheid van het korps zo hoog mogelijk op te voe ren. Hierna deelde de burgemeester nog mede, dat besloten was. de heer De Maesschalck tot erelid van het brand weerkorps te benoemen. VANDAAG Middelburg Electro: „De hofnar", (a. 1.) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Tar- zan en de lvoordieven" (14 jaar) 20 uur; Schuttershof: Uitvoei'Ing Me- dioburgum, t.g.v. 65-jarig bestaan, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De man in het donkergrijze pak", (18 Jaar), 19 en 21 uur; Luxor: ..Leven in de brouwerij", (a.l.), 20 uur. Goes Grand: „Mars door de hel", (18 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2