Op 31 januari werd Prinses Beatrix 18 jaar. Op de derde dinsdag in september ging zy dan ook met haar ouders mee naar de opening van de Staten-Generaal in de Gouden Koets (1). Voor grote vlieg tuigrampen bleef Nederland gespaard, maar talrijke ernstige ongelukken gebeurden. In Eindhoven stortte een toestel op een groep hulzen (2). Op de nationale gedenkdag werd het nationaal monument op de Dam ont huld (3). Nederland kreeg een nieuwe gulden. Velen zijn verguld met de zilyeren munt (4). De schijnprocessen in Indonesië brachten rouw en ver bittering over Nederland. Mevrouw Mieke Bouman, die heldhaftig de ver dediging had gevoerd, keerde naar ons land terug (5). In de verhoudingen met Indonesië ging het snel bergafwaarts. De Unie werd opgezegd hier tekent Soekarno het betreffende document (6) en de schulden werden geloochend. Als slachtoffer van de „heksenprocessen" in Djakarta overleed de heer .Tungschlager. Een vonnis was nog niet uitgesproken maar de dood„straf" was geëist (7). Nieuw Land uit water. Het laatste gat in de dijk om Oostelijk Flevo land werd gesloten (8). De Russische wandaden in Hongarije wekten ook in Nederland verbittering, waaraan jongeren uiting gaven door communistische gebonwen te beschadigen (9). Onze eerste dirigent Edu- ard van Beinum werd geëerd met een eredoctoraat (10). Grote tentoon stellingen van werken van de meester waren hoogtepunten in het Rem- brandt-herdenkïngsjaar (11). Een Elfstedentocht werd mogelijk; er was zelfs nog kou „over". Op vijf eerst-aankomenden had men niet gerekend J. van Tilburg van Suriname kwam plotseling naar het (13). Dit was één van de opmerkelijkste gebeurte- in de kabinetscrisis van maar liefst drie maanden, die in 1956 op de algemene verkiezingen volgde. Olympische spelen in Melbourne, maar de Nederlanders deden niet mee, in verband met de onderdrukking van het Hongaarse volk door de Russen. Enkele Nederlandse atleten, die reeds in Melbourne waren, keerden terug (14). Nederland nam ondanks overbevolking en woningtekort 3090 Hongaren op, die gevlucht waren voor de terreur van de Russen in hun land (15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 23