ZEELAND-1956 BEELD Ook voor Zeeland heeft 1956 vele veranderingen gebracht: 1. De verkie zingen voor het parlement brachten weer de nodige drukte. 2. Vlis- singen kreeg een directe verbinding met Midden-Amerika, Hier ziet men het vlaggeschip „Venezuela" van de Fratelli Grimaldi S.I.O.S.A. lijn uit Genua bij het binnenkomen in de VILssingse buitenhaven. 3. De elektrificatie van het spoorwegnet in Zeeland maakt belangrijke vorderin gen. 4. Het stadsbeeld van Terneuzen wordt beheerst door deze watertoren, die in 1956 in gebruik werd genomeh. 5. In het afgelopen jaar werd verder gewerkt aan de versterking van de zwakke plaatsen in de Zeeuwse zeewe ringen. Hier ziet men een moderne dijk bij Zoutelande. 6. Voor het eerst hield Yerseke een oesterdag, waarop allerwege belangstelling werd getoond voor het Zeeuwse zeebanket. 7. Wachten voor het veer. In Breskens ston den de auto's in lange rij, helaas, een vertrouwd beeld. Bijzonder teleurstel lend was de mededeling, dat er geen tweede nieuwe veerboot komt voor de Westerschelde. 8. In de barre wintermaanden ih begin 1956 hadden vooral de vogels veel te lijd ui. De Rijkspolitie te water in Wemeldinge deed wat zij kon om dit leed te verzachten. 9. Middelburg bouwde nieuwe bruggen; hier ziet men de Langeviele-brug. 10. Van heinde en verre kwamen de bezoekers naar de fruitweek in Goes. Een lieftallige fruitfee reikte vele prijzen uit; naast de prijswinnaar de Amerikaanse groentekoningin, die ook in Goes een kijkje nam. 11. In Sluiskil woedde een grote brand in de cokesfabriek. 12. Op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" liepen weer vele schepen van stapel. Deze foto werd genomen bij de officiële overdracht van de onderzeebootjager „Limburg" aan de Kon. marine. 13. Hongaarse vluchtelingen kwamen naar Zeeland14. De Z.L.M. hield ditmaal in Domburg de jaarlijkse landbouwdagen. Jhr. A. F. C. de Casembroot, de com missaris der koningin en ïr. J. D. Dorst uit Goes- inspecteren de landelijke ruiterij. 15. De Ambonezen in de woonoorden in Westkapelle en Middel burg waren ontevreden over de invoering van de zelfvoorzieningsregeling; zij brachten het zelfs tot een conflict met de justitie. 16. Een begin werd gemaakt met het Drie eilanden-plan door de aanleg van een werkhaven in het Veerse Gat. Ook werden proeven genomen met plastic zinkstukken. Foto's P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 21